7 SENSOWNYCH postanowień noworocznych

Nowy Rok to dla wielu osób czas robienia sobie postanowień. Dla mnie kompletnie nienaturalny – budzę się do życia z nową energią dwa razy w roku – wraz początkiem wiosny oraz wczesną jesienią, o czym pisałam kiedyś w tekście początek września – nowy początek . Ale dostałam kilka próśb o napisanie czegoś z tej okazji, więc macie moje trzy słowa :).

Dwa lata temu zrobiłam już coś takiego, w tekście

Nowy rok, nowa ja? – nietypowe życzenia noworoczne

i w zasadzie nie wymaga on aktualizacji, ale uporządkujmy.
1. Zamknij dobrze poprzedni rok.
Znajdź 13 rzeczy, z których jesteś dumny a wydarzyły się w 2017. O jedną więcej niż miesięcy w roku. Szukaj tak długo, aż znajdziesz – moja koleżanka cierpiąca na depresję wpisała rok temu, że się nie zabiła, brała regularnie leki, chodziła do psychiatry i wstawała z łóżka. Różnych ludzi dumą napawają różne rzeczy i nie daj się poddać myśleniu, że to co Ciebie napawa dumą jest zbyt błahe i się nie liczy.
Liczy.
Zrób to  zwykłym zeszycie, na kartce, w pliku albo skorzystaj z instrukcji 
Ok, mamy pierwszy krok by bardziej polubić siebie. Cudownie 🙂

2. Załóż dziennik wdzięczności

To bardzo ważne, aby każdy dzień kończyć z poczuciem, że wydarzyło się coś dobrego (czasami to, że udało się przetrwać złe rzeczy też jest dobre!). Napisałam kiedyś tekst na ten temat i naszpikowałam go linkami do badań naukowych na ten temat. Wydaje się to głupie? Poświęć minutkę każdego styczniowego dnia tuż przed snem. Jeśli się nie spodoba – trudno, ale co ci szkodzi?
Albo innych miłych rzeczy. Możesz wrzucać do niego zasłyszane komplementy, karteczki z małymi i większymi sukcesami, swoje kamienienie milowe. 
Nie masz czego wrzucić? Rusz głową, poproś znajomych o to, by powiedzieli za co cię lubią i cenią, jeśli jesteś zakompleksioną kobietą, wybierz się do klubu z muzyką latino. Postaraj się 😉
4. Skończ ze złymi nawykami

Chcesz zacząć odżywiać się zdrowo? Skończ odżywiać się niezdrowo. Chcesz mieć porządek? Skończ bałaganić. Simple as that. Więcej tutaj

5. Znajdź źródła wiedzy z dziedziny, która jest Twoją pasją/hobby

I regularnie z nich korzystaj. Idealnie byłoby też znaleźć sobie przynajmniej jedną osobę, która osiągnęła sukces w tej dziedzinie i cię inspiruje. Oglądaj filmy, słuchaj podcastów i audiobooków, regularnie czytaj artykuły, wpisz w kalendarz wydarzenia branżowe – konferencje, eventy, spotkania. Ustal sobie realny cel związany z częstotliwością poszerzania swojej wiedzy i wpisz to na stałe w styl swojego życia.
6. Naucz się zamykać zadania

Nie zostawiaj niedokończonych spraw. To bardzo złe dla zdrowia psychicznego, niezałatwione sprawy i niedomknięte projekty będą dręczyć i prześladować cię o różnych porach dnia i nocy. Kto długo pisał magisterkę albo zapomniał oddać książek do biblioteki ten wie. 
więcej na ten temat tutaj
7. Rób więcej dobrego dla innych
Postanowienia noworoczne bardzo często są egoistyczne i kręcą się wyłącznie „ja”. Nie ma w tym nic złego, ale gdyby tak… robić więcej dla innych ludzi?
Zerknij na prostą listę 50 dobrych uczynków albo wciel w życie plan regularnej pomocy charytatywnej (u mnie 10% przychodów zawsze). 
Uczyńcie ten rok szczęśliwym! 🙂

Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na „głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
Don’t pay attention
7 SENSOWNYCH  postanowień noworocznych

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x