Nie krzycz, bo będzie bolało bardziej [TYGODNIK]


Niby jeszcze lato, a dla mnie jak jesień. Chłodne poranki załatwiły sprawę. Marzną mi stopy, więc z radością sięgam po rajstopy i zakolanówki. Szukam pięknego dużego kubka herbatę, używam ciepłych albo rozgrzewających balsamów do ciała i wciąż nie zdecydowałam na 100%, czy kupuję kartę cinema city unlimited czy używany telewizor. 

Mam też zapieprz z własnej winy. Każda jedna umowa uczy mnie, jakich zapisów nigdy w nich nie umieszczać. Np. dwa (!) miesiące temu zrobiłam cykl tekstów (poza blogiem jestem copywriterem) dla pewnego klienta. Miałam w umowie, że poprawki dostarczę w 48 godzin od otrzymania uwag. Zdążyłam zapomnieć o tym kliencie i hajsie, a on się obudził i wysłał plik z komentarzami, co poprawić. Po całych dwóch miesiącach. Zamiast skupiać się na bieżących projektach, ciągnę jakąś głupotę. Eh. Tak to jest, jak jest się frajerem!

Na szczęście ten tydzień (poza masą pracy) był też całkiem fajny.
W poniedziałek wróciłam z przepięknej Barcelony. To moje ukochane miasto, w którym spędziłam cudowny czas. Jednak sposób oznaczenia pociągów którymi można jechać na bilecie autobus+pociąg kupowanym na lotnisku w Modlinie pozostawia wiele do życzenia. Obcokrajowcy wsiadali do innych pociągów (kiepska synchronizacja autobusów). Mam nadzieję, że nie płacili mandatów!

Jesień to moment, kiedy zaczynam jeść więcej. Na kanapce ląduje majonez, a zupa jest z kleksem śmietany trzydziestki i posypana serem. Nie chcę, aby ktoś to zrozumiał źle i pomyślał, że mam zaburzenia odyżywiania (binge eating disorder) - takie są moje zalecenia i tak muszę jeść dla swojego zdrowia. I tak, często jem - według "normalnej" miary -niezdrowo, ale dla mnie generalnie zdrowo, chociaż mało kto potrafi wspiąć się nad swoją ignorancję i spróbować to zrozumieć. Tak, to wszystko magicznie się nie rozpływa, sporo ćwiczę i też muszę smarować się różnymi rzeczami zapobiegającymi cellulitowi. Nie jestem cyborgiem, tylko człowiekiem.

Ale odnośnie odżywiania - natrafiłam na coś, o czym mówiła mi kiedyś Malwina. Bardzo mądra dziewczyna, która pomogła mi zagospodarować moją przesiadkę w Katarze i mnie po nim oprowadziła. Jest skarbnicą ciekawostek i jedną z tych osób, dla których modyfikujesz plany by nagadać się więcej. Malwina jest weganką i opowiadała mi o hejcie jaki spada na eks-wegan, którzy z różnych powodów zrezygnowali z diety wegańskiej. Najczęściej to są powody zdrowotne. I tak, nie każdy może być na diecie wegańskiej. Są osoby, dla których to jest po prostu niezdrowe. Właśnie natrafiłam na takie filmy. Komentarze są lekko mówiąc - przykre.Wielu twórców blokuje komentarze, bo opinie są bardzo niemiłe. Najlżejsze to "nigdy nie byłaś prawdziwą weganką, tu chodzi o etykę, a nie o dietę". Ja osobiście szanuję wegan i lubię wiele roślinnych potraw, ale ekstremalnie radykalne podejście bardzo, ale to bardzo mnie denerwuje. Ludzie domagający się szanowania własnych poglądów okrutnie "jadą"po tych, którzy z różnych powodów, najczęściej zdrowotnych (!) muszą do jedzenia mięsa wrócić. Jeśli należysz do agresywnie komentujących, spróbuj wznieść się nad swoje "wiem lepiej" i pomyśl - wpędzająca w poczucie winy postawa może sprawić, że ktoś ze strachu przed linczem będzie trwał w diecie, która będzie dla niego szkodliwa i doprowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Na siłę  i bez woli współpracy nie da się zrobić nic dobrego.

No właśnie. Na siłę.
Bardzo często w dyskusjach o przemocy seksualnej pojawiają się zarzuty mężczyzn, że przecież łatwo kogoś oskarżyć bezpodstawnie i zniszczyć mu życie. Zgadzam się, to poważny problem, ale spójrzcie proszę na statystyki. Bardzo obrazowo pokazane jak to wygląda. Mnóstwo gwałtów, niewielka część zgłoszona, jeszcze mniejsza część gwałcicieli postawiona przed sądem i jeszcze mniejsza skazana. Wyroki żenująco niskie. Fałszywe oskarżenia to najmniejsza część problemu. I zgadzam się, że to niszczy życia i powinno być surowo karane, ale nie zgodzę się z paskudnymi opiniami, że teraz to heheh na piśmie zgodę brać trzeba, heheh. Każda nagle zgwałcona się czuje

Jeju, jak nie masz 100% pewności, że druga osoba (lub którakolwiek, co kto lubi) wyraża zgodę na seks, to może lepiej zostań przy ręcznym, bo nie dorosłeś. W tej chwili przychodzi mi mnóstwo pomysłów na to, jak mieć pewność. Zaczynając od zwykłego zadania pytania, przez dirty-talk w stylu "powiedz mi co mam ci teraz zrobić" aż po wiele innych. Jeśli ktoś tego nie ogarnia - lepiej będzie dla świata jak wykupi sobie konto premium na pornhubie i kupi sobie kilka zabawek, które nie muszą wyrażać na nic zgody.

"Żona nie może swobodnie dysponować własnym ciałem, lecz jej mąż."


Myślisz, że to jakaś islamska mądrość? Nope, to święty Paweł. Ja uważam, że kwestii seksualności bardzo dużo zawinił kościół i pojęcie "małżeńskiego obowiązku". To, co wypisuje Fronda jest obrzydliwe:Skoro więc z reguły jest tak, iż to mąż pragnie zjednoczenia seksualnego znacznie częściej niż żona, to kochająca żona będzie starała się z radością odpowiadać na jego zaproszenie, kiedy to tylko możliwe. Kiedy to tylko możliwe - a więc nie tylko wówczas, gdy w niej samej obudzi się pragnienie współżycia. Gdyby żona czekała na taką chwilę, na pewno by nie wyszła naprzeciw pragnieniom męża.

Kochająca żona będzie się więc zgadzać na seksualne spotkanie z mężem, choćby sama nie odczuwała w tym momencie żadnych pragnień czy uniesień. Przeżyty przez nią wówczas akt małżeński, mimo braku emocjonalnego odczuwania miłości, będzie aktem miłosnym w najgłębszym tego słowa znaczeniu, będzie bowiem prawdziwym darem z siebie. Prawdziwa miłość, aby uszczęśliwić kochaną osobę gotowa jest zdobyć się na wiele poświęceń.

http://www.fronda.pl/a/malzonkowie-nie-uchylajcie-sie-od-wspolzycia,79787.html

Mam z tym wszystkim przeogromny problem.

A jeszcze większy z ludźmi obwiniającymi ofiary. Dzisiaj będzie o tym dużo w różnych kontekstach. Postaram się przeplatać to czymś luźniejszym.

Mam taką budowę ciała, że cokolwiek na siebie założę - zawsze zbieram skrajne reakcje. Albo zbieram komplementy od starszych pań (serio!) albo czytam (ludzie mają odwagę tylko w necie), że ubieram się wulgarnie. Aby im się przypodobać, musiałabym amputować sobie cycki i tyłek, a nie mam takiego zabiegu w planach, więc nadal pozostaję sobą. Ale przypadkiem trafiłam na sukienkę, w której wyglądam jak bezkształtny ziemniak.  Wzięłam mały rozmiar a wyglądam jak marzenie senne mojej babci. Idealna wnusia. Taka skromna, taka pokutna. Oczekiwania były "troszkę" inne. Polecam zobaczyć ;)

Wciąż nie obejrzałam! Mam nadzieję, że wygrzebię się jutro z tego nieszczęsnego zlecenia (zrobiłam sobie przerwę na tygodnik), upiekę jakieś ciasto albo śliwki w boczku i obejrzę ostatni sezon BoJacka. Albo chociaż kawałek.

Nagrałam coś na youtube. Temat trudny, bo ukryty program szkoły. Pojęcie od dawna funkcjonujące w literaturze naukowej i szeroko badane. I chociaż przejawów ukrytego programu jest bardzo dużo - wciąż wiele osób uważa, że tak jest dobrze, albo że karność jest dobrym kierunkiem.
Mogłabym podać bardzo dużo przykładów, ale podałam tylko kilka:


Bardziej zależy mi na tym, abyś rzucił okiem na artykuły naukowe opisujące problem:

Ukryty program - czego potajemnie uczy nas szkoła


Ja zawsze każdego ucznia będę namawiać do buntu wobec bezsensownych reguł "bo tak mi się podoba" i każdego przejawu okazywania bezsensownej władzy dorosłego nad uczniem. Mamy trójpodmiotowość w edukacji. RÓWNORZĘDNYMI partnerami jest zarówno uczeń, nauczyciel jak i rodzic/opiekun. Szacunek działa w obie strony. Uczeń nie jest w szkole mniej ważny i nie powinien tak się czuć. A kto śledził stories o tym co się dzieje po zgłoszeniu molestowania seksualnego szkole ten wie, jak to wygląda w praktyce.

Z innych rzeczy - na IGTV nowy film.  Tej zakładki nie widać przez stronę www, tylko w apce, więc kto nie followuje - ten traci. Ja mam mimo wszystko ograniczony czas i czasami szybciej jest 10 minut pogadać, niż godzinę pisać. Nie zamierzam rzucić pisania a raczej utrzymać częstotliwość,  więc treści będzie więcej, tylko te dodatkowe w innej formie. Do końca roku chciałabym przynajmniej raz w tygodniu publikować coś na kanale na Youtube - nie umiem się tam odnaleźć, ale daje mi to sporo radości.

Zdjęłam doczepiane rzęsy. Miałam je nosić tylko na wakacje (bo wygoda), ale jakoś do nich przywykłam i na razie wcale mi ich nie brakuje.

Ostatnio mocno zmieniłam podejście do komunikacji na stories. Jestem osobą spontaniczną, więc jeśli zaczynałam czytać obiecującą książkę czy kupiłam coś - jak mi się wydawało - fajnego od razu dawałam znać. Ale czasami książka w trakcie okazywała się słaba, a Wy wysyłaliście stories, że kupiliście z mojego polecenia. Damn! Polecenie to wyraźna rekomendacja, dlatego chciałabym zminimalizować takie sytuacje i trochę odarłam stories ze spontaniczności, bo nie chcę aby ktoś wydał pieniądze na coś, czego wcale jeszcze nie polecam.
Z peelingami BodyBoom miałam burzliwą relację, bo kiedyś się z nich śmiałam! Że pff, kawą to każdy sam może się wysmarować. Aż kiedyś dostałam malutką saszetkę w prezencie  od Patrycji i zmieniłam zdanie. Jeszcze bardziej umocniłam się w przekonaniu, że zrobić dobry peeling to trudna sztuka, gdy na urodzinach marki Sinsay dostałyśmy do wyboru do koloru - oleje z migdałów, awokado, pestki śliwek, płatki róż, glinki - no co dusza zapragnie. Mogłyśmy ukręcić z tego wszystkiego własny peeling. Miałam do dyspozycji same świetnej jakości surowce i co? Mój autorski produkt był... kiepski. Źle się wsmarowywał i nie działał tak jak w moim wyobrażeniu. Dlatego zaczęłam bardziej szanować dobre kosmetyki.

Jakiś czas temu  z propozycją mini-współpracy odezwała się do mnie marka BodyBoom i ucieszyłam się, bo jak widzieliście na screenie konwersacji wyżej - przekonałam się do nich półtóra roku temu. Takie współprace są najlepsze. Że peeling jest super - wiedziałam od dawna, chociaż kawowy peeling był dla mnie nowością. Sprawdził się super po Barcelonie, gdzie troszkę przypaliłam sobie tyłek i bardzo dobrze działa na udach. Dbam o peelingi z dwóch powodów - przy wysokokalorycznej diecie chwila zaniedbania i będę miała brzydki cellulit no i dwa - używam depilatora, więc bez peelingu będę miała wrastające włoski. Polecam też szczotkowanie ciała na sucho specjalnymi szczotkami :).

Ale najbardziej polubiłam się z masłem do ciała. Po porządnym prysznicu z peelingiem lubię założyć luźną koszulkę, zakolanówki, rozłożyć się na łóżku i coś poczytać albo odpalić film. Może to głupie, ale smaruję partie ciała, które są poza zakolanówkami, bo taka warstwa przyjemnie grzeje. Kubek gorącej herbaty i coś słodkiego - tak wygląda moja idealna jesień.
Co do glinki - jest bardzo wydajna. To mój drugi produkt tego typu, wcześniej byłam średnio zadowolona,  a potem wysmarowałam się glinkami nad Morzem Martwym, więc mam porównanie z "oryginałem" i hell yes - glinki mają sens. Przy mojej suchej skórze nawet ogromny. Zdjęcie mnie całej wysmarowanej glinkami znajdziecie we wpisie z Izraela (tak,wyrzuciłam to bikini schodząc z plaży) a ja cieszę się, że mam porównanie i mogę powiedzieć, że glinka z bodyboom to jest prawdziwa glinka i działa jak trzeba. Łagodzi problemy skóry suchej i podrażnionej dokładnie tak, jak powinna. Niebieska glinka bodyboom pochodzi z Syberii. Koi, łagodzi. 

Mam dla Was kod rabatowy:


I w tym miejscu smutna prawda - gdyby nie ten kod z określonym terminem ważności - w tym tygodniu "tygodnik" by przepadł bo mam dziką ilość pracy poza blogiem. Mała współpraca sprawiła, że podeszłam do tego z takim poczuciem obowiązku i właśnie piszę ten tekst po nocy :). Chciałam tak od siebie dodać, że bodyboom chciało promować krem do twarzy, ale musiałam odmówić, bo w ostatnim czasie testowałam już trochę produktów z tej kategorii i nie cisnęli na to, więc da się podchodzić do współprac z szacunkiem. To polska marka, polski produkt. Nie testują na zwierzętach. Bardzo mi się ta filozofia podoba.

zakolanówki też są z Bodyboom ;)

No, to już wiecie kto pokrył mi koszty prowadzenia bloga ;D

Dobra, żarty na bok. Jeśli zaciekawiłam kogoś Izraelem, to odnośnie podróży polecam mój tekst;

Urlop jesienią do 500 zł

Zebrałam sporo pomysłów szukając opcji nocleg+loty w takim właśnie budżecie.

Mówiłam, że będzie też trochę o braku szacunku...

Dziewięciolatek powiedział mamie, że jest gejem. Mama powiedziała, że przecież wciąż go kocha. Więc powiedział o tym w szkole. Drwiono z niego do tego stopnia, że 4 dni później popełnił samobójstwo. Jakby to on zrobił coś złego, a nie ci, co drwili.

W komentarzach pod tym artykułem  mnóstwo obrzydliwych komentarzy w stylu:
Winna tragedii jest matka, która rozbudziła seksualnie dziecko do tego stopnia, żeby umiało określić swoje preferencje w tej sferze.

albo;
Rodzice chrońcie swoje dzieci!

Ta, więcej genderyzmu w szkolach,- obowiązek przebierania się chłopcoww ubrania dziewczęce i odwrotnie, więcej teczowych parad, a samobójstw też bedzie więcej.
A tak w ogóle, co mozna powiedzieć o seksualnej orientacji dziewięcioletniego dziecka ?
bo żeby to stwierdzić, musiałby kopulować, a to chyba niemożliwe w tym wieku!?Opada mi wszystko. Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie i nie chcę ich znać. Obym nigdy nie poznała. 
Nie wiem od kiedy ubrania mają płeć (w wielu kulturach heteroseksualni mężczyźni noszą coś, co nazwalibyśmy sukienkami) ani dlaczego uwaga nie jest skupiona na prawdziwej przyczynie, jaką jest durny strach przed czymś obcym i przyzwolenie na zło? Ludzie bez kontroli zachowują jak bestie.

Rozmawiałam o tym z koleżanką, a ona powiedziała mi projekcie artystycznym Mariny Abramović. Artystka chciała sprawdzić, do czego posuwają się ludzie, gdy mogą. 
Zwykli, normalni ludzie. Jak twój sąsiad, współpasażer w autobusie.
Przez 6 godzin stała przed ludźmi w pokoju pełnym różnych przedmiotów i zgodziła się (bez względu na konsekwencje i co z nią zrobią) być eksponatem, z którym ludzie przez te sześć godzin mogli robić co przyszło im do głowy.
Najpierw tylko patrzyli. Ktoś ją pogłaskał, ktoś dał różę,  ktoś całusa. Przy trzeciej godzinie zdarzało się dotykanie intymnych miejsc. Potem pocięto jej ubrania żyletkami i rozebrano. Kolejne było cięcie tymi żyletkami skóry, w tym gardła. Picie jej krwi. Wbijanie kolców w brzuch. Przypomnę, że tam było dużo ludzi. Normalnych ludzi. Ktoś włożył jej pistolet w dłoń i skierował w stronę głowy. Wtedy w niektórych odezwały się jakieś ludzkie odruchy - ktoś ją okrył płaszczem, wywiązała się bójka, bo część osób chciała jej bronić. 
Marina nie była dla nich człowiekiem. Była przedmiotem.
Gdy nadeszła szósta godzina i koniec eksperymentu, przeszła się po tym pokoju, ale uczestnicy projektu zaczęli jej unikać i uciekać. Nie byli w stanie zmierzyć się z jej wzorkiem, gdy była już człowiekiem.
Więcej poczytacie o tym tutaj - projekt Rhytm 0 albo wysłuchacie z  ust samej artystki (są tam urywki pokazujące jak to wyglądało):


To dlatego zawsze tak mówię o tym, że naszym obowiązkiem jest reagować na małe zło, bo potem dochodzi do większych i większych. To dlatego nieustannie polecam książkę o tym, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło. To dlatego uczulam na to, by nie hejtować ludzi o odmiennych poglądach, tylko dyskutować na poziomie. Ale nie takim, by Schopenhauer przewracał się w grobie, tylko z sensem.

Właśnie dlatego kamienowanie tak "cudownie działało". Jeden rzucił kamieniem - odwagę czuł drugi.Tłum sprawiał, że nikt personalnie nie czuł się winny. Przecież wiele osób tak robi.

A ponieważ ludzie rzadko reagują na zło jak trzeba, podrzucam mocny materiał - Niemcy - ponad 3,5 tys przypadków pedofilii w przedszkolach w ciągu prawie 70 lat

Robota jaką robi ten artykuł jest nie do opisania. Czapki z głów!

W końcu pojawił się przełomowy wyrok w sprawie pedofili w kościele. Chodzi o księdza Romana B, tego samego, którego kościół chroni a rząd "zapomina" umieścić na liście pedofilów tak samo jak wszystkich innych księży. Tego, który gwałcił trzynastoletnią Kasię, a potem zmusił ją do aborcji. Tego, który wciąż-jest-kurwa-księdzem.
Kościół ma zapłacić za to co robił milion złotych odszkodowania oraz 800 zł comiesięcznej renty dla ofiary. Kościół.  I bardzo mnie to cieszy, bo o zdobył zaufanie dziewczynki i jej rodziców dlatego, że był księdzem, a nie panem Romanem. Bo uczył w szkole religii, bo gwałcił na plebanii, bo był wtedy służbowo. Może utrata pieniędzy zmusi w końcu kościół do rozprawienia się z własnym bałaganem. 


Po tym, jak podstępem zabrał dziewczynkę od uzależnionych od alkoholu rodziców, ksiądz przez wiele miesięcy więził ją i gwałcił.
„Nawet nie wiesz jak o tym marzyłem”, „O czym proszę księdza?”, „Zaraz zobaczysz, moje słoneczko” – opowiada dziś już dorosła kobieta. Ksiądz zasłonił zasłony. „Nie krzycz, bo wtedy będzie bolało bardziej”.
Ks. Roman nie tylko gwałcił, ale - jak relacjonuje ofiara - bił, poniżał, zmuszał do brania tabletek, które otępiały. Kiedy dziewczynka zaszła w ciążę, znajoma ginekolog dokonała aborcji.
Kapłan zabierał dziewczynkę też na swoją plebanię - nikt nie reagował, kiedy nocowała w jego pokoju. Na Jasnej Górze kazał jej wyznać wszystko w konfesjonale. Spowiednik nazwał ją kurwą, nie dał rozgrzeszenia, nie uwierzył dziecku. Ks. Roman triumfował. 


Co Ty Ania taka cięta na ten kościół jesteś? Osobisty powód. Znam chłopaka, którego molestował ksiądz. Mam nadzieję, że kościół nie będzie mi dawał zbyt wielu powodów do mówienia o takich rzeczach i w końcu się ogarnie.

Australia ujawniła skalę pedofilii w tamtejszym Kościele. Władze zażądały od biskupów pełnej współpracy, w tym ujawnienia informacji pozyskanych w trakcie spowiedzi. To kwestia ciekawa z filozoficznego punktu widzenia.: Czy księdza można zwolnić z tajemnicy spowiedzi?
 
Bardzo interesujący artykuł.
Ciekawe pytanie, które często pada z ust złośliwych osób.
Czy będę taka mądra, jak będę brać ślub kościelny? Chrzcić dziecko? A pogrzeb?

Więc: nie planuję brać nigdy ślubu kościelnego. Nie widzę ku temu żadnego powodu.
Chrzest? Jeśli będę miała dziecko, na pewno go nie ochrzczę. Dlaczego mam deklarować, że moje dziecko będzie katolikiem? Niech zadecyduje jak będzie duże.

A pogrzeb?
Proszę...


Z milszych rzeczy, to obejrzałam taki uroczy film bardziej chyba dla nastolatków

Do wszystkich chłopców, których kochałam;


Lubię sobie puszczać takie filmy w tle, gdy coś gotuję albo piekę ciasto :D Oglądam na przyspieszeniu 1.5 x (zobacz: jak nie marnować czasu w internecie) i to naprawdę spoko opcja.


Pisałam też o mojej znajomej i jej dylemacie związanym z pracą.

Pomaganie przez dziadowanie - problem, o którym się nie mówi


z tej okazji mem i przy okazji jeden niezwiązany
Nic więcej na blogu nie napisałam, chociaż sporo opisów wpadło na instagram :)

Na koniec linki tygodnia:

Czy mogę zajść w ciążę po wytrysku na brzuch? Dość wyśmiewania pytań o seks!


Fit chlebek bananowy - przepisy Elizy 

Kasia to mądra dziewczyna!


Well, Joulenka mnie przekonała.

I chyba najpiękniejszy tekst w polskiej blogosferze jaki ostatnio czytałam:

Chciałabym mieć dla nich czas

Basia to jedna z moich ulubionych blogerek.


To tyle, nagle zrobiła się 5:01, więc zamiast "dobranoc" napiszę

Dzień dobry ;)

Buziak!

Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin
Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,581,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,487,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,73,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,112,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,3,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Nie krzycz, bo będzie bolało bardziej [TYGODNIK]
Nie krzycz, bo będzie bolało bardziej [TYGODNIK]
Nie krzycz, bo wtedy będzie bolało bardziej - tak powiedział trzynastoletniej dziewczynce ksiądz. Milutko, prawda?
https://2.bp.blogspot.com/-EHGmPoKGK5c/W6F2W2tdw0I/AAAAAAAAyco/aZJoK2kqJ_kISm4xUW3CfiiLXYicsZmnwCLcBGAs/s1600/wkrwiwneie.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-EHGmPoKGK5c/W6F2W2tdw0I/AAAAAAAAyco/aZJoK2kqJ_kISm4xUW3CfiiLXYicsZmnwCLcBGAs/s72-c/wkrwiwneie.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2018/09/nie-krzycz-bo-bedzie-bolao-bardziej.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2018/09/nie-krzycz-bo-bedzie-bolao-bardziej.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy