💰 Ile zarobiłam w lutym? Z czego żyję?


Pod tekstem o tym, ile wydaje miesięcznie pojawiło się kilka sugestii, że bez info o moich zarobkach to trochę niekompletne. Zapytałam was na stories czy tekst o tym ile zarabiam byłby ciekawy i 98% stwierdziło, że tak. Zatem spełniam życzenie!
Jak wyglądały moje zarobki w lutym?
Czy rzeczywiście siedzę w domu i nic nie robię? :D

Ile pieniędzy wydaję miesięcznie? Zdziwiłam się!💰Zacznijmy od tego, co składa się na moje zarobki. Nie mogę wam pokazać ile dokładnie było za co, bo mam umowy o poufności, wystarczy, że Urząd Skarbowy wszystko wie😈. Ech, podatki to zdecydowanie najmniej przyjemna część pracy freelancera. Jak jest się na etacie, to kompletnie się tego nie widzi. Uważam, że ludzie powinni dostawać całą pensję do ręki i sami odprowadzać podatki, może wtedy ogarnęliby, że to nie pracodawcy ich wyzyskują, a państwo. No i że  pińćset plus to żaden gratis.

Anyway, na moje zarobki w lutym złożyły się:

1. Dochody z książki - tak, to trochę dziwne, bo wydałam ją w 2013 i kompletnie jej nie promuję. Co więcej, można ją przeczytać za darmo w legimi (to jedyny kanał sprzedaży). Nie są to kokosy, legimi ma bardzo uczciwy sposób rozliczania się z twórcami i aby w ogóle cokolwiek się naliczyło, czytelnik musi przeczytać więcej niż 50% treści. Ja to bardzo szanuję!
Gdyby ktoś miał ochotę, to moja książka jest tutaj - Jak stać się szczęśliwym człowiekiem a instrukcję jak czytać tysiące książek legalnie i za darmo znajdziecie w filmie:2. Copywriting
Piszę teksty na zlecenia. Czasami są to teksty na blogi firmowe, czasami content na social media, czasami na ulotki. Lubię to robić, ale wybieram sobie czasami zlecenia, które są może mniej płatne, ale za to dają mi więcej satysfakcji i frajdy. O tym jak zaczęłam być copywriterem pisałam szerszej w tekście Jak zarabiać na pisaniu - moja historia. Pisanie takich tekstów to zupełnie inna bajka niż pisanie na bloga. Na bloga nie jestem w stanie stworzyć więcej niż jednego tekstu dziennie, bo podchodzę do nich osobiście i wkładam w nie serce. Copywriterka? Traktuję to jak produkcję maszynową, byle znaki ze spacjami się zgadzały i słowa kluczowe były jak należy :).


3. Blog, instagram 
Wszystkie reklamy i lokowania zawsze macie oznaczone i podchodzę do tego bardzo poważnie. Jeśli coś rekomenduję, to znaczy że poleciłabym to bez wstydu mamie, siostrze czy przyjaciółce. Każda akcja musi przejść sito moich pytań w stylu "czy wnosi coś dla odbiorców?" (cała lista pytań w tekście o tym, jak korzystam ze skryptów w codziennym życiu). Do tego nad wszystkim ostatnio czuwa mój menadżer, Maciek. Oddaję mu procent od każdej akcji a on pilnuje szczegółów związanych z umowami, odradza niektóre współprace gdy firma działa nieetycznie i tak dalej.
Reklamy były, są i będą, bo poświęcam temu miejscu w sieci sporo czasu, w którym mogłabym zarabiać zupełnie inaczej (blogowanie po godzinach pozwoliłoby mi na maks. 3 teksty w miesiącu i raptem kilka stories).
W lutym nie działo się pod tym kątem za wiele, chociaż na brak propozycji reklamowych narzekać nie mogę. Czasami potrzebuję więcej czasu (test kosmetyków to minimum 30 dni), czasami powód odmowy jest inny. Wlutym na blogu nie było żadnego wpisu sponsorowanego, ale dzięki temu, że czasami zarabiam na blogu mogłam wyprodukować tutaj 11 tekstów niesponsorowanych :).
Przy okazji polecam tekst:

Bo te blogerki to takie słupy reklamowe4. Szkolenia, wykłady, prezentacje
Zdarza mi się uczestniczyć w takich akcjach, chociaż nie zawsze to komunikuję, bo na pewno nie chciałabym sytuacji w której wydarzenie zakłóci obecność osób chcących zobaczyć jak na żywo wygląda ta aniamaluje😏. Z tego powodu nie wrzucam w real-time stories gdy jem coś na mieście, bo takie sytuacje mi się już zdarzały i nie chcę aby się kiedykolwiek powtórzyły. Nie są to wielkie pieniądze, ale czasami są i bardzo lubię być prowadzącą czy panelistką. Poznaję dzięki temu ludzi z różnych branż i podobno całkiem dobrze mi to wychodzi. Po Forum Obiektów ludzie zasypali mnie swoimi wizytówkami ;).

Wiele rzeczy robię też za darmo, albo w celach charytatywnych, jak spotkanie i warsztaty licytowane w ramach WOŚP.


5. Konsultacje, doradztwo
Konsultuję niektóre rzeczy, chociaż nigdy nie spodziewałabym się, że ludzie będą mnie prosić o takie usługi za pieniądze. Jest kilka rzeczy na których całkiem dobrze się znam. W zeszłym roku pomagałam wejść na rynek pewnemu produktowi dla młodzieży. Pomagałam w tym sensie, że zostałam poproszona o swoją opinię. Jestem pedagogiem, ale nie pracuję w szkole (moim hobby nie jest życie za 2000 zł i wiązanie ledwo końca z końcem, pochodzę z niezamożnej rodziny i już mi wystarczy takich doświadczeń :)).  Aktywnie działałam za to przy wielu akcjach społecznych i wolontariatach, a że brakowało mi badań i różnych rzeczy które robi się na doktoracie, to teraz  poznaję bardziej realne problemy nastolatków dzięki prowadzeniu kanału na youtube o tematyce rozwojowo-szkolnej. W 2017 dostałam nawet propozycję pracy przy tworzeniu portalu dla młodzieży, ale nie kręci mnie pisanie artykułów w stylu "jakim rodzajem chleba jesteś - quiz". Zawsze  też reaguję, gdy na rynku pojawia się coś bardzo złego i szkodliwego.
Np. ogromnie się cieszę, że ta książka zniknęła z księgarń!6. Prowizje/afiliacja
Np. za przyprowadzenie komuś klienta (to w świecie offline) albo gdy ktoś dokona zakupu podlinkowanej rzeczy na blogu (to online). Kiedyś taką prężnie działającą afiliacją było Zalando, ale wycofało się z programów (dlatego produkty z Zalando nie znajdują się już tak często na wishlistach i kolażach z przeglądem najlepszych płaszczy na zimę u blogerek😉). Czasami działa to na tej samej zasadzie co airbnb czy uber - masz jakiś bonus za rejestrację. Tak działa refunder, który dawał kiedyś 25 zł zwrotu za zakupy moim czytelnikom. Obecnie cashback jest wciąż tak samo duży, ale refunder daje już tylko 10 zł, bo akcja się skończyła. W każdym razie - jeśli ktoś będzie robił zakupy przez refunder i gromadził tam swoje zwroty, ja dostanę z tego 10 zł (jeśli weźmie ode mnie bonusowe 10 zł na start).

W tej sferze też rzadko działam, jak mogłam wam dać 25 zł to spoko, obecnie mam takie wewnętrzne "z czym do ludzi" i odpuszczam sobie wstawianie takich linków. Zdarza mi się brać udział w takich akcjach jak z bookingiem, gdzie domyślnie każdy ma na start bonus 50 zł za polecenie booking.com drugiej osobie. Ja zrezygnowałam ze swoich 50 zł by móc wam dać 25 euro (link na stories). Zdarza się jednak, że zalinkuję jakąś książkę przez ceneo, z czego mam kilka groszy (dokładnie 21) dostaję, jeśli ktoś wejdzie na stronę sklepu. Sama też korzystam głównie z programu afiliacyjnego aliexpress, więc jak się domyślacie - 7% od zakupu za dolara to nie są kokosy :) Tym bardziej, że aliexpress zabiera 15 dolarów przy każdej wypłacie (57 zł!).


7. Reklamy banerowe
Nie zarabiam na nich, ale mam ochotę sprecyzować :) Jeśli ktoś nie na adblocka, to migają gdzieś z boku. Ja na tych banerach nie zarabiam, te pieniądze (niewielkie) idą w ramach "pomocy charytatywnej" dla kogoś, kto jej potrzebuje, ale wraz z końcem marca znikną z bloga z różnych powodów. I też działa to tak, że jeśli uzbiera się 300 zł gwarantowane do wypłaty to spoko, jeśli nie i będzie to nawet 299 zł - przepadnie ;).  Właśnie dlatego portale często proszą was o wyłączenie adblocka.
To znaczy nie zawsze przepadnie, ale zostaną usunięte z mojego bloga więc przepadnie w tym konkretnym przypadku.
Ja sama nie jestem fanką banerów i płacę 10$ miesięcznie za to, by disquss nie doklejał reklam w okolice komentarzy.


W zasadzie to tyle, jeśli chodzi o moje źródła. Więc ile dokładnie w lutym?
Po opodatkowaniu z różnych źródeł:
249,91
800, 00
240,00
1835,12
750,00
222,82 
337,66
170,79

Co daje łącznie w lutym: 
4606.3
Rad
Deg
x!
Inv
sin
ln
π
cos
log
e
tan
Ans
EXP
xy
(
)
%
AC
7
8
9
÷
4
5
6
×
1
2
3
0
.
=

+


Lol, ja i moje umiejętności wklejania z kalkulatora :D
4606 zł i trzy grosze.

Nie był to mój najlepszy miesiąc, ale nie był też najgorszy. 
Czasami jest tak, że zarabiam dużo mniej bo pracuję nad projektem który trwa trzy miesiące, a płatność jest 90 dni od jego zakończenia. Czyli otrzymuję pieniądze pół roku po tym, jak zaczęłam coś robić! A to i tak dobrze, bo poślizgi są spore i częste. Właśnie dlatego co miesiąc wypłacałam sobie "pensję" w postaci 3 tysięcy złotych. Muszę mieć rezerwę na miesiące, w których wskazana będzie cierpliwość, bo wpływy będą mniejsze. 
Zauważcie też, że sporo moich wpływów to są drobne kwoty około 200 złotych. Bez nich zarobiłabym o 1000 zł mniej, dla mnie to spora różnica!
Moim znajomym często nie chce się schylać po takie zlecenia, bo to grosze. Cóż, potrafią się zsumować w bilet na jakiś city-break do Mediolanu czy Barcelony raz na jakiś czas, więc osobiście bardzo je lubię.

W marcu odpada mi całkiem stałe zlecenie za 750 zł, więc zdecydowanie to odczuję, ale projekty mają to do siebie, że się kiedyś kończą💁.

Nie planuję więcej takich wpisów w przyszłości, ale jeśli poza zaspokojeniem ciekawości możesz coś z tego wyciągnąć, to polecam szukanie dodatkowych zleceń i okazji na dorabianie. Jeśli potrafisz rysować, tworzyć loga, pisać czy młócić opisy do sklepów internetowych - takie zlecenia znajdziesz np. useme

Chociaż wiele tych rzeczy rzeczywiście mogę zrobić z kanapy, to nie leżę na niej bezczynnie całymi dniami :))
Skarpetki i koc dostałam od renee.pl


COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,593,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,2,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,495,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,35,instagram,3,instagram stories,2,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,74,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,ksiądz,1,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,149,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,2,matury,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,114,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauczyciel,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,noc na pustyni,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,3,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,54,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,2,prawa ucznia,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,Pustynia,1,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,5,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Sahara,1,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,Sekielski,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,stories,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,11,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,4,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,2,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,Tunezja,2,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,185,tygodniowe love,12,Tylko nie mów nikomu,1,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,14,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życie,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: 💰 Ile zarobiłam w lutym? Z czego żyję?
💰 Ile zarobiłam w lutym? Z czego żyję?
Ile zarabia freelancer, copywriter? Czy siedzę cały czas w domu na kanapie i nic nie robię?
https://4.bp.blogspot.com/-5y9vmNkGX_U/XHwYeKMsGsI/AAAAAAAAz2U/KiP0xpVEgkAUnl395WGGQD9Gk9B36viCACLcBGAs/s1600/IMG_4239.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-5y9vmNkGX_U/XHwYeKMsGsI/AAAAAAAAz2U/KiP0xpVEgkAUnl395WGGQD9Gk9B36viCACLcBGAs/s72-c/IMG_4239.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2019/03/ile-zarobiam-w-lutym-z-czego-zyje.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2019/03/ile-zarobiam-w-lutym-z-czego-zyje.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy