Co mi leży na wątrobie, czyli skąd ta mina i jakie blogi czytać [TYGODNIK]

Wszystko, co leży mi na wątrobie


"Dzięki że odpisałaś, jesteś miła tylko publicznie". Mniej więcej coś takiego napisała jakiś czas temu "czytelniczka". Zaglądam na wiadomości na fejsie bardzo sporadycznie, bo mam tam ustawiony autoresponder, że ta skrzynka jest nieczynna. Przez jakiś błąd nie mogę jej całkowicie zamknąć. Nie mam tyle czasu, by przeczytać wszystko. Są maile, są wiadomości na instagramie (lekko 200 dziennie) są komentarze tutaj, komentarze na youtube (bywa, że 1000 pod filmem). Jakby doszły jeszcze wiadomości na fejsie - nie starczyłoby mi doby na samo odpisywanie. A gdzie tu tworzyć teksty i filmy? Pracować (blog to nie moje jedyne zajęcie), jeść, spać, żyć?

Mówiłam wam ostatnio, że do każdego momentu mojego życia jest utwór Queen, który go opisuje. W tym momencie to I want it all

I'm a man with a one track mind

So much to do in one lifetime (people do you hear me)

Not a man for compromise and where's and why's and living lies
So I'm living it all, yes I'm living it all
And I'm giving it all, and I'm giving it all
Oh oh yeah yeah ha ha ha ha ha
Yeah yeah yeah yeah
I want it all


Więc wrócę na chwilę do tej nieszczęsnej wiadomości, która była katalizatorem. Przescrollowałam w górę. Nie odpowiedziałam jej na wiadomość, w której prosiła o pomoc w wycenieniu się jako copywriter i ew. poleceniu gdzieś, bo szuka pracy. ROK TEMU.
Po roku, podczas którego w żaden sposób nie próbowała popchnąć wiadomości w górę, wybrała sobie mnie na osobę, na którą postanowiła wylać frustracje (dalej życzyła mi kilku brzydkich rzeczy😏). Pomijam fakt, że wybrała kanał komunikacji na którym już nie odpowiadam na wiadomości i że prosiła mnie o dwie rzeczy, o których mam teksty na blogu: Praca po znajomości i jak zarabiać na pisaniu. Ale ja wcześniej odpowiadałam jej na każdą pierdołę z jaką do mnie pisała. Czy ten sok o którym piszę to smaczny, czy ja też czekałam tyle na przesyłkę z tego i tego sklepu, czy tabeli rozmiarów odnośnie sukienki można ufać, czy ten czytnik to długo trzyma na baterii.

Z perspektywy czasu widzę, że sama dałam sobie wejść na głowę. Trzeba było odsyłać do obsługi sklepu za każdym razem, gdy pisała do mnie z głupotą.

Tak, wolę odpisywać na wiadomości w komentarzach. Nie sądzę aby pytanie "skąd sukienka" wymagało prywatnej wiadomości, bo jeśli odpiszę na nie raz pod zdjęciem - skorzysta z tego więcej osób. 

I raz na jakiś czas zdarzy się taka jęczydupa, która napisze z fochem, że nie odpisałam jej na wiadomość, ale czas wyjść ze znajomymi na kolację to już miałam.

Tak, miałam. Bo to moi znajomi, dla których jestem ważna nie tylko wtedy, kiedy czegoś ode mnie potrzebują.

Ostatnio czułam się nieco przygnieciona, bo czytałam Wasze wiadomości o rodzicach. Sama je na siebie ściągnęłam tekstem "to ja decyduję kto jest moją rodziną" i nie mam pretensji do nikogo, kto wiadomość pisał. Ale ich było za dużo. Psychicznie mnie to gdzieś przywaliło, bo ja serio nie tylko czytam każdą, ale też przeżywam. Czas to ograniczyć do godziny dziennie, bo mnie to wyczerpie.

Marta Riennahera napisała kiedyś wspaniały tekst, że depresja to sprawa dla specjalisty, a nie blogera
Marta jest jednym z kilku powodów, dla których wciąż wierzę, że "bloger" nie musi brzmieć jak inwektywa. I może brzmieć nawet dumnie.

To moje pierwsze polecenie w ramach shareweek. Jej teksty sprawiają, że zawsze coś przemyślę. Rozważę. Może zmienię, może nie zmienię, ale ze mną zostają.

Drugim jest Basia Szmydt - jeśli zdążę dzisiaj zrobić zakupy - jutro z jej przepisu upiekę bułeczki. Albo w poniedziałek, ale upiekę. Basia jest kropka w kropkę na żywo jak na blogu. Ciepła. Miła. Serdeczna. Jej dom jest taki sam. Jest takim domem, jakiego każdemu życzę. Uwielbiam tego bloga całym serduszkiem.

I Asia Pachla. To nawet zabawne, bo większość tekstów nie jest dla mnie. Nie interesuje mnie test odkurzacza, lista zakupowa na marzec ani kalendarz z alpakami. Ale jak Asia weźmie się za grubszy temat, to czapki z głów. Szczerze, bezkompromisowo, porządnie. I tak, że pół internetu będzie o tym mówić.
No i Asia też ma grupę na fejsie, gdzie dziewczyny mogą się wspierać. 


Tylko inna dziewczyna posiadające grupę dla dziewczyn wie, jaka to odpowiedzialność.

Moje dziewczyny zrobiły mi dzisiaj z rana taką niespodziankę. Miałam doła po tych wszystkich smutnych historiach życiowych i powiedziałam na stories, że jestem przygnieciona. To zrobiło mi dzień i uświadomiło, że jedna na kwartał laska z fochem, że nie odpisałam jej rok temu to nic w obliczu morza super fajnych, mądrych i kochanych odbiorców :).

Dzisiaj to ja chciałam polecić inne mądre blogi.

Zacznę od tych, których autorzy startują w Gali Twórców (dawniej blog roku).


Maciek jest moim menadżerem od września*. W praktyce zajmuje się całą monetyzacją. Gdyby nie jego wsparcie, nie napisałabym nigdy żadnego tekstu wymagającego głębszego researchu i nie byłabym tak aktywna na stories. Każdy mail od agencji reklamowej wybijał mnie z rytmu na kilka godzin. Teraz w ogóle się tym nie martwię.
A Maciek to ciekawy przykład, bo chociaż jego blog ma malutkie grono czytelników, to dzięki niemu znalazł pracę i zbudował całą karierę. Pracuje w agencji, jest menadżerem twórców, felietonistą, wykładowcą na Collegium Civitas i Lond School of PR i jeszcze robi kilka innych rzeczy.
Dla mnie to też jest ogromna ulga, że mam menadżera który nie ciśnie na wyniki, osłony, statystyki i nie namawia mnie do udziału w kampaniach w których brać udziału nie chcę. Wprost przeciwnie, wiele akcji mi najzwyczajniej - odradza.

Czasem jak oglądam dobry film, za który oklaski zgarniają pierwszoplanowi aktorzy i ewentualnie reżyser, myślę nad scenarzystami i całą resztą osób, których pracy nie widać, a bez nich film nigdy by nie powstał. 

Latem 2019 miałam kryzys i gdyby nie wsparcie Maćka* - ten blog byłby rzadko aktualizowany, bo nie dawałam rady.
Dlatego będę wdzięczna za głos, Maciek ma 14 miejsce i potrzebuje niewiele, by wskoczyć do pierwszej dziesiątki, co do awans do kolejnej rundy :) Głos na Maćka to też głos na kogoś, kto stoi za moim blogiem
Drugi Maciej w zestawieniu, ale czuję potrzebę odpłacenia się jakoś za te wszystkie smaczne rekomendacje. Maciej prowadzi bloga na którym pokazuje, co i gdzie zjadł. Recenzuje knajpy, robi ich zestawienia. Lubi boczek. 
Za każdym razem gdy wybieram się do knajpy - sprawdzam co mówi o niej Maciej. Za każdym razem gdy zapomnę tego zrobić i jestem rozczarowana tym co zjadłam, z ciekawości sprawdzam jak Maciej ocenił restaurację. Zazwyczaj źle.
Nie śpię na pieniądzach, wychodzę zjeść coś na mieście raz na jakiś czas, plus jakieś lunche czy śniadania w biznesach. Ten blog ratuje nie tylko mój portfel, ale też ludzkie życia. Jestem bardzo wściekła, gdy jestem głodna. Jeszcze bardziej wściekła jestem gdy wydam sporo pieniędzy, a wciąż jestem głodna😈.Natalia jest teraz na miejscu 11, czyli brak jej jednego oczka. Jednego! Kibicuję jej od początku bloga. Kiedyś sprawdzałam wiarygodność twórców reklamujących telefony komórkowe. Natalia była na ten moment jedyną (!) która reklamowała HTC i używała HTC. Reszta blogerów reklamujących inne telefony wracała do swoich iphonów, co było widać np. po używanych emotkach albo danych EXIF pliku.
Puszczali niestworzone bajki. Że iphone jest prywatny, a ten reklamowany blogowy. Że mają dwa telefony, a jeden służbowy. Część twórców była tak bezczelna, że wystawiała te telefony na allegro po skończonej kampanii 😐.
Natalia jest bystra, wiarygodna, autentyczna i dzieli się ogromem wiedzy o fotografii.
To będzie dobrze oddany głos! (Btw. menadżerem Natalii od niedawna też jest Maciek ;).

Resztę wymienię tak bardziej zbiorczo, bo chciałam dzisiaj polecić przeróżne fajne blogi. Muszę się jednak pilnować, bo im więcej linków, tym mniej chętnie klikacie na jeden konkretny.

oto inne blogi, dla których cieszę się, że istnieje internet:

Zimno Tutaj - Weronika Zimna wybrała alternatywną edukację a potem rzuciła szkołę. Mam nadzieję, że nagramy w maju razem film o edukacji, jesteśmy umówione ;)

  Blue Kangaroo - blog z masą wskazówek o tym, jak lepiej się uczyć

Worqshop - kreatywne, ciepłe miejsce w sieci. Fanki takich zabaw jak Bullet Journal będą zadowolone :)

10 minut spokoju - sensowny parenting, mój głos poszedł tutaj ;)
Primo Capuccino - Ania jest przewodnikiem po Włoszech. Może nie tworzy zdjęć jak isnta laski, ale wyróżnia się jakością. Jej przewodniki są dopracowane na tip-top. Dzięki Ani zjadłam najlepszą pizzę w życiu i zasługuje na to, by ktoś ją dostrzegł!

Gmale.pl - Na Grzesia poszedł mój głos w kategorii blogów modowych. O modzie męskiej da się sensownie pisać. Znam trochę Grzesia i ręczę, że nie jest kolejnym przebranym pajacem, który po skończonej sesji na bloga przeskakuje w luźniejsze ciuchy. 

Pizza girl patrol - za wytrwałe poszukiwanie najlepszej pizzałki na świecie <3

Czynniki Pierwsze - smaczne, zdrowe przepisy
WWWLOSY.PL  - Zaprosiłam Agnieszkę do panelu, który będę prowadzić na Influencer Live Polska. Jej wiedza o włosach jest ogromna!

⭐  Młody farmaceuta - za każdym razem gdy mam propozycję reklamy jakiegoś suplementu - pytam autorki tego profilu. Rzetelnie pokazuje na jakie reklamy się nie nabierać, pisze o uzależnieniu od kropli do nosa i wielu ważnych rzeczach. Warto śledzić!
Dbaj o wzrok -  optometrystka Justyna dzieli się ogromem wiedzy o oczach i jest to ciekawe!
Polenka.pl- tęcza ze sznurka i ja uszyć woreczki na owoce ze starej firanki. Nice!

Oszczędnicka - bardzo sensowny blog o oszczędzaniu pieniędzy i gospodarowaniu swoim budżetem

Inne super blogi - żałuję, że nie startują w konkursie!
⭐ Mumandthecity - bez jaj, najlepszy blog o macierzyństwie w Polsce. Ilona jest bardzo mądrą i rozsądną kobietą. Często chcę coś napisać, a ona już to zrobiła. Lepiej. Mąż Ilony wcześniej ogarniał menadżerowanie mojego bloga, ale teraz organizuję konferencję i galę, więc konflikt interesów zrozumiały. ALE! To jest blog, który musicie czytać. I już!
Martapisze - Marta jest drugą osobą, która kradnie mi myśli z głowy. Bardzo pracowita, mądra dziewczyna, którą szczerze podziwiam i uwielbiam
Joulenka - nauczy Cię szyć i świadomiej żyć. Bardzo dobra osoba
Jakonatorobi - Elwira jest mistrzynią organizacji i planowania posiłków. Jako mama dwójki dzieci (w tym jednego niepełnosprawnego) sztukę zarządzania życiem ogarnęła do perfekcji.


Wasze blogi, lub te które lubicie a podesłaliście na instagramie (ograniczam się do kilku, ale wszystkie wciągnęłam na listę RSS)

Już ja was urządzę! - bardzo fajny blog o tym, jak tanio odświeżyć mieszkanie
Seksuolog bez tabu - mądry blog prowadzony przez profesjonalistkę

Rita Pater - ma teraz super cykl o niesamowitych kobietach

Naukowo uczuciowo - w sposób naukowy o związkach (Kamila ma doktorat, ale pisze lekko i bez zadęcia ;))

Head divided - czasami poleci książkę, czasami miło poczytać jej przemyślenia

Fitkot.pl - zdrowe i smaczne przepisy :)Wszystkie polecone blogi wciągnęłam na RSS, więc być może będą pojawiać się w ramach linków w cyklu tygodnik ;) Pominęłam instagramy, YT i profile na FB, o nich innym razem :)Ufff, jednak blogi są fajne. I prowadzenie bloga też!

Gorszy czas to coś normalnego, mogę obiektywnie mieć powody do szczęścia, zjeść coś pysznego, trzymać kwiatki, spoko zarabiać, ale obciążenie psychiczne mnie też dotyczy. Nie jestem robotem.
Moja mina i tak zdradzi wszystko.

Dawajcie w komentarzach znać, kogo jeszcze warto czytać ;)
Pominęłam blogi znane, albo takie, które i tak często pokazuję :))
COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,582,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,488,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,73,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,113,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,3,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Co mi leży na wątrobie, czyli skąd ta mina i jakie blogi czytać [TYGODNIK]
Co mi leży na wątrobie, czyli skąd ta mina i jakie blogi czytać [TYGODNIK]
Kogo czytać? Jakie blog mają sens? Co to za mina?
https://1.bp.blogspot.com/-weU_dM4aaTM/XJ-fEapapZI/AAAAAAAA0IU/MB-vQBFx_bgmxazXsn08B2bxayi_ElSigCLcBGAs/s1600/11.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-weU_dM4aaTM/XJ-fEapapZI/AAAAAAAA0IU/MB-vQBFx_bgmxazXsn08B2bxayi_ElSigCLcBGAs/s72-c/11.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2019/03/co-mi-lezy-na-watrobie-czyli-skad-ta.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2019/03/co-mi-lezy-na-watrobie-czyli-skad-ta.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy