Nie wiem jak szybki musiałby być aparat, aby uchwycić ten uśmiech na mojej twarzy😅 niestety mam domyślny bitch face, co nie znaczy, że odpowiada on temu co dzieje się u mnie w środku ;). Faktem jest jednak, że ludzie zawsze zauważają „ty się uśmiechasz” gdy się uśmiecham, bo jak ten uśmiech długo jest na mojej twarzy, to znaczy, że jest mi dobrze i błogo.
Ale dzisiaj to się śmieję cały dzień🤣 Nie dość, że wszystko mi fajnie wyszło, to jeszcze rozbawiły mnie do łez wasze wiadomości o tym, co dziwnego zrobiłyście podczas PMS🤪. Chodźcie na stories, jest fajnie! (Serio ten uśmiech jest rzadki, nie umiem się tak uśmiechnąć sztucznie, musi być totalnie autentyczny!)
#aniamaluje #szczerze_pisząc #zamioculcas #plantlady #crazyplantlady #pms #blogerka #uśmiech #radocha #frajda

Nie wiem jak szybki musiałby...

Ależ ja miałam od kilku dni podły humor! Niczym kiepski detektyw chwytałam się banalnych tropów, jak osłabienie i rozdrażnienie po chorobie, ciśnienie, pełnia księżyca, zły stan powietrza... Ten stan narastał od kilku dni, a ja miałam takie „wtf, o co ci chodzi dziewczyno?” Wszystko w życiu idzie jak trzeba, niektóre rzeczy nawet lepiej, skąd ten nastrój?
Zrzuciłam wszystko co mi leżało na wątrobie i co mnie gniotło w różnych sytuacjach, ale nie pomogło.
W życiu bym nie wpadła na to, że z opóźnieniem trzepnęła mnie książka i czytanie o szalenie skomplikowanej sytuacji w Myanmarze (Birmie).
Tak już czasami mam, że reaguję z opóźnieniem. 
Czasami zadziwia mnie z jaką lekkością jednego dnia przeżywam frustrację, bo w żaden sposób nie mogę spuścić napięcia, a drugiego mam wyborny humor, uśmiecham się szeroko i zaśmiewam z prymitywnych memów.
Tylko czemu zawsze to uwolnienie przychodzi wtedy, gdy pozwolę sobie na te brzydkie emocje i przestanę z nimi walczyć?
Pewnie z tego samego powodu, dla którego ludziom wychodzi podryw gdy odpuszczą, a nie desperacko próbują bardziej.
Ale mi teraz dobrze po pozbyciu się tego dziwnego ładunku! Uczucie jak zdjęcie niewygodnych butów po całym dniu! Albo jak dobiegnięcie do domu i zrobienie siusiu po godzinie wstrzymywania resztką woli🙃

Super ważna lekcja dla mnie: bardziej poddawać się falom, nie walczyć z nimi, bo się utopię!

#tajlandia #thailand #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ależ ja miałam od kilku...

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1 czy 2? I tak się zawsze kończy z nogami na ścianie🤣, ale taka mała refleksja, którą chcę się podzielić - jestem z siebie dumna! Kiedy bardziej chorowałam, wymyśliłam sobie, że muszę mieć w życiu coś, co da mi niezależność i pozwoli zarabiać nawet wtedy, gdy ja nie będę w stanie pracować. Aż do wczoraj nawalało mnie gardło, więc napakowałam czas spotkaniami towarzyskimi i nawet wciągnęłam serial, bo z pracką mimo chęci to jakoś nie szło. I super czuję się z tym, że:
- MOGŁAM.
Nie żyję bez poduszki finansowej, mogę powiedzieć sobie - Ania, teraz nie pracujesz, zluzuj
- nic nie robiąc* i tak zarabiałam. Moja wydana w 2013 książka, której w ogóle nie promuję bo mi się już nie podoba(!) jak co roku złapała się w styczniowe flow i dała mi hajs. 
I to jest super rzecz, za którą jestem bardzo wdzięczna, bo i tak pozwalam sobie na miesiąc w Azji (podczas którego nikt nie zwolni mnie z płacenia za mieszkanie itp), a tutaj niemiłe niespodzianki nie niszczą mojego komfortu.
Ogromnie mnie to cieszy, bo wiem, że wiele osób „nie może sobie pozwolić na L4” z grypą, bo niższa pensja oznacza kłopoty finansowe a normalnie jest na styk😪O ile w ogóle są ubezpieczonymi szczęśliwcami na etacie!
Cieszę się, że udało mi się od tego uchronić! *przesadziłam z tym „nic nie robiąc” bo believe me or not - pytania do wyzwania i wyzwanie sprawiają, że siedzę na IG 5h dziennie😰 ale robię to za darmo i od siebie, nigdy nie prosiłam o patronite itp, więc still - nie robię w styczniu nic zarobkowo.

Cholernie mnie to cieszy, że mam komfort życia bez strachu i chociaż nie zarabiam bardzo dużo, to mogę sobie pozwolić na luksus chorowania.
I przeraża mnie, że w 2020 chorowanie stało się luksusem. 
Strasznie! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #książka #czytam 
#parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1...

Czy nie możemy próbować być TROSZKĘ lepsi bez tej całej napinki?
Bez zawstydzania nastolatek na utrzymaniu rodziców, że nie mają każdej jednej rzeczy eko i zero waste i w ogóle instagramowa policja approved?
Bez wytykania komuś lotu na chrzciny kuzynki, bo ślad węglowy i straszne zło?
Komuś, kto zaczął przygodę z byciem wege, że robi za mało?
 Nie podoba mi się napinka wyzwalająca poczucie, że jeśli stać cię tylko na malutki kroczek, to jesteś ZŁY I NIEDOBRY. Nie jesteś!
Wrzucając  jakieś linki do swoich starych tekstów (powiedzmy do 2016) często zaznaczam: dzisiaj napisałabym to inaczej. Dlaczego? Bo jestem bardziej empatyczna i rozumiejąca, złagodniałam. Nie lubię rewolucji, wolę łagodną ewolucję i dojrzewanie do zmian. Dlatego chociaż sercem jestem np. za bardziej eko, tańszymi i zdrowszymi (może za rok ukażą się badania, że jednak nie!) kubeczkami menstruacyjnymi, to nie wyobrażam sobie zawstydzania kobiet, dla których ten krok to za dużo. Bo mogę edukować i wyjaśniać, ale jestem za wyborem. I rozumiem gdy jest inny niż mój!
Tak samo jak rozumiem, że ktoś kupi bikini za 50 zł, na aliexpress zamiast takiego samego za 150 w sieciówce, bo ma ogólnie po opłaceniu wszystkiego 400 zł w budżecie i o takim szytym w Polsce w duchu eko to może pomarzyć. 
Chciałabym abyśmy bardziej próbowali się rozumieć, a mniej oceniać i osądzać. Pokaz innym jak żyjesz, zainspiruj do czegoś fajnego, ale nie wywołuj poczucia, że jest gorszym człowiekiem. Po co?
Nie zawsze da się wybrać idealnie, warto pomyśleć, że inni dokonują najlepszych wyborów jakich potrafią.
#noshame #aniamaluje #szczerze_pisząc #piesek #dogsofinstagram #wakacje #lato #toniemojpies #niestety

Czy nie możemy próbować być...

Jakiś czas temu wróciłam do robienia sobie autoportretów. Kiedyś dawało mi to frajdę, potem uznałam za dziecinne i głupie. Dzisiaj uważam, że dziecinne to jest nazywanie rzeczy przynoszących frajdę dziecinnymi🙃

Gdyby nie samowyzwalacz i kilka serii, to pośród kilku całkiem niezamierzonych sexy póz, nie znalazłabym tej! Perełka🤣
Mama całe dzieciństwo mi mówiła: usiądź jak człowiek! 
Dzisiaj to samo mówi mi fizjoterapeuta. A moje nogi plączą się na przedziwne sposoby i na krześle i na tym legowisku, które zrobiłam sobie do czytania😅
Co jest ironiczne, bo mam szeroki parapet o którym zawsze marzyłam, że czytanie z kubkiem gorącej czekolady w oknie... kupiłam nawet piankę tapicerską na ten parapet by było miękko w tyłek i co? W ogóle na nim nie siadam! 
Fun fact: kiedyś potrafiłam założyć sobie nogi za głowę, ale raz nie mogłam się z tego potem rozplątać😅
Czy są tu jakieś osoby dzielące mój problem z nogami? Odezwijcie się, może moja mama zrozumie, że to nie jest moja złośliwość, że przy obiedzie zdarzyło mi się siedzieć po turecku🤦🏻‍♀️ #aniamaluje  #szczerze_pisząc #czytanie #książka #nogi #autoportret #interiordesign #zamioculcas #plants

Jakiś czas temu wróciłam do...

No i jak, miała być realizacja postanowień „od nowego roku” a jakoś kacyk i zmęczenie nie sprzyjają treningowi a ze zdrowym odżywianiem też ciężko?
Startuję z czymś banalnym, bo cóż może być bardziej oklepanego niż wyzwanie styczniowe?🤪Ale na zachętę powiem, że miało wystartować rok temu, ale uznałam, że jest niedopracowane. Dałam je dziesięciu osobom, które przesłały mi swoje uwagi, podzieliły się trudnościami i je ulepszyłam.
UWAGA! To nie jest jedno z tych pięknych wyzwań, gdzie zapisujesz swoje wyniki w ślicznym notesie brokatowymi cienkopisami. Tu trzeba trochę pozasuwać w realu, nie w marzeniach!
Nie chciałam, by było jak te wszystkie rzeczy z pinteresta albo filmiki z pięciominutowymi DIY, które oglądasz, mówisz pod nosem, że fajne (a może nawet zapisujesz w zakładkach!) ale nigdy nie realizujesz🤫
Ono jest po prostu skuteczne.
30 zadań, na które jest 45 dni.
Lżejsze i trudniejsze.
Codziennie na stories! 
Aha, oczywiście wystartowałam z wyzwaniem, ale nie wymyśliłam nazwy, więc przygarnę propozycje 
#wyzwanie #nowyrok #motywacja #aniamaluje #szczerze_pisząc #nogi #nylons #rajstopy #kropki #kropeczki #polkadot #zamioculcas

No i jak, miała być...

Nadchodzi fala podsumowań  od tych, którym wszystko się udało (i fajnie!👏🏻) a przyznam, że nie zrealizowałam żadnego kluczowego celu na 2019🤪
I nie jestem zła! Ani trochę!😲
Miałam jakieś założenia odnośnie tego, co bym chciała osiągnąć.
A potem poczułam, że sama kasa jest dla mnie za małą motywacja i mogę to zrobić, ale nie czuję z tego radochy. 
W 2019 dałam sobie plaska w twarz i zastanowiłam się , czego NAPRAWDĘ CHCĘ. Nie zawsze to były fajne myśli! ✅przestałam uciszać ten głos, który mówił czego pragnę, a który uciszałam, bo nie pasował mi do moich wyobrażeń o mnie samej.
Ale kiedy ich posłuchałam, to o jeju! Zaczęło mi być fajniej w życiu. ✅ Np. niedziele tylko dla mnie (dzisiaj to święto ruchome). Nie zdawałam sobie sprawy jak ja bardzo potrzebuję przestrzeni TYLKO dla siebie! ✅ Jestem asertywna bez poczucia winy i strachu przed tym, że ktoś uzna mnie za niemiłą (nie muszę być miła!)✅ Piszę bloga znowu dla przyjemności, bo choć Wasze propozycje tematów są super, to ja muszę czuć moment i dać myślom dojrzeć, nie jestem wyrobnikiem tworzącym na zawołanie. Nie chcę być!
✅ Przestałam patrzeć  na liczby i zastanowiłam się, czy w ogóle chcę być instagramerką i blogerką. Nie chcę. Chcę być Anią, która ma bloga i instagrama.

To był naprawdę dobry rok, chociaż nie postawię spektakularnych ptaszków na kartce z celami! Jak ja mogłam w ogóle mieć cele, nie wiedząc czego chcę?🙈
To był mój taki gap year, w którym przypadkiem zarobiłam najwiecej w życiu (i większość przehulałam!) ale niczego nie żałuję!

#aniamaluje #szczerze_pisząc #barcelona #parkguell #sukienka #podróże #podróżemałeiduże #catalunya #cele #podsumowanieroku #podsumowanie2019 #motywacja

Nadchodzi fala podsumowań od tych,...

Święta święta i po świętach😅 zawsze chciałam wcisnąć gdzieś to  zdanie🤭
Gdy powiedziałam, że spędzam sylwestra w wannie, zetknęłam się z dwoma typami reakcji:
👉🏻 zapraszam do mnie/do nas, co będziesz sama siedzieć!
👉🏻 też bym tak chciała, ale jakoś nie umiem odmówić i się wykręcić 
Ja akurat z odmawianiem czegoś, czego nie chcę, NIGDY nie miałam problemu. Dziadek mnie nauczył, że mam nie uszczęśliwiać nikogo swoim kosztem i jestem mu za to wdzięczna. 
Inna sprawa, że odmawiałam w tak fatalnym stylu, że o jeju. Dzisiaj nie szukam wymówek, nie mam problemu by zamiast wymyślać pogrzeb ciotki albo zapalenie gardła powiedzieć „dzisiaj mam potrzebę poczytać książkę, ale dzięki za zaproszenie”.
I tyle.
Więc tak zupełnie szczerze, to ja naprawdę nie kumam tych wszystkich tekstów o kulturowej presji by coś robić, bo ja nigdy nie pozwoliłam jej wejść na głowę🙈 Nie  piszcie proszę, że wymaga to ode mnie jakiejś odwagi, bo co to za odwaga, gdy się nie boisz?🤪
Jestem jak ten egipski kapłan, który wiedział czym jest zaćmienie słońca, więc nie padał przestraszony na kolana. Zbyt wiele złych rzeczy na świecie dzieje się z powodu argumentu „bo tradycja”, bym uważała go za argument sensowny (niech obrzezanie dziewczynek tępymi żyletkami będzie przykładem).
Ciekawe jest też to, że wiele osób uważa, że ja będę w Sylwestra smutna i samotna😂 jeju, miałam w życiu kilka fajnych imprez, w tym zabawę na tajskiej plaży, po której wsiadłam w samolot i obudziłam się w Katarze. Ale nic nie przebije sylwestra z zeszłego roku, gdy leżałam w wannie z tak gorącą wodą, że aż parzyło, a po 5 minutach dolałam sobie jeszcze gorętszej. Cały dzień traktowałam się jak księżniczkę i rozkoszowałam się czasem ze sobą. Ale nie tak, że przeglądałam memy i chodziłam w rozciągniętym dresie, tylko jadłam pyszne rzeczy, paliłam pachnące świeczki, nałożyłam maseczkę na twarz i na włosy, delektowałam się książką.
Każdy ma swoją definicję radochy!
#grudzień #december #sukienka #sylwester #2020 #aniamaluje #szczerze_pisząc #presja #motywacja #radość #starezdjecie

Święta święta i po świętach😅...

Tak szczerze, to nigdy nie praktykowałam w sercu tej religijnej części świąt, bo najpierw byłam za mała, a potem mój dziecięcy umysł nie mógł uwierzyć w Boga, który pozwala mojemu dziadkowi umierać właśnie na raka.
Jeny, ja to umiem zrujnować atmosferę! 🤭
Więc tak wyszło, że ja się po prostu nigdy nie wkręciłam w religię i to się nie zmieniło. Trochę dziwią mnie te pytania o to, czy obchodzę święta. Robię tak jak zawsze! Lepię pierogi, robię sałatkę jarzynową, one nie mają wyznania😉 nie widzę powodu aby sprawić tego dnia przykrość babci i się z tego całkiem wymiksować. Podobnie jak wierzący ludzie chodzą przecież do lekarza, zamiast się jedynie modlić😊.
Jeśli dla kogoś święta to czas podziałów i rzuconego z pogardą „niewierzący nie powinni mieć wolnego”, to chyba źle zrozumiał coś z nauk Jezusa🤪
W każdym razie, ja mam wolne kiedy sobie wymyślę, bo taki sobie wykombinowałam styl pracy🤣

Dobra, wracając do milszych aspektów! Cieszycie się z małych rzeczy? Ostatnio widziałam filmik jak dziecko cieszyło się z zapakowanego w świąteczny papier banana🍌😅 jeju ja też taka byłam! Mój kochany dziadek dawał mi badziewne figurki albo paczkę żelków, a ja miałam radochę cały dzień. Dawał mi je z taką radością i całą celebracją, tym „zgaduj zgadula, w której ręce złota kula” albo „ence pence w której ręce”, że po prostu mordka sama się śmiała. 
Napisz mi tu proszę jaki prezent sprawił Ci największą radość w dzieciństwie.
Lubię czytać takie rzeczy!♥️
#święta #prezenty #radość #choinka #xmass #dzieciństwo #dziecko #aniamaluje #dziewczynka #dzieci

Tak szczerze, to nigdy nie...

– Masz juz chłopaka?
– Kiedy ci się w końcu oświadczy?
– Kiedy ślub?
– Kiedy dziecko? Staracie się?
- Kiedy drugie?

Są pytania, których się po prostu nie zadaje🤫... w tym momencie słyszę głośny śmiech wszystkich moich znajomych, którym zadałam najbardziej niedyskretne pytania na świecie, ale proszę Was, przypomnijcie sobie - zanim ustaliliśmy, że jesteśmy ok z tym levelem szczerości, zapytałam „czy mogę ci zadać BARDZO osobiste pytanie?”.
No, to wyjaśnione🙈🤣
Osobiście bliskie jest mi zdanie - „nikt nie jest w stanie zranić cię, bez twojej zgody”. Jak zapytasz singielki z wyboru o to, kiedy w końcu sobie kogoś znajdzie, to jej nie dotknie, w odróżnieniu od dziewczyny, która rozpaczliwie szuka od  lat „tego jedynego”.
Nigdy nie wiemy, co przeżywa kobieta, którą pytasz „to jak, kiedy planujecie dziecko?”. Mogła niedawno poronić albo starać się bezskutecznie od kilku lat i sprawisz jej tym niepotrzebną przykrość. 
NAWET JA😂 wiem, że pewnych pytań nie zadaje się ludziom, z którymi nie jesteśmy bardzo blisko. I chciałabym, abyście zapamiętali. Ale też warto nauczyć się trochę asertywności! Nie mam problemu z rozmawianiem szczerze o pieniądzach, wyborach, traumach z dzieciństwa  z ludźmi, z którymi jestem bliżej, ale też nie mam problemu z powiedzeniem „wybacz, nie odpowiem ci na to pytanie”, „podpisałam srogie NDA, nie mogę powiedzieć”, „to moja osobista sprawa”.
Moja czytelniczka z kolei na pytanie „kiedy w końcu dziecko, wszystkie twoje koleżanki już mają” zapytała starej ciotki „kiedy w końcu twój pogrzeb? wszystkie twojego koleżanki już po”.
No tak też można, ale po co🤪
Trzymajcie się!

#lavieparisienne #frenchfashion #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #aniamaluje #szczerze_pisząc #święta

– Masz juz chłopaka? –...

Dokupili mi lajki, komedia-paździerz i protest [TYGODNIK]


Poprzedni tydzień był iście wariacki. Skończyłam 27 lat, pofarbowałam włosy, poszłam na protest i przeżyłam masę badań. Świętowanie urodzin i bieganie na jakieś wymazy, prześwietlenia i pobrania trochę odciągnęło mnie od bloga, ale jestem znowu. Mam już naprawiony dysk (czyli odzyskałam prawie wszystkie stare zdjęcia i napiszę zaległe posty podróżnicze), za to naprawa aparatu była zbyt droga – kupiłam używany na OLX.
Tydzień rozpoczęłam spóźnionym pociągiem, a potem umarłam wewnętrznie gdy przeczytałam smaczki z książki rozdawanej uczniom w szkołach. Napisał ją – co w ogóle mnie nie dziwi – ksiądz. Strasznie mnie to smuci. Na szczęście genialny tekst napisała o tym Ilona z mumandthecity, więc nie miałam wyrzutów, że zabrakło mi czasu na obszerny komentarz. Odsyłam do tekstu:  Bądź grzeczna, kiedy cię molestują.
Wróciła piękna złota jesień, chociaż wcześniej była chwila na kalosze
 Urodziny świętowałam na raty 😉 Czasami ja kogoś odwiedzałam, czasami ktoś odwiedzał mnie. Dostałam wiele dziwnych prezentów – na instagramie pokazuję jak bardzo dziwnych, piłam bardzo mało alkoholu zastępując go na przykład rumiankiem 😀 Upiekłam dwie blachy sernika, a że wszyscy goście domagali się trochę na wynos – wnioskuję, że był dobry. Tutaj znajdziecie przepis na sernik z masą kajmakową i migdałami. Pychotka!
Napisałam kiedyś tekst o tym, jak oszukują influencerzy. Kupowanie “zaangażowania”, fejkowi followersi – grzechów jest wiele. Pewna “influencerka” zamieściła dwa sponsorowane zdjęcia pod rząd. Na jednym “zrywa z plastikiem”, na drugim reklamuje wodę. W ogóle by mi to nie przeszkadzało, gdyby reklama nie odnosiła się do super plastikowej butelki z nadrukiem, że warto kupić. Dla butelki. Nagłaśniam takie sprawy, bo niektóre akcje sponsorowane na IG aż bolą. Zarabianie na insta jest ok (od kiedy telefon pokazuje czas spędzony przed ekranem – jestem przerażona ile godzin roboczych wyrabiam na insta odpisując na wiadomości) ale z szacunkiem dla odbiorcy i reklamodawcy, na bogów! W odwecie ktoś mi dokupił pod zdjęciami jakieś ruskie lajki. Oczywiście zgłosiłam sprawę insta, ale nie zamierzam się tym przejmować. Podziwiam, że komuś chce się wydawać kasę na robienie komuś na złość :D. Ja mam inne źródła dochodu, a instagram jest dla mnie głównie tubą, by wykorzystywać zasięgi do dzielenia się ważnymi dla mnie sprawami. Z okazji moich urodzin pomogliście zebrać pieniądze na remont spalonego domu chorującej na płuca Julki. Czasem podzielę się linkiem do sukienki, zdjęciem jedzenia czy “stylizacji”, ale generalnie po to zbieram “ludków” na insta, by nagłaśniać ważne dla mnie sprawy i móc być głosem tych, którzy nie mają przebicia. Dziękuję jednak pięknie za starania by mi dopiec :). 
 Pofarbowałam włosy na… rubinowo. Tak napisano na hennie. Zrobię o tym tekst, bo dostaję masę pytań. A o tym dlaczego taki kolor, poczytacie tutaj:

Jestem ruda. Zmiana koloru włosów to zmiana w życiu

Tym razem wybrałam rozsądniejszą metodę koloryzacji a kolor mocno chwycił. Jest jednak bardziej czerwony niż pomarańczowy. Jeśli ktoś farbuje włosy na ogniste barwy – polecam tekst Moniki – jak dłużej utrzymać rudy  – z moich wcześniejszych doświadczeń wynika, że ten kolor lubi się szybko spierać.
 Dostaję bardzo dużo smutnych wiadomości o dziwnych zachowaniach księży, o których nikomu nie mówiliście. I chociaż w mojej opinii o filmie KLER rozwiałam mit statystyk, że “pedofile są wszędzie” (a już tym bardziej manipulacji, że są nimi głównie homoseksualiści) to niestety o temacie trzeba mówić cały czas :(. Byłam na proteście #Ręcepreczoddzieci – postulaty bardzo proste i uczciwe. Niech kościół otworzy archiwa i przekaże sprawy do prokuratury i przestanie chronić księży, o których WIE, że gwałcili dzieci i pozostali bezkarni. Chyba każdy Katolik się zgodzi? Na proteście był jeden ksiądz i garstka “zwykłych” ludzi, z czego większość po to by zbić na tym jakiś kapitał polityczny :<. Ze mną poszła koleżanka (dzięki Ola!). Marzę o tym, bym nie musiała już tak cisnąć po kościele. Otwórzcie archiwa, ogłoście program bezlitosnych czystek, wsadźcie pedofili do więzienia. Ja proponuję po milionie odszkodowania dla każdej ofiary + ogromny datek na rzecz zwalczania pedofilii “świeckiej”. Stać was kurwa, nie płacicie podatków, bierzecie dotacje od państwa i jeszcze zdzieracie grubo za pogrzeby od biednych emerytów, chowających swoje drugie połówki za pożyczone pieniądze. Jest tylu mądrych i niosących ukojenie wiernym księży – psujecie im opinię. Arcychujku Michaliku,  miej godność udać się na emeryturę do jakiegoś sanatorium za wypowiedź o dzieciach, które same kuszą księży. Niedługo wyjdzie na to, że dzieci gwałcą duchownych.
Naprawdę, nikt nie oczekuje od was cudów. Proste działania. Rozliczcie się z tego. Przeproście.
Podrzucam kilka linków w temacie:

Kampania o pedofilii:

i film o pedofilii w rodzinie (to jakby ktoś narzekał, że “teraz im się przypomniało”

Na koniec, zanim ktoś mnie nazwie “sezonowcem” i napisze, że nagonka na kościół jest teraz modna. Ja nie mam nic do Kościoła! Wiara spaja ludzi i jednoczy, miłowanie bliźniego i przebaczanie to piękne idee. Osobiście pedofilię w kościele piętnuję od dawna, z naukowymi opracowaniami i statystykami mam kontakt gdzieś od 2014 roku. W “tygodniku” z 2015 zamieściłam nawet link do czasopisma naukowego z numerem całkowicie poświęconym pedofilii w kościele .

W swoich poglądach dotyczących tej sprawy jestem konsekwentna. Otwórzcie archiwa, pomóżcie skazać winnych, przeproście, zapłaćcie odszkodowania ofiarom. Nic wielkiego.

Nakręciłam kolejny film na youtube, ale jest tak nudny… będę wycinać niepotrzebne kwestie bardzo długo, dlatego na razie wskoczył VLOG z Barcelony 😀 To piękne miasto, a we vlogu jest kilka dziwnych ciekawostek. Np. jak wyglądały kupione w markecie jajka. Otworzenie opakowania było niezłym szokiem 😀

Z innych rzeczy – koleżanka pracuje w poważnej firmie. Polsat -znaczy pan Solorz – sponsorował film “serce nie sługa”. Ktoś z jego bliskiego kręgu dostał zapkę na film i bankiet. Nie mógł iść, puścił zaproszenie dalej, a ten ktoś nie mógł iść i dał Ani, mojej koleżance (z którą ostatnio przegadałam siedem godzin, bo jest super osobą). Ania bardzo chciała iść, bo nigdy nie była na premierze, takiej z gwiazdami, aktorami i w ogóle. Powiedziała, że mam się ubrać “półładnie”. Film był… typowym polskim paździerzem, czyli mniej więcej ten sam poziom co wszystkie polskie komedie romantyczne (co nie znaczy, że się nie zaśmiałam). Zakończył się jednak… dramatem.
 A Ewa Chodakowska wcale nie zagrała roli, tylko epizodzik, gdzie była trenerką, więc jeśli ktoś chce iść tylko dla Chodakowskiej – nie ma sensu.
Bankiet okazał się nie tym oficjalnym na dole, tylko vipowskim, z obsadą i innymi ważnymi ludźmi. Zupełnie tam nie pasowałam, dawali bardzo małe porcje serniczka, jakieś 2×2 cm. 

To jeszcze na koniec, zanim linki tygodnia, to zdradzam sekret moich zdjęć przy ścianie 😀 Robi mi je samowyzwalacz a pilotem do aparatu jest telefon. “Sesja” trwa zazwyczaj kilkanaście sekund (mam ustawiony blok 10 zdjęć w odstępach co chyba pół sekundy). Po lewej produkt finalny, a w środku końcówka – zdejmuję bluzę i związuję włosy. Nawet całej “dziesiątki” nie chce mi się wystać pod ścianą, taka blogerka xD. Od razu mam potrzebę wytłumaczenia się z plastikowej butelki – spakowała mi ją mama jak byłam w drodze na pociąg do Warszawy. Zrobiła mi też kanapeczki 😀 Ech, mówiłam, że mam 27 lat?

Linku do spodni nie  podam, bo dawno kupione, za to beżowe botki (mam też czerwone) z wielką radością podlinkuję (klik). Z perspektywy czasu wolałabym czarne, ale taki krój “ze skarpetką” jest super wygodny!

Ciekawe ze świata internetu:

na blogu okruchy kultury o bookstagramie i jego wadach.
Ja myślę, że pada tu wiele słusznych spostrzeżeń, ale czy jako odbiorcy naprawdę oczekujecie na insta rzeczowych krytycznych recenzji książek? Bo mnie interesują emocje i odczucia czytającego. Sama często wplatam książkę gdzieś obok zakolanówek (kocham zakolanówki) bo lubię niektórym lekturom nadać lepszą oprawę, jakbym szła na randkę z fabułą czy tekstem. Poza tym czytam głównie w wannie i komunikacji publicznej. Tam ciężko zrobić zdjęcie.
 Moje podejście bardzo się sprawdza, bo promuję czytelnictwo całkiem skutecznie – za każdą osobę która na stałe zapisała się do legimi (za pieniądze, nie z biblioteki) przedłużają mi abonament o dwa tygodnie. Mam go już do wiosny 2020 :).
A bardziej polecałam opcję darmową:

Recenzje mają dla mnie charakter polemiczny i czytam je bardzo rzadko, a jeśli już, to PO lekturze książki. Moim zdaniem social-media wspaniale sprawdzają się przy promowaniu czytelnictwa. Moim ulubionym blogiem książkowym jest kreatywa.
A mi serce rośnie, gdy ktoś sięga pod wpływem mojego bloga po Fromma, Junga czy Steinbecka. To nie miałoby miejsca, gdybym była nudną, nadętą pindą opowiadającą tutaj naukowym, przeintelektualizowanym językiem i snobowała się na inteligentna.

Czytacie profesjonalne recenzje książek?

Bardzo sensowne porady odnośnie kręcenia telefonem. Super materiał!

Przepiękny projekt o doświadczaniu świata

Wkręcił mi się nowy Podsiadło

A na deser ważny tekst – szambo się wylało – tekst o oskarżeniu o gwałt Cristiano Ronaldo i o tym, czy rzekoma ofiara szuka rozgłosu i “nagle jej się przypomniało”

I jeszcze jednooooo
Przez kilka dni możecie zagrać o kosmetyki do cery wrażliwej, a także poczytać o tym, czy bycie wrażliwym (emocjonalnie) to wada czy zaleta. Chodźcie! 🙂

Czy bycie wrażliwym to coś złego?+ KONKURS

dobra, ostatnie – na insta stories zdradzam sekret który sprawi, że rajstopy nie będą się zsuwać a krok przestane migrować w kierunku kolan 😉  Oglądajcie zanim wygaśnie, ja parzę sobie kubek herbaty i siadam do Waszych komentarzy. Dziękuję też za wszystkie piękne życzenia!

Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Previous
Zanim sięgniesz po czosnek – rzeczy, które musisz wiedzieć!
Dokupili mi lajki, komedia-paździerz i protest [TYGODNIK]