Pułapka zaangażowania - co to jest i jak z niej wyjść?Po drugim roku studiów orientujesz się, że to nie to. Odkryłeś inne powołanie, wiesz co w życiu robić i to zupełnie inna dziedzina. Chcesz te studia rzucić, ale z drugiej strony zostało jeszcze trochę i może lepiej się przemęczyć?


Wstępujesz do firmy MLM. Opowiadasz wszystkim, jaka to super firma. Zarobiłeś fajne pieniądze. Gdy podrzucasz o tym info koledze szukającemu pracy, inna osoba zjeżdża cię za wciskanie kitu i pyta o POWAŻNE oferty. Wkurzony zamieszczasz jakiś cytat o tym, że Donald Trump też zaczynał od MLM i mówisz, że ignoranci na niczym się nie znają. Ich strata! Prychasz pod nosem.

Jednak po czasie zaczynasz czuć, że wciskanie starszym ludziom soku z aloesu za 120 zł nie jest jednak zbyt fair. W pobliskiej biedronce wpadasz na "lidera", który na parkingu zostawił fiata pandę, a nie to porsche, którym przyjechał na szkolenie. Zamiast kokosów i czterogodzinnego tygodnia pracy masz 20 tysięcy długu na towar. Chcesz się z tego wycofać, ale co teraz? Przecież wszystkim naopowiadałeś, jak to super jest budować własną strukturę sprzedaży i prowadzić życie młodego rentiera.


Takich sytuacji jest w życiu wiele. Poznajesz coś, łapiesz na to zajawkę. Angażujesz się, często szczerze i całym sercem. Opowiadasz wszystkim wokół jak suuuper jest to, czym się zajmujesz. Ba! Ty kochasz to co robisz. I naprawdę jest super. Ale po czasie - przestaje. Coś jest nie tak. Zjadłeś już polewę tego pysznie wyglądającego ciastka i ono w środku jest jednak trochę nieświeże. A prawdę mówiąc - okropne.

I masz teraz dwie drogi:

Oszukiwanie samego siebie
Bo przecież wszyscy wiedzą, że mam takiego cudownego męża. Kwiaty przynosi, sąsiadki mi go zazdroszczą. Ta z pod siódemki to nawet mówiła, że jeju, takiego męża mieć to skarb. Elegancki, kulturalny, drzwi zawsze potrzyma. 
Tylko nikt nie widzi, że do kieliszka zbyt często zagląda i rękę zaczął podnosić, a te kwiaty to w ramach "już nigdy nie będę kotku, daj mi drugą szansę". 
No ale on się zmieni, prawda? Przecież taki nie był, może to tylko stres w pracy. No i w sumie, to co ja mam zrobić teraz? Przecież hejtowałam kiedyś tekst jakiejś laski, takiej blogerki głupiej, co to się mądrzyła, że kobieta zawsze musi mieć własne pieniądze. Przecież się nie wycofam z tego wszystkiego. CO LUDZIE POWIEDZĄ?

Nieee. Za dużo stracę. On taki nie jest. Jak skończy się ten wielki przetarg w firmie, to przecież się unormuje. Teraz  musi czasem iść na drinka z kontrahentami. No a po stresującej pracy przecież ma prawo się napić trochę. I umówmy się - to nie jest jakiś patus, który chleje wódę - to drogie whisky!


Zastanawiałam się kiedyś nad tym w odniesieniu do Kambodży. Że jest sobie taki Pol Pot. I super, wprowadźmy równość w kraju, bo ludziom dzieje się źle. Niech każdy coś ma. 
Naczytał się Marksa, niezbyt zrozumiał, więc poczyta Stalina i Mao. I jeju, jacy oni mądrzy! Zróbmy tak w Kambodży.
I ludzie tego pragnęli. Żeby było im dobrze, żeby odeszły precz nierówności społeczne, bo są fe. Więc poszli za Pol Potem. 
Czasami trzeba było kogoś zabić, ale przecież dla dobra Demokratycznej Kampuczy. Mamy wyższy cel, aby ludziom żyło się lepiej.
 Najpierw zabija się wroga ojczyzny, potem kogoś, kto za dużo widział, aż nagle okazuje się, że to wszystko stało  się totalitaryzmem i przerodziło się w rzeź  niewinnych ludzi, w której zginęła 1/3 kraju.

Dlaczego ci ludzie nie powiedzieli NIE?

Bo się zaangażowali.

To zjawisko nazywa się pułapką zaangażowania.


Jest taka świetna książka Marii Hirszowicz - "Pułapki zaangażowania - intelektualiści w służbie komunizmu". Ona plus "Ucieczka od wolności" Fromma wytłumaczyły mi przypadek Kambodży i popularność nazizmu i ...wszystko inne. Fromm tłumaczy, dlaczego wystarczy charyzmatyczny lider i zmęczenie nieustannym dokonywaniem wyborów by oddać je w ręce kogoś innego. By nie musieć się zastanawiać nad każdą jedną rzeczą a wybrać rolę posłusznego narzędzia, któremu ktoś zorganizuje wszystko.

Maria Hirszowicz zrobiła natomiast coś niesamowicie cennego. Opisała, jak sama będąc młodym naukowcem (socjologiem) zaangażowała się w  ideologię komunistyczną i jak razem z wieloma jej podobnymi wykształconymi, oczytanymi ludźmi reagowała, gdy coś działo się nie tak i nie pasowało do wcześniejszych założeń. Odwaga w demaskowaniu swoich własnych mechanizmów obronnych jest tu wielka. Autorka popełniła błąd, powiedziała - przepraszam, pomyliłam się. I dokładnie opisała na czym polegały procesy automistyfikacji i jak sama się oszukiwała, by chronić swoje ego.
Bardzo, bardzo polecam lekturę.

Bo druga droga jest trochę trudniejsza, ale często - warta tego.
Druga droga to

Powiedzieć przepraszam, pomyliłem się. 
I zrobić w tył zwrot. 

Oj, nie zawsze jest to przyjemne. Dowiedziała się o tym ta otyła blogerka, która najpierw głosiła, że jest gruba i szczęśliwa, że kocha siebie, że jest super być plus size, a potem schudła i powiedziała "sorry, kłamałam". I pomyślisz - jaka hipokrytka!
Serio, można robić w życiu głupsze rzeczy, niż chodzenie po karaibskiej Gwadelupie z liściem bananowca.


Ale to nie zawsze jest tak, że głupi wybór jest hipokryzją. Wielu ludzi początkowo naprawdę, ale tak naprawdę, całym sercem wierzy w idee, które wyznaje. I ta pani też mogła. A potem stała się ikoną jakiegoś ruchu. Identyfikowały się z nią całe rzesze kobiet. Pokazywały jako przykład. Posypały się intratne propozycje, wkroczył wielki hajs. I weź tu w takim momencie zmień zdanie! Powiedz, że tak naprawdę to masz fatalne wyniki badań, czujesz się okropnie, łapiesz zadyszkę a pod fałdami skóry robią się odparzenia.
To wymaga dużo większej odwagi niż dalsze oszukiwanie samego siebie.

Czasami mam wrażenie, że jako społeczeństwo zachowujemy się jak jedna wielka toksyczna sekta. Nie dajemy ludziom prawa, do zmiany poglądów. A przecież mój tekst o tym, że mamy prawo się zmieniać jest jednym z Waszych ulubionym na tym blogu. Ludzie lubią się zmieniać i potrzebują zmian!

Pułapki zaangażowania są straszne. Najprościej jest po prostu - nie angażować się zbyt szybko. Jestem zbyt skrajnym przypadkiem, bo ciężko jest mnie w cokolwiek wciągnąć. A pomyśl ile osób o to walczy i do jakich metod się ucieka!

Związki... na początku każdy przedstawia się z najlepszej strony. Nawet tej, która nie istnieje, tylko została na potrzeby nawiązania relacji stworzona. Jak "kupisz" taką maskę i się zaangażujesz emocjonalnie, to łatwiej będzie ci wybaczać zachowania, na które normalnie nigdy w życiu byś się nie zgodziła.

Sprzedaż - telemarketer próbuje wciągnąć cię w rozmowę. Nie potrzebujesz ubezpieczenia, ale zatroskany pyta o to, ile masz dzieci. Jak się uczą, ile mają lat. Jej, wreszcie ktoś chce posłuchać o tym, jaką kupkę dzisiaj zrobiła Marysia! A potem pyta "czy myślała pani o tym, co będzie z Marysią  gdyby pani - oczywiście nie daj Bóg, nie życzę - ale co by się stało, gdyby zachorowała pani na nowotwór? Czy dzieci mają zabezpieczenie na przyszłość? 
I lądujesz z ubezpieczeniem, które od niczego cię nie ubezpiecza, bo raczej na raka prostaty nie zachorujesz. Ale ten człowiek był taaaaaki miły i zatroskany.
Ileż prościej byłoby odmówić, mówiąc dziękuję, nie interesują mnie oferty?

Polityka, religia, rzucenie studiów.
Granie na maszynach, albo w zdrapki. Już tyle wrzuciłem do maszyny, jeszcze troszkę, tylko się odkuję.
Inwestowanie generalnie. 
Własne produkty. Pracujesz nad czymś dniami i nocami. Wierzysz w swój produkt całym sercem. Inwestujesz w sprzęt. A Chińczyk wypuścił podobne, ale tańsze. Jak tu się wycofać? Przecież poszło już na to 200 tysięcy. Jak tu stracić 200 tysięcy?


Spójrz na to inaczej.
Każdy kolejny dzień inwestowania w to pieniędzy, czasu i energii, to dzień w którym tracisz jeszcze więcej. Czasami musisz stracić 200, by nie stracić miliona.
Boli, ale mniej.

10 lat cudownego związku i to wszystko teraz zaprzepaścić? Gdy obudzisz się zbyt późno, czasami nie ma czego naprawiać. Gdy orientujesz się, że statek idzie na dno, to nie jest moment na wylewanie wody po kubeczku. 

Ale czasami coś, co wydaje ci się stratą, jest tak naprawdę inwestowaniem. Tracisz kawałek młodości na naukę i pracę w branży. Jest bardzo ciężko, ale jak zagryzasz zęby, bo będziesz wspominać to za kilkanaście lat z uśmiechem na ustach. 

Usiądź na spokojnie i zastanów się, jak jest w Twojej sytuacji. 

Przygotowałam w tym celu arkusz do druku (możesz to zrobić też w zeszycie, nie musisz drukować) z pytaniami pomocniczymi, które pomogą Ci podjąć decyzję. Jest dostępny w opcji "zapłać przez lajk" albo "zapłać przez tweet". Nie kosztuje grosza, po prostu jeśli uważasz, że jest Ci potrzebny, to aby wyświetlić link - kliknij :) niżej


 link do pliku↓↓↓

Share via Facebook / Twitter / Google Plus to see Link Download


- można pobrać i wydrukować na własne potrzeby 

6. Jeśli Twój wynik to  "nie"-  zamiast narzekać skup się na celu i o nim myśl. Jeśli tak...
zerknij na ten tekst:

Jak z godnością znosić porażki?


i zamiast myśleć w postaci strat, wyciągnij ze swoich błędów lekcje i naucz się na nich jak najwięcej.

Strata zasobów takich jak czas, pieniądze czasami mniej boli niż przyznanie się przed innymi, że kurczę - jednak popełniłem błąd. Jednak nie głosuję już na taką partię, jednak wolę wieś od miasta, jednak cośtam.

Ale ludzie pogadają i przestaną. Dasz im tę chwilę satysfakcji, ten moment, kiedy z przekąsem rzucą "a tak zachwalała", ale hej - ty przeżyjesz swoje życie czy oni?

Dla odwagi - zapytałam dziewczyny z mojej fejsbukowej grupy Kreatywne Dziewczyny od Ani, czy są rzeczy w które kiedyś wierzyły z całych sił, a teraz mają poglądy odwrotne o 180 stopni.
Są!
Ktoś żartował z wegan, teraz sam jest. Albo odwrotnie - zadeklarowany wegus, a teraz je mięso.
Mama jednej z dziewczyn mówiła pogardliwie "tipsiary", a teraz nie wyobraża sobie życia bez hybryd.  
Jedna  zawsze się śmiała, że nigdy męża Araba - teraz od lat jest w szczęśliwym związku z Arabem. Inna nie wyobrażała sobie relacji z kimś, kto będzie starszy więcej niż 5 lat, a teraz jest z dużo starszym od siebie mężczyzną. 
Ktoś nie lubił kotów, a teraz kociarz. 

Mam prawie 100 komentarzy od fajnych dziewczyn, które po prostu - zmieniły zdanie. Żyją i jest im w tym życiu lepiej niż z poprzednim wyborem.

Cytując Łonę cokolwiek w życiu myślisz, to na przyszłość - zawsze bądź uprzejmy mieć wątpliwość.

Pudrowa obcisła sukienka - Romwe (wyprzedana). Podobne - sukienka , druga sukienkaSrebrne sandałki .

Jestem ciekawa, jak reagujesz gdy odkrywasz, że coś, w co wierzyłeś całym serduchem nie jest tym, czym początkowo się wydawało.
Rezygnujesz i ponosisz konsekwencje?
Oszukujesz siebie?

Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin
Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,593,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,2,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,495,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,35,instagram,3,instagram stories,2,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,74,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,ksiądz,1,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,149,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,2,matury,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,114,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauczyciel,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,noc na pustyni,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,3,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,54,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,2,prawa ucznia,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,Pustynia,1,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,5,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Sahara,1,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,Sekielski,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,stories,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,11,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,4,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,2,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,Tunezja,2,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,185,tygodniowe love,12,Tylko nie mów nikomu,1,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,14,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życie,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Pułapka zaangażowania - co to jest i jak z niej wyjść?
Pułapka zaangażowania - co to jest i jak z niej wyjść?
Jak zrezygnować, gdy zaangażowałeś się w coś, co okazało się inne niż początkowo? Bezpłatny arkusz ćwiczeń o druku
https://4.bp.blogspot.com/-9omI0P2ld00/WvSvhGhqqZI/AAAAAAAAxLE/Q6CQHAu5q1wd0-O5fl0-8P8KpfYcIpoRgCLcBGAs/s1600/wyplatanie.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-9omI0P2ld00/WvSvhGhqqZI/AAAAAAAAxLE/Q6CQHAu5q1wd0-O5fl0-8P8KpfYcIpoRgCLcBGAs/s72-c/wyplatanie.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2018/05/puapka-zaangazowania-co-to-jest-i-jak-z.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2018/05/puapka-zaangazowania-co-to-jest-i-jak-z.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy