Dziewczyno, jeśli czekasz jak na szpilkach czy chłopak odpisze- wyłącz te cholerne powiadomienia! Za każdym razem jak słyszysz charakterystyczny dźwięk🔔, uwalnia się kortyzol a ty masz reakcję stresową. A potem i tak jesteś rozczarowana, że to 20% rabatu na sandały, a nie książę z tindera💁🏻‍♀️ PLUM-stres-PLUM-stres-PLUM-stres - zwariować można!
Plus może warto przemyśleć, czy to właściwa relacja? Nie fajniej dostawać niespodziewane wiadomości od których się rumienisz, niż czekać aż ktoś odpisze?
Oczywiście dotyczy to relacji nazwijmy to... romantycznych, nie takich bez zobowiązań!😉 Piszę o tym przy okazji zadania numer 16 w ramach wyzwania. Dopóki nie oddałam tej działki mojemu przyjacielowi i menadżerowi @troyann (takie 2w1 bywa wygodne!), cały czas byłam w trybie stand-by czekając na umowę, ustalenia, akcept, dalsze negocjacje. Piątkowy wieczór, daleka podróż - wieczny podryg na dźwięk powiadomienia, bo może to akurat to, na które czekam... Zawsze na jakieś czekałam!😏
Maciek przekonał mnie w Gruzji, bym się ich pozbyła. Na bieżąco migają mi tylko podczas korzystania z instagrama, co jest wygodne, szczególnie gdy odpowiadam na pytania do wyzwania. Ale uwolniłam się od maila! Lubię kontakt z Wami, ale z umiarem!
Prawie w ogóle nie odpowiadam już na messengerze, jeśli mam do kogoś coś pilnego - dzwonię lub piszę SMS. Wiem, że jeśli ktoś będzie miał coś pilnego do mnie - też wybierze taką formę!
I jasne, pierwszą rzeczą, którą kupię w Bangkoku będzie karta SIM i internet (ostatnio też tak było🙈), ale zrobię to by ogarnąć transport i nocleg, a nie by sprawdzić czy przez moją nieobecność w sieci świat czasem nie spłonął ;) Jeśli nie jesteś gotowa na krok o którym mówię, pomyśl o tych wszystkich razach, gdy czekałaś na kuriera z paczką i specjalnie nie wychodziłaś z domu, a on cię olał i zostawił paczkę w punkcie, albo napisał, że przyjedzie jutro🙄
Dziewczyno! Życie Ci przelatuje przez palce na tym czekaniu!
Napisałam to pod wpływem wiadomości z uczestniczką wyzwania, której smartfon przyrósł do ręki bo wiecznie czeka! ;) zdjęcie zrobiłam 3 lata temu po Azji, kojarzy mi się z wolnością!
#szczerze_pisząc #motywacja #wyzwanie #aniamaluje #powiadomienia #stres

Dziewczyno, jeśli czekasz jak na...

Nie wiem jak szybki musiałby być aparat, aby uchwycić ten uśmiech na mojej twarzy😅 niestety mam domyślny bitch face, co nie znaczy, że odpowiada on temu co dzieje się u mnie w środku ;). Faktem jest jednak, że ludzie zawsze zauważają „ty się uśmiechasz” gdy się uśmiecham, bo jak ten uśmiech długo jest na mojej twarzy, to znaczy, że jest mi dobrze i błogo.
Ale dzisiaj to się śmieję cały dzień🤣 Nie dość, że wszystko mi fajnie wyszło, to jeszcze rozbawiły mnie do łez wasze wiadomości o tym, co dziwnego zrobiłyście podczas PMS🤪. Chodźcie na stories, jest fajnie! (Serio ten uśmiech jest rzadki, nie umiem się tak uśmiechnąć sztucznie, musi być totalnie autentyczny!)
#aniamaluje #szczerze_pisząc #zamioculcas #plantlady #crazyplantlady #pms #blogerka #uśmiech #radocha #frajda

Nie wiem jak szybki musiałby...

Ależ ja miałam od kilku dni podły humor! Niczym kiepski detektyw chwytałam się banalnych tropów, jak osłabienie i rozdrażnienie po chorobie, ciśnienie, pełnia księżyca, zły stan powietrza... Ten stan narastał od kilku dni, a ja miałam takie „wtf, o co ci chodzi dziewczyno?” Wszystko w życiu idzie jak trzeba, niektóre rzeczy nawet lepiej, skąd ten nastrój?
Zrzuciłam wszystko co mi leżało na wątrobie i co mnie gniotło w różnych sytuacjach, ale nie pomogło.
W życiu bym nie wpadła na to, że z opóźnieniem trzepnęła mnie książka i czytanie o szalenie skomplikowanej sytuacji w Myanmarze (Birmie).
Tak już czasami mam, że reaguję z opóźnieniem. 
Czasami zadziwia mnie z jaką lekkością jednego dnia przeżywam frustrację, bo w żaden sposób nie mogę spuścić napięcia, a drugiego mam wyborny humor, uśmiecham się szeroko i zaśmiewam z prymitywnych memów.
Tylko czemu zawsze to uwolnienie przychodzi wtedy, gdy pozwolę sobie na te brzydkie emocje i przestanę z nimi walczyć?
Pewnie z tego samego powodu, dla którego ludziom wychodzi podryw gdy odpuszczą, a nie desperacko próbują bardziej.
Ale mi teraz dobrze po pozbyciu się tego dziwnego ładunku! Uczucie jak zdjęcie niewygodnych butów po całym dniu! Albo jak dobiegnięcie do domu i zrobienie siusiu po godzinie wstrzymywania resztką woli🙃

Super ważna lekcja dla mnie: bardziej poddawać się falom, nie walczyć z nimi, bo się utopię!

#tajlandia #thailand #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ależ ja miałam od kilku...

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1 czy 2? I tak się zawsze kończy z nogami na ścianie🤣, ale taka mała refleksja, którą chcę się podzielić - jestem z siebie dumna! Kiedy bardziej chorowałam, wymyśliłam sobie, że muszę mieć w życiu coś, co da mi niezależność i pozwoli zarabiać nawet wtedy, gdy ja nie będę w stanie pracować. Aż do wczoraj nawalało mnie gardło, więc napakowałam czas spotkaniami towarzyskimi i nawet wciągnęłam serial, bo z pracką mimo chęci to jakoś nie szło. I super czuję się z tym, że:
- MOGŁAM.
Nie żyję bez poduszki finansowej, mogę powiedzieć sobie - Ania, teraz nie pracujesz, zluzuj
- nic nie robiąc* i tak zarabiałam. Moja wydana w 2013 książka, której w ogóle nie promuję bo mi się już nie podoba(!) jak co roku złapała się w styczniowe flow i dała mi hajs. 
I to jest super rzecz, za którą jestem bardzo wdzięczna, bo i tak pozwalam sobie na miesiąc w Azji (podczas którego nikt nie zwolni mnie z płacenia za mieszkanie itp), a tutaj niemiłe niespodzianki nie niszczą mojego komfortu.
Ogromnie mnie to cieszy, bo wiem, że wiele osób „nie może sobie pozwolić na L4” z grypą, bo niższa pensja oznacza kłopoty finansowe a normalnie jest na styk😪O ile w ogóle są ubezpieczonymi szczęśliwcami na etacie!
Cieszę się, że udało mi się od tego uchronić! *przesadziłam z tym „nic nie robiąc” bo believe me or not - pytania do wyzwania i wyzwanie sprawiają, że siedzę na IG 5h dziennie😰 ale robię to za darmo i od siebie, nigdy nie prosiłam o patronite itp, więc still - nie robię w styczniu nic zarobkowo.

Cholernie mnie to cieszy, że mam komfort życia bez strachu i chociaż nie zarabiam bardzo dużo, to mogę sobie pozwolić na luksus chorowania.
I przeraża mnie, że w 2020 chorowanie stało się luksusem. 
Strasznie! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #książka #czytam 
#parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1...

Czy nie możemy próbować być TROSZKĘ lepsi bez tej całej napinki?
Bez zawstydzania nastolatek na utrzymaniu rodziców, że nie mają każdej jednej rzeczy eko i zero waste i w ogóle instagramowa policja approved?
Bez wytykania komuś lotu na chrzciny kuzynki, bo ślad węglowy i straszne zło?
Komuś, kto zaczął przygodę z byciem wege, że robi za mało?
 Nie podoba mi się napinka wyzwalająca poczucie, że jeśli stać cię tylko na malutki kroczek, to jesteś ZŁY I NIEDOBRY. Nie jesteś!
Wrzucając  jakieś linki do swoich starych tekstów (powiedzmy do 2016) często zaznaczam: dzisiaj napisałabym to inaczej. Dlaczego? Bo jestem bardziej empatyczna i rozumiejąca, złagodniałam. Nie lubię rewolucji, wolę łagodną ewolucję i dojrzewanie do zmian. Dlatego chociaż sercem jestem np. za bardziej eko, tańszymi i zdrowszymi (może za rok ukażą się badania, że jednak nie!) kubeczkami menstruacyjnymi, to nie wyobrażam sobie zawstydzania kobiet, dla których ten krok to za dużo. Bo mogę edukować i wyjaśniać, ale jestem za wyborem. I rozumiem gdy jest inny niż mój!
Tak samo jak rozumiem, że ktoś kupi bikini za 50 zł, na aliexpress zamiast takiego samego za 150 w sieciówce, bo ma ogólnie po opłaceniu wszystkiego 400 zł w budżecie i o takim szytym w Polsce w duchu eko to może pomarzyć. 
Chciałabym abyśmy bardziej próbowali się rozumieć, a mniej oceniać i osądzać. Pokaz innym jak żyjesz, zainspiruj do czegoś fajnego, ale nie wywołuj poczucia, że jest gorszym człowiekiem. Po co?
Nie zawsze da się wybrać idealnie, warto pomyśleć, że inni dokonują najlepszych wyborów jakich potrafią.
#noshame #aniamaluje #szczerze_pisząc #piesek #dogsofinstagram #wakacje #lato #toniemojpies #niestety

Czy nie możemy próbować być...

Jakiś czas temu wróciłam do robienia sobie autoportretów. Kiedyś dawało mi to frajdę, potem uznałam za dziecinne i głupie. Dzisiaj uważam, że dziecinne to jest nazywanie rzeczy przynoszących frajdę dziecinnymi🙃

Gdyby nie samowyzwalacz i kilka serii, to pośród kilku całkiem niezamierzonych sexy póz, nie znalazłabym tej! Perełka🤣
Mama całe dzieciństwo mi mówiła: usiądź jak człowiek! 
Dzisiaj to samo mówi mi fizjoterapeuta. A moje nogi plączą się na przedziwne sposoby i na krześle i na tym legowisku, które zrobiłam sobie do czytania😅
Co jest ironiczne, bo mam szeroki parapet o którym zawsze marzyłam, że czytanie z kubkiem gorącej czekolady w oknie... kupiłam nawet piankę tapicerską na ten parapet by było miękko w tyłek i co? W ogóle na nim nie siadam! 
Fun fact: kiedyś potrafiłam założyć sobie nogi za głowę, ale raz nie mogłam się z tego potem rozplątać😅
Czy są tu jakieś osoby dzielące mój problem z nogami? Odezwijcie się, może moja mama zrozumie, że to nie jest moja złośliwość, że przy obiedzie zdarzyło mi się siedzieć po turecku🤦🏻‍♀️ #aniamaluje  #szczerze_pisząc #czytanie #książka #nogi #autoportret #interiordesign #zamioculcas #plants

Jakiś czas temu wróciłam do...

No i jak, miała być realizacja postanowień „od nowego roku” a jakoś kacyk i zmęczenie nie sprzyjają treningowi a ze zdrowym odżywianiem też ciężko?
Startuję z czymś banalnym, bo cóż może być bardziej oklepanego niż wyzwanie styczniowe?🤪Ale na zachętę powiem, że miało wystartować rok temu, ale uznałam, że jest niedopracowane. Dałam je dziesięciu osobom, które przesłały mi swoje uwagi, podzieliły się trudnościami i je ulepszyłam.
UWAGA! To nie jest jedno z tych pięknych wyzwań, gdzie zapisujesz swoje wyniki w ślicznym notesie brokatowymi cienkopisami. Tu trzeba trochę pozasuwać w realu, nie w marzeniach!
Nie chciałam, by było jak te wszystkie rzeczy z pinteresta albo filmiki z pięciominutowymi DIY, które oglądasz, mówisz pod nosem, że fajne (a może nawet zapisujesz w zakładkach!) ale nigdy nie realizujesz🤫
Ono jest po prostu skuteczne.
30 zadań, na które jest 45 dni.
Lżejsze i trudniejsze.
Codziennie na stories! 
Aha, oczywiście wystartowałam z wyzwaniem, ale nie wymyśliłam nazwy, więc przygarnę propozycje 
#wyzwanie #nowyrok #motywacja #aniamaluje #szczerze_pisząc #nogi #nylons #rajstopy #kropki #kropeczki #polkadot #zamioculcas

No i jak, miała być...

Nadchodzi fala podsumowań  od tych, którym wszystko się udało (i fajnie!👏🏻) a przyznam, że nie zrealizowałam żadnego kluczowego celu na 2019🤪
I nie jestem zła! Ani trochę!😲
Miałam jakieś założenia odnośnie tego, co bym chciała osiągnąć.
A potem poczułam, że sama kasa jest dla mnie za małą motywacja i mogę to zrobić, ale nie czuję z tego radochy. 
W 2019 dałam sobie plaska w twarz i zastanowiłam się , czego NAPRAWDĘ CHCĘ. Nie zawsze to były fajne myśli! ✅przestałam uciszać ten głos, który mówił czego pragnę, a który uciszałam, bo nie pasował mi do moich wyobrażeń o mnie samej.
Ale kiedy ich posłuchałam, to o jeju! Zaczęło mi być fajniej w życiu. ✅ Np. niedziele tylko dla mnie (dzisiaj to święto ruchome). Nie zdawałam sobie sprawy jak ja bardzo potrzebuję przestrzeni TYLKO dla siebie! ✅ Jestem asertywna bez poczucia winy i strachu przed tym, że ktoś uzna mnie za niemiłą (nie muszę być miła!)✅ Piszę bloga znowu dla przyjemności, bo choć Wasze propozycje tematów są super, to ja muszę czuć moment i dać myślom dojrzeć, nie jestem wyrobnikiem tworzącym na zawołanie. Nie chcę być!
✅ Przestałam patrzeć  na liczby i zastanowiłam się, czy w ogóle chcę być instagramerką i blogerką. Nie chcę. Chcę być Anią, która ma bloga i instagrama.

To był naprawdę dobry rok, chociaż nie postawię spektakularnych ptaszków na kartce z celami! Jak ja mogłam w ogóle mieć cele, nie wiedząc czego chcę?🙈
To był mój taki gap year, w którym przypadkiem zarobiłam najwiecej w życiu (i większość przehulałam!) ale niczego nie żałuję!

#aniamaluje #szczerze_pisząc #barcelona #parkguell #sukienka #podróże #podróżemałeiduże #catalunya #cele #podsumowanieroku #podsumowanie2019 #motywacja

Nadchodzi fala podsumowań od tych,...

Święta święta i po świętach😅 zawsze chciałam wcisnąć gdzieś to  zdanie🤭
Gdy powiedziałam, że spędzam sylwestra w wannie, zetknęłam się z dwoma typami reakcji:
👉🏻 zapraszam do mnie/do nas, co będziesz sama siedzieć!
👉🏻 też bym tak chciała, ale jakoś nie umiem odmówić i się wykręcić 
Ja akurat z odmawianiem czegoś, czego nie chcę, NIGDY nie miałam problemu. Dziadek mnie nauczył, że mam nie uszczęśliwiać nikogo swoim kosztem i jestem mu za to wdzięczna. 
Inna sprawa, że odmawiałam w tak fatalnym stylu, że o jeju. Dzisiaj nie szukam wymówek, nie mam problemu by zamiast wymyślać pogrzeb ciotki albo zapalenie gardła powiedzieć „dzisiaj mam potrzebę poczytać książkę, ale dzięki za zaproszenie”.
I tyle.
Więc tak zupełnie szczerze, to ja naprawdę nie kumam tych wszystkich tekstów o kulturowej presji by coś robić, bo ja nigdy nie pozwoliłam jej wejść na głowę🙈 Nie  piszcie proszę, że wymaga to ode mnie jakiejś odwagi, bo co to za odwaga, gdy się nie boisz?🤪
Jestem jak ten egipski kapłan, który wiedział czym jest zaćmienie słońca, więc nie padał przestraszony na kolana. Zbyt wiele złych rzeczy na świecie dzieje się z powodu argumentu „bo tradycja”, bym uważała go za argument sensowny (niech obrzezanie dziewczynek tępymi żyletkami będzie przykładem).
Ciekawe jest też to, że wiele osób uważa, że ja będę w Sylwestra smutna i samotna😂 jeju, miałam w życiu kilka fajnych imprez, w tym zabawę na tajskiej plaży, po której wsiadłam w samolot i obudziłam się w Katarze. Ale nic nie przebije sylwestra z zeszłego roku, gdy leżałam w wannie z tak gorącą wodą, że aż parzyło, a po 5 minutach dolałam sobie jeszcze gorętszej. Cały dzień traktowałam się jak księżniczkę i rozkoszowałam się czasem ze sobą. Ale nie tak, że przeglądałam memy i chodziłam w rozciągniętym dresie, tylko jadłam pyszne rzeczy, paliłam pachnące świeczki, nałożyłam maseczkę na twarz i na włosy, delektowałam się książką.
Każdy ma swoją definicję radochy!
#grudzień #december #sukienka #sylwester #2020 #aniamaluje #szczerze_pisząc #presja #motywacja #radość #starezdjecie

Święta święta i po świętach😅...

Tak szczerze, to nigdy nie praktykowałam w sercu tej religijnej części świąt, bo najpierw byłam za mała, a potem mój dziecięcy umysł nie mógł uwierzyć w Boga, który pozwala mojemu dziadkowi umierać właśnie na raka.
Jeny, ja to umiem zrujnować atmosferę! 🤭
Więc tak wyszło, że ja się po prostu nigdy nie wkręciłam w religię i to się nie zmieniło. Trochę dziwią mnie te pytania o to, czy obchodzę święta. Robię tak jak zawsze! Lepię pierogi, robię sałatkę jarzynową, one nie mają wyznania😉 nie widzę powodu aby sprawić tego dnia przykrość babci i się z tego całkiem wymiksować. Podobnie jak wierzący ludzie chodzą przecież do lekarza, zamiast się jedynie modlić😊.
Jeśli dla kogoś święta to czas podziałów i rzuconego z pogardą „niewierzący nie powinni mieć wolnego”, to chyba źle zrozumiał coś z nauk Jezusa🤪
W każdym razie, ja mam wolne kiedy sobie wymyślę, bo taki sobie wykombinowałam styl pracy🤣

Dobra, wracając do milszych aspektów! Cieszycie się z małych rzeczy? Ostatnio widziałam filmik jak dziecko cieszyło się z zapakowanego w świąteczny papier banana🍌😅 jeju ja też taka byłam! Mój kochany dziadek dawał mi badziewne figurki albo paczkę żelków, a ja miałam radochę cały dzień. Dawał mi je z taką radością i całą celebracją, tym „zgaduj zgadula, w której ręce złota kula” albo „ence pence w której ręce”, że po prostu mordka sama się śmiała. 
Napisz mi tu proszę jaki prezent sprawił Ci największą radość w dzieciństwie.
Lubię czytać takie rzeczy!♥️
#święta #prezenty #radość #choinka #xmass #dzieciństwo #dziecko #aniamaluje #dziewczynka #dzieci

Tak szczerze, to nigdy nie...

Muszę się do czegoś przyznać [TYGODNIK]

Trochę mi odwaliło. Napakowałam sobie w kalendarz masę rzeczy, a zapomniałam o tym, że muszę popracować “na zapas”, bo wybieram się w krótką podróż. No i zapomniałam o tygodniu, ale wyjątkowo – nie zapomniałam o sobie.
Nie brakowało więc ostatnio spotkań ze znajomymi, dziwnych rzeczy (np. byłam na warsztatach wegańskiego gotowania, spontanicznie oprowadziłam kojarzącą się ze słowem “lukus” Olfaktorię po paskudnych lumpach(!) w okolicy wileniaka, robiłam las w słoiku) a na dodatek dołożyłam sobie jeszcze premierę PISMA i debatę o naprawieniu internetu (to dzisiaj) oraz fryzjera (to jutro). No i jak zawsze upiekłam ciasto.
Coś za coś, nie było żadnego work-life balance, bo zawaliłam swoją “niedzielę dla siebie”.
I nie jestem z tego dumna, ale padał tak cudowny deszcz, że miałam niesamowite flow. Tylko dzięki temu mam kolejny film na kanał na zapas. Nagrany, zmontowany, czekający na publikację. Jak nigdy, bo nie potrafię tworzyć materiałów na zapas!

Uczę się planować. Ja, człowiek spontan. Po prostu muszę. Tym bardziej, że dorosłość dopada czasami każdego i z bolesnych kalkulacji wyszło, że powinnam albo więcej zarabiać (tutaj o tym, ile zarabiam, na przykładzie lutego) albo mniej wydawać (tu o tym ile wydaję), czego z kolei nie chcę. Po prostu zarobiłam w sierpniu grubo poniżej swojej średniej. Nie dlatego, że pracowałam mało, tylko dlatego, że dużo energii poświęcam na działania na których nie zarabiam. Uczę się mocniej szanować swój czas. Np. ignorując pytania na instagramie, na które odpowiedź można łatwo znaleźć na blogu.

No dobra, to będzie chwila prawdy. Terapeuta mnie do tego przekonał.


Za dużo czasu poświęcam na pomaganie ludziom, którzy nie wkładają żadnego wysiłku w poprawę swojej sytuacji. A to oznacza, że “pomagając im” tak naprawdę im szkodzę, bo umacniam w nich wyuczoną bezradność. To było dość przełomowe, bo nic wcześniej nie zdjęło ze mnie poczucia winy, że nie odpowiadam na wszystkie pytania. Ani własne argumenty o tym, że spędzam w ten sposób za dużo czasu, ani opieprz od fizjoterapeuty, że za dużo siedzę. A ten argument podziałał. Dlatego coraz częściej edukuję jakie wiadomości są ok, a jakie nie są.

Ah i jeszcze chciałam rzec, że terapia to żaden wstyd, normalna sprawa. Ja dałam sobie wleźć na głowę ludziom i zwyczajnie potrzebowałam pomocy.

Na blogu też trochę się działo!

Miałam okazję przetestować szczoteczkę soniczną FOREO LUNA mini 3 i już wiem, że na pewno jej nie oddam, bo robi mojej cerze dobrze. Miałam sporo obaw i wątpliwości, ale piszecie że same jesteście zadowolone ze swoich szczoteczek i też widzicie te efekty, co ja.

A mam spory problem z testami, bo nigdy nie mam pewności, że pomogło mi na pewno to, co testuję. Wiecie, czy coś jest efektem kremu, czy raczej innego powietrza i warunków pogodowych, albo może zmieniłam płyn do demakijażu. Dlatego mam zasadę, że nie zmieniam zupełnie nic na czas testów.

Był też ważny tekst o odpowiedzialności dzieci za czyny rodziców. O ocenianiu kogoś tylko dlatego, że jego ojciec był politykiem albo przestępcą, ale też nie wiem, mniejszego kalibru niefajnym człowiekiem, np. alkoholikiem.

No i coś, w co się nieco zaangażowałam, czyli materiały o tematyce praw ucznia. Chciałabym zamieszczać takie raz w tygodniu, bo nauczyciele okłamują uczniów cały czas.

Powstały dwa teksty:

Oba mają wersję filmową na youtube,mój kanał: https://www.youtube.com/channel/UCRypNM_ixZ7Xzn5wGRFXlWA

Znalazłam też czas na obejrzenie, a w zasadzie połknięcie serialu. Padło na Euphorię.

A oprócz tego u mnie klasyka, łażenie po lumpeksach i układanie planu podróży. To znaczy tego, co chciałabym zjeść na Ukrainie.

Od dawna chciałam odwiedzić Odessę, ale wszyscy się boją, albo nie mają paszportów. Jestem niesamowicie podjarana nadchodzącą podróżą, jeśli ktoś ma dla mnie jakieś wskazówki, to chętnie przygarnę wszystkie.

A co ciekawego w sieci?

Kobieta była wyszydzana przez koleżankę w pracy, za to, że ma operację plastyczną cycków. To długa historia, ale laska śmiejąca się z cycków koleżanki wyleciała z pracy. Warto przeczytać!

A to są majtki. W czajniku. Majtki kobiety, która była w hotelu, miała okres i nie miała zapasowych gaci, więc je wyprała. Tutaj więcej przykładów najgorszych gości hotelowych i w airbnb

Na Piotrkowskiej do Brendy i Wiktora podeszła starsza pani. Zajrzała do wózka. “Nie ma się co martwić, nie jest wcale taki ciemny” – pocieszała. Kilka tygodni później w kolejce sklepowej usłyszeli: “Mam nadzieję, że nie sczernieje już za dużo”. O reakcjach Polaków na dzieci mieszanych par

“Córka poszła na tą lekcję religii i Pani katechetka przy całej klasie zaczęła córkę wypytywać: ‘Czemu nie wierzysz? Jesteś Jehowa? (tu śmiech całej klasy) Czemu nie chodzisz na religię? Gdzie mieszkasz? Gdzie chodziłaś do szkoły? Czy zdajesz sobie sprawę, jakie to niesie za sobą konsekwencje i czy wiesz, że ja to do księdza wysyłam, kto chodzi, a kto nie?”
Urgh. Nikt nie ma prawa zmusić dziecka do pójścia na religię, ale jednak szkoły to robią. Potwornie mnie to denerwuje.

Na koniec – darmowe ryciny roślin, które można wydrukować i powiesić sobie jako plakat:

https://www.c82.net/twining/plants/

Uściski, ja lecę nie spóźnić się na premierę Pisma 🙂

Podłużny termofor

pssst! Mój hit ostatnich dni, to termofor podpatrzony u koleżanki.To co w nim najfajniesze, to kształt. Jest podłużny I chociaż mieści mniej niż 2 l wody, to jest to najlepiej zagospodarowane 2 l wody w moim życiu. Bardzo wygodnie się z nim śpi, ale chyba najlepszą funkcją jest Obowiązanie się nim w pasie i wygrzewanie brzuszka podczas okresu :). Równie fajnie sprawdzać noszony na karku. Może nie odkrywam Ameryk, ale dla mnie ten produkt jest cudem. Dotarł do mnie w 2 tygodnie ale Wydaje mi się że miałam po prostu szczęście.

Podrzucam linktermofor podłużny

Uściski, Ania

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KlaudiaŻabaAniamalujePoldekMisiakz-dusza.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość

Aniu, byłam w tym roku w czerwcu w Odessie – cudowne miasto, będziesz zadowolona! Polecam Ci na wszystkie posiłki jedną knajpę – taki bardziej elegancki odpowiednik Puzatej Chaty: Chernoslyv (Czernosliw), na rogu Jekaterinskiej i Lanżeroniwskiej. Bardzo tanio, ogromny wybór, jest wino na wagę;) Trafiliśmy tam przypadkiem pierwszego wieczoru i do końca pobytu jedlismy codziennie!
Z lotniska warto też nie brac pierwszej z brzegu, oficjalnej taksówki, tylko podejść do takich panów bez etykietek taxi, zapłacisz 1/3 ceny. Choć i tak tam drogo nie jest.
https://www.google.com/maps/place/Bufet-Stolovaya+%22Chernoslyv%22/@46.4852209,30.7382717,18z/data=!4m8!1m2!2m1!1sodessa+ekaterinska!3m4!1s0x40c631bd5bd74d31:0x83709f847a87ffe2!8m2!3d46.4852233!4d30.7386893

Natalia
Gość

Piękne były te ryciny i chciałam je dzisiaj dokładniej obejrzeć, ale wygasł tam certyfikat i nie da się póki co 😀 Nauczka, by nie zostawiać rzeczy na później :D:D

Roz
Gość

Temat wyuczonej bezradności jest dla mnie bardzo istotny, bo niestety kilka razy wpadłam w relację, w której ja się spalałam, a druga osoba nie tylko nie doceniała tego, co robie, ale wampirycznie chciała więcej i więcej… Na pewnym etapie juz trzeba się z tego wymiksować, niestety moje doświadczenie jest takier, że 90% przypadków to osoby, które nie trzeźwieją i do konca świata popełniają te same błędy…

Żaba
Gość

Po przejrzeniu trzech przepisów pomyślałam o Tobie 😀 W sumie nawet pasuje chyba do tygodnika (to jest ta część o powidle).
https://ciastkozercy.pl/
Kiedyś może też się nauczę a na razie – smacznego

Nie, to nie jest moja stronka, nie jestem związana z autorką, nie musisz nawet publikować tego komentarza 😉

z-dusza.pl
Gość

Tygodnik jak zwykle mega ciekawy a termofor na pewno kupię! Super pomysł, nigdy wcześniej takiego nie widziałam, a właśnie dzisiaj cały dzień chodzę z takim standardowym, nie jest to najwygodniejsze na świecie…

PoldekMisiak
Gość

ależ Pani jest śliczna:)))

Klaudia
Gość

Ja też staram się nie poświęcać czasu na rzeczy, które są niepotrzebne 😉 a planowanie to moje drugie imię i akurat wszystko lubię sobie zaplanować i zorganizować 😉

Previous
FOREO LUNA mini 3 – jak się sprawdziła inteligentna szczoteczka soniczna po 14 dniach?
Muszę się do czegoś przyznać [TYGODNIK]