Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy myślałam, że już po zdjęciach i się odwróciłam. Jak zawsze!

Miałam ostatnio potężny kryzys życiowy zupełnie bez powodu. Okoliczności nadal są takie same, nic się nie zmieniło, ale kryzys minął. I myślę, że to całkiem normalne, mamy różne etapy w życiu i czasem człowiek ma ochotę zwinąć się w kulkę i płakać, a czasem tańczyć. Wyjątkowo zmieniłam podejście i zamiast za wszelką cenę próbować wyjść z tego dołka, zaczęłam obserwować swoje potrzeby i za nimi podążać. Godzina leżenia i myślenia o niczym, zamiast wstania rano? Okej! Comfort food w środku nocy? Proszę bardzo. Trzy godziny w wannie i czytanie bardzo głupiej książki? Oczywiście.
Zamiast za wszelką cenę próbować poprawić swój humor, płakałam gdy miałam ochotę i wkurzałam się, gdy miałam taką potrzebę. I ojeny, czasami dobrze jest jednak poddać się fali i po prostu się na niej unieść.

Zdjęcie; @patabloguje 
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis  #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka

Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy...

Te kropki przy mojej twarzy to komary.
Komary są najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami na świecie. Zabijają więcej ludzi niż rekiny, tygrysy, czy jadowite węże. Roznoszą malarię, dengę i wirusa Zika. Drugim największym mordercą jest człowiek. Pomijając już fakt, że mordujemy w imię „Boga” „granic” „honoru” siebie nawzajem urządzając krwawe wojny, to jeszcze jesteśmy pasożytem eksploatującym ziemię ponad miarę.

Ludziom, którzy z oszczędności i dla widoków kupili domy na wsi, śmierdzi nagle rzepak i domagają się, aby rolnicy zaprzestali uprawy. Usuwamy budki lęgowe dla Jerzyków, chociaż krzywdy nikomu nie robią. A jakieś dzbany na Mokotowie wytruły staw, bo żaby im skrzeczały i „rechot był nie do zniesienia”. O tym, że sami osiedlili się koło stawu i to był ich wybór już nie pomyśleli.

Chciałabym, żeby takie piękne widoki wciąż istniały za 20, 50 i 100 lat. Ten mały pies trzęsie się z radości jak może wytarzać się w trawie. My też tacy byliśmy, ze spodniami wiecznie zielonymi od wtartej w nie przy upadku trawy🌱
Co się nam stało?

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka #koszyk

Te kropki przy mojej twarzy...

Kiedyś miałam straszny ból tyłka o ludzi wychodzących na papierosa. Siedzenie długo w pomieszczeniu to dla mnie koszmar. Jak wychodzę z kina na powietrze, to czuję się jak ktoś, kto wyszedł z jaskini😅
O ile w gimnazjum i w liceum wychodziłam zawsze z palącymi znajomymi (sama nie palę) i praktycznie co przerwę byłam na powietrzu, o tyle później było z tym jakoś dziwniej.
W szkole to jedynie niektórzy nauczyciele brali mnie za palacza i patrzyli z pogardą.Ale jak uzasadnić wychodzenie gdy nie palisz?
Śmak, po prostu wychodziłam :D. A gdy ktoś mówił „ty palisz?” albo: „ale ty przecież nie palisz!” odpowiadałam „ale muszę się przewietrzyć”. I tyle! Nikt nie urwał mi głowy, nie krzyczał na mnie z powodu tych 5 minut co dwie godziny.

Zamiast pielęgnowania w sobie wkurzenia na innych, skupiłam się na sobie.
Wkurzało mnie za to poczucie, że pracując z ludźmi ktoś zawsze notuje skrzętnie w głowie jak często wychodzisz do toalety i unosi brew gdy odbierasz prywatny telefon. Nie czuję się dobrze w takiej atmosferze, jestem przerażona tym jak traktuje się pracowników w Polsce. Dlatego pracuję sobie jako freelancer na swoim.
Nigdy nie wyszło mi nic dobrego z tego pielęgnowania w głowie ukłucia „bo inni”.
I w ogóle to polecam książkę Helmuta Schoecka „Zawiść: źródło agresji, destrukcji i biedy”. Jest w niej masa socjologicznych ciekawostek i zrobiłam z niej całą masę notatek czytając za pierwszym razem. Bardzo otworzyła mi głowę!
#szczerze_pisząc #blogerka #czesc #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #kropki #sukienka #polkadots

Kiedyś miałam straszny ból tyłka...

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja potrzebowałam takiej. Czuję się lekko i świeżo!
#aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily  #blogerka #włosy #zmiana #fryzura #polkadots #sukienka #kropki #haircut

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja...

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję. Nawet nie fizycznie, to inny rodzaj zmęczenia. Zmęczenie mnogością decyzji do podjęcia i wyborów do dokonania. Zmęczenie ilością rzeczy, walczących każdego dnia o moją uwagę. 
Kiedyś nie rozumiałam ludzi latających na all inclusive, mówiących fryzjerowi „rób co chcesz” albo wybierających buty w pierwszym sklepie, bez porównania oferty w 10 innych. Dzisiaj rozumiem. 
Każdy czasami potrzebuje odpoczynku umysłowego.

#lavieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #darlingdaily #szczerze_pisząc #discoverunder50k

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję....

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj się więcej, wstawaj wcześniej, kładź się później.
Nie wiem jak wy, ale ja nie kupuję tego bullshitu. Mam pracę, którą uwielbiam - copywriterka daje mi mnóstwo satysfakcji, lubię poprawiać wyniki i czuć, że moja praca pomaga komuś zwiększyć sprzedaż albo zredukować czas spędzany na odpowiadaniu na pytania klientów, bo zgrabnie naskrobałam wyczerpujący opis. Ale też potrzebuję przerwy. Nie powinniśmy żyć w świecie, w którym pracujących ludzi często nie stać na samodzielne wynajęcia  mieszkania,  albo jedna wizyta u dentysty wpędza ich w długi. Jeden pełny etat powinien zapewniać pieniądze na godne życie.

Pamiętam jak kiedyś chciałam podkręcić kartę graficzną, by pograć w grę.
Pograłam. Chwilę.
Karta się spaliła.

Uczę się pracować mniej. Poleżeć brzuchem do góry. Zabrać książkę do parku. Odpoczywać. 
____
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj...

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg , bo są krzywe. najkrótsze sukienki jakie nosiłam były za kolano. No i głównie wybierałam spodnie.
To było głupie, wyrosłam z tego.
Ale wiele moich koleżanek wciąż jest na tym etapie. Nie założą latem szortów bo mają nogi: za blade, za chude, za grube, z cellulitem na który na pewno wszyscy będą patrzeć, z siniakami, pajączkami albo wuj wie co jeszcze. 
Kobietom zdarza się też odmówić spontanicznego wyjścia na basen czy nad jezioro, bo się nie wydepilowały.

Hmm, chodziłam ostatnio w krótkich sukienkach, chociaż nóg nie goliłam dwa tygodnie. Zazwyczaj co niedzielę sięgam po depilator, ale jakoś jedna mi wyleciała, a w kolejną jak miałam czas na ogarnianie siebie, to zrobiła się trzecia w nocy. Nie chciałam budzić sąsiadów bo depilator chodzi jak kosiarka.
Rok temu zrobiło mi się słabo i zaliczyłam glebę. Najpierw chodziłam z dwoma dorodnymi strupami na kolanach, potem z białymi śladami po nich. I też chodziłam w krótkich sukienkach, walić to. Może ze dwa razy jakiś Janusz skomentował, że chyba był awans w pracy, ale kto rządzi moim życiem, ja, czy strach przed spojrzeniami Januszy?😉 Nieważne jak wyglądają Twoje nogi, masz prawo chodzić w czym tylko chcesz. Czy masz 45 kg czy 145, czy nogi blade czy opalone, gładkie czy owłosione, paznokcie pomalowane czy nie. Nieważne, czy masz siniaki, pajączki, strupa, mnóstwo bąbli od komarów czy cellulit. To Twoje ciało.
Rób z nim co zechcesz! 🤗

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #wbutachbrilu

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg...

Kocham lato. Sporo rzeczy w nim mnie wkurza - komary i nagrzany beton, bo wycinka drzew pod nowy parking. Ale więcej zachwyca.
Zieleń. Polne kwiatki. Rumianek. Że kwitnie czarny bez, a syrop z bzu to najlepszy dodatek do lemoniady na świecie. Że rosną maki. I dmuchawce aż się proszą o zdmuchnięcie. Można nosić zwiewne sukienki. Najlepszy strój świata, majtki, sukienka, klapki i jesteś gotowa. Że można poczytać książkę w cieniu pod drzewem. Objadać się lodami i mówić, że to dla ochłody. Chodzić do kina plenerowego. Siedzieć nad Wisłą. Zajadać się mizerią. Albo truskawkami. 
Lada moment stanieje fasolka, i będę ją z lubością polewać bułką tartą na maśle. Przy obecnych cenach masła to będzie droższe niż kawałek schabu, ale to dla mnie smak lata. Tak samo jak kalafior.
Za co Ty kochasz lato? Tylko dobre rzeczy!
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Kocham lato. Sporo rzeczy w...

Widzicie to białe pudełko na zdjęciu? Zrobiłam sobie w Tunezji małą symulację i nie spakowałam kosmetyków. Kupiłam je na lotnisku i wcale nie wydałam na to ogromnej kwoty - ja zapłaciłam taniej niż w sieciowych drogeriach. Dużo taniej za porządny zestaw - róż, maskara, pomada do brwi i rozświetlacz zapłaciłam 113 zł zamiast rynkowej ceny 310. Chodźcie na bloga zobaczyć jak to zrobiłam ;) Rozwiewam tam też  kilka mitów związanych z podróżowaniem, w które zadziwiająco często ludzie wierzą oraz mam dla Was super zniżkę - 20% na zakupy w @aelia_duty_free_polska - idealna okazja by kupić taniej swój ulubiony podkład albo perfumy.

#Tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia #podróże #rabat #zakupy #kosmetyki #podróżemałeiduże #wakacje #sukienka #lato #girlsborntotravel #travelgirl 
Post we współpracy z @aelia_duty_free_polska 
Zdjęcie; @adriandmoch

Widzicie to białe pudełko na...

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków, kupiłam kilka przepysznych rzeczy. #szparagi i #pomidory (czekoladowe, moje ulubione!) skropione oliwą i przykre boczkiem pieką się właśnie w piekarniku. Z awokado zrobię przepyszne guacamole, które zjem z gruzińskim puri (na zdjęciu w papierowej torbie, do mojego woreczka na pieczywo się nie mieści). Jestem bardzo dumna z tych zakupów, bo dało się #bezplastiku i #zerowaste, chociaż kobiałka prawie mi się rozpadła w drodze ;). Ale jestem też przerażona kierunkiem, w którym zmierzamy. Ja miałam ogromny komfort, że mogłam czasowo pozwolić sobie na zakupy na bazarku. Że miałam też taki bazarek w rozsądnej odległości. Że nie byłam po pracy obładowana własnymi siatami, służbowym laptopem, na którym zabieram pracę do domu i torebką wypchaną pudełkiem w którym noszę lunch i butelką termiczną, więc miałam wolną rękę na kobiałkę. Że mam tyle przestrzeni w głowie, by dowiedzieć się trochę więcej o środowisku i działać, a nie zaprzątam myśli kalkulowaniem z którym rachunkiem bezpieczniej się spóźnić - czy lepiej mieć zaległości za prąd czy za telefon, bo akurat musiałam wydać pilnie na dentystę a nie miałam poduszki finansowej.
Ale i tak zaraz przyjdzie tu ktoś, kto nie pozwoli mi stawiać swoich małych kroczków i palcem wytknie 3 plastry boczku na szparagach albo zakup awokado, bo do jego produkcji zużywa się dużo wody.
Myślę, że z excela jasno wychodzi, że światu bardziej przyda się 100 osób ograniczających złe nawyki o 50%, niż 3 będące w 95% eko, ale osłabiające morale innych gdy tylko wdrożą jakąś mąłą zmianę.
#zakupy #eko #próbuję #szczerze_pisząc #aniamaluje #vintage #jedzenie #czystamicha

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków,...

Korzystałam z toalety po bracie – czy mogłam zajść w ciążę? – [TYGODNIK]

Marzę o tym, aby w ciszy usiąść i zacząć pisać tutaj do Was! Bardzo za tym tęsknię, ale dorosłe życie to nie bajka. W przyszłym tygodniu muszę ogarnąć przeprowadzkę, wystąpić jako gość w lajwie (wybaczcie, zwariowałam i nie wiem już jak to się odmienia). Do tego  uczestniczę w urodzinach ważnej dla mnie firmy, współorganizuję panieński, mam jeszcze jedną ważną imprezę i bardzo, ale to bardzo chciałabym skoczyć do escape roomu, bo pod koniec tygodnia czeka mnie kolejny tygodniowy wyjazd. Moja głowa płonie od pomysłów na teksty, ja zaczęłam nagrywać na Youtube (ale muszę podesłać to komuś, kto mi to zmontuje) i… jak zawsze więcej gadam niż robię. Bo nie mam kiedy robić!
Chociaż… nie do końca. Jest trochę inaczej, wzięłam na siebie zbyt dużo i padam na ryjek.

To był maraton. Maj był dziki. Majówka w Krakowie i niezwykle inspirująca konferencja, potem Kijów (zobacz: czy w Kijowie jest kijowo?), Praga, odwiedziny w rodzinnym miasteczku i zaraz Grecja. Korfu było spontanicznym pomysłem zainspirowanym niezwykle korzystną ofertą last-minute (ok. 600 zł za loty i noclegi z wyżywieniem), na pomysł Oli zareagowałam takim “spoko, ale ja muszę poleżeć plackiem na plaży i nic nie robić, bo jestem zmęczona”.
Plany planami, ciężko jest być w Grecji i spać na plaży, kiedy tyle pięknego wokół mnie. Pierwszego dnia moje ciało się zbuntowało i prawie cały przespałam po tym, jak popłakałam się z bólu od kaszlu (moje oskrzela są wciąż wadliwe, życie). Postanowiłam zacisnąć zęby i po tym buncie mojego ciała zaczęłam korzystać z uroków wyspy.
Ledwo wróciłam do Warszawy i czekają na lotnisku na taksówkę po prostu zasłabłam i spektakularnie upadłam, co widziała jedna z Was. Lekcja do zapamiętania: Nie mogę wymagać od siebie tyle, ile zdrowi ludzie.
W dodatku jestem strasznie do tyłu z robotą, bo internet (zarówno Play jak i hotelowy) istniały jak nasze państwo – teoretycznie 😀
Na blogu jest trochę cicho, za to starałam się wrzucać jakieś rzeczy na instagram. I hej, to nie jest tak, że tylko ładne (xD) zdjęcia, ale też jakieś wartościowe (mam nadzieję) opisy:
„Jestem nie po to, aby mnie kochali podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka” – Korczak powiedział coś, co jest mi bardzo bliskie. Żyjemy w świecie pełnym oczekiwań, roszczeń, żądań. A czy sami dajemy z siebie to, czego wymagamy od innych? Pamiętam nauczycielkę, która miała świra na punkcie szacunku, wyciągania rąk z kieszeni, mówienia do niej „pani profesor”, chociaż była magistrem, nie spóźnienia się na lekcje. I super, to ważne rzeczy. Jednak sama nie szanowała innych, wyrażała się o nich z pogardą, nie prowadziła lekcji należycie, tylko odwalała kichę. Znam faceta szukającego długonogiej szczupłej blondynki z biustem i ładnym tyłkiem, która będzie czarodziejką w kuchni i w łóżku, a przy tym zapełni dom kobiecym ciepłem. Jest zapuszczonym Januszem z mięśniem piwnym, bez pasji, zainteresowań, a ostatnio nawet bez pracy. To były ojciec mojej koleżanki. Czegokolwiek pragniesz – zacznij od siebie. #szczerze_pisząc #cornersofmyworld #ania#polskadziewczyna #korfu #corfu #greece #grecja #wyspa #widok #morze #greekvibes #summervibes #vacay #travelvibes #girlswhotravel #borntotravel
Post udostępniony przez Ania (@aniamaluje) Cze 3, 2018 o 1:01 PDT
Koniecznie, ale to koniecznie zaobserwujcie mnie na instagramie, bo niebawem ruszy tam rozwojowe wyzwanie. 
sukienka: lumpeks, pożyczona od A piece of Anna
Przeprowadzam się. Akurat kończy mi się umowa na obecne mieszkanie, trochę męczą mnie korki, trochę hałas, trochę pato-sąsiedzi. Naprawdę nie mam ochoty słuchać o drugiej w nocy czego nie chce brać do buzi sąsiadka a co sąsiad by chciał, aby wzięła.
 Wola jest super, ale jest też specyficzna, a chwilowo także mocno rozkopana. Nigdy nie sądziłam, że będę tęsknić za sąsiadem, który był hardkorowym kibicem Legii i bardzo głośno sobie kibicował, bo ten co się po nim wprowadził jest 10x gorszy.  Nigdy nie sądziłam, że w biedronce trzy osoby z kolejki będą się kłócić o to, komu mam dać naklejki na świeżaki, ani że ktoś ukradnie mi z koszyka ostatnie smoothie. Ale na Woli przeżyłam też wiele bardzo fajnych chwil i doceniam urok tej dzielnicy.
Dla przykładu – wczoraj miałam pić wino na górce w Parku Moczydło i w sumie piłam, ale sok z kapusty. Obiecałam sobie, że dni w których jest tylko i wyłącznie praca muszą z mojego kalendarza zniknąć i zawsze musi być jakiś chill. Czy to spotkanie ze znajomymi, czy to książka, czy coś innego. Zuza (http://www.jestemzuza.pl/) nie miała na szczęście żadnego problemu z tym, że czując się gorzej odmówię wina i wypiję kapustę. 
W ogóle bardzo się cieszę, że mam super znajomych wokół siebie. Takich naprawdę super. Teraz się przeprowadzam, tutaj ktoś mi podsuwa sprawdzoną firmę przeprowadzkową, ktoś inny chce zaoferować przewiezienie gratów, mnóstwo osób pyta o to, kiedy wbić pomóc mi się pakować. To są takie chwile, gdy doceniasz jakość zbudowanych relacji. Tym bardziej, że ja byłam ostatnio ciągle w podróży i nie miałam dla innych czasu.
Dziękuję, że jesteście!
W temacie przeprowadzek – polecam fajny tekst na blogu Stay Fly – jak sprawnie się przeprowadzić  – biorę sobie rady do serca, bo nie ma czasu na żaden fakap.
Sukienka – Włochy, za 6 albo 7 euro, opaska-  Romwe, stanik – info tutaj 
A ostatnio całe moje życie, to jeden wielki fakap. Ale nie tylko moje. Całym internetem wstrząsnęły ostatnio dwa samobójstwa – Kate Spade i Anthony Bourdain – nie będę ściemniać, że to były ważne dla mnie osoby, bo kulinarnie Robert Makłowicz i Jamie Oliver foreva a torebki interesują mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg (tutaj o moim podejściu do markowych torebek), ale warto mieć na uwadze, że tak naprawdę nie wiemy wiele o ludziach, których podziwiamy, oglądamy gdzieś w internecie czy tv. 
Kiedyś sama lubiłam cierpieć w milczeniu i udawać, że wszystko jest ok. Teraz bardziej cenię sobie prawdę, dlatego gdy jest dobrze – mówię o tym, jak jest mi dobrze.  Gdy jest mi źle – piszę o tym, że jest mi źle. Pisanie tylko o super cukierkowych rzeczach może i pozwala zyskać więcej czytelników, ale jest na wskroś złe.
Freddie Mercury ma o tym kawałek… a wiecie, że poza sceną był bardzo nieśmiałym człowiekiem? :>
Tyle się mówi o tym idealnym instaświecie i to cudowne, bo instagram i kult estetyki sprawił, że wiele osób wyrzuciło bylejakość ze swojego życia (zobacz: idealne życie z instagrama – dlaczego ma sens?), ale też obserwując niewłaściwe osoby możemy odnieść wrażenie, że to nie jest ok, gdy masz gorszy dzień/tydzień/miesiąc, bo jakoś ulubione instagramerki są wiecznie zmotywowane, uśmiechnięte, zawsze mają posprzątane i nigdy nie zakładają na siebie ubrań, tylko stylizacje. Stylizacja na spacer, na randkę i na egzamin.
Na konferencji w Krakowie zrozumiałam, dlaczego tak jest. Kobieta opowiadająca z ramienia dużej instytucji o tym, z kim współpracują najchętniej powiedziała, że to nie mogą być ludzie piszący na trudne i kontrowersyjne tematy i może nie wprost, ale powiedziała, że szukają raczej osób, dla których wszystko jest totalnie i na maksa super i piękne i mega. 
A życie nie składa się tylko z takich momentów.
Np. handel ludźmi.
Wiele osób będzie szukać pracy za granicą na wakacje. Warto upewnić się co do zasad bezpieczeństwa na stronie http://www.safe.strada.org.pl/ by nie paść ofiarą tego okrutnego procederu. Kiepska sytuacja finansowa młodych ludzi czasami sprawia, że widząc obietnicę dużych pieniędzy gdzieś znika czujność. Od siebie mogę dodać – cierpliwości i pokory! Moje pierwsze prace też były mało płatne, ale dzięki temu nauczyłam się bardzo dużo w życiu. Może to brzmi śmiesznie gdy potrzebujesz hajsu, ale pieniądze to tylko pieniądze. 
Czas spędzony na Korfu z dziewczynami był super. Natalia, Ola i Ania okazały się fajnymi towarzyszkami podróży. A ja znowu muszę odpowiadać na setki dziwnych pytań 😀 Miejmy to za sobą
🌿Nie miałam operacji biustu, przeszczepu tłuszczu, zastrzyku z wypełniaczem, to moje naturalne cycki. Boję się narkozy, nie mam nawet przekłutych uszu a jedyna modyfikacja ciała jaką mam, to wycięty migdałek.
🌿 Nie mam tu stanika, wszystko jest zasługą ćwiczeń na większy biust i bezbolesne miesiączki
🌿 Body które udaje bikini jest wyprzedane, ale znalazłam bardzo podobne tutaj
🌿Jednorożec Oli jest z primarka, arbuz to prezent od marki Halls (jeszcze raz dzięki!) 
Podczas pobytu w Grecji skorzystałyśmy z wycieczki mojej czytelniczki Doroty, która prowadzi bloga oraz firmę o nazwie Sałatka po Grecku i organizuje polskie wycieczki po Korfu. Było magicznie! Opowiem o tym więcej innym razem 🙂
Spódnica Romwe (wyprzedana), buty Renee (urwałam kokardkę), opaska Romwe, top chyba Shein

Na blogu ostatnio ciężkie tematy – o tym jak księża-pedofile wykorzystują dzieci i jak je przed tym uchronić (i “świecką” pedofilią także, ale specyficzny status księdza sprawia, że nie myślimy “obcy facet chce zabrać syna na wycieczkę”)  

Abstrahując od poglądów, fundacja pro-life powiela szkodliwe mity na temat edukacji seksualnej
Gotuje się we mnie, jak coś takiego czytam. Jestem pedagogiem-terapeutą i chociaż po dwóch latach rzuciłam doktorat a po pięciu pracę z dziećmi, tematy ich wykorzystywania są mi wciąż bliskie.
Edukacja seksualna zmniejsza odsetek aborcji. Uczy mówić nie, stawiać swoje granice, zapobiegać niechcianej ciąży (wszystkie dzieci powinny być chciane!) i chorobom. Nikt nie uczy dzieci masturbacji (ale też nie mówi, że jest zła, bo nie jest) ani nie zmusza do oglądania pornografii.
Brak edukacji seksualnej skutkuje zadawaniem takich pytań jak w tytule.
Korzystałam z toalety po moim bracie. Czy na desce klozetowej mogły być plemniki? Czy siadając na niej mogłam zajść w ciążę?
Podrzucam interesujące materiały w temacie i pokrewne:
Ważny film:
Szantażowanie seksem – wartościowy tekst na wartościowym blogu
Edukacja seksualna w Polsce – o niewiedzy nastolatków (szokujące…)
Grupa edukacyjna Ponton http://www.ponton.org.pl/
Ich przykładowa akcja o seksualizacji
Jedzenie, którym można się wybrudzić 🙂
Cudowne mapy do druku za free na blogu Mavelo
Grupa młodych ludzi z Tarnowa chce samodzielnie wyremontowanym busem zrobić sobie euro trip i zbiera fundusze. Poznałam ich na imprezie urodzinowej i serio – super ludzie, warto dać im szansę 🙂 Chociaż złotówka! Inspirujący projekt, trzymam kciuki!

Kanał, który przypomina mi młodszą (fotoblogową) siebie 🙂 Sohayo

I halo, Warszawa! Do końca czerwca TAXIFY za 50% 😀 

Polecam mocno bonus startowy i moje porównanie ubera/mytaxi i taxify,bo nie zawsze taxify jest najfajniejszy 

Tymczasem uciekam pod prysznic, pakuję część rzeczy i do spania – jutro trzeba spakować dobytek do kartonów :O

Trzymajcie kciuki za ten tydzień!

Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Niewyparzona PudernicaPaulaSaraGosiaPaulina Zienkiewicz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Niewyparzona Pudernica
Gość

Aniu z całym szacunkiem nie zestawiaj samobójstw z fakapem. Proszę. Takie zestawienie mną wstrząsnęło. Wg mnie jest to bardzo… jest mi po prostu smutno, że tak lekko podchodzisz do tematu samobójstw. “A ostatnio całe moje życie, to jeden wielki fakap. Ale nie tylko moje. Całym internetem wstrząsnęły ostatnio dwa samobójstwa”

Paula
Gość
Paula

Zazdroszczę Grecji 😍 po jakim czasie wykonywania ćwiczeń uzyskalas takie efekty? Ja robię je od miesiąca i na razie jeszcze nic nie widać żadnej poprawy 😥

Sara
Gość
Sara

Ania,a ja mam takie czysto techniczne pytanie-jakim aparatem udaje ci sie robić tak piękne zdjęcia?

Paulina Zienkiewicz
Gość

Jak będziesz kiedyś w Płocku (lub okolicach) daj znać, skoczymy do escape roomu 🙂 Mnie też czeka przeprowadzka i strasznie się jej boję, bo zmieniamy miasto i ja średnio je lubię. Poza tym nie lubię zmieniać czegoś, co jest dobre. A na wyzwanie czekam i jestem ciekawa

Gosia
Gość
Gosia

Dzięki za stronę z mapami! Kocham mapy i marzy mi się wydruk takiej wieeelkiej mapy świata, najlepiej na cały pokój. Na pewno skorzystam z tej strony <3

Kosmetolog Marta
Gość

Powiem szczerze, że ja całkiem odcięłam się od świata medialnego i nie mam pojęcia, że znów “ktoś znany” popełnił samobójstwo, jesteś moim centrum informacji 😀

Powiem szczerze, że trochę dziwi mnie fakt takiego nagłaśniania samobójstw i tych różnych spekulacji dlaczego.

W moim otoczeniu samobójstwo popełnił młody chłopak. Teorii jak zawsze było milion, tylko, że to w żadne sposób życia mu nie wróciło, a rodzina jeszcze bardziej brała to do siebie. Dla mnie to krótka piłka, nie chciał żyć więc podjął decyzję, do której tak naprawdę miał prawo.

Aniu, czy Ty planujesz jeszcze wrócić do pracy z dziećmi ?

Małgorzata Chudy
Gość
Małgorzata Chudy

Tak, chciane dziecko, ale jako człowiek, osoba, a nie środek do celu. Celem może być w tym wypadku na przykład ratowanie małżeństwa czy zapełnienie pustki w życiu albo nawet podniesienie własnej wartości czy chęć przynależności do grupy. Czasami trudno to odróżnić i o tym powinno się mówić, żeby jak najwięcej osób to potrafiło. Warto czytać bloga Doroty ponieważ jest mądrą i sprytną osobą. Można się wiele nauczyć od niej i Greków. Edukacja seksualna w szkołach jest teraz taka, że może obrzydzić do seksu. A ten blog jest fajny, bo pokazuje te sprawy w taki sposób, że jest to normalna ludzka… Czytaj więcej »

Ewka
Gość
Ewka

Ja myślę, że ilość rzeczy, które realizujesz, to dużo też na zdrową osobę 😉 trzymam kciuki za powodzenie przeprowadzki! Chociaż szkoda, że uciekasz z Woli, dla mnie to chyba najlepsza dzielnica 😛

Pełnoletnia
Gość

Bardzo inspirujący cytat z Korczaka. Zapisałam go sobie nawet w kalendarzu 🙂 Swego czasu miałam problem z tym, że żyjemy po to, żeby… umrzeć. Takie mądrości pomagają człowiekowi poradzić sobie z fatum egzystencji. Bo w sumie jesteśmy tu po coś 🙂 A propos edukacji seksualnej, w liceum mieliśmy zajęcia z babką od biologi. To była wspaniała kobieta. Rzeczowo, trafnie i na temat. Pamiętam do tej pory, że jak mówiła o porodzie, kazała nam, przyszłym matkom, pierwsze co zrobić, to wyrzucić studentów z sali porodowej. Miała wtedy nakaz odgórny puścić nam filmik nagrany przez uczestników oazy, w którym opowiadali, że chcą… Czytaj więcej »

archigame.pl
Gość

Trochę nie w temacie. Gdy słyszę o pedofilii, po prostu się we mnie gotuje. Wiem, dlaczego. Jestem ojcem dziecka. Mój wewnętrzny pacyfista przestaje mieć prawo głosu w takich przypadkach. Prawdę głosisz. Przede wszystkim edukacja. Edukacja. I otwarci rodzice. Na szczęście dzisiejsi rodzice w jakiejś części naprawę dają radę. W szkole, do której uczęszcza mój syn jest cała masa zaangażowanych rodziców. I trochę to głupio przyznać, ale teraz dzieciaki mają chyba fajniej. Ojcowie bardzo się angażują w wychowanie dzieci, co kiedyś było chyba wyjątkiem. Takie zmiany są ekstra. PS. Ludzie dzielą się na tych co nie znoszą remontów i przeprowadzek i… Czytaj więcej »

Nihil Novi
Gość

Powodzenia w przeprowadzce 🙂 Może tym razem ekipa w okolicy się uda!

Previous
Żeby nie było zgorszenia – jak księża wykorzystują seksualnie dzieci
Korzystałam z toalety po bracie – czy mogłam zajść w ciążę? – [TYGODNIK]