Dlaczego się tak nienawidzicie? [TYGODNIK]

Czasem chyba każdy ma taki dzień, że nie potrafi znaleźć sobie miejsca. I ja mam taki dzisiaj, ale pisanie zawsze przynosiło mi ulgę. Na równi z gotowaniem. Albo pieczeniem ciast. Zagniataniem domowego makaronu do rosołu. Głaskaniem kota. Zresztą, nie tylko ja tak mam - pisanie ekspresywne jest szeroko przebadanym sposobem autoterapii i radzenia sobie z trudnymi emocjami. Nigdy nie ukrywałam, że blog jest moją myślodsiewnią i czasami napisanie czegoś publicznie, pomaga mi się z tym rozprawić, albo wyrzucić uparte myśli z głowy.

Zaraz się znajdzie chłopiec do bicia. Zrobimy ze sprawcy wariata, niszcząc cały dorobek takich akcji jak jestem sobą, nie chorobą i będziemy udawać tak samo jak wtedy, gdy mówimy, że to spódniczka gwałci.
Albo gry komputerowe. Na pewno grał kiedyś w jakieś gry. Kto nie grał.
Może gimnazjum? Na pewno to wina gimnazjum.
Albo wyciągać brudy dotyczące ofiary, jakby jakiekolwiek oskarżenia sprawiały, że jest mniej martwa a śmierć mniej bezsensowna i niepotrzebna.
Ale super fajnie jest zrzucać odpowiedzialność i udawać, że mowy nienawiści nie ma.

Jest i ma się coraz lepiej. 

Pisałam kiedyś tekst o hejcie. Nie w kontekście jego ofiar, ale sprawców. Niepokojące badania dowodzą, że te malutkie złośliwości zamieniają się w poważne problemy psychiczne. Mroczna triada/tetrada (makiawelizm, psychopatia, narcyzm, sadyzm). A to oznacza, że nawet te drobne niewinne mini hejciki i wbijanie szpileczki są mieczem obusiecznym, na który sprawca nie wiedząc kiedy, coraz mocniej się nadziewa. A potem jest już naprawdę źle. Hejtuje, by poczuć się lepiej, a robi sobie poważną krzywdę.

Screeny z raportu przeczytacie w tekście "Niewinne zachowanie, które robi z ciebie potwora".


Oh, ja też lubię czasami udawać, że problemów nie ma. Wysypać wszystkie papierki z torebki by zrobić w niej porządek, ale w połowie znudzić się sprzątaniem i popchnąć wszystko miotłą pod kanapę. 

Ale to są niewinne rzeczy. Pozwalamy jednak na dużo gorsze. Lubimy wbijać szpileczki, zaglądać innym do portfeli, cieszyć się z ich nieszczęść. Życzenia śmierci, szydzenie, drwienie i hejtowanie nazywamy "tylko opinią" "taką prawdą" lub zasłaniamy się wolnością słowa. Internet pozwala na wylewanie pomyj, jakich nikt nie odważyłby się wylewać w życiu realnym. Jakoś nie widzę tych hord mówiącym w twarz nauczycielom, że są darmozjadami, leniami i jak im się nie podoba, to paszoł won. Raczej jest "pani złota, synek miał dużo problemów, nie da się naciągnąć na dwa, a w kolejnym semestrze się poprawi?". Widziałam to dziesiątki razy. Kozak w necie, pizda w świecie.

Ale internet dodaje odwagi a skuteczne i uporczywe budowanie narracji nienawiści przynosi swoje żniwa.

Gdzie był dupelek, gdy Mama Ginekolog poroniła? Obecny, zwarty, gotowy i pozwalający na obrzydliwe komentarze.

Gdzie jest, gdy zebrała milion złotych na WOŚP? 
Zgubił się.

Jak zawsze.


A ponieważ nie mam nic mądrego do powiedzenia na ten temat, będę mówić o rzeczach innych.

Miałam dobry tydzień. Przypomniałam sobie jedną z ważniejszych książek w moim życiu - Nowy wspaniały świat. Opowiada o nowym, idealnym świecie, w którym wszyscy są szczęśliwi. Nie ma wojen, nie ma zdrad, nie ma głodu ani biedy. Każdy ma gdzie mieszkać, nie istnieje uciążliwa starość. Wszyscy mają komfort.
Dlaczego więc książka nie jest utopią, a antyutopią?

Bo komfort ma swoją cenę. Zawsze.
Wie o tym każdy polityk rozdający benefity (zabawne, kupowanie ludzi za ich własne pieniądze), wiedział o tym Adolf Hitler, którego przed wybuchem wojny Niemcy kochali za wzrost gospodarczy i wyciągnięcie ich z kryzysu. 

Wiedział o tym Fromm pisząc świetną książkę - Ucieczka od Wolności w  której pokazuje na zatrważająco wielu przykładach, jak ludzie od lat bez wahania poświęcali wolność w zamian za jakieś korzyści. A że potem trzeba było zapłacić cenę i wyrżnąć jakąś ludność? No spoko, przecież to nie mnie atakują.

A ja cenię sobie ludzi myślących. Którzy patrzą poza chwilową korzyść i jeśli w coś wierzą, to wiedzą dlaczego. Nie przyjmują żadnych doktryn na ślepo.

Jedną z takich osób jest Jola Szymańska, opowiadająca na Youtube o swoim życiu jako katoliczki.
Zaraz, chwila, moment... jak to Aniu, polecasz kanał katolika?

Mądrą osobę zawsze, bez względu na wiarę. Niżej najnowszy film. Oglądam wszystkie, chociaż może bardziej słucham, bo youtube leci u mnie w tle gdy nie słucham akurat audiobooków, podcastów albo muzyki).Osobiście nie identyfikuję się z żadną religią, ale polecam bardzo mocno serię z Morganem Freemanem W poszukiwaniu Boga. To jedna z sensowniejszych pozycji o religii ever. Bez osądzania, bez drwin, bezstronnie, rzetelnie, z szacunkiem do wszystkich. Warto obejrzeć, by przestać traktować swoje wierzenia jako jedyne słuszne, co niemal zawsze idzie w parze z nienawiścią i wrogością do innych. Przekonanie o jedynej słusznej prawdzie to okropna rzecz.


Nie mogę sobie znaleźć miejsca, bo nienawiść mnie boli.

Stąd siedząc z maseczką na twarzy i w wygodnym różowym dresie (po wczorajszych stories padło o niego wiele pytań, więc podlinkowałam, macie też w racie co kod Q1ania10 który obniża chyba wartość koszyka o 10%, ale nie wiem, bo polecam spontanicznie).

zamieściłam sobie nad głową cytat z książki Huxleya, który ma mi przypominać, że podziękuję za łatwy komfort. Że potrzebuję wysiłku, aby szanować to, co mi przyniósł. Nikt nie cieszyłyby się z przebiegnięcia maratonu, gdyby to był wysiłek porównywalny z zalaniem zupki chińskiej.O, właśnie. Jeśli już polecam dobre rzeczy!

Jestem fanką czytania, ale mamy ograniczone moce przerobowe. Czasami chciałabym przypomnieć sobie jakąś książkę, więc zdarza mi się obejrzeć animowane video streszczenia na Video Spark Notes . Te, które obejrzałam wiernie oddawały sens książek, więc zachęcam do oglądania. Nie jest to oczywiście taka przyjemność jak czytanie, ale wciąż jest to kawał dobrej roboty.

Zastanawiałeś się kiedyś, ile wydajesz na cyfrowe dobra? Radek Szczęsny to podliczył i każdego miesiąca to ok. 200 zł - https://szczesny.com/ja/ile-wydajesz-na-dobra-cyfrowe-i-jak-czesto-z-nich-korzystasz/.

U mnie jest to większa kwota, głównie przez bloga. Pakiet Adobe, by legalnie obrabiać zdjęcia, chmura na pliki, Premium w systemie komentarzy, żebyście nie musieli oglądać reklam... trochę tego jest.

Znacie te wszystkie populistyczne "zamknąć do więzienia o chlebie i wodzie na długie lata!!!1'?

Więc to nie rozwiąże problemu. Zdejmie go z naszych oczu na kilka lat.
Bardzo dobre wystąpienie Krzysztofa Kotkowicza na TEDx


Dobra, to teraz teksty. Pamiętacie jak pisałam o wyzwaniu Joulenki i byciu offline? Tutaj tekst z wnioskami z takiego eksperymentu. A może powinnam napisać - z takiej próby. Wraz z opisaniem po co i dlaczego.

Bardzo polecam poczytać. Mam wrażenie, że bycie offline to nowy luksus.

Właśnie! Na moim blogu:

Czym dla mnie jest luksus? Nie zgadniesz 

moje przemyślenia, jak postrzegam luksus.


bardzo mocno polecam książkę, jest świetna!!

Dzisiaj na instagramie jedna dziewczyna napisała, że zarówno jej brzuszek jak i ucieszony chłopak dziękują za przepis, wyszła za pierwszym razem a chłopak powiedział, że lepsza niż u mamy. Smacznego!


A ten tekst wyrósł z moich kulinarnych niepowodzeń, które szczęśliwie zawsze udaje mi się jakoś odkręcać.

Kocham swoje roślinki! Ciągle dostaję o nie pytania. Monstery mam ze sklepu zielony parapet (pilea mi umarła, tak jak mała palma) a zamioculcasy są obecnie w lidlu po 13 zł. Małe, ale to strasznie szybko rośnie i wybacza błędy ;) Niestety niedobre dla kotów, warto mieć na uwadze!

A, kolejna rzecz o której zapomniałam. Futrzane klapki są z Renee. Gdy mam smutny albo nostalgiczny dzień, potrzebuję elementów rozchmurzających. Szczególnie gdy snuję się po domu bez celu i sensu.
Jakaś dobra szamka, muzyka, ale też zabawna dekoracja czy coś nie do końca poważnego.

Świat niestety zmierza w drugą stronę. Zgadnij ile lat ma ta dziewczyna:
uwaga...
11.

Czy tylko ja uważam, że to mocno niepokojące?
Jestem ostatnią osobą, która będzie komuś wytykać zbyt seksowny ubiór, spodnie opinające tyłek czy dekolt, bo jestem bardzo mocno przeciwna takim skojarzeniom i to co u nas kulturowo obce, w ogóle nie robi żadnego wrażenia np. w Hiszpanii, gdzie kobiety po prostu chodzą w obcisłych bluzkach bez staników i nikt się na to nie gapi, bo jest gorąco i nikt nie doszukuje się "prowokujących" intencji na siłę.
Nikt też nie przygląda się zadbanym, atrakcyjnym nastolatkom z nieogolonymi nogami. No dobra, ja się przyjrzałam, bo wyobraziłam sobie reakcje koleżanek takiej dziewczyny w Polsce, na lekcji w-f.

Ale jedenastolatka z wypiętym tyłkiem, w makijażu i pofarbowanych włosach budzi trochę mój niepokój. Polecam tekst Nishki, o seksualizacji dzieci. Psst, w odróżnieniu od tego, co próbuje forsować część mediów - edukacja seksualna nie ma nic wspólnego z seksualizacją.

A na koniec Lifemanagerka i jej tekst - jak zaakceptować siebie

Ja tylko przypomnę, że WOŚP gra dalej choćby nie wiem co.

Wylicytować można warsztaty ze mną w Warszawie (będziemy robić mapy celów/marzeń, ale w taki oparty na nauce sposób!) albo spotkanie ze mną, JestRudo, Patabloguje i TheLittlethingsbyAnia w warszawskim Sound Garden Hotel z noclegiem, kolacją, śniadaniem, makijażem, paznokciami hybrydowymi, zdjęciami
https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=37785401

Przyznam, że teraz jakoś... mocniej mam ochotę pomagać.

Aha, wiem, że ten Tygodnik jest nieco inny, ale zazwyczaj teksty z tego cyklu pochłaniały mi przynajmniej 4 godziny, więc po prostu zdecydowałam się nie dublować tego, co na stories. Jeśli kogoś ciekawi co robiłam, co jadłam, co polecam... wszystko znajdzie tutaj. I wcale nie trzeba follować ani instalować kolejnej aplikacji, można sprawdzać stories przez stronę.

Dla mnie to bezsensowna dodatkowa robota. Wolę poczytać książkę.

Jeśli jesteś tu pierwszy raz - tygodnik to taki luźny cykl, polecam tu spontanicznie różne rzeczy. Jeśli coś będzie sponsorowane, to powiem ci o tym wprost. Marki, książki, ludzie których teksty czy filmy polecam nic o tym wcześniej nie wiedzą. Nie pisz też do mnie z propozycją zapłacenia za link do twojego tekstu, bo to tak nie działa.


Buziaki!

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,583,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,489,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,74,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,113,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,4,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Dlaczego się tak nienawidzicie? [TYGODNIK]
Dlaczego się tak nienawidzicie? [TYGODNIK]
Czasem chyba każdy ma taki dzień, że nie potrafi znaleźć sobie miejsca. I ja mam taki dzisiaj, ale pisanie zawsze przynosiło mi ulgę. Na równi z gotowaniem. Albo pieczeniem ciast. Zagniataniem domowego makaronu do rosołu. Głaskaniem kota. Zresztą, nie tylko ja tak mam - pisanie ekspresywne jest szeroko przebadanym sposobem autoterapii i radzenia sobie z trudnymi emocjami.
https://3.bp.blogspot.com/-okMDx_LcHpg/XDzsSmZpp0I/AAAAAAAAzbk/na-WTaZHgXMXLYCchkbZZgcIM9WCnkXnwCLcBGAs/s1600/kolaz.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-okMDx_LcHpg/XDzsSmZpp0I/AAAAAAAAzbk/na-WTaZHgXMXLYCchkbZZgcIM9WCnkXnwCLcBGAs/s72-c/kolaz.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2019/01/dlaczego-sie-tak-nienawidzicie-tygodnik.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2019/01/dlaczego-sie-tak-nienawidzicie-tygodnik.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy