Wyzwij siebie na pojedynek – Rozwojownik


Hej! Dzisiaj kolejne zadanie w ramach cyklu „rozwojownik” , gdzie zmieniamy swoje życie w 52 tygodnie.Oprócz tego mam dwa ważne ogłoszenia. Jedno dotyczy przyszłości tego bloga, drugie – świetnej promocji na sprzęt do ćwiczeń 😉

Czytając różne badania dotyczące szczęścia, natknęłam się kilka razy na wzmiankę o tym, że ludzie stają się nieszczęśliwi wtedy, gdy ich dni wyglądają tak samo. Poczucie stagnacji i marazmu znacznie obniżało satysfakcję z życia. Zatem jeśli Twoje dni są bezbarwne i poza datą – ciężko znaleźć coś, co je wyróżnia – ćwiczenie będzie w sam raz dla Ciebie.

A jeśli masz urozmaicone, ciekawe życie – potraktuj je jako okazję do poszerzenia swoich horyzontów i nabycia nowej perspektywy. 

O co chodzi?

Tłumaczę na arkuszu :


Aby go pobrać, klikasz prawym przyciskiem myszy ->otwórz w nowej karcie -> zapisz jako.  Wersja .pdf znajduje się na chomikuj.
Jeśli korzystasz z zeszytu, sam wybierasz sobie formę zapisu – mój arkusz to tylko luźna propozycja :)).
Zadanie tego tygodnia polega na podjęciu jakiegoś wyzwania.

Aby wyzwanie było rozwijające, powinno mieć odpowiedni stopień trudności. Najlepiej, aby było ulokowane poza strefą komfortu, ale nie w strefie paniki (więcej o strefach tutaj).
Postaraj się wybrać coś, co wydaje Ci się dziwne, trudne albo intrygujące. Ustal zasady i staraj się codziennie notować swoje spostrzeżenia w polu „relacja”. Możesz zacząć od środka (dzisiaj jest czwartek), data i tak wszystko dokładnie opisze.

Po całym wyzwaniu postaraj się zanotować swoje relfeksje.


Co Cię zaskoczyło?

Czy Twoje wcześniejsze przypuszczenia się potwierdziły?

Czy warto wcielić elementy wyzwania do codzienności?

Nie masz pomysłu na wyzwanie? Może zainspirują Cię moje wyzwania, których podjęłam się 2-3 lata temu 🙂

Można też zdecydować się na tydzień jakiejś diety, np. 7 dni na diecie wegańskiej nikogo raczej nie zabije, a może nauczyć czegoś nowego. A może tydzień z regularnymi treningami?
Jeśli masz ochotę, wrzuć arkusz z nazwą wyzwania na instagram i otaguj go #rozwojownik, oraz oznacz mnie @aniamaluje, abym zobaczyła co wykombinowałeś. To punkt dla chętnych, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że rozwojownik jest dla wielu z was osobistym narzędziem i nie mogę tego wymagać.
A teraz ważne ogłoszenia :
Od dzisiaj eksperymentalnie przechodzę na system Disqus. Pod tym tekstem komentarze są wyłączone, wszystko powinno wrócić do normy za maks. 48 h. Jeśli masz pytania związane z tym odcinkiem – zadaj je w wydarzeniu „rozwojownik” na faceboku.
Ogłoszenie numer dwa :
Przepraszam, że  w tym tekście – ale promocja kończy się za 3 dni – jeśli nie masz przeciwwskazań, E.Leclerc ma promocję na składane hula-hoop z masażerem. (link do gazetki)
Mój tekst o efektach Hula Hoop :
Hula hoop – efekty po 2 latach
czy warto kręcić hula -hoop 

Może to pomysł na wyzwanie?

ściskam i powodzenia! 


 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
Co jeść aby mniej się stresować?
Wyzwij siebie na pojedynek – Rozwojownik

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x