Ej misie moje,tęskniłam! Wyzwanie z detoksem od mediów społecznościowych było mi bardzo potrzebne. Musiałam się zastanowić, na ile jestem tu z przyzwyczajenia, a na ile z własnej, autentycznej chęci. Oczywiście godzina dziennie to utopia, moja średnia to 1h 35 minut. Nie jest usprawiedliwieniem poniedziałkowy live ani Q&A, po prostu - nie ogarniałam w godzinę! A to i tak czas, do którego nie wlicza się przeglądanie insta z fejkowego konta 🤣
Tęskniłam! Zrobiłam właśnie śliwki w boczku na blogowigilię i uciekam nagadać się z ludźmi, bo z niektórymi rzadko jest okazja się spotkać! Ale tęskniłam też za niektórymi stories i czuję, że śledzę tu na IG fajnych ludzi, skoro brakowało mi ich paplania.

Przy okazji! Chłopaku, nie polecam siebie na koleżankę twojej dziewczyny! Mam małą obsesję na punkcie zastanawiania się, czy każda sytuacja w której jestem, jest moim świadomym wyborem. Już 2 razy mi się zdarzyło, że jakaś koleżanka powiedziała „wiesz co Ania? Tak sobie myślałam o tym co mówiłaś, wiesz, o rzeczach, które robimy z przyzwyczajenia albo nawyku i doszłam do wniosku, że muszę się rozstać z Tomkiem”

Baduum-tss🥁

#aniamaluje #szczerze_pisząc #blogowigilia #śliwkiwboczku #grudzień #gotowanie #blogerka

Ej misie moje,tęskniłam! Wyzwanie z...

Jakiś czas temu Basia (@barbgrabowska) musiała się tłumaczyć, że może być jednocześnie feministką i być zauroczona postacią Berlina z La casa de papel. Chwilę później ktoś udostępnił artykuł z pytaniem, „Czy feministka może być uległa w łóżku?” w tytule. 
W książce, którą właśnie czytam jest mnóstwo głosów przerażonych mężczyzn, którzy mają jakieś tam fantazje aby ich partnerka (kobieta!) dokonała na nich penetracji albo chcą być stroną otrzymującą przyjemność podczas rimmingu. No i to rodzi w ich głowie pytanie, czy nie czyni ich to mniej hetero, albo czy mężczyzna hetero w ogóle może mieć takie fantazje.

Czy można być za prawami kobiet i nie lubić Tarantino za to, że brzydko traktował Umę Thurman, ale jednocześnie uważać, że „Pulp fiction” to dobry film? 
Czy można wierzyć ofiarom (prawdziwej lub nie, już się nie dowiemy) pedofilii Jacksona, ale jednocześnie tupać nóżką do jego piosenek?

Miałam w głowie te wszystkie pytania, które widziałam ostatnio w sieci, gdy tłukłam się z myślami, czy napisać ten tekst o tym, co fascynuje mnie w Putinie, czy nie.
I napisałam, bo w moim świecie ludzie są na tyle inteligentni by wiedzieć, że rzeczy nie są czarne lub białe, bo miedzy nimi jest tyle odcieni szarości, że tylko osoby wybierające odcień ściany w salonie zdają sobie sprawę.
Bo wierzę, że żyjemy w świecie, w którym można rozdzielić czyn albo dzieło od człowieka i że działa to w dwie strony, bo dzieło też nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla niegodziwości.

Ale myśląc o pytaniach zadawanych Basi, chciałabym tylko poprosić - jeśli nadajecie sobie jakieś etykietki, to proszę uważajcie, by nie stać się ich niewolnikami. 
Nie wiem czemu jako tło do tego wpisu wybrałam zdjęcie z San Marino💁🏻‍♀️ Wiem natomiast, że tekst o tym, co kręci mnie we Vladimirze Putinie jest na blogu. I jest napisany szczerze.

#szczerze_pisząc #sanmarino #zamek #castle #jesieniara #liście #jesień #autumn #etykietki #aniamaluje #podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #girlwhotravels

Jakiś czas temu Basia (@barbgrabowska)...

- Chcesz spróbować?
- Jasne!
Wolę czegoś spróbować z myślą, że najwyżej mi się nie spodoba, niż nie spróbować i żałować. W Malezji nadarzyła się okazja do sadzenia ryżu🌾 fajna przygoda! (Do momentu, aż coś dziwnego przepełzło po mojej stopie😅) A teraz siedzę i czytam wszystko o tym, jak ogarnąć przesiadkę w Chinach! Lecę w lutym do Wietnamu (znaczy loty mam do Bangkoku, ale resztę jakoś ogarnę!) i polowałam na sensowną przesiadkę aby zobaczyć #Pekin ♥️ marzyło mi się Zakazane miasto, ale teraz napaliłam się na Wielki Mur Chiński. Będę mieć 16h (gdzie same formalności wizowe to podobno 2-3h😱) i będę zupełnie sama, ale na samą myśl szczerzę się jak szalona 😁 co może pójść nie tak? Wszystko! Mogę nie dostać wizy, może oszukać mnie kierowca, przechowalnia bagażu może nie być czynna, mogę nie zdążyć na przesiadkę do Bangkoku... YOLO! Przeczytałam już cały internet, ale zapytam też tutaj - czy jest wśród Was ktoś, kto przebiegł przez Pekin podczas tej szalonej przesiadki?
Mam ochotę na trudne ustawienia tej gry i zrobić trasę nie z wynajętym kierowcą, ale pociągami i autobusami. No risk no fun!

W ogóle chciałabym, aby ta podróż była trochę inna i wypchnęła mnie mocniej ze strefy komfortu. Nie będę rezerwować noclegów z wyprzedzeniem, chcę przemieszczać się bardziej jak lokals, nie planować za dużo i dać się ponieść chwili. Będzie fajnie!🙃 #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #Azja #Chiny #Malezja #bejing #travelgirl #adventure #discoverunder50k #girlswhotravel #malaysia #china #riceplanting

- Chcesz spróbować? - Jasne!...

Wstałam dzisiaj o 11:05. To oznacza, że sąsiedzi musieli mnie nienawidzić, bo mam zawsze taki ostateczny jak „final Call” na lotnisku budzik ustawiony na 10:30 w razie gdyby nic wcześniej mnie nie obudziło. Wyje jak syrena alarmowa! Nie słyszałam go!

Zawsze śpię jak zabita, gdy odreagowuję emocje. Próbuję od kilku dni pomóc z czymś bliskiej osobie i bardzo wyczerpuje mnie to emocjonalnie. 
Tak samo mocno jak dzisiaj, spałam kiedyś  po urodzinach Agi, mojej dobrej koleżanki. Lubię myśleć, że to wino, ale jestem niemal pewna, że to oglądanie „Leaving Neverland” sprawiło, że dziewczyny nie mogły mnie dobudzić.
(Polecam się na imprezy, oglądanie dokumentu o pedofilii, świetna zabawa tylko ze mną!). Jestem osobą, której ludzie zwierzają się z różnych okropnych rzeczy, które kiedyś ich spotkały na zasadzie „jesteś pierwszą osobą, której o tym mówię”. Czytam wszystko o przemocy wobec dzieci, bo moim największym strachem gdy z nimi pracowałam był strach o to, że kiedyś jakieś dziecko wybierze mnie na jedyną osobę której powie, że jest bite albo dręczone w inny sposób, a ja nie będę potrafiła skutecznie zareagować. Albo postąpię zgodnie z procedurami i w tym czasie stanie się coś najgorszego.

Moim największym strachem w życiu jest to, że nie będę potrafiła pomóc komuś, kogo kocham. Towarzyszy mi to od momentu, gdy jako ośmiolatka obserwowałam umierającego na raka dziadka. Czułam bezsilność i to jest najgorsze uczucie jakie potrafię sobie wyobrazić. 
Jeśli go nie rozumiesz, obejrzyj „Nocturnal animals”, film w którym niemal czułam ból głównego bohatera.

Właśnie przez sen wymyśliłam rozwiązanie sytuacji, która mnie dręczyła. Dawno nie czułam takiej ulgi! Nie umiem jej opisać, pragnę się tym podzielić!

Mam ochotę mówić ludziom wszystkie te miłe rzeczy, które o nich myślę, ale jakoś zawsze zostały niewypowiedzianymi myślami. 
A ciebie zapytam tak bardzo szczerze, nie na tym poziomie, na którym odpowiadamy „pająki”, tylko głębiej - czego najbardziej w życiu się boisz? 
#szczerze_pisząc #myśli #aniamaluje #grudzień #dzieciństwo

Wstałam dzisiaj o 11:05. To...

Tak jakoś wyszło, że co roku odwiedzam #Włochy i #Lwów🥰 
Dzisiaj omal nie kliknęłam biletów do Bari (po 139 zł w dwie strony👍🏻), bo ogromnie tęsknię za tą pizzą🍕Mamma mia! 6€ za set #pizza+#piwo, 10€ jeśli dochodzi mnóstwo talerzyków z przystawkami. No i jeszcze na koniec shot #limoncello.
I kusiła ta teleportacja, do kraju uśmiechniętych ludzi! Śpiewających podczas pracy, gotujących obłędnie dobrze i mających tak melodyjną mowę, że chcesz każdemu mówić: Ciao!👋🏻 Już widziałam, jak chodzę sobie w lekkiej jesiennej kurtce i sukience maxi po włoskich uliczkach i raz na jakiś czas sięgam po przekąskę za 2€, absolutnie niczego więcej nie potrzebując do szczęścia🥰Kiedyś poparzyłam sobie taką język, tak bardzo nie mogłam się jej doczekać! 
I chociaż „mam ochotę na pizzę, polecę do Włoch” wydaje się tekstem rzucanym raczej przez bogaczy, to zapewniam - wcale tak nie jest! Włoski #citybreak bywa tańszy niż weekend w Polsce.

Tym razem odpuściłam, zapał mi minął w momencie, gdy upiekły mi się pomidory i na nich rozlała mi się pyszna #burrata. Ale może komuś ten pomysł umili grudzień? 
Psst, po wpisaniu w Google „aniamaluje+Bari” wyskoczy fajny plan mojego wyjazdu z 2017 ;)
Psst 2! W przypiętych relacjach kod na stówkę na nocleg via Airbnb ;) ⭐️⭐️⭐️Gdybyś mógł, mogła, teleportować się teraz w dowolne miejsce na całej planecie, które byś wybrał/a? ;) #

#podróże #girlswithgluten #pizza🍕 #pizzalovers #italia #bari #włochy #podróżemałeiduże #girlswhotravel #aniamaluje

Tak jakoś wyszło, że co...

Poznałam ostatnio super sposób na produktywność! Nie pamiętam kiedy z takim zapałem realizowałam swoje zadania😀. @magdalena_komsta zdradziła mi super sposób na motywację - jeśli nie zrobię tego, co sobie założyłam, będę musiała wpłacić jakąś kwotę na organizację będąca światopoglądowo na przeciwnym biegunie co ja. Np. Ordo  Iuris.
Działa jak złoto! Nawet jak mi się nie chceeee to myślę sobie - o nie, muszę to zrobić, nie dam sobie psychicznie rady z myślą, że ich wspieram! 
Dodatkowo kupiłam sobie nagrodę w postaci biletów do Azji. Myśl o cudownym, wilgotnym powietrzu napawa mnie takim optymizmem, że aż chce się pracować!

Także jeśli masz problem z pisaniem magisterki albo czymś w tym stylu - pomyśl o metodzie Magdy, jest doskonale skuteczna!

#podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #travelgirl #czerwonasukienka #szczerze_pisząc #motywacja #reddress #palmy #karaiby #gwadelupa

Poznałam ostatnio super sposób na...

W gimnazjum rodzice nie kupili koledze zeszytu ćwiczeń, więc skserował kilka stron, by odrobić zadanie domowe. Ku mojemu zdziwieniu dostał jedynkę za „nieprzygotowanie do lekcji”. Miał zadanie!!! Nie lubiliśmy się wtedy, chyba pierwszego dnia nazwał mnie kujonem i deską, ale tak wkurzyła mnie postawa nauczycielki, że zaczęłam się z nią wykłócać o to, czy jest normalna i kolegi bronić. Odrobił to durne zadanie! Nie było jego winą, że rodzice nie zapewnili mu podstaw, a chodziłam do klasy z uczniami z okolic mocno „defaworyzowanych”, jak to się ładnie nazywa. Miałam lipę u tej nauczycielki, ale nie żałuję!

Uwielbiam tworzyć materiały o prawach ucznia. Szczególnie w takich małych mieścinach jak moje (nauczyciele są często radnymi!) władza bywa nadużywana. 
Dlatego za każdym razem, gdy pisze do mnie uczeń z prośbą o pomoc w jakiejś sytuacji, czuję się jak na tym zdjęciu z Salerno pod Neapolem!

Uwielbiam to, że nie dają się zbyć. Że pytają o to, co w statucie szkoły.
Czy statut może być niezgodny z prawem oświatowym. Gdzie zgłosić takiego nauczyciela i jak się bronić. 
Nikt nie zwraca się do mnie w wiadomościach z takim szacunkiem jak uczniowie! Podczas gdy dorosłym zdarza się napisać coś w stylu „siema, widzę ze dużo podróżujesz, znajdziesz mi loty i noclegi do 2500 do Tajlandii? odp dzisiaj”, uczniowie piszą „obejrzałam pani filmy, przeczytałam statut szkoły, ale wciąż nie wiem. Byłoby mi bardzo miło, gdyby pani podpowiedziała, ale zrozumiem jeśli nie znajdzie pani czasu”

Eksperci gadają O młodzieży, ale nie Z młodzieżą. Słabe! Ja uwielbiam tych pyskatych, tych walczących o swoje. Widzę w nich cząstkę siebie.
Proszę, nie zgubcie tego! Tego podejścia, że jak nie drzwiami, to oknem. Poczucia sprawczości i woli walki. To jest super cenne i ja Was za to uwielbiam. To są cechy ludzi, którzy sobie w życiu DADZĄ RADĘ! Wiem, że macie przez to przechlapane, ale ja jestem z Was na maksa dumna! Nie jestem w stanie odpowiedzieć na każda wiadomość (dlatego nagrywam filmy dla wielu), ale każda ogromnie mnie cieszy. 
A jak bronicie rodzeństwa czy słabszych kolegów to już w ogóle szacun MAX!!! Błagam, nie zgubcie tego. Bądźcie asertywni♥️
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże

W gimnazjum rodzice nie kupili...

Gdy Freddie Mercury zapuścił wąsy, fani masowo wysyłali mu maszynki do golenia, bo nie mogli tego zaakceptować. Z całym szacunkiem - kiepscy fani! Jak kogoś kochasz i szanujesz, to pozwalasz mu się rozwijać, zmieniać, być sobą. Całe szczęście, że to nie był typek, który robi coś by się przypodobać innym! Moje automatyczne skojarzenie to biała koszulka „żonobijka”, jeansy i ten wąs. Opcjonalnie - żółta kurtka. Iconic!

Dzisiaj, tylko 28 lat temu umarł Freddie Mercury, ale nie legenda. Powiedzieć, że uwielbiam gościa to mało. Jego portret to jedyny święty obrazek jaki mam w domu. Towarzyszył mi w wielu momentach życia. To „Don’t stop me now” (i’m having such a good time, I’m having a ball) lądowało na moich słuchawkach gdy koleżanki z roku prześcigały się w licytacji jak bardzo która nie umie na egzamin, a ja nie chciałam tego słuchać i przejmować ich nastroju. Podniosłe momenty? „we are the champions”. Sytuacja, w której pomogli mi przyjaciele? „Friends will be friends”. Nawet tak sobie ustaliłam kiedyś playlistę dk biegania, żeby w momencie kryzysu słyszeć walkę podmiotu lirycznego w „Bohemian Rhapsody”. Serio! 
Robiąc kiedyś  to zdjęcie miałam super dzień. Czułam się świetnie, wcześniej wszystko mi fajnie powychodziło, czułam się na maksa odprężona i zrelaksowana i dokładnie pamiętam, że krzątałam się po mieszkaniu nucąc „It’s a kind of magic”.
Dzięki Freddie za wszystko, co wniosłeś do mojego życia!
#freddiemercury #rocznica #aniamaluje #blogerka #relaks #chill #monstera #niedziela #rocznica

Gdy Freddie Mercury zapuścił wąsy,...

Masz piosenkę, która wywołuje na Twoim ciele ciary? Ale takie serio? U mnie to jest „Walking in Memphis” w wykonaniu Cher. Nigdy nie byłam w Memphis, ale słyszę jej głos jak to śpiewa, gdy widzę to randomowe zdjęcie z Sycylii. 
Gdybym miała wybrać ulubiony kobiecy głos - Cher wygrała wszystko. Z męskich do tego stanu doprowadza mnie Freddie Mercury.

Czeka mnie jutro kilka godzin w pociągu, podsyłajcie swoje tytuły piosenek wywołujących dreszcze, bo robię sobie taką „power playlistę” - zamierzam w tym pociągu napisać coś dłuższego i potrzebuję nowych bodźców!

Więc... czyj głos wywołuje w Tobie dreszcze? Poproszę tytuły!
#podróże #podróżemałeiduże #sycylia #sicily #katania #aniapodróżuje #wakacje #blogerka #włochy #italia #italy🇮🇹 #italy

Masz piosenkę, która wywołuje na...

Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak  często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie.  #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Czy warto jeść zielsko, co wyprawia mój kot i jak minął ten tydzień?

O tym i kilku innych zabawnych rzeczach, w dzisiejszym tygodniku 🙂 

Jeśli mój plan zadziałał, wita Cię tutaj nowy design ;-). Mam nadzieję, że wszystko wypaliło! 

Mój tydzień był… dziwny. Na pewno nie taki, jak lubię. Dużo uczelni, prezentacji – słowem – zaliczenia. To nie jest to, co lubię, ale zawsze gładko udaje mi się ze wszystkiego wybrnąć ;-). 

W uczelniany dzień wyglądam przykładowo tak :

Moja siostra powiedziała, że wyglądam jak Kama. A ja nie wiem kim jest Kama, ale mina Zuzy mówiła, że to nie był komplement -.- 

Jestem tym beznadziejnym typem studenta, który zawsze zdoła podczas zajęć po kryjomu zjeść batona/czekoladę/żelki. Moja grupa miała akurat prezentację, więc powodziłam trochę wzrokiem po sali. Kiedy zobaczyłam, jak koleżance z grupy trzęsą się nogi ze stresu, zrobiło mi się trochę przykro. Moja lista “tematów, na które koniecznie muszę napisać” jest bardzo długa, ale i tak dopisałam do niej “jak radzić sobie ze stresem przy wystąpieniach” :-). Nie wiem tylko kiedy wykreślę wszystkie tematy z listy, bo jest ich bardzo dużo!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ania Kęska (@aniamaluje) 28 Kwi, 2015 o 6:04 PDT

Mam nadzieję, że nowy wygląd bloga mi to trochę ułatwi. To działa jak magia nowego zeszytu 😀

A to jeden z momentów, kiedy czujesz, że robisz coś fajnego 🙂

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Podesłała @Iza Batyra a ja pękłam z dumy <3 @Roksana Xsemofilova – nie jestem w tej grupie więc polajkować nie mogę, ale…
Posted by Aniamaluje on 30 kwietnia 2015

Mega fajne uczucie! 

Kupiłam też oliwę w sprayu! Ale się za nią nachodziłam 😀 Bardzo przydatna rzecz do naleśników i wszędzie tam, gdzie potrzebujemy tylko kropli tłuszczu. Nie zawsze mam ochotę jeść coś na kokosowym 😀 Dorwana w Lidlu (klik).

A to już ulubiona piosenka ostatnich dni. Freddie ZAWSZE ma jakiś utwór, który wpasuje się w mój nastrój. Zawsze. Być może dlatego, jak ognia unikam wszystkich tych występów, gdzie inni wykonawcy biorą na tapetę jego utwory. Nie chcę popsuć sobie obrazu wykreowanego w głowie 😀

Wiem, że zawsze w tygodniku jest dużo wątków, ale cóż – taki urok tego cyklu :))

Np. ostatnio zostałam bulimiczką. Lol 😀

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Przypomniała mi się pewna sytuacja :-)Jak pewnie wiecie, muszę jeść wysokoenergetycznie i dużo. Nie, nie poznałam ż…
Posted by Aniamaluje on 2 maja 2015

Oddam swoją chorobę i jeszcze pół królestwa, jeśli ktoś chce przyjąć to brzemię. Serio, dopłacę, dla mnie osobiście to nic fajnego!

Na instagramie popularny był mój status o kwiatkach :

Oczywiście popularny jak na mnie. Mam taką fajną społeczność, że przychodzicie do mnie coś poczytać, a nie scrollować obrazki. To jest mega i wolę taką opcję od ładnych i okrągłych liczb.

No właśnie…chciałam napisać coś, co się pewnie części z Was nie spodoba, ale mam taką potrzebę – miałam ostatnio nieco trudny okres, nawet chwilami blog mnie…męczył i pisałam z poczucia obowiązku. Od jakiegoś czasu analizuję Wasz feedback i całkiem się zgubiłam 😀 Np. jest grupa postów, które mają świetny odbiór na bloglovin , ale generalnie odsłon mają mało. Albo mają dużo odsłon, a nie są lajkowane na bloglovin i tak dalej. Moja wielotematyczność sprawiła, że mam bardzo różnych czytelników.  Jest grupa, która wchodzi tu dla tekstów o zdrowiu, jest też grupa osób, które chcą motywacji, mody (co mnie szokuje :D) rozwojowników albo przepisów. Są też tacy, którzy czytają wszytko.

A ja sobie myślę, że, skoro nie interesuje mnie ostra monetyzacja bloga, to nie ma sensu spełnianie cudzych życzeń. Myślę, że osiągnęłam w tej materii bardzo, bardzo dużo – mam miesięcznie ponad 100 tysięcy unikalnych użytkowników. Większość ruchu z google to ruch na frazy “aniamaluje” “ania maluje”, co jest super! 

Jednak puste liczby nie są moją ambicją – dla mnie motywatorem jest coś takiego jak z tym słoikiem. Albo gdy ktoś pisze, że trafił do mnie po głupim tagu z instagrama. Albo wpisując  w google coś o gronkowcu. I został, czyta, stosuje wskazówki i jeszcze dziękuje, że działają. To jest WOW.

Dlatego mój plan (który będzie skuteczniej realizowany po obronie) przewiduje następującą strategię:

Wbrew oczekiwaniom, będę tworzyła więcej tekstów, które mają raczej mało wyświetleń (np. przepisy, dla których w tygodniku jest już trochę ciasno, konkretne porady, ale też teksty o zdrowiu itp.). One będą ściągały tutaj ludzi, którzy są zainteresowani konkretną informacją. To taka przynęta, by zwabić tutaj osoby, które normalnie nie interesują się rozwojem osobistym. Jak połkną haczyk, to może się nim zainteresują. Bo co to za sztuka wpływać pozytywnie na tych, co chcą zmian 😀 Ja chcę zrobić coś fajnego też dla tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą 😀

Stałym czytelnikom zmiany wydadzą się pewnie spadkiem jakości i mniejszą dawką rozwoju. Nic takiego nie będzie miało jednak miejsca! 😉 Rozwój zostaje, tylko w towarzystwie “zwyczajnych” treści będzie wydawał się bardziej schowany. Zachęcam do wybiórczego czytania bloga i lektury tego tekstu :

https://www.aniamaluje.com/2014/09/zmienias-sie-nie-jestes-taka-jak-kiedys.html

Czymś bardzo mocnym, jak ostatnim tekstem :

LUDZIE JAK GROBY , Z WIERZCHU WYPUCOWANE MARMURY A W ŚRODKU GNIJĄCY TRUP [ROZWOJOWNIK]

Nie mogę rzucać za często. A wiecie dlaczego? Bo wtedy to nie ma absolutnie żadnej mocy.
jak w sentencji :

Spodziewam się sporego spadku statystyk i…mam to gdzieś :). Blog ma mi wciąż sprawiać frajdę i nie mogę trzymać się tego, co ustaliłam sobie kilka lat temu. Tak samo, jak nie noszę tych samych majtek, które nosiłam w liceum. Niektóre rzeczy trzeba redefiniować i zmieniać :).

Jestem mistrzem łowienia promocji!

A oto przedsmak wpisu o zdrowych smoothie, który też będzie niebawem :

Kot oczywiście zawsze musi pojawić się tam, gdzie aparat. Zazdrosny nawet o koktajle 🙂

Po wszystkim, dumny jak paw wskakuje na drzewo :

Wódz 😀

Ponieważ i tak jestem już informacją promocyjną, to przypominam, że :

– w Rossmanie trwa promocja -49% na tusze, eyelinery, kredki, cienie i inne cuda do makijażu oczu. Chwilę później będzie promocja na kosmetyki do ust i paznokci . Więcej o tym tutaj 

– Jeden z dyskontów wprowadził do oferty bardzo fajne akcesoria dla psów i kotów. Są drapaki, zabawki, transportery, składane podróżne miski i miska z automatycznym dozowaniem wody. Ceny także super, więc warto zobaczyć (klik). 

– Podczas polskiego tygodnia, koniecznie polecam kupić – ser lazur niebieski (klik) – w połączeniu z makaronem tworzy boskie danie, polecam mocno! Kapustę kiszoną (klik) – bo ciężko obecnie dostać, wszędzie jest ta okropna kwaszona, która wcale nie jest zdrowa. A jedzenie kiszonek poprawia odporność i wzmacnia dobrą florę bakteryjną. Kto chociaż raz w tym roku brał antybiotyki, po kiszonki marsz! 😀 No i jest promocja na czekolady (klik).
Chwilowo nic innego nie zwróciło mojej uwagi ;-).

Jeśli przy kiszonkach – zaskoczyłam niektórych dzisiaj na instagramie tym, że wsuwam liście mleczy. Korzystając z sezonowej popularności przepisu na miód z mlecza :

https://www.aniamaluje.com/2014/05/jak-zrobic-miod-z-mlecza-mniszka.html

wybrałam się dzisiaj na kolejne zbiory 😉

Ponieważ jedzenie “zielska” jest w Polsce mało popularne , postaram się niebawem stworzyć obszerny tekst o mleczach. Niech się tylko ten paskudny semestr skończy 😀 (ekhem, powinnam robić właśnie portfolio zaliczeniowe i prezentację, ale ciiii :)).

Perełki z internetu :

Genialne pudełeczko szczęścia 

Bardzo ładny projekt opakowania makaroników :

Podoba mi się ta estetyka, linkuję do autora (klik).

Wpadła mi też w oko kampania It was never a dress 

o której więcej przeczytasz tutaj (klik).

Co jeszcze?

100 lat fryzur na jednym filmiku :

Zachęcam też do przeczytania opowiadania Powracająca fala, Bolesława Prusa 

A na moim blogu ukazały się następujące teksty :

ZACHOWANIE GODNE KONFIDENTA, KONKURS, WIELKIE ZNIŻKI I TRAGICZNA SUKIENKA

No i nawet nie zauważyłam, kiedy zarwałam nockę do 5 rano…Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Previous
Jak na luzie podejść do matur i egzaminów? Kilka wskazówek i trików :)
Czy warto jeść zielsko, co wyprawia mój kot i jak minął ten tydzień?