Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

11 nawyków, które uczynią ten rok wyjątkowym…

Dzisiaj zamiast klasycznego rozwojowego czwartku, przedstawiam Ci 11 nawyków, które sprawią, że ten rok będzie udany… o ile im na to pozwolisz i się do nich zastosujesz. Mam nadzieję, że jesteś człowiekiem czynu, nie pustych deklaracji 😉
1. Każdego dnia wyjdź z domu
 Chociażby na 10 minut. Spójrz w niebo, poczuj na policzku jakie jest tego dnia powietrze. Wychodź nawet wtedy (a raczej przede wszystkim wtedy!) kiedy Ci się nie chce. Wychyl nos z mieszkania!
2. Zrezygnuj z czytania pudelka
 Nie potrzebujesz tylu negatywnych informacji. Czy naprawdę chcesz spędzać czas na czytaniu o cudzych porażkach? Czy naprawdę chcesz wmawiać sobie, że To Cię relaksuje? Nie relaksuje, wysyłasz sobie tylko kolejne komunikaty o tym, że komuś się nie udało, że ktoś zaliczył wpadkę i pozwalasz swoim myślom wędrować ku ludziom, którzy tak naprawdę wcale Cię nie interesują i nawet byś pewnie o nich nie wiedział, gdyby nie pudelek. Zainstaluj wtyczkę stayfocused, do blokowanych stron dodaj pudelka, lub ustaw sobie dzienny limit np. 4 minuty. Ale proszę Cię, ogranicz ilość tych okropnych informacji których nie potrzebujesz!

3. Zjedz przynajmniej jedno surowe warzywo lub jeden surowy owoc każdego dnia.
To nie jest wiele i na pewno coś takiego znajdziesz. Wystarczy marchewka, jabłko, banan albo kiść winogron. Może pomidor? Wiem, że niestety są osoby które nie jedzą tego nawet w tej niewielkiej ilości. Jeśli jesteś jedną z tych osób które pytają “czy po zjedzeniu surowego buraka nic mi się nie stanie?”, zastanów się, co ludzie żyjący 100 lat temu powiedzieliby na pożywienie które ładują w siebie ludzie naszych czasów. Myślę, że oni mogliby zapytać “czy po zjedzeniu tego chemicznego batonika którego żaden składnik nie pochodzi z natury nic mi się nie stanie?”
4. Pielęgnuj wdzięczność.
 Każdego dnia przed snem wymień (choćby w myślach) to, za co jesteś wdzięczny. Jeśli to był podły, paskudny dzień, podziękuj za to, że już się kończy, że masz gdzie spać, gdzie mieszkać i za to, że żyjesz. Wdzięczność jest jednym z kluczy do szczęścia.
5. Zrezygnuj z oglądania wiadomości
Mówię serio. Pisałam o tym w swojej książce, ale wspomnę też tutaj – nie pozwalaj bombardować się tymi wszystkimi paskudnymi rzeczami. Nie podkopuj swojego poczucia bezpieczeństwa, nie daj sobie wmówić, że dzieją się tylko złe rzeczy. Media maja moc decydowania o tym, o czym masz myśleć. Myśl samodzielnie. Być może zainteresuje Cię, jak ja zerwałam z oglądaniem wiadomości, o moim tygodniowym wyzwaniu pisałam tutaj
6. Praktykuj INBOX zero
Jak to zrobić, przeczytasz tutaj. Bardzo Ci to polecam, ten nawyk sprawi, że poczujesz się dużo mniej przytłoczony obowiązkami i zadaniami.
7. Ustal sobie dzień relaksu 
Jeden w tygodniu, albo chociaż jeden w miesiącu. Jeśli nawet na to nie masz czasu, wyznacz sobie specjalną godzinę relaksu. Niech to będzie czas Tylko dla Ciebie. Nie dla chłopaka, matki, dzieci. Zrelaksuj się, pomaluj paznokcie, pomedytuj, idź na masaż. Twoje życie należy do Ciebie i masz prawo do pełnego odpoczynku. Wyznacz sobie taki czas z góry i traktuj wypoczynek jako jedno z zadań które masz obowiązek wykonać.
8. Przestań pić słodkie napoje gazowane
Nie ma w nich nic wartościowego. Zawierają bardzo dużo cukru i uzależniają. Jeśli nie chcesz zrezygnować całkiem ze słodkości, a chcesz zrobić coś dobrego dla swojego ciała, zrezygnuj z tych sztucznych świństw.
9. Wstawaj rano każdego dnia
 A jeśli nie możesz rano, to ustal jedną, stałą godzinę i konsekwentnie się jej trzymaj. Pozwól swojemu wewnętrznemu zegarowi ustalić jakiś dzienny rytm. Niech wie, czego się spodziewać. I słuchaj tego, co Ci podszeptuje.
10. Słuchaj siebie
Wsłuchuj się w swoje myśli i w swoje ciało. Człowiek jest bardziej doskonały niż Ci się wydaje. Twój organizm podpowiada Ci każdego dnia wiele rzeczy. Staraj się w niego wsłuchiwać i szanować siebie.
11. Dziel się tym, co dobre
Udostępniaj przez społecznościówki wartościowe artykuły, puszczaj dalej filmiki, polecaj znajomym książki, które zmieniły coś w Twoim życiu na plus. Dziel się wszystkim, co uznasz za warte dzielenia się. Rozpowszechniaj to, co dobre i pozytywne, niech zaleje świat. Ukryty bonus jaki płynie z tego nawyku jest taki, że znajomi, przyjaciele i wszystkie bliskie Ci osoby zaczną kojarzyć Cię z pozytywnymi treściami.
.
Co byście dodali do tej listy?

Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

98
Dodaj komentarz

avatar
66 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AniamalujeMarzena Wlukrecja-lukrecjamaugomaugoAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ania || Myhellolife
Gość

Bardzo inspirujący wpis! 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wstawać rano gdy ma się wolne to trudne 😛 2 budziki plus alarm w telefonie nie dają mi rady 😀 i choć chce wstać to chyba przez pół sen wszystko wyłączam. Wiadomości i właściwie TV już nie oglądam bo te pierwsze są przekłamane i często nieistotne, a reszta jaką oferuje zwłaszcza tvp to po prostu dno, nic ciekawego tylko durne programy z "gwiazdami", show i niepojęte dla mnie seriale typu "trudne sprawy", ale co kto lubi 🙂 Ja bym dodała mniej się kłócić z bliskimi 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Poczytam o fazach snu, choć nie wiem czy znajdę informację kiedy powinien dzwonić budzik, zresztą często trzeba wstać o kontentej godzinie, nie ważne ile się spało 😉 jestem nocnym markiem 😉

ona
Gość

Aniu 😉 Pudelek to dla mnie relaks, wchodzę tam wyłącznie, żeby się pośmiać z tych kłamstw, nigdy nie traktuje tego serio, wystarczą mi tytuły, czasami zerknę więcej, ale za chwilę o tym zapomnę. Kiedyś kiedy jeszcze nie znałam i nie miałam swojego bloga przesiadywałam na demotywatorach i innych. Wiadomości też nie oglądam, bo nienawidzę robienia z igły wideł. Wszystko inne co napisałaś staram się praktykować, dodam mój tajny i stosowany sposób, na lepszy dzień i życie to, uśmiech i dzień dobry nawet do nieznajomych, czasami działają cuda, a komplementy, nawet te słyszane od innych kobiet, to już w ogóle potrafią… Czytaj więcej »

ona
Gość

To nie jest tak, że się śmieje dosłownie, nawet szkoda mi tych ludzi, ale to ich wybór. Imprezy, ścianki, pożyczone ciuchy, ten cały show-biz. Spokojnie nie jestem uzależniona i w każdej chwili mogę przestać, uważam że gorszym złem jest Facebook. I to co tam ludzie umieszczają, czy to w słowach, myślach i zdjęciach. Bo to jest taki drugi pudelek znajomych i nieznajomych, ja nie kolekcjonuje znajomych, a zdjęcie mam tylko jedno profilowe 🙂

Wiktoria Ardilla
Gość

Fajne 🙂 Proste rzeczy, ale znaczące. Przestać czytać głupoty typu pudelek to był jeden z pierwszych punktów na mojej zeszłorocznej liście postanowień, niestety nie udało się, myślę, że nie miałam wystarczającej motywacji, to był chyba taki pusty zapis czegoś co wiem, że powinnam zmieniać, ale nie czułam takiej potrzeby. Spróbuję ponownie, może się uda?A co do oglądania wiadomości… Nie oglądam od dawna, ale przyznam się szczerze, że czuję się ciut 'zacofana', bo nic nie wiem o tym co się dzieje w kraju, nawet jakie są partie polityczne ani czym właściwie różnią się poglądy lewicy od prawicy. Wszyscy w mojej rodzinie… Czytaj więcej »

Wiktoria Ardilla
Gość

No cóż, podobno niezależność telewizji i prasy to mit. Ale nie sądzę, żeby ta prawda znalazła do mnie drogę, bo przy takich emocjach jakie potrafi wywołać polityka, trudno o bycie obiektywnym 🙂Dobrze mi bez tej polityki, najbardziej doceniam swoją obojętność gdy widzę te wszystkie negatywne emocje i kłótnie i w sumie nie bardzo rozumiem jak bliscy sobie ludzie mogą się tak strasznie pożreć o takie głupoty. Ale zdaję sobie sprawę, że skoro edukację w Polsce zakończyłam na gimnazjum, powinnam może chociaż opanować materiał z WOS-u dla licealistów… ale to bardziej naciski z zewnątrz tak na mnie wpłynęły niż własne przekonania.… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedyś na Twoim starym blogu wspomniałaś, że nie czytasz pudelka i plotkarskich treści. Wtedy Cię posłuchałam 😛 Dzisiaj zajrzałam na chwilę i nie wiem jak mogłam to kiedyś czytać 🙂 Inspirujący tekst!

Seira
Gość

Ja bym dodała minimum 3 razy w tygodniu jakiś sport, ew. dłuższy spacer 😉

Ja akurat na Pudelka nie wchodzę, za to na fejsbuczku za dużo siedzę. Chyba czas to zmienić 😉

Pyra Z Bzikiem
Gość

Świetny wpis na początek roku 🙂 Z mniejszą lub większą skutecznością praktykuję już większość punktów – najtrudniej przychodzi mi wstawanie i wychodzenie z domu. Dodałabym punkt o czytaniu, zwłaszcza klasyki literatury i rzetelnych, wartościowych, "fachowych" artykułów (w czasopismach tematycznych/hobbystycznych) oraz gimnastyce umysłu (rozwiązywanie krzyżówek, sudoku, gry logiczne) W kwestii (nie)oglądania wiadomości mam problem – sama właściwie nie oglądam TV (no, czasem włączę kanał KuchniaPlus, uwielbiam foodporn). I zauważam, że kompletnie nie wiem, co się dzieje na świecie (prasę i internetowe serwisy informacyjne też omijam) – u cioci na imieninach przypadkiem dowiedziałam się o sytuacji na Ukrainie i szok. Idąc do… Czytaj więcej »

Emilia
Gość

Dzisiaj wspomniałam, że moim postanowieniem w tym roku jest niewchodzenie na pudla 🙂 I zastanawiałam się właśnie, czy jest jakaś porządna wtyczka do blokowania. Zazwyczaj używałam productive owl, ale tylko kiedy nad czymś pracowałam (serio. to jest takie… upierdliwe! Nie pozwala ci wejść nigdzie!) a nadal szukam czegoś, co nie przeszkadzałoby w normalnym przeglądaniu sieci

LandOfLaces
Gość

1) – mam zamiar wprowadzić w życie, dzięki 😉2) …a co to jest Pudelek? 😉 Poważnie, nigdy tam nie byłam! Jeśli to coś podobnego do wiadomości które się pokazują po wylogowaniu z onetpoczty to nie,dziękuję!3) – surowe? ok, wprowadzę, dzięki..4) – jestem wdzięczna za pomysły które tu znajduję! 😉 i nie tylko!5) – Wiadomości nie oglądam.Jak już to teleekspres – skrócone do minimum,a jakieś pojęcie zostaje. Czasem coś z innych programów do mnie doleci, bo niestety rodzice oglądają, a akustykę to my mamy, ale sama? a po co?6) – jest prawie idealnie 🙂7) – a może pół godziny ale każdego… Czytaj więcej »

Asia Spychała
Gość

Potrafisz zmotywować 🙂 stawiam przed sobą wyzwanie wdrożenia w moje życie wspomnianych przez Ciebie nawyków 🙂

Publiczna Pralnia
Gość

o, faajny wpis. to strasznie smutne, ze sa ludzie, którzy nie jedzą warzyw i owoców OO ale wychodzenie ZAWSZE chociaz na chwile z domu wezme sobie do serca – potrafie sie zabunkrować w domu na tydzień. i o wstawaniu rano.
wywaliłam już jakiś czas temu wiadomości i pudelka, w sumie to już dość długo się bez tego obywam i jakoś człowiek spokojniej żyje. jak trzęsienie nadchodzi to się dowiem z fejsa ;]

Maliniarka
Gość

bardzo pozytywny post 🙂na szczęście nie czytuję pudelka (od zawsze) i nie oglądam wiadomości od kilku lat nie wstaję rano, bo siedzę do rana 😛 do pracy chodzę 12-29:30, w domu jestem po 20 wychodzę z psem, jem i życie zaczyna się po 21 🙂 z jedzeniem zdrowo mam spory problem, bo jem bardzo nieregularnie, ale jakaś suróweczka codziennie wpada (dzięki Bogu za gotującą rodzinkę) codziennie wychodzę choć na chwilę, nawet jeśli tylko na spacer ze wspomnianym psema bywało tak, ze przez miesiąc potrafiłam nie wyjść wcale, co jest przerażające (nie będę się rozwodzić nad tym, ale tak! depresja to… Czytaj więcej »

Daisy K
Gość

Depresja nie jest mi obca, czasami wywołana jest też przez niektóre leki. Życzę dużo zdrowia i uśmiechu. 🙂

Daisy K
Gość

Pudelek jest mi obcy można powiedzieć. Weszłam parę razy pokierowana linkami, ale nie zrobiło to na mnie jakiegoś wrażenia, nie wywołało zainteresowania. NIe lubię szmatławców ani podobnych portali. To samo z wiadomościami, od czasu do czasu spojrzę i mam dość. Wychodzę codziennie bo lubię się przejść. Gorzej ze wstawaniem. Był czas że wstawałam do pracy o 4 rano bo dojeżdżałam. Na zmiany, raz na 8, raz na 12 godzin. Po leczeniu poprzestawiały mi się godziny snu i siedzę do późna. Może przez to jestem ciągle rozkojarzona. Co do dziękowania, jestem wdzięczna za kilka cudów, dzięki którym uszłam z życiem. 🙂… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

aniu, właśnie chwilkę temu skończyłam czytać Twoją książkę. Jestem pod wrażeniem, żadnego lania wody, sam konkret, jak mówiłaś. Dobry start w Nowy Rok 🙂 Jutro z rana idę do sklepu po ryż, akurat zrealizuję punkt pierwszy. Uwielbiam Cię za blog, za książkę i za motywację którą dajesz. Dla Ciebie pierwszy raz przeczytałam e-booka! Drugie czytanie już mam nadzieję w druku, oby szybko wyszedł.
Dziękuję!

Razz Razzowy
Gość

Niby banalne rzeczy, ale zaszczepienie sobie nawet jednego z tych nawyków mogłoby znacznie wydłużyć nasze życie. Na przykład punkt ze słodkimi napojami, czy jedzenie jednego surowego owocu/warzywa dziennie.
Ja staram się odżywiać dobrze, ale czasem muszę jeść różne "junk foody". To dla dobra ogółu. Testy produktów spożywczych dostępnych w polskich sklepach w umieszczam na:
http://jemy-testujemy.blogspot.com/

http://pedagog-pomaga-aupair.blogspot.com/
Gość

Skąd pomysł, że dużo osób wchodzi na pudelka? 😉

Natalia Kurowska
Gość

nawet jeśli jedna osoba zostanie "uratowana" od pudelka to chyba warto? 🙂

Gaja
Gość

Od siebie dorzucam – postaraj się o pozytywne nastawienie do nowego dnia zaraz po przebudzeniu i wyjdź taki do ludzi (w przeciwnym wypadku lepiej jest zostać w swojej norce i nie zarażać "depresją").

Ania
Gość

Świetny wpis! I wszystkie te 11 punktów mogę potwierdzić, choć nad niektórymi muszę trochę popracować. W 2013 porzuciłam oglądanie wiadomości i to była jedna z najlepszych decyzji w tym roku. A te newsy, o których mam się dowiedzieć i tak do mnie docierają 🙂

Karolinka
Gość

Bardzo fajny wpis 😉 większość tych punktów znalazła się na mojej osobistej noworocznej liście postanowień 😉 mam nadzieję i bardzo chcę wprowadzić je w zycie! Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 😉

Mała Mi
Gość

Kurcze, mój rok będzie wyjątkowy! 🙂 bo ja prawie wszystkie te nawyki mam "wyuczone" od dawna 😉 dodałabym uśmiechanie się 🙂 do siebie, do innych. Czasem nawet "na siłę". Bo podobno postawa, którą przyjmujemy wpływa na nasz nastrój 🙂 nawet kiedy mi smutno staram się uśmiechać, bo to poprawia mi nastrój 🙂

Udanego roku Aniu 🙂

Czmiel
Gość

Olać Pudelka i codziennie wietrzyć główkę – to jest to! Już przekazuję dalej Twój artykuł 🙂

kotabie
Gość

ja bym dopisała dobrą jakość snu 🙂

MyMirrorOfBeauty
Gość

Świetny post! Zaraz poczytam o fazach snu bo przez większość zeszłego już roku chodziłam niewyspana :/muszę to zmienić bo zauważyłam, że jak chociaż jeden dzień wstanę wypoczęta to mam taką ładną buzię, że szok 😀 Zdrowe odżywianie zaczynam już od dzisiaj:) Wracam do biegania i ćwiczeń od poniedziałku, żeby nie zaczynać tak w środku tygodnia 🙂 Pousuwałam niektóre blogi i subskrypcje, które nie są wartościowe i zabierają mi niepotrzebnie czas. Na pudelka będę wchodzić dalej, bo nie interesują mnie newsy o gwiazdach, ale często czerpię ze zdjęć inspiracje czy to makijażu, czy to ubioru, czy fryzury 🙂 Z tym wychodzeniem… Czytaj więcej »

MyMirrorOfBeauty
Gość

Aha za chwilę poszukam gdzie mogę kupić Twoją książkę. Ociągałam się troszkę, ale teraz jestem przekonana 🙂 Pozdrawiam.

kubekczekolady
Gość

Ja bym chciała nauczyć się mniej narzekać i ''nakręcać'' złymi rzeczami…

Oleandrra
Gość

Można powiedzieć, że to taka lista postanowień dla kogoś, kto sam jej sobie nie sporządził. Zdrowe odżywianie, wstawanie wcześnie – to sobie na pewno przywłaszczam.
A, i naprawdę da się relaksować na pudelku. Ja jeśli już tam wchodzę, to po to, by się odmóżdżyć i wcale nie uważam, że to wpływa na mnie negatywnie. Wystarczy mieć sito w głowie i, tak jak sama zauważyłaś, myśleć samodzielnie, nie wchłaniać wszystkiego jak gąbka.
PS. A propos ostatniego podpunktu, to weszłam tu przed udostępnienie od Nadine 🙂

Aelling
Gość

Marzy mi się wyzerować skrzynkę z wiadomości, ale to jeszcze trochę, mogła bym to posegregować, ale wolę od razu usunąć. Chciała bym wstawanie rano, ale mi się totalnie zegar biologiczny rozregulował i nie wiem co robić. 🙁 Mimo zmęczenia zasypiam dopiero koło drugiej, w nocy się często budzę a potem nie mogę wstać. Nie wiem co się dzieje, ale te problemy z budzeniem się w nocy mam juz od dawna.

Natalia Kurowska
Gość

ja wczoraj wzięłam się za robienie porządku w mojej skrzynce- planowałam tylko pousuwać spam a w efekcie z z 1500 maili zostało ich 5. jestem z siebie bardzo dumna. to na prawdę nie boli a od razu lżej się robi. będę 3mać za Ciebie kciuki żeby się udało 🙂
jeśli budzisz się z w nocy to może śpisz w za ciepłym pomieszczeniu? albo idź do lekarza

Joaśś
Gość

wiadomości są źródłem stresu…jak moja mama je oglądam to mówię do niej: "Znowu się dowiesz ilu umarło, zachorowało czy zabiło". Nie wiem dlaczego media za wszelką cenę próbują nas zdołować. Eh. Ale świetna lista. Jak najbardziej godna realizacji, coś czuję, że dziś pójdę z psem na dłuższy spacer 🙂 Poza tym – uwielbiam dzielić się fajnymi rzeczami z innymi, dlatego też często podsyłam miłą dla ucha muzykę, a przyjaciółce ślę ciekawe obrazki 🙂

Bilib World
Gość

Bardzo pozytywny wpis. Myślę, że ujęłaś wiele ciekawych aspektów o jakich powinnyśmy pomyśleć w ciągu dnia. Jeśli chodzi o mnie dodała bym jeszcze czas na pielęgnację ciała i cieszenie się z małych przyjemności, ale to w sumie zawiera się w punkcie 7. Poza tym myślę, że warto wprowadzić w naszym codziennym życiu czas na czytanie książek. Chociaż jednej strony dziennie.

Magdalena Gawenda
Gość

Jedyne co bym dodała to minimum 5 minut ćwiczeń każdego dnia, brzuszki, przysiady, rozciąganie, cokolwiek. Ja staram się ćwiczyć dużo więcej, ale myślę, że 5 minut każdy z nas dałby rade zagospodarować na ćwiczenia. Jeśli byłyby rano, to dodatkowo by nas rozbudziły. Pozdrawiam;)
A co do tych zasad to praktycznie większość z nich przestrzegam i szczerze powiem, że byłam zaskoczona jak to czytałam, bo nie spodziewałam się, że dla niektórych ludzi może być to trudne ;D

ania notuje
Gość

Ja nie korzystałam nigdy z pudelka 😉 Choć mam wrażenie, że demotywatory czy komixxy wcale lepszym miejscem na marnowanie czasu nie są 😉
Nie wiedziałam też, że są osoby, które unikają surowych warzyw czy owoców. Napojów nie pijam od dawna (poza sporadycznie colą). Za to od innych słodkouzależniaczy oderwać się nie potrafię 😉

Za to już sobie zapisałam zasadę: 1, 4, 9

Puchata Sowa
Gość

Bardzo ciekawe i w sumie oryginalne porady. Te, które chciałabym wprowadzić to.. chyba prawie wszystkie 😉 Pozdrawiam serdecznie.

agazmaluje
Gość

Pusta skrzynka mailowa mnie kusi 🙂

Karina
Gość

cieszę się, że dodałaś taką listę ; ) inspiruje. zrezygnowałam z pudelka jakiś czas temu i czuję się dużo lepiej, choć dla kogoś może to brzmieć bardzo głupio. pożegnałam też słodzone napoje, więc pozostaje mi ogarąć tylko pozostałe punkty. pozdrawiam!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fajne rady,sam je stosuje. Zdrowe nawyki pomagają utrzymać dobry codzienny nastrój. Chociaż co do wiadomości wystarczy mieć trochę dystansu i inne podejście, niestety, ale na bajkowych jednorożcach i kolorowych cukierkach nie zbije się fortuny. Majątek zdobywa się na nieszczęściu innych i rzeczach, które przynoszą smutek i ból.
Pozdrawiam
P.W.

Atabe
Gość

Ja właśnie muszę się odzwyczaić od oglądania wiadomości. Za dużo w nich złych rzeczy. Taka polska skłonność do narzekania. Moja praca wiąże się z wyjazdami do Danii i czasem porównuję to co pokazują w duńskiej tv. Dużo pozytywnych,budujących, nawet drobnych rzeczy.. Ludzie na co dzień są pogodniejsi, spokojniejsi.. W końcu to najszczęśliwszy naród na świecie. Poważnie rozważam przeniesienie się tam na stałe,

Słonecznik
Gość

Bardzo pozytywny post 🙂

Pudelka nie czytam, wiadomości nie oglądam i rzeczywiście rewelacyjnie się z tym czuję 🙂

Najbardziej muszę skupić się na codziennym wstawaniu o tej samej porze i na wychodzeniu z domu 😉

A teraz wprowadzę ostatni pkt. w życie i wrzucę Twój post na fb 😉

Isabel
Gość

wstawanie i spacer z rana – to jest orzeźwiające połączenie 😉
dotleni mózg i obudzi. Sprawdziłam – polecam chociażby pójść na następny przystanek.

Isobel
Gość

Dobry pomysł z tymi nawykami. Na prawdę warto czasami ograniczyć niektóre rzeczy, żeby było lepiej. Czasami korzyści nie przyjdą od razu ale długoterminowo na pewno odniosą pozytywny skutek.

Balbina Ogryzek
Gość

Uwielbiam takie wpisy 🙂 Musze poćwiczyć wstawanie rano, wiem, że to jest dobre. Ale rozumiem to teraz, po południu. Rano w łóżku uważam, że to największa bzdura na świecie. No i ta czyta skrzynka mailowa, najwyższy czas to ogarnąć 😀 Szczęścia w Nowym Roku 🙂

Magdalena
Gość

Dziś rano myślałam własnie o tym, jaki pudelek jest beznadziejny. Zastanawiam się, czy to nie on (i tego typu portale) kreuje zły obraz większości celebrytów – to też przecież ludzie. Np info o Kim Kardashian na stoku. Przecież ta nie było nic negatywnego w tym zdjęciu. A pudel wrzeszczy, że tamowała ruch na stoku, bo była jakoś tam ubrana. (A pod spodem ludzie toczą jad i wypisują jaka z niej krowa). Nie chodzi o tylko tę osobę. Pudel faworyzuje kilka osób i kilka osób bezpodstawnie nienawidzi. A za nim tysiące bezmyślnych czytelniczek. Ja również przestałam oglądać wiadomości – jedna wielka… Czytaj więcej »

narratorka
Gość

Fajne rady 🙂 W sumie takie neutralne, żadnych nowości- same rzeczy, które są potrzebne 🙂 Nie zgodzę się tylko z oglądaniem wiadomości. W wiadomościach pokazują nie tylko złe rzeczy, poza tym uważam, że niektórym ludziom przydałoby się pooglądać film ze zniszczeń po trzęsieniu ziemi albo kolejnym śmiertelnym wypadku samochodowym. Może to nie są zbyt przyjemne dla nas informacje, ale to wciąż życie. I trzeba się nauczyć przyjmować złe informacje bo od nich się nie ucieknie w jakąś wyimaginowana idyllę. Warto wiedzieć co dzieje się w kraju i na świecie i wysnuwać z tego wnioski dla nas. To naprawdę bardzo ważne.… Czytaj więcej »

narratorka
Gość

Jejku i zapomniałabym- Życzę Ci pozytywnego, bezpiecznego, zdrowego przede wszystkim 2014 roku, pełnego pięknych chwil :*

supergirl
Gość

na to dziadostwo pudla obrazilam sie rok temu może wiecej i nie wchodze, masakra 😛

Justyna K
Gość

Pudelek to zdecydowanie strata czasu, ja już dawno z tego zrezygnowałam. 🙂 Myślę, że to bardzo przydatne, by codziennie wychodzić, na krótko, ale codziennie gdzieś, wtedy człowiek jakoś tak bardziej uświadamia sobie, że żyje, skupia się na tych małych rzeczach, drobnostkach, to ważne 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja od siebie dodam poznawanie nowej muzyki! Nie ma nic lepszego niż wybór przypadkowej miniatury na Youtubie i odkrycie 'Wow, to jest to!' 🙂 Warto otworzyć się na coś nowego!

Lucyna M
Gość

Nigdy nie czytałam pudelka i nie zamierzam:-)

Anita Piątek
Gość

Pustą skrzynkę mailową praktykuję już od dłuższego czasu. W zasadzie jedyne do czego MUSZĘ się przemóc to wywalić z głowy napoje gazowane … ale niestety chyba już dopadło mnie uzależnienie w tej materii 🙁

Agusiak747
Gość

Pudelka to ja nigdy nie czytałam 😛 a wiadomości kiedyś oglądała, obecnie w ogóle TV nie włączam. Nie ma co oglądać tego syfu, w wiadomościach mówią i gównie, o niczym ważnym… o tym jak to urodził się kolejny słonik… jest to strasznie zwłaszcza dla osoby, która działa w stowarzyszeniu politycznym 😛 a to, że na Świecie jest źle to prawda i nie odwrócimy tego poprzez nieoglądanie wiadomości 😉

wenus-lifestyle
Gość

Bardzo dobry artykuł 🙂 wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂

Justyna R.
Gość

Co do pudelka w ogóle nigdy tam nie zaglądam 😉 z tej listy postanawiam jeść jedno warzywo/owoc dziennie 🙂

Kinga Kornacka
Gość

StayFocused? Dzięki, już ładuje się na moim komputerze! Świetna rzecz 🙂

Previous
Najlepsze teksty 2013
11 nawyków, które uczynią ten rok wyjątkowym…