Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt  i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z  stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić  złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje  obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Przepis na fit czekoladki migdałowe na bazie oleju kokosowego

Dzisiaj przepis na “czekoladki” na bazie oleju kokosowego i kremu migdałowego. Proste i pyszne! A do tego garść gimnazjalnych przemyśleń o blogowaniu.

Jestem potwornym łasuchem i zdecydowanie zbyt często sięgam po batoniki i inne słodycze ze składem dłuższym niż lista fanek Dawida Kwiatkowskiego. Teoretycznie mogę, a nawet muszę – dieta wysokokaloryczna jest w tych warunkach klimatycznych bardzo mi potrzebna. No ale dupa rośnie.
Szukałam ostatnio sposobu na to, jak włączyć do diety więcej oleju kokosowego (tutaj przeczytasz o 42  zastosowaniach oleju kokosowego) oraz jak jeść mniej słodyczy. Albo inaczej – jeść ich wciąż dużo, ale takich trochę zdrowszych😊.
Tak urodziły się “czekoladki”.
Przepis jest banalny, wykonanie jeszcze prostsze.
Składniki:
-✅ 2 łyżki oleju kokosowego
– ✅Do smaku kakao, być może coś słodkiego jak cukier puder, ksylitol, erytrol 😉
W wersji białkowo-tłuszczowej używa się jeszcze odżywki białkowej. Czekoladki są wtedy bardziej stałe i treściwe. Dodajemy wtedy tyle białka ile oleju kokosowego.
Olej rozpuszczamy. Ja staram się to robić w temperaturze pokojowej, po prostu energicznie mieszając, ale można włożyć do mikrofalówki (nie posiadam) lub lekko (!) podgrzać.
Ja swój krem migdałowy kupuję w sieci rossmann – znajdziecie go na półce ze zdrową żywnością. Jest słodki a migdały są wartościowe. Możecie też użyć masła orzechowego.
Dodaję masę do rozpuszczonego oleju kokosowego i sprawdzam czy smak mi odpowiada. W przypadku tych czekoladek dodałam jeszcze odrobinę kakao oraz szczyptę cynamonu.
Rozlałam do silikonowych foremek i wstawiłam do lodówki na godzinę.
Tak, to już! Cały przepis 😉
“Czekoladki” są tak pyszne, że dwie nie dotrwały nawet do cyknięcia fotki.
Ze smutkiem muszę jednak przyznać – białkowa wersja jest smaczniejsza.
Minusem tych czekoladek jest konieczność podawania ich w wersji schłodzonej – stałość nadaje olej kokosowy, a on w temperaturze 20 stopni zwyczajnie się rozpuszcza. Wersja z białkiem jest bardziej gęsta i dłużej zachowuje formę.
Foremki – ja polecam silikonowe. Można w nich przygotować także moje ulubione alko-żelki, kostki lodu oraz domowe kostki rosołowe czy masełka ziołowe. Do kupienia na Aliexpress (tu poradnik jak kupować na Aliexpress oraz lista rzeczy, które warto na Aliexpress kupić) ale znajdziecie je w marketach czy w Tigerze.
Przepis za nami, a ja mam potrzebę pozbycia się głupot z głowy.
Kolaż : Deser “warszawski lukier” / Sukienka różowa (klik) / Magnum gdzieś w Malezji / Buty z pomponami już dawno wyprzedane, ale podobne znajdziecie tutaj
Pamiętacie te czasy, gdy blogi były po prostu blogami? Wchodziło się na nie dla konkretnego autora, zobaczyć co u niego, poscrollować inspiracje. Nie było presji pisania “o czymś”, tego pieprzenia o tym, że jesteś marką osobistą. Profesjonalizacji i innego shitu. Krytyka była krytyką a nie hejtem a gdy wrzucało się link do produktu to odbiorcy byli szczęśliwi że nie muszą szukać.
Dzisiaj jak ktoś zdobędzie większe grono czytających/oglądających to nagle wszystko jest postrzegane przez czepliwych za reklamę, we wszystkim szuka się drugiego dna i zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej na co masz poświęcać czas a na co nie. Co miałeś na myśli. O czym masz pisać a o czym ci nie wypada. 
Na 
Twoim. 
Własnym. 
Blogu.
Śledziłam sobie kiedyś blogi na pingerze (np. antywieszak), photoblogi a dzisiaj mam słabość do blogów nastolatek, które jeszcze nie kalkulują co się sprzeda a co nie. Pamiętam jak strzeliłam sobie w kolano pisząc gdzieś w nagłówku bloga, że jest on między innymi o rozwoju osobistym. Nadal lubię tę zakładkę na moim blogu, ale był czas gdy ludzie oczekiwali ode mnie określonych treści a one były ostatnimi na jakie miałam w danym momencie ochotę. Tymczasem był ten nieszczęsny  “rozwojowy czwartek” i nie mogłam zawieść oczekiwań.
Smuci mnie, że dzisiaj ludzie opierają tak wiele swoich sądów i decyzji o czystą kalkulację. Polecają tylko dużych i podobnych sobie twórców, licząc na zwrotny link w rewanżu (każdy link wychodzący obniża pozycję bloga w google, przychodzący działa na plus). Traktują siebie jako konkurencję lub ewentualnie trampolinę po której można się wybić. Zawierane znajomości są często interesowne i nastawione na “wyssanie” z drugiej osoby korzyści.
Kreują wizerunek, potem stają się jego niewolnikami. Bo odbiorcy oczekują zawsze pozytywnych wrażeń, więc wszystko jest ładne, super i piękne, koniecznie kupcie/pojedźcie/zobaczcie. 
A ja czasami mam zły humor. Czasami coś mi się podoba, a czasami mam ochotę coś zjechać. Jak pamiętną “foliową” sukienkę .
Musiałam niedawno na spokojnie usiąść i przemyśleć swoje życiowe aktywności, bo jednak na dłuższą metę nie da się robić aż tylu rzeczy na raz. 
I wiecie po co potrzebuję bloga?
– Do wymiany opinii. Gdy żaliłam się na plan zagospodarowania przestrzennego dający tylko 3 kolory elewacji do wyboru, powiedzieliście mi dlaczego tak jest i z Waszego polecenia przeczytałam Wannę z kolumnadą. Czasami zmieniam zdanie, czasami utwierdzam się w swoim ale lepiej rozumiem dlaczego myślę tak jak myślę. Za to Wam dziękuję. Poznać inny punkt widzenia zawsze warto. Mieć szansę by poznać 200 tysięcy innych punktów widzenia, to cudowna sprawa.
– Do dzielenia się. Przeżyciami, historią której nikt z moich znajomych na pewno nie chciałby słuchać (zero butoholiczek w otoczeniu 😅), filmikiem który mi się spodobał a prywatny fejs to nie miejsce na takie wrzutki. No zobaczcie, gdzie indziej miałabym napisać że podłożenie dźwięku pod ten film to mistrzostwo świata?

– Do promowania innych. Ludzi, usług, miejsc.
Uwielbiam polecać małe, obiecujące blogi. Dawać komuś tego kopa na start. Uwielbiam to, że dostaję zaproszenie na jakiś event i mogę wam napisać czy droższy kosmetyk rzeczywiście jest warty tej ceny, czy tani jest równie dobry. A czasami jest, jak taniutki puder sypki z mysecret, czasami sukienka z Shein jest taka sama jak taka z Zary, tylko tańsza. A czasami nie jest i wtedy też wypada pokazać, że jednak lipa. Uchronić kogoś przed złym zakupem.

– Do oglądania siebie z dystansu. I obserwowania swojej drogi. Co mnie kiedyś interesowało a co interesuje teraz. Jak śmiesznie kiedyś wyglądał mój blog

– Do łamania stereotypów. W ciągu ostatnich miesięcy kilka razy usłyszałam poniższe zdania:

– Ania, nie obraź się, ale po twoim blogu nie widać jaka jesteś inteligentna w rzeczywistości

– Ania, chciałam zarekomendować twojego bloga klientowi do współpracy, dałabyś radę przystopować z tymi tytułami?

Nie, nie dałabym. Albo ktoś kupuje mnie całościowo, albo wcale. Przykro mi 🙂 Podobnie jak nie będę udawała, że nie interesują mnie takie tematy jak ładne włosy i zgrabny tyłek, bo to nie przeszkadza wcale w zainteresowaniu klasykami rosyjskiej literatury (Tołstoj i Dostojewski forever💕). Ba! wiecie jak zainteresowałam się głębiej filozofią?
Usłyszałam utwór Maleńczuka. Jeden z wielu na płycie. Nie słuchałam jej w tym celu. Słuchałam jej dla rozrywki. I tak wpadłam na Heraklita, zaczęłam drążyć i drążyć i przepadłam.

Właśnie tak chcę działać na blogu. Ktoś przychodzi po link do ładnej sukienki opinającej tyłek a wychodzi z zakładkami pełnymi książek do przeczytania.
Sami mi o tym piszecie, że tak to działa.
Albo słyszę – wiesz, zawsze chciałam zrobić sobie rzęsy, ale wydawało mi się to puste aż zobaczyłam je u Ciebie.

Więc usiadłam sobie i spisałam wszystkie te funkcje i cele, jaki mój blog ma dla mnie spełniać i co jest dla mnie ważne. Czasem będzie to przepis na domowe mleko kokosowe, czasem na domowy antybiotyk, a czasami lista książek, które zmieniły moje życie.

Bywa, że mam ochotę po prostu pokazać tańszą alternatywę dla sieciówkowych ubrań, napisać o promocji na kosmetyki albo majonez. Albo podzielić się jakimś sposobem na dorobienie.

Aa, właśnie! Ostatnio czekałam z linkiem do tygodnika, bo “nie pasowało do kontekstu” i promocja się skończyła. Koniec z patrzeniem na to, co “pasuje”!

Nivea ma dwie promki – jedno – konkurs gdzie można zgarnąć diety w bardzo prosty sposób (wyczuwam mało zgłoszeń, skoro promują go banerami)

Oraz druga akcja, gdzie można zostać testerką 🙂


Pozwalając innym na przypięcie mi określonych etykietek, dałam im przyzwolenie na rozsądzanie co mi wypada, a co niekoniecznie.

Nie wypada przeklinać.
Nosić krótkiej spódniczki. Huśtać się huśtawce po dwudziestym roku życia. Mieć snapchata. Robić zdjęć jedzenia. Nosić brązowego koloru na oficjalne wyjścia. Cykać selfie. Pokazywać, że czasami rośnie ci włos na brodzie albo masz wzdęcia po jedzeniu.

Mogłabym tak bez końca, ale chyba mam gdzieś co wypada a co nie ✌.

Człowiek, który pierwszy cisnął obelgę zamiast kamienia, był twórcą cywilizacji – rzekł  Freud. Selfie potrafi poprawić samoocenę- głoszą badania.
A ja chyba już nie potrzebuję podkładki w postaci badań, cytatów, udowadniania niby sobie, że nie robię czegoś ani dla zysku ani z próżności, tylko z innego powodu, nawet jeśli ktoś “wie lepiej”. Jeśli ktoś powie, że mój blog jest o mydle i powidle, to niech sobie mówi. Wszyscy korzystamy z mydła a większość z nas lubi powidła, więc nic w tym złego, krzywdy nikomu nie robię 😉

Miłego korzystania z przepisu :*


Bądź na bieżąco! 

  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 

❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

37
Dodaj komentarz

avatar
36 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
aniamalujeMaryannAndzia ThereSlomiana ZapalkaAneta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maryann
Gość
Maryann

A ja, Aniu, właśnie lubię taką Twoją formę bloga 😀 jest taki Twój, autentyczny, nie ma sztucznosci, udawania czegoś. Poza tym można na nim znaleźć wszystko. I chyba przez to wszystko Twój blog jest jedynym którego regularnie czytam od kilku lat. Bardzo lubiłam rozwojowe czwartki, ale tak jak mówisz, zarówno w regularnym pisaniu ich jak i czytaniu i stosowaniu się do Twoich porad i zadań na dłuższą metę to było męczące, czasem trzeba dać sobie czas na odsapnięcie 😉

Pani Górecka
Gość

Ten tekst jest tak mega fantastyczny, że aż brakuje mi słów! Też ostatnio zauważyłam, że blogi coraz częściej stają się wielkimi słupami ogloszeniowymi dla reklamodawców, a nie rzetelnymi źródłami informacji. Za to Ty wciąż inspirujesz. Dzięki!

Slomiana Zapalka
Gość

A wiesz, ja właśnie za to, że masz bloga o wielu tematach, tak bardzo różnych, tak bardzo go lubię. Tak z 10 lat temu miałam swojego pierwszego bloga (może to nawet było dawniej!) i pisałam sobie tam różne rzeczy, co np. mnie wkurzyło albo zastanowiło, ale w takiej niedosłownej formie bo linki miałam w opisie na GG i wszyscy znajomi mogli przeczytać, a bywało także o nich. Szkoda w sumie, że się nie zachował 🙁 ale wracając do tematu, to ja też lubię sobie poczytać “młode” blogi, takie bez własnej domeny i wypasionych szablonów, bo czasem mam wrażenie, że są… Czytaj więcej »

Andzia There
Gość
Andzia There

Super przepis, ostatnio mam ochotę na jakieś fit słodycze. Na pewno sama coś przygotuję i pokaże na blogu. Końcówka wpisu super – sama prawda. Niestety większość osób jest interesowna. Sama polecam fajne profile z instagrama na snapchacie lub insta story i kilka razy zarzucono mi ze albo to są moje koleżanki albo liczę że i one mnie polecą… Z jednej strony mnie to zdenerwowało a z drugiej niestety takie mamy czasy l,że większość jest interesowna (jeżeli chodzi o blogosfere) i później nie ma co się dziwić że wrzucają nas do jednego wora 🙂 Niech mówią co chcą, polecać będę dalej… Czytaj więcej »

Aneta
Gość

Hej Aniu ☺ weszłam po przepis na czekoladki, wychodzę z przeświadczeniem, że nie tylko u mnie jest mydło i powidło. ☺☺☺ Wychodzę z założenia, że blog jest przede wszystkim mój i podobnie jak Ty dzielę się tym, czym chcę. A że uwielbiam podróże, to co nieco o nich wprowadzam. Lubię też kosmetyki, ale nie chcę klasyfikować się do branży beauty, nie czuję się ekspertem! Poza tym mam swój sposób patrzenia na świat i wszelkie próby wpisania go w jakiś “nurt” kończyły się fiaskiem, więc po prostu przestałam się szufladkować. Pozdrawiam ☺
http://www.duochrome.blogspot.com

Konst.
Gość
Konst.

I tak to wygląda 🙂 Wchodzę na snapa zrobic sobie przerwę w nauce, a dwa dni później szukam w bibliotece traktatu “O szczęściu” Tatarkiewicza i zastanawiam się, które książki potrzebne na studia wywalić z listy, żeby móc wypożyczyć tę 🙂
Zastanawiam się, czy zestaw na drugim zdjęciu to ten sam, co na pierwszym, tylko z czymś na górze?

Marlena R.
Gość
Marlena R.

Twój blog jest jednym z niewielu do którego wracam codziennie, właśnie dlatego, że jest prawdziwy,nie sfałszowany.I wiele sie dowiaduję na przeróżne tematy do których dotarcie zajęłoby mi sporo czasu, albo wcale bym nie zdawała sobie z nich sprawy.Nie zależy mi na pięknych zdjęciach z fotoszopa tylko prawdziwych,autentycznych.U Ciebie to mam i zachwycam się razem z Tobą, razem z Tobą się smucę i niech tak zostanie.

Niewyparzona Pudernica
Gość

Oj też usłyszałam, że mój blog byłby dobry gdybym nie przeklinała. Że na bank jestem nieokrzesanym blokersem, to nic że w życiu na blokowisku nie mieszkałam. Albo jak napiszę coś bez ani jednego wulgaryzmu, to ktoś się zawsze zdziwi, że jak to. Tak to. Ja na blogu się odstresowuję, czasem przeklnę, czasem pochwalę, a czasem znuram. Tak lubię i już. I robię co uważam za słuszne. Wolnoć Tomku w swoim domku. Nikt nam nie będzie wmawial swoich racji;-)

Renewarte
Gość

Ja nadal prowadzę bloga dla siebie :). Co do przepisu, jak na traf nie mam oleju kokosowego ;D

oretavia
Gość
oretavia

Rozwalił mnie screen z tytułami tygodników 😀 jestem regularnie na blogu, ale dopiero teraz dotarło do mnie, że osoba nieznająca tego bloga podczas lektury samej listy tytułów musi mieć w głowie jedno wielkie “WTF?!” A jeśli ktoś ocenia tylko po pozorach, ten sam traci. Idę do sklepu po olej kokosowy i masło orzechowe.

Bogusia
Gość
Bogusia

Twoje tytuły tygodników uważam za duży plus. Zawsze z ciekawości wchodzę przeczytać co się działo ciekawego u Ciebie w tym tygodniu. Twój blog cenią między innymi za różnorodność tematów od poważnych po lekki i zabawne. Nie spotkałam jeszcze innego takie miejsca w sieci. Tak trzymaj i badź sobą przede wszystkim 🙂

madame Mess
Gość
madame Mess

Cieszę się, że o pewnych sprawach piszesz głośno i mówisz jak Ci się coś nie podoba. Podejście może dla niektórych czasami kontrowersyjne, u mnie wzbudza zaufanie, bo wiem, że jak coś polecasz to u Ciebie samej się to sprawdziło. Także dziękuję za taką postawę, może czasami sprawia Ci kłopoty, ale dzięki temu czuję, że to co czytam jest “prawdziwe”, że tak powiem 😀 I bardzo lubię to połączenie, że razem z czymś wartościowym, przy okazji dajesz linka do ładnej sukienki. Ja niestety często się spotykam ze środowiskami skrajnymi – albo żadnych poważniejszych rozmów, albo jak włączysz snapa to poczucie wyższości,… Czytaj więcej »

Madziak k
Gość

Amen!
Zawsze będę mówić, że najważniejsze to robić, to co sami uznajemy za słuszne, dlatego lubię Twój blog, który jest o wszystkim, bo tak Ci się podoba. No i fajnie!

Klaudia She-wolf
Gość

Czekoladki wypróbuję <3 A co do reszty wpisu - zgadzam się całkowicie! Mój blog - moje podwórko, tak samo jak kanał na YT, czy Instagram. Jak się komuś nie podoba, niech tam nie wchodzi i niech mi nie mówi co mam robić, żeby się jemu podobało 😛 Rozumiem, że jak coś obiecam to staram się to spełnić, szanuję moich czytelników, ale tego samego oczekuję od nich 🙂 Teraz to jest tak, że masa dzieciaków wchodzi na kanał i od razu ma listę żądań - światło nie takie, tło nie takie... Na blogach i Insta zresztą to samo... A wszystkie te… Czytaj więcej »

Jola
Gość

Obecnie mój pomysł na blog jest niby mniej dla siebie, ale ja czuję to inaczej. Po ostatnim wpisie z pudełkiem złapałam wiatr w żagle. Zrobiłam to dla czytelników, ale ja odnalazłam siebie w takich projektach. Przyznaje się, wpadłam, że blog ma być moją marką, ale ja te treści czuję i nie chcę rezygnować od czegoś lżejszego od czasu do czasu. A do Ciebie lubię zaglądać, bo bardzo inspirujesz. Może i blog o wszystkim, ale czuć, że to Twoje i właśnie to inspiruje.

Martyna Stefaniak
Gość
Martyna Stefaniak

kocham dostojewskiego aniu a myslalas moze by stworzyc jakis tekst odnoszacy sie do jednego z wielu motywow poruszanych przez Nietzshe ? Wlasnie przerabiamy na polskim w szkole i ilekroc slucham interpretacji swojej polonistki mam ochote odrabac sb uszy……..

Ania Kalemba
Gość

Podoba mi się przepis na czekoladki! 🙂 Zrobię w święta! 🙂 To właściwie jedyny czas kiedy pozwalam sobie na takie rarytaski 🙂

Laska Siłaczka
Gość

Mam podobne przemyślenia, zwłaszcza po spotkaniu Fit blogerów w Warszawie. Pierwszy raz byłam na tego typu “uroczystości” i muszę przyznać, że istnieje niesamowite parcie… STRATEGIA! CELE! Zacznij od końca – uświadom sobie, gdzie chcesz dojść i co chcesz osiągnąć.
A może ja mam ochotę płynąć z nurtem i iść tam, gdzie mnie nogi poniosą? Niekoniecznie ze strategią rozpisaną co do minuty mojego życia.
Na spontanie, na moim blogu – moje treści. Część osób propsuje – fajnie, część osób nie – spoko, szanuję.
Więcej luzu! 🙂
Pozdros Anna! 🙂

fitinaczej.blogspot.com
Gość

Nie widac jaka jestes inteligentna? Moim zdaniem widac i to jak jasna cholera! 🙂
Pamiętam jak kiedys zobaczyłam link do Twojego bloga w ulubionych u jakiejs ‘fit blogerki’ ktorej juz nawet nie czytam i pomyslalam ‘ja pierdziele znowu jakas makijażystka’ ale weszłam bo akurat nie miałam nic lepszego do roboty, a chciałam czy tam musiałam zabic czas… i przepadłam 😀

Nikola Tkacz
Gość

Nadal się zastanawiam, jak ja istnieję, skoro nie stworzyłam biznes planu bloga i nie przemyślałam nazwy, zanim go założyłam 😮 A fit czekoladki wyglądają super! 😀

a.
Gość
a.

To ja napiszę tak: zawsze zapisywałam sobie w jakiejś zakładce linki, do których chciałabym powrócić, warte uwagi. Tak dużo się tekstów z Twojego bloga zebrało, że stwierdziłam: co się będę rozdrabniać i utworzyłam folder “aniamaluje” 😀 A teraz jeszcze czytam Twoją książkę i mam wiele rozmyślań, często coś mi się z przeszłości przypomina [kupiłam e-book daawno, na samym początku, wtedy trochę przeczytałam, czytałam głównie Twojego bloga, ale teraz przyszedł czas na książkę]. Czuję jakbyś była taką internetową kumpelą 😉 Życzę Ci więcej odpoczynku (oprócz zdrowia), bo mam wrażenie, że ciągle gnasz i gnasz. Pozdrawiam 🙂

Weronika Zimna
Gość

Przepis boski, wypróbuję! Ostatnio też robiłam czekoladę na oleju kokosowym, o taką: http://ohsheglows.com/2015/03/18/crazy-good-coconut-oil-chocolate-bark/ Polecam, pyszna 😀 A drugą częścią mnie uderzyłaś. Bo w sumie ta presja pisania tego, czego ludzie oczekują i w ogóle pisanie cały czas “na poważnie”… to sprawiło, że przestałam pisać w ogóle. Rozwaliłam nieco internet recenzując jako pierwsza w polskim internecie nowego Pottera (Przeklęte dziecko), osiągnęłam horrendalną dla mnie ilość kilkunastu tysięcy wyświetleń wpisu i… zamarłam. Coś tam próbowałam zrobić, ale po jednym tekście się poddałam. Nie czułam się u siebie komfortowo. Teraz widzę jakie to idiotyczne. To miejsce miało być moje – do wylewania różnych… Czytaj więcej »

Aga
Gość

W końcu znalazłam hasło! Też strasznie tęsknię za czasami starego blogowania, zwłaszcza, że blogi były ze mną od czasu, kiedy na blog . pl trzeba było płacić za rejestracje, więc po cichaczu trzeba było któremuś z rodziców skubnąć telefon żeby wysłać smsa! Potem wszelkie darmowe serwisy, mylogi (oj jaką ja szabloniarą byłam! co tydzień nowy szablon!), photoblogi (do tej pory gdzieś tam wisi w eterze), a teraz? ciągle próbuje, ale zawsze coś mnie powstrzymuje. A sama czasem bym popisała o tym co dusza zapragnie. A i Ciebie pamiętam w zasadzie z fotobloga, a dopiero później z pierwszego bloga 😉 Ale… Czytaj więcej »

Ewelina|Forest lifestyle
Gość

Super przepis:) muszę je zrobić 😀 a mam pytanie na inny temat. Zbieram info bo chciałabym pracować na umowę o dzieło i ciekawie mnie jak rozwiazujesz problem ubezpieczenia zdrowotnego:) byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi! Pozdrowienia<3

Aga
Gość

i jeszcze jeden ciekawy link: http://humel.pl/2016/04/26/oczyszczanie-watroby-i-woreczka-zolciowego-instrukcja-krok-po-kroku/
Ale uwaga – uważam się za osobę dość wytrzymałą i mało obrzydliwą, ale ten artykuł (i kilka innych z tego bloga), powoduje we mnie niedowierzanie, strach i odruch wymiotny 😀 jazda bez trzymanki 😉

Selma
Gość
Selma

Tak w temacie tego co wypada… Dwa dni temu trzydziestoczteroletnia dziewczynka zjeżdżała na dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci 😀 I było bardzo fajnie, polecam 🙂

Natalia I Create Your Health
Gość

Ciekawe, że piszesz o tym akurat teraz 😉 Parę dni temu napisałam pierwszego posta po długiej przerwie od blogowania. A przerwę zrobiłam sobie z powodów, o których piszesz wyżej. Miałam dość tego słodko-pierdzącego blogowego świata. Miałam dość nawet czytania blogów, z których przecież tyle się nauczyłam jakby nie patrzeć. A Twój blog był jedynym, do którego jeszcze regularnie zaglądałam. Właśnie dzięki tym przekleństwom, wzdęciom, filozoficzno-egzystencjalnym przemyśleniom i Twojej naturalności.
Może i zarabiasz na blogu ( bo czemu by nie), ale nie mogłabym powiedzieć, że jest skomercjonalizowany. Jest zbyt prawdziwy 🙂

Natalia
Gość
Natalia

jak te czekoladki powyciągać z niesilikonowego opakowania? też chcę wrzucić zdjęcie na insta! p.s. sa przegenialne. Ostatnio w boxie Cud Miód, byly o identycznym smaku i cztery kosztowały 28 zł. To chyba świetny sposób na biznes 🙂 za tyle to ja zrobilam 24 czekoladki 🙂 dzięki za przepis :*

Sylwia Zwierzynska
Gość
Sylwia Zwierzynska

Jak do roztopionego oleju dodasz kawałek czekolady zamiast kakao to zniknie problem z topieniem się czekoladek. Czekolada świetnie utwardza takie rzeczy. Dodatkowa zaleta, że nie trzeba robić do tego żadnych dodatkowych kąpieli wodnych do roztapiania, czyli roboty tyle samo.

stylowo i zdrowo
Gość

Oj… ja jak do Ciebie wpadam na chwilkę między moimi innymi obowiązkami to zawsze przepadam! Eh 😀

Nihil Novi
Gość

A ja na aniamaluje wchodzę dla autorki 🙂 Czasem nawet nie zerknęłabym na jakiś temat, ale Ty o tym piszesz i jestem zaciekawiona.
Ostatnio usłyszałam bardzo przykre słowa, coś na zasadzie że ciągle tylko się maluję i nic nie robię. A nikt nie widzi tej metrowej kupki książek na uczelnię. I stosiku, którzy zamierzam przeczytać dla przyjemności. U Ciebie odzyskuję pewność, że moje zainteresowania wcale nie sprawiają, że jestem głupia. Doceniam!

Zdjecia nie tylko dla dzieci
Gość
Zdjecia nie tylko dla dzieci

Witaj ! Trafilam na Twojego bloga bo na facebooku ktos udostepnil Twoj post o odrobaczaniu, wiec weszlam. Bardzo przypadl mi do gustu sposob w jaki piszesz i trafiasz do ludzi. Mowie zobacze inne Twoje posty, potem zaskoczenie ze blog nie jest archiwalny, a posty sa sprzed kilku dni. Patrze dalej “olej kokosowy”, “ksiazki”, “naturalny antybiotyk” myslalam ze tylko ja mam bzika na punkcie oleju kokosowego i wszystkiego co nauralne ! Gratuluje swietnego bloga, widac ze wlozylas w niego duzo pracy. Na pewno bede tutaj czesto wracac ! Pozdrawiam goraco

Pulinka Pie
Gość
Pulinka Pie

“Huśtać się huśtawce po dwudziestym roku życia” – ale jak to? To nadal moje ulubione zajęcie, a mam 22 lata! Chociaż może po to ludzie stworzyli huśtawki ogrodowe, żeby udawać dorosłych 😀

Szara Wiewiórka
Gość
Szara Wiewiórka

Podoba mi się pomysł na czekoladki, ale zastanawiam się nad bezpieczeństwem foremek z aliexpress; jakiś czas temu był szum, że chińskie bransoletki dla dzieci są rakotwórcze i od tamtej pory mam uraz do chińskich produktów. Mogę zapytać jakie jest twoje zdanie na ten temat? 🙂

Marta
Gość
Marta

Pragnę zrobić te czekoladki, tylko z masłem orzechowym i jak radziła niżej koleżanka Sylwia Zwierzynska dodam czekolady, żeby trzymały formę dłużej.
Za to własnie lubię Twój blog, trochę o wszystkim 😀

Magda
Gość
Magda

Aniu jaką odżywkę białkową dodawałaś do czekoladek? Czy taka odżywka ma dobry skład (bez zbędnej chemii, ulepszaczy i składników modyfikowanych)? Pytam, bo jestem dość zielona w temacie odżywek białkowych, ale z tego co przeglądałam kilka przypadkowych składów, to niestety były słabe. No i nie ukrywam, że wolałabym wersję smaczniejszą, ale równie ważna jest dla mnie jakość składników. Powiedz mi jeszcze czy te proporcje (po dwie łyżki) wystarczyły Ci na całą formę do czekoladek?

Czekoladki koniecznie muszę zrobić, kupiłam już nawet sylikonową formę 🙂 Zachęciłaś mnie bardzo 😀

aniamaluje
Gość

starczyły, ale moja foremka była bardzo malutka 🙂
Odżywkę białkową miałam jakąś przypadkową, średnio się na niich znam 😛

Previous
5 błędów, które popełniałam w pielęgnacji włosów + KONKURS!
Przepis na  fit czekoladki migdałowe  na bazie oleju kokosowego