Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Jest takie powiedzenie, że nie powinno się srać we własne gniazdo. Samo w sobie mądre, ale nie wiem czy to kwestia naszej kultury czy czegoś innego, ale jego interpretacje stały się kuriozalne. Milczenie i udawanie, że wszystko w jakimś środowisku jest cacy, to analogiczne zachowanie do tego, co robi kościół w przypadku pedofilii kapłanów. Co zresztą porusza znakomita książka - żeby nie było zgorszenia - jak księża wykorzystują seksualnie dzieci. I gdy ktoś o tym mówi głośno - zaraz dostaje zjebkę, "inni też molestują, a księży się czepili". Hmm. Może te przypadki nie raziłyby podwójnie, gdyby osoby dopuszczające się różnych niecnych rzeczy nie kreowały się na nieskazitelne?


Jak i dlaczego influencerzy oszukują?


Zanim jeszcze rzuciłam uczelnię i pomysł robienia doktoratu, robiłam badania dotyczące funkcjonowania osób z zaburzeniami odżywiania w internecie. Badałam destrukcyjny charakter kont, które w teorii były pamiętniczkami wychodzenia z anoreksji czy bulimii, a w praktyce okazały się te choroby utrwalać. Tam wyznacznikiem popularności nie była liczba followersów (to prywatne konta) a to, ile razy ktoś miał próbę samobójczą albo był w szpitalu. Mówię serio. Musiałam wtedy zbudować sobie wiarygodne konto tego typu, zdobyć followersów i lajki aby móc zjawisko badać i aby te dziewczynki zaakceptowały moją prośbę o dołączenie. Jak ktoś jest ciekawy - konferencja na której prezentowałam te badania to

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Kultura i (sub)kultury w dobie Internetu.

Ten wstęp tytułem wyjaśnienia, skąd u mnie zainteresowanie praktykami zdobywania "fanów" inaczej niż organicznie. No i chcę też zaznaczyć, że ten tekst nie ma miana "naukowości", nie dokonuję tutaj żadnej konkretnej analizy. Nie chcę też nikogo personalnie atakować, bo każdy ma prawo do prowadzenia konta w swoim stylu. Żal mi jednak trochę tych małych firm, które nabierają się na czyjeś zasięgi i zwyczajnie na takich współpracach tracą. 

Skoro nie organicznie, to jak jeszcze można zdobywać "fanów" i zaangażowanie? 

Jak sprawdzić influencera?
Z ogólnodostępnych i darmowych narzędzi (lub darmowych przy odrobinie sprytu) można wyciągnąć bardzo dużo danych. Wszystkie screeny są z publicznych i ogólnodostępnych informacji, a osoby tutaj wybrane zostały na zasadzie "konto wydawało mi się podejrzane", albo rozdały mi jakieś podejrzane lajki.

1.Socialblade
Miał pewną przerwę w działaniu, ale znowu jest na chodzie.
Jak sprawdzić daną osobę?

- wchodzimy na socialblade

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

U góry, tam gdzie zaznaczyłam w kółeczku, wybieramy instagram i wpisujemy nazwę konta. Wyświetla nam się raport o liczbie followersów, wskaźniku ER (o tym później) i kilka innych liczb. Ale najlepsze jest na dole:
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
Mamy datę, przyrost osób, które followują konto, liczbę followersów, a dalej liczbę kont, które w tym momencie dana osoba followuje.
Duże wahania oznaczają, że ktoś prawdopodobnie uprawia bardzo intensywne masowe followanie.
Po co? Zazwyczaj takie osoby "liczą na rewanżyk", jak kiedyś na fotce.pl ;)  Czy to jest oszustwo - kwestia dyskusyjna. Ostatecznie nikt nie zmusza nikogo, to kliknięcia "follow back" ani pozostania na koncie, gdy follow od dużego konta zostanie cofnięte.

Rozmawiałam z kilkoma osobami, które to robią o tym, jakie mają motywy.
Reakcje różne. Niektórzy się wypierają, inni traktują to jako formę taniej reklamy - daję komuś follow, zaciekawiam go swoim profilem. Jeśli chce - polubi moje, jeśli nie - cofnę follow i nie było sprawy.
Są osoby,które wprost przyznają, że chcą dobić do 10k aby móc dawać linki.
Jedna firma powierzyła swoje konto agencji, która zrobiła im takie kuku. Zastanawiali się, dlaczego rosną im followersi, ale na nic się to nie przekłada.

Praktykę stosują lub prawdopodobnie stosowały nawet duże konta. Oczywiście piszę "prawdopodobnie", bo może masowo brali udział w rozdaniach z nowym iphonem. Who knows. Fajne jest to, że jak klikniemy w "historical data" to te czerwone wykresy możemy na komputerze przesuwać.
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
2. Hypeauditor
Drugie narzędzie, które robi prosty audyt influencera. Pokażę na swoim przykładzie.To jest narzędzie, o którym mówiłam na stories miesiąc czy dwa miesiące temu. Musiałam je lepiej zrozumieć, ale już tłumaczę.
Wchodzisz na stronę https://hypeauditor.com/.
Wpisujesz nick z instagrama osoby, którą chcesz sprawdzić.
Generujesz darmową wersję raportu, aby uzyskać pełny - musisz podać adres e-mail.Za więcej trzeba zapłacić, chociaż... jako nastolatka z małego miasteczka  i o bardzo małym budżecie dorabiałam te kilkanaście lat temu jako konkursomaniaczka i jeśli ktoś nie wie - istnieje coś takiego, jak dziesięciominutowy e-mail. W sam raz by odebrać link, potwierdzić i nigdy więcej z tego adresu nie skorzystać.

W każdym razie, pokazuję fragmenty raportu.Ważne wskaźniki to AQS, pokazujący jakość followersów. U mnie 98/100.
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
 Oraz np. kim są nasi followersi:

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Generalnie moje wskaźniki są spoko, mam wyższy ER niż konta podobne do mojego, bardzo piękny stosunek komentarzy do lajków, ale wkurzały mnie te dwie ostanie rubryczki z powyższego screena.

Mass followers - konta, które obserwują więcej niż 1500 osób. Cóż, wiele z nich jest prawdziwych, ludzie czasami boją się kliknać "unfollow", żeby ktoś się nie obraził, albo mając konto na insta od kilku lat - nie robią na nim porządków.
Pobrałam sobie raporty wielu osób i odetchnęłam, że nie mam się czym martwić. Niestety gdy używasz lokalizacji i hashtagów, zawsze będziesz mieć jakieś "suspicious accounts". Gdy mam czas i takie widzę, po porstu je blokuje. Ale o tym też za moment.


Trzecie narzędzie. Kokohash
Wchodzimy na stronę i sprawdzamy influencera wg. wzoru http://kokohash.com/profil/NAZWAPROFILU

U mnie padło na "medumistrz"
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Dlaczego? Ponieważ w jej feedzie często na 9 zdjęć można znaleźć aż 7 sponsorowanych. Nie ma w tym nic złego, na półce jest miejsce i na "Przekrój" i na gazetkę biedronki.
 Chciałam więc poznać sekret, jak można to robić i mieć lajki. 

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Na kokohash sprawdzimy bezpłatnie ostatnią aktywność profilu - jakie zdjęcia komentował, jak komentował i co lajkował. Zdziwisz się, gdy twój kolega krytykujący instagram za to, że puste laski wstawiają tam zdjęcia swoich tyłków, lajkuje głownie... tyłki. 

Bardzo łatwo sprawdzić, czy ktoś stosuje bota do pisania komentarzy :)

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
https://www.instagram.com/p/Bm4BKTvB7LG/?taken-by=warszawiakzwarszawy
Piszę ten tekst szybciej, bo właśnie pojawiła się mała prowokacja-łapanka sprawdzająca, kto korzysta z botów. Tym razem padło na instamatki. Autor urządził małe polowanie i...tak, widzicie na drugim screenie komentarze prawdopodobnie pochodzące z botów. I Fajnie obnaża to, że to szaleństwo dotknęło też małe konta, których właściciele szczycą się autentycznością, ale ucieszył mnie mocno komentarz po prawej stronie, który zakreśliłam na czerwono. To nie jest pro badanie, jedynie sygnał do sprawdzenia takich kont jako podejrzanych. 

Myślę, że w najbliższym czasie takich prowo będzie więcej.

Rozdania.

Czasami widząc u kogoś nienaturalny przyrost fanów (a potem odpływ połowy), łatwo oskarżyć go o nieuczciwe praktyki jak kupowanie followersów. I czasami rzeczywiście są to wysoce podejrzane konta jednocześnie stosujące follow za follow, ale nikt bezpośrednio fanów (bez ich woli) nie kupuje. Osobną sprawą jest to, że czasami po rozdaniach część obserwatorów zostaje i naprawdę staje się fanami danej osoby. 
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Korzystają z tego duże konta, mające sporo reklam, ale warto mieć na uwadze, że rozdania były lepiej przyjmowane za czasów, gdy nowe ajfony rozdawała whatannawears. Obecnie ludzie podchodzą do nich nieufnie, co ładnie podsumowała mrsgasky

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć


Zanim oskarżysz kogoś o nieuczciwy przyrost fanów, zapytaj albo sprawdź, czy ta osoba po prostu nie robi pięknych zdjęć i w ten sposób szybko nie rośnie. Przykładem konta, które bardzo szybko rośnie a jest czyste jak łza jest https://www.instagram.com/milena_blog/

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Jej zdjęcia są na potęgę repostowane, bo są ładne i estetyczne. Czasami ktoś oznacza danego influencera i dlatego mu "rośnie". Ja jestem takim przykładem, bo od kiedy weszły stories, moi odbiorcy mnie oznaczają w relacjach:
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć


Uwaga: reposty też można kupić, ale to nie ten case.


Nowy bożek ER czyli procent zaangażowania.

Był kult liczby followersów, teraz jest kult kolejnego wskaźnika. Mityczny ER.
Chodzą słuchy, że powinien być wyższy niż 10%, ale to jakaś bzdura. Jak wypada zaangażowanie influencera do zaangażowania innych, pokaże nam hype auditor:
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryćJak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Co do "suspiciuos accounts" to np. takim kontem jest moja mama, która nie ma żadnych zdjęć a konto ma po to, by lajkować moje zdjęcia, oraz wielu nieaktywnych fanów. W każdym razie - ten wskaźnik mnie strasznie drażni, bo nie robię nic złego.

Kult ER sprawia, że pojawiła się moda na "filozoficzne" pytania w opisach zdjęć i wymuszanie interakcji. Kochani, większość influencerów ma w dupie co myślicie o tym czy o tamtym, liczy się ładna liczba. Od początku istnienia konta, ba! od photobloga z 2007 roku dodaję długie opisy nawet na platformach związanych bardziej z kulturą obrazkową i szczerze zdziwiłam się, gdy to stało się nową modą. Zaraz minie, będzie coś innego, ale chciałam uczulić na to, że ER to tylko liczba.

Garść faktów: Youtuberzy mają wyższy, bo często mają młodszą publikę (idolizm? idolatria?) ale też dlatego, że odbiorca spędza z nimi więcej czasu na YT i przywiązuje się do osoby.

Jest mnóstwo wartościowych kont, których autorzy są ogromnymi influencerami w obrębie jakiejś tematyki, a inne zdjęcia im się "mniej klikają". Budują jednak tło postaci a kult ER sprawia, że instagram staje się jeszcze mniej autentycznym miejscem, bo ludzie zaczynają wstawiać tylko to, co się klika.

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

po lewej - pataloguje - konto o tak dużej ropoznawalności jeśli chodzi o paznokcie, że salony manicure masowo kradną Paty zdjęcia i reklamują nimi swoje usługi.  ok. 30 k followersów

po prawej morakorytowska - wykręcić 10 k lajków na koncie mającym 23k follow, to piękny wynik. Ale nie przeszkadza autorce w zamieszczaniu zdjęć o innej tematyce. Piękne wnętrze, ogromny wpływ na odbiorców, świetnie zbudowany z nimi kontakt.

ER nie pokazuje też tego, że są konta o przepięknych zdjęciach produktowych. Są twórcy, którzy zamieszczają przepiękne reklamy, jak np. mrsostrovia, cam_myy, aleksandranajda, szafeczka
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryćCzasami ktoś ma duży ER, bo ma ładną twarz czy umie wypiąć tyłek, a gdy przychodzi do zdjęcia produktowego to zgarnia 10% swojego przeciętnego zaangażowania.

aaaa, jeszcze jedno - zrobiła się moda na reklamy, których sami autorzy się wstydzą, więc pokazują produkt jakby go nie było. Gdzieś wmieszany w 15 innych ułożonych na flatlay. Jeśli wstydzisz się coś reklamować, to może odmów reklamodawcy?

No i ten wskaźnik nie pokazuje realnego zaangażowania. Po przesunięciu tego zdjęcia jest filmik pokazujący, ile wiadomości prywatnych dostaję od odbiorców każdego dnia. Tego ER nie widzi.Dobra, mam wrażenie, że wiele osób opowiadających o tym, jacy są autentyczni i uczciwi zachowuje się mama Madzi z Sosnowca. Niby walczą z czymś złym a sami mają wiele na sumieniu. Co na sumieniu mam ja?

W 2016 jak byłam w Tajlandii, bardzo spadły mi zasięgi konta. Ponieważ wszyscy wtedy gadali, że jak ktoś ma ileśtam follow a małe zaangażowanie, to na pewno kupił fanów, byłam w panice. Wcześniej miałam ładne zasięgi, nagle spadło. Posty na blogu pięknie się czytały, snapy z Tajlandii biły rekordy popularności, a instagram leżał. Aby nikt mnie nie posądził o kupowanie followersów... doklikałam sobie kilka razy lajki pod zdjeciami. Była wtedy apka, która za 2 lajki dawała ci lajka. Nią budowałam wiarygność kont do moich badań o instagramerkach wychodzących z zaburzeń odżywiania, no i uległam. Kilka razy doklikałam po 50-100 lajków. Chciałam to pokazać, ale te lajki chyba wyparowały. 

Dzisiaj myślę, że przyczyną spadku aktywności na moim koncie była  wtedy raczej zmiana contentu (przyzwyczaiłam odbiorców do czegoś innego) a moje konto dostało po dupie od algorytmu z jakiegoś losowego powodu. 
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Boty wyłapane przez lifemanagerka (wspaniałe zaangażowanie i wpływ na odbiorców). "Super" pod wpisem o czyjejś śmierci.

Grupy

Na plażę naturystów nie wejdzie człowiek ubrany. To nie miejsce dla gapiów, więc jeśli chcesz tam być - wyskakujesz z ubrania.  Na tym polega w badaniach tzw. "obserwacja uczestnicząca". Tak właśnie trafiłam na dużą (ok. 100 osób) "grupę wsparcia". W skrócie - lajkujesz i komentujesz w ciągu 24h od dodania zdjęcie każdego członka, w zamian sam możesz na grupę (zazwyczaj na telegramie) wstawić swoje zdjęcie. Byłam krótko i głównie miało to charakter podglądactwa (brałam tzw."urlopy") oraz czytania czatu, więc mogę opowiedzieć jak to działa.
Wcześniej był mus pisania 3-4 słów i emotki, ale odkrycie zasad działania jakiegoś oszustwa nie sprawi, że ono zniknie, tylko że oszust się udoskonali.

Obecnie ważna jest jakość komentarzy, nawet pozorna. Jeśli masz podejrzenie, że ktoś działa na grupie, poklikaj w jego komentujących i sprawdź, czy to wciąż to samo grono i czy komentują sobie wzajemnie. Trochę jest z tym ręcznej roboty, ale warto. Jeśli ktoś kupił followersów, boi się korzystać z botów -  komentarze dopompuje sobie grupą.

Łatwo to sprawdzić też przez Kokohash.

Z moich obserwacji nie wszystkie konta na takich grupach były śmieciowe. Odeszłam gdy sprawdziłam co chciałam, ale poznałam motywacje niektórych osób. O tym będzie na końcu wpisu.

Do tej pory, z własnej woli śledzę profile wielu grupowiczów, bo to też wartościowe (serio, bez ironii) konta. 

Mniejsze grupy to trochę jak powiadomienia o nowych postach znajomych. Zazwyczaj z sympatii daję im lajki, więc dwa razy byłam w mniejszych grupach (np.5-6 moich znajomych) ale za każdym razem odchodziłam gdy ktoś dodawał swojego znajomego, którego nie lubiłam albo nie lubiłam zdjęć tej osoby.

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie szczerze żałuję!
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć


Dzisiaj popadam czasami w przesadę i gdy minuta po minucie dostałam kilka obserwacji - oznaczyłam te osoby i zapytałam, czy są botami. Nie były.

Mam osobisty problem z kontami z Ukrainy - gdy za pierwszym razem byłam we Lwowie, ktoś dokupił mi followersów. Siedziałam i usuwałam, zamiast cieszyć się miastem. Obecnie też mam jakąś tam część ukraińskich kont - raczej lajkują niż komentują i wyglądają z pozoru fejkowo. 
Pewnego dnia usiadłam do ręcznego blokowania tych kont, a potem dostałam dwie wiadomości (z nowych kont) z pytaniem, dlaczego dałam bloka.

UPS! Fajnie wygląda, jak ma się głównie polskie konta, ale mam kilka fajnych zaangażowanych osób z Ukrainy i nie mam możliwości odsiać ich od tych, co mi podpadają. Myślę że źródło ma to w moich podróżach do Lwowa (byłam kilka razy), niedawnej do Kijowa (warto zobaczyć mój vlog z Kijowa, niesamowite miasto) oraz tekstach o tych miastach. Jedna z takich osób (Katya, pozdrawiam!) przygotowała nawet listę rzeczy, które warto kupić na Ukrainie.

No i na koniec - kupowanie lajków i followersów, manipulowanie statystykami. Warto spojrzeć na te przypadki jeden, dwa, trzy, cztery - na koniec nikt nie pamięta o co chodziło, tylko kojarzy, że był jakiś smród. Bardzo łatwo zaszkodzić komuś, po prostu kupując mu follow, o czym pisał kiedyś Michał Górecki w tekście - zemszczę się i kupuję ci lajki.

Co zrobić, gdy ktoś dokupi ci follow? Możesz:
- zmienić konto na prywatne, aby zatrzymać falę
- powiadomić niezwłocznie followersów publicznie
- usuwać te konta

Albo same odejdą. Po dokupienia 1k follow, po kilku dniach przynajmniej 30% odejdzie, a potem więcej i więcej. Jeśli kupujesz sobie - to błędne koło, bo będziesz musiał kupować wciąż i wciąż, aby nie mieć spadków.

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Warto też poscrollować sobie lajkujących zdjęcia na danym profilu. Czasami pod normalnymi kontami ukryte są takie kwiatki. 


No dobra, a dlaczego ludzie to robią?

- bo na zdjęciach można zarobić, albo wyłudzić produkty - jak w tekście plaga instagramowych promotorek

- bo wszyscy to robią -
Ludzie mi mówią - Ania, jestem w kampanii z trzema innymi dziewczynami. Jedna ma bota, dwie jakąs grupę bo zobacz jak wyglądają te komentarze (wysyła mi screena) . Ja mam realne zaangażowanie, ale jak klient zobaczy, że moje zdjęcie ma mniejsze, to pomyśli, że coś jest nie tak... może powinnam dokupić lajki?

Zupełnie jak ja dwa lata temu w Tajlandii. Kult liczb i ilości zamiast jakości sprawił, że ludzie oszukują, by nie zostać posądzonymi o oszustwo. Brzmi przedziwnie, ale jest prawdziwe.

- bo duże konta to robią, więc follow za follow wydaje się ok.

- bo nikogo to nie obchodzi, a tacy influencerzy są na rękę agencjom, które chcą tanio dowieźć klientowi ładne zasięgi. A że arabskie i ruskie - who cares, hajs się zgadza.

Nie ma jakości po taniości!

Mądre działania z influencerami generują piękne wyniki. Miałam kiedyś hashtag "zpoleceniaaniamaluje"  - moje SM sprzedają produkty, dlatego wszystkie reklamy które zamieszczam są zgodne z moimi wartościami, stylem życia i jest ich mało. Odbiorcy mnie znają i to wiedzą. Ale kogoś bolało i hashtag zgłaszał aż go zbanowano. Teraz wrócił. 
W taki hashtag bawi się lifemanagerka i pięknie jej to idzie. Jeśli ktoś ma prawdziwych odbiorców i naprawdę ma nich wpływ -udowodni to z łatwością. Moi przyjeżdżają na spotkania offline
Takich odbiorców ma też Ania Kania ze studenckiego bloga, Marta z codziennie fit czy Julia Joulenka . Sprzedają własne produkty z dużymi sukcesami. I to nie tak, że chwalą się publicznie ile to nie sprzedały, tylko mają na to niezależne raporty. Po owocach ich poznacie,czy jak to leciało. 


To nie influencer marketing nie działa, tylko głupi marketing nie działa. Instagram zrobiłby piękny krok, gdyby statystyki były oficjalne i jawne, ale na szczęście są do tego narzędzia. Ja jestem za transparentnością. 

Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

też dostałam propozycję. Odrzuciłam.

Tanio nie da się zrobić w tej branży dobrze. Budowanie autentycznego konta to dużo czasu. Sprzęt, ładne zdjęcia, czas, zaangażowanie. Jeśli ktoś sprzedaje to za szampon czy 100 zł - wątpiłabym w jego wiarygodność. Zarabianie na zdjęciach nie jest złe - dostęp do pakietu adobe, amortyzacja sprzętu, godziny spędzone na budowaniu relacji z odbiorcami, ładne kubki do zdjęć :P - to wszystko kosztuje. 
Nie chcę myśleć, ale na rekwizyty wydaje Cammy czy  mrs gasky - ale ma to sens, bo potem jej zdjęcie udostępnił Jeffree Star
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć

Jakość zawsze będzie kosztować.

Tylko, że agencje musiałyby zatrudniać specjalistów i nie zastępować ich stażystami i juniorami za 2k, bo godna płaca za wiedzę i doświadczenie im nie pasuje.
Bo agencje też oszukują - jakiś czas temu koleżanka pracująca w dużej marce, zapytała mnie - czemu nie zgodziłaś się na udział w akcji? Była to akcja społeczna, z brandingiem, ale akurat bardzo pasująca do mojego bloga. 
Nigdy nie dostałam zapytania, a dom mediowy powiedział jej, że odmówiłam. Wzięli laski z botami, które pewnie mniej się ceniły, więc więcej hajsu zostało w kieszeni domu mediowego.

Zresztą czym to wszystko różni się od marketingu szeptanego, który był popularny na potęgę jeszcze niedawno?

Podsumowując - sprawdzić influencera jest naprawdę w miarę łatwo i warto to robić. Jeśli sam jesteś influencerem i masz nagle duży przyrost, ale uczciwy - repost, polecenie przez duże konto - zrób screeny, miej podkładkę, gdy zaczną cię o coś oskarżać.
Oskarżyć kogoś jest bardzo łatwo, dlatego w razie wątpliwości - najlepiej jest zapytać.

To w sumie tyle, chociaż i tak nie wyczerpałam tematu.

Drodzy oszuści, nie obrażajcie się i nie dokupujcie mi followersów w ramach zemsty :* 
Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin
Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,593,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,2,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,495,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,35,instagram,3,instagram stories,2,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,74,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,ksiądz,1,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,149,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,2,matury,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,114,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauczyciel,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,noc na pustyni,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,3,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,54,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,2,prawa ucznia,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,Pustynia,1,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,5,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Sahara,1,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,Sekielski,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,stories,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,11,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,4,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,2,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,Tunezja,2,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,185,tygodniowe love,12,Tylko nie mów nikomu,1,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,14,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życie,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
Jak oszukują influencerzy? Jak to sprawdzić? Jakie są metody oszustw?
https://4.bp.blogspot.com/-jHIt2qSDDpg/W4HDCLLeRdI/AAAAAAAAyMs/04eb7mAR0nwm7NyW4rhzfXNGq9MBJ03UgCLcBGAs/s1600/collage.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-jHIt2qSDDpg/W4HDCLLeRdI/AAAAAAAAyMs/04eb7mAR0nwm7NyW4rhzfXNGq9MBJ03UgCLcBGAs/s72-c/collage.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2018/08/jak-oszukuja-influencerzy-i-jak-to.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2018/08/jak-oszukuja-influencerzy-i-jak-to.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy