Nie chcesz pracować za 1500 zł? To idź do pracy za 10 tysięcy

Ten tekst chodzi za mną od bardzo, bardzo dawna. W zasadzie to jest to ciąża mocno przenoszona, więc poród nie należy do najłatwiejszych. Flow miałam akurat wtedy, kiedy miałam za dużo pracy i zadań do wykonania na uczelnię. Dzisiaj emocje troszkę już opadły, ale i tak uważam, że temat jest szalenie ważny!
Zgadzam się, że każdy powinien żyć godnie i że to nie jest fair, że sprzątaczki nie stać na głupie wakacje nad Bałtykiem. Ale wiem też, że jeśli ktoś wykonuje wyłącznie pracę mechaniczną, nie wymagającą innych umiejętności, to prędzej niż podwyżki może spodziewać się tego, że za kilka lat zastąpi go maszyna.

Pochodzę ze środowiska defaworyzowanego, nigdy nikt mi nic raczej nie dał na start, poza zepsutymi genami i chorymi oskrzelami. Złamałam mojej babci serce tym, że nie jestem kasjerką w markecie. Z jej punktu widzenia taka praca to jak złapanie Pana Boga za nogi. Bo chorobowe, bo etat, bo urlop, bo z pracy się kiedyś wychodzi.
A moja babcia wychowała się na wsi i krowy jej nie pytały czy czasem nie boli jej głowa, a jakby miała grypę czy anginę to ziemniaki same się nie wykopią, żyto samo nie zasieje, świniaki same się nakarmią, nie zarżną, nie zamienią w półtusze. Dla mojej babci to jest oczywiste, że aby żyć trzeba pracować. 

Zastanawia mnie zderzenie jej perspektywy z pokoleniem "chcę, chcę, należy mi się". Widzę wiele osób po studiach, które na samym starcie mają wysokie oczekiwania, niestety nie zawsze idące w parze z umiejętnościami (te akademickie są często mocno odbiegające od tych potrzebnych na rynku pracy). 
I jest mi zwyczajnie przykro, bo robią sobie krzywdę na własne życzenie :(.
Dla mnie ten filmik jest mega - pan sobie wymachuje myjąc okna w rytm muzyki, ktoś ma frajdę z robienia waty cukrowej. Czad! Sama chodzę do kilku sklepów w których jest drożej niż w innych, bo obsługa jest na medal. Gdy w warzywniaku od wejścia pani mówi, że przywieźli już imbir kandyzowany o który kiedyś pytałam, to czuję się jako klient rewelacyjnie. Na lokalnym targowisku czereśnie zawsze kupowałam od pana, który mnie kiedyś  zaczepił i poczęstował ;-). Gdy ktoś ma frajdę ze swojej pracy, to widać to w każdym jego działaniu.

A jednak pod filmikiem pojawił się komentarz :  Nie wiem czy lubią... Po prostu zasuwają jak maszyny.

Hmmm...

Maszyny. Fajne słowo klucz. Bądźmy kimś więcej niż maszyną. Jesteśmy ludźmi. Jeśli działamy jak maszyny, to kiedyś właśnie maszyny nas zastąpią.

Bo spójrzmy na to z drugiej strony - dlaczego ktoś miałby CHCIEĆ dać ci pracę?

Media i przede wszystkim jakiś zakorzeniony w mentalności wielu ludzi marksistowski element każe myśleć, że to przedsiębiorcy są tymi złymi, bo mają. Mają i nie dadzą. Bo to niesprawiedliwe.
Hmmm... moim zdaniem to państwo nad brzydko mówiąc - dyma.Polecam proste wyliczenie (część drugą też). To jest mega smutne. Płacę mnóstwo pieniędzy a to co mam od państwa w zamian jest jakąś kpiną. Ja wolałabym mieć wybór i nie musieć płacić na NFZ, bo nie korzystam. Serio, ubezpieczyłabym się chętnie prywatnie - dzisiaj płacę podwójnie.

To nie ten co daje ci pracę jest zły - jeśli ma, to na to zapracował, a jeśli dostał...cóż, ja też chciałabym dać swoim dzieciom coś fajnego na start. A ty nie? Zawiść nie prowadzi do niczego dobrego, polecam zresztą książkę o której pisałam kiedyś w tekście książki, które zmieniły moje życie


Moim zdaniem każdy jest kowalem własnego losu. Kurczę - ja też zaczynałam od bardzo nisko płatnych zleceń. Ale wiecie co? Od czegoś trzeba zacząć, nauczyć się podstaw.  A jeśli już mamy jakąś pracę, to mega fajnie jest wykonywać ją z radością ;-).

Znam wiele takich historii - chłopak tuż po liceum rozdawał ulotki, przy okazji częstując ludzi uśmiechami i wesoło zagajając - nigdy nie traktował tej pracy jako zesłania czy kary. Z jego pozytywnym podejściem stwierdził, że nauczy się przełamywać swoją nieśmiałość w ten oto sposób. Jedna z osób której wręczał ulotki zaproponowała mu pracę na portierni. Niby nic, ale krok lepiej niż stać na zimnie, deszczu, lub pełnym słońcu. Pracował na portierni na pierwszym roku studiów, jednocześnie czytając sobie pod biurkiem swoją ulubioną fantastykę. Za każdym razem gdy zmieniał pracę, zmieniał ją na lepszą. Dzisiaj wiedzie mu się naprawdę nieźle, ma po studiach pracę w zawodzie :).

Dziewczyna nie poszła na studia, bo przydarzyło jej się po drodze dziecko. Nie znalazła żadnej stałej ciekawej pracy, więc zgodziła się zostać agentką nieruchomości na modelu prowizyjnym. Poczytała sporo książek o technikach sprzedaży i negocjacjach - motywowała ją jak najlepsza przyszłość dla jej córeczki. Szybko okazało się, że potrafi sprzedać prawie każde mieszkanie. Uwielbia swoją pracę.

Jechałam dzisiaj pociągiem i spotkałam koleżankę. Podczas bardzo trudnych studiów (analityka medyczna) pracowała poza zawodem. Ale od czegoś trzeba zacząć ;-). Tuż po studiach posypały się oferty pracy - nikt nie potrafi tak pasjonująco opowiadać o surowicy albo pobieraniu krwi. Kocha swoją pracę, chodzi do niej z przyjemnością. Opowiedziała mi o swojej koleżance, która bardzo chciała pracować w instytucie hematologii i przez osiem godzin dziennie patrzeć przez mikroskop. Też dostała pracę w zawodzie zaraz po studiach. Agata nie ma ego z kosmosu - szczerze przyznaje że wiele nauczyła się dopiero w pracy. I jakbym miała się zastanowić czemu ona ma pracę a inni ludzie z jej rocznika nie zawsze, to widzę odpowiedź od razu - jest nastawiona na naukę, ma otwarte podejście, lubi to co robi.

Nie chcesz pracować za 1500 zł? Fantastycznie. Złóż CV do firmy w której będziesz pracował za 10 tysięcy :)). 
 Ale jeśli nie masz umiejętności, to nie miej proszę pretensji do pracodawcy, świata, rynku pracy. Twoja sytuacja jest wypadkową decyzji jakie podejmujesz przez całe swoje życie. Może poszedłeś na niewłaściwe studia, bo bałeś się, że sobie nie poradzisz, może nie chciałeś pracować podczas studiów - trudno, to były twoje decyzje, teraz ponosisz ich konsekwencje. Ale nic nie jest nieodwracalne! Składając podanie do pracy o niskim wynagrodzeniu sam wyceniłeś swoje umiejętności i czas na taką a nie inną płacę - przecież gdybyś miał wyższe kwalifikacje, złożyłbyś CV gdzie indziej. Możesz narzekać i biadolić albo się rozwijać, chociażby małymi kroczkami ;-).


Znam osoby, który wyszły z naprawdę tragicznej biedy. Ich determinacja, upór, chęć nauki zaprowadziły ich dużo wyżej. Nie mówię, że każda z tych osób jest dzisiaj bogata - niektórym spokojnie starcza życie na średniej stopie - to też jest ok. Za każdym razem zmieniały pracę na trochę lepszą, starały się robić to co robią najlepiej jak potrafią. I to procentowało. 

Bardzo serdecznie zachęcam cię do tego, by być kimś więcej niż maszyną.

Znam sklep mięsny, w którym obsługuje kilka osób, ale w kolejce często ktoś przepuszcza osobę tylko po to, by trafiła mu się ta jedna jedyna, która po prostu zawsze wesoło zagada, pokroi na cienkie plastry i nie marudzi gdy ktoś chce tylko 3 cienkie plasterki szynki albo wybiera najmniejszą pasztetową jaka jest. Nie sądzę, aby sklepowi opłacało się ją zwolnić.

Gdy potrzebowałam kupić zeszyt, ołówek, gazetę, nie chodziłam po to do sklepu ani do kiosku, tylko do "Pana Janka" - kioskarza, który był zawsze bardzo uprzejmy.

Mój ukochany dziadek ciągle miał jakieś wpadki językowe, które go potem zawstydzały. Chciał kupić żelki "dżdżownice" a na język nasuwało mu się "czy są robale?".  Wybierał więc sklep, w którym czuł się pewnie, bo sprzedawał ktoś uprzejmy, kto lubi swoją pracę. Podczas gdy jedni narzekają na to, że ich małe sklepiki padają "przez duże markety", ja widzę wiele takich osiedlowych, które mimo wyższych cen i uboższego asortymentu naprawdę nieźle się trzymają. Bo ktoś wpada na ploty do pani Ani, albo kupuje zabawki u pani Oli. 

Cokolwiek robisz - bądź proszę kimś więcej niż maszyną. Zrób to dla siebie, bo fajnie jest lubić swoją pracę. A jeśli jej nie lubisz, to spróbuj polubić albo zastanów się co TY możesz zrobić, by mieć następnym razem trochę lepszą ;-))).
Komplet ze zdjęcia : klik (z moim kodem AP-aniamaluje macie 40% zniżki :)), mój rozmiar to XS :) buty stąd


Mamy XXI wiek - wiek możliwości. Nieograniczony dostęp do wiedzy - internet, biblioteki. Nigdy nie mieliśmy tyle możliwości co dzisiaj. Wiedza jest na wyciągnięcie ręki :). I znam wiele osób, które z tych możliwości korzystają - to jest niesamowite! Też możesz tak robić ;-)


Ah, jeszcze jedno - ja też bym chciała, by każdy zarabiał godnie, żeby wszyscy ludzie na świecie mieli dostęp do wody pitnej i żeby nie było wojen. Nie mogę zmienić świata, ale mogę zmienić siebie ;-).

I bardzo, bardzo polecam ten film:Buziaki!
Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,583,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,489,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,74,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,113,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,4,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Nie chcesz pracować za 1500 zł? To idź do pracy za 10 tysięcy
Nie chcesz pracować za 1500 zł? To idź do pracy za 10 tysięcy
https://2.bp.blogspot.com/-6KO3QFuHdNg/VxqTOWEU_cI/AAAAAAAAlFE/s_21b8I2yQAHI0glcV_koPjGCEnK7gOUQCLcB/s1600/komplet.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-6KO3QFuHdNg/VxqTOWEU_cI/AAAAAAAAlFE/s_21b8I2yQAHI0glcV_koPjGCEnK7gOUQCLcB/s72-c/komplet.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2016/04/nie-chcesz-pracowac-za-1500-z-to-idz-do.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2016/04/nie-chcesz-pracowac-za-1500-z-to-idz-do.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy