Dziewczyno, jeśli czekasz jak na szpilkach czy chłopak odpisze- wyłącz te cholerne powiadomienia! Za każdym razem jak słyszysz charakterystyczny dźwięk🔔, uwalnia się kortyzol a ty masz reakcję stresową. A potem i tak jesteś rozczarowana, że to 20% rabatu na sandały, a nie książę z tindera💁🏻‍♀️ PLUM-stres-PLUM-stres-PLUM-stres - zwariować można!
Plus może warto przemyśleć, czy to właściwa relacja? Nie fajniej dostawać niespodziewane wiadomości od których się rumienisz, niż czekać aż ktoś odpisze?
Oczywiście dotyczy to relacji nazwijmy to... romantycznych, nie takich bez zobowiązań!😉 Piszę o tym przy okazji zadania numer 16 w ramach wyzwania. Dopóki nie oddałam tej działki mojemu przyjacielowi i menadżerowi @troyann (takie 2w1 bywa wygodne!), cały czas byłam w trybie stand-by czekając na umowę, ustalenia, akcept, dalsze negocjacje. Piątkowy wieczór, daleka podróż - wieczny podryg na dźwięk powiadomienia, bo może to akurat to, na które czekam... Zawsze na jakieś czekałam!😏
Maciek przekonał mnie w Gruzji, bym się ich pozbyła. Na bieżąco migają mi tylko podczas korzystania z instagrama, co jest wygodne, szczególnie gdy odpowiadam na pytania do wyzwania. Ale uwolniłam się od maila! Lubię kontakt z Wami, ale z umiarem!
Prawie w ogóle nie odpowiadam już na messengerze, jeśli mam do kogoś coś pilnego - dzwonię lub piszę SMS. Wiem, że jeśli ktoś będzie miał coś pilnego do mnie - też wybierze taką formę!
I jasne, pierwszą rzeczą, którą kupię w Bangkoku będzie karta SIM i internet (ostatnio też tak było🙈), ale zrobię to by ogarnąć transport i nocleg, a nie by sprawdzić czy przez moją nieobecność w sieci świat czasem nie spłonął ;) Jeśli nie jesteś gotowa na krok o którym mówię, pomyśl o tych wszystkich razach, gdy czekałaś na kuriera z paczką i specjalnie nie wychodziłaś z domu, a on cię olał i zostawił paczkę w punkcie, albo napisał, że przyjedzie jutro🙄
Dziewczyno! Życie Ci przelatuje przez palce na tym czekaniu!
Napisałam to pod wpływem wiadomości z uczestniczką wyzwania, której smartfon przyrósł do ręki bo wiecznie czeka! ;) zdjęcie zrobiłam 3 lata temu po Azji, kojarzy mi się z wolnością!
#szczerze_pisząc #motywacja #wyzwanie #aniamaluje #powiadomienia #stres

Dziewczyno, jeśli czekasz jak na...

Nie wiem jak szybki musiałby być aparat, aby uchwycić ten uśmiech na mojej twarzy😅 niestety mam domyślny bitch face, co nie znaczy, że odpowiada on temu co dzieje się u mnie w środku ;). Faktem jest jednak, że ludzie zawsze zauważają „ty się uśmiechasz” gdy się uśmiecham, bo jak ten uśmiech długo jest na mojej twarzy, to znaczy, że jest mi dobrze i błogo.
Ale dzisiaj to się śmieję cały dzień🤣 Nie dość, że wszystko mi fajnie wyszło, to jeszcze rozbawiły mnie do łez wasze wiadomości o tym, co dziwnego zrobiłyście podczas PMS🤪. Chodźcie na stories, jest fajnie! (Serio ten uśmiech jest rzadki, nie umiem się tak uśmiechnąć sztucznie, musi być totalnie autentyczny!)
#aniamaluje #szczerze_pisząc #zamioculcas #plantlady #crazyplantlady #pms #blogerka #uśmiech #radocha #frajda

Nie wiem jak szybki musiałby...

Ależ ja miałam od kilku dni podły humor! Niczym kiepski detektyw chwytałam się banalnych tropów, jak osłabienie i rozdrażnienie po chorobie, ciśnienie, pełnia księżyca, zły stan powietrza... Ten stan narastał od kilku dni, a ja miałam takie „wtf, o co ci chodzi dziewczyno?” Wszystko w życiu idzie jak trzeba, niektóre rzeczy nawet lepiej, skąd ten nastrój?
Zrzuciłam wszystko co mi leżało na wątrobie i co mnie gniotło w różnych sytuacjach, ale nie pomogło.
W życiu bym nie wpadła na to, że z opóźnieniem trzepnęła mnie książka i czytanie o szalenie skomplikowanej sytuacji w Myanmarze (Birmie).
Tak już czasami mam, że reaguję z opóźnieniem. 
Czasami zadziwia mnie z jaką lekkością jednego dnia przeżywam frustrację, bo w żaden sposób nie mogę spuścić napięcia, a drugiego mam wyborny humor, uśmiecham się szeroko i zaśmiewam z prymitywnych memów.
Tylko czemu zawsze to uwolnienie przychodzi wtedy, gdy pozwolę sobie na te brzydkie emocje i przestanę z nimi walczyć?
Pewnie z tego samego powodu, dla którego ludziom wychodzi podryw gdy odpuszczą, a nie desperacko próbują bardziej.
Ale mi teraz dobrze po pozbyciu się tego dziwnego ładunku! Uczucie jak zdjęcie niewygodnych butów po całym dniu! Albo jak dobiegnięcie do domu i zrobienie siusiu po godzinie wstrzymywania resztką woli🙃

Super ważna lekcja dla mnie: bardziej poddawać się falom, nie walczyć z nimi, bo się utopię!

#tajlandia #thailand #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ależ ja miałam od kilku...

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1 czy 2? I tak się zawsze kończy z nogami na ścianie🤣, ale taka mała refleksja, którą chcę się podzielić - jestem z siebie dumna! Kiedy bardziej chorowałam, wymyśliłam sobie, że muszę mieć w życiu coś, co da mi niezależność i pozwoli zarabiać nawet wtedy, gdy ja nie będę w stanie pracować. Aż do wczoraj nawalało mnie gardło, więc napakowałam czas spotkaniami towarzyskimi i nawet wciągnęłam serial, bo z pracką mimo chęci to jakoś nie szło. I super czuję się z tym, że:
- MOGŁAM.
Nie żyję bez poduszki finansowej, mogę powiedzieć sobie - Ania, teraz nie pracujesz, zluzuj
- nic nie robiąc* i tak zarabiałam. Moja wydana w 2013 książka, której w ogóle nie promuję bo mi się już nie podoba(!) jak co roku złapała się w styczniowe flow i dała mi hajs. 
I to jest super rzecz, za którą jestem bardzo wdzięczna, bo i tak pozwalam sobie na miesiąc w Azji (podczas którego nikt nie zwolni mnie z płacenia za mieszkanie itp), a tutaj niemiłe niespodzianki nie niszczą mojego komfortu.
Ogromnie mnie to cieszy, bo wiem, że wiele osób „nie może sobie pozwolić na L4” z grypą, bo niższa pensja oznacza kłopoty finansowe a normalnie jest na styk😪O ile w ogóle są ubezpieczonymi szczęśliwcami na etacie!
Cieszę się, że udało mi się od tego uchronić! *przesadziłam z tym „nic nie robiąc” bo believe me or not - pytania do wyzwania i wyzwanie sprawiają, że siedzę na IG 5h dziennie😰 ale robię to za darmo i od siebie, nigdy nie prosiłam o patronite itp, więc still - nie robię w styczniu nic zarobkowo.

Cholernie mnie to cieszy, że mam komfort życia bez strachu i chociaż nie zarabiam bardzo dużo, to mogę sobie pozwolić na luksus chorowania.
I przeraża mnie, że w 2020 chorowanie stało się luksusem. 
Strasznie! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #książka #czytam 
#parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1...

Czy nie możemy próbować być TROSZKĘ lepsi bez tej całej napinki?
Bez zawstydzania nastolatek na utrzymaniu rodziców, że nie mają każdej jednej rzeczy eko i zero waste i w ogóle instagramowa policja approved?
Bez wytykania komuś lotu na chrzciny kuzynki, bo ślad węglowy i straszne zło?
Komuś, kto zaczął przygodę z byciem wege, że robi za mało?
 Nie podoba mi się napinka wyzwalająca poczucie, że jeśli stać cię tylko na malutki kroczek, to jesteś ZŁY I NIEDOBRY. Nie jesteś!
Wrzucając  jakieś linki do swoich starych tekstów (powiedzmy do 2016) często zaznaczam: dzisiaj napisałabym to inaczej. Dlaczego? Bo jestem bardziej empatyczna i rozumiejąca, złagodniałam. Nie lubię rewolucji, wolę łagodną ewolucję i dojrzewanie do zmian. Dlatego chociaż sercem jestem np. za bardziej eko, tańszymi i zdrowszymi (może za rok ukażą się badania, że jednak nie!) kubeczkami menstruacyjnymi, to nie wyobrażam sobie zawstydzania kobiet, dla których ten krok to za dużo. Bo mogę edukować i wyjaśniać, ale jestem za wyborem. I rozumiem gdy jest inny niż mój!
Tak samo jak rozumiem, że ktoś kupi bikini za 50 zł, na aliexpress zamiast takiego samego za 150 w sieciówce, bo ma ogólnie po opłaceniu wszystkiego 400 zł w budżecie i o takim szytym w Polsce w duchu eko to może pomarzyć. 
Chciałabym abyśmy bardziej próbowali się rozumieć, a mniej oceniać i osądzać. Pokaz innym jak żyjesz, zainspiruj do czegoś fajnego, ale nie wywołuj poczucia, że jest gorszym człowiekiem. Po co?
Nie zawsze da się wybrać idealnie, warto pomyśleć, że inni dokonują najlepszych wyborów jakich potrafią.
#noshame #aniamaluje #szczerze_pisząc #piesek #dogsofinstagram #wakacje #lato #toniemojpies #niestety

Czy nie możemy próbować być...

Jakiś czas temu wróciłam do robienia sobie autoportretów. Kiedyś dawało mi to frajdę, potem uznałam za dziecinne i głupie. Dzisiaj uważam, że dziecinne to jest nazywanie rzeczy przynoszących frajdę dziecinnymi🙃

Gdyby nie samowyzwalacz i kilka serii, to pośród kilku całkiem niezamierzonych sexy póz, nie znalazłabym tej! Perełka🤣
Mama całe dzieciństwo mi mówiła: usiądź jak człowiek! 
Dzisiaj to samo mówi mi fizjoterapeuta. A moje nogi plączą się na przedziwne sposoby i na krześle i na tym legowisku, które zrobiłam sobie do czytania😅
Co jest ironiczne, bo mam szeroki parapet o którym zawsze marzyłam, że czytanie z kubkiem gorącej czekolady w oknie... kupiłam nawet piankę tapicerską na ten parapet by było miękko w tyłek i co? W ogóle na nim nie siadam! 
Fun fact: kiedyś potrafiłam założyć sobie nogi za głowę, ale raz nie mogłam się z tego potem rozplątać😅
Czy są tu jakieś osoby dzielące mój problem z nogami? Odezwijcie się, może moja mama zrozumie, że to nie jest moja złośliwość, że przy obiedzie zdarzyło mi się siedzieć po turecku🤦🏻‍♀️ #aniamaluje  #szczerze_pisząc #czytanie #książka #nogi #autoportret #interiordesign #zamioculcas #plants

Jakiś czas temu wróciłam do...

No i jak, miała być realizacja postanowień „od nowego roku” a jakoś kacyk i zmęczenie nie sprzyjają treningowi a ze zdrowym odżywianiem też ciężko?
Startuję z czymś banalnym, bo cóż może być bardziej oklepanego niż wyzwanie styczniowe?🤪Ale na zachętę powiem, że miało wystartować rok temu, ale uznałam, że jest niedopracowane. Dałam je dziesięciu osobom, które przesłały mi swoje uwagi, podzieliły się trudnościami i je ulepszyłam.
UWAGA! To nie jest jedno z tych pięknych wyzwań, gdzie zapisujesz swoje wyniki w ślicznym notesie brokatowymi cienkopisami. Tu trzeba trochę pozasuwać w realu, nie w marzeniach!
Nie chciałam, by było jak te wszystkie rzeczy z pinteresta albo filmiki z pięciominutowymi DIY, które oglądasz, mówisz pod nosem, że fajne (a może nawet zapisujesz w zakładkach!) ale nigdy nie realizujesz🤫
Ono jest po prostu skuteczne.
30 zadań, na które jest 45 dni.
Lżejsze i trudniejsze.
Codziennie na stories! 
Aha, oczywiście wystartowałam z wyzwaniem, ale nie wymyśliłam nazwy, więc przygarnę propozycje 
#wyzwanie #nowyrok #motywacja #aniamaluje #szczerze_pisząc #nogi #nylons #rajstopy #kropki #kropeczki #polkadot #zamioculcas

No i jak, miała być...

Nadchodzi fala podsumowań  od tych, którym wszystko się udało (i fajnie!👏🏻) a przyznam, że nie zrealizowałam żadnego kluczowego celu na 2019🤪
I nie jestem zła! Ani trochę!😲
Miałam jakieś założenia odnośnie tego, co bym chciała osiągnąć.
A potem poczułam, że sama kasa jest dla mnie za małą motywacja i mogę to zrobić, ale nie czuję z tego radochy. 
W 2019 dałam sobie plaska w twarz i zastanowiłam się , czego NAPRAWDĘ CHCĘ. Nie zawsze to były fajne myśli! ✅przestałam uciszać ten głos, który mówił czego pragnę, a który uciszałam, bo nie pasował mi do moich wyobrażeń o mnie samej.
Ale kiedy ich posłuchałam, to o jeju! Zaczęło mi być fajniej w życiu. ✅ Np. niedziele tylko dla mnie (dzisiaj to święto ruchome). Nie zdawałam sobie sprawy jak ja bardzo potrzebuję przestrzeni TYLKO dla siebie! ✅ Jestem asertywna bez poczucia winy i strachu przed tym, że ktoś uzna mnie za niemiłą (nie muszę być miła!)✅ Piszę bloga znowu dla przyjemności, bo choć Wasze propozycje tematów są super, to ja muszę czuć moment i dać myślom dojrzeć, nie jestem wyrobnikiem tworzącym na zawołanie. Nie chcę być!
✅ Przestałam patrzeć  na liczby i zastanowiłam się, czy w ogóle chcę być instagramerką i blogerką. Nie chcę. Chcę być Anią, która ma bloga i instagrama.

To był naprawdę dobry rok, chociaż nie postawię spektakularnych ptaszków na kartce z celami! Jak ja mogłam w ogóle mieć cele, nie wiedząc czego chcę?🙈
To był mój taki gap year, w którym przypadkiem zarobiłam najwiecej w życiu (i większość przehulałam!) ale niczego nie żałuję!

#aniamaluje #szczerze_pisząc #barcelona #parkguell #sukienka #podróże #podróżemałeiduże #catalunya #cele #podsumowanieroku #podsumowanie2019 #motywacja

Nadchodzi fala podsumowań od tych,...

Święta święta i po świętach😅 zawsze chciałam wcisnąć gdzieś to  zdanie🤭
Gdy powiedziałam, że spędzam sylwestra w wannie, zetknęłam się z dwoma typami reakcji:
👉🏻 zapraszam do mnie/do nas, co będziesz sama siedzieć!
👉🏻 też bym tak chciała, ale jakoś nie umiem odmówić i się wykręcić 
Ja akurat z odmawianiem czegoś, czego nie chcę, NIGDY nie miałam problemu. Dziadek mnie nauczył, że mam nie uszczęśliwiać nikogo swoim kosztem i jestem mu za to wdzięczna. 
Inna sprawa, że odmawiałam w tak fatalnym stylu, że o jeju. Dzisiaj nie szukam wymówek, nie mam problemu by zamiast wymyślać pogrzeb ciotki albo zapalenie gardła powiedzieć „dzisiaj mam potrzebę poczytać książkę, ale dzięki za zaproszenie”.
I tyle.
Więc tak zupełnie szczerze, to ja naprawdę nie kumam tych wszystkich tekstów o kulturowej presji by coś robić, bo ja nigdy nie pozwoliłam jej wejść na głowę🙈 Nie  piszcie proszę, że wymaga to ode mnie jakiejś odwagi, bo co to za odwaga, gdy się nie boisz?🤪
Jestem jak ten egipski kapłan, który wiedział czym jest zaćmienie słońca, więc nie padał przestraszony na kolana. Zbyt wiele złych rzeczy na świecie dzieje się z powodu argumentu „bo tradycja”, bym uważała go za argument sensowny (niech obrzezanie dziewczynek tępymi żyletkami będzie przykładem).
Ciekawe jest też to, że wiele osób uważa, że ja będę w Sylwestra smutna i samotna😂 jeju, miałam w życiu kilka fajnych imprez, w tym zabawę na tajskiej plaży, po której wsiadłam w samolot i obudziłam się w Katarze. Ale nic nie przebije sylwestra z zeszłego roku, gdy leżałam w wannie z tak gorącą wodą, że aż parzyło, a po 5 minutach dolałam sobie jeszcze gorętszej. Cały dzień traktowałam się jak księżniczkę i rozkoszowałam się czasem ze sobą. Ale nie tak, że przeglądałam memy i chodziłam w rozciągniętym dresie, tylko jadłam pyszne rzeczy, paliłam pachnące świeczki, nałożyłam maseczkę na twarz i na włosy, delektowałam się książką.
Każdy ma swoją definicję radochy!
#grudzień #december #sukienka #sylwester #2020 #aniamaluje #szczerze_pisząc #presja #motywacja #radość #starezdjecie

Święta święta i po świętach😅...

Tak szczerze, to nigdy nie praktykowałam w sercu tej religijnej części świąt, bo najpierw byłam za mała, a potem mój dziecięcy umysł nie mógł uwierzyć w Boga, który pozwala mojemu dziadkowi umierać właśnie na raka.
Jeny, ja to umiem zrujnować atmosferę! 🤭
Więc tak wyszło, że ja się po prostu nigdy nie wkręciłam w religię i to się nie zmieniło. Trochę dziwią mnie te pytania o to, czy obchodzę święta. Robię tak jak zawsze! Lepię pierogi, robię sałatkę jarzynową, one nie mają wyznania😉 nie widzę powodu aby sprawić tego dnia przykrość babci i się z tego całkiem wymiksować. Podobnie jak wierzący ludzie chodzą przecież do lekarza, zamiast się jedynie modlić😊.
Jeśli dla kogoś święta to czas podziałów i rzuconego z pogardą „niewierzący nie powinni mieć wolnego”, to chyba źle zrozumiał coś z nauk Jezusa🤪
W każdym razie, ja mam wolne kiedy sobie wymyślę, bo taki sobie wykombinowałam styl pracy🤣

Dobra, wracając do milszych aspektów! Cieszycie się z małych rzeczy? Ostatnio widziałam filmik jak dziecko cieszyło się z zapakowanego w świąteczny papier banana🍌😅 jeju ja też taka byłam! Mój kochany dziadek dawał mi badziewne figurki albo paczkę żelków, a ja miałam radochę cały dzień. Dawał mi je z taką radością i całą celebracją, tym „zgaduj zgadula, w której ręce złota kula” albo „ence pence w której ręce”, że po prostu mordka sama się śmiała. 
Napisz mi tu proszę jaki prezent sprawił Ci największą radość w dzieciństwie.
Lubię czytać takie rzeczy!♥️
#święta #prezenty #radość #choinka #xmass #dzieciństwo #dziecko #aniamaluje #dziewczynka #dzieci

Tak szczerze, to nigdy nie...

Zablokowali mi instagram i masturbacja karana śmiercią [TYGODNIK]

To był cudowny tydzień i chociaż przegrana Chorwacji mnie właśnie trochę zasmuciła, to i tak było wprost przecudnie. Oprócz typowego zestawu czyli pracka+blogasek, działo się wiele.
Np. wiele pichciłam
Beznadziejna ze mnie influencerka, bo zapomniałam wstawić zdjecia parmigiany. I tak chyba zrobię drugą jutro, bo to wielka włoska miłość Chyba wszystko co włoskie jest boskie!
 Gdy na wino&ploty wpadają koleżanki, najczęściej serwuję proste rzeczy, śliwki w boczku, jakieś koreczki, imprezowe przekąski to moja specjalność. Gdy Zuza obwieściła, że właśnie przeszła na dietę oczyszczającą, musiałam szybko coś wykombinować. Padło na krem z kalafiora według wytycznych postu Dąbrowskiej, prażoną cieciorkę w wędzonej papryce i jakieś inne rzeczy (tylko jedna osoba na diecie), ale hitem była pasta z czarnych oliwek – niebo w gębie!

Święciłam też dzień frytek, robiąc chrupiące frytki z batatów. Jak się pomyśli, to da się zrobić na chrupko, chociaż zazwyczaj wolę te miękkie 🙂

Uwielbiam to, że w nowym mieszkaniu mam kuchnię zamiast aneksu. Guacamole, pomidory, podsmażony kurczak, kukurydza, jakiś  ser, boczek i bach – jest szybka i pyszna tortilla
Straciłam konto na instagramie!
Tak sytuacja może spotkać każdego – po prostu przy zmianie maila zawiesiło się coś w ich systemie i nie mogłam się zalogować ani przy użyciu starych, ani nowych danych. Przez 24 h nie miałam dostępu do swojego konta, ale myślałam, że po prostu go nie odzyskam. I wiecie co? Nie było dramatu. Bardzo się cieszę, że w momencie gdy mogłam (teraz jest już dawno po nim :P) nie postawiłam wszystkiego na bloga, który w szczytowym momencie miał ćwierć miliona użytkowników (nie odsłon) miesięcznie. Zamiast wyciskać go jak cytrynę i pompować w instagram, ja zaczęłam wtedy pisać dużo mniej. Pojawiało się ok. 250 tekstów rocznie, teraz mamy już za sobą połowę roku, a ja napisałam 64. I wiecie co? Jestem z siebie bardzo dumna. Po prostu gdyby to wszystko z jakiegoś powodu – pardon – jebło, mam za co żyć, mam co robić, mam inne zajęcia, plany i pomysły na siebie. Z lekkim przerażeniem patrzę na młodziutkie osoby, które wszystko stawiają na swoje instagramowe kariery. Ogarnięci sobie poradzą, a reszta? 
Nigdy nie kryłam, że na blogu czy instagramie też czasem zarabiam, ale warunkiem tego zarabiania jest dla mnie możliwość utrzymania się poza tym. Generalnie nie polecam łapać wielu srok za ogon, ale stawianie wszystkiego na jedną kartę jest życiowo nierozsądne. Każdy zna chyba osobę, której po rozstaniu, utracie pracy czy kontuzji wymuszającej rezygnację ze sportu “zawalił się cały świat”. Zawalił się, bo chłopak, praca czy sport były tym “całym światem” i zabrało oparcia gdzie indziej.  Bardzo polecam tekst o filarach życia – jak rozsądnie znaleźć balans :). 
A tych co nie śledzą, zapraszam na mój instagram. Może nie pod zdjęciami, ale na stories ładuję bardzo dużo treści, takich w dawnym klimacie bloga. Potem coś ogłaszam na stories, to się odbywa, opisuję na blogu i są pretensje “bo ja nie wiedziaaaaałam”. Hej hej! Szoruj na instagrama, będziesz wiedzieć :*
Byłam też w kinie plenerowym! Nigdy nie zastanawiałam się nad tym kim jest kobieta, której piosenki nie raz sobie nuciłam. Będąc na spacerze po prostu zobaczyłam kino plenerowe no i po szybkim cofnięciu się po piwo – udało się nam wylądować na seansie.
Film nosi tytuł “Dalida, skazana na miłośc”.

A teraz we wtorek w Prochowni będzie “Call me by your name”. Aż sobie odpaliłam sountrack w tle, będzie mi się lepiej pisać 😀

Rozmawiając o czymś na stories wspomniałam o tym, jak hejtowanie rozwija w hejtującym najgorsze cechy osobowości. Nie da się zachować zdrowia psychicznego będąc hejterem, więc dla własnego dobra – warto tego zaniechać 🙂 Odsyłam do tekstu, który to rozwija – zachowanie, które robi z ciebie potwora. Aaaa i jeszcze jedno super konto na instagramie – ciałopozytyw. Dziewczyna zamieszcza na stories galerię prawdziwych cycków, stóp, słowem – wszystkich elementów ciała, które mogą być przedmiotem kompleksów.
Na zdjęciu część najlepszych na świecie uczestniczek moich sobotnich warsztatów. Tematem było tanie podróżowanie. Słuchajcie, to jest niesamowite! Tyle fajnych babeczek przyjechało z różnych zakątków Polski, żeby się ze mną spotkać. Pozytywne, radosne! 
Pierwszy raz się czymś stresowałam! Najpierw niemalże minuta po minucie dostałam wiadomości od dziewczyn, którym w ostatnim momencie coś wypadło – choroba własna, dzieci lub mama w szpitalu. Jedna nawet wysłała mi zdjęcie swojego L4! Poczułam się jak wtedy, gdy prowadziłam zajęcia na uczelni i zaczęłam się martwić, że nikt nie przyjdzie.
A potem na salę zaczęły przychodzić dziewczyny. Z Poznania, Rzeszowa, Torunia, Trójmiasta, a mój komputer nie chce współpracować z projektorem. Jaki wstyd!
Jedna przejściówka pasowała do macbooka, ale nie do projektora. Druga do kabla od projektora, ale w żaden sposób nie wchodziła do mojego maczka. Na szczeście #SoundTeam jest najlepszy na świecie i zaraz zjawił się miły pan z trzema dodatkowymi przejściówkami i ogarnął sprawę. Słuchajcie, jeśli robić konferencje w Warszawie – tylko w Sound Garden Hotel. Serio. Oni wypożyczają koszule wysokiej jakości w każdym rozmiarze, w razie gdyby ktoś zalał się na śniadaniu kawą i nie wiedział co dalej. Przygotowani na każdą jedną ewentualność. Najlepsi!
Ale wracając do tematu – nie ogarnęłam listy rezerwowej na takie ewentualności, a chętnych przecież nie brakowało i to jest lekcja na przyszłość. Za to te co przyszły – jeju, cudowne osoby! Zamiast dwie godziny, siedziałyśmy prawie cztery! Na zdjęciach niestety nie ma wszystkich, bo niektóre musiały uciec na pociągi, ale kuuurczę – petarda!
I najfajniejsze – warsztaty były bezpłatne, ale dziewczyny wpłaciły ponad 900 zł na bliskie ich sercom fundacje. Najfajniejsze babeczki na całym świecie!!!
Sporo twarzy kojarzę z grupy babskiego wsparcia, jaka wyrosła po pierwszym spotkaniu w tym samym Sound Garden Hotel – Kreatywne dziewczyny od Ani – selekcja na wejściu (odpowiedź na dwa pytania) i surowa ręka moderatorek sprawiają, że mam tam prawie 7 i pół tysiąca dziewczyn, ale za to mega zaangażowanych i pomocnych względem siebie nawzajem.Już dawno dojrzałam by zrozumieć Quality over quanity. A że marki chcą współpracować z blogerami i influencerami oferującymi piękne liczby? Super, niech sobie chcą. Ja mam pracę poza blogaskiem! 🙂
No pressure!
Kolejna wiadomość od wspaniałej uczestniczki, a obok książka spontanicznie załadowana na czytnik. Jestem około setnej strony, ale Balsamiarka  podbiła moje serce z miejsca. Sprawdź proszę, czy jest w Twojej bibliotece! Czyta się lekko a akcja toczy się tak płynnie i wartko – kurczę, mam nadzieję, że książka utrzyma poziom. W książce jest dużoo kobiecej seksualności i refleksji o tym, co się dzieje w głowie osoby wychowanej przez dewotkę. Już od pierwszego zdania “Rozdział pierwszy, w którym masturbacja karana jest śmiercią” (w zasadzie tytułu rozdziału) czułam, że będzie moc. Była!
Znaczy – wciąż jest 🙂

  Od kiedy mam czytnik w abonamencie z e-bookami (płacisz ok. 50 zł miesięcznie za czytnik i dostęp do tysięcy książek), podejmuję dużo bardziej spontaniczne książkowe decyzje. Więcej o tej usłudze pisałam w tekście – czytnik za złotówkę, czy to się opłaca? W każdym razie – siedem dni jest za darmo, jest też jakaś turbo korzystna oferta dla użytkowników sieci play, a w Legimi jest dostępna też moja książka :). Na deszczowe dni jak znalazł.

No właśnie – szaro się zrobiło! Dla odporności polecam przepyszny sok z kiszonej kapusty. 
Tosia – mój gość na cztery dni 🙂 Właśnie pojechała do domu, ale gościła u mnie od czwartku i naciągała mnie na dodatkowe spacery. Kochany piesełek!
Na blogu i w sieci:

Infinity dress – sukienka, którą można nosić na dziesiątki, jeśli nie setki sposobów. Kosztuje mniej niż 50 zł! O tym gdzie ją kupić pisałam w tekście:

Infinity dress – kupujesz jedną sukienkę – nosisz na sto sposobów

I pokazałam w nim trzy, które sama nosiłam 🙂
A u innych?
Basia Szmydt i jej cudowny cykl – ulubione w sobotę. Mamy wspólnego ulubieńca, o którym opowiem pewnie jutro na stories 🙂
Marta o tym, dlaczego przełożyła ślub – wiecie co jest super? Ja się z Martą spotkałam w połowie czerwca i mówiła dokładnie to samo, co napisała na blogu. Autentyczna, szczera i mądra dziewczyna, która wie jak ułożyć priorytety.  Uwielbiam!
Strona, która sprawi, że nigdy nie będziesz już mieć problemu z odmianą czyjegoś nazwiska. Odmieni je za ciebie!
A na koniec ja w całkowicie lumpeksowym zestawie ubrań (mam na sobie niecałe 10 złotych!) 
i ukochane, totalnie ukochane dwie perełki miesiąca. Z powodu wielu pytań, wrzucam linki

Skarpetki Mona Collection – prania przetrwały bez zarzutu, w dodatku firma ma też super rajstopy, bieliznę modelującą oraz biustonosze o obwodach  65 (a także wiele innych) w mega rozsądnych, sieciówkowych cenach. Kurczę, kup gdzieś nowy 65H za 63 zł 😀 Cudowni są! w dodatku na hasło ANIAMALUJE mam dla Was 15% rabatu, polecam z całego serduszka! https://www.monacollection.pl/
A szpilki są z renee 🙂 Znaleźć idealne czarne szpilki nie było łatwo, ale te podobają mi się w każdym calu. I są obecnie na promocji ♥

Uściski!

Pees,wiecie co najbardziej kocham w tygodnikach? to, że ten cykl nie jest na poważnie i pozwalam sobie na tabloidowe tytuły.

Jeszcze raz dziękuję dziewczynom za udział w spotkaniu i za to, ze zebrałyśmy razem prawie tysiaka!!!

Jeśli będzie jakieś bardziej spontaniczne spotkanie – powiem o tym na instastories, więc warto mnie teraz zafollować 🙂 – https://www.instagram.com/aniamaluje/

Jeszcze jedno! w Środę 25.07 będzie można mnie spotkać na Środa dzień bloga, gdzie mam wystąpienie. Ktoś wbija?

Bądź na bieżąco! 

  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Previous
Przez miesiąc piłam sok z kapusty. Co się stało?
Zablokowali mi instagram i masturbacja karana śmiercią [TYGODNIK]