Rząd chce zabić moją czytelniczkę Kasię [TYGODNIK]

No teraz mam zagadkę, jak nowym czytelnikom wytłumaczyć, czym jest „tygodnik”.
Nie wiem jak powiedzieć, że to taki cykl o mydle i powidle z całego tygodnia. Że nie na poważnie. Kiedyś czytelnik mi napisał, że mój blog jest jak dobry, polski bigos – sporo w nim różnych dziwnych rzeczy, ale to połączenie zaskakująco dobrze smakuje.
Inna osoba mi kiedyś powiedziała, że jestem jedyną osobą na świecie, która potrafi przejść gładko od pedofilii do przepisu na ciastka.
Ja właśnie uważam, że tak wygląda życie. Jest w nim mnóstwo dziwnych zdarzeń i emocji zaprzątających nasze głowy.
Znowu nuci mi się „Wonderwall” i There are many things that I Would like to say to you but I don’t know how.

Moja czytelniczka, a jednocześnie znajoma, Kasia,napisała na swoim fejsie:


Jeśli możecie coś dla mnie zrobić, to bardzo proszę o podpisanie tej petycji. Leczenie w miastenii praktycznie nie istnieje, bo obecnie jedyna opcja to zażywanie trucizn. W dodatku w od marca rząd wstrzymał refundację immunoglobulin, które w miastenii są podawane na ratunek życia, w momencie przełomu. Teraz ich nie będzie… Tylko w ciągu ostatniego roku były potrzebne mi 3 razy.


Za każdy podpis będę serdecznie wdzięczna 
<3


Petycja jest tutaj


Kasia mogła umrzeć (!) już 3 razy tylko w zeszłym roku, ale dostała lek. Teraz rząd stwierdził, że płacić za leczenie nie będzie. 

(Ale 60 tysięcy na kampanię dezinformacyjną w sprawie pensji nauczycieli oczywiście miał).

To jest bardzo, bardzo ważne. Rzadko korzystam z baitów (w sumie bait nie spełnia obietnicy, a tutaj w tekście jest tytułowe zagadnienie), ale zamieściłam taki tytuł tylko dlatego, by poprosić was o podpisanie petycji i przyciągnąć uwagę.
Bardzo polubiłam Kasię! Chcę, żeby żyła!

Petycja nie dotyczy leku, który rząd przestał refundować, a środka, który sprawdza się na zachodzie, ale u nas się go nie stosuje.

Kasia napisała mi tak:Refundacja na lek „na ratunek życia” została wstrzymana, więc szukamy alternatywy do leczenia sterydami i chemią, która będzie miała mniejsze skutki uboczne, trzeba zażywać ogromne dawki sterydów a one i tak nie powstrzymują przełomów. Calcort jest stosowany za granicą.

W tym tygodniu byłam w Gdańsku w beauty busie pewnej marki, której wyjątkowo nie wymienię z nazwy, bo nie chciałabym aby wyskakiwała w google gdzieś koło hasła „pedofilia”. A jest bardzo fajna! Spotkałam się też ze znajomymi z Trójmiasta (za zdjęcie dziękuję mojej imienniczce i autorce książki o wizerunku w social mediach, Annie Marii Wiśniewskiej ;). Spotkałam wiele swoich czytelniczek i to było bardzo miłe, chociaż:
– było bardzo zimno, a ja byłam ekstremalnie zmęczona.
Społeczność jaka utworzyła się wokół mojego bloga jest naprawdę niesamowita. Zawsze czuję się onieśmielona i wzruszona, gdy ktoś ma ochotę przyjść w swoim wolnym czasie na spotkanie ze mną. I to są zawsze bardzo fajne osoby. Zaangażowane, działające w różnych projektach! Zdjęcie po lewej stronie – po środku dziewczyna, która opowiadała mi o konferencji podróżników „Kolosy”. Chwilę wcześniej w pociągu dosiadł się do mnie chłopak, któremu kazała to zrobić dziewczyna, gdy napisał jej wiadomość „ej, chyba jadę w jednym wagonie z taką blogerką!”. Też jechał na „Kolosy” :). 
Dziwię się, że mnie rozpoznajecie, ostatnio wyglądałam jak cień siebie. Ryjąc w artykułach o pedofilii i seksualizacji dzieci siedziałam przed komputerem do trzeciej w nocy. A może nad ranem?
Karta LGBT, Standardy WHO. Dokumenty dostępne za darmo w internecie. Nikogo nie interesuje ich rzeczywista zawartość – ludzie wierzą w propagandę mediów publicznych.
Zabolało mnie to. Znam wiele osób, które nie są hetero. To zupełnie normalni ludzie. Tymczasem w ich stronę zaczęła być kierowana nienawiść, bo „geje chcą masturbować 4-letnie dzieci”. Przerażenie ideą nauczania czterolatków masturbacji rodzice podawali info dalej. Problem w tym, że nikt nie chciał nikogo masturbować, a właśnie chronić. Uświadomić dziecko, że nikt nie ma prawa zaglądać mu w majtki ani nic w nie wkładać. I że jego ciało jest tylko jego. Uczyć jak wzywać pomoc, jak reagować. 
Bronić, przed pedofilią.
Słyszałeś o czymś takim jak mental bandwith? To taka „przestrzeń w głowie”, która jest w pewien sposób ograniczona. Każdego dnia stykamy się z wieloma bodźcami i mamy wiele myśli na różne tematy, ale nie jest możliwym skupienie się na wszystkim. Ta przestrzeń jest ograniczona. Nie dziwię się rodzicom, którzy podawali fałszywe informacje dalej. Praca, ogarnianie domu, zajmowanie się dziećmi. Po to płacimy w podatkach na media, aby nas rzetelnie i przy udziale ekspertów informowały o ważnych wydarzeniach, zmianach prawnych, protestach.
Problem w tym, że media siały dezinformację i szkodliwą propagandę. Dlatego właśnie poświęciłam tydzień, na zapoznanie się z najnowszymi badaniami oraz opinią seksuologa i napisałam  potoczny, łatwy w odbiorze, ale wciąż oparty na twardych danych tekst:
I tutaj najserdeczniejsze podziękowania dla Was, podających ten tekst dalej. I nie piszcie proszę „obserwuje mnie mało osób, przepraszam”, bo nie ma za co przepraszać! Ja jestem szalenie wdzięczna za każde udostępnienie. Nie wierzę, że w XXI wieku musimy wciąż dyskutować na takie tematy. Jestem przerażona, że rząd daje w ten sposób nieme przyzwolenie na szykanowanie ludzi nieheteronormatywnych, bo zrównuje się ich z pedofilami 🙁

A wiecie co jest najbardziej szalone? Mój tekst skomentował (pisząc, że jest niewiarygodny) szef TVP info. Dzięki temu komentarzowi wpis wyświetlił się ludziom, którzy go obserwują. I ci ludzie zaczęli mi pisać wiadomości, że dziękują za tekst, że nie wierzyli do końca, ale zerknęli sami w standardy i są zdziwieni, że nikt nie chce wcale masturbować dzieci, a chronić je przed pedofilami. Pamiętajcie proszę, że sporo przypadków pedofilii, to pedofilia w rodzinach (matka, wujek, ojciec, ojczym…). Jeśli dziecko nie wie, że to jest złe, pomyśli, że trzeba zacisnąć zęby jak wtedy, gdy przełyka się niesmaczne lekarstwo albo idzie na operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Rzetelna edukacja może uratować te dzieci i sprawić, że poproszą o pomoc.


Nie piszcie tylko, że wstyd wam, że uwierzyliście w propagandę. Wstyd powinno być propagandzistom.

Wspomniałam właśnie, że pan Samuel pozwolił mi niechcący trafić do grona odbiorców TVP? 

Czasami mając jakieś określone intencje, przypadkiem robimy odwrotnie. Czytałam ostatnio o tym, że rozdawanie ubrań mieszkańcom krajów rozwijających się, zabiło lokalny przemysł tekstylny. Te małe pracownie krawieckie i szwalnie. Kto kupi lokalne produkty, gdy w darach przyjdą europejskie?

Spektakularne akcje wykupywania koni przeznaczn
onych na rzeź sprawiły, że właściciele tych koni celowo zaczęli je zabiedzać, by zainteresowały się nimi fundacje. Szerzej pisałam o tym w tekście

Chcąc pomóc – psujesz, czyli jak uwolnione norki wpadły pod samochody

Lubimy pomagać osobiście. To daje większe poczucie sprawstwa. Te nieszczęsne cukierki rozdawane ubogim dzieciom na Zanzibarze, które dają nam natychmiastową gratyfikację w postaci szczerego uśmiechu są łatwym sposobem na poprawienie sobie humoru i poczucie się lepszym człowiekiem. My widzimy uśmiech, nie widzimy potem bolących, zepsutych zębów w miejscu bez dostępu do opieki dentystycznej.
Właśnie dlatego jestem fanką modelu, w którym mimo wszystko – pomagają osoby znające realne potrzeby danej społeczności.
Dlatego zdecydowałam się wspierać „Solistów”, którzy osobiście znają ludzi do których kierują paczki z pomocą. Znając ich realne potrzeby. Bardzo zachęcam do wpłacania choćby symbolicznych 10 zł, ja zdecydowałam się na program za 89 zł,czyli 7,50 zł miesięcznie. Za te pieniądze sadzone są drzewa, budowane ule oraz kierowana jest pomoc w postaci paczek z naprawdę  potrzebnymi rzeczami.
Chciałabym zmienić temat na lżejszy, ale dzisiejsza konferencja kościoła na temat pedofilii wywołała moje oburzenie. Po pierwsze, raport to żaden raport. Naprawdę czekam na szczere rozliczenie. 
Po drugie… kościół nazwał mówienie o pedofilii „atakiem” a gwałcicieli i pedofili porównał do atakowanych w czasie Holokaustu Żydów. Opadło mi wszystko.
Mam wielu wierzących znajomych. Takich prawdziwie wierzących. I widzę, jak bardzo boli ich czarny PR wynikający z wypowiedzi kilku starych, cynicznych dziadków. W kościele jest wiele wspaniałych księży i im też zależy na oczyszczeniu się z czarnych owiec. 
Patrzcie, jaką mądrą mam czytelniczkę Weronikę! 
Zgadzam się z nią całkowicie. Jeśli hierarchowie kościoła naprawdę wierzą w nauki Chrystusa, powinni stawać na rzęsach by winni ponieśli konsekwencje i zostali wydaleni ze stanu duchownego. To kolejna konferencja na której nie padło ani słowo „gwałt”ani „zadośćuczynienie” :(. Jest mi po ludzku przykro.
Zmieniając temat na lżejszy. Bardzo często słyszałam, że mam długie nogi. Nie mam! Ale umiem je podkreślić odpowiednim ubraniem.

 Wpis oraz film o tym jak dobrać buty i ubranie by nogi wydawały się dłuższe, znajdziesz tutaj 

Jaki buty by nogi wyglądały na dłuższe?

Celowo zamieszczam takie rzeczy w tygodniku. Głos kobiet jest bardzo często bagatelizowany, gdy wyglądają młodo albo nie noszą spódniczek do połowy łydki i obszernych golfów. Tymczasem ubiór nie wpływa w żaden sposób na wiedzę i kompetencje. Mam na imię Ania, lubię czasami posiedzieć w raportach i artykułach naukowych, ale lubię też szpilki.
Kilka poleceń:
– Gloria i jej instaglories na instagramie  – bardzo fajny cykl o insta
– Asia z madebygigi i jej instaprasówka
Oba cykle polecam na równi 🙂 No i trochę rozbawiło mnie ostatnio jak padł instagram i mnóstwo osób żyjących tylko z tego wpadło w panikę 🙂
Polecam dywersyfikację! i w finansach, i w życiu – zobacz mój tekst z 2013 – filary życia
Zostałam poporszona o udział w materiale o kobiecej solidarności
Za zaproszenie dziękuję 🙂
U mnie na kanale skrócona wersja tekstu o edukacji seksualnej
No i na moim instagramie jest Q&A dotyczące pielęgnacji rzęs przedłużanych, wypowiedziała się w nim w Julia z may eye
A ja zostawiam Wam z życzeniami miłych snów i po więcej odsyłam właśnie na instagram aniamaluje, gdzie najczęściej wchodzę z Wami w interakcje. Dzisiaj lawinę komentarzy wywołała pokazana na stories metamorfoza mojego brzucha ;).
Znowu zepsuł się disquss. Widzę wasze komentarze, ale nie mogę ich zaakceptować 🙁
Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
5 lat temu

Petycja podpisana i udostępniona 🙂 Jak Ty pięknie potrafisz przejść z pedofilii do zgrabnych nóg ;))

Julia D.
Julia D.
5 lat temu

Cześć Aniu! Mam pytanie – z jakich źródeł czerpiesz te wszystkie informacje, wypowiedzi itd.? Nie zrozum mnie źle, nie chcę się przyczepić, po prostu jestem ciekawa. Sama czuję się przytłoczona manipulacją rządu (i chyba niewiele mniejszą opozycji) i chociaż nie zawsze się z Tobą zgdadzam, to ufam Twoim informacjom. Zdradzisz źródła albo najlepiej napiszesz post o tym, jak się dokopać do porządych danych, na co uważać et cetera?
Pozdrawiam 😉

Previous
Masturbacja 4-letnich dzieci i pedofilia, czy zapobieganie jej? O co NAPRAWDĘ chodzi z tymi zaleceniami WHO i kartą LGBT
Rząd chce zabić moją czytelniczkę Kasię [TYGODNIK]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x