Jak zrobić loki, które będą się trzymać?

Zapraszam na garść inspiracji i porad dotyczących loków :

Każdej jesieni loki stają się ekstremalnie modne. Pełna objętości fryzura jest przeciwwagą dla płaskich fryzur spowodowanych noszeniem ciepłych czapek.

Sprzedam wam kilka trików 🙂 Bardziej zaawansowani mogą je pominąć, artykuł tworzę z myślą o osobach, które ciągle zasypują mnie pytaniami o podstawy na moim fanpage (klik)

1. Trwalsze loki uzyskamy kręcąc włosy od samej nasady.

2. Po zakręceniu pasma, nie puszczamy go od razu, tylko chwilę podtrzymujemy, by jeszcze ciepłe się nie rozprostowało. Można pomóc sobie spinając włosy w rulonik za pomocą lekkiej wsuwki.

3. Im większa średnica lokówki, tym grubsze loki lub fale. Im mniejsza – tym drobniejsze loczki uzyskujemy4. Luźniejsze loki uzyskasz trzymając lokówkę w pionie (równolegle z włosami), ciaśniejsze – trzymając ją poziomo

5. By loki dłużej się trzymały, nie myjemy włosów w dniu ich kręcenia. Ten punkt z pewnością będzie budzić kontrowersje, ale każdy doświadczony fryzur wie, że świeże włosy nie są sprzymierzeńcem trwałych fryzur. 6. Loki można stworzyć bez użycia ciepła. Do wyboru jest wiele sposobów – od mokrych chusteczek nawilżanych, po papiloty z pianki czy z gazety.


7. Szybkie fale od ucha w dół uzyskasz za pomocą błyskawicznej sztuczki – zwiąż włosy w kucyk i zakręć tylko włosy, które składają się ogonek fryzury. Zdejmij gumkę i gotowe 🙂
8. Jeśli chcesz stworzyć upięcie z loków lub fryzurę w której grają pierwszy skrzypce, spryskaj dłonie lakierem do włosów. Fryzjerzy mówią na to „sticky hands” 🙂

9.  Jeśli potrzebujesz lokówki typu „wand”, czyli takiej bez klipsa – nie musisz się martwić jej brakiem. Z łatwością zamienisz w nią każdą zwykłą lokówkę z klipsem. Wystarczy odkręcić jedną śrubkę, która go mocuje.


10. Nie zapomnij na koniec utrwalić fryzury lakierem! Osobiście preferuję żel do włosów z sprayu 🙂


Jeśli masz problem z nauką odpowiedniej techniki trzymania lokówki, przećwicz to podpatrując ruchy innych na youtube. 
Jaką lokówkę wybrać?
Jeśli kręcisz włosy tylko na okazje takie jak wesele – odpuść sobie zakup. Pożycz lokówkę lub skorzystaj z usług fryzjera.
Jeśli posiadasz prostownicę – sprawdź czy wielkość i kształt płytek pozwala na uzyskanie odpowiednich loków, być może obejdzie się bez zakupu.
Jeśli zamierzasz kręcić włosy często, nie miej złudzeń – każda lokówka niszczy włosy, ponieważ emituje ciepło. Wysoka temperatura doprowadza wodę we włosie do wrzenia. Ważniejszą inwestycją jest bardzo dobra termoochrona. Nigdy nie kręć i nie prostuj włosów bez jej użycia. Drugą bezwzględną zasadą jest zakaz kręcenia lub prostowania na ciepło mokrych włosów. Nie polecam nawet specjalnych urządzeń dla włosów mokrych. 
Moje typy ; 
Budżetowo – okrągła szczotka (najlepiej ceramiczna) i suszarka, ewentualnie termoloki. Lokówa jest drogą na skróty i oszczędzającą czas. Do okazjonalnego kręcenia włosów wystarczy zapoznanie się z różnymi sposobami stylizacji włosów bez użycia ciepła. Inną rozsądną opcją są termoloki.
Wersja do 50 zł – tani ale porządny sprzęt z obrotowym kablem i powłoką ceramiczną (klik)
Większy budżet – większe możliwości – lokówka z wymiennymi końcówkami (klik), podobna (klik
Najlepszy moim zdaniem wybór na ten moment (klik)

Zdjęcia : materiały prasowe: Davines, Sasoon, Schwarzkopf, Mary Brunetti lub inne podpisane na zdjęciach.

Monika

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na „głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
10 pomysłów na zabawy edukacyjne z kasztanami
Jak zrobić loki, które będą się trzymać?

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x