Please enter an Access Token

Co mi leży na wątrobie, czyli skąd ta mina i jakie blogi czytać [TYGODNIK]

Wszystko, co leży mi na wątrobie
„Dzięki że odpisałaś, jesteś miła tylko publicznie”. Mniej więcej coś takiego napisała jakiś czas temu „czytelniczka”. Zaglądam na wiadomości na fejsie bardzo sporadycznie, bo mam tam ustawiony autoresponder, że ta skrzynka jest nieczynna. Przez jakiś błąd nie mogę jej całkowicie zamknąć. Nie mam tyle czasu, by przeczytać wszystko. Są maile, są wiadomości na instagramie (lekko 200 dziennie) są komentarze tutaj, komentarze na youtube (bywa, że 1000 pod filmem). Jakby doszły jeszcze wiadomości na fejsie – nie starczyłoby mi doby na samo odpisywanie. A gdzie tu tworzyć teksty i filmy? Pracować (blog to nie moje jedyne zajęcie), jeść, spać, żyć?
Mówiłam wam ostatnio, że do każdego momentu mojego życia jest utwór Queen, który go opisuje. W tym momencie to I want it all
I’m a man with a one track mind

So much to do in one lifetime (people do you hear me)Not a man for compromise and where’s and why’s and living lies


So I’m living it all, yes I’m living it all


And I’m giving it all, and I’m giving it all

Oh oh yeah yeah ha ha ha ha ha

Yeah yeah yeah yeah

I want it all

Więc wrócę na chwilę do tej nieszczęsnej wiadomości, która była katalizatorem. Przescrollowałam w górę. Nie odpowiedziałam jej na wiadomość, w której prosiła o pomoc w wycenieniu się jako copywriter i ew. poleceniu gdzieś, bo szuka pracy. ROK TEMU.
Po roku, podczas którego w żaden sposób nie próbowała popchnąć wiadomości w górę, wybrała sobie mnie na osobę, na którą postanowiła wylać frustracje (dalej życzyła mi kilku brzydkich rzeczy😏). Pomijam fakt, że wybrała kanał komunikacji na którym już nie odpowiadam na wiadomości i że prosiła mnie o dwie rzeczy, o których mam teksty na blogu: Praca po znajomości i jak zarabiać na pisaniu. Ale ja wcześniej odpowiadałam jej na każdą pierdołę z jaką do mnie pisała. Czy ten sok o którym piszę to smaczny, czy ja też czekałam tyle na przesyłkę z tego i tego sklepu, czy tabeli rozmiarów odnośnie sukienki można ufać, czy ten czytnik to długo trzyma na baterii.

Z perspektywy czasu widzę, że sama dałam sobie wejść na głowę. Trzeba było odsyłać do obsługi sklepu za każdym razem, gdy pisała do mnie z głupotą.
Tak, wolę odpisywać na wiadomości w komentarzach. Nie sądzę aby pytanie „skąd sukienka” wymagało prywatnej wiadomości, bo jeśli odpiszę na nie raz pod zdjęciem – skorzysta z tego więcej osób. 
I raz na jakiś czas zdarzy się taka jęczydupa, która napisze z fochem, że nie odpisałam jej na wiadomość, ale czas wyjść ze znajomymi na kolację to już miałam.
Tak, miałam. Bo to moi znajomi, dla których jestem ważna nie tylko wtedy, kiedy czegoś ode mnie potrzebują.
Ostatnio czułam się nieco przygnieciona, bo czytałam Wasze wiadomości o rodzicach. Sama je na siebie ściągnęłam tekstem „to ja decyduję kto jest moją rodziną” i nie mam pretensji do nikogo, kto wiadomość pisał. Ale ich było za dużo. Psychicznie mnie to gdzieś przywaliło, bo ja serio nie tylko czytam każdą, ale też przeżywam. Czas to ograniczyć do godziny dziennie, bo mnie to wyczerpie.
Marta Riennahera napisała kiedyś wspaniały tekst, że depresja to sprawa dla specjalisty, a nie blogera
Marta jest jednym z kilku powodów, dla których wciąż wierzę, że „bloger” nie musi brzmieć jak inwektywa. I może brzmieć nawet dumnie.
To moje pierwsze polecenie w ramach shareweek. Jej teksty sprawiają, że zawsze coś przemyślę. Rozważę. Może zmienię, może nie zmienię, ale ze mną zostają.
Drugim jest Basia Szmydt – jeśli zdążę dzisiaj zrobić zakupy – jutro z jej przepisu upiekę bułeczki. Albo w poniedziałek, ale upiekę. Basia jest kropka w kropkę na żywo jak na blogu. Ciepła. Miła. Serdeczna. Jej dom jest taki sam. Jest takim domem, jakiego każdemu życzę. Uwielbiam tego bloga całym serduszkiem.
I Asia Pachla. To nawet zabawne, bo większość tekstów nie jest dla mnie. Nie interesuje mnie test odkurzacza, lista zakupowa na marzec ani kalendarz z alpakami. Ale jak Asia weźmie się za grubszy temat, to czapki z głów. Szczerze, bezkompromisowo, porządnie. I tak, że pół internetu będzie o tym mówić.
No i Asia też ma grupę na fejsie, gdzie dziewczyny mogą się wspierać. 
Tylko inna dziewczyna posiadające grupę dla dziewczyn wie, jaka to odpowiedzialność.
Moje dziewczyny zrobiły mi dzisiaj z rana taką niespodziankę. Miałam doła po tych wszystkich smutnych historiach życiowych i powiedziałam na stories, że jestem przygnieciona. To zrobiło mi dzień i uświadomiło, że jedna na kwartał laska z fochem, że nie odpisałam jej rok temu to nic w obliczu morza super fajnych, mądrych i kochanych odbiorców :).
Dzisiaj to ja chciałam polecić inne mądre blogi.
Zacznę od tych, których autorzy startują w Gali Twórców (dawniej blog roku).
Troyann.pl
Maciek jest moim menadżerem od września*. W praktyce zajmuje się całą monetyzacją. Gdyby nie jego wsparcie, nie napisałabym nigdy żadnego tekstu wymagającego głębszego researchu i nie byłabym tak aktywna na stories. Każdy mail od agencji reklamowej wybijał mnie z rytmu na kilka godzin. Teraz w ogóle się tym nie martwię.
A Maciek to ciekawy przykład, bo chociaż jego blog ma malutkie grono czytelników, to dzięki niemu znalazł pracę i zbudował całą karierę. Pracuje w agencji, jest menadżerem twórców, felietonistą, wykładowcą na Collegium Civitas i Lond School of PR i jeszcze robi kilka innych rzeczy.
Dla mnie to też jest ogromna ulga, że mam menadżera który nie ciśnie na wyniki, osłony, statystyki i nie namawia mnie do udziału w kampaniach w których brać udziału nie chcę. Wprost przeciwnie, wiele akcji mi najzwyczajniej – odradza.
Czasem jak oglądam dobry film, za który oklaski zgarniają pierwszoplanowi aktorzy i ewentualnie reżyser, myślę nad scenarzystami i całą resztą osób, których pracy nie widać, a bez nich film nigdy by nie powstał. 
Latem 2019 miałam kryzys i gdyby nie wsparcie Maćka* – ten blog byłby rzadko aktualizowany, bo nie dawałam rady.
Dlatego będę wdzięczna za głos, Maciek ma 14 miejsce i potrzebuje niewiele, by wskoczyć do pierwszej dziesiątki, co do awans do kolejnej rundy 🙂 Głos na Maćka to też głos na kogoś, kto stoi za moim blogiem
https://galatworcow.pl/t/troyann/
Maciej je
Drugi Maciej w zestawieniu, ale czuję potrzebę odpłacenia się jakoś za te wszystkie smaczne rekomendacje. Maciej prowadzi bloga na którym pokazuje, co i gdzie zjadł. Recenzuje knajpy, robi ich zestawienia. Lubi boczek. 
Za każdym razem gdy wybieram się do knajpy – sprawdzam co mówi o niej Maciej. Za każdym razem gdy zapomnę tego zrobić i jestem rozczarowana tym co zjadłam, z ciekawości sprawdzam jak Maciej ocenił restaurację. Zazwyczaj źle.
Nie śpię na pieniądzach, wychodzę zjeść coś na mieście raz na jakiś czas, plus jakieś lunche czy śniadania w biznesach. Ten blog ratuje nie tylko mój portfel, ale też ludzkie życia. Jestem bardzo wściekła, gdy jestem głodna. Jeszcze bardziej wściekła jestem gdy wydam sporo pieniędzy, a wciąż jestem głodna😈.
Jestrudo!
Natalia jest teraz na miejscu 11, czyli brak jej jednego oczka. Jednego! Kibicuję jej od początku bloga. Kiedyś sprawdzałam wiarygodność twórców reklamujących telefony komórkowe. Natalia była na ten moment jedyną (!) która reklamowała HTC i używała HTC. Reszta blogerów reklamujących inne telefony wracała do swoich iphonów, co było widać np. po używanych emotkach albo danych EXIF pliku.
Puszczali niestworzone bajki. Że iphone jest prywatny, a ten reklamowany blogowy. Że mają dwa telefony, a jeden służbowy. Część twórców była tak bezczelna, że wystawiała te telefony na allegro po skończonej kampanii 😐.
Natalia jest bystra, wiarygodna, autentyczna i dzieli się ogromem wiedzy o fotografii.
To będzie dobrze oddany głos! (Btw. menadżerem Natalii od niedawna też jest Maciek ;).
Resztę wymienię tak bardziej zbiorczo, bo chciałam dzisiaj polecić przeróżne fajne blogi. Muszę się jednak pilnować, bo im więcej linków, tym mniej chętnie klikacie na jeden konkretny.
oto inne blogi, dla których cieszę się, że istnieje internet:
Zimno Tutaj – Weronika Zimna wybrała alternatywną edukację a potem rzuciła szkołę. Mam nadzieję, że nagramy w maju razem film o edukacji, jesteśmy umówione 😉
  Blue Kangaroo – blog z masą wskazówek o tym, jak lepiej się uczyć
⭐ Worqshop – kreatywne, ciepłe miejsce w sieci. Fanki takich zabaw jak Bullet Journal będą zadowolone 🙂
⭐ 10 minut spokoju – sensowny parenting, mój głos poszedł tutaj 😉
⭐ Primo Capuccino – Ania jest przewodnikiem po Włoszech. Może nie tworzy zdjęć jak isnta laski, ale wyróżnia się jakością. Jej przewodniki są dopracowane na tip-top. Dzięki Ani zjadłam najlepszą pizzę w życiu i zasługuje na to, by ktoś ją dostrzegł!
⭐ Gmale.pl – Na Grzesia poszedł mój głos w kategorii blogów modowych. O modzie męskiej da się sensownie pisać. Znam trochę Grzesia i ręczę, że nie jest kolejnym przebranym pajacem, który po skończonej sesji na bloga przeskakuje w luźniejsze ciuchy. 
⭐ Pizza girl patrol – za wytrwałe poszukiwanie najlepszej pizzałki na świecie <3

⭐ Czynniki Pierwsze – smaczne, zdrowe przepisy
⭐ WWWLOSY.PL  – Zaprosiłam Agnieszkę do panelu, który będę prowadzić na Influencer Live Polska. Jej wiedza o włosach jest ogromna!

⭐  Młody farmaceuta – za każdym razem gdy mam propozycję reklamy jakiegoś suplementu – pytam autorki tego profilu. Rzetelnie pokazuje na jakie reklamy się nie nabierać, pisze o uzależnieniu od kropli do nosa i wielu ważnych rzeczach. Warto śledzić!

⭐ Dbaj o wzrok –  optometrystka Justyna dzieli się ogromem wiedzy o oczach i jest to ciekawe!
⭐ Polenka.pltęcza ze sznurka i ja uszyć woreczki na owoce ze starej firanki. Nice!

⭐ Oszczędnicka – bardzo sensowny blog o oszczędzaniu pieniędzy i gospodarowaniu swoim budżetem

Inne super blogi – żałuję, że nie startują w konkursie!

⭐ Mumandthecity – bez jaj, najlepszy blog o macierzyństwie w Polsce. Ilona jest bardzo mądrą i rozsądną kobietą. Często chcę coś napisać, a ona już to zrobiła. Lepiej. Mąż Ilony wcześniej ogarniał menadżerowanie mojego bloga, ale teraz organizuję konferencję i galę, więc konflikt interesów zrozumiały. ALE! To jest blog, który musicie czytać. I już!
Martapisze – Marta jest drugą osobą, która kradnie mi myśli z głowy. Bardzo pracowita, mądra dziewczyna, którą szczerze podziwiam i uwielbiam
Joulenkanauczy Cię szyć i świadomiej żyć. Bardzo dobra osoba
Jakonatorobi – Elwira jest mistrzynią organizacji i planowania posiłków. Jako mama dwójki dzieci (w tym jednego niepełnosprawnego) sztukę zarządzania życiem ogarnęła do perfekcji.

Wasze blogi, lub te które lubicie a podesłaliście na instagramie (ograniczam się do kilku, ale wszystkie wciągnęłam na listę RSS)

Już ja was urządzę! – bardzo fajny blog o tym, jak tanio odświeżyć mieszkanie
Seksuolog bez tabu – mądry blog prowadzony przez profesjonalistkę

Rita Paterma teraz super cykl o niesamowitych kobietach

Naukowo uczuciowo w sposób naukowy o związkach (Kamila ma doktorat, ale pisze lekko i bez zadęcia ;))

Head dividedczasami poleci książkę, czasami miło poczytać jej przemyślenia

Fitkot.pl – zdrowe i smaczne przepisy 🙂
Wszystkie polecone blogi wciągnęłam na RSS, więc być może będą pojawiać się w ramach linków w cyklu tygodnik 😉 Pominęłam instagramy, YT i profile na FB, o nich innym razem 🙂

Ufff, jednak blogi są fajne. I prowadzenie bloga też!

Gorszy czas to coś normalnego, mogę obiektywnie mieć powody do szczęścia, zjeść coś pysznego, trzymać kwiatki, spoko zarabiać, ale obciążenie psychiczne mnie też dotyczy. Nie jestem robotem.
Moja mina i tak zdradzi wszystko.

Dawajcie w komentarzach znać, kogo jeszcze warto czytać 😉
Pominęłam blogi znane, albo takie, które i tak często pokazuję :))
Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna Szkołyk
3 lat temu

„Uff, jednak blogi są fajne” – wszystko w tym temacie. : Pozdrowienia dla Ciebie. 🙂

Teper
3 lat temu

Na pewno nie warto dac się jednemu złemu komentarzowi. 🙂 Dobrze, że tak wiele innych dziewczyn Cię wspiera i docenia to, co dla nich robisz. 🙂

fioletowy lis
fioletowy lis
3 lat temu

czesc, Aniu! Czy uwazasz, ze moze ciekawym pomyslem do kolejnej debaty byloby poruszenie tematow predyspozycji zawodowych? tzn. – jestes pedagogiem, pewnie znasz temat. uczniowie- a potem dorosli – np. zespolem aspergera maja zdolnosci matematyczne- ale 0 polonistycznych i umiejetnosci miekkich. osoby z nerwica natrectw- zdolnosci analityczne (z racji swojego neurotycznego drazenia problemow) itd., ale gorzej z matma. chodzi o to, ze sama wiele razy polecasz zmieniac swoja sciezke zawodowa, w kierunku lepszej przyszlosci- jednak ludzie bladza, bo ida w slepym kierunku – nieswiadomi swoich predyspozycji- z nadzieja na lepsze zycie. i tak niezdiagnozowany neurotyk probuje na sile zostac informatykiem, co… Czytaj więcej »

Jud (Fitkot)
3 lat temu

Niektórzy niestety myślą, że są najważniejsi i wszystko im się należy, a osoba po drugiej stronie ma mnóstwo czasu i tylko czeka na pisanie odpowiedzi na niesamowicie ważne pytania, których wyszukanie zajmuje kilka sekund w Google. Też często dostaję pytania, na które odpowiedź jest w tekście i wystarczy samemu przeczytać. U mnie skala dużo mniejsza, ale mimo wszystko zawsze jestem zdziwiona, że ludzie wolą napisać i czekać na odpowiedź.

Z polecanych blogów część znam i odwiedzam, ale nie wszystkie, więc z chęcią sprawdzę pozostałe.

I Bardzo, bardzo dziękuję za wspomnienie mojego mikro świata! Nawet nie wiesz, jak się ucieszyłam 🙂

daria-porcelain.pl
3 lat temu

dzięki za podrzucenie ciekawych blogów 🙂

Blog kosmetyczny

marsala
marsala
3 lat temu

Polecam Malvinę Pe. 🙂

Czytaj na walizkach
3 lat temu

Nie znałam bloga Maciej je, a chyba muszę go zapamiętać 😃Ja recenzje dobrych miejsc sprawdzam w Google, ewentualnie po ocenach na FB danego miejsca, ale recenzje konkretnego człowieka mogą być jeszcze lepsze 🙂A co do bloga Natalia Jestrudo – bardzo go lubię, podobnie jak instagrama – dużo pożytecznych treści i jasnych wskazówek jak robić super zdjęcia 🙂
A co do takich wiadomości, że komuś nie odpisałaś – eh ludzie myślą, że świat kręci się tylko wokół nich. Więc nie ma co się nimi przejmować, nie warto.

Karolina Majka
Karolina Majka
3 lat temu

oo jak miło, że się znalazłyśmy! Jedzenie jednak jednoczy ludzi 🙂 A Maciek to idealny menedżer, mało kto ma taką wiedzę o rynku jak on, dobry wybór 🙂 A ja wróciłam spowrotem do influencer marketingu, więc pewnie niedługo będę go bombardować mejlami odnośnie współprac :p

Karolina
Karolina
3 lat temu

Nawiązując do pierwszego zdania, mi odpisałaś od razu „jesteś fajna nie tylko publicznie” 😉 w ogóle byłam zaskovzonz bo wiem i zdaje sobie sprawę, że dostajesz dużo direct messages. Ogólnie staram się powstrzymywać przed pisaniem o każdej glupocie, choć w mojej głowie jesteś moją przyjaciółką. Tymczasem od kilku dni oddaje się czytaniu stron które polecilaś. Dziekuje za świetne „odsyłacze”
Czasem kiedy siedzę na przerwie i wszyscy inni śpią się w telefony z braku laku (i zapomnianej książki) łąduje na pudlu, teraz przynajmniej czytam coś wartosciowrgw.

studentka
studentka
3 lat temu

Trochę się ociągałam, ale po przejrzeniu bloga Maćka twojego menedżera widzę, że to on napisał ten świetny wpis o 30 przemyśleniach na 30 urodziny, który kiedyś polecałaś w tygodniku więc przestałam się ociągać i szybko zagłosowałam :). Idę zagłosować na innych jeszcze.

aniamaluje
3 lat temu
Reply to  studentka

🙂 bóg zapłać dobra kobieto

Dominika R.
3 lat temu

Zawsze się dziwię, kiedy czytam, że ludzie zadają na priv pytania, na które odpowiedzi można znaleźć po prostu wpisując w Google, czy też poszukać obrazem, bo przecież poszukanie odpowiedzi samemu jest często dużo szybsze. Takie pytanie przed sprawdzeniem samemu wydaje mi się tez brakiem szacunku w stosunku do twórcy, bo heloł – z jednej strony chcę, żeby pisał jak najwięcej, a drugiej zawracam mu głowę. Sama mam też duże opory przed komentowaniem, bo raz, że nie chcę powielać treści, a często ktoś w komentarzu już napisał to, co mam w głowie lub po prostu wydaje mi się to mało istotne.… Czytaj więcej »

Karolina
Karolina
3 lat temu
Reply to  Dominika R.

Jakbyś pisała o mnie 🙂 też jestem „przemyślaczem” i swoim największym krytykiem, ale pracuję nad tym

Dorota
3 lat temu

Dużo ciekawych linków, chętnie zajrzę. A ludźmi się nie przejmuj. Zawsze znajdzie się jakiś taboret, który będzie chciał zgasić nasz uśmiech z twarzy. Zrzęd nie brakuje 😉

aniamaluje
3 lat temu
Reply to  Dorota

Dzięki!

2legs2long
2legs2long
3 lat temu

I bardzo dobrze, że nie jesteś robotem! Uczucia i humory wyróżniają nas, a my powinniśmy to doceniać, a nie krytykować. Buziaki

marsala
marsala
3 lat temu

skąd te piękne muszkieterki?

Ewka
Ewka
3 lat temu

Zagłosowane 😉 a wszystkie blogi zapamiętane na przyszłość. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na żadnej Twojej polecajce – bardzo za wszystkie dziękuję! Mam do Ciebie takie zaufanie, że gdybyś powiedziała, że jedzenie kociej kupy daje super efekty, to bym zjadła ;P a co do polecanych przez Ciebie blogów to mam tylko jeden problem – jak znaleźć czas na czytanie wszystkich?!

aniamaluje
3 lat temu
Reply to  Ewka

Ej no bez przesady, trzeba mieć swój rozum 😀

Ewka
Ewka
3 lat temu
Reply to  aniamaluje

Oczywiście. Dlatego nie sięgam po absolutnie wszystko, co polecasz, tylko po to, co mi pasuje. Chodziło mi tylko o podkreślenie jak bardzo ufam Twoim poleceniom 😉

Previous
Iść samemu do kina – spoko, czy trochę wstyd?
Co mi leży na wątrobie, czyli skąd ta mina i jakie blogi czytać [TYGODNIK]

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x