30 dni do lepszego życia – ćwiczenie jeden – MÓZG

Krótkim słowem wstępu – przymierzałam się do utworzenia tego wyzwania od stycznia, ale ledwo wypakowałam się po Azji -byłam chora. Potem poleciałam drugi raz, wróciłam i… znowu byłam chora. No i tak zeszło aż do maja.

Moja idea:
Co dwa dni na blogu ukaże się zadanie do wykonania. Ich pula to 30. Dotyczą wszystkich trzech obszarów – Ciała, Umysłu i Duszy. Jak ktoś sprytnie zauważył – pierwsze litery tych wyrazów składają się na CUD jakim jesteś 😉
Wszystkie ćwiczenia dobierałam pod swoim kątem, bo podtrzymuję swoją życiową dewizę :

Nie mów innym jak żyć – pokaż jak żyjesz

Ćwiczenia są dobrane tak, by nie były za trudne – razem złożą się w piękną całość, po 60 dniach zobaczycie jak wiele udało się Wam zrobić!
Zamierzam publikować jedno zdanie co dwa dni.
Dzisiaj skupimy się na szarych komórkach. Wybierz przynajmniej 3 zadania z listy (całość dostępna na mojej grupie Kreatywne dziewczyny od Ani)

7 sposobów na poprawę sprawności intelektualnej


1. Ucz się nowego słowa każdego dnia. Pomocna może okazać się strona https://www.instagram.com/codziennienoweslowo/ możesz także otwierać słownik na losowej stronie. Ja tak kiedyś robiłam z Kopalińskim.
Dodatkowe utrudnienie – postaraj się wykorzystać to słowo w ciągu 24h w dowolnej wypowiedzi.
2. Pobaw się w adwokata diabła – to zadanie angażujące szare komórki i uczące wczucia się w drugą stronę. Zastanów się nad sytuacją, w której ktoś postąpił wobec Ciebie nieodpowiednio – sprawił Ci przykrość, zawiódł, nadszarpnął zaufanie… a potem wymyśl okoliczności łagodzące i wszystko to, co zrobił by dobry adwokat. W ten właśnie sposób trafiłam na badania ukazujące związek między „niewinnym” wbijaniem szpileczki w internecie a rozwijaniem mrocznej triady/tetrady i cech psychopatycznych, o czym pisałam w tekście : https://www.aniamaluje.com/2015/09/niewinne-zachowanie-ktore-robi-z-ciebie.html

3. Rozruszaj swój mózg za pomocą codziennego treningu – np. w aplikacji Brainwars:

4. Znajdź 10 wspólnych cech dwóch pozornie niezwiązanych ze sobą rzeczy np.
– piernik i wiatrak
– mydło i powidło
Czasami trzeba się wysilić, podam przykład do jabłko i opona:
Oba to rzeczowniki, są okrągłe, można je kupić w sklepie itp. To bardzo trudne zadanie!

PUNKTY 5, 6 i 7 na grupie 

Po sprawdzeniu tych sposobów wybierz dwa, które staną się Twoją codzienną rutyną. Ja zdecydowałam się na nowe słowo każdego dnia (nawet nie wiecie jak ciężko było wpleść gdzieś słówko „spuneryzm”) oraz na codzienny krótki trening z apką która jest bohaterką punktu siódmego :).
Zapraszam też na Kreatywne dziewczyny od Ani -na grupie będziemy dopisywać kolejne sposoby i wzajemnie motywować się do zmian w życiu.


Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na „głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
Kosmetyki, konferencja i dużo pracy [TYGODNIK]
30 dni do lepszego życia – ćwiczenie jeden – MÓZG

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x