Ale się cieszę, że mogę pokazać Wam moją ulubioną część świata! Zieloną, barwną, zupełnie inną! Nabieram tutaj potrzebnego mi dystansu i pokory. Jest taka książka profesora Obuchowskiego „Galaktyka potrzeb” i oprócz tych znanych z klasycznej piramidy, opowiada właśnie o potrzebie dystansu. Mam dystans do siebie, do swoich wpadek, do życia. Bez niego bym zwariowała! Ale nigdzie nie nabieram takiego dystansu jak właśnie w Azji. Traktuję tutaj życie tak, że nie mam szczegółowego planu, mówię TAK! wszystkiemu, co do mnie przychodzi i na co moje ciało nie spięło się w obronnym NIE. Dziękuję, że śledzicie moje przygody, wkładam mnóstwo czasu w złożenie relacji, dlatego dziękuję za ich wyświetlanie! ♥️
I jaram się ogromnie, że jest Was już tutaj 50 TYSIĘCY🎈 dziękuję każdemu, kto podsyłał moje stories albo mój profil dalej - czuję radochę, że mogę pokazać Wam to, czego doświadczam i jeszcze większą na myśl, że powoli kończę ebooka ze wskazówkami jak zorganizować sobie do A do Z podróż na własną rękę. Wiem, że wielu z Was wybiera biura podróży bo nie wie jak. Pokażę! 
W końcu jestem pedagożką, moją życiową misją jest stawanie się tym mostem, po którym można przejść dalej, do przodu.
Tak mi kiedyś napisał Nietzsche, tego się trzymam!
Dzięki raz jeszcze, uwielbiam Was🥰
#redress #czerwonasukienka #aniamaluje #travelbloger #solofemaletraveler #bali #wakacje #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #indonezja #azja #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ale się cieszę, że mogę...

Ta #podróż jest fajna, bo nie wiem jaki będzie mój kolejny krok. Biorę, co daje mi życie. Nie oceniam, obserwuję. Jak zawsze założenia kompletnie rozjechały się z rzeczywistością - przez ten cały czas przeczytałam może ze 20 stron książki! Scenariusze pisane przez życie są ciekawsze. A ja jestem ciekawska. Pytam, dopytuję, wściubiam nos tam, gdzie nie powinnam. Szukam różnych perspektyw. Miałam odpocząć, a każdego dnia zasypiam kamiennym snem z nadmiaru wrażeń! I podoba mi się to bardzo. Jestem w Azji solo, bo chciałam wyjść poza swoją bańkę. Poznać ludzi z innych kultur, prowadzących inny styl życia niż ja, mających fajne pomysły. 
Często w DM-kach pytacie jak to jest, że poznaję tylu ludzi. Gdzie poznać przyjaciółkę, gdzie chłopaka.
Moja wskazówka? Wyjdź z tego domu sama, nie czekaj na towarzystwo. Jak wyjdziesz z koleżanką, to z dużym prawdopodobieństwem pozostaniesz w towarzystwie tej koleżanki. Pozbądź się tego myślenia „poszłabym na jogę, ale nie mam z kim” i idź! 
Ja idę!
#aniamamuje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #canggu #beach #plaża 
#solotraveler #travelblogger

Ta #podróż jest fajna, bo...

Wielu ludzi w moim wieku nie godzi się na scenariusz studia-kredyt na 30 lat- praca do śmierci i chce od życia czegoś innego. Taki scenariusz też jest bardzo ok, czasami sama bym chciała być w stanie wykonywać prostą pracę, o której nie będę myśleć jak z niej wyjdę! Mój mózg tak nie potrafi, zawsze coś kombinuję! W moim pokoleniu mnóstwo ludzi nie szuka mało uczęszczanych ścieżek. Tworzymy własne. Ja nigdy nie sądziłam, że będę mogła utrzymywać się z bycia Anią. Każdego dnia jestem za to wdzięczna!
To zdjęcie zrobił mi Varin. Blade Runner (kocham! Ale jeszcze bardziej ostre pióro Philipa K. Dicka) odcisnął na nim takie wrażenie, że zajął się fotografią, której motywem są neony. Podkłada lusterko pod obiektyw i bach - gotowe. Zabawa trwa godzinę, kosztuje ok. 150 zł. Ze mną był jeszcze chłopak ze Słowacji. Varin ma ok. 20 bookingów miesięcznie i jest w stanie utrzymać się w Bangkoku z takiego pstrykania. Oznaczam go wam na zdjęciu!
Gdyby można było utrzymywać się ze wszystkiego, za co chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie? Ja zawsze chciałam żyć z pisania. Jestem szalenie wdzięczna, że sobie taką możliwość stworzyłam a XXI wiek mi to umożliwił. 
A Ty? Może wystawisz na Airbnb za 200 zł naukę lepienia pierogów dla turystów? Why not! #neonbangkok #neonphotography #aniamaluje #travelgirl #podróże #podróżemałeiduże

Wielu ludzi w moim wieku...

Dla kogoś być może kolejna instagramerka z dupą na wierzchu, dla mnie zdjęcie na pamiątkę zachwytu nad cudownym wodospadem💧Z ekscytacji drżała mi cały czas łydka! Natura potrafi być majestatyczna!🌱
Sama wyspa ma różne oblicza. Na razie doświadczyłam #Bali dla lekko aroganckich młodych ludzi z lepszego (finansowo) świata, bujających się po instagramowych knajpkach. Bali komercyjnego i turystycznego, Bali pełnego przepięknej, dzikiej przyrody, Bali cudownych miejscowych ludzi i Bali mistycznego. Z pewnością perspektyw jest dużo więcej! Staram się patrzeć na świat pod różnymi kątami i zadawać wiele (czasami może ciut zbyt wścibskich) pytań. Ile ja się podczas takich podróży uczę, to o jeju!

A odnośnie pupy w bikini, to nie wrzucając takiego zdjęcia sama bym przyznała, że kobieta w bikini popełnia jakiś grzech, w odróżnieniu od mężczyzn z gołymi klatami. Nie postrzegam tak świata!😉 Pięknego piątku🌸
Fot: @czula.kaminska (mały spoiler tego, co jutro na stories)
#podróże #podróżemałeiduże #blogerka #wodospad #waterfall #bali #travelgirl #travelblogger #aniamaluje #szczerze_pisząc

Dla kogoś być może kolejna...

Nie wszystkie zdjęcia muszą być wymuskane ;) 🌸Moja pogadanka na temat „chłopak by mnie nie puścił” wywołała spore zamieszanie! Opisujecie swoje toksyczne relacje z partnerami, którzy „zabraniali” wam przeróżnych rzeczy. Czasami toksyczne byłyście Wy, w ciągłym strachu, że partner zdradzi. Dzisiaj jesteście w innych relacjach i wiecie, że to nie powinno tak działać i wyglądać. I wspaniale! Lepiej przejrzeć na oczy późno, niż wcale!
Szkoda życia na kogoś, kto podcina Ci skrzydła. Jeśli masz coś, przed czym chcesz ostrzec inne dziewczyny - dawaj śmiało! Czasami zaczyna się od „nie podoba mi się jak chodzisz w sukienkach”
Pozdrowienia z #Bali! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #balibowlsandsmoothies #relacje

Nie wszystkie zdjęcia muszą być...

Wyprawa solo jak dotąd:
👉🏻Ani jednego dnia nie spędziłam zupełnie sama! Poznałam mnóstwo ludzi, z innymi polubiłam się bardziej, bo miałam okazję lepiej ich poznać. 👉🏻Popełniłam sporo błędów organizacyjnych. Np. teraz jestem na #Bali i już czuję, że bez skutera będzie ciężko (mam problem z błędnikiem, nie będę ryzykować), ale jestem dobrej myśli.
👉🏻Do tej pory nie udało mi się popracować! Spędziłam na pracy może godzinę, no chyba, że liczyć składanie relacji na insta, to wtedy pracowałam ze 3h dziennie. Byłaby to jednak najmniej płatna praca świata, bo nic nie zarobiłam🤣🙈
👉🏻Jestem zupełnie nieprzygotowana na #Wietnam! Poranki i wieczory są podobno chłodne (16 stopni). Z polskiej perspektywy to się wyda śmieszne, ale ja mam tu 35 stopni i takie właśnie ubrania.
👉🏻Możliwe więc, że zamiast 2 tygodni w Wietnamie zmyję się szybciej na jakąś wyspę w Tajlandii (Ko Chang albo Ko Samui) albo na Koh Rong w Kambodży :) Ogólnie mordka mi się śmieje cały czas, jest fajnie, jest dobrze!
Teraz pora się trochę opalić.
Mam nadzieję, że podobają Wam się moje przygody na stories! Wielu rzeczy i ludzi też nie pokazuję, ale może wykorzystam te historie w jakiś luźniejszy dzień. Dzisiaj np. chciałabym nagrać krótką pogadankę 😁

Uściski z Bali!

Wyprawa solo jak dotąd: 👉🏻Ani...

Wciąż nie mogę uwierzyć, że smakował mi wege boczek🤯
To były bardzo intensywne dni w Bangkoku, pora na kolejną przygodę - co powinnam zrobić na Bali?
Jakieś rekomendacje? Nie mogę prowadzić skutera, mój błędnik nie ogarnia, więc pewnie będzie ciężko, ale nastawiam się pozytywnie do całej przygody😊
Poleżałabym ze dwa dni na plaży z jakąś książką, bo z nadmiaru wrażeń i emocji moja czaszka dymi😁.
Zastanawiam się też, którego dnia dopadnie mnie kryzys tej podróży, ale czas pokaże!
Podrzućcie swoje rekomendacje a ja powalczę z walizką i idę spać 😘
#Bangkok #vege #foodie #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Wciąż nie mogę uwierzyć, że...

Jestem wkurzona. Że musimy udawać, że mamy mężów i nosić fejkowe obrączki, aby pozbyć się niechcianych adoratorów. Że samo „nie” nie wystarcza i żaden argument nie ma takiej mocy, jak bycie „przypisaną” do jakiegoś faceta. Jakbyśmy same się nie liczyły jako jednostki ludzkie.
Chciałabym mieć poczucie, że mogę robić swobodnie wszystko to, co mężczyźni.
Moim kolegom nikt nie radzi, by dla bezpieczeństwa wracali po ciemku w towarzystwie kobiety.
Nie zwraca uwagi, że przebijają im przez t-shirt sutki. Nie szukają w podróży hosteli z pokojami tylko dla mężczyzn, podczas gdy „female dormitory” to nie jest pomysł, który wziął się z powietrza, a realnej potrzeby.
Ja nie chcę pieprzonych przywilejów. Chcę mieć poczucie, że jesteśmy takimi samymi jednostkami ludzkimi. Ale jak się naczytałam o Waszych fejkowych obrączkach i pierścionkach, to zrobiło mi się naprawdę przykro łamane na jestem wkurzona.

Kobieto, co robisz dla swojego bezpieczeństwa i spokoju, czego nie robią mężczyźni? Wyjdźmy z priv, napisz tutaj!
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #kobieta #wkurw

Jestem wkurzona. Że musimy udawać,...

Śmiesznie tu stoję, ale mam nadzieję, że widzicie - jestem w Azji na maksa szczęśliwa, wszystko mnie cieszy! W tym klimacie oddycha mi się wspaniale (nawet w Bangkoku!) każda drobna rzecz jest przygodą! Mnóstwo nowych bodźców, smaków, tekstur, zapachów. Tym razem zamiast wygodnego mieszkania z dostępem do basenu i siłowni wybrałam hostel i zbieram inne przeżycia. Poznaję ludzi z taką samą zajawką na doświadczanie podróży jak ja. Wymieniam setki uśmiechów dziennie, próbuję mówić „dziękuję” po tajsku, unikać jednorazowego plastiku, zachwycać się myjącym pupę kibelkiem i cieszyć z masażu, po którym chodzę lekkim krokiem. Tak lekkim, że zrobiłam ich dzisiaj 25 tysięcy😊. Kocham #Bangkok, kocham tę część Azji, uwielbiam wieczorem składać dla Was relację z tego wszystkiego, co mnie spotyka. Moim marzeniem jest zachęcić innych do tego samego! Chcę rozwiać Twoje obawy i uprzedzenia, pokazać, że to jest proste i da się na własną rękę bez stresu!
#podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #femalesolotraveler #solotravel #bangkok #wakacje #aniamaluje #blogerka #blogerkapodróżnicza #pieszopomieście

Śmiesznie tu stoję, ale mam...

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem towarzystwa do podróżowania - ja pracuję skąd chcę, innych ogranicza urlop. Szybciutko się to zmieniło i teraz nie mam najmniejszego problemu z ogarnięciem towarzystwa. I co zabawne - gdy jest w zasięgu ręki, mam ogromną potrzebę podróży solo. To zupełnie inny vibe, inne przygody, inny rodzaj doświadczenia!
Kiedyś bardzo chciałam wydać książkę z wydawnictwem. Dzisiaj co miesiąc jakieś  mi to proponuje. Wolę sama. I bardzo często gdy podobał mi się jakiś chłopak i okazało się, że z wzajemnością - automatycznie traciłam nim zainteresowanie🙈. To okropny sposób życia, wiecznie chcę tego, czego nie mam, a gdy mam, to już nie chcę😏. Staram się z tym walczyć, ale tez obserwować bacznie z czego wynikają te moje pragnienia.
Wow, dzisiaj zaczyna się moja podróż. Spędzę w niej 35 dni, planuję odwiedzić 3 kraje, w których jeszcze nie byłam i do jednego wrócić. Jak wyjdzie? Czas pokaże. Jedno jest pewne - ja zawsze sobie poradzę i zawsze znajdę sposób by mieć to, czego chcę. Tutaj np. chciałam zjeść śniadanie z widokiem na morze, ale nie było sensownej knajpy więc... przytargałam z @aleksandranajda stół i krzesła z mieszkania. 
Najbliższe 24h spędzę pewnie offline, bo mam cholernie długą przesiadkę, którą zamierzam przeznaczyć na zwiedzanie... sami zgadnijcie jakiego miasta 😉 mam czas aby wykombinować w jaki sposób chcę zamieszczać relacje i jednocześnie zachować bezpieczeństwo nie oznaczając się w czasie rzeczywistym😊 
Trzymajcie za mnie kciuki! #podróże #girlswhotravel #solotravel #solofemaletraveler #aniamaluje #karaiby #podróżemałeiduże

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem...

Restauracja z zakazem wstępu dla dzieci i słodziaki z aliexpress [TYGODNIK]

sukienka w kropki polka dot dress red czerwona

Tuwim napisał, że “mimozami jesień się zaczyna”, a ja patrząc na żółtą nawłoć (bo to o nią chodziło) zanuciłam z automatu za Niemenem. Nadchodzi moja najukochańsza część roku. Złota, piękna jesień.
Znaczy – będzie taka, jeśli będzie przyjemnie i ciepło, bo liście wyglądają najpiękniej w słońcu.
Zastanawialiście się kiedyś, ile takich “baboli” poszło w świat przypadkiem? Tuwim naknocił i nazywamy nawłoć mimozą, infantylne obrazki w książkach dla dzieci sprawiają, że jeże kojarzą się z jedzeniem jabłek i noszeniem ich na kolcach a setki dzieci piszą rzodkiewka przez “ż”, bo komuś cegła na głowę upadła i nazwał w gangu świeżaków rzodkiewkę  Żanetą. 
gang słodziaków aliexpress biedronka
Koszmar na szczęście się nie powtórzył, bo biedronka wprowadzając gang słodziaków nie popełniła równie rażącego błędu, ale lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zając Zuzia już wkrótce będą dostępne na aliexpress. W zasadzie to lisek już jest. Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić – odsyłam do poradnika jak kupować na aliexpress. No i pytanie do znajomych czytających bloga – czy ja mam zbierać dla kogoś naklejki?
Przy okazji – czy pomysłodawca nie zna żadnych kobiecych imion na “S”? 
1.Aktualnie czytana książka – Kirke, Madeleine Miller. Niesamowicie ciepła, przyjemna i pełna takiego… no właśnie. Czy ja w XXI wieku mogę napisać jeszcze “kobiecego ciepła i delikatności” czy jakaś mniej ciepła i delikatna kobieta się obrazi? Ja bardzo lubię słowo “kobiecość” i anwet napisałam tekst o tym, co dla mnie ono oznacza. 😉
2. Bagietka z szynką serrano, kozim serkiem, sałatą rzymską i figami -niebo! Kocham figi, nawet poświęciłam im osobny tekst – Figa- jak jeść i co z nią zrobić
3.Chińskie jedzenie Du-za mi-ha, ale chyba mi się taka kuchnia znudziła, bo ledwo zmęczyłam
4. Pytacie o sukienkę, obiecałam, wrzucam!
sukienka w kropki polka dot dress red czerwona
Zanim zgadniecie czy obalałam się, czy się nie obalałam – podrzucam link czerwona sukienka w kropki. Bardzo ją lubię i cieszę się, że Wy też. Pamiętajcie jednak – to nie jest sukienka do samej ziemi, tylko do kostek. Ja mam 170 cm. Na aliexpress znajdziecie bardzo dużo pięknych sukienek maxi w kropki – podlinkowałam do takiej,która podoba mi się najbardziej, ale chwilowo obiecałam sobie nie kupować ubrań dopóki nie sprzedam nadwyżki tych, które mi się znudziły.
1. Zmęczenie / 2. Nagrywam trochę na youtube/ 3. najwygodniejsza ostatnio rzecz, czyli kombinezon z wiązaniem z boku. To polska marka lemoniade.pl, na hasło ANIA jest 10% rabatu, a mają całkiem ładne kombinezony
1. Zawsze gdy ktoś chwali się zasięgiem czy interakcjami mam w głowie takie obrazki xD. No hmm, nie tylko wartościowe treści się klikają.Niestety. 2/ mówiłam,że czuję się jesiennie? /3. Często gdy ktoś przejeżdża przez mój rodzinny Solec Kujawski, robi zdjęcie i mi wysyła. Miło!  Jeśli kogoś to ciekawki – nagrałam film o tym, jakie czuję różnice między mieszkaniem w Warszawie a w małym miasteczku
Bar mleczny “Prasowy” przy Marszałkowskiej. Bardzo (!) tanio i smacznie. Pierogi, naleśniki, bigos, kotlety mielone, kopytka – większość poniżej 10 zł. Mój brzuszek się cieszył 😀
To linki tygodnia, co?
Ja napisałam tylko dwa teksty

Zanim zaczniesz chodzić bez stanika… – o tym, co dało mi chodzenie bez i dlaczego nie zamierzam się radykalizować i czasami noszę.

Wywołało to większe poruszenie niż przypuszczałam. Ktoś w odwecie próbował mi ukraść konto na instagramie, dostałam sporo wiadomości anonimowych, że pożałuję ale elo – jak publicznie ktoś rypie follow za follow albo komentarze z bota na potęgę, to i tak to widać. Zakładam, że robiąc takie rzeczy świadomie raczej się tego nie wstydzicie. 
W sieci:
Natalia z Jest Rudo pokazała jakie postępy poczyniły w fotografii jej czytelniczki. Cudownie się to ogląda

Projekt pokazujący, jak wyglądają naprawdę więzienne cele w różnych krajach – przyznam, że rzeczywiście – niektóre lepiej niż pokoje z olx w Warszawie, ale ograniczenia wolności nie chciałabym za żadne skarby.
Asia Pachla wygrzebała najbrzydszą kolekcję Ikea – o mamo, jaka fujka!
Ciekawy tekst na temat diety w trakcie miesiączki – ja w sumie jem śledzie i zagryzam je czekoladą 😉
właściciel niemieckiej knajpki wprowadził zakaz przychodzenia tam z dziećmi poniżej 14 roku życia. Jestem z wykształcenia pedagogiem,w dodatku terapeutą, ale tak, bardzo chciałabym miejsc wolnych od dzieci.  Gdzie można przyjść w spokoju porozmawiać albo na randkę. Jestem też za miejscami przyjaznymi dzieciom, ale czasami potrzebuję od nich odpocząć. Co sądzicie?
Agnieszka i jej tekst o tym, dlaczego warto polubić pieniądze. Bardzo w klimacie mojego tekstu o tym, dlaczego kobieta musi mieć własne pieniądze. Bardzo mnie wkurza to beztroskie “u nas to misiek ogarnia finanse” bo spoko i fajnie, ale jednak zachowując się jak bezwolne cielę możesz skończyć na lodzie.
Bonusowo – Kamil, kolega z karate (trenowałam 10 lat!) przeglądali z senseiem stare zdjęcia i wygrzebali takie cudo jak to po lewej. Bardzo miło wspominam czasy karate, nauczyły mnie ogromu szacunku do drugiego człowieka i swoich słabości. Jak sensei zauważył, że ktoś nie powiedział pani sprzątającej “dzień dobry”, to kazał mu robić karne pompki. 
Na moim kanale – Aniamaluje na youtube są dwa nowe filmy. 
Jeszcze 150 wyświetleń pod tym, i wrzucam kolejny film

Najnowszy też możecie oglądać 🙂

Uściski!!

Psst! jeśli ktoś tu jest nowy – tygodnik to taki cykl, gdzie mówię o mydle i powidle, traktujcie go z przymrużeniem oka 🙂
Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

20
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
aniamalujeNihil NoviMargerytkaZ mojej strony lustraJustyna Wiśniewska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Justyna Wiśniewska
Gość

Mi! Sowę przygarnę ;D 😀 już wczoraj widziałam na Ali maskotki chyba za 21 zł ;D

studentka
Gość
studentka

Może sowa ma na imię Zofia, bo sowa się kojarzy z mądrością, a z mądrością kojarzy się Zofią? Sophia – mądrość. Ja bardzo odczuwam dietę w czasie okresu. Czasem w pierwszy dzień okresu było tak źle, że moja mama chciała wzywać pogotowie, a ja jedyne na co miałam ochotę to leżeć na podłodze i wymiotować. A czasem przez cały okres nie czułam prawie w ogóle nic. Gdybym sama nie doświadczyła tego to bym nie pomyślała, że aż tak bardzo to ma znaczenie. Najpierw rzuciło mi się w oczy, że pogarsza mi się jak wypiję kawę lub alkohol w czasie okresu.… Czytaj więcej »

Z mojej strony lustra
Gość

A jak dzieci zaczną pisać “jerz” przez tego Jerzego ;O
Podoba mi się pomysł z knajpą.

Margerytka
Gość

Nie wiem czy wiesz, ale jakiś czas temu “kocia kawiarnia” (Miau Cafe w Warszawie) wywołała oburzenie, kiedy ogłosili na fb, że wstęp dla dzieci poniżej chyba 12 lat tylko w określone dni otwarte, poza nimi nie. Część ludzi pisała: w końcu!, inni: ale jak tak można! A ja naprawdę rozumiem potrzebę tak przyjaznych dla dzieci, jak i miejsc bez dzieci.
A na “Kirke” chyba się skuszę 🙂
Swoją drogą, szukam i nie mogę znaleźć, czy to możliwe, że “Pan raczy żartować, Pani Feynman polecałaś i std to znam?

Dorota
Gość

Jak zawsze ciekawy wpis i jak zawsze jest co czytać. Jeśli chodzi o kawiarnie bez dzieci, jestem jak najbardziej za, ale też nie mam nic przeciwko kawiarniom z dziećmi. Czasami jednak mamy ochotę się zrelaksować i posiedzieć w ciszy i spokoju. Nie przypominam sobie, żeby rodzice mnie zabierali do takich miejsc i nic mi przez to nie ubyło 😀 No ale dla równowagi, niech młodzi rodzice też mają swoje miejsce 😉

pidzamowa
Gość

Ale czy jeż Jerzyk to nie babol 😉 ?

Mudi
Gość
Mudi

Pomysł z restauracją bez dzieci – dla mnie super!

W zeszłym roku byliśmy na wakacjach w hotelu tylko dla dorosłych – bardzo polecam, brak krzyków, biegania hałasu zarówno nad basenem jak i w restauracji. Kobiety opalały się toples bez skrępowania.
Dzieci mi nie przeszkadzają, ale sama ich nie mam i nie jestem przyzwyczajona do ich energii 🙂 Lubie ciszę i spokój. W takim hotelu można było serio wypocząć!

AntyspolecznySuselObsesjonista
Gość

Restauracja bez dzieci to marzenie. Nie ukrywam mojego dystansu do malych ludzi, za co nie raz zostaam zmieszana z blotem bo kiedy chce zjesc w spokoju a jakis Kajtek drze sie oboj i biega jak szalony ti potrafie rzucic komentarz odpowiedni. Za dziecko odpowiada rodzic i powinien zadbac, zeby nie przeszkadzalo innym ale szanowne madki maja inne zdanie. Jeszcze bokiem im wyjdzie to bezstresowe wychowanie.
Tekst o influencerach jest mega i popieram mowienie o takich rzeczach wprost. Przeciez widac golym okiem kto korzysta z bota albo nagle doszlo mu obserwatorow. Trzeba byc naiwnym, zeby myslec, ze sie to nie wyda 🙂

Karola Pałgan
Gość
Karola Pałgan

W temacie miejsc z zakazem wprowadzania dzieci: jestem za. I piszę to z pełną świadomością ja, aktywna zawodowo pedagog, sama będąca w ciąży. Wiem jak to jest jechać na urlop i marzyć, że spędzę kilka dni w ciszy, spokoju i skupieniu, a kończy się na wysłuchiwaniu śpiewających i pokrzykujących dzieci. I nie mam na myśli dzieciaków, które są “rozwrzeszczane” tylko te, które się zwyczajnie bawią. One też “produkują” hałas i zamieszanie. Bo muszą. Bo żyją. Bo są dziećmi. Z przyjemnością szukam wtedy miejsc, gdzie wiem, że dzieci nie spotkam. I nie widzę w tym nic złego. Ale trzeba żeby to… Czytaj więcej »

Karolina Olenkiewicz-Martynisz
Gość
Karolina Olenkiewicz-Martynisz

Te całe zalecenia dietetyczne podczas miesiączki wydają się być bardzo sprzeczne. Widać, że autorka zebrała kilka wiadomości, ale w ogóle ich nie przeanalizowała pod kątem miesiączki i organizmu jako całości. Z jednej strony: nie jedz tłustego, bo wątroba i wzdęcia, z drugiej – jedz tłuste ryby i ciecierzycę, tu o wzdęciach i wątrobie nie ma ani słowa. Są też dwa błędy – zarówno alkohol jak i kofeina pomagają w wydalaniu wody, nie w zatrzymywaniu. Podczas miesiączki woda de facto sama się uwalnia, bo gromadzona jest głównie przed okresem. Stąd niektóre dziewczyny mają w pierwszych dniach rozwolnienie. Nie mówię, że są… Czytaj więcej »

Joanna ga
Gość
Joanna ga

Aktualnie w Miau Cafe w Wawie tez jest zakaz wejścia dla dzieci do 14 lat (oprócz specjalnych warsztatów), acz tam to jest z innych powodów.

aniamaluje
Gość

I bardzo dobrze, że tak jest. Kotów nie powinno się stresować, to nie maskotki

Panna Nika
Gość

Też się zastanawiałam, dlaczego Biedronka nie nazwała Sowy chociażby Sonia, ale teraz czytając ten tekst wpadłam na pomysł, że może to pierwotnie była Sofia – mądrość kojarzona z sowami?

A co do knajp bez dzieci – ja również jestem na tak. Tak jak są hotele tylko dla dorosłych. Są miejsca dedykowane dla rodzin z małymi dziećmi, gdzie np. na wspomnianą przez Ciebie randkę przecież nie pójdę, to dlaczego nie może być miejsc działających w drugą stronę? 😉

Anita Piątek | Tosiakowo.pl
Gość

Więzienne zdjęcia są niesamowite! Wow. Trochę to przerażające…

daria-porcelain.pl
Gość

uwielbiam Twój tygodnik 🙂 niby mydło i powidło a jednak wiele ciekawych rzeczy można tu poczytać 🙂

livethedream.pl
Gość

Obserwuję Cię już od jakiegoś czasu i wiedziałam, że jesteś pedagogiem, dlatego gdy tylko zobaczyłam tytuł posta o resturacjach z zakazem wstępu dla dzieci pomyślałam sobie: “Oho, zaraz pewnie się zacznie…” Wybacz moją szczerość – jakoś zaszufladkowałam Cię do kategorii pedagog – wojujący obrońca dzieci (z przymrużeniem oka oczywiście;p) ale zgadzam się w stu procentach! Absolutnie nie mam nic przeciwko dzieciom, ale idąc do restauracji i widząc jak młody wywala golenie na stół i wierzga nimi jak źrebak, mam ochotę strzelić pstryczka w nos starym, którzy jak gdyby nigdy nic dalej kontynuują konsumpcję. Kelnerka patrzy, goście w około zdumieni, a… Czytaj więcej »

aniamaluje
Gość

dziękuję!!!!

Gosia
Gość
Gosia

Moja mama kiedyś widziała, jak jeż niósł jabłko na grzbiecie, dosłownie jak na obrazkach i bardzo się zdziwiła, bo myślała, że to ściema. Więc coś w tym jednak musi być 😀

Nihil Novi
Gość

Może idealnym sposobem na pogodzenie posiadaczy i nieposiadaczy dzieci byłoby stworzenie oddzielnych sal? Jak takie dla palaczy i niepalących ;D

Klaudia Jaroszewska
Gość

Faktycznie, nie ma żadnego imienia na S…. 😀

Previous
Jak oszukują influencerzy i jak to wykryć
Restauracja z zakazem wstępu dla dzieci i słodziaki z aliexpress [TYGODNIK]