Ej misie moje,tęskniłam! Wyzwanie z detoksem od mediów społecznościowych było mi bardzo potrzebne. Musiałam się zastanowić, na ile jestem tu z przyzwyczajenia, a na ile z własnej, autentycznej chęci. Oczywiście godzina dziennie to utopia, moja średnia to 1h 35 minut. Nie jest usprawiedliwieniem poniedziałkowy live ani Q&A, po prostu - nie ogarniałam w godzinę! A to i tak czas, do którego nie wlicza się przeglądanie insta z fejkowego konta 🤣
Tęskniłam! Zrobiłam właśnie śliwki w boczku na blogowigilię i uciekam nagadać się z ludźmi, bo z niektórymi rzadko jest okazja się spotkać! Ale tęskniłam też za niektórymi stories i czuję, że śledzę tu na IG fajnych ludzi, skoro brakowało mi ich paplania.

Przy okazji! Chłopaku, nie polecam siebie na koleżankę twojej dziewczyny! Mam małą obsesję na punkcie zastanawiania się, czy każda sytuacja w której jestem, jest moim świadomym wyborem. Już 2 razy mi się zdarzyło, że jakaś koleżanka powiedziała „wiesz co Ania? Tak sobie myślałam o tym co mówiłaś, wiesz, o rzeczach, które robimy z przyzwyczajenia albo nawyku i doszłam do wniosku, że muszę się rozstać z Tomkiem”

Baduum-tss🥁

#aniamaluje #szczerze_pisząc #blogowigilia #śliwkiwboczku #grudzień #gotowanie #blogerka

Ej misie moje,tęskniłam! Wyzwanie z...

Jakiś czas temu Basia (@barbgrabowska) musiała się tłumaczyć, że może być jednocześnie feministką i być zauroczona postacią Berlina z La casa de papel. Chwilę później ktoś udostępnił artykuł z pytaniem, „Czy feministka może być uległa w łóżku?” w tytule. 
W książce, którą właśnie czytam jest mnóstwo głosów przerażonych mężczyzn, którzy mają jakieś tam fantazje aby ich partnerka (kobieta!) dokonała na nich penetracji albo chcą być stroną otrzymującą przyjemność podczas rimmingu. No i to rodzi w ich głowie pytanie, czy nie czyni ich to mniej hetero, albo czy mężczyzna hetero w ogóle może mieć takie fantazje.

Czy można być za prawami kobiet i nie lubić Tarantino za to, że brzydko traktował Umę Thurman, ale jednocześnie uważać, że „Pulp fiction” to dobry film? 
Czy można wierzyć ofiarom (prawdziwej lub nie, już się nie dowiemy) pedofilii Jacksona, ale jednocześnie tupać nóżką do jego piosenek?

Miałam w głowie te wszystkie pytania, które widziałam ostatnio w sieci, gdy tłukłam się z myślami, czy napisać ten tekst o tym, co fascynuje mnie w Putinie, czy nie.
I napisałam, bo w moim świecie ludzie są na tyle inteligentni by wiedzieć, że rzeczy nie są czarne lub białe, bo miedzy nimi jest tyle odcieni szarości, że tylko osoby wybierające odcień ściany w salonie zdają sobie sprawę.
Bo wierzę, że żyjemy w świecie, w którym można rozdzielić czyn albo dzieło od człowieka i że działa to w dwie strony, bo dzieło też nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla niegodziwości.

Ale myśląc o pytaniach zadawanych Basi, chciałabym tylko poprosić - jeśli nadajecie sobie jakieś etykietki, to proszę uważajcie, by nie stać się ich niewolnikami. 
Nie wiem czemu jako tło do tego wpisu wybrałam zdjęcie z San Marino💁🏻‍♀️ Wiem natomiast, że tekst o tym, co kręci mnie we Vladimirze Putinie jest na blogu. I jest napisany szczerze.

#szczerze_pisząc #sanmarino #zamek #castle #jesieniara #liście #jesień #autumn #etykietki #aniamaluje #podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #girlwhotravels

Jakiś czas temu Basia (@barbgrabowska)...

- Chcesz spróbować?
- Jasne!
Wolę czegoś spróbować z myślą, że najwyżej mi się nie spodoba, niż nie spróbować i żałować. W Malezji nadarzyła się okazja do sadzenia ryżu🌾 fajna przygoda! (Do momentu, aż coś dziwnego przepełzło po mojej stopie😅) A teraz siedzę i czytam wszystko o tym, jak ogarnąć przesiadkę w Chinach! Lecę w lutym do Wietnamu (znaczy loty mam do Bangkoku, ale resztę jakoś ogarnę!) i polowałam na sensowną przesiadkę aby zobaczyć #Pekin ♥️ marzyło mi się Zakazane miasto, ale teraz napaliłam się na Wielki Mur Chiński. Będę mieć 16h (gdzie same formalności wizowe to podobno 2-3h😱) i będę zupełnie sama, ale na samą myśl szczerzę się jak szalona 😁 co może pójść nie tak? Wszystko! Mogę nie dostać wizy, może oszukać mnie kierowca, przechowalnia bagażu może nie być czynna, mogę nie zdążyć na przesiadkę do Bangkoku... YOLO! Przeczytałam już cały internet, ale zapytam też tutaj - czy jest wśród Was ktoś, kto przebiegł przez Pekin podczas tej szalonej przesiadki?
Mam ochotę na trudne ustawienia tej gry i zrobić trasę nie z wynajętym kierowcą, ale pociągami i autobusami. No risk no fun!

W ogóle chciałabym, aby ta podróż była trochę inna i wypchnęła mnie mocniej ze strefy komfortu. Nie będę rezerwować noclegów z wyprzedzeniem, chcę przemieszczać się bardziej jak lokals, nie planować za dużo i dać się ponieść chwili. Będzie fajnie!🙃 #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #Azja #Chiny #Malezja #bejing #travelgirl #adventure #discoverunder50k #girlswhotravel #malaysia #china #riceplanting

- Chcesz spróbować? - Jasne!...

Wstałam dzisiaj o 11:05. To oznacza, że sąsiedzi musieli mnie nienawidzić, bo mam zawsze taki ostateczny jak „final Call” na lotnisku budzik ustawiony na 10:30 w razie gdyby nic wcześniej mnie nie obudziło. Wyje jak syrena alarmowa! Nie słyszałam go!

Zawsze śpię jak zabita, gdy odreagowuję emocje. Próbuję od kilku dni pomóc z czymś bliskiej osobie i bardzo wyczerpuje mnie to emocjonalnie. 
Tak samo mocno jak dzisiaj, spałam kiedyś  po urodzinach Agi, mojej dobrej koleżanki. Lubię myśleć, że to wino, ale jestem niemal pewna, że to oglądanie „Leaving Neverland” sprawiło, że dziewczyny nie mogły mnie dobudzić.
(Polecam się na imprezy, oglądanie dokumentu o pedofilii, świetna zabawa tylko ze mną!). Jestem osobą, której ludzie zwierzają się z różnych okropnych rzeczy, które kiedyś ich spotkały na zasadzie „jesteś pierwszą osobą, której o tym mówię”. Czytam wszystko o przemocy wobec dzieci, bo moim największym strachem gdy z nimi pracowałam był strach o to, że kiedyś jakieś dziecko wybierze mnie na jedyną osobę której powie, że jest bite albo dręczone w inny sposób, a ja nie będę potrafiła skutecznie zareagować. Albo postąpię zgodnie z procedurami i w tym czasie stanie się coś najgorszego.

Moim największym strachem w życiu jest to, że nie będę potrafiła pomóc komuś, kogo kocham. Towarzyszy mi to od momentu, gdy jako ośmiolatka obserwowałam umierającego na raka dziadka. Czułam bezsilność i to jest najgorsze uczucie jakie potrafię sobie wyobrazić. 
Jeśli go nie rozumiesz, obejrzyj „Nocturnal animals”, film w którym niemal czułam ból głównego bohatera.

Właśnie przez sen wymyśliłam rozwiązanie sytuacji, która mnie dręczyła. Dawno nie czułam takiej ulgi! Nie umiem jej opisać, pragnę się tym podzielić!

Mam ochotę mówić ludziom wszystkie te miłe rzeczy, które o nich myślę, ale jakoś zawsze zostały niewypowiedzianymi myślami. 
A ciebie zapytam tak bardzo szczerze, nie na tym poziomie, na którym odpowiadamy „pająki”, tylko głębiej - czego najbardziej w życiu się boisz? 
#szczerze_pisząc #myśli #aniamaluje #grudzień #dzieciństwo

Wstałam dzisiaj o 11:05. To...

Tak jakoś wyszło, że co roku odwiedzam #Włochy i #Lwów🥰 
Dzisiaj omal nie kliknęłam biletów do Bari (po 139 zł w dwie strony👍🏻), bo ogromnie tęsknię za tą pizzą🍕Mamma mia! 6€ za set #pizza+#piwo, 10€ jeśli dochodzi mnóstwo talerzyków z przystawkami. No i jeszcze na koniec shot #limoncello.
I kusiła ta teleportacja, do kraju uśmiechniętych ludzi! Śpiewających podczas pracy, gotujących obłędnie dobrze i mających tak melodyjną mowę, że chcesz każdemu mówić: Ciao!👋🏻 Już widziałam, jak chodzę sobie w lekkiej jesiennej kurtce i sukience maxi po włoskich uliczkach i raz na jakiś czas sięgam po przekąskę za 2€, absolutnie niczego więcej nie potrzebując do szczęścia🥰Kiedyś poparzyłam sobie taką język, tak bardzo nie mogłam się jej doczekać! 
I chociaż „mam ochotę na pizzę, polecę do Włoch” wydaje się tekstem rzucanym raczej przez bogaczy, to zapewniam - wcale tak nie jest! Włoski #citybreak bywa tańszy niż weekend w Polsce.

Tym razem odpuściłam, zapał mi minął w momencie, gdy upiekły mi się pomidory i na nich rozlała mi się pyszna #burrata. Ale może komuś ten pomysł umili grudzień? 
Psst, po wpisaniu w Google „aniamaluje+Bari” wyskoczy fajny plan mojego wyjazdu z 2017 ;)
Psst 2! W przypiętych relacjach kod na stówkę na nocleg via Airbnb ;) ⭐️⭐️⭐️Gdybyś mógł, mogła, teleportować się teraz w dowolne miejsce na całej planecie, które byś wybrał/a? ;) #

#podróże #girlswithgluten #pizza🍕 #pizzalovers #italia #bari #włochy #podróżemałeiduże #girlswhotravel #aniamaluje

Tak jakoś wyszło, że co...

Poznałam ostatnio super sposób na produktywność! Nie pamiętam kiedy z takim zapałem realizowałam swoje zadania😀. @magdalena_komsta zdradziła mi super sposób na motywację - jeśli nie zrobię tego, co sobie założyłam, będę musiała wpłacić jakąś kwotę na organizację będąca światopoglądowo na przeciwnym biegunie co ja. Np. Ordo  Iuris.
Działa jak złoto! Nawet jak mi się nie chceeee to myślę sobie - o nie, muszę to zrobić, nie dam sobie psychicznie rady z myślą, że ich wspieram! 
Dodatkowo kupiłam sobie nagrodę w postaci biletów do Azji. Myśl o cudownym, wilgotnym powietrzu napawa mnie takim optymizmem, że aż chce się pracować!

Także jeśli masz problem z pisaniem magisterki albo czymś w tym stylu - pomyśl o metodzie Magdy, jest doskonale skuteczna!

#podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #travelgirl #czerwonasukienka #szczerze_pisząc #motywacja #reddress #palmy #karaiby #gwadelupa

Poznałam ostatnio super sposób na...

W gimnazjum rodzice nie kupili koledze zeszytu ćwiczeń, więc skserował kilka stron, by odrobić zadanie domowe. Ku mojemu zdziwieniu dostał jedynkę za „nieprzygotowanie do lekcji”. Miał zadanie!!! Nie lubiliśmy się wtedy, chyba pierwszego dnia nazwał mnie kujonem i deską, ale tak wkurzyła mnie postawa nauczycielki, że zaczęłam się z nią wykłócać o to, czy jest normalna i kolegi bronić. Odrobił to durne zadanie! Nie było jego winą, że rodzice nie zapewnili mu podstaw, a chodziłam do klasy z uczniami z okolic mocno „defaworyzowanych”, jak to się ładnie nazywa. Miałam lipę u tej nauczycielki, ale nie żałuję!

Uwielbiam tworzyć materiały o prawach ucznia. Szczególnie w takich małych mieścinach jak moje (nauczyciele są często radnymi!) władza bywa nadużywana. 
Dlatego za każdym razem, gdy pisze do mnie uczeń z prośbą o pomoc w jakiejś sytuacji, czuję się jak na tym zdjęciu z Salerno pod Neapolem!

Uwielbiam to, że nie dają się zbyć. Że pytają o to, co w statucie szkoły.
Czy statut może być niezgodny z prawem oświatowym. Gdzie zgłosić takiego nauczyciela i jak się bronić. 
Nikt nie zwraca się do mnie w wiadomościach z takim szacunkiem jak uczniowie! Podczas gdy dorosłym zdarza się napisać coś w stylu „siema, widzę ze dużo podróżujesz, znajdziesz mi loty i noclegi do 2500 do Tajlandii? odp dzisiaj”, uczniowie piszą „obejrzałam pani filmy, przeczytałam statut szkoły, ale wciąż nie wiem. Byłoby mi bardzo miło, gdyby pani podpowiedziała, ale zrozumiem jeśli nie znajdzie pani czasu”

Eksperci gadają O młodzieży, ale nie Z młodzieżą. Słabe! Ja uwielbiam tych pyskatych, tych walczących o swoje. Widzę w nich cząstkę siebie.
Proszę, nie zgubcie tego! Tego podejścia, że jak nie drzwiami, to oknem. Poczucia sprawczości i woli walki. To jest super cenne i ja Was za to uwielbiam. To są cechy ludzi, którzy sobie w życiu DADZĄ RADĘ! Wiem, że macie przez to przechlapane, ale ja jestem z Was na maksa dumna! Nie jestem w stanie odpowiedzieć na każda wiadomość (dlatego nagrywam filmy dla wielu), ale każda ogromnie mnie cieszy. 
A jak bronicie rodzeństwa czy słabszych kolegów to już w ogóle szacun MAX!!! Błagam, nie zgubcie tego. Bądźcie asertywni♥️
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże

W gimnazjum rodzice nie kupili...

Gdy Freddie Mercury zapuścił wąsy, fani masowo wysyłali mu maszynki do golenia, bo nie mogli tego zaakceptować. Z całym szacunkiem - kiepscy fani! Jak kogoś kochasz i szanujesz, to pozwalasz mu się rozwijać, zmieniać, być sobą. Całe szczęście, że to nie był typek, który robi coś by się przypodobać innym! Moje automatyczne skojarzenie to biała koszulka „żonobijka”, jeansy i ten wąs. Opcjonalnie - żółta kurtka. Iconic!

Dzisiaj, tylko 28 lat temu umarł Freddie Mercury, ale nie legenda. Powiedzieć, że uwielbiam gościa to mało. Jego portret to jedyny święty obrazek jaki mam w domu. Towarzyszył mi w wielu momentach życia. To „Don’t stop me now” (i’m having such a good time, I’m having a ball) lądowało na moich słuchawkach gdy koleżanki z roku prześcigały się w licytacji jak bardzo która nie umie na egzamin, a ja nie chciałam tego słuchać i przejmować ich nastroju. Podniosłe momenty? „we are the champions”. Sytuacja, w której pomogli mi przyjaciele? „Friends will be friends”. Nawet tak sobie ustaliłam kiedyś playlistę dk biegania, żeby w momencie kryzysu słyszeć walkę podmiotu lirycznego w „Bohemian Rhapsody”. Serio! 
Robiąc kiedyś  to zdjęcie miałam super dzień. Czułam się świetnie, wcześniej wszystko mi fajnie powychodziło, czułam się na maksa odprężona i zrelaksowana i dokładnie pamiętam, że krzątałam się po mieszkaniu nucąc „It’s a kind of magic”.
Dzięki Freddie za wszystko, co wniosłeś do mojego życia!
#freddiemercury #rocznica #aniamaluje #blogerka #relaks #chill #monstera #niedziela #rocznica

Gdy Freddie Mercury zapuścił wąsy,...

Masz piosenkę, która wywołuje na Twoim ciele ciary? Ale takie serio? U mnie to jest „Walking in Memphis” w wykonaniu Cher. Nigdy nie byłam w Memphis, ale słyszę jej głos jak to śpiewa, gdy widzę to randomowe zdjęcie z Sycylii. 
Gdybym miała wybrać ulubiony kobiecy głos - Cher wygrała wszystko. Z męskich do tego stanu doprowadza mnie Freddie Mercury.

Czeka mnie jutro kilka godzin w pociągu, podsyłajcie swoje tytuły piosenek wywołujących dreszcze, bo robię sobie taką „power playlistę” - zamierzam w tym pociągu napisać coś dłuższego i potrzebuję nowych bodźców!

Więc... czyj głos wywołuje w Tobie dreszcze? Poproszę tytuły!
#podróże #podróżemałeiduże #sycylia #sicily #katania #aniapodróżuje #wakacje #blogerka #włochy #italia #italy🇮🇹 #italy

Masz piosenkę, która wywołuje na...

Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak  często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie.  #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

4 triki na dłuższe nogi


Jak sprawić, by nogi wydawały się dłuższe – sprawdzone sposoby.

Ostatnio coraz częściej pytacie, czy zrobiłam coś z nogami😳, a nowsi odbiorcy piszą, że mam bardzo długie nogi.
Nie mam. Ale robię kilka rzeczy, by na dłuższe wyglądały i dzisiaj się nimi z Wami podzielę 🙂
Mam  👉szpotawe kolana (taka wada postawy, nauczyłam się chodzić szybciej niż powinnam, a nóżki jeszcze były za słabe na małą Anię i się skrzywiły). Kiedyś na tym punkcie miałam potworne kompleksy, ale potem rozpracowałam je jak każdy problem w moim życiu -rozbijając go na małe kawałeczki i swoje nogi pokochałam. Tak, nie wstydzę się tego słowa. Kocham swoje ciało w zdrowy, zupełnie nienarcystyczny sposób.  Nie wstydzę się go, nie brzydzę się go, a otaczam je troską i ciepłem traktując je z szacunkiem.
Zmianę która we mnie zaszła opisałam  krok po kroku w tekście 👉jak pozbyłam się kompleksu krzywych nóg.
Uważam, że jest uniwersalny i pasuje do różnych kompleksów, ale ze zrozumiałych względów mogłam opisać tylko ten, który był kiedyś moim problemem.
Znalezienie sposób na to, by przerobić swoją wadę w zaletę (wszystko zależy od punktu widzenia!) było etapem trzecim procesu pozbywania się kompleksów i dzisiaj opiszę Wam krok po kroku co robić, aby nogi wydawały się dłuższe i były ładniejsze.

Mam 170 cm wzrostu, a pod linkiem znajdują się  👉 moje wymiary oraz masa ciała. To tak słowem wyjaśnienia.
Moje nogi w płaskim obuwiu w 2014 roku prezentowały się tak
Wow, oto te długie nogi których tak mi rzekomo zazdrościcie. Niezbyt imponujące.
Istnieją 4 kluczowe elementy, dzięki którym moje nogi wyglądają lepiej.
1. Ćwiczenia
Po pierwsze – aby nogi były smuklejsze. Po drugie – aby były sprawne. Moje ciało służy mi w podróży przez życie. Ludzie dbają o samochody, wykonują regularnie  przegląd, woskują, wymieniają opony na zimowe itp. a nierzadko nie dbają o swoje ciała. Wykonuję różne ćwiczenia korygujące wadę (np. 👉te) a ogólny trening pomógł mi nogi wysmuklić. 
Oczywiście nic nie mam do grubych nóg, jeśli ktoś jest szczęśliwy w swoim ciele – super! Ja lubię być w miarę szczupła, nie chciałabym aby moje ciało wyrządzało mi krzywdę przez bolesne ocieranie się ud czy powodowało ból stóp z powodu masy, którą muszą dźwigać.

2. Odpowiednie ubranie

Nogi można “wyciągnąć” z dwóch stron. Z jednej strony ich przedłużeniem są stopy (o tym później), z drugiej – można stworzyć iluzję dłuższych nóg przesuwając talię wyżej lub unikając poziomych linii na biodrach.
Wysoko wycięty strój kąpielowy dodaje optycznie sporo centymetrów do długości. Kosztował całe 22 zł (👉klik) ale na ten moment jest ostatnich 7 sztuk więc podrzucam alternatywy.
Po lewej – 👉bardzo dobrze – dekolt w V i wysokie wycięcie na linii majtek dodaje długości nóg oraz wysmukla. To bikini ma dobre oceny i występuje w wielu kolorach, ma też bardzo sprytne przeszycie na tyłku
Po prawej przykład majtek, które zabierają przynajmniej 10 dodatkowych centymetrów – to jeden  👉z wielu modeli z Zalando, ale są tam też mocniej wycięte. Cieńsze paski od majtek łatwiej podciągnąć wyżej, więc przy dwuczęściowych strojach kąpielowych łatwiej o dostosowanie do własnego ciała 🙂
Nie jestem najepszym przykładem bo etap gdy zależało mi na wydłużaniu nóg mam już za sobą i nie spinam się nad tym, ale na bazie swoich zdjęć pokażę, co czasem robię 🙂
– sukienki odcinane w talii, lepiej gra to z rozkloszowanymi
–  Rajstopy/spodnie pod kolor butów, np. czerń z czernią, cieliste szpilki, trasparentne sandałki
– Spodnie z wysokim stanem też dodają centymetrów
 – Dzwony zakrywające obcasy

Tu lepszy przykład jak dwa pierwsze kroki zmieniły Arianę Grande
Osobiście najbardziej lubię sukienki bardzo krótkie lub bardzo długie
3. Balsamy!

Po pierwsze – ładniej światło odbijają nogi wydepilowane. Uważam, że każda kobieta może robić ze swoim ciałem co tylko chce, ale osobiście wolę mieć włosy tylko na głowie. Nie jest to wymysł XXI wieku, antyczne rzeźby przedstawiające ciała kobiet z zadziwiającą dbałością o detale nie mają włosków, podobnie jak klasyczne obrazu jak Narodziny Wenus Botticellego czy Maja naga Goi. Tak jak kompletnie nie przeszkadzają mi kobiety uważające depilację za zbędną fanaberię, tak wszystkie laski mówiące, że to kolejny przejaw zgniłego patriarchatu i ucisku mężczyzn nad kobietami proszę o to, by przestały mówić w moim i “wszystkich kobiet” imieniu.

Gładka skóra pięknie odbija światło!  praktykuję szczotkowanie na sucho by nie mieć wrastających włosków i zachować jędrność, ale największą różnicę robią złote drobinki. Opalona skóra również sprawdza się u mnie lepiej, ale opalenizna może być sztuczna, jak wolisz.
Nogi posmarowane złocistym olejkiem lub balsamem cudownie błyszczą, wydają się smuklejsze i odbijają światło tak, że wydają się dłuższe. Przeciągnij trochę balsamu na podbicie stopy i włączysz ją w ten sposób w długość nóg 🙂

Podrzucam trzy alternatywne propozycje:

1. Zmieszaj rozświetlacz w płynie z ulubionym balsamem. To rozwiązanie tańsze i gorsze, ale pozwala na zużycie do końca średnio lubianego balsamu albo rozświetlacza. Gdy miałam niewiele pieniędzy, szukałam takich rozwiązań. Poza tym nie lubię bezsensownie śmiecić i staram się żyć może nie #zerowaste, ale #jaknajmniejwaste
Moje ulubione rozświetlacze w płynie to jak na razie 👉Gosh Lumi drops (mam dwa kolory, oba są tak wydajne, że wciąż ich używam a mam je…hoho i jeszcze dłużej. Ciemny pokazałam we wrześniu 2016 roku we wpisie 👉Co jeszcze powstrzymuje cię przed pierwszym krokiem (w zasadzie to widza wyniesiona z webinaru zainspirowała mnie do kombinowania)  a jasny w👉ulubieńcach sierpnia. Bardzo wydaje i świetnie się sprawdzają. Dostałam też ostatnio bardzo(ale to baaardzo) fajne 👉rozświetlacze w płynie z Eveline , ale nie testowałam ich na ciele.

Po zmieszaniu oczywiście rozprowadzasz na ciele

2. Użyj rozświetlacza na środkowej części nóg
Możesz delikatnie przeciągnąć pędzlem lub użyć takiego w sztyfcie lub kremie i rozsmarować przez środek kości piszczelowej 🙂
Mój ulubiony rozświetlacz w kamieniu to od dwóch lat tani (15 zł) rozświetlacz z mysecret, nie da się go chyba zużyć 🙂

3. Użyj gotowego balsamu z drobinkami
Na kolażu wyżej widać dwa inne produkty, których używałam. Pierwszym z nich jest 👉złoty olejek Olival, tańszy odpowiednik 👉słynnego Nuxe  – nie do końca umiem sobie poradzić z jego ładnym rozprowadzeniem na skórze, ma też (zarówno on jak i Nuxe) troszkę zbyt mocne drobinki, ale to wciąż świetne produkty
 Obok jest Golden Cream marki Pupa Milano, był super, ale nie jest już sprzedawany – w zeszłym roku 👉był w moich ulubieńcach na blogu

Obecnie używam dwóch produktów z Eveline

Dają na nogach piękną, nienachalną taflę i cudownie odbijają światło. Smaruję się tutaj nimi cały czas, a że były pytania – zrobiłam na plaży zdjęcie poglądowe.
Aktualnie częściej używam 👉”luksusowego odżywczego mleczka z drobinkami złota“. Jest przeznaczone do skóry suchej i bardzo suchej, pięknie koi (zawiera olej sojowy, arganowy, masło shea, miód), przyjemnie pachnie i ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz ilości. Niecałe 23 zł za 350 ml – świetna sprawa!
Drugim produktem jest brat tego mleczka czyli 👉”luksusowe serum ujędrniające z drobinkami złota“. Cena ta sama, ale kosmetyk ma za zadanie ujędrniać skórę 🙂

Używam ich przez cały wyjazd na Karaiby

👉Sukienka ze zdjęcia 
Piszecie, że moje nogi ładnie wyglądają na zdjęciach. Na pewno z łatwością odgadniecie 👉na którym zdjęciu nie miałam ich nabalsamowanych , bo miałam wklepany filtr 50 🙂

Trik z balsamem robi ogromną różnicę!

4. Właściwe buty!

Kolor – mówiliśmy już o tym 🙂 Buty mogą być przedłużeniem nogi a sztuczkę można stosować z powodzeniem o każdej porze roku. Obcasy albo koturny to kolejne punkty do zgarnięcia w tej grze, ale płaskie buty też się nadadzą!

Na przykładzie tych butów z Reneé chciałam pokazać dwie rzeczy
1. Nude to nie zawsze jasny beż – dopasuj dobrze kolor obuwia do koloru nogi 🙂
2. Wiązanie po skosie jest dużo lepsze niż wiązanie poziome

Tak, tu miałam filtr 50 i brak balsamu 🙂

A tu dla równowagi przykład na to, jak zrobić to źle ( z tekstu o tym, dlaczego nie piję mleka)

-Szpic jest lepszy od zaokrąglonego noska
Unikaj wiązań przez kostkę, dlatego takie buciki zostaw innym

a jeśli już potrzebujesz dodatkowego trzymania, rozważ takie z zapięciem w literę T a najlepiej po skosie. 
A tego, lub (o zgrozo!) tego typu obuwie zostaw swojej babci. No chyba, że pracujesz w miejscu, w którym musisz dużo stać lub chodzić, wtedy nawet crocsy są spoko. Wpis nie jest jednak o tej sytuacji :))
Płaskie sandałki (jak te)  też dają radę, jednak tutaj lepiej sprawdzają się japonki 
W zasadzie to tyle, jak widzicie – wcale nie mam długich nóg, po prostu umiem sprawić, by wydawały się trochę ładniejsze
Jeśli Ci się spodobało lub pomogło – zalajkuj, udostępnij, cokolwiek :)) Będzie mi miło!



Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

24
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
aniamalujeAnnify.plEsy,floresy,fantasmagorieAgataMiss Don't-Care Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Annify.pl
Gość

No i to się nazywa post – konkretne porady dla chociażby takich karakanów jak ja 🙂 Przyznam szczerze, że nigdy nie przywiązywałam dużej wagi do tej części ciała, może niesłusznie – jak widać, takie triki potrafią zdziałać cuda i nogi wyglądają mega, wcale nie takim dużym kosztem 😉

aniamaluje
Gość

Dokładnie tak jest, mam nadzieję, że się posprawdza 🙂

Dominika R.
Gość

Przyznam szczerze, że na te balsamy to bym chyba nigdy w życiu nie wpadła! A wiadomo – jak każda kobieta lubię je trochę wysmuklić, tym bardziej, że jakoś tak od zawsze cały tłuszczyk idzie mi w w nogi. I chyba przeproszę się z butami w kolorze nude na lato 😀
Dzięki za wskazówki, przetestuję niebawem i zobaczymy jak to się u mnie sprawdzi 🙂

aniamaluje
Gość

Powinno sprawdzić się supr, bo to dość uniwersalne zasady 🙂

rubinowaaa
Gość
rubinowaaa

Ha! Akurat dziś posmarowałam nogi balsamem! Patrzę a tutaj taki tekst, bardzo dziękuję za motywację, bo powinnam to robić częściej. Niby wszystko się wie, a Ty tak potrafisz zebrać w uderzeniowej dawce, bardzo to u Ciebie lubię. No i na lato uwielbiam olejki w sprayu z drobinkami, działa, bo wtedy zawsze ktoś zwraca uwagę na nogi 😀 muszę nad nimi popracować 🙂

MK
Gość
MK

Jestem mniej więcej podobnego wzrostu jak Ty i stosuje podobne tricki- krótkie sukienki/spódniczki do tego obcasy/koturny – mogłabym tak chodzić cały czas:)

Miss Don't-Care
Gość
Miss Don't-Care

co to znaczy robić problem na kawałeczki ? naucz mnie proszę ! 😀

Agata
Gość
Agata

Jako posiadaczka długich nóg, zbieram kasę na te espadryle Tommy Hilfiger, właśnie te których nie polecasz, tylko z odkrytymi palcami 😁

Dorota
Gość
Dorota

A gdzie jest to g+ pod tekstem? chciałam zalajkować i nie wiem jak 🙂

fitinaczej.blogspot.com
Gość

ha! Ja z kolei mam mega długie i szczupłe nogi – a zawsze myślałam o nich w kategorii ‘brzydkie’ [koleżanki mi to podpowiedziały gdzies w gimnazjum] więc całe liceum i gimnazjum nawet w upały chodziłam TYLKO w długich spodniach, ewentualnie szortach ‘przed kolano’ … rzecz się zmieniła gdy zaczęłam ćwiczyć na studiach, i jakoś tak wydawało mi się, że są nawet ‘normalne’ z tym, że nie mogłam znieść tego jak wyglądają na zdjęciach. Aż do momentu gdy koledzy na siłowni zaczeli mi słodzić, że mam najładniejsze nogi na świecie [haha] ale poważnie – uważam je teraz za duży atut 😀… Czytaj więcej »

Esy,floresy,fantasmagorie
Gość

Świetne pomysły! Ja jestem z tych, co miałam wyobrażenie, że masz nogi po samą szyję! Także działają – bardzo!

Gosia
Gość
Gosia

Ja zawsze stosuję spodnie z wysokim stanem i podkreślanie talii. No i dzwony z obcasami – to dopiero jest hit. Jak tak się nosiłam, to nawet mi koleżanki mówiły, że mam wtedy mega długie nogi. Ale mam dziwne stopy i dopasowanie wygodnego obuwia graniczy z cudem, więc obcasy noszę rzadko – szczególnie, że najczęściej muszę szybko przemieszczać się po mieście. Wiele razy skończyłam tak, że kupiłam porządne, skórzane buty, które w sklepie wydawały się idealne, a po paru razach na nodze okazywało się, że są do niczego i nie ma opcji, żeby je rozchodzić. Pozostaje frustracja, zmarnowane pieniądze i brak… Czytaj więcej »

Bee
Gość
Bee

Dzięki babcinym butom przypomniała mi się seria z butami koszmarkami w tygodnikach i stwierdziłam, że mi ich brakuje. A Crocsy są super dla personelu medycznego. Zamieniłam zwykłe tenisówki na Crocsy jakoś na trzecim roku studiów, za cztery miesiące kończę i nie wyobrażam sobie jak miałabym przetrwać studia w tych tenisówkach. 🙂

ja
Gość
ja

Aniu, dają coś te ćwiczenia na szpotawość? Zauważyłaś różnicę?

ja
Gość
ja

http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/w-sposob-naturalny-usunac-metale-ciezkie-organizmu#comment-300484 aniu ta strona ukradla tresci z twojego bloga, z posta o metalach ciezkich

Marta
Gość
Marta

Aniu, pisałaś już kiedyś o ćwiczeniach na nogi? Chciałabym wysmuklić łydki, masz sprawdzone ćwiczenia? Ćwiczę już z obciążnikami na kostki na pośladki, ale jednocześnie obawiam się, że od takiego treningu urosną mi łydy. 🙂

daria-porcelain.pl
Gość

kochana masz piękne te nogi, co mam powiedzieć ja gdy mam 155cm wzrostu 🙂

_____________
♥ Blog dla kobiet daria-porcelain.pl ♥

Marta z Mikrożycie
Gość

Super patenty – muszę wypróbować ten z krojem stroju kąpielowego. 🙂 Wydłużenie mi się przyda – mam 160 cm wzrostu. 🙂 Osobiście mam wrażenie, że w moim przypadku lepiej sprawdzają się też rajstopy lekko prześwitujące niż te kryjące. Wydaje mi się, że wyszczuplają nogi, może dlatego, że też ładniej odbijają światło. 🙂

Bogusława Makówka
Gość
Bogusława Makówka

Spotkałam się kiedyś ze sposobem na optyczne wysmuklenie nóg różnymi odcieniami samoopalacza. Używa się wtedy jaśniejszego odcienia po bokach nóg a jaśniejszego w centralnej części. Ale to już moim zdaniem wyższa szkoła jazdy i trzeba mieć czas i trochę wprawy, żeby sobie krzywdy tymi samoopalaczami nie robić. Poza tym tak pisałaś rozświetlenie dużo daje a nawet jasne, nieopalana skóra zawsze wygląda lepiej gdy jest odpowiednio nawilżona.

Natalia
Gość
Natalia

Cześć Aniu, chcę tylko napisać, że bardzo Cię lubię i, że pięknie wyglądasz! Wspaniale, że masz tyle energii “mimo” (zimy, choroby, nawału obowiązków). Ja chcę się tego nauczyć 🙂 żeby nie wybierać miłej ciepłej pościeli i nie przeczekiwać w ten sposób zimy. Przynajmniej tutaj łapię z Twoich zdjęć promienie słoneczne. Pozdrawiam!

Marcepanka Marlena Burys
Gość
Marcepanka Marlena Burys

ciekawe są te ćwiczenia korygujące:) nawet nie widziałam, że takie istnieją:) czy mogłabyś jeszcze jakieś polecić? i jestem ciekawa czy znasz może jakieś godne polecenia ćwiczenia na wyszczuplenie ud? słonecznie pozdrawiam:)

Ola
Gość
Ola

Też mam takie nogi i gdyby nie ten post, to nie wiedzialabym, ze z nimi coś nie tak. Lubię je.

Nihil Novi
Gość

Nie jestem fanką płynnych rozświetlaczy na twarzy, ale bardzo chętnie wykorzystam je latem do poprawiania wyglądu ciała :). A wysoki stan uwielbiam – od razu moja talia wygląda lepiej, nogi też zyskują!

Klaudia Jaroszewska
Gość

ja mam 160 wzrostu 😉 zastosuję się do twoich rad, bo moje nogi też wydają się bardzo krótkie, jak na tym zdjęciu, na którym porównujesz swoje nogi 😉

Previous
Przychodzisz do mnie w dniu ślubu mojej córki, czyli jak prosić o przysługi
4 triki na dłuższe nogi