Co robić w styczniu? 10 pomysłów

Nigdy nie dostałam tyle ponagleń w sprawie tekstu! Z opóźnieniem ale wchodzi 🙂
1. Dobrze podsumuj rok
Zamknięcie roku to dla mnie ważny element każdego stycznia i jestem temu punktowi bardzo wierna. Cała zabawa polega na tym, by zakończyć rok z poczuciem sukcesu i wypisać przynajmniej 13 dobrych rzeczy, które napawają Cię dumą. To o jedną rzecz więcej niż miesięcy w roku, testowałam różne liczby i trzynastka jest dla mnie najbardziej optymalna. Możesz w tym celu wykorzystać gotowy arkusz (plik do pobrania)

2. Przebadaj się Regularne badania to bardzo ważne rzecz, której lepiej nie zaniedbywać. Warto zrobić badanie krwi i kilka innych podstawowych badań kontrolnych, chociażby z szacunku dla samego siebie. To dobry pomysł na coroczną, styczniową rutynę!

3. Zrób porządek w skrzynce e-mail/
Zaczynanie roku z bałaganem to słaby pomysł, a nowe początki mają w sobie wymiar zarówno symboliczny jak i praktyczny. Polecam przede wszystkim uporządkować skrzynkę e-mail, wypisując się z niechcianych neswletterów i usuwając zalegające maile. To satysfakcjonujące!
Mój stary tekst na ten temat (klik)

                                                         
4. Ulubiona kawa lub herbata

Smak gorącego napoju za którym będziesz tęsknić w zimowe dni jest moim zdaniem super-ważny. Ponieważ moja ulubiona gorąca czekolada to zło, staram się też zawsze  mieć  na podorędziu jakiś  przepis na pyszną herbatę lub kawę. Osobiście do kawy dodaję mleko kokosowe oraz szczyptę cynamonu a do herbaty imbir i cytrynę.

5. Rozpocznij jakieś wyzwanie
Uwielbiam stawiać przed sobą nowe wyzwania, a początek roku to ten dobry moment gdy jeszcze czujesz falę motywacji. Można rozpocząć wyzwanie czytelnicze, jakiekolwiek związane z aktywnością fizyczną czy jedno z moich ulubionych, dotyczące chodzenia w sukienkach i spódniczkach.

6. Wyrób sobie jeden pozytywny nawyk

Moim nawykiem jest oglądanie w tle filmików z TED lub TEDx. Gdy już obejrzę w tle snapy ulubionych blogerek i celebrytów oraz nasłucham się muzyki, puszczam sobie jakieś mądre wystąpienia. Czasami z dwudziestu minut zapamiętuję tylko jedną ważną rzecz, ale przy dwóch tedach dziennie to 700 nowych i wartościowych informacji rocznie! Dzisiaj obejrzałam to wystąpienie

7. Skończ czytać dupelka
I ogólniej – karmić się śmieciowymi informacjami, tabloidami, wiadomościami, toksycznymi politycznymi memami i nienawiścią. Jest Ci to zupełnie niepotrzebne. Ja nie oglądam wiadomości od lat a jakoś nigdy nie ominęła mnie żadna naprawdę istotna informacja.
Zobacz też: dlaczego nie warto czytać dupelka, i tydzień bez wiadomości

8. Zadbaj o zimowy strój!
W tym roku styczeń w Polsce jest dość łagodny, ale nie daj się mu oszukać. Czapka, szalik, rękawiczki, ciepła kurtka – to wciąż bardzo istotne rzeczy i koniecznie zadbaj o to, by zawsze mieć je pod ręką. Banał, ale bez tego można napytać sobie biedy 😀

9. Przeskocz swoje ograniczenia 
Ja postanowiłam odkurzyć swój angielski. Swobodnie czytam po angielsku i rozumiem ze słuchu, ale od dawna nie musiałam pisać ani mówić nic sensownego, a nawet jeśli musiałam to takim kalekim, by obcokrajowcy zrozumieli Warto pracować nad swoimi słabościami!

10. Tradcyjnie, punkt 10 należy do Ciebie!

Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
Jak przeżyłam genialny rok?
Co robić w styczniu? 10 pomysłów

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x