Ale się cieszę, że mogę pokazać Wam moją ulubioną część świata! Zieloną, barwną, zupełnie inną! Nabieram tutaj potrzebnego mi dystansu i pokory. Jest taka książka profesora Obuchowskiego „Galaktyka potrzeb” i oprócz tych znanych z klasycznej piramidy, opowiada właśnie o potrzebie dystansu. Mam dystans do siebie, do swoich wpadek, do życia. Bez niego bym zwariowała! Ale nigdzie nie nabieram takiego dystansu jak właśnie w Azji. Traktuję tutaj życie tak, że nie mam szczegółowego planu, mówię TAK! wszystkiemu, co do mnie przychodzi i na co moje ciało nie spięło się w obronnym NIE. Dziękuję, że śledzicie moje przygody, wkładam mnóstwo czasu w złożenie relacji, dlatego dziękuję za ich wyświetlanie! ♥️
I jaram się ogromnie, że jest Was już tutaj 50 TYSIĘCY🎈 dziękuję każdemu, kto podsyłał moje stories albo mój profil dalej - czuję radochę, że mogę pokazać Wam to, czego doświadczam i jeszcze większą na myśl, że powoli kończę ebooka ze wskazówkami jak zorganizować sobie do A do Z podróż na własną rękę. Wiem, że wielu z Was wybiera biura podróży bo nie wie jak. Pokażę! 
W końcu jestem pedagożką, moją życiową misją jest stawanie się tym mostem, po którym można przejść dalej, do przodu.
Tak mi kiedyś napisał Nietzsche, tego się trzymam!
Dzięki raz jeszcze, uwielbiam Was🥰
#redress #czerwonasukienka #aniamaluje #travelbloger #solofemaletraveler #bali #wakacje #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #indonezja #azja #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ale się cieszę, że mogę...

Ta #podróż jest fajna, bo nie wiem jaki będzie mój kolejny krok. Biorę, co daje mi życie. Nie oceniam, obserwuję. Jak zawsze założenia kompletnie rozjechały się z rzeczywistością - przez ten cały czas przeczytałam może ze 20 stron książki! Scenariusze pisane przez życie są ciekawsze. A ja jestem ciekawska. Pytam, dopytuję, wściubiam nos tam, gdzie nie powinnam. Szukam różnych perspektyw. Miałam odpocząć, a każdego dnia zasypiam kamiennym snem z nadmiaru wrażeń! I podoba mi się to bardzo. Jestem w Azji solo, bo chciałam wyjść poza swoją bańkę. Poznać ludzi z innych kultur, prowadzących inny styl życia niż ja, mających fajne pomysły. 
Często w DM-kach pytacie jak to jest, że poznaję tylu ludzi. Gdzie poznać przyjaciółkę, gdzie chłopaka.
Moja wskazówka? Wyjdź z tego domu sama, nie czekaj na towarzystwo. Jak wyjdziesz z koleżanką, to z dużym prawdopodobieństwem pozostaniesz w towarzystwie tej koleżanki. Pozbądź się tego myślenia „poszłabym na jogę, ale nie mam z kim” i idź! 
Ja idę!
#aniamamuje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #canggu #beach #plaża 
#solotraveler #travelblogger

Ta #podróż jest fajna, bo...

Wielu ludzi w moim wieku nie godzi się na scenariusz studia-kredyt na 30 lat- praca do śmierci i chce od życia czegoś innego. Taki scenariusz też jest bardzo ok, czasami sama bym chciała być w stanie wykonywać prostą pracę, o której nie będę myśleć jak z niej wyjdę! Mój mózg tak nie potrafi, zawsze coś kombinuję! W moim pokoleniu mnóstwo ludzi nie szuka mało uczęszczanych ścieżek. Tworzymy własne. Ja nigdy nie sądziłam, że będę mogła utrzymywać się z bycia Anią. Każdego dnia jestem za to wdzięczna!
To zdjęcie zrobił mi Varin. Blade Runner (kocham! Ale jeszcze bardziej ostre pióro Philipa K. Dicka) odcisnął na nim takie wrażenie, że zajął się fotografią, której motywem są neony. Podkłada lusterko pod obiektyw i bach - gotowe. Zabawa trwa godzinę, kosztuje ok. 150 zł. Ze mną był jeszcze chłopak ze Słowacji. Varin ma ok. 20 bookingów miesięcznie i jest w stanie utrzymać się w Bangkoku z takiego pstrykania. Oznaczam go wam na zdjęciu!
Gdyby można było utrzymywać się ze wszystkiego, za co chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie? Ja zawsze chciałam żyć z pisania. Jestem szalenie wdzięczna, że sobie taką możliwość stworzyłam a XXI wiek mi to umożliwił. 
A Ty? Może wystawisz na Airbnb za 200 zł naukę lepienia pierogów dla turystów? Why not! #neonbangkok #neonphotography #aniamaluje #travelgirl #podróże #podróżemałeiduże

Wielu ludzi w moim wieku...

Dla kogoś być może kolejna instagramerka z dupą na wierzchu, dla mnie zdjęcie na pamiątkę zachwytu nad cudownym wodospadem💧Z ekscytacji drżała mi cały czas łydka! Natura potrafi być majestatyczna!🌱
Sama wyspa ma różne oblicza. Na razie doświadczyłam #Bali dla lekko aroganckich młodych ludzi z lepszego (finansowo) świata, bujających się po instagramowych knajpkach. Bali komercyjnego i turystycznego, Bali pełnego przepięknej, dzikiej przyrody, Bali cudownych miejscowych ludzi i Bali mistycznego. Z pewnością perspektyw jest dużo więcej! Staram się patrzeć na świat pod różnymi kątami i zadawać wiele (czasami może ciut zbyt wścibskich) pytań. Ile ja się podczas takich podróży uczę, to o jeju!

A odnośnie pupy w bikini, to nie wrzucając takiego zdjęcia sama bym przyznała, że kobieta w bikini popełnia jakiś grzech, w odróżnieniu od mężczyzn z gołymi klatami. Nie postrzegam tak świata!😉 Pięknego piątku🌸
Fot: @czula.kaminska (mały spoiler tego, co jutro na stories)
#podróże #podróżemałeiduże #blogerka #wodospad #waterfall #bali #travelgirl #travelblogger #aniamaluje #szczerze_pisząc

Dla kogoś być może kolejna...

Nie wszystkie zdjęcia muszą być wymuskane ;) 🌸Moja pogadanka na temat „chłopak by mnie nie puścił” wywołała spore zamieszanie! Opisujecie swoje toksyczne relacje z partnerami, którzy „zabraniali” wam przeróżnych rzeczy. Czasami toksyczne byłyście Wy, w ciągłym strachu, że partner zdradzi. Dzisiaj jesteście w innych relacjach i wiecie, że to nie powinno tak działać i wyglądać. I wspaniale! Lepiej przejrzeć na oczy późno, niż wcale!
Szkoda życia na kogoś, kto podcina Ci skrzydła. Jeśli masz coś, przed czym chcesz ostrzec inne dziewczyny - dawaj śmiało! Czasami zaczyna się od „nie podoba mi się jak chodzisz w sukienkach”
Pozdrowienia z #Bali! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #balibowlsandsmoothies #relacje

Nie wszystkie zdjęcia muszą być...

Wyprawa solo jak dotąd:
👉🏻Ani jednego dnia nie spędziłam zupełnie sama! Poznałam mnóstwo ludzi, z innymi polubiłam się bardziej, bo miałam okazję lepiej ich poznać. 👉🏻Popełniłam sporo błędów organizacyjnych. Np. teraz jestem na #Bali i już czuję, że bez skutera będzie ciężko (mam problem z błędnikiem, nie będę ryzykować), ale jestem dobrej myśli.
👉🏻Do tej pory nie udało mi się popracować! Spędziłam na pracy może godzinę, no chyba, że liczyć składanie relacji na insta, to wtedy pracowałam ze 3h dziennie. Byłaby to jednak najmniej płatna praca świata, bo nic nie zarobiłam🤣🙈
👉🏻Jestem zupełnie nieprzygotowana na #Wietnam! Poranki i wieczory są podobno chłodne (16 stopni). Z polskiej perspektywy to się wyda śmieszne, ale ja mam tu 35 stopni i takie właśnie ubrania.
👉🏻Możliwe więc, że zamiast 2 tygodni w Wietnamie zmyję się szybciej na jakąś wyspę w Tajlandii (Ko Chang albo Ko Samui) albo na Koh Rong w Kambodży :) Ogólnie mordka mi się śmieje cały czas, jest fajnie, jest dobrze!
Teraz pora się trochę opalić.
Mam nadzieję, że podobają Wam się moje przygody na stories! Wielu rzeczy i ludzi też nie pokazuję, ale może wykorzystam te historie w jakiś luźniejszy dzień. Dzisiaj np. chciałabym nagrać krótką pogadankę 😁

Uściski z Bali!

Wyprawa solo jak dotąd: 👉🏻Ani...

Wciąż nie mogę uwierzyć, że smakował mi wege boczek🤯
To były bardzo intensywne dni w Bangkoku, pora na kolejną przygodę - co powinnam zrobić na Bali?
Jakieś rekomendacje? Nie mogę prowadzić skutera, mój błędnik nie ogarnia, więc pewnie będzie ciężko, ale nastawiam się pozytywnie do całej przygody😊
Poleżałabym ze dwa dni na plaży z jakąś książką, bo z nadmiaru wrażeń i emocji moja czaszka dymi😁.
Zastanawiam się też, którego dnia dopadnie mnie kryzys tej podróży, ale czas pokaże!
Podrzućcie swoje rekomendacje a ja powalczę z walizką i idę spać 😘
#Bangkok #vege #foodie #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Wciąż nie mogę uwierzyć, że...

Jestem wkurzona. Że musimy udawać, że mamy mężów i nosić fejkowe obrączki, aby pozbyć się niechcianych adoratorów. Że samo „nie” nie wystarcza i żaden argument nie ma takiej mocy, jak bycie „przypisaną” do jakiegoś faceta. Jakbyśmy same się nie liczyły jako jednostki ludzkie.
Chciałabym mieć poczucie, że mogę robić swobodnie wszystko to, co mężczyźni.
Moim kolegom nikt nie radzi, by dla bezpieczeństwa wracali po ciemku w towarzystwie kobiety.
Nie zwraca uwagi, że przebijają im przez t-shirt sutki. Nie szukają w podróży hosteli z pokojami tylko dla mężczyzn, podczas gdy „female dormitory” to nie jest pomysł, który wziął się z powietrza, a realnej potrzeby.
Ja nie chcę pieprzonych przywilejów. Chcę mieć poczucie, że jesteśmy takimi samymi jednostkami ludzkimi. Ale jak się naczytałam o Waszych fejkowych obrączkach i pierścionkach, to zrobiło mi się naprawdę przykro łamane na jestem wkurzona.

Kobieto, co robisz dla swojego bezpieczeństwa i spokoju, czego nie robią mężczyźni? Wyjdźmy z priv, napisz tutaj!
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #kobieta #wkurw

Jestem wkurzona. Że musimy udawać,...

Śmiesznie tu stoję, ale mam nadzieję, że widzicie - jestem w Azji na maksa szczęśliwa, wszystko mnie cieszy! W tym klimacie oddycha mi się wspaniale (nawet w Bangkoku!) każda drobna rzecz jest przygodą! Mnóstwo nowych bodźców, smaków, tekstur, zapachów. Tym razem zamiast wygodnego mieszkania z dostępem do basenu i siłowni wybrałam hostel i zbieram inne przeżycia. Poznaję ludzi z taką samą zajawką na doświadczanie podróży jak ja. Wymieniam setki uśmiechów dziennie, próbuję mówić „dziękuję” po tajsku, unikać jednorazowego plastiku, zachwycać się myjącym pupę kibelkiem i cieszyć z masażu, po którym chodzę lekkim krokiem. Tak lekkim, że zrobiłam ich dzisiaj 25 tysięcy😊. Kocham #Bangkok, kocham tę część Azji, uwielbiam wieczorem składać dla Was relację z tego wszystkiego, co mnie spotyka. Moim marzeniem jest zachęcić innych do tego samego! Chcę rozwiać Twoje obawy i uprzedzenia, pokazać, że to jest proste i da się na własną rękę bez stresu!
#podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #femalesolotraveler #solotravel #bangkok #wakacje #aniamaluje #blogerka #blogerkapodróżnicza #pieszopomieście

Śmiesznie tu stoję, ale mam...

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem towarzystwa do podróżowania - ja pracuję skąd chcę, innych ogranicza urlop. Szybciutko się to zmieniło i teraz nie mam najmniejszego problemu z ogarnięciem towarzystwa. I co zabawne - gdy jest w zasięgu ręki, mam ogromną potrzebę podróży solo. To zupełnie inny vibe, inne przygody, inny rodzaj doświadczenia!
Kiedyś bardzo chciałam wydać książkę z wydawnictwem. Dzisiaj co miesiąc jakieś  mi to proponuje. Wolę sama. I bardzo często gdy podobał mi się jakiś chłopak i okazało się, że z wzajemnością - automatycznie traciłam nim zainteresowanie🙈. To okropny sposób życia, wiecznie chcę tego, czego nie mam, a gdy mam, to już nie chcę😏. Staram się z tym walczyć, ale tez obserwować bacznie z czego wynikają te moje pragnienia.
Wow, dzisiaj zaczyna się moja podróż. Spędzę w niej 35 dni, planuję odwiedzić 3 kraje, w których jeszcze nie byłam i do jednego wrócić. Jak wyjdzie? Czas pokaże. Jedno jest pewne - ja zawsze sobie poradzę i zawsze znajdę sposób by mieć to, czego chcę. Tutaj np. chciałam zjeść śniadanie z widokiem na morze, ale nie było sensownej knajpy więc... przytargałam z @aleksandranajda stół i krzesła z mieszkania. 
Najbliższe 24h spędzę pewnie offline, bo mam cholernie długą przesiadkę, którą zamierzam przeznaczyć na zwiedzanie... sami zgadnijcie jakiego miasta 😉 mam czas aby wykombinować w jaki sposób chcę zamieszczać relacje i jednocześnie zachować bezpieczeństwo nie oznaczając się w czasie rzeczywistym😊 
Trzymajcie za mnie kciuki! #podróże #girlswhotravel #solotravel #solofemaletraveler #aniamaluje #karaiby #podróżemałeiduże

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem...

“Upadłe serca” Książka bardziej zawiła niż “Moda na Sukces”… + KONKURS :)


Recenzja bardzo nietypowej książki oraz szybki konkurs.

Ostatnio w moje ręce wpadła saga Virginii C. Andrews. Nastawiłam się na lekką lekturę na jesienne wieczory, taką, która rozerwie i nie przytłoczy. Jak na mnie przystało – wzięłam się za to od końca, czyli od trzeciego tomu 🙂
I jestem dość zaskoczona. Spodziewałam się lektury lekkiej, nieskomplikowanej i przewidywalnej. Tymczasem wymagała ode mnie sporego wysiłku intelektualnego – autorka stworzyła tak skomplikowane powiązania rodzinne i uczuciowe, że momentami musiałam się upewniać, kto jest ojcem, dziadkiem i facetem głównej bohaterki i czy te funkcje można łączyć. Tak, zgadza się, skomplikowane bardziej niż Moda na Sukces 🙂
Opinię będę przeplatać kolażami prezentującymi moje wyobrażenie o stylu dwóch głównych bohaterek, sióstr Heaven i Fanny. Pomyślałam, że to ciekawe urozmaicenie 🙂 Tym bardziej, że zaczynam doceniać ile mówi o nas ubiór.
Źródła sukienek : jeden,dwa, trzy
Przyznam, że nigdy wcześniej nie miałam kontaktu z twórczością Virginii Andrews. Google podpowiada mi, że ta amerykańska pisarka stworzyła blisko dwadzieścia różnych serii, które zostały przetłumaczone na 22 języki. Już same liczby wzbudziły we mnie ciekawość.Najgłośniejsze dzieło autorki to “Kwiaty na Poddaszu“.Swego czasu spoglądały na mnie z wystawy każdej księgarni ;-). Andrews w swoich książkach porusza sprawy, które zazwyczaj pozostają w czterech ścianach – bardzo zawiłe relacje rodzinne, kwestie zakazanej miłości czy kazirodztwa (!). Jest trochę mrocznie, trochę tajemniczo,ale jednocześnie intrygująco.
suknia, etola, kolczyki
Zazwyczaj sięgam po trochę inne książki, ale nie jestem rozczarowana. Ilość zwrotów akcji i sposób w jaki zbudowała bohaterów jest bardzo interesujący. Nie, nie polubiłam żadnego z nich. Wręcz każdego z osobna darzę antypatią 🙂 Podczas czytania nasuwają mi się takie skojarzenia jak próżność, egocentryzm, naiwność, pycha i niedojrzałość.
narzutka, sukienka

Momentami odnosiłam wrażenie, że autorka stara się zbudować bohaterów tak, aby narzucić czytelnikowi ich ocenę. Nie wiem do końca jaki był zamysł, ale dla mnie nic tu nie jest zero-jedynkowe ani czarno-białe, każdy bohater to wielka paleta szarości o różnych odcieniach. Nie wiem jak wyglądały wcześniejsze dzieje rodziny, bo nie czytałam poprzednich tomów, ale bardzo zaintrygowała mnie postać Fanny. Dlaczego nikt nie próbował pomóc jej uporać się z życiem? Każdy może w życiu gdzieś zbłądzić, ale ocenianie dziewczyny na podstawie jej nastoletnich wybryków jest trochę…smutne i okrutne zarazem. Nie można przecież podejmować dorosłych decyzji mając lat czternaście. A nawet jeśli są skrajnie dziwne i niezrozumiałe, to muszą mieć jakieś uzasadnienie w przeszłości.
w kropki, w kwiatki

Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek jakaś książka byłą tak bardzo pogmatwana. Jest to jedna z tych pozycji, których zakończenia nie da się przewidzieć…
I chociaż to nie moje książkowe klimaty, przeczytałam “Upadłe serca” w jeden wieczór ;-))
zwiewna, aksamitna

KONKURS!

Jeśli zaintrygowałam Cię choć trochę, to będę miała szansę zaspokoić Twoją ciekawość – wydawnictwo Prószyński i S-ka, którego nakładem ukazały się do tej pory trzy tomy sagi, przeznaczyło na konkurs 5 zestawów składających się z trzech tomów 🙂 Jest więc o co walczyć! Nawet jeśli nie dla siebie, to na mikołajkowy prezent.

Zasady: napisz mi w komentarzu dlaczego chcesz wygrać zestaw książek. Nie zapomnij dopisać adresu e-mail :). Jeśli jesteś obserwatorem bloga lub fanem na facebooku, Twoje szanse automatycznie wzrastają, bo lubię nagradzać zaanagażowanych czytelników.

Konkurs trwa do piątku 21 listopada 2014r, do godziny 23:59
Powodzenia 🙂 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

Follow on Bloglovin

edit: laureaci :

lizaela18@gmail.com
jula.romanowicz@gmail.com
o.dzimitko@wp.pl
algadia1997@gmail.com
xcossette@gmail.com

Uściski, Ania

86
Dodaj komentarz

avatar
74 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AniamalujeAnonimowyLekko ChaotycznaKarolina LukaWiolaaa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Komentarz konkursowy muszę dobrze przemyśleć, ale na gorąco napiszę tylko, że niesamowicie podoba mi się forma recenzji. Zawsze lubiłam książki z sugestywnymi okładkami, bo lubię wyobrażać sobie bohaterów a to pomagało nadać im jakiś kształt w mojej głowie. Te kolaże rozbudziły moją ciekawość, tym bardziej, że "Kwiaty na poddaszu" to bardzo dobra książka. Kupiłam latem w biedronce z myślą o czytaniu na plaży i tak się wkręciłam, że spiekłam plecy:)
Agata

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgadzam się, fenomenalny pomysł. Zdjęcia wyrażają to, co ciężko uchwycić słowem 🙂

Carrie
Gość

Wspominałaś Aniu o nich na instagramie, pierwsze rzucenie okiem na okładki i stwierdzenie Hmm, oklepane romansidło(czasami tak niestety oceniam książki i po tym streszczeniu z tyłu). Z autorką nie miałam nigdy styczności. Co mnie do tego, że warto jednak sięgnąć po tę książkę? Zwroty akcji, rodzinne zawiłości-im bardziej pogmatwana tym lepiej, to znaczy, że nie będę się przy niej nudzić! Na jesienne, mroczne i chłodne wieczory lektura idealna!

Tak więc próbuję, mój email: justynad3@gmail.com

Krasnal
Gość

no to może ja zacznę 🙂 Bardzo cieszyłabym się z tych książek, bo jestem fanką powieści w tomach. Uwielbiam czytać książki, które nawiązują do innych historii – to sprawia, że czytając daną historię mam wrażenie, że ona trwa, że nie skończyła się wraz z ostatnią stroną. Pamiętam, jak kilka lat temu sięgnęłam po "Cień Wiatru" Zafona. Zakochałam się w niej od razu (czy może być coś ciekawszego niż mroczna książka o książkach? :D). Potem sięgnęłam po kolejną powieść tego autora i jaka była moja radość, gdy nawiązywała ona do bohaterów z "Cienia wiatru". Aż miałam ochotę mówić "ej, znam ich!".… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jestem typową książkomaniaczką. Chcę wygrać bardzo bardzo! Dlaczego? 🙂 Ponieważ książki muszą być ciekawe skoro o nich piszesz, a ja z wielką chęcią je przeczytam w zimowe wieczory.. Jestem bardzo zainteresowana historiami, które przedstawiła Virginia w tych trzech książkach.
Książki będą oczywiście dla mnie- jeśli je wygram to sama będę sobie Mikołajem w mikołajki,a raczej Ty będziesz moim Mikołajem- a raczej Mikołajką 😉
Zapewniam Cie, że będą one się czuły u mnie jak w domu, stworze im rodzinne ciepło podczas czytania 😀
obserwuję na facebooku.
krysiakewelina@wp.pl

Czarne Espresso
Gość

Jeśli konkurs dotyczy książek to koniecznie biorę udział. Chcę wygrać te książki, gdyż:
– uwielbiam czytać, uwielbiam książki
– nie znam żadnej książki tej autorki i chcę się przekonać na własnej skórze o co tyle hałasu
– chcę powiększyć swoją biblioteczkę o kolejne wartościowe książki
– zbliżają się Mikołajki a później moje urodzinki, więc… 😀
– długie wieczory sprzyjają czytaniu
– gdyby ktoś z moich bliskich wyraził chęć, z radością pożyczyłabym mu te książki – będą krążyć i cieszyć więcej ludzi 🙂

Obserwuję jako Czarne Espresso
czarneespresso@gmail.com

na ostatni guzik
Gość

Na swoim blogu wspominałem o jednej z książek tej autorki : http://ostatniguzik.blogspot.com/2014/08/dont-stop-me-now-im-having-such-good.html Dobrze, a teraz przejdźmy to interesów 🙂 O ile moją wielką i ukochaną wręcz autorka książek jest królowa kryminałów Agatha Christie, do książki "Kwiaty na poddaszu" zaglądam często. Jestem zafascynowany jest pismem które dobitnie pokazuje nam postaci. Czytając "Kwiaty…" do końca nie wiedziałem jakie będzie zakończenie, mimo że po wielu kryminałach sądziłem że przewidzę koniec opowieści myliłem sie. Taki pstryczek w nos molowi książkowemu bardzo sie przydał 🙂Dlaczego chciałbym "przygarnąć" książki? – u mnie sie nie zmarnują, będą stały na honorowym miejscu (obok pamiątek z wakacji, skarbów z… Czytaj więcej »

na ostatni guzik
Gość
ona
Gość

Kusisz ;). Kiedy na lubimyczytać.pl zobaczyłam w rankingach ,,Kwiaty na poddaszu", myślę wypożyczę i przeczytam najwyżej mi się nie spodoba. Książka z bilblioteki była dość zniszczona co świadczyło o wielu czytelnikach i było warto. Ta saga jest tak dobra i wciągająca, że obejrzałam nawet prehistoryczny film na jej podstawie. Teraz zyskała nowe wydanie stąd powrót na półki.
Lubię wygrywać, kto nie lubi, a jeszcze bardzie otrzymywać prezenty kiedy ich się nie spodziewam. Jestem molem książkowym i z przyjemnością przeczytam kolejną sagę autorstwa pani Andrews.

ona
Gość

oj zapomniałam nikamoto@wp.pl

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W konkursie udziału nie biorę mimo miłości do posiadania książek, bo mam już ich tyle, że kolejnych nie miałabym gdzie układać (no i szanowna rodzicielka się wkurza że półki już więcej nie udźwigną :P) teraz kryterium do kupienia książki jest dla mnie czas który spędzę przy półce w empiku czy innej księgarni- im ciężej mi się od danej książki oderwać tym bardziej wiem że warto zainwestować:) No i niestety studia ograbiają mnie z czasu na takie przyjemności. Piszę bo jestem ciekawa jakie książki Aniu lubisz czytać? I jeszcze dodam że ogólnie to po przeczytaniu kilku Twoich tekstów stwierdzam że strasznie… Czytaj więcej »

almondcake
Gość

Bo po prostu jestem ich ciekawa 😉

adazyta@gmail.com

Joanna
Gość

Zazwyczaj tylko czytam, ale dziś się odezwę 😉
Chciałabym dostać te książki, bo… Nic z prozy ostatnio nie czytam. I to nawet nie fakt, że nie chcę- nie mam czasu. Jedyne książki, którym się ostatnio poświęcam to kodeksy, a inne opowiadania które czytam to ustawy :D. Fascynujące prawda ;)? Oczywiście robiłam to i robię w określonym celu (egzaminy, konkursy na aplikację), ale ile można 😉 Dlatego zlituj się nad człowiekiem, który jeszcze pół życia będzie musiał uczyć się przepisów na pamięć i daj mu trochę rozrywki 😉 Pozdrawiam, Joanna!
P.S. Super aktywna nie jestem, ale dzielnie obserwuję na fb! 🙂

Joanna
Gość

aaa mój mail to asiorek1989@wp.pl 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dlaczego bym chciała wygrać te książki? Bo kocham czytać, kocham wygrywać (a kto nie?) i mam trochę wolnego miejsca na półce, więc te trzy tomy miałyby urocze towarzystwo, na pewno nie czulyby się samotnie, a ja już zaopiekowalabym się nimi odpowiednio…

Aha, i korzystając z tego, że znowu coś Ci piszę, Aniu (bo rzadko komentuje, ale jestem na bieżąco i na blogu i na FB i na insta) dziękuję za polecenie Brain Wars. Jest genialne, sama czegoś takiego szukałam.

Ahhh, pewnie przyda się jeszcze mail: ista.ithil@gmail.com

Pozdrawiam,
Danae Umay

Jula
Gość

Po pewnej przerwie (nie długiej, około pół roku) wróciłam do czytania książek. Dlaczego przestałam? Dokładnie sama nie wiem, ale wydaje mi się, że było to trochę uwarunkowane trudnym okresem, który potem, hmm… delikatnie mówiąc, źle odbił się na moich ocenach między innymi z matematyki 😉 (uroki liceum) i większość czasu poświęciłam na nadrabianie zaległości. Stwierdziłam także, że no cóż, ludzie, którzy nie czytają są pozbawieni wyobraźni i nie wiedzą co to za świetna zabawa, a Ci którzy w dodatku się tym chwalą, są po prostu idiotami ;). Przynajmniej w tej kwestii!Dlaczego chciałabym dostać książki? Kiedy byłam młodsza odwiedziłam moją rodzinę,… Czytaj więcej »

jeverli
Gość

Zestaw chciałabym wygrać dla mamy, żeby sprawić jej przyjemność w te chłodne, jesienne i niekiedy mroczne wieczory, bo jak ja uważa że życie bez książek byłoby nudne 🙂 poza tym to ona zaraziła mnie miłością do czytania.
Może nikłe szanse na wygraną, bo facebooka nie mam, i nie komentuję (Twoje notki wywołują we mnie takie emocje, że myśli ciężko ubrać w słowa ale jak się przemogę, to zwykle komentarz skrobnę aż na instagramie) ale uważam że spróbować warto 🙂
A skoro już się tak rozpisałam, to dodam jeszcze podziękowania – dzięki Tobie wiem, że wszystko o czym marzę ma sens 🙂

Pat_jeverli@onet.eu

Słonecznik
Gość

Bardzo fajna forma recenzji. Ogromnie mnie zaciekawiłaś tymi strojami i bardzo chciałabym porównać Twoje wyobrażenie o bohaterkach z moim 🙂 Poza tym uwielbiam czytać książki i poznawać nowe tytuły i nowych autorów.

joanwi@interia.pl

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ooo szalejesz ostatnio Aniu 🙂 Chciałabym wygrać chociaż jedną książkę, bardzo intrygują mnie okładki i jestem ciekawa fabuły. To może być zakręcona historia 🙂 Uwielbiam czytać a teraz akurat kończą mi stosy książek. Miłym dodatkiem była by książka od Ciebie na długie klimatyczne wieczory przy świeczkach z ciepłą herbatką i kocykiem. Ale także wygranie książek było by miłą niespodzianką mikołajkową – zwłaszcza, że w weekend kiedy przypadają mikołajki czeka mnie kurs na wychowawcę kolonijnego 😀
Obserwuję na fb 🙂
patty13@o2.pl

Amanda
Gość
Amanda

Cześć 🙂Rzadko biorę udział w konkursach, ale ten mnie zaciekawił bo dotyczy książek. A ja uwielbiam czytać i bardzo chętnie poznaje nowych autorów. Pani Andrews też wydaje się być ciekawą pisarką i po tym jak zrecenzowałaś jej dzieło chciałabym osobiście sprawdzić jak pisze, mimo ciężkich tematów. Cieszę się, że jest to trylogia, bo lubię wiedzieć, że mimo iż kończy się jedna książka można dowiedzieć się co dalej się dzieje z bohaterami w następnej. Nie ukrywam, że byłby to dla mnie idealny prezent mikołajkowy i urodzinowy jednocześnie, bo świętuję je tylko trzy dni później 😉Jeśli uda mi się wygrać te książki,… Czytaj więcej »

Marta
Gość

Ja porzuciłam troszkę papierowe książki na rzecz Kindla, więc nie wezmę udziału, ale…BOSKA spódnica niebieska w kwiaty, po prostu wow 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zaintrygowało mnie zdjęcie do odnośnika do tego wpisu na fb 😉 Może nie tyle co same książki, ale sukienki obok nich. Nie zdradziłaś fabuły, a mimo to dzięki zdjęciom sukienek już można spróbować domyślić się o czym są książki, jakie są te bohaterki. Oddziałowuje to na wyobraźnię bardziej niż taka normalna recenzja, trzeba przyznać. Szczególnie Fanny mnie zaciekawiła, mam przeczucie że może być jedną z tych postaci, za którymi się nie przepada, ale zapadają w pamięć i czuje sie jakieś przywiązanie do nich. Sięgnę po te książki bez względu na to czy dopisze mi szczęście, chociaż nie ukrywam, że cieszyłabym… Czytaj więcej »

Alison DiLaurentis
Gość

To raczej nie mój typ książek, ale zastanowiło mnie coś, i nie wiem czy dobrze zrozumiałam- zaczynasz czytać serię książek od tej ostatniej? 😀

MissAnifares
Gość

oj nie jestem z tych co zostawiają komentarze (wole tylko czytać) ale tym razem słowo książka mnie zachęciło 😉 Uwielbiam czytać i kocham książki dlatego pomalutku buduje swoją biblioteczkę i z chęcią poznałabym saga Virginii C. Andrews
pozdrawiam
MissAnifares
anifares@poczta.fm

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dlaczego chciałabym? Moje dzisiejszy dzień to pasmo nieszczęść. Zrobiłam obiad – nie zdążyłam zrobić miliona innych rzeczy. Poszłam na zajęcia, wracam. Wracam z myślą zjem ciepły obiadek (opcjonalnie można nazwać to kolacją), zabiorę się do roboty. Mojego obiadu nie ma (zjedli go moi najkochańsi bracia), jestem głodna, wszystkie sklepy bliższe są zamknięte, ja mam jeszcze do zrobienia projekt na jutro, który mogłam zrobić rano zamiast obiadu. Teraz jestem zła i nie chce mi się nic. Czas, który mogłam poświęcić w tramwaju na myśleniu jak dobry będzie obiad, mogłabym zastąpić czytaniem. Oh wait… nie mam co czytać. (Harrego Pottera też czytałaś… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mogę jeszcze dodać do plusów dzisiejszego dnia, że kupiłam miesiąc wcześniej bilet na piątek. Dziś okazuje się, że na sobotę! 🙁

Malwina
Gość
Malwina

Chciałabym na starość wyglądać jak autorka tych książek hehe. Ja ostatnio wypożyczyłam z biblioteki dwie książki jedną obyczajówkę i Kinga – po raz kolejny nie mogę się zebrać,żeby przebrnąć przez jakąkolwiek książkę Kinga. Nie wiem, może nie nadaję się na jesienne wieczory;)
Czekałam na tą odpowiedź odnośnie Projektora- jestem w grupie Pauliny. A właśnie nie chciałam kombinowania z zaświadczeniami o warsztatach, tylko właśnie chciałabym jakieś sama stworzyć, bo jeszcze nigdy czegoś takiego nie robiłam i to mogłaby być super sprawa 😉

Thairea
Gość

Bo kocham czytać i czytam masowe ilości,a nie wpadło mi jeszcze w łapki nic tej autorki;)

Thairea
Gość

A tak na poważnie, to się nie zgłaszam, bo chwilowo stara się sobie zrobić odwyk od nie związanych ze studiami książek.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chciałabym wygrać zestaw "Kwiaty na poddaszu", bo czytałam wszystkie części i jakoś zawsze brakuje środków 🙂

agata_54@interia.eu

p.s. jak sprawdzić jak nazywam sie na bloglovin? bo nie pamiętam 😛

Anonimowy
Gość
Anonimowy

brakuje środków na kupno własnych książek, żeby leżały na honorowym miejsc na mojej półce 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oooo, nie mogę sobie odmówić próby wygrania tej serii!Z wypiekami na twarzy oczekiwałam momentu mojej obrony licencjackiej w lipcu, bo na moim biurku czekał stosik złożony z pięciu książek serii 'Kwiaty na poddaszu'. Przyjaciółka pożyczyła mi je tak gorąco polecając, że niemal nie mogłam się doczekać kiedy 'Ustrój terytorialny RP' zamienię na – na przykład! – 'Ogród Cieni'. Pierwszego lipca, zaraz po udanej obronie zrobiłam sobie filiżankę ulubionej herbaty – liptonkowa karabika <3 – i….. przepadałam. Z pierwszą kartką przepadłam 🙂 Pochłonęłam serię w kilka dni, tak mocno wpadając w losy bohaterów, że noce zarywałam z ciekawości 😉 Dlatego też… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kilka miesięcy temu, powiedzmy, że gdzieś na początku sierpnia zupełnie przypadkiem, odkryłam akcję, która polega na przeczytaniu w ciągu roku tylu książek, żeby ustawiona z nich wieża odpowiadała naszemu wzrostowi. Tak bardzo spodobało mi się ta akcja, że od tego czasu przeczytałam już 47 cm stosik książek,czyli 7539 stron,a na stoliku obok kanapy czeka już kolejne 35 cm. Obliczyłam, że do końca wyzwania zostało mi więc jeszcze 85 cm wspaniałych historii, fantastycznych przygód do przeżycia i przeczytania i myślę, że wygranie tej sagi świetnie wpisałoby się w moje czytelnicze plany, które chce zrealizować do końca tego roku;) iwona_w_1991@wp.pl obserwatorka przez… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie mogę przepuścić takiej okazji 🙂 Nie jestem jednak najlepsza w pisaniu porywających komentarzy, więc i ten taki nie będzie.Dlaczego chciałabym wygrać? Dlatego, że kocham książki.. od zawsze kochałam. Już jako dziecko byłam typowym molem książkowym. Czytałam zawsze w ilościach hurtowych, prawie wszystko co wpadało mi w ręce i mnie zaintrygowało. Z tą autorką nie miałam jeszcze przyjemności poznać się bliżej, więc byłabym bardzo szczęśliwa gdyby mi się udało. Od kilku tygodni cierpię też na straszny brak nowości do czytania, więc taki zastrzyk w postaci aż trzech tomów, byłby dla mnie nie lada gratką. Tak więc, trzymam za siebie kciuki… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo chciałabym wygrać książki, ponieważ:1. Twoja recenzja jest niezwykle ciekawa i gdybym nie przeczytała jej na Twoim blogu, z pewnością nie zwróciłabym uwagi na te książki. A z tego, co piszesz, to warto. Lubię zagmatwane historie i powieści, które – w jakikolwiek sposób – zmuszają czytelnika do myślenia w trakcie czytania.2. Ostatnio brakuje mi jakichś powieści. Gdy jeszcze mieszkałam w domu, miałam dobry dostęp do biblioteki, teraz, po przeprowadzce i podjęciu pracy oraz studiów, ciężko jest znaleźć wolny dzień, by wybrać się i gdzieś założyć kartę, a książek na laptopie nie znoszę. Wygrana byłaby dla mnie motywacją, żeby coś poczytać.… Czytaj więcej »

Lexie
Gość

Chciałabym wygrać tą sagę, bo od dawna nie czytałam nic nowego, a grzebanie w bibliotece w poszukiwaniu ciekawych tytułów nie jest moją mocną stroną. Poza tym zwyczajnie nie mam czasu na wizyty w bibliotece przez natłok zajęć (chociaż to pewnie marna wymówka!). A przydałoby się jakieś urozmaicenie od książek z którymi mam do czynienia na co dzień – są to głownie książki związane z moim kierunkiem studiów. Niestety piąty rok za pasem, nauki coraz więcej, a czasu nie przybywa 🙂 Poza tym zaintrygowałaś mnie opisem tych książek. Bardzo lubię kiedy bohaterowie i ich zachowania nie są oczywiści, przewidywalni i nudni.… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przyznam szczerze, że nie przepadam chyba za tego typu książkami… z reguły zaczytuję się w kryminałach, uwielbiam twórczość Cobena i Gerritsen. Nie jestem pewna czy Andrews by "mi podeszła", ale czytając Twoje słowa od razu pomyślałam o mojej mamie, która bardzo lubi tego typu klimaty i ciężkie tematy 🙂 Doszłam do końca notki a tu piszesz, że "jeśli nie dla siebie to może jako prezent na mikołajki" i zaświtała mi myśl, że fajnie by było w końcu sprezentować coś mamie "ot tak". Nawet nie z okazji tych mikołajek tylko po prostu, dla uciechy 🙂 Jeśli nie wygram konkursu to i… Czytaj więcej »

Algadia
Gość

W piątej klasie podstawówki, miałam za zadanie zrecenzować wybraną książkę. W pracy użyłam sformułowania "wysmakowana nuta dreszczyku". Polonistka nie uwierzyła mi, że sama wpadłam na to określenie i obniżyła mi ocenę.Z jednej strony zdenerwowało mnie to. Ale gdy opadł kurz spowodowany złością uznałam, że obelga ta jest paradoksalnie ogromnym komplementem wymierzonym w moją osobę. Odkąd nauczyłam się czytać, moje życie zawsze kręciło się wokół książek. Dzięki lekturze odrywałam się od rzeczywistości i mogłam zapomnieć o nie zawsze ciekawej i przychylnej otaczającej mnie rzeczywistości. Najcenniejszą rzeczą, jakie dało mi oczytanie jest jednak pokaźny zasób słownictwa i zdolność plastycznego operowania językiem. Właśnie… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dlaczego chciałabym wygrać te książki? Ja dawny mól książkowy połykający kiedyś najmniej po 6 książek w miesiącu teraz praktycznie nie czytam. Praca, ciągły bieg, obowiązki domowe i pozadomowe i okazuje się, że nic nie przeczytałam od bardzo wielu miesięcy. Więc jeśli wygram te książki zobowiązuje się do przeczytania i zrecenzowania ich na moim raczkującym blogu;) to prawie jak rozgłoszenie wszem i wobec, że się odchudza i potem już nie ma wyjścia trzeba być twardym;) lubię Twój blog Aniu, rano w pracy przy kubku ziołowej herbatki zawsze zaglądam czy jest nowy post;) dobrze się na Ciebie patrzy, mimo że ponoć nie… Czytaj więcej »

Cocomily
Gość

Chciałabym wygrać książki, ponieważ wracam do ich czytania w naturalnej, czyli papierowej formie;) Jakiś czas temu dostałam czytnik ebooków w prezencie i minęła mi początkowa fala euforii z nowej zabawki i stwierdzam, że książka musi pachnieć drukarnią i mieć kartki do przewracania. Przy okazji, intrygująca saga się zapowiada (przeczytam nawet jak nie wygram;)
paczosa.anna@gmail.com

Bee
Gość

Ja natomiast chciałabym wygrać, bo byłaby to saga idealna do odprężenia się w przerwie świątecznej, a ja kiedy indziej nie mam czasu na literaturę piękną. I przyznam szczerze, że sama jej nie kupię, bo jestem studentką i wszystkie moje oszczędności pożerają książki na studia, a dla przyszłych lekarzy są niestety bardzo drogie. 🙁
weronika.t@poczta.onet.pl
[Mój pierwszy komentarz konkursowy na jakimkolwiek blogu, nie wierzę, że ta chwila nadeszła. :)]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo chciałabym wygrać te książki, bo już trochę zmęczyłam się czytaniem kryminałów i horrorów:) Poszukuje nowej, czytelniczej drogi:)

Grocrafty

groci@wp.pl

Obserwuję Cię na fb i insta;)

BEATA REDZIMSKA
Gość

Musze siegnac po te autorke. Pozdrawiam serdecznie beata

Agnieszka W
Gość

Wcześniej nie wiedziałam, że wyszła nowa powieść tej autorki. Saga Kwiaty na poddaszu strasznie mnie wciągnęła. Książka będzie idealnym czasoumilaczem wieczorowym, w końcu mój kot będzie mógł spokojnie się ułożyć na kolanach i korzystać ze stagnacji właścicielki 🙂 Równocześnie ze względu na nowe mieszkanie, muszę zacząć zapełniać pustą jeszcze półkę na książki, a wiadomo książki w pokoju to must have 🙂

lias.evol@gmail.com

Dagmara Sen
Gość

To, za co cenię książki najbardziej to właśnie skomplikowane losy bohaterów, ich charaktery budowane tak, żeby człowiek zastanawiał się, co siedzi gdzieś głęboko w ich głowach. Jeśli jakiś charakter wydaje się zły lub właśnie nie do polubienia, od razu szukam w nim cech, za które mogłabym go polubić. Bo właśnie, nic nie jest czarno-białe.Tuż przed świętami czeka mnie całodobowa podróż samolotem, byłoby cudnie spędzić ją z bohaterami sagi V. Andrews. Gdzieś pomiędzy turbulencjami przy wznoszeniu się w powietrze a czekaniem aż moja walizka pojawi się na taśmie bagażowej, chętnie poznam Fanny (jeśli jej styl jest choć w połowie tak cudny,… Czytaj więcej »

Justyna Janiuk
Gość

Chciałabym wygrać te książki, żeby podzielić się nimi z moją mamą. Obie bardzo lubimy czytać, niestety w czasach tak szybkiego życia mamy coraz mniej czasu. Często rezygnujemy z wieczornej lektury na rzecz porządków, ugotowania obiadu na następny dzień lub wcześniejszego położenia się spać po ciężkim dniu. Dlatego chciałabym podarować jej nową serię, aby wciągnęła ją i na jakiś czas dała odpoczynek od tej codziennej gonitwy. Sama oczywiście też z ogromną ochotą oderwę się od książek naukowych (do inżynierki…) i choć na kilka minut dziennie zanurzę się w nowej rzeczywistości 🙂

justyna.janiuk@gmail.com
http://interiorsmoothie.blogspot.com

.
Gość

No nie! Wydaje sie to naciągane, ale akurat na olx.pl kupiłam kilka dni temu 1 tom powieści (Kwiaty na poddaszu) i czekam z niecierpliwością na listonosza. Jeśli miałabym pozostale tomy to moje męki po przeczytaniu 1 tomu spowodowane tym, że musze wiedzieć co będzie dalej, byłyby ukrócone. Nie wiem dlaczego często się łudzę, że kupując pierwszy tom jakieś powieści, nazbieram sobie szybko $$ i wtedy kupie kolejne. Nie, zazwyczaj po zamknięciu książki jestem tak zdesperowana, ze natychmiast pędze do ksiegarni i kupuje kolejny tom! No, własnie dlatego nagroda szczerze by mnie ucieszyla. Pozdrawiam i milego wieczoru:))

ewka20055@wp.pl

Anonimowy
Gość
Anonimowy

JA JUŻ PRZECZYTAŁAM WSZYSTKIE CZĘŚCI CASTELLÓW I CZEKAM NA 2 OSTATNIE. NIC DZIWNEGO ŻE NIE MOŻE PANI SIĘ POŁAPAĆ KTO Z KIM I ITD. JAK ZACZYNA SIĘ CZYTAĆ OD 3 CZĘŚCI. UWIELBIAM W. ANDREWS. POZDRAWIAM

Mari
Gość
Mari

Chcę wygrać zestaw książek, bo uwielbiam książki. Kocham je czytać i wąchać. Banalne ale prawdziwe. Jeśli tylko mam możliwość doświadczyć czegoś nowego dzięki książce, chcę z tego skorzystać. Jeszcze nie miałem okazji czytać czegoś co można w jakikolwiek sposób porównać z "modą na sukces". Bardzo chcę z takiej okazji skorzystać 😉 pozdrawiam, mari_on@o2.pl

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aniu proszę wytlumacz mi cos bo nie rozumiem. Mowisz ze masz starszego brata, a potem ze byłaś pierwszym dzieckiem swoich rodziców?

paranoJa
Gość

Nie napiszę, dlaczego chcę wygrać zestaw książek. Napiszę, dlaczego chcę wygrać TEN KONKRETNY zestaw książek. Od zawsze lubiłam czytać. Jak byłam mała, to wynosiłam książki z biblioteki reklamówkami. Po to, żeby za dwa dni wrócić i je wymienić na kolejne. Przełomem z czytania wielu książek na czytanie… bardzo wielu książek był Harry Potter. Jako mała dziewczynka dostałam cztery pierwsze tomy tej serii "od Mikołaja". Dobrze, że nie chodziło się do szkoły. Ja nie chodziłam nigdzie. Cztery pierwsze tomy HP jako dzieciak połknęłam w niespełna tydzień. Od tamtej pory czytałam jeszcze więcej niż dotychczas. Do czasu… Zauważyłam u siebie ostatnio problem,… Czytaj więcej »

miku
Gość

Z chęcią przeczytałabym te książki! Lubię taki "plot twist", na jesienno-zimowe wieczory ta seria będzie idealna 🙂 A dodatkowo.. uwielbiam zapach nowych książek ;D
n.miikuu@gmail.com

wonka080
Gość

Chciałabym wygrać zestaw książek, bo swoje zarobione pieniądze wolę wydawać na płyty z muzyką, a mój umysł byłby zadowolony z porcji lektur 🙂
iwona_s_991@wp.pl

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam.
Bardzo ucieszyłabym się z zestawu tych książek, ponieważ uwielbiam czytać książki. W wakacje przeczytałam serię liczącą 25 książek. Lubię książki, w których nie wiem co za moment może się wydarzyć, uważam, że takie są najciekawsze – czytasz i nie możesz się oderwać, bo chcesz wiedzieć więcej i więcej. Zazwyczaj czytam utwory, które są powiązane z miłością. Nie tylko męsko-damską, ale również między przyjaciółmi, rodziną. Uważam, że te książki są warte uwagi.

wikaaa0090@gmail.com

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uwielbiam skomplikowane książki i lubię kiedy występują w nich wyraźne obrazy psychologiczne postaci. Uwielbiam gdybać i analizować zachowania bohaterów. Do tej pory tylko książki Dostojewskiego były dla mnie wystarczająco ciekawe pod tym kątem.
Poza tym nie zbieram książek, posiadam bibliotekę 'wędrującą', wolę kiedy ktoś je czyta (a może właśnie ta książka zmieni czyjeś życie?) niż jak zbierają kurz. 🙂

xcossette@gmail.com

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zapomniałam dopisać, że obserwuje na facebooku jako Anna Ryba. 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Właśnie czytam sagę "Kwiaty na poddaszu", jestem po lekturze dwóch tomów i moje uczucia są mieszane. Literatura zdecydowanie lekka, język i styl nie najlepszy, czasem aż boli mnie czytanie 😉 Druga strona jest taka, że historia jest całkiem ciekawa, wciągająca. Momentami zastanawiam się: jak to się stało bestsellerem? Ale odpowiedź jest prosta, dowody w mojej rodzinie 🙂 Wszystkie kobiety czytały z zapartym tchem. I to dla nich chciałabym wygrać konkurs 🙂 Pomyśl Aniu, za jednym zamachem uszczęśliwisz aż 6 osób! 😀
Pozdrawiam, Dominika
dmh167@gmail.com

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Aniu! Uwielbiam czytać Twojego bloga. Potrafi mnie podnieść nieraz na duchu, zmotywować do działania, do pracy nad sobą. Bardzo mi się podoba, że Twój blog jest tak wszechstronny. Uwielbiam czytać książki. Dla mnie to magiczna chwila, szczególnie jak ma się małe dziecko. Książka potrafi odprężyć, oderwać od rzeczywistości. Można się w niej zatopić bez pamięci i przeżywać wszystko razem z bohaterem. Po co owijać w bawełnę- chciałabym wygrać taki zestaw. Było by bardzo miło. Po Twoim opisie sądzę, że jedna z bohaterek ma podobne problemy jak ja. Więc może dałoby mi to jakąś odpowiedź, dlaczego moje życie tak się… Czytaj więcej »

Previous
100 dni bez spodni – jak wyzwanie pomogło mi poukładać siebie
“Upadłe serca” Książka bardziej zawiła niż “Moda na Sukces”… + KONKURS :)