Czy bycie wrażliwym to coś złego?+ KONKURS


Jestem bardzo wrażliwą osobą. Nie na wszystko, ale na wiele rzeczy. Pamiętam, jak czułam się z tym sama jak palec, nieustannie słuchając tekstów w stylu "powinnaś być mniej wrażliwa" czy "nie przesadzaj". A potem poczułam ulgę, bo poznałam Karolinę, która miała jak ja. Przesłała mi kiedyś cytat o tym, że być wrażliwym człowiekiem to jak być pozbawionym ochronnej skóry i mieć wystawionym wszystkie narządy wewnętrzne na urazy. Karolina wykorzystuje dzisiaj swój sposób patrzenia na świat w pracy z dziećmi autystycznymi i zespołem Aspergera.


Nie jestem wrażliwa na swoim punkcie. Mam spory dystans do siebie, ale są przeżycia, po których długo dochodzę do siebie. Targ w Tajlandii, gdzie w ciasnych klatkach tłoczyły się gryzonie na sprzedaż a w mikroskopijnych boksach szczenięta i króliki. Wycieńczony, potykający się o własne łapy piesek na Santorini, którego właściciele mieli restaurację i tonę resztek, ale brak dobrej woli. Muzeum Wielkiego Głodu, po którym nie byłam w stanie zobaczyć już nic w tym mieście i niczym się zachwycić ani nic zjeść, jedynie płakać. Zresztą widzieliście mój ryk na filmie z Kijowa.
I chociaż wiem, że moje łzy nic nie zmienią i nie cofną okrucieństw tego świata - czasami jest smutno tak bardzo dogłębnie, że nie wiem co z tym smutkiem zrobić. I nie jestem w stanie chłonąć żadnych innych emocji przez jakiś czas.

W książce o porozumieniu bez przemocy przeczytałam przestrogę, przed dawaniem własnym dzieciom rad z adnotacją, że dzieci potrzebują raczej wysłuchania i empatii niż rady. Zaśmiałam się w duchu, bo jestem kimś, komu wszyscy się zwierzają. Z niegodziwości i smutków oraz bardzo osobistych przeżyć. Kiedyś zastanawiałam się, czemu to mi wylewają te wszystkie opowieści, skoro nawet nie potrafię pomóc. A potem usłyszałam, że przecież pomagam bardzo, bo zawsze wysłucham i nie osądzam.
Coś w tym chyba jest, bo dzisiaj każdy tylko gada i gada, a wysłuchać kogoś jakoś trudniej. 
Ale nawet jeśli wysłucham - pocieszyciel ze mnie marny. Zdarza mi się, że ktoś opowie mi swoją smutną życiową historię i ja przejmuję ten smutek tak bardzo, że sama potrzebuję przytulenia. Serio.


Jest mi przykro, że wrażliwość przez wielu traktowana jest jako wada. Jako kobieta i tak mam w tej kwestii dużo łatwiej, bo wrażliwi mężczyźni często są odbierani jako niemęscy. A potem te same kobiety, które tak ich nazywają, narzekają że ich partnerzy nie wzruszają się na to czy tamto. Ech.

Marka Cetaphil poprosiła mnie o to, aby opowiedziała o wrażliwej skórze i przygotowała dla Was konkurs. A ja sobie myślę, że z wrażliwą skórą jest niemal tak samo, jak z wrażliwym wnętrzem. Pamiętam jak podśmiewałam się, że pewna gwiazda rocka chodziła wszędzie w okularach przeciwsłonecznych. Aż dorobiłam się związanego z moim błędnikiem światłowstrętu. To też jakaś forma (nad)wrażliwości :).

Wrażliwość nie jest wadą ani defektem - wrażliwiec potrzebuje jedynie delikatniejszego traktowania i odrobinę więcej troski. Trochę delikatności.

Z mojej perspektywy wygląda to tak:

Musisz bardzo dobrze siebie poznać. Wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby i dobrać do tego odpowiedni sposób postępowania.

Moja skóra jest sucha, wrażliwa i reaktywna. Doszłam do tego metodą prób i błędów. Błędów, za każdym gdy kupowałam szeroko rekomendowany produkt i robił mi krzywdę. Dzisiaj wiem, że moja skóra wysuszy się, gdy użyję pudru a na plecach pojawią się przykre krostki jeśli skapnie na nie trochę piany przy myciu włosów. Wiem też, że potrzebuję ochronnego filmu, który będzie moją skórę otulał.
A moja dusza? Co ją irytuje? Po jakich emocjach potrzebuję długiego ukojenia? Warto sobie zadać te pytania i przeanalizować siebie, aby zminimalizować czynniki, które robią krzywdę i powodują ból.Odpowiednie traktowanie

Skórę traktuję zazwyczaj po prostu delikatnie. Nie używam agresywnych, gruboziarnistych peelingów, nie trę jej mocno po prysznicu, tylko robię  to spokojnie i ostrożnie. Nie pocieram mocno i szybko wacikiem, a staram się robić to delikatnie i powoli.  Jeśli wybieram się na wakacje w ciepłe miejsce - intensywne nawilżanie skóry rozpoczynam już wcześniej. Dotyczy to zarówno twarzy jak i ciała. Gdy tego nie zrobię - kontakt ze słońcem albo solą morską funduje mi nogi białe od łuszczącego się naskórka.

A dusza?
Unikam agresywnych, szybkich działań i gwałtownych zmian emocji. Podobnie, jak z wejściem do morza, gdzie najpierw moczę kostki, potem zanurzam łydki i dopiero po chwili pozwalam sobie na pełne wejście do wody - podobnie traktuję siebie. Powoli dokonuję zmian i odpowiednio się do nich przygotowuję.  Jeśli wybieram się na wakacje, staram się z wyprzedzeniem zaplanować pracę i wykonać zadania z wyprzedzeniem :). 

Umiar

Kiedyś wymyśliłam sobie, że ogarnę swoje suche włosy. Naczytałam się blogów włosomaniaczek i chciałam wszystko już, teraz. W jednym tygodniu zafundowałam sobie domowe laminowanie, maseczkę, olejowanie i peeling skóry głowy. Ba! Ja ściągnęłam ten plan kropka w kropkę od którejś blogerki. Moje włosy wyglądały dwa razy gorzej niż przed tymi zabiegami.

Podobnie mam z cerą. Moja przygoda z koreańską pielęgnacją zakończyła się dla mojej cery bardzo źle. Było mi bardzo przykro, bo dostałam sporo kosmetyków w prezencie od różnych marek, ba! byłam nawet na wydarzeniu w Ambasadzie Korei . Z niekrytym smutkiem nie stworzyłam Wam żadnego wpisu na temat tych kosmetyków.  Na szczęście znalazły nowy dom u zachwyconej taką pielęgnacją koleżanki, ale nie zamierzam wracać do wykonywania pierdyliona kroków każdego dnia. W przypadku mojej suchej i wrażliwej skóry bardzo dobrze sprawdza się minimalizm. A z duszą? 
Muzeum Czarnobyla i Wielkiego Głodu w jednodniowym odstępie to było zdecydowanie za dużo. Mam limit przykrych emocji, które mogę przyjąć. Podobnie z miłymi wrażeniami - podczas gdy znajomi rewelacyjnie bawią się na festiwalach, dla mnie powyżej dwóch koncertów dziennie to zdecydowanie za dużo i nie jestem w stanie się tym delektować. Staram się brać pod uwagę swoje indywidualne ograniczenia podczas planowania wyjazdów. 


Oczyszczanie

Każdy chyba wie, że skórę trzeba porządnie oczyszczać. Demakijaż, usuwanie zanieczyszczeń, mycie. Byle nie zbyt agresywnie, bo naruszenie płaszcza lipidowego suchej skóry może skończyć się w przykry sposób. Delikatne ale porządne oczyszczanie jest jednym z podstawowych dwóch kroków mojej codziennej pielęgnacji. Emulsja micelarna do mycia Cetaphil Em jest fajna dlatego, że nadaje się także do ciała. Nie każdy to pewnie zrozumie, ale mając bardzo wrażliwą skórę zdarzyło mi się stosować ją zamiast żelu pod prysznic.

Podobnie z dbaniem o duszę. Tu oczyszczanie też jest ważne. Od lat prowadzę dziennik wdzięczności a przeglądając go - próbuję oczyścić się z nagromadzonych przez cały dzień emocji. Kiedyś taką funkcję pełniło u mnie bieganie, bo przez pierwszych kilka minut miałam natłok przekrzykujących się myśli, a potem całkowity spokój umysłu. Obecnie częściej ćwiczę w domu, ale czasami przed snem muszę się po prostu przejść i przewietrzyć. Bardzo o to dbam, bo zaniedbanie tego nawyku prowadzi do konsekwencji równie brzydkich co czerwona krostka na czole. Wolę uwalniać emocje w kontrolowany i akceptowalny dla mnie sposób, niż pozwolić im wybuchnąć w najmniej odpowiednim momencie.

Nawilżanie

Mój drugi krok codziennej pielęgnacji skóry. Dużo się mówi o właściwym nawodnieniu i wypijaniu odpowiednich ilości wody, ale nawilżanie od zewnątrz też jest bardzo ważne. Gdy to zaniedbuję, od razu na czole i w okolicy nosa pojawiają mi się suche skórki. Podobnie mam z ustami i łydkami, dlatego muszę dbać o nawilżanie tych okolic. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić z tego rytuał pozwalający na traktowanie siebie samego z czułością. Posmarowanie się nawilżającym kremem może przypominać czułe głaskanie po policzku a wmasowanie w nogi balsamu przy odrobinie uwagi również może być bardzo przyjemne. Moim zdaniem to ważne, by mieć dobrą, ciepłą relację ze swoim ciałem i dbać o nie, by jak najdłużej i najlepiej służyło a nie dlatego, że się go nienawidzi. Wmasowanie w skórę czegoś, co otula ją delikatnym płaszczem ochronnym daje mi poczucie, że troszczę się o siebie samą.

Gdy dbam o swoje wnętrze, postępuję podobnie. Staram się regularnie dostarczać sobie sporo dobra. Potrzebuję pięknych emocji i zachwycania się. Tym czymś mogą być dla Ciebie spotkania z bliskimi, przytulanie (zobacz dlaczego przytulanie jest bardzo, bardzo ważne), słuchanie muzyki poruszającej w Tobie właściwe struny, mizianie psa czy głaskanie kota. Ale jeśli jesteś wrażliwą osobą, musisz o dostarczanie sobie tego z należytą starannością. Traktuj siebie z szacunkiem i dbaj o regularne dostarczanie sobie dobrych emocji, bo w kryzysowej sytuacji to zadziała jak płaszcz chroniący przed złem i smutkiem. Oba mocno nawilżające produkty Cetaphilu sprawdziły się bardzo dobrze. Szczególnie ukochałam sobie lipoaktywny krem nawilżający Cetaphil PS - bardzo przyjemnie łagodzi skórę po peelingu, regulacji brwi albo usuwaniu wąsika (tak, należę do tych nieszczęśników). Intensywnie nawilżający krem do twarzy ciała Cetaphil DA ultra sprawdza się bezbłędnie na moich łydkach.

Systematyczność

Nałożenie czegoś na skórę raz kiedyś nie rozwiąże jej problemów. I tak, ja też lubię rozwiązania instant, bo przez długi czas nosiłam doczepiane rzęsy  gdy moje przestały całkowicie rosnąć. Ale dobrze wiem, że łatwo przyszło, łatwo poszło. Jednorazowe nałożenie maski w płachcie może i da efekt wow, ale on zniknie równie szybko, co się pojawił. Bardzo ważna jest regularność, konsekwencja i systematyczność.
Z wrażliwą duszą jest podobnie. Dbaj o nią regularnie i w zorganizowany, systemowy sposób. Od kiedy nie traktuję jej jak wady, a bardziej jak cenny dar - zaczęłam bardziej ją szanować i ostrożniej jej używać. Wrażliwość przydaje się, gdy trzeba pochylić się nad czyimś problemem, albo kogoś wysłuchać. Była bardzo pomocna przy pracy terapeutycznej z dziećmi, ale jeśli nie nauczysz się z niej korzystać z rozwagą - może stać się przekleństwem. Pamiętam jak przeżywałam osobiście każdą smutną rzecz, która dotykała bliskie mi osoby albo te, z którymi pracowałam. Wierzcie mi, to nie jest dobre. Głębokie przeżywanie emocji paraliżuje codzienne życie, dlatego warto nauczyć się właściwej obsługi siebie.

Dostałam do testów sześć produktów, z seri do skóry trądzikowej nie skorzystałam (trafi w dobre ręce), ale pozostała czwórka sprawdziła się bardzo dobrze.
Lipoaktywny krem nawilżający Cetaphil PS to moja perełka. Żałuję, że nie znałam go gdy korzystałam z depilacji laserowej, bo bardzo dobrze radzi sobie nie tylko ze skórą wrażliwą z natury, ale też z uwrażliwioną po różnych zabiegach. Można go stosować do twarzy i ciała i będzie już zawsze moim kryzysowym ulubieńcem. Bardzo dobrze sprawdza się po usuwaniu wąsika kremem do depilacji - zazwyczaj mam wtedy tak wrażliwą skórę pod nosem, że nawet woda może nie podrażnić ;). Krem nie ma żadnych zapychaczy ani substancji zapachowych, więc działał super.

Moim grzechem są długie gorące kąpiele, generalnie przy skórze wrażliwej i atopowej niezbyt polecane, dlatego postawiłam sobie Cetaphil MD Dermoprotektor - Balsam do twarzy i ciała na wannie i wmasowuję go w skórę po każdej kąpieli.
Ponieważ używam regularnie peelingów - świetnie też koi troszkę podrażnioną w ten sposób skórę.
 a Cetaphil DA (mniejsza tubka) noszę w torebce w ten sam sposób, w który wiele kobiet nosi w niej krem do rąk. Jeśli wysuszają ci się dłonie jesienią i zimą, możesz sobie wyobrazić coś podobnego na całej skórze i to będzie to, co ja odczuwam :). Z tym, ze ja sobie w randomowych momentach smaruję nie tylko dłonie, ale też na przykład przedramiona i łydki ;).


To, co przecież sprawdza się u wszystkich, nie zawsze jest dobre dla mnie. I dokładnie tak samo mam z wrażliwą, suchą skórą. Pięknie pachnące, kolorowe balsamy często kuszą i zdarza mi się takim pokusom ulegać, ale czasami kończy się to zaognioną skórą, jak na zdjęciu na którym widać co mi się stało po użyciu zwykłego szamponu znanej marki. To nie jest tak, że te produkty są złe - po porostu nie sprawdzają się u mnie. Jedni mogą oglądać filmy o wojnach, inni - jak ja - odwracają głowę na wielu scenach Gry o Tron. Gdy czytam poruszającą książkę, czasami muszę odłożyć ją na kilka dni zanim będę w stanie do niej wrócić. 

Ponieważ marka Cetaphil przygotowała konkurs, mam jedno, proste pytanie do wrażliwców, lub tych, którzy wrażliwców znają.

KONKURS!

Podziel się swoim wspomnieniem, w który wrażliwość okazała się pięknym darem lub przekleństwem. 

Konkurs trwa do 14.10.2018
Do wygrania 5 zestawów kosmetyków Cetaphil, dokładnie takich jak testowałam :)Jestem szalenie ciekawa doświadczeń innych ludzi - poznając je, łatwiej jest nam wzajemnie się rozumieć. Jeśli nie mas wrażliwej skóry - daj znać komuś, kto ma albo zagraj o nagrodę dla bliskiej ci osoby. Ze względu na specyficzne potrzeby mojej skóry rzadko nawiązuję współprace z markami kosmetycznymi, a te produkty sprawdziły się u mnie bardzo dobrze.WYNIKI KONKURSU:
Zestawy wygrywają:
martha wieczorek,
paulina chmielewska,
 dominika (od zebraków),
 paulina (mama z łomem i kot),
 Jagoda (od konia)

Na maile z adresami na napiszani(małpa)gmail.com czekam do końca października. Poproszę CETAPHIL w tytuleBądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,582,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,488,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,73,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,113,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,3,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Czy bycie wrażliwym to coś złego?+ KONKURS
Czy bycie wrażliwym to coś złego?+ KONKURS
Wrażliwa dusza, wrażliwa skóra - jak sobie z tym radzić? Do wygrania kosmetyki Cetaphil
https://1.bp.blogspot.com/-HGw-3r9xft8/W5mOls7EMyI/AAAAAAAAyZA/tO8E2BzorNsgN1wiB9y1GObamR-t6YMMwCLcBGAs/s1600/IMG_3218.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-HGw-3r9xft8/W5mOls7EMyI/AAAAAAAAyZA/tO8E2BzorNsgN1wiB9y1GObamR-t6YMMwCLcBGAs/s72-c/IMG_3218.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2018/10/czy-bycie-wrazliwym-to-cos-zego-konkurs.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2018/10/czy-bycie-wrazliwym-to-cos-zego-konkurs.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy