Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

Jak pofarbować włosy henną, czyli co to za ruda

Henna nie jest dla mnie nowością, w liceum farbowałam tak włosy (na rudo, kasztanowo) a potem przerzuciłam się na fioletową pseudo-hennę w tubce. Do fioletu wróciłam nawet już za czasów tego bloga, czyli w 2012, a tutaj zobaczycie jak wyglądała henna dzika śliwa (czyli fiolet) na moich włosach 
Wersję w tubce wybierałam z dwóch powodów – aplikacja była szybsza (to krem) a kolor był nietrwały i za kilka tygodni mogłam mieć zupełnie inny. 
Farbowałam włosy, bo nie lubiłam swojego naturalnego koloru. Dzisiaj mam z nim dobrą relację (zobacz: siedem powodów aby pokochać mysie włosy), ale rudy to mój charakter. Mam dość silny temperament, jestem emocjonalna, jak się wkurzam – wybucham bardzo mocno, jak jestem szczęśliwa – cieszę się całą sobą. Potrzebowałam to jakoś przypieczętować.
Czy henna niszczy włosy?
Nie. Henna im pomaga! Moje włosy są cienkie i wrażliwe, henna pogrubia włosy, bo je oblepia. Kiedyś nawet zrobiłam zdjęcie z porównaniem, ale w 2011 nie umiałam w blogerkowanie i jest tam paskudny cień. Obciążanie tak delikatnych włosów jak moje farbą, a więc także oksydantem nie wchodzi w grę. Po farbie przez tydzień mam wysypkę na głowie.
Chciałam zainwestować w jakąś “lepszą”, ale gdy naszła mnie ochota na zmianę, byłam akurat w pobliżu drogerii, w której była tylko jedna marka, właśnie ta od “henny” w tubce. Kupiłam więc proszek i przystąpiłam do dzieła. Obaw raczej nie miałam, bo to jakiś sentyment do dawnych lat, gdy takiej używałam (tu np. owoc granatu na moich włosach).
Jak przygotować hennę?

Kiedyś wsypywałam proszek, zalewałam wodą, zakwaszałam cytryną, czasami dodawałam cynamonu albo papryki i bawiłam się tymi ziołami. Nakładanie tej zielonej papki było koszmarne, błotko wysychało a ja śmierdziałam sianem. Minusem henny było przesuszenie włosów. Dzisiaj wiem, że odpowiadała za nie cytryna.
Jak łatwo przygotować hennę?

Dzisiaj idę na łatwiznę. Wsypałam proszek do opakowania po masce do włosów, dodałam kieliszek ciepłej wody + dwie czubate łyżki maski kallos color (inne bez silikonów też powinny być ok). Rozmieszałam na gładki krem i tyle. Żadnego “dojrzewania” papki, żadnych cudów i skomplikowanych procedur.
Umyłam włosy mocno oczyszczającym szamponem i nałożyłam na wilgotne mieszankę. Jest to dużo łatwiejsze niż zwykłe farbowanie, bo nie śmierdzi.
Całość owinęłam na dwie godziny folią spożywczą i bandażem elastycznym. Wyglądałam jak po trepanacji czaszki, ale henna bardzo lubi wyciekać (spokojnie dopiera się z ubrań, ręczników i skóry), więc na twarz nałożyłam jeszcze glinkę i zajęłam się czytaniem książki. Po dwóch godzinach umyłam włosy (woda przez długi czas spływała czerwona).
 Efekt to włosy, które w każdym świetle wyglądają inaczej. Zyskały blask, są odczuwalnie (już po pierwszym razie) mocniejsze. Henna której użyłam to najtańszy shit – zawiera talk, który tylko zapycha opakowanie, ale efekt (jak za niecałe 5 zł) jest naprawdę super. Mój odcień to rubin.

Polecam!

PSSSt! to końca jutra trwa konkurs, w którym rozdaję kosmetyki co cery wrażliwej
Polecam

Bądź na bieżąco! 

  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

17
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
AniamalujeKlaudiaKlaudia JaroszewskaKamila Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anita.
Gość

Pięknie Ci w takich ognistych kolorach, wygladasz w nich jeszcze bardziej kobieco ❤️ Oh pamiętam tą “hennę” w tubce od Vanity 😀 Kiedyś malowałam nią na czarną czekoladę, zmywało mi się na fioletowo i po miesiącu czy dwóch nie było koloru 😛 Później się dowiedziałam że to nawet koło henny nie stało, bo henna jest trwała i się nie zmywa. Spoko, że ma wersję w proszku. Później malowałam już dobrej jakości henną i też miałam ten problem z przesuszeniem co Ty, ja dałam połowę cytryny do niej, a to się chyba łyżeczkę daje czy kilka kropel xD Za 3. razem… Czytaj więcej »

Hania z HAART.pl
Gość

Uwielbiam czerwienie i częściej używam szamponów koloryzujących. Wlasnie dlatego, ze po każdym myciu mam inny odcień 😊

aniamaluje
Gość

Ty masz piękne, długie wlosy😍

DOROTA DZIUBDZIELA
Gość

Piękny kolor wyszedł, też zastanawiam się nad henną. Dzięki za rady dotyczące jej nakładania. Buziaki :*

Jola
Gość

Ładnie Ci w tym kolorze.
Pamiętam, że jak bardziej dbałam o włosy, henna była polecana, aby je wzmocnić, odżywić. Ja się nie zdecydowałam, bo potem lepiej farby nie nakładać, a ja jednak wolę siebie w jaśniejszym wydaniu.

aniamaluje
Gość

ja w jasnych wyglądam źle 😉

Schwa
Gość
Schwa

Ania, wszystko super, tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Po pierwsze, henna nie oblepia włosów. Łączy się z keratyną we wnętrzu włosa, to coś zupełnie innego – oblepiają silikony i inne tego typu substancje. Po drugie, Venita to syf, a nie henna. Talk i metale w składzie, to nie czysta Lawsonia i wcale nie jest super za taką cenę. Po trzecie, nie tak się rozrabia hennę. Woda destylowana w temperaturze 50-60 stopni Celsjusza, żadnej maski, tylko zakwaszacz. I po włosów nie myjemy – spłukujemy i pozwalamy utlenić się barwnikowi przez następne 24-48 godzin. Fajnie, że polecasz taką alternatywę dla farb chemicznych,… Czytaj więcej »

Ola Grudzień
Gość
Ola Grudzień

Ciężko jest samemu rozprowadzić farbę na całych włosach? Marzy mi się ruda henna i strasznie żałuję, że fryzjerki nie chcą nią farbować 🙁 A sama mam dwie lewe ręce 😉 Wyglądasz super!

Hairventure
Gość
Hairventure

Cześć Ania! Jeśli pozwolisz, to dam Ci kilka malutkich rad, by jedna cienkowłosa uchroniła drugą cienkowłosą przed swoimi błędami. Na początku również nakładałam hennę podobnym sposobem, była to raczej koloryzująca maska jak w tym przypadku. Kolor wychodził, wszystko było pięknie, włosy po takim “hennowaniu” a właściwie glossie były miękkie. Do czasu kiedy takie 2-3 godzinne siedzenie z maską im zaszkodziło. Nie wiem czy to te “rozpulchnienie” włosa, ale zaczęły byś strasznie gumowate, puszące się, nieujarzmione i nieposłuszne. Jeżeli także zaobserwujesz u siebie takie efekty (mam nadzieję, że nie) to znak że może dla cienkich włosów takie maskowanie przez 2 godziny… Czytaj więcej »

Kosmetolog Marta
Gość

Ja akurat nie lubię henny za to że później żadna farba nie trzyma się moich włosów. Efekt ogólnie daje fajny, bo włosy są w dobrej kondycji, ale u mnie akurat by się kompletnie nie sprawdziła.

Według mnie bardzo dobrze Ci w tym odcieniu 🙂

AGA
Gość
AGA

Aniu a probowals henne KHADI? Mnie urzekla, tez proszek ale ladnie pachnie i mam wrazenie ze nie daje uczucia siana na koniec.

Kamila
Gość
Kamila

Ja po 10 latach farbowania włosów w końcu chyba zaakceptowałam swoj naturalny kolor włosów ten okropny (kiedyś) mysi blond. Teraz właśnie czekam aż zejdę z rudego i będę sie cieszyć tym co obdarzyła mnie natura 😊

Gnome Household
Gość

Aniu, to co pokazujesz, to nie jest henna – a chemiczne barwniki, talk, ppd i niewielka ilość henny. Ja wiem, że to wiesz i nie masz czasu na zabawę w alchemika, ale nawet tytuł odgrywa istotną rolę :). To co absolutnie nie stało obok henny, a bliżej mu do zwykłej farby. Kolor rubina, z tego co wyszło po testach, na 100 % nie jest czystą prawdziwą henną. W dodatku wielokrotnie dziewczyny miewają po tych produktach duże podrażnienia i wypadają im włosy, osobiście bałabym się polecić ten produkt na blogu. Dodatek odżywki niestety też odgrywa dużą rolę w tym, by henna… Czytaj więcej »

Klaudia Jaroszewska
Gość

aż mi się zachciało pofarbować ;D

Klaudia
Gość

Hej😊 Czy uważasz, że warto kłaść rudą henne na włosy wcześniej rozjasnione i pokryte rudą farba(wyplukaną-jak to rudosci), aby odświeżyć kolor?
Pozdrawiam

Anonimowo
Gość
Anonimowo

pięknie! ja ciągle nie umiem zebrać się na odwagę aby pofarbować henną

Previous
Dokupili mi lajki, komedia-paździerz i protest [TYGODNIK]
Jak pofarbować włosy henną, czyli co to za ruda