Dziewczyno, jeśli czekasz jak na szpilkach czy chłopak odpisze- wyłącz te cholerne powiadomienia! Za każdym razem jak słyszysz charakterystyczny dźwięk🔔, uwalnia się kortyzol a ty masz reakcję stresową. A potem i tak jesteś rozczarowana, że to 20% rabatu na sandały, a nie książę z tindera💁🏻‍♀️ PLUM-stres-PLUM-stres-PLUM-stres - zwariować można!
Plus może warto przemyśleć, czy to właściwa relacja? Nie fajniej dostawać niespodziewane wiadomości od których się rumienisz, niż czekać aż ktoś odpisze?
Oczywiście dotyczy to relacji nazwijmy to... romantycznych, nie takich bez zobowiązań!😉 Piszę o tym przy okazji zadania numer 16 w ramach wyzwania. Dopóki nie oddałam tej działki mojemu przyjacielowi i menadżerowi @troyann (takie 2w1 bywa wygodne!), cały czas byłam w trybie stand-by czekając na umowę, ustalenia, akcept, dalsze negocjacje. Piątkowy wieczór, daleka podróż - wieczny podryg na dźwięk powiadomienia, bo może to akurat to, na które czekam... Zawsze na jakieś czekałam!😏
Maciek przekonał mnie w Gruzji, bym się ich pozbyła. Na bieżąco migają mi tylko podczas korzystania z instagrama, co jest wygodne, szczególnie gdy odpowiadam na pytania do wyzwania. Ale uwolniłam się od maila! Lubię kontakt z Wami, ale z umiarem!
Prawie w ogóle nie odpowiadam już na messengerze, jeśli mam do kogoś coś pilnego - dzwonię lub piszę SMS. Wiem, że jeśli ktoś będzie miał coś pilnego do mnie - też wybierze taką formę!
I jasne, pierwszą rzeczą, którą kupię w Bangkoku będzie karta SIM i internet (ostatnio też tak było🙈), ale zrobię to by ogarnąć transport i nocleg, a nie by sprawdzić czy przez moją nieobecność w sieci świat czasem nie spłonął ;) Jeśli nie jesteś gotowa na krok o którym mówię, pomyśl o tych wszystkich razach, gdy czekałaś na kuriera z paczką i specjalnie nie wychodziłaś z domu, a on cię olał i zostawił paczkę w punkcie, albo napisał, że przyjedzie jutro🙄
Dziewczyno! Życie Ci przelatuje przez palce na tym czekaniu!
Napisałam to pod wpływem wiadomości z uczestniczką wyzwania, której smartfon przyrósł do ręki bo wiecznie czeka! ;) zdjęcie zrobiłam 3 lata temu po Azji, kojarzy mi się z wolnością!
#szczerze_pisząc #motywacja #wyzwanie #aniamaluje #powiadomienia #stres

Dziewczyno, jeśli czekasz jak na...

Nie wiem jak szybki musiałby być aparat, aby uchwycić ten uśmiech na mojej twarzy😅 niestety mam domyślny bitch face, co nie znaczy, że odpowiada on temu co dzieje się u mnie w środku ;). Faktem jest jednak, że ludzie zawsze zauważają „ty się uśmiechasz” gdy się uśmiecham, bo jak ten uśmiech długo jest na mojej twarzy, to znaczy, że jest mi dobrze i błogo.
Ale dzisiaj to się śmieję cały dzień🤣 Nie dość, że wszystko mi fajnie wyszło, to jeszcze rozbawiły mnie do łez wasze wiadomości o tym, co dziwnego zrobiłyście podczas PMS🤪. Chodźcie na stories, jest fajnie! (Serio ten uśmiech jest rzadki, nie umiem się tak uśmiechnąć sztucznie, musi być totalnie autentyczny!)
#aniamaluje #szczerze_pisząc #zamioculcas #plantlady #crazyplantlady #pms #blogerka #uśmiech #radocha #frajda

Nie wiem jak szybki musiałby...

Ależ ja miałam od kilku dni podły humor! Niczym kiepski detektyw chwytałam się banalnych tropów, jak osłabienie i rozdrażnienie po chorobie, ciśnienie, pełnia księżyca, zły stan powietrza... Ten stan narastał od kilku dni, a ja miałam takie „wtf, o co ci chodzi dziewczyno?” Wszystko w życiu idzie jak trzeba, niektóre rzeczy nawet lepiej, skąd ten nastrój?
Zrzuciłam wszystko co mi leżało na wątrobie i co mnie gniotło w różnych sytuacjach, ale nie pomogło.
W życiu bym nie wpadła na to, że z opóźnieniem trzepnęła mnie książka i czytanie o szalenie skomplikowanej sytuacji w Myanmarze (Birmie).
Tak już czasami mam, że reaguję z opóźnieniem. 
Czasami zadziwia mnie z jaką lekkością jednego dnia przeżywam frustrację, bo w żaden sposób nie mogę spuścić napięcia, a drugiego mam wyborny humor, uśmiecham się szeroko i zaśmiewam z prymitywnych memów.
Tylko czemu zawsze to uwolnienie przychodzi wtedy, gdy pozwolę sobie na te brzydkie emocje i przestanę z nimi walczyć?
Pewnie z tego samego powodu, dla którego ludziom wychodzi podryw gdy odpuszczą, a nie desperacko próbują bardziej.
Ale mi teraz dobrze po pozbyciu się tego dziwnego ładunku! Uczucie jak zdjęcie niewygodnych butów po całym dniu! Albo jak dobiegnięcie do domu i zrobienie siusiu po godzinie wstrzymywania resztką woli🙃

Super ważna lekcja dla mnie: bardziej poddawać się falom, nie walczyć z nimi, bo się utopię!

#tajlandia #thailand #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ależ ja miałam od kilku...

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1 czy 2? I tak się zawsze kończy z nogami na ścianie🤣, ale taka mała refleksja, którą chcę się podzielić - jestem z siebie dumna! Kiedy bardziej chorowałam, wymyśliłam sobie, że muszę mieć w życiu coś, co da mi niezależność i pozwoli zarabiać nawet wtedy, gdy ja nie będę w stanie pracować. Aż do wczoraj nawalało mnie gardło, więc napakowałam czas spotkaniami towarzyskimi i nawet wciągnęłam serial, bo z pracką mimo chęci to jakoś nie szło. I super czuję się z tym, że:
- MOGŁAM.
Nie żyję bez poduszki finansowej, mogę powiedzieć sobie - Ania, teraz nie pracujesz, zluzuj
- nic nie robiąc* i tak zarabiałam. Moja wydana w 2013 książka, której w ogóle nie promuję bo mi się już nie podoba(!) jak co roku złapała się w styczniowe flow i dała mi hajs. 
I to jest super rzecz, za którą jestem bardzo wdzięczna, bo i tak pozwalam sobie na miesiąc w Azji (podczas którego nikt nie zwolni mnie z płacenia za mieszkanie itp), a tutaj niemiłe niespodzianki nie niszczą mojego komfortu.
Ogromnie mnie to cieszy, bo wiem, że wiele osób „nie może sobie pozwolić na L4” z grypą, bo niższa pensja oznacza kłopoty finansowe a normalnie jest na styk😪O ile w ogóle są ubezpieczonymi szczęśliwcami na etacie!
Cieszę się, że udało mi się od tego uchronić! *przesadziłam z tym „nic nie robiąc” bo believe me or not - pytania do wyzwania i wyzwanie sprawiają, że siedzę na IG 5h dziennie😰 ale robię to za darmo i od siebie, nigdy nie prosiłam o patronite itp, więc still - nie robię w styczniu nic zarobkowo.

Cholernie mnie to cieszy, że mam komfort życia bez strachu i chociaż nie zarabiam bardzo dużo, to mogę sobie pozwolić na luksus chorowania.
I przeraża mnie, że w 2020 chorowanie stało się luksusem. 
Strasznie! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #książka #czytam 
#parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1...

Czy nie możemy próbować być TROSZKĘ lepsi bez tej całej napinki?
Bez zawstydzania nastolatek na utrzymaniu rodziców, że nie mają każdej jednej rzeczy eko i zero waste i w ogóle instagramowa policja approved?
Bez wytykania komuś lotu na chrzciny kuzynki, bo ślad węglowy i straszne zło?
Komuś, kto zaczął przygodę z byciem wege, że robi za mało?
 Nie podoba mi się napinka wyzwalająca poczucie, że jeśli stać cię tylko na malutki kroczek, to jesteś ZŁY I NIEDOBRY. Nie jesteś!
Wrzucając  jakieś linki do swoich starych tekstów (powiedzmy do 2016) często zaznaczam: dzisiaj napisałabym to inaczej. Dlaczego? Bo jestem bardziej empatyczna i rozumiejąca, złagodniałam. Nie lubię rewolucji, wolę łagodną ewolucję i dojrzewanie do zmian. Dlatego chociaż sercem jestem np. za bardziej eko, tańszymi i zdrowszymi (może za rok ukażą się badania, że jednak nie!) kubeczkami menstruacyjnymi, to nie wyobrażam sobie zawstydzania kobiet, dla których ten krok to za dużo. Bo mogę edukować i wyjaśniać, ale jestem za wyborem. I rozumiem gdy jest inny niż mój!
Tak samo jak rozumiem, że ktoś kupi bikini za 50 zł, na aliexpress zamiast takiego samego za 150 w sieciówce, bo ma ogólnie po opłaceniu wszystkiego 400 zł w budżecie i o takim szytym w Polsce w duchu eko to może pomarzyć. 
Chciałabym abyśmy bardziej próbowali się rozumieć, a mniej oceniać i osądzać. Pokaz innym jak żyjesz, zainspiruj do czegoś fajnego, ale nie wywołuj poczucia, że jest gorszym człowiekiem. Po co?
Nie zawsze da się wybrać idealnie, warto pomyśleć, że inni dokonują najlepszych wyborów jakich potrafią.
#noshame #aniamaluje #szczerze_pisząc #piesek #dogsofinstagram #wakacje #lato #toniemojpies #niestety

Czy nie możemy próbować być...

Jakiś czas temu wróciłam do robienia sobie autoportretów. Kiedyś dawało mi to frajdę, potem uznałam za dziecinne i głupie. Dzisiaj uważam, że dziecinne to jest nazywanie rzeczy przynoszących frajdę dziecinnymi🙃

Gdyby nie samowyzwalacz i kilka serii, to pośród kilku całkiem niezamierzonych sexy póz, nie znalazłabym tej! Perełka🤣
Mama całe dzieciństwo mi mówiła: usiądź jak człowiek! 
Dzisiaj to samo mówi mi fizjoterapeuta. A moje nogi plączą się na przedziwne sposoby i na krześle i na tym legowisku, które zrobiłam sobie do czytania😅
Co jest ironiczne, bo mam szeroki parapet o którym zawsze marzyłam, że czytanie z kubkiem gorącej czekolady w oknie... kupiłam nawet piankę tapicerską na ten parapet by było miękko w tyłek i co? W ogóle na nim nie siadam! 
Fun fact: kiedyś potrafiłam założyć sobie nogi za głowę, ale raz nie mogłam się z tego potem rozplątać😅
Czy są tu jakieś osoby dzielące mój problem z nogami? Odezwijcie się, może moja mama zrozumie, że to nie jest moja złośliwość, że przy obiedzie zdarzyło mi się siedzieć po turecku🤦🏻‍♀️ #aniamaluje  #szczerze_pisząc #czytanie #książka #nogi #autoportret #interiordesign #zamioculcas #plants

Jakiś czas temu wróciłam do...

No i jak, miała być realizacja postanowień „od nowego roku” a jakoś kacyk i zmęczenie nie sprzyjają treningowi a ze zdrowym odżywianiem też ciężko?
Startuję z czymś banalnym, bo cóż może być bardziej oklepanego niż wyzwanie styczniowe?🤪Ale na zachętę powiem, że miało wystartować rok temu, ale uznałam, że jest niedopracowane. Dałam je dziesięciu osobom, które przesłały mi swoje uwagi, podzieliły się trudnościami i je ulepszyłam.
UWAGA! To nie jest jedno z tych pięknych wyzwań, gdzie zapisujesz swoje wyniki w ślicznym notesie brokatowymi cienkopisami. Tu trzeba trochę pozasuwać w realu, nie w marzeniach!
Nie chciałam, by było jak te wszystkie rzeczy z pinteresta albo filmiki z pięciominutowymi DIY, które oglądasz, mówisz pod nosem, że fajne (a może nawet zapisujesz w zakładkach!) ale nigdy nie realizujesz🤫
Ono jest po prostu skuteczne.
30 zadań, na które jest 45 dni.
Lżejsze i trudniejsze.
Codziennie na stories! 
Aha, oczywiście wystartowałam z wyzwaniem, ale nie wymyśliłam nazwy, więc przygarnę propozycje 
#wyzwanie #nowyrok #motywacja #aniamaluje #szczerze_pisząc #nogi #nylons #rajstopy #kropki #kropeczki #polkadot #zamioculcas

No i jak, miała być...

Nadchodzi fala podsumowań  od tych, którym wszystko się udało (i fajnie!👏🏻) a przyznam, że nie zrealizowałam żadnego kluczowego celu na 2019🤪
I nie jestem zła! Ani trochę!😲
Miałam jakieś założenia odnośnie tego, co bym chciała osiągnąć.
A potem poczułam, że sama kasa jest dla mnie za małą motywacja i mogę to zrobić, ale nie czuję z tego radochy. 
W 2019 dałam sobie plaska w twarz i zastanowiłam się , czego NAPRAWDĘ CHCĘ. Nie zawsze to były fajne myśli! ✅przestałam uciszać ten głos, który mówił czego pragnę, a który uciszałam, bo nie pasował mi do moich wyobrażeń o mnie samej.
Ale kiedy ich posłuchałam, to o jeju! Zaczęło mi być fajniej w życiu. ✅ Np. niedziele tylko dla mnie (dzisiaj to święto ruchome). Nie zdawałam sobie sprawy jak ja bardzo potrzebuję przestrzeni TYLKO dla siebie! ✅ Jestem asertywna bez poczucia winy i strachu przed tym, że ktoś uzna mnie za niemiłą (nie muszę być miła!)✅ Piszę bloga znowu dla przyjemności, bo choć Wasze propozycje tematów są super, to ja muszę czuć moment i dać myślom dojrzeć, nie jestem wyrobnikiem tworzącym na zawołanie. Nie chcę być!
✅ Przestałam patrzeć  na liczby i zastanowiłam się, czy w ogóle chcę być instagramerką i blogerką. Nie chcę. Chcę być Anią, która ma bloga i instagrama.

To był naprawdę dobry rok, chociaż nie postawię spektakularnych ptaszków na kartce z celami! Jak ja mogłam w ogóle mieć cele, nie wiedząc czego chcę?🙈
To był mój taki gap year, w którym przypadkiem zarobiłam najwiecej w życiu (i większość przehulałam!) ale niczego nie żałuję!

#aniamaluje #szczerze_pisząc #barcelona #parkguell #sukienka #podróże #podróżemałeiduże #catalunya #cele #podsumowanieroku #podsumowanie2019 #motywacja

Nadchodzi fala podsumowań od tych,...

Święta święta i po świętach😅 zawsze chciałam wcisnąć gdzieś to  zdanie🤭
Gdy powiedziałam, że spędzam sylwestra w wannie, zetknęłam się z dwoma typami reakcji:
👉🏻 zapraszam do mnie/do nas, co będziesz sama siedzieć!
👉🏻 też bym tak chciała, ale jakoś nie umiem odmówić i się wykręcić 
Ja akurat z odmawianiem czegoś, czego nie chcę, NIGDY nie miałam problemu. Dziadek mnie nauczył, że mam nie uszczęśliwiać nikogo swoim kosztem i jestem mu za to wdzięczna. 
Inna sprawa, że odmawiałam w tak fatalnym stylu, że o jeju. Dzisiaj nie szukam wymówek, nie mam problemu by zamiast wymyślać pogrzeb ciotki albo zapalenie gardła powiedzieć „dzisiaj mam potrzebę poczytać książkę, ale dzięki za zaproszenie”.
I tyle.
Więc tak zupełnie szczerze, to ja naprawdę nie kumam tych wszystkich tekstów o kulturowej presji by coś robić, bo ja nigdy nie pozwoliłam jej wejść na głowę🙈 Nie  piszcie proszę, że wymaga to ode mnie jakiejś odwagi, bo co to za odwaga, gdy się nie boisz?🤪
Jestem jak ten egipski kapłan, który wiedział czym jest zaćmienie słońca, więc nie padał przestraszony na kolana. Zbyt wiele złych rzeczy na świecie dzieje się z powodu argumentu „bo tradycja”, bym uważała go za argument sensowny (niech obrzezanie dziewczynek tępymi żyletkami będzie przykładem).
Ciekawe jest też to, że wiele osób uważa, że ja będę w Sylwestra smutna i samotna😂 jeju, miałam w życiu kilka fajnych imprez, w tym zabawę na tajskiej plaży, po której wsiadłam w samolot i obudziłam się w Katarze. Ale nic nie przebije sylwestra z zeszłego roku, gdy leżałam w wannie z tak gorącą wodą, że aż parzyło, a po 5 minutach dolałam sobie jeszcze gorętszej. Cały dzień traktowałam się jak księżniczkę i rozkoszowałam się czasem ze sobą. Ale nie tak, że przeglądałam memy i chodziłam w rozciągniętym dresie, tylko jadłam pyszne rzeczy, paliłam pachnące świeczki, nałożyłam maseczkę na twarz i na włosy, delektowałam się książką.
Każdy ma swoją definicję radochy!
#grudzień #december #sukienka #sylwester #2020 #aniamaluje #szczerze_pisząc #presja #motywacja #radość #starezdjecie

Święta święta i po świętach😅...

Tak szczerze, to nigdy nie praktykowałam w sercu tej religijnej części świąt, bo najpierw byłam za mała, a potem mój dziecięcy umysł nie mógł uwierzyć w Boga, który pozwala mojemu dziadkowi umierać właśnie na raka.
Jeny, ja to umiem zrujnować atmosferę! 🤭
Więc tak wyszło, że ja się po prostu nigdy nie wkręciłam w religię i to się nie zmieniło. Trochę dziwią mnie te pytania o to, czy obchodzę święta. Robię tak jak zawsze! Lepię pierogi, robię sałatkę jarzynową, one nie mają wyznania😉 nie widzę powodu aby sprawić tego dnia przykrość babci i się z tego całkiem wymiksować. Podobnie jak wierzący ludzie chodzą przecież do lekarza, zamiast się jedynie modlić😊.
Jeśli dla kogoś święta to czas podziałów i rzuconego z pogardą „niewierzący nie powinni mieć wolnego”, to chyba źle zrozumiał coś z nauk Jezusa🤪
W każdym razie, ja mam wolne kiedy sobie wymyślę, bo taki sobie wykombinowałam styl pracy🤣

Dobra, wracając do milszych aspektów! Cieszycie się z małych rzeczy? Ostatnio widziałam filmik jak dziecko cieszyło się z zapakowanego w świąteczny papier banana🍌😅 jeju ja też taka byłam! Mój kochany dziadek dawał mi badziewne figurki albo paczkę żelków, a ja miałam radochę cały dzień. Dawał mi je z taką radością i całą celebracją, tym „zgaduj zgadula, w której ręce złota kula” albo „ence pence w której ręce”, że po prostu mordka sama się śmiała. 
Napisz mi tu proszę jaki prezent sprawił Ci największą radość w dzieciństwie.
Lubię czytać takie rzeczy!♥️
#święta #prezenty #radość #choinka #xmass #dzieciństwo #dziecko #aniamaluje #dziewczynka #dzieci

Tak szczerze, to nigdy nie...

Zimna woda zdrowia doda

A filtrowana świetnie smakuje, czyli krótko o filtrze i Dzbanku DAFI. 


   Dawno temu, bo jeszcze w listopadzie, firma DAFI wysłała mi w prezencie dzbanek z filtrem. Korzystam z niego codziennie i w końcu wypadałoby coś o nim napisać… aż się dziwię, że nikt się o to nie upomniał 🙂

 Cały myk polega na zastosowaniu filtra który zmiękcza wodę, przechwytuje chlor, pestycydy i wszystkie inne zanieczyszczenia. Czyli chyba normalka, nie mam porównania z innym filtrem 🙂


Najpierw stosowałam wodę filtrowaną do gotowania. Zarówno zup jak i wody na herbatę 🙂 Kiedyś w mojej okolicy w kranach była super czysta woda, od jakiegoś czasu problemem jest kamień. Częste mycie czajnika to norma. A od kiedy stosuję filtry dafi (o ile dobrze myślę, to chyba teraz mam w środku już piąty filtr), problem kamienia nie występuje. Wcale 🙂 Pod koniec “ważności” filtra, na czajniku czuć leciutką “powłoczkę” kamienia, niemal niezauważalną 🙂


Po drugie – smak. Możecie na mnie krzyczeć, ale smakowo nie odpowiada mi żadna mineralna woda butelkowa. Żadna. Źródlane ujdą, ale… no  drogi to interes 🙂 
 Za czasów  gimnazjum każdy pił tu “Kraniczankę” czyli wodę prosto z kranu. Była naprawdę bardzo smaczna! Z wodą z dzbanka jest to samo. Od jakiegoś miesiąca piję ją na “surowo”, czyli bez gotowania. Mam zbilansowaną dietę, więc nie potrzebuję mineralnej :)) Lepiej smakuje także herbata, co do zup – różnicy nie widzę


Po trzecie – demakijaż, mycie włosów i tak dalej – woda z filtra jest po prostu lepsza :)) 


Polecam wpisy na temat tego, jak sprawdzić
Czy piję wystarczającą ilość wody?, a potem zekrnąć na inspirację numer 3 i poznać sprytny sposób na to, żeby pić te wody ile trzeba 🙂


Kto z Was pije “kraniczankę? 😀  Ja nie wiem jak mogłam żyć bez filtra wcześniej i narobiłam sobie apetytu na kolejny, bardziej “portable”. Myślę tu o bobble z filtrem węglowym, w sam raz na lalto. Używał ktoś ? A może dzbanka dafi? 😀

Uściski, Ania

31
Dodaj komentarz

avatar
24 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowySłonecznikDzbanki DAFIOlga Cecyliawiwerna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Whatka
Gość

moja siostra używa takiego cuda 😀 i też mówi, że woda jest o niebo lepsza 😉

Olga Cecylia
Gość

Chyba źródlane Ci nie odpowiadają, a mineralne to drogi interes..?

Też piję kranówkę. W domu mam Britę, ze sobą noszę Bobble i rozkoszuję się raz, że oszczędnością, a dwa, że przyjaznością dla środowiska. Co jedna butelka to nie trzysta 🙂

W zeszłym roku opublikowałam u siebie post pt. "Wodę z mózgu", bo ludzi wciąż dziwi, że można pić wodę z kranu! Ostatnio poprosiłam w knajpie o napełnienie Bobble – barman uniósł brwi, machnął ręką "E tam, z kranu!" i tak oto dostałam koncernową Kroplę Beskidu do przefiltrowania 😉 Zero różnicy w smaku 😉

jolkag78
Gość

Ja mam filtr brita, już kolejny w ciągu ostatnich 10 lat, bardzo mądre rozwiązanie moim zdaniem;)

ania notuje
Gość

w domu pijam Kraniczankę, jest na tyle czysta, że kamień pokazuje się w czajniku po bardzo długim czasie 🙂
Natomiast w akademiku we Wrocławiu, tylko wodę z butelki (5l zakup z Biedronki). Niestety woda nieprzegotowana jest tu paskudna, początkowo nieświadoma się jej napiłam i małe zatrucie pokarmowe jak nic. Tutaj nawet filtr by nie pomógł :/

Olga Cecylia
Gość

Woda w kranie może być paskudna w smaku, ale nigdy nie powoduje zatrucia pokarmowego. W przeciwnym razie miałabyś nieustającą biegunkę choćby po myciu zębów 🙂

Lila
Gość

Ja używam! 😉 jestem z niego bardzo zadowolona 😉

Zzielona
Gość

"Kraniczanka"… Dobre! 😀 Prawda jest taka, że dzisiejsze wody mineralne nie są wcale takie dobre, a większość to typowe źródlanki pod szyldem mineralnych. No ale cóż… W każdym razie ja najczęściej piję przegotowaną wodę z kranu! *_* Ale to w sumie wynika z mojego lenistwa, które sprawia, że nie chce mi się dźwigać butli z wodą. W domu rodzinnym zaś mam lodówkę z dozownikiem wody, która od razu filtruje wodę i taką też piję – jest niezła.

energion
Gość

My z rodzicami pijemy "kraniczankę" z dzbanka Dafi. Woda jest bez porównania! Apropo zup, próbowałaś robić rosół na tej wodzie z dzbanka? Te wszystkie burzyny, które przy kranówie robią się przed zagotowaniem mięsa zniknęły! Jest czysta, klarowna ciecz! Do mycia włosów, demakijażu itd. nie używam, bo jest to dla mnie zbyt niewygodne, ale herbatka, kawka, zupka – REWELACJA! Natrafiliśmy również na promocję: dzbanek + 2 filtry 49,99zł! 😀

Rainy Girl
Gość

ja mam Britę i jak mi się skończy butelkowana, to swobodnie taką z filtra żłopię:)

Czarownicująca
Gość

U mnie herbata na kranówie ma kożuszek i boli po niej brzuszek, tak jest syfiasta, choć władze twierdzą, że pitna 🙂 Jestem wierna filtrowanej wodzie od lat
Tez mam filtr Dafi teraz

agata
Gość

mam filtr od ponad roku (innej firmy co prawda), świetna sprawa. juz chyba nie wrócę do kranówy niefiltrowanej. ;p
nasza śląska woda to kamieniowa tragedia. ;p

Nika.
Gość

Ja piję, uwielbiam mój filtr i to, że dzięki niemu zawsze mam wodę w domu do picia.

Remedy
Gość

Nigdy nie używałam takiego filtra (filtru?). Aktualnie piję wodę Żywiec Zdrój (niegazowaną), bo smakuje mi najbardziej spośród sklepowych i raczej nieprędko zmienię ją na inną 😀

BogusiaM
Gość

Też mam taki filtr, dla mnie mało różni się w smaku np. od wody żywca. Ale ilość wypitej wody łatwiej mi kontrolować w momencie, gdy mam koło siebie 1,5l wodę mineralną

Anonimowy
Gość
Anonimowy

boże ludzie, co za bzdety tu wypisujecie, filtrując wodą pozbawiacie ją minerałów, które potem lecicie do apteki i kupujecie za ciężkie pieniądze. toż to bez sensu. ten wasz kamień to wapień – bardzo cenny dla zdrowia, niezdrowy tylko dla domowych sprzętów, bo bardzo je niszczy (patrz reklama calgonu z pralką. a post powstał tylko po to, żeby zareklamować to urządzenie

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Potwierdzam słowa anonima powyżej:/ w zeszłym roku na zajęciach z technologii uzdatniania wody pani doktor powiedziała, że woda z takiego dzbanka nadaje się ewentualnie do żelazka:| Na pewno nie jest zdrowe picie takiej wody zamiast mineralnej czy zwykłej kranówy bo pozbywamy się wszystkich minerałów właśnie. Także coś za coś

wiwerna
Gość

Uzdatnianie wody wodociągowej w stacji uzdatniania to rzecz jedna, a to że potem ta woda płynie sobie wesoło rurami, które w mojej kamienicy pamiętają lata trzydzieste to drugie. Ciężko mi się przełamać i popijać kranówkę, choć miasto zapewnia, że można. Ciekawi mnie bardzo jak działają stacje uzdatniania i czy do mojego kranu nie trafia woda z zawartością np. chloru i innych smakowitych pierwiastków, które na dłuższą metę nie służą organizmowi. Jeśli ktoś rozwieje moje wątpliwości – będę wdzięczna.
Bobble też jestem bardzo ciekawa, może w końcu kiedyś ją kupię :))

Olga Cecylia
Gość

Strasznie dziwne rzeczy wypisujecie… Po pierwsze, nie wapień, tylko wapń, a dokładniej węglan wapnia i magnezu. Po drugie, Aniu, węgiel aktywny nie pozbawia wody minerałów! Powinnaś to mieć napisane na opakowaniu swojego dzbanka 🙂 Filtry węglowe usuwają z wody chlor i jego pochodne oraz związki organiczne (fenole i pestycydy). Minerały usuwają filtry typu odwrócona osmoza. Woda pozbawiona minerałów to woda destylowana i ona rzeczywiście nadaje się tylko do żelazka. NIE WOLNO jej pić, bo wypłukuje z nas mikroelementy, których potrzebujemy. Po trzecie, wapń i magnez przyswajamy z pożywienia – można oczywiście zdrapywać osad z czajnika i posypywać nim kanapki, ale… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

u mnie w kranie płynie "jurajska" na prawdę dobra woda:) ale i tak wolę "Muszyniankę" średnionasyconą – ten smak %>

supergirl
Gość

od 5 lat używam filtra z brity britty czy because takiego 😛 I musze przyznac ze nie wyobrazam sobie teraz zycia bez filtrowanej wody! Co prawda moja mama narzeka nieco na smak, ale ja nie widze zupelnie roznicy pomiedzy woda mineralna a ta filtrowana. Czajnik to juz w ogole niebo a ziemia! wiec rowniez polecam wszelkie filtry 😀
Do mycia włosow, hmm… juz jakis czas temu o tym slyszalam I nawet powaznie sie zastanawialam, ale jakos po prostu szkoda mi na to czasu, choc kiedys nie omieszkam sprobowac 😀
pozdrawiam 🙂

Emilka
Gość

A ja pije po prostu z kranu, bez filtrowania i gotowania 🙂

Olga!
Gość

Ja mam Bobble i bardzo polecam:) piję ją bez przerwy, faktycznie więcej wody w ciągu dnia się pije, bo nigdy się nie kończy!:) Kiedy spędzam cały dzień na uczelni jest niezbędna.

Olga Cecylia
Gość

Witaj w klubie Olg z Bobble 😀

Thortilla.
Gość

Ja mam Britę i to naprawdę dobry sposób, żeby zaoszczędzić trochę na wodzie butelkowanej. Mój tata narzeka, że smakuje potwornie, jednak ja nie wyczuwam różnicy 🙂

KikiZmora
Gość

Ja również mam Britę, ale w smaku dla mnie jest o niebo lepsza od butelkowej wody. Ciekawi mnie czy w Bobble jest jakiś wskaźnik, kiedy należy wymienić filtr, bo przyznaję, że Bobble zaczyna kusić.

Sorbet
Gość

Ja pijam Wisłoczankę, kiedyś Wiślankę, którchyba jednocześnie są… Kiblanką 😉

Dzbanki DAFI
Gość

Dzbanki DAFI nie różnią się niczym od klasycznej BRITY, a są tańsze.

Słonecznik
Gość

Nie potrzebuję takiego filtra, bo mam miękką wodę, a poza tym nie lubię wody z kranu 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Smak z filtrowanej wody Dafi jest zdecydowanie lepszy niż ze zwykłej butelkowanej czy kranowej wody. Moja mama jest chora, więc różne potrawki, obiadki, i zupki gotuje jej właśnie na wodzie filtrowanej 🙂 unikamy kamienia i twardej wody. <3

Previous
REAGUJ, czyli o matce kopiącej dziecko
Zimna woda zdrowia doda