Ale się cieszę, że mogę pokazać Wam moją ulubioną część świata! Zieloną, barwną, zupełnie inną! Nabieram tutaj potrzebnego mi dystansu i pokory. Jest taka książka profesora Obuchowskiego „Galaktyka potrzeb” i oprócz tych znanych z klasycznej piramidy, opowiada właśnie o potrzebie dystansu. Mam dystans do siebie, do swoich wpadek, do życia. Bez niego bym zwariowała! Ale nigdzie nie nabieram takiego dystansu jak właśnie w Azji. Traktuję tutaj życie tak, że nie mam szczegółowego planu, mówię TAK! wszystkiemu, co do mnie przychodzi i na co moje ciało nie spięło się w obronnym NIE. Dziękuję, że śledzicie moje przygody, wkładam mnóstwo czasu w złożenie relacji, dlatego dziękuję za ich wyświetlanie! ♥️
I jaram się ogromnie, że jest Was już tutaj 50 TYSIĘCY🎈 dziękuję każdemu, kto podsyłał moje stories albo mój profil dalej - czuję radochę, że mogę pokazać Wam to, czego doświadczam i jeszcze większą na myśl, że powoli kończę ebooka ze wskazówkami jak zorganizować sobie do A do Z podróż na własną rękę. Wiem, że wielu z Was wybiera biura podróży bo nie wie jak. Pokażę! 
W końcu jestem pedagożką, moją życiową misją jest stawanie się tym mostem, po którym można przejść dalej, do przodu.
Tak mi kiedyś napisał Nietzsche, tego się trzymam!
Dzięki raz jeszcze, uwielbiam Was🥰
#redress #czerwonasukienka #aniamaluje #travelbloger #solofemaletraveler #bali #wakacje #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #indonezja #azja #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ale się cieszę, że mogę...

Ta #podróż jest fajna, bo nie wiem jaki będzie mój kolejny krok. Biorę, co daje mi życie. Nie oceniam, obserwuję. Jak zawsze założenia kompletnie rozjechały się z rzeczywistością - przez ten cały czas przeczytałam może ze 20 stron książki! Scenariusze pisane przez życie są ciekawsze. A ja jestem ciekawska. Pytam, dopytuję, wściubiam nos tam, gdzie nie powinnam. Szukam różnych perspektyw. Miałam odpocząć, a każdego dnia zasypiam kamiennym snem z nadmiaru wrażeń! I podoba mi się to bardzo. Jestem w Azji solo, bo chciałam wyjść poza swoją bańkę. Poznać ludzi z innych kultur, prowadzących inny styl życia niż ja, mających fajne pomysły. 
Często w DM-kach pytacie jak to jest, że poznaję tylu ludzi. Gdzie poznać przyjaciółkę, gdzie chłopaka.
Moja wskazówka? Wyjdź z tego domu sama, nie czekaj na towarzystwo. Jak wyjdziesz z koleżanką, to z dużym prawdopodobieństwem pozostaniesz w towarzystwie tej koleżanki. Pozbądź się tego myślenia „poszłabym na jogę, ale nie mam z kim” i idź! 
Ja idę!
#aniamamuje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #canggu #beach #plaża 
#solotraveler #travelblogger

Ta #podróż jest fajna, bo...

Wielu ludzi w moim wieku nie godzi się na scenariusz studia-kredyt na 30 lat- praca do śmierci i chce od życia czegoś innego. Taki scenariusz też jest bardzo ok, czasami sama bym chciała być w stanie wykonywać prostą pracę, o której nie będę myśleć jak z niej wyjdę! Mój mózg tak nie potrafi, zawsze coś kombinuję! W moim pokoleniu mnóstwo ludzi nie szuka mało uczęszczanych ścieżek. Tworzymy własne. Ja nigdy nie sądziłam, że będę mogła utrzymywać się z bycia Anią. Każdego dnia jestem za to wdzięczna!
To zdjęcie zrobił mi Varin. Blade Runner (kocham! Ale jeszcze bardziej ostre pióro Philipa K. Dicka) odcisnął na nim takie wrażenie, że zajął się fotografią, której motywem są neony. Podkłada lusterko pod obiektyw i bach - gotowe. Zabawa trwa godzinę, kosztuje ok. 150 zł. Ze mną był jeszcze chłopak ze Słowacji. Varin ma ok. 20 bookingów miesięcznie i jest w stanie utrzymać się w Bangkoku z takiego pstrykania. Oznaczam go wam na zdjęciu!
Gdyby można było utrzymywać się ze wszystkiego, za co chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie? Ja zawsze chciałam żyć z pisania. Jestem szalenie wdzięczna, że sobie taką możliwość stworzyłam a XXI wiek mi to umożliwił. 
A Ty? Może wystawisz na Airbnb za 200 zł naukę lepienia pierogów dla turystów? Why not! #neonbangkok #neonphotography #aniamaluje #travelgirl #podróże #podróżemałeiduże

Wielu ludzi w moim wieku...

Dla kogoś być może kolejna instagramerka z dupą na wierzchu, dla mnie zdjęcie na pamiątkę zachwytu nad cudownym wodospadem💧Z ekscytacji drżała mi cały czas łydka! Natura potrafi być majestatyczna!🌱
Sama wyspa ma różne oblicza. Na razie doświadczyłam #Bali dla lekko aroganckich młodych ludzi z lepszego (finansowo) świata, bujających się po instagramowych knajpkach. Bali komercyjnego i turystycznego, Bali pełnego przepięknej, dzikiej przyrody, Bali cudownych miejscowych ludzi i Bali mistycznego. Z pewnością perspektyw jest dużo więcej! Staram się patrzeć na świat pod różnymi kątami i zadawać wiele (czasami może ciut zbyt wścibskich) pytań. Ile ja się podczas takich podróży uczę, to o jeju!

A odnośnie pupy w bikini, to nie wrzucając takiego zdjęcia sama bym przyznała, że kobieta w bikini popełnia jakiś grzech, w odróżnieniu od mężczyzn z gołymi klatami. Nie postrzegam tak świata!😉 Pięknego piątku🌸
Fot: @czula.kaminska (mały spoiler tego, co jutro na stories)
#podróże #podróżemałeiduże #blogerka #wodospad #waterfall #bali #travelgirl #travelblogger #aniamaluje #szczerze_pisząc

Dla kogoś być może kolejna...

Nie wszystkie zdjęcia muszą być wymuskane ;) 🌸Moja pogadanka na temat „chłopak by mnie nie puścił” wywołała spore zamieszanie! Opisujecie swoje toksyczne relacje z partnerami, którzy „zabraniali” wam przeróżnych rzeczy. Czasami toksyczne byłyście Wy, w ciągłym strachu, że partner zdradzi. Dzisiaj jesteście w innych relacjach i wiecie, że to nie powinno tak działać i wyglądać. I wspaniale! Lepiej przejrzeć na oczy późno, niż wcale!
Szkoda życia na kogoś, kto podcina Ci skrzydła. Jeśli masz coś, przed czym chcesz ostrzec inne dziewczyny - dawaj śmiało! Czasami zaczyna się od „nie podoba mi się jak chodzisz w sukienkach”
Pozdrowienia z #Bali! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #balibowlsandsmoothies #relacje

Nie wszystkie zdjęcia muszą być...

Wyprawa solo jak dotąd:
👉🏻Ani jednego dnia nie spędziłam zupełnie sama! Poznałam mnóstwo ludzi, z innymi polubiłam się bardziej, bo miałam okazję lepiej ich poznać. 👉🏻Popełniłam sporo błędów organizacyjnych. Np. teraz jestem na #Bali i już czuję, że bez skutera będzie ciężko (mam problem z błędnikiem, nie będę ryzykować), ale jestem dobrej myśli.
👉🏻Do tej pory nie udało mi się popracować! Spędziłam na pracy może godzinę, no chyba, że liczyć składanie relacji na insta, to wtedy pracowałam ze 3h dziennie. Byłaby to jednak najmniej płatna praca świata, bo nic nie zarobiłam🤣🙈
👉🏻Jestem zupełnie nieprzygotowana na #Wietnam! Poranki i wieczory są podobno chłodne (16 stopni). Z polskiej perspektywy to się wyda śmieszne, ale ja mam tu 35 stopni i takie właśnie ubrania.
👉🏻Możliwe więc, że zamiast 2 tygodni w Wietnamie zmyję się szybciej na jakąś wyspę w Tajlandii (Ko Chang albo Ko Samui) albo na Koh Rong w Kambodży :) Ogólnie mordka mi się śmieje cały czas, jest fajnie, jest dobrze!
Teraz pora się trochę opalić.
Mam nadzieję, że podobają Wam się moje przygody na stories! Wielu rzeczy i ludzi też nie pokazuję, ale może wykorzystam te historie w jakiś luźniejszy dzień. Dzisiaj np. chciałabym nagrać krótką pogadankę 😁

Uściski z Bali!

Wyprawa solo jak dotąd: 👉🏻Ani...

Wciąż nie mogę uwierzyć, że smakował mi wege boczek🤯
To były bardzo intensywne dni w Bangkoku, pora na kolejną przygodę - co powinnam zrobić na Bali?
Jakieś rekomendacje? Nie mogę prowadzić skutera, mój błędnik nie ogarnia, więc pewnie będzie ciężko, ale nastawiam się pozytywnie do całej przygody😊
Poleżałabym ze dwa dni na plaży z jakąś książką, bo z nadmiaru wrażeń i emocji moja czaszka dymi😁.
Zastanawiam się też, którego dnia dopadnie mnie kryzys tej podróży, ale czas pokaże!
Podrzućcie swoje rekomendacje a ja powalczę z walizką i idę spać 😘
#Bangkok #vege #foodie #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Wciąż nie mogę uwierzyć, że...

Jestem wkurzona. Że musimy udawać, że mamy mężów i nosić fejkowe obrączki, aby pozbyć się niechcianych adoratorów. Że samo „nie” nie wystarcza i żaden argument nie ma takiej mocy, jak bycie „przypisaną” do jakiegoś faceta. Jakbyśmy same się nie liczyły jako jednostki ludzkie.
Chciałabym mieć poczucie, że mogę robić swobodnie wszystko to, co mężczyźni.
Moim kolegom nikt nie radzi, by dla bezpieczeństwa wracali po ciemku w towarzystwie kobiety.
Nie zwraca uwagi, że przebijają im przez t-shirt sutki. Nie szukają w podróży hosteli z pokojami tylko dla mężczyzn, podczas gdy „female dormitory” to nie jest pomysł, który wziął się z powietrza, a realnej potrzeby.
Ja nie chcę pieprzonych przywilejów. Chcę mieć poczucie, że jesteśmy takimi samymi jednostkami ludzkimi. Ale jak się naczytałam o Waszych fejkowych obrączkach i pierścionkach, to zrobiło mi się naprawdę przykro łamane na jestem wkurzona.

Kobieto, co robisz dla swojego bezpieczeństwa i spokoju, czego nie robią mężczyźni? Wyjdźmy z priv, napisz tutaj!
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #kobieta #wkurw

Jestem wkurzona. Że musimy udawać,...

Śmiesznie tu stoję, ale mam nadzieję, że widzicie - jestem w Azji na maksa szczęśliwa, wszystko mnie cieszy! W tym klimacie oddycha mi się wspaniale (nawet w Bangkoku!) każda drobna rzecz jest przygodą! Mnóstwo nowych bodźców, smaków, tekstur, zapachów. Tym razem zamiast wygodnego mieszkania z dostępem do basenu i siłowni wybrałam hostel i zbieram inne przeżycia. Poznaję ludzi z taką samą zajawką na doświadczanie podróży jak ja. Wymieniam setki uśmiechów dziennie, próbuję mówić „dziękuję” po tajsku, unikać jednorazowego plastiku, zachwycać się myjącym pupę kibelkiem i cieszyć z masażu, po którym chodzę lekkim krokiem. Tak lekkim, że zrobiłam ich dzisiaj 25 tysięcy😊. Kocham #Bangkok, kocham tę część Azji, uwielbiam wieczorem składać dla Was relację z tego wszystkiego, co mnie spotyka. Moim marzeniem jest zachęcić innych do tego samego! Chcę rozwiać Twoje obawy i uprzedzenia, pokazać, że to jest proste i da się na własną rękę bez stresu!
#podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #femalesolotraveler #solotravel #bangkok #wakacje #aniamaluje #blogerka #blogerkapodróżnicza #pieszopomieście

Śmiesznie tu stoję, ale mam...

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem towarzystwa do podróżowania - ja pracuję skąd chcę, innych ogranicza urlop. Szybciutko się to zmieniło i teraz nie mam najmniejszego problemu z ogarnięciem towarzystwa. I co zabawne - gdy jest w zasięgu ręki, mam ogromną potrzebę podróży solo. To zupełnie inny vibe, inne przygody, inny rodzaj doświadczenia!
Kiedyś bardzo chciałam wydać książkę z wydawnictwem. Dzisiaj co miesiąc jakieś  mi to proponuje. Wolę sama. I bardzo często gdy podobał mi się jakiś chłopak i okazało się, że z wzajemnością - automatycznie traciłam nim zainteresowanie🙈. To okropny sposób życia, wiecznie chcę tego, czego nie mam, a gdy mam, to już nie chcę😏. Staram się z tym walczyć, ale tez obserwować bacznie z czego wynikają te moje pragnienia.
Wow, dzisiaj zaczyna się moja podróż. Spędzę w niej 35 dni, planuję odwiedzić 3 kraje, w których jeszcze nie byłam i do jednego wrócić. Jak wyjdzie? Czas pokaże. Jedno jest pewne - ja zawsze sobie poradzę i zawsze znajdę sposób by mieć to, czego chcę. Tutaj np. chciałam zjeść śniadanie z widokiem na morze, ale nie było sensownej knajpy więc... przytargałam z @aleksandranajda stół i krzesła z mieszkania. 
Najbliższe 24h spędzę pewnie offline, bo mam cholernie długą przesiadkę, którą zamierzam przeznaczyć na zwiedzanie... sami zgadnijcie jakiego miasta 😉 mam czas aby wykombinować w jaki sposób chcę zamieszczać relacje i jednocześnie zachować bezpieczeństwo nie oznaczając się w czasie rzeczywistym😊 
Trzymajcie za mnie kciuki! #podróże #girlswhotravel #solotravel #solofemaletraveler #aniamaluje #karaiby #podróżemałeiduże

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem...

11 nawyków, które uczynią ten rok wyjątkowym…

Dzisiaj zamiast klasycznego rozwojowego czwartku, przedstawiam Ci 11 nawyków, które sprawią, że ten rok będzie udany… o ile im na to pozwolisz i się do nich zastosujesz. Mam nadzieję, że jesteś człowiekiem czynu, nie pustych deklaracji 😉
1. Każdego dnia wyjdź z domu
 Chociażby na 10 minut. Spójrz w niebo, poczuj na policzku jakie jest tego dnia powietrze. Wychodź nawet wtedy (a raczej przede wszystkim wtedy!) kiedy Ci się nie chce. Wychyl nos z mieszkania!
2. Zrezygnuj z czytania pudelka
 Nie potrzebujesz tylu negatywnych informacji. Czy naprawdę chcesz spędzać czas na czytaniu o cudzych porażkach? Czy naprawdę chcesz wmawiać sobie, że To Cię relaksuje? Nie relaksuje, wysyłasz sobie tylko kolejne komunikaty o tym, że komuś się nie udało, że ktoś zaliczył wpadkę i pozwalasz swoim myślom wędrować ku ludziom, którzy tak naprawdę wcale Cię nie interesują i nawet byś pewnie o nich nie wiedział, gdyby nie pudelek. Zainstaluj wtyczkę stayfocused, do blokowanych stron dodaj pudelka, lub ustaw sobie dzienny limit np. 4 minuty. Ale proszę Cię, ogranicz ilość tych okropnych informacji których nie potrzebujesz!

3. Zjedz przynajmniej jedno surowe warzywo lub jeden surowy owoc każdego dnia.
To nie jest wiele i na pewno coś takiego znajdziesz. Wystarczy marchewka, jabłko, banan albo kiść winogron. Może pomidor? Wiem, że niestety są osoby które nie jedzą tego nawet w tej niewielkiej ilości. Jeśli jesteś jedną z tych osób które pytają “czy po zjedzeniu surowego buraka nic mi się nie stanie?”, zastanów się, co ludzie żyjący 100 lat temu powiedzieliby na pożywienie które ładują w siebie ludzie naszych czasów. Myślę, że oni mogliby zapytać “czy po zjedzeniu tego chemicznego batonika którego żaden składnik nie pochodzi z natury nic mi się nie stanie?”
4. Pielęgnuj wdzięczność.
 Każdego dnia przed snem wymień (choćby w myślach) to, za co jesteś wdzięczny. Jeśli to był podły, paskudny dzień, podziękuj za to, że już się kończy, że masz gdzie spać, gdzie mieszkać i za to, że żyjesz. Wdzięczność jest jednym z kluczy do szczęścia.
5. Zrezygnuj z oglądania wiadomości
Mówię serio. Pisałam o tym w swojej książce, ale wspomnę też tutaj – nie pozwalaj bombardować się tymi wszystkimi paskudnymi rzeczami. Nie podkopuj swojego poczucia bezpieczeństwa, nie daj sobie wmówić, że dzieją się tylko złe rzeczy. Media maja moc decydowania o tym, o czym masz myśleć. Myśl samodzielnie. Być może zainteresuje Cię, jak ja zerwałam z oglądaniem wiadomości, o moim tygodniowym wyzwaniu pisałam tutaj
6. Praktykuj INBOX zero
Jak to zrobić, przeczytasz tutaj. Bardzo Ci to polecam, ten nawyk sprawi, że poczujesz się dużo mniej przytłoczony obowiązkami i zadaniami.
7. Ustal sobie dzień relaksu 
Jeden w tygodniu, albo chociaż jeden w miesiącu. Jeśli nawet na to nie masz czasu, wyznacz sobie specjalną godzinę relaksu. Niech to będzie czas Tylko dla Ciebie. Nie dla chłopaka, matki, dzieci. Zrelaksuj się, pomaluj paznokcie, pomedytuj, idź na masaż. Twoje życie należy do Ciebie i masz prawo do pełnego odpoczynku. Wyznacz sobie taki czas z góry i traktuj wypoczynek jako jedno z zadań które masz obowiązek wykonać.
8. Przestań pić słodkie napoje gazowane
Nie ma w nich nic wartościowego. Zawierają bardzo dużo cukru i uzależniają. Jeśli nie chcesz zrezygnować całkiem ze słodkości, a chcesz zrobić coś dobrego dla swojego ciała, zrezygnuj z tych sztucznych świństw.
9. Wstawaj rano każdego dnia
 A jeśli nie możesz rano, to ustal jedną, stałą godzinę i konsekwentnie się jej trzymaj. Pozwól swojemu wewnętrznemu zegarowi ustalić jakiś dzienny rytm. Niech wie, czego się spodziewać. I słuchaj tego, co Ci podszeptuje.
10. Słuchaj siebie
Wsłuchuj się w swoje myśli i w swoje ciało. Człowiek jest bardziej doskonały niż Ci się wydaje. Twój organizm podpowiada Ci każdego dnia wiele rzeczy. Staraj się w niego wsłuchiwać i szanować siebie.
11. Dziel się tym, co dobre
Udostępniaj przez społecznościówki wartościowe artykuły, puszczaj dalej filmiki, polecaj znajomym książki, które zmieniły coś w Twoim życiu na plus. Dziel się wszystkim, co uznasz za warte dzielenia się. Rozpowszechniaj to, co dobre i pozytywne, niech zaleje świat. Ukryty bonus jaki płynie z tego nawyku jest taki, że znajomi, przyjaciele i wszystkie bliskie Ci osoby zaczną kojarzyć Cię z pozytywnymi treściami.
.
Co byście dodali do tej listy?

Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

98
Dodaj komentarz

avatar
66 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AniamalujeMarzena Wlukrecja-lukrecjamaugomaugoAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ania || Myhellolife
Gość

Bardzo inspirujący wpis! 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wstawać rano gdy ma się wolne to trudne 😛 2 budziki plus alarm w telefonie nie dają mi rady 😀 i choć chce wstać to chyba przez pół sen wszystko wyłączam. Wiadomości i właściwie TV już nie oglądam bo te pierwsze są przekłamane i często nieistotne, a reszta jaką oferuje zwłaszcza tvp to po prostu dno, nic ciekawego tylko durne programy z "gwiazdami", show i niepojęte dla mnie seriale typu "trudne sprawy", ale co kto lubi 🙂 Ja bym dodała mniej się kłócić z bliskimi 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Poczytam o fazach snu, choć nie wiem czy znajdę informację kiedy powinien dzwonić budzik, zresztą często trzeba wstać o kontentej godzinie, nie ważne ile się spało 😉 jestem nocnym markiem 😉

ona
Gość

Aniu 😉 Pudelek to dla mnie relaks, wchodzę tam wyłącznie, żeby się pośmiać z tych kłamstw, nigdy nie traktuje tego serio, wystarczą mi tytuły, czasami zerknę więcej, ale za chwilę o tym zapomnę. Kiedyś kiedy jeszcze nie znałam i nie miałam swojego bloga przesiadywałam na demotywatorach i innych. Wiadomości też nie oglądam, bo nienawidzę robienia z igły wideł. Wszystko inne co napisałaś staram się praktykować, dodam mój tajny i stosowany sposób, na lepszy dzień i życie to, uśmiech i dzień dobry nawet do nieznajomych, czasami działają cuda, a komplementy, nawet te słyszane od innych kobiet, to już w ogóle potrafią… Czytaj więcej »

ona
Gość

To nie jest tak, że się śmieje dosłownie, nawet szkoda mi tych ludzi, ale to ich wybór. Imprezy, ścianki, pożyczone ciuchy, ten cały show-biz. Spokojnie nie jestem uzależniona i w każdej chwili mogę przestać, uważam że gorszym złem jest Facebook. I to co tam ludzie umieszczają, czy to w słowach, myślach i zdjęciach. Bo to jest taki drugi pudelek znajomych i nieznajomych, ja nie kolekcjonuje znajomych, a zdjęcie mam tylko jedno profilowe 🙂

Wiktoria Ardilla
Gość

Fajne 🙂 Proste rzeczy, ale znaczące. Przestać czytać głupoty typu pudelek to był jeden z pierwszych punktów na mojej zeszłorocznej liście postanowień, niestety nie udało się, myślę, że nie miałam wystarczającej motywacji, to był chyba taki pusty zapis czegoś co wiem, że powinnam zmieniać, ale nie czułam takiej potrzeby. Spróbuję ponownie, może się uda?A co do oglądania wiadomości… Nie oglądam od dawna, ale przyznam się szczerze, że czuję się ciut 'zacofana', bo nic nie wiem o tym co się dzieje w kraju, nawet jakie są partie polityczne ani czym właściwie różnią się poglądy lewicy od prawicy. Wszyscy w mojej rodzinie… Czytaj więcej »

Wiktoria Ardilla
Gość

No cóż, podobno niezależność telewizji i prasy to mit. Ale nie sądzę, żeby ta prawda znalazła do mnie drogę, bo przy takich emocjach jakie potrafi wywołać polityka, trudno o bycie obiektywnym 🙂Dobrze mi bez tej polityki, najbardziej doceniam swoją obojętność gdy widzę te wszystkie negatywne emocje i kłótnie i w sumie nie bardzo rozumiem jak bliscy sobie ludzie mogą się tak strasznie pożreć o takie głupoty. Ale zdaję sobie sprawę, że skoro edukację w Polsce zakończyłam na gimnazjum, powinnam może chociaż opanować materiał z WOS-u dla licealistów… ale to bardziej naciski z zewnątrz tak na mnie wpłynęły niż własne przekonania.… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedyś na Twoim starym blogu wspomniałaś, że nie czytasz pudelka i plotkarskich treści. Wtedy Cię posłuchałam 😛 Dzisiaj zajrzałam na chwilę i nie wiem jak mogłam to kiedyś czytać 🙂 Inspirujący tekst!

Seira
Gość

Ja bym dodała minimum 3 razy w tygodniu jakiś sport, ew. dłuższy spacer 😉

Ja akurat na Pudelka nie wchodzę, za to na fejsbuczku za dużo siedzę. Chyba czas to zmienić 😉

Pyra Z Bzikiem
Gość

Świetny wpis na początek roku 🙂 Z mniejszą lub większą skutecznością praktykuję już większość punktów – najtrudniej przychodzi mi wstawanie i wychodzenie z domu. Dodałabym punkt o czytaniu, zwłaszcza klasyki literatury i rzetelnych, wartościowych, "fachowych" artykułów (w czasopismach tematycznych/hobbystycznych) oraz gimnastyce umysłu (rozwiązywanie krzyżówek, sudoku, gry logiczne) W kwestii (nie)oglądania wiadomości mam problem – sama właściwie nie oglądam TV (no, czasem włączę kanał KuchniaPlus, uwielbiam foodporn). I zauważam, że kompletnie nie wiem, co się dzieje na świecie (prasę i internetowe serwisy informacyjne też omijam) – u cioci na imieninach przypadkiem dowiedziałam się o sytuacji na Ukrainie i szok. Idąc do… Czytaj więcej »

Emilia
Gość

Dzisiaj wspomniałam, że moim postanowieniem w tym roku jest niewchodzenie na pudla 🙂 I zastanawiałam się właśnie, czy jest jakaś porządna wtyczka do blokowania. Zazwyczaj używałam productive owl, ale tylko kiedy nad czymś pracowałam (serio. to jest takie… upierdliwe! Nie pozwala ci wejść nigdzie!) a nadal szukam czegoś, co nie przeszkadzałoby w normalnym przeglądaniu sieci

LandOfLaces
Gość

1) – mam zamiar wprowadzić w życie, dzięki 😉2) …a co to jest Pudelek? 😉 Poważnie, nigdy tam nie byłam! Jeśli to coś podobnego do wiadomości które się pokazują po wylogowaniu z onetpoczty to nie,dziękuję!3) – surowe? ok, wprowadzę, dzięki..4) – jestem wdzięczna za pomysły które tu znajduję! 😉 i nie tylko!5) – Wiadomości nie oglądam.Jak już to teleekspres – skrócone do minimum,a jakieś pojęcie zostaje. Czasem coś z innych programów do mnie doleci, bo niestety rodzice oglądają, a akustykę to my mamy, ale sama? a po co?6) – jest prawie idealnie 🙂7) – a może pół godziny ale każdego… Czytaj więcej »

Asia Spychała
Gość

Potrafisz zmotywować 🙂 stawiam przed sobą wyzwanie wdrożenia w moje życie wspomnianych przez Ciebie nawyków 🙂

Publiczna Pralnia
Gość

o, faajny wpis. to strasznie smutne, ze sa ludzie, którzy nie jedzą warzyw i owoców OO ale wychodzenie ZAWSZE chociaz na chwile z domu wezme sobie do serca – potrafie sie zabunkrować w domu na tydzień. i o wstawaniu rano.
wywaliłam już jakiś czas temu wiadomości i pudelka, w sumie to już dość długo się bez tego obywam i jakoś człowiek spokojniej żyje. jak trzęsienie nadchodzi to się dowiem z fejsa ;]

Maliniarka
Gość

bardzo pozytywny post 🙂na szczęście nie czytuję pudelka (od zawsze) i nie oglądam wiadomości od kilku lat nie wstaję rano, bo siedzę do rana 😛 do pracy chodzę 12-29:30, w domu jestem po 20 wychodzę z psem, jem i życie zaczyna się po 21 🙂 z jedzeniem zdrowo mam spory problem, bo jem bardzo nieregularnie, ale jakaś suróweczka codziennie wpada (dzięki Bogu za gotującą rodzinkę) codziennie wychodzę choć na chwilę, nawet jeśli tylko na spacer ze wspomnianym psema bywało tak, ze przez miesiąc potrafiłam nie wyjść wcale, co jest przerażające (nie będę się rozwodzić nad tym, ale tak! depresja to… Czytaj więcej »

Daisy K
Gość

Depresja nie jest mi obca, czasami wywołana jest też przez niektóre leki. Życzę dużo zdrowia i uśmiechu. 🙂

Daisy K
Gość

Pudelek jest mi obcy można powiedzieć. Weszłam parę razy pokierowana linkami, ale nie zrobiło to na mnie jakiegoś wrażenia, nie wywołało zainteresowania. NIe lubię szmatławców ani podobnych portali. To samo z wiadomościami, od czasu do czasu spojrzę i mam dość. Wychodzę codziennie bo lubię się przejść. Gorzej ze wstawaniem. Był czas że wstawałam do pracy o 4 rano bo dojeżdżałam. Na zmiany, raz na 8, raz na 12 godzin. Po leczeniu poprzestawiały mi się godziny snu i siedzę do późna. Może przez to jestem ciągle rozkojarzona. Co do dziękowania, jestem wdzięczna za kilka cudów, dzięki którym uszłam z życiem. 🙂… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

aniu, właśnie chwilkę temu skończyłam czytać Twoją książkę. Jestem pod wrażeniem, żadnego lania wody, sam konkret, jak mówiłaś. Dobry start w Nowy Rok 🙂 Jutro z rana idę do sklepu po ryż, akurat zrealizuję punkt pierwszy. Uwielbiam Cię za blog, za książkę i za motywację którą dajesz. Dla Ciebie pierwszy raz przeczytałam e-booka! Drugie czytanie już mam nadzieję w druku, oby szybko wyszedł.
Dziękuję!

Razz Razzowy
Gość

Niby banalne rzeczy, ale zaszczepienie sobie nawet jednego z tych nawyków mogłoby znacznie wydłużyć nasze życie. Na przykład punkt ze słodkimi napojami, czy jedzenie jednego surowego owocu/warzywa dziennie.
Ja staram się odżywiać dobrze, ale czasem muszę jeść różne "junk foody". To dla dobra ogółu. Testy produktów spożywczych dostępnych w polskich sklepach w umieszczam na:
http://jemy-testujemy.blogspot.com/

http://pedagog-pomaga-aupair.blogspot.com/
Gość

Skąd pomysł, że dużo osób wchodzi na pudelka? 😉

Natalia Kurowska
Gość

nawet jeśli jedna osoba zostanie "uratowana" od pudelka to chyba warto? 🙂

Gaja
Gość

Od siebie dorzucam – postaraj się o pozytywne nastawienie do nowego dnia zaraz po przebudzeniu i wyjdź taki do ludzi (w przeciwnym wypadku lepiej jest zostać w swojej norce i nie zarażać "depresją").

Ania
Gość

Świetny wpis! I wszystkie te 11 punktów mogę potwierdzić, choć nad niektórymi muszę trochę popracować. W 2013 porzuciłam oglądanie wiadomości i to była jedna z najlepszych decyzji w tym roku. A te newsy, o których mam się dowiedzieć i tak do mnie docierają 🙂

Karolinka
Gość

Bardzo fajny wpis 😉 większość tych punktów znalazła się na mojej osobistej noworocznej liście postanowień 😉 mam nadzieję i bardzo chcę wprowadzić je w zycie! Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 😉

Mała Mi
Gość

Kurcze, mój rok będzie wyjątkowy! 🙂 bo ja prawie wszystkie te nawyki mam "wyuczone" od dawna 😉 dodałabym uśmiechanie się 🙂 do siebie, do innych. Czasem nawet "na siłę". Bo podobno postawa, którą przyjmujemy wpływa na nasz nastrój 🙂 nawet kiedy mi smutno staram się uśmiechać, bo to poprawia mi nastrój 🙂

Udanego roku Aniu 🙂

Czmiel
Gość

Olać Pudelka i codziennie wietrzyć główkę – to jest to! Już przekazuję dalej Twój artykuł 🙂

kotabie
Gość

ja bym dopisała dobrą jakość snu 🙂

MyMirrorOfBeauty
Gość

Świetny post! Zaraz poczytam o fazach snu bo przez większość zeszłego już roku chodziłam niewyspana :/muszę to zmienić bo zauważyłam, że jak chociaż jeden dzień wstanę wypoczęta to mam taką ładną buzię, że szok 😀 Zdrowe odżywianie zaczynam już od dzisiaj:) Wracam do biegania i ćwiczeń od poniedziałku, żeby nie zaczynać tak w środku tygodnia 🙂 Pousuwałam niektóre blogi i subskrypcje, które nie są wartościowe i zabierają mi niepotrzebnie czas. Na pudelka będę wchodzić dalej, bo nie interesują mnie newsy o gwiazdach, ale często czerpię ze zdjęć inspiracje czy to makijażu, czy to ubioru, czy fryzury 🙂 Z tym wychodzeniem… Czytaj więcej »

MyMirrorOfBeauty
Gość

Aha za chwilę poszukam gdzie mogę kupić Twoją książkę. Ociągałam się troszkę, ale teraz jestem przekonana 🙂 Pozdrawiam.

kubekczekolady
Gość

Ja bym chciała nauczyć się mniej narzekać i ''nakręcać'' złymi rzeczami…

Oleandrra
Gość

Można powiedzieć, że to taka lista postanowień dla kogoś, kto sam jej sobie nie sporządził. Zdrowe odżywianie, wstawanie wcześnie – to sobie na pewno przywłaszczam.
A, i naprawdę da się relaksować na pudelku. Ja jeśli już tam wchodzę, to po to, by się odmóżdżyć i wcale nie uważam, że to wpływa na mnie negatywnie. Wystarczy mieć sito w głowie i, tak jak sama zauważyłaś, myśleć samodzielnie, nie wchłaniać wszystkiego jak gąbka.
PS. A propos ostatniego podpunktu, to weszłam tu przed udostępnienie od Nadine 🙂

Aelling
Gość

Marzy mi się wyzerować skrzynkę z wiadomości, ale to jeszcze trochę, mogła bym to posegregować, ale wolę od razu usunąć. Chciała bym wstawanie rano, ale mi się totalnie zegar biologiczny rozregulował i nie wiem co robić. 🙁 Mimo zmęczenia zasypiam dopiero koło drugiej, w nocy się często budzę a potem nie mogę wstać. Nie wiem co się dzieje, ale te problemy z budzeniem się w nocy mam juz od dawna.

Natalia Kurowska
Gość

ja wczoraj wzięłam się za robienie porządku w mojej skrzynce- planowałam tylko pousuwać spam a w efekcie z z 1500 maili zostało ich 5. jestem z siebie bardzo dumna. to na prawdę nie boli a od razu lżej się robi. będę 3mać za Ciebie kciuki żeby się udało 🙂
jeśli budzisz się z w nocy to może śpisz w za ciepłym pomieszczeniu? albo idź do lekarza

Joaśś
Gość

wiadomości są źródłem stresu…jak moja mama je oglądam to mówię do niej: "Znowu się dowiesz ilu umarło, zachorowało czy zabiło". Nie wiem dlaczego media za wszelką cenę próbują nas zdołować. Eh. Ale świetna lista. Jak najbardziej godna realizacji, coś czuję, że dziś pójdę z psem na dłuższy spacer 🙂 Poza tym – uwielbiam dzielić się fajnymi rzeczami z innymi, dlatego też często podsyłam miłą dla ucha muzykę, a przyjaciółce ślę ciekawe obrazki 🙂

Bilib World
Gość

Bardzo pozytywny wpis. Myślę, że ujęłaś wiele ciekawych aspektów o jakich powinnyśmy pomyśleć w ciągu dnia. Jeśli chodzi o mnie dodała bym jeszcze czas na pielęgnację ciała i cieszenie się z małych przyjemności, ale to w sumie zawiera się w punkcie 7. Poza tym myślę, że warto wprowadzić w naszym codziennym życiu czas na czytanie książek. Chociaż jednej strony dziennie.

Magdalena Gawenda
Gość

Jedyne co bym dodała to minimum 5 minut ćwiczeń każdego dnia, brzuszki, przysiady, rozciąganie, cokolwiek. Ja staram się ćwiczyć dużo więcej, ale myślę, że 5 minut każdy z nas dałby rade zagospodarować na ćwiczenia. Jeśli byłyby rano, to dodatkowo by nas rozbudziły. Pozdrawiam;)
A co do tych zasad to praktycznie większość z nich przestrzegam i szczerze powiem, że byłam zaskoczona jak to czytałam, bo nie spodziewałam się, że dla niektórych ludzi może być to trudne ;D

ania notuje
Gość

Ja nie korzystałam nigdy z pudelka 😉 Choć mam wrażenie, że demotywatory czy komixxy wcale lepszym miejscem na marnowanie czasu nie są 😉
Nie wiedziałam też, że są osoby, które unikają surowych warzyw czy owoców. Napojów nie pijam od dawna (poza sporadycznie colą). Za to od innych słodkouzależniaczy oderwać się nie potrafię 😉

Za to już sobie zapisałam zasadę: 1, 4, 9

Puchata Sowa
Gość

Bardzo ciekawe i w sumie oryginalne porady. Te, które chciałabym wprowadzić to.. chyba prawie wszystkie 😉 Pozdrawiam serdecznie.

agazmaluje
Gość

Pusta skrzynka mailowa mnie kusi 🙂

Karina
Gość

cieszę się, że dodałaś taką listę ; ) inspiruje. zrezygnowałam z pudelka jakiś czas temu i czuję się dużo lepiej, choć dla kogoś może to brzmieć bardzo głupio. pożegnałam też słodzone napoje, więc pozostaje mi ogarąć tylko pozostałe punkty. pozdrawiam!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fajne rady,sam je stosuje. Zdrowe nawyki pomagają utrzymać dobry codzienny nastrój. Chociaż co do wiadomości wystarczy mieć trochę dystansu i inne podejście, niestety, ale na bajkowych jednorożcach i kolorowych cukierkach nie zbije się fortuny. Majątek zdobywa się na nieszczęściu innych i rzeczach, które przynoszą smutek i ból.
Pozdrawiam
P.W.

Atabe
Gość

Ja właśnie muszę się odzwyczaić od oglądania wiadomości. Za dużo w nich złych rzeczy. Taka polska skłonność do narzekania. Moja praca wiąże się z wyjazdami do Danii i czasem porównuję to co pokazują w duńskiej tv. Dużo pozytywnych,budujących, nawet drobnych rzeczy.. Ludzie na co dzień są pogodniejsi, spokojniejsi.. W końcu to najszczęśliwszy naród na świecie. Poważnie rozważam przeniesienie się tam na stałe,

Słonecznik
Gość

Bardzo pozytywny post 🙂

Pudelka nie czytam, wiadomości nie oglądam i rzeczywiście rewelacyjnie się z tym czuję 🙂

Najbardziej muszę skupić się na codziennym wstawaniu o tej samej porze i na wychodzeniu z domu 😉

A teraz wprowadzę ostatni pkt. w życie i wrzucę Twój post na fb 😉

Isabel
Gość

wstawanie i spacer z rana – to jest orzeźwiające połączenie 😉
dotleni mózg i obudzi. Sprawdziłam – polecam chociażby pójść na następny przystanek.

Isobel
Gość

Dobry pomysł z tymi nawykami. Na prawdę warto czasami ograniczyć niektóre rzeczy, żeby było lepiej. Czasami korzyści nie przyjdą od razu ale długoterminowo na pewno odniosą pozytywny skutek.

Balbina Ogryzek
Gość

Uwielbiam takie wpisy 🙂 Musze poćwiczyć wstawanie rano, wiem, że to jest dobre. Ale rozumiem to teraz, po południu. Rano w łóżku uważam, że to największa bzdura na świecie. No i ta czyta skrzynka mailowa, najwyższy czas to ogarnąć 😀 Szczęścia w Nowym Roku 🙂

Magdalena
Gość

Dziś rano myślałam własnie o tym, jaki pudelek jest beznadziejny. Zastanawiam się, czy to nie on (i tego typu portale) kreuje zły obraz większości celebrytów – to też przecież ludzie. Np info o Kim Kardashian na stoku. Przecież ta nie było nic negatywnego w tym zdjęciu. A pudel wrzeszczy, że tamowała ruch na stoku, bo była jakoś tam ubrana. (A pod spodem ludzie toczą jad i wypisują jaka z niej krowa). Nie chodzi o tylko tę osobę. Pudel faworyzuje kilka osób i kilka osób bezpodstawnie nienawidzi. A za nim tysiące bezmyślnych czytelniczek. Ja również przestałam oglądać wiadomości – jedna wielka… Czytaj więcej »

narratorka
Gość

Fajne rady 🙂 W sumie takie neutralne, żadnych nowości- same rzeczy, które są potrzebne 🙂 Nie zgodzę się tylko z oglądaniem wiadomości. W wiadomościach pokazują nie tylko złe rzeczy, poza tym uważam, że niektórym ludziom przydałoby się pooglądać film ze zniszczeń po trzęsieniu ziemi albo kolejnym śmiertelnym wypadku samochodowym. Może to nie są zbyt przyjemne dla nas informacje, ale to wciąż życie. I trzeba się nauczyć przyjmować złe informacje bo od nich się nie ucieknie w jakąś wyimaginowana idyllę. Warto wiedzieć co dzieje się w kraju i na świecie i wysnuwać z tego wnioski dla nas. To naprawdę bardzo ważne.… Czytaj więcej »

narratorka
Gość

Jejku i zapomniałabym- Życzę Ci pozytywnego, bezpiecznego, zdrowego przede wszystkim 2014 roku, pełnego pięknych chwil :*

supergirl
Gość

na to dziadostwo pudla obrazilam sie rok temu może wiecej i nie wchodze, masakra 😛

Justyna K
Gość

Pudelek to zdecydowanie strata czasu, ja już dawno z tego zrezygnowałam. 🙂 Myślę, że to bardzo przydatne, by codziennie wychodzić, na krótko, ale codziennie gdzieś, wtedy człowiek jakoś tak bardziej uświadamia sobie, że żyje, skupia się na tych małych rzeczach, drobnostkach, to ważne 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja od siebie dodam poznawanie nowej muzyki! Nie ma nic lepszego niż wybór przypadkowej miniatury na Youtubie i odkrycie 'Wow, to jest to!' 🙂 Warto otworzyć się na coś nowego!

Lucyna M
Gość

Nigdy nie czytałam pudelka i nie zamierzam:-)

Anita Piątek
Gość

Pustą skrzynkę mailową praktykuję już od dłuższego czasu. W zasadzie jedyne do czego MUSZĘ się przemóc to wywalić z głowy napoje gazowane … ale niestety chyba już dopadło mnie uzależnienie w tej materii 🙁

Agusiak747
Gość

Pudelka to ja nigdy nie czytałam 😛 a wiadomości kiedyś oglądała, obecnie w ogóle TV nie włączam. Nie ma co oglądać tego syfu, w wiadomościach mówią i gównie, o niczym ważnym… o tym jak to urodził się kolejny słonik… jest to strasznie zwłaszcza dla osoby, która działa w stowarzyszeniu politycznym 😛 a to, że na Świecie jest źle to prawda i nie odwrócimy tego poprzez nieoglądanie wiadomości 😉

wenus-lifestyle
Gość

Bardzo dobry artykuł 🙂 wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂

Justyna R.
Gość

Co do pudelka w ogóle nigdy tam nie zaglądam 😉 z tej listy postanawiam jeść jedno warzywo/owoc dziennie 🙂

Kinga Kornacka
Gość

StayFocused? Dzięki, już ładuje się na moim komputerze! Świetna rzecz 🙂

Previous
Najlepsze teksty 2013
11 nawyków, które uczynią ten rok wyjątkowym…