Please enter an Access Token

Co robić w grudniu? 10 pomysłów

pomysły na grudzień
Uwielbiam tworzyć serię z dziesięcioma pomysłami na dany miesiąc. Co moim zdaniem warto zrobić w grudniu?

1. Rachunek sumienia.
Przebiec myślami po minionych miesiącach. Czy były dobre? Czy wykorzystałeś swoje szanse i możliwości? A może tchórzyłeś? W żadnym razie nie chodzi o umartwianie się i dołowanie. Dlatego szczerze polecam nie myśleć o „porażkach”, tylko zamienić je w cenne, chociaż czasami drogie lekcje. 
Mam o tym fajny tekst!

Jak z godnością znosić porażki?

2. Stworzyć swój rytuał „spania”

Zdarzało mi się wyglądać jak rozmemłany hipopotam – dresy, skarpetki frotte, ciepła bluza, kołdra+koc. Koszmar!
A potem użyłam logiki i zmieniłam kołdry na lepsze (u mnie koniecznie antybakteryjne) oraz wymieniłam kocyk akrylowy na taki cieplutki i naturalny. Te modne warkocze z wełny czesankowej mnie nie kuszą, bo są ciężkie, bardzo się mechacą i brak im przytulności, chociaż nie potrafię odmówić im piękna i uroku. Na spaniu spędzamy 1/3 życia więc warto postarać się o ładną pidżamkę i pościel. Od kiedy piję napój imbirowy nie marznę jak kiedyś i mogę spać w lekkich strojach. Narzutę o którą często mnie pytacie oraz pościel kupuję zazwyczaj na westwing. Po prostu mam ich aplikację i wypatruję takich ofert :). Przez rytuał spania rozumiem też czytanie książki przed snem, unikanie ekranów (nad tym sama pracuję!), ćwiczenie wdzięczności.
3. Stworzyć swój idealny poranek
Kiedyś moje poranki wyglądały potwornie. Przez całe liceum spóźniałam się do szkoły, z domu wychodziłam po dzwonku i z fochem na cały świat że będę siedziała w tych czterech wielkich ścianach pół dnia. Na studiach się już nie spóźniałam, ale na autobus wybiegałam w ostatniej chwili. Przedłużałam drzemki w telefonie, ledwo wypijałam herbatę. Od kiedy mam w miarę ustabilizowaną sytuację zawodową, wstaję z radością bo wiem że każdego dnia pracuję na swoje marzenia, cele i plany oraz mam poczucie przydatności swojego życia. Czuję, że moja praca jest dla innych użyteczna i to bez względu na to, czy tego dnia najważniejszym moim zadaniem jest pisanie bloga firmowego, tworzenie tekstów na jakąś stronę, zajęcia terapeutyczne z dziećmi czy tekst na mojego własnego bloga. Jeśli o to chodzi – nie traktuję bloga jak pracy, wyjątkiem są treści tworzone we współpracy z markami :).
 Wszystkie miesięczne listy tworzę z myślą o sobie i tutaj też diagnozuję u siebie dwie rzeczy do przepracowania – pierwszą jest dług snu, bo ostatnio kładę się za późno. Drugą jest problem ze wstawaniem w piątki, kiedy mam zajęcia na uczelni (te na których ja się uczę). Zinstytucjonalizowane formy nauki nie są chyba zgodne z moją naturą i zmuszam się do wyjścia z domu 🙁
kamizelka futro sztuczne
4. Przerzucić się na zimową pielęgnację
Moje końcówki włosów uczywiście ucierpiały, bo za mało zabezpieczam je olejkami. Zimą lubię treściwy krem do twarzy – zazwyczaj używałam wind und wetter babydream, tego kremu w tubie dla niemowląt :). Obecnie jestem oczarowana kremami MIYA, bo można na nie spokojnie nałożyć podkład i makijaż, ale babydream wciąż uwielbiam i szczerze polecam ;-). Zimą lubię też w kosmetykach nuty cynamonowe, pomarańczę, cytrusy.
5. Nauczyć się robić jeden szybki i pyszny deser
i zawsze mieć składniki w lodówce.
Moim zimowym hitem jest ciasto francuskie z jabłkiem prażonym. Kroję je na kwadraty, nakładam na środek łyżkę jabłek prażonych ze słoika oraz posypuję cynamonem. Następnie zlepiam rogi na środku i tak uzyskane koperty piekę 15 minut w temperaturze wskazanej na opakowaniu ciasta.
W przeciwnym razie wsuwam mnóstwo czekolady i batonów, bo zimą mam wyjątkowy apetyt na słodkie ;).
Zobacz też:
6. Pomóc komuś
Święta do dla mnie czas spełniania marzeń. Sama czuję się w chwili obecnej… spełniona. To cudowne, ale też przerażające czuć coś takiego w wieku 25 lat. Obawiam się, że zachowuję się zupełnie jak mój kochany, nieżyjący już od dawna dziadek i większą radość sprawia mi dawanie. Jestem fanką użytecznych prezentów – takich, które rozwiązują jakieś problemy lub pomagają pchnąć życie do przodu. Lubię akcje charytatywne ale też staram się przestrzegać zasady:

Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.

Nie lubię życia na pokaz, wolę działać po cichu i po swojemu. Natomiast czasami nie da się inaczej niż publicznie. (tu była zachęta do głosowania na potencjalnych stypendystów, ale już nieaktualne :*)

7. Stworzyć świąteczny nastrój
Zmienić lekko wystrój mieszkania, rozwiesić światełka, może zadbać o świąteczne zapachy.
8. Pogodzić się z kimś
Bo to czas pojednania. Warto spróbować naprawić z kimś relacje albo komuś wybaczyć. Dla samego siebie.
9. Obejrzeć jakieś filmy i czytać więcej książek
To punkt, który wyjątkowo dedykuję sobie. Ostatnio  lubię dosłownie oglądać coś losowego, żeby poszerzać swoją bańkę. Udało mi się obejrzeć tylko dwa – „Jeden dzień„, który dobrze oddaje kruchośc życia oraz „Jedna noc z królem„o historii biblijnej Estery. Oba obejrzałam na prędkości 1.7 dzięki wtyczce do przyspieszania filmów. Tak wiem… Jestem niecierpliwa. Do poprawki! Za to przynajmniej zawsze znajduję czas na czytanie :).
10. Uchylić okno piwnicy kotom
albo garaż, szopę, wystawić im jedzenie. Cokolwiek. To nie są darmozjady, odstraszą gryzonie, które zimą też szukają ciepła. Ten gest nic nie kosztuje.
futrzana kamizelka
To na razie tyle. Uprzedzając wszystkie pytania – futrzana kamizelka (oczywiście sztuczne futerko) kupiona tutaj, buty tutaj 
Psst! Polecam też wyzwanie na moim blogu
Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
Co kupić na prezent dla babci i dziadka – ważne pomysły
Co robić w grudniu? 10 pomysłów

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x