Dlaczego twoja mapa marzeń nie działa 💁🏻


Więc przeczytałeś gdzieś o tworzeniu tzw. "vision boards". Bardzo pięknie, to fajna idea. Ale niestety muszę cię zasmucić. Samo stworzenie tablicy nie spowoduje żadnej magii, która wyczaruje ci idealnie urządzone mieszkanie, fajne wakacje i modne sukienki.
Ja wiem, wiem. Książki "coachingowe" mówią - weź czasopisma, powycinaj wszystkie te piękne obrazki, stwórz swoją tablicę marzeń. Niech będzie osobista, kolorowa, pełna motywujących haseł! Powieś ją w widocznym miejscu, a marzenia się spełnią!
Internet pełny jest takich filmików:


Ładne to. Pani wybiera sobie piękne napisy, zdjęcia z magazynów, przyczepia na tablicę. Pewnie setki, może więcej osób zrobi podobnie. I ja zupełnie nic nie mam do tego, żeby to było ładne i estetyczne, ale ... nic się nie wydarzy. Będziesz mieć ładną tablicę.
Ech. Po kolei.
Wiem, że część z Was kojarzy mnie jeszcze z pierwszego... no prawie pierwszego bloga na photoblogu, który pisałam od 2007 roku. Wiem, bo przyznawaliście się do tego tutaj. Więc pewnie pamiętacie, że ja w tamtych latach często tworzyłam barwne kolaże. Czyli w sumie takie tablice. Nigdy na oczy nie widziałam nawet 10% rzeczy, które na tych kolażach lądowały. Ani ich substytutów.


Opowieść mówi, że stary pies z politowaniem obserwował zabawę młodego psiaka goniącego swój ogon. Szczeniak z wielkim zapałem biegał w kółko i próbował go złapać. W pewnym momencie lekko znudzony sceną stary pies powiedział młodemu - nigdy nie złapiesz ogona, jak będziesz go gonić. Połóż się, a sam do ciebie przyjdzie.

Ta metaforyczna opowiastka ma sens, ale nie w tym wymiarze, w którym często pojawia się na... super drogich warsztatach z tworzenia map celów/marzeń.

Znaczy wiecie, drogich z mojej perspektywy. Byłam dwa razy (za darmo, bo prowadziłam inne zajęcia  w tej sali i w ramach rozliczenia mogłam sobie chodzić na różne rzeczy) i żadne z tych warsztatów nic nie wniosły. Standardowa cena to 150 zł od osoby za warsztat tworzenia map (i to nie w Warszawie). I to jest fajna zabawa, nie przeczę :)  Przeglądasz kolorowe magazyny, wycinasz ładne obrazki, naklejasz. Masz do dyspozycji flamastry, długopisy. Całkiem miłe doświadczenie. No ale nie w tej cenie, proszę! 10-20 osób w grupie i już można jechać na wakacje za dwie godziny pracy :D W tym sensie mapy działają - spełniają marzenia osoby prowadzącej.
Mój infantylny zeszyt z 2012 roku. Miałam 20 lat...

Aby mapa działały, potrzeba do nich zupełnie innego podejścia.

Po pierwsze, na takich warsztatach można sobie zrobić co najwyżej mapę testową. Nie znam nikogo, kto w grupie obcych ludzi chciałby się naprawdę głęboko otworzyć, a tu chodzi o szczerość z samym sobą.

Po drugie, taka mapa powinna nam towarzyszyć. Ma przypominać o założonych celach. Więc teoretycznie wieszamy ją w widocznym miejscu. W praktyce również znam mało osób na tyle pewnych siebie, by powiesić taką tablicę w mieszkaniu. I potem słuchać "więc chcesz napisać książkę, tak? No nie obraź się, ale beka trochę". Czyli co, chować taką tablicę za każdym razem, jak wpadają goście? No chyba, że masz taki naprawdę prywatny pokój tylko dla siebie ;).


Zgadzam się, że praca "w tle" jest super ważna! Nie zrozumcie mnie źle. 
Każdy kto pracował kiedyś kreatywnie (lub miał jakieś kreatywne zadanie) na pewno doświadczył czegoś takiego:


Szukasz pomysłu. Na rysunek, wiersz, wypracowanie, konkurs -  na cokolwiek. Starasz się, przeglądasz inspiracje, pracujesz. Gryziesz ołówek, stukasz nerwowo w blat, a pomysł nie nadchodzi. Pracujesz więcej i więcej - pomysłu wciąż brak. W końcu kładziesz się spać i... pomysły jeden za drugim. Albo przychodzą do głowy gdy jesteś pod prysznicem, biegasz, jedziesz autobusem.

Czasami trzeba "wrzucić" swojemu umysłowi jakieś zadanie i pozwolić pracować nad nim w tle. Ale żeby potem je uruchomić, trzeba pozamykać inne aplikacje otwarte w głowie ;-).

I tak, przyznam sama - zdarza się, się znajduję przypadkiem w lumpeksie dokładnie taką rzecz, jaką wkleiłam kiedyś w taki kolaż. W 2009 czy 2013. ALE! To nie jest magia.

Każdego dnia bombarduje nas mnóstwo bodźców. Zwariowalibyśmy, zwracając uwagę na wszystkie. Kolor trawy, fakturę chodnika, twardość siedziska w metrze... zauważamy bardziej świadomie tylko niektóre. To dlatego właśnie ciężarne kobiety wszędzie widzą brzuszki i wózki (pytanie, dlaczego nikt nie widzi ciężarnych w kolejkach i tramwajach😉).
Jak rzucimy umysłowi polecenie - pracuj nad celem x, to podświadomie zaczniemy dostrzegać w różnych sytuacjach okazje i szansę na zbliżenie się do jego realizacji.
To nie jest fizyka kwantowa.
Podobnego zdania jest psycholog Neil Farber M.D, Ph.D., CLC, CPT
Wymieniając te tytuły miałam ochotę dopisać jeszcze xD na końcu, ale powstrzymam się od tego dziecinnego wygłupu.


W każdym razie, stąd wzięła się w moim zeszycie z 2012 roku sukienka


Bo zdjęcie powinno być przemyślane i mieć konkretne znaczenie. Nie jakiś obrazek. Ja do wszystkiego rozpisywałam sobie szczegółowe hasła.

Chciałam nosić sukienki. Jakie? ładne, podkreślające talię. Wkleiłam taką, która była najbliższa mojemu wyobrażeniu. Niestety gdzieś posiałam kartkę ze szczegółową rozpiską, ale to właśnie ona doprowadziła mnie do stworzenia wyzwania 100 dni bez spodni (tak, wiem, że istnieje wyzwanie 365 dni w spódnicy, ale moje wyzwanie było pierwsze i błagam, nie przywołujcie tego przy każdej okazji bez sprawdzania dat, oki? 😘) i ostatecznego wprowadzenia zmiany nawyków jeśli chodzi o to, jak się ubieram.

Zapisałam też sobie wtedy, że idealna sukienka powinna mieć kwiatki, nie być za długa, najlepiej jasne tło i żeby podkreślała talię. Obrazek był bliski moim oczekiwaniom.

I wiem, że zeszyt wydaje się na maksa naiwny, ale zapisałam tam naprawdę wszystkie moje oczekiwania od życia na tamten moment i porozbijałam je na konkretne kroki.


Prowadziłam wtedy różne strony w sieci - tu znajdziesz tekst o tym, jak zarabiam na pisaniu, ale jak widać, moim warunkiem numer jeden było to, aby treści które tworzę były pożyteczne, a przychód był miłym skutkiem ubocznym. Nie zapisałam "chcę dużo zarabiać na tworzeniu stron" bo wtedy pisałabym shit w stylu "poznaj jeden skuteczny sposób, dzięki któremu samotna matka trójka dzieci, Mariola z Lublina zarabia kokosy nie wychodząc z domu". 
Nie tego pragnę.

Miałam wtedy mały budżet i przebarwienia na dwójkach, które były skutkiem ubocznym leków. Dwie malutkie "rude" plamki na obu dwójkach. Coś jak piegi, dokładnie jak tu. W dodatku niemal dorobiłam się osteoporozy posterydowej, bardzo spadła moja gęstość kości, w tym zębów. Dzięki racjonalnemu planowaniu udało mi się wszystko załatwić w ciągu niecałego roku. Dlatego mam właśnie lekko spiłowane dwójki - strasznie nie chciałam mieć tych plamek, bo tylko ja wiem, że to pamiątka po leczeniu, a cała reszta ludzi z automatu bierze to za zaniedbanie😕. Ten plan pozwolił mi - jeszcze wtedy studentce - zarobić i wydać na ten cel ponad 6000 zł.
Początkowo liczyłam na NFZ ale po pierwszej wizycie stwierdziłam, że never ever again. Potrzebowałam kogoś, kto rozumie jak kruche zęby ma osoba po silnych lekach i w ogóle rozumie ideę chorób układu oddechowego oraz to, że gdy nie oddycham nosem, to nie mogę godzinę leżeć z tamponami i ssakiem w buzi, bo się uduszę. Kogoś, kto najpierw chce szczegółowego zdjęcia rentgenowskiego. Zrozumie to tylko ktoś, kto brał kiedyś sterydy, ale w prawie każdym zębie mam plombę🙈

(btw. jeśli ktoś szuka stomatologa w Bydgoszczy, to tylko lek.dent Jagoda Baumgart).

Zmierzam tylko do tego, że mapy są fajne i skuteczne, jeśli zrobimy je z głową. Jeśli zawarte na nich elementy nie są przypadkowe, tylko przemyślane. Jeśli z każdej tej rzeczy wyprowadzimy cel i konkretne kroki.

Sukienka kosztuje na ali 25 zł z wysyłką. Bardzo ją lubię, bo jest dla mnie symbolem. Przeżyła wiele wyjazdów (tu Cypr w 2016) mam ją ładnych kilka lat. Wciąż w tym samym stanie ;) 

Link do sukienki (jeśli się nie otwiera, spróbuj w nowej karcie, albo wyłącz adblobka i odśwież stronę, po czym spróbuj ponownie, albo otwórz na telefonie. Linki z ali czasami nie wchodzą).

Kolaże robię od 2007 roku. Dawniej na polyvore (płakałam, jak ta strona umarła), teraz dłużej dłubię w photoshopie, ale to działa bardziej jak odprężenie, nic nie zmienia ;-). Jeśli chcesz stworzyć skuteczną mapę, to w tym wpisie masz pigułkę wiedzy, a po praktykę zapraszam

 9.02.2019 w Warszawie w Sound Garden Hotel

To warsztat charytatywny do wylicytowania na rzecz WOŚP. Oznacza to, że ani ja nic za to nie chcę, ani hotel - udostępniają salę warsztatową zupełnie za free, co jak na Warszawę jest naprawdę ekstra - wiem, że odbywają się tam najlepsze konferencje, a sala potrafi się wynająć za 36 tysięcy złotych.

Znam to miejsce i wiem, że zawsze wszystko tam działa. Podczas poprzednich warsztatów udało się zebrać na cele charytatywne ponad 1000 zł
Zeszłoroczne warsztaty


warsztaty z lutego 2017

Jak widać po uśmiechach i tym, że część uczestniczek pierwszych warsztatów przyszła też na drugie - chyba nie jestem taką złą prowadzącą ;)

Cena wywoławcza biletu to 20 zł (na WOŚP), obecnie są jeszcze miejsca co mnie cieszy, ale też smuci, bo dostałam chyba ze sto wiadomości, że ktoś bardzo by chciał, ale to środek sesji i lipa.

Przyznam, że tego nie przemyślałam, studia były tak dawnoooo!

Ale jeśli masz czas 9.02 (sobota) i jesteś w stanie przynieść własne nożyczki oraz klej... zapraszam, pogadamy o tym, jak stworzyć efektywną i przynoszącą efekty mapę i rozpisać ją na sensowny plan działania.

Z głową i wykorzystaniem mechanizmów opisanych przez psychologię :)

To jak, ktoś wbija?
👉AUKCJE 👈

Można tam też wylicytować spotkanie ze mną, nocleg w Sound Garden Hotelu z pysznym śniadaniem, kolację, paznokcie hybrydowe by Patabloguje, makijaż by Ania Tarasiuk i sesję zdjęciową by Natalia z Jest Rudo, czyli całkiem przyjemny pakiecik ;) 
Tych, którzy nie chcą bądź nie mogą brać udziału w charytatywnych licytacjach zachęcam do przemyślenia sposobu w jaki traktują swoje mapy. Czy obrazki są tylko ładne, czy mają konkretne znaczenie i działają na wyobraźnię? Czy napisy to sensowne hasła, czy ładne literki z kolorowego magazynu, które są niczym "live laugh love" w mieszkaniach? Czy zaglądasz do swojej mapy? Stworzyłeś plan działania? 


Buziaki (jest 6:22 a ja jeszcze nie poszłam spać, pięknie...)

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,583,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,489,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,74,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,113,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,4,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Dlaczego twoja mapa marzeń nie działa 💁🏻
Dlaczego twoja mapa marzeń nie działa 💁🏻
Mapa marzeń - dlaczego to nie działa? Co można zrobić, aby działała?
https://3.bp.blogspot.com/-6ot4rXXVsQo/XD_XMAApucI/AAAAAAAAzcE/VdsjHCj8U0MUQK6MfX8grVyVojxw2dOcACLcBGAs/s1600/listaz.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-6ot4rXXVsQo/XD_XMAApucI/AAAAAAAAzcE/VdsjHCj8U0MUQK6MfX8grVyVojxw2dOcACLcBGAs/s72-c/listaz.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2019/01/dlaczego-twoja-mapa-marzen-nie-dziaa.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2019/01/dlaczego-twoja-mapa-marzen-nie-dziaa.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy