Kilka rzeczy, których nie wiesz o blogowaniu (a powinieneś)

 Opiszę  kilka prostych narzędzi z których warto korzystać. Często zadajecie takie pytania, więc prościej będzie mi odpowiedzieć zbiorczo. Jeśli nie masz bloga - daj mi chwilę - mam też coś dla Ciebie :)Nie wiem czym zajmujesz się zawodowo ani jakie masz wykształcenie, ale wiem, że blog może pomóc Ci w karierze. Dla przykładu - wspominam czasem o tym, że pracuję z dziećmi i udzielam się jako wolontariuszka. Czasami wrzucę jakieś zdjęcie z zajęć czy zabawy. Ta drobnostka wystarczyła, abym dostała 3 propozycje pracy w przedszkolu i jedną w charakterze nauczyciela/osoby  prowadzącej szkolenia z technik szybkiego uczenia się dla dzieci.
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @aniamaluje
   Czego dowodzi ten przykład? Tego, że to co wrzucamy do Internetu buduje w jakiś sposób nasz wizerunek. Zauważcie - osoby, które proponowały mi pracę, wysnuły wnioski o moich kompetencjach na podstawie moich słów. Nikt nie prosił mnie nawet o opinie z praktyk :). Natomiast wszystkie cztery propozycje umotywowane były moim podejściem do pracy z dziećmi, które wybrzmiewa czasami gdzieś między słowami.

Zastanów się, czy szukając wizażystki w pierwszej chwili nie pomyślisz o tej, która prowadzi bloga na którym pokazuje swoje prace? ;-) 
Jeśli robisz coś dobrze, to wielkim marnowaniem potencjału byłoby trzymanie tego tylko dla siebie. Pokaż to! :) 
________________

Narzędzia z których korzystasz przy blogowaniu dobierasz do celu jaki chcesz uzyskać. Każdy tak naprawdę pisze bloga z innych powodów. Jeśli odpowiesz sobie na pytanie - po co chcę pisać? , będziesz wiedzieć czego potrzebujesz.
Dla mnie blog jest :

- odskocznią
- platformą do dzielenia się moimi przemyśleniami
- miejscem, gdzie przyjemnie spędzam czas

Natomiast głównym celem blogowania jest chęć pisania, układania niektórych myśli, uczenia się nowych rzeczy o sobie i innych.
 Nie stoi za tym żadna głęboka filozofia.
Jeśli zależy Ci na tym, by mieć fejm, dobierzesz sobie inne narzędzia i skupisz się na innych treściach. Jeśli Twoim celem jest zarobek - też postąpisz inaczej. Ja konsekwentnie staram się promować pewne wartości i idee, czyli to, co piszę. Niekoniecznie osobę piszącą. Nie czuję się dobrze w świetle reflektorów. Nie dlatego, że mnie peszą, tylko dlatego, że to nie jestem ja. 


Blogger czy wordpress? Gdzie założyć blog?
Z mojego punktu widzenia - nie ma to znaczenia, bo ja nie jestem przesadną estetką. Bardziej pro wygląda pewnie wordpress, ma możliwości wgrania lepszych szablonów, natomiast bloger początkowo daje szanse interakcji i bardziej sprzyja budowaniu społeczności (np. system obserwacji i brak długiego formularza komentarzy). Na pewno wygląd bloga w jakiś sposób odzwierciedla nasz szacunek do czytelnika... sama ciągle zabieram się za dostosowanie szablonu, bo czuję się nie fair.
Z drugiej strony - jest masa pięknych wizualnie blogów z bajeranckim wyglądem i tak miałką treścią, że bardziej interesująca jest etykieta szamponu do włosów.

Wrócę jeszcze raz - jedni stawiają na kreację, inni na siebie. Kluczem moim zdaniem jest uświadomienie sobie, jaki cel ma dla Ciebie blogowanie. Ja swój zdradziłam w tym tekście.

Proponuję wyjąć kartkę, wygodny długopis i wypisać sobie luźno wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Każde słowo związane z Twoim blogiem. Aż zapełnisz całą kartkę.

Ja bloguję ( z krótkimi przerwami) jakieś 10 lat. W tym czasie nauczyłam się, że :
- nie zależy mi na liczbie czytelników, a na jakości interakcji 
- nie dodam tekstu, którego sama bym  nie przeczytała
- ważna jest dla mnie szczerość

Na początku blogowania nie korzystałam mądrze z narzędzi, które oferuje Internet. A powinnam.
Polecam :

Google Analaytics  - jeśli tworzysz cokolwiek w Internecie, śledź zachowania swoich czytelników. Na jakie podstrony wchodzą, ile czasu na nich spędzają, dokąd idą. Zdarzają mi się czytelnicy, którzy siedzą na moim blogu 2-3 godziny i nie zostawiają żadnego komentarza. Gdyby nie GA, nie miałabym pojęcia o ich istnieniu :) 

Skracacze linków, np. bit.ly lub goo.gl -> wrzucasz link do nowego tekstu na facebooka i możesz sprawdzić ile osób go odsłoniło. Przydatne :) 

Społecznościówki : facebook, instagram, ask.fm, być może vine - wybierz te, które do Ciebie pasują. 
Gdyby moim celem był fejm i liczby, byłabym tam bardzo aktywna. Marketingowo popełniam więc wielki błąd, ale czuję się ok ze sobą nie wrzucając 100 selfie każdego dnia.
zobacz też :jak wykorzystać instagram do rozwoju osobistego: http://www.aniamaluje.com/2014/07/jak-wykorzystac-instagram-do-rozwoju.html

Monitori - lub inne narzędzie do śledzenia tego, co inni piszą o Tobie w Internecie. Wpisujesz słowa kluczowe, np. "aniamaluje" i strona ściąga Ci z całego internetu wszystkie teksty, gdzie padła nazwa Twojego bloga. Gdyby nie to, w życiu nie dowiedziałabym się, że na prywatnym profilu jednej z osób pojawiło się coś takiego:

I chociaż nie wiem jaki nick ma na bloggerze Małgorzata, to serdecznie dziękuję, bo przez 30 minut czułam się lepiej niż po zdobyciu piątki z egzaminu :). 

http://www.similarweb.com/ : tutaj wpisujesz adres swojej lub jakiejkolwiek innej witryny i dowiadujesz się jaki ma ruch. Trochę to kłamie, ale podstawowe dane są.

Agregaty : np. modneblogi, zblogowani, flapi.pl -> im więcej takich miejsc odwiedzasz, tym większa szansa na dotarcie do czytelników.

Jeśli zależy Ci na reklamie, warto być w bazach takich jak hash.fm
________________

No właśnie, drażliwy temat : pieniądze. One w blogosferze są.
Najpierw moja wypowiedź z raportu blogosfera 2014:

Zjawisko współpracy reklamowej na blogach – cel blogowania czy wartość dodana ?
  Kiedy zakładałam pierwszego bloga, nikt nie słyszał o czymś takim jak współprace. Z czasem blogi urosły w siłę i okazało się, że czytelnicy wolą zapoznać się z opinią blogera niż portalu czy czasopisma.​Przewagą blogerów była wiarygodność. Obecnie niestety granice się zatarły,a tam, gdzie są pieniądze, nie zawsze jest szczerość. Dlatego nie chciałabym, aby blogowanie było moim zawodem - mój blog odwiedza miesięcznie ok 70 tysięcy unikalnych użytkowników, więc naturalnym jest fakt, że propozycji jest sporo. Z mojej strony wygląda to tak, że ​większość propozycji odrzucam i wybieram tylko te, które pasują do mojego stylu życia. Nie chciałabym nigdy dopuścić do sytuacji, kiedy pieniądze stałyby się główną motywacją do prowadzenia bloga - to jest fajne, dopóki są propozycje, ale kiedyś przyszedłby moment, kiedy miałabym przed sobą tylko opcje reklamowania marek, których filozofii nie podzielam. Co wtedy? Rachunki z czegoś płacić trzeba....
Dlatego dla mnie blogowanie, to przede wszystkim pasja, rozrywka i szacunek dla czytelnika. Pieniądze są dodatkiem, bonusem, choć nie kryję, że to bardzo przyjemny bonus. :)


Jak wspomniałam - dla mnie podstawą jest autentyczność. Gdybym na blogu była inna niż w rzeczywistości to czułabym się jak schizofrenik. Nie oznacza to jednak, że pokazuję wszystko. Są sfery, które zostają tylko dla mnie.Na instagramie więcej lajków zgarniają piękne sałatki, ale nie będę cykać fotek na zapas, żeby je wrzucać, skoro na obiad jem krupnik.

Każdy ma inny cel w blogowaniu i nie mnie to oceniać. Są tacy, którzy piszą, że odżywiają się zdrowo a reklamują chemiczne soki. Są tacy, co zainwestują w drogą torebkę, żeby przyciągnąć innych czytelników i innych reklamodawców.  Jeszcze inni kupują followersów traktując to jako inwestycję.
Ja natomiast wiem jedno - kłamstwo ma krótkie nogi.

Dlatego nie chciałabym reklamować produktów, które nie są spójne z moim światopoglądem. Dzięki temu, że raz na jakiś czas zamieszczę coś sponsorowanego, mogę robić więcej dobrych rzeczy. Np. brać mniej zleceń i w zaoszczędzonym czasie zrobić projekt edukacyjny dla dzieci z małej miejscowości w ramach wolontariatu. 

Od kiedy zrezygnowałam z barteru blog bardzo się rozwinął. Brzmi niewiarygodnie?
Barter, czyli np. krem za recenzję itp. to nie jest rozwiązanie dla mnie. Czasami koleżanki z blogów urodowych żalą się, że nikt nie traktuje ich poważnie. 
Ale pomyślmy tak - blogerka X wrzuca recenzje kremów, kolorówki, wszystko z własnej, nieprzymuszonej, niesponsorowanej woli. Zauważa, że jej teksty przekładają się na sprzedaż produktu. nagle pojawia się marka Z, która mówi - za recenzję dostaniesz kilka monet. Blogerka się zgadza. Nawet mając prawo do szczerej opinii w pewnym momencie stanie w dziwnej sytuacji - nagle poczuje, że robi innym markom darmową reklamę i przestanie wrzucać własne kosmetyki, skoro inne marki płacą. 
Barter natomiast jest źródłem frustracji, bo jedna paczka jest fajna, dwie są miłe, ale kiedy tych paczek się nagromadzi, to nagle okazuje się, że trzeba trochę postów naprodukować. Blog staje się niewiarygodny a blogerka uzależniona od barteru "darmoszki" na wieki. Co dwa dni ma nowy hit pielęgnacji...

Tak, kiedyś brałam barter. Tak, jak zrezygnowałam z barteru, to firmy przestały się do mnie odzywać. Dzisiaj postawiłam sprawę jasno - reklama jak w każdych innych mediach - jest usługą płatną. Jeśli ktoś chce, może mi wysłać prezent bez zobowiązań.
Tyle. 
Firmy po czasie wróciły.

Akcje charytatywne
Jak ma się jakiś zasięg, to każdego dnia dostaje się kilkanaście próśb o udostępnienie informacji o chorej Martynce. Chorych Martynek jest bardzo dużo i przykro mi z powodu każdej jednej. Ale kiedy udostępniam na facebooku informację o takiej Martynce, to nagle 10 osób rezygnuje z obserwowania mojego bloga. Gdybym udostępniała te Martynki, to po czasie nie miałabym żadnego wpływu bo wszyscy by uciekli.W dodatku nie jestem w stanie weryfikować każdej jednej fundacji, a niestety wiem, że dużo na świecie oszustów - spędziłam mnóstwo czasu w szpitalach i wiele matek chorych dzieci wymieniało się informacjami jak "wyrwać więcej". Gdybym kiedyś poprosiła w dobrej wierze o pomoc takiej Zosi, Kasi czy Oli, a okazałoby się, że to zwykłe wyłudzanie, czułabym się winna.
Dlatego konsekwentnie odmawiam. Jest to smutne, ale dzięki temu raz na jakiś czas mogę naprawdę bardzo komuś pomóc.
A tak - dwie Martynki w tygodniu i czytelnik stanie się całkiem obojętny na takie wpisy. 

Uczciwość raz jeszcze :
Na zdjęciu tytułowym jest krówka. Opisałam to na fejsie.. i tam odsyłam ciekawskich.
Jeśli już decydujesz się na reklamę, zareklamuj coś, co naprawdę do Ciebie pasuje. Nie wyobrażam sobie reklamować zupek chińskich czy botoksu, aczkolwiek...nie chcę oceniać tych, którzy tak robią. Tak naprawdę ciężko gdybać o sytuacjach których nie doświadczyliśmy - ja bardzo lubię słodycze, rowery, muzykę Queen,piękne zeszyty, kalendarze, książki, sprzęty, gry planszowe - bardzo chętnie napisałabym o nich coś wartościowego czy zorganizowała konkurs.
Ale nie lubię papierosów. Myślę, że nie ma ceny za którą bym je zareklamowała. Mówi się, że każdy ma swoją cenę. Pewnie gdyby ktoś powiedział - masz tu milion monet, napisz o zupce chińskiej, miałabym poważny dylemat. Ale w momencie, kiedy bym się ugięła i zrobiła coś, czego bym się wstydziła, ciężko byłoby mi spojrzeć w lustro. Milion monet zacząłby parzyć a ja skasowałabym bloga i czułabym się jak zwyczajna prostytutka.

Zastanów się zawsze, czy to co robisz naprawdę jest zgodne z Twoim światopoglądem.

I szczerość raz jeszcze : wyraźnie oznacz reklamę. Nie kłam, że kupiłeś produkt za własne pieniądze, kiedy jak u niektórych hedonistek,  jest on efektem współpracy, Nie wciskaj kitu, że "długo odmawiałam, ale specjalnie dla Was....". Prędzej czy później stracisz szacunek. Wielu blogerów tak robi, bo boi się reakcji czytelników, którzy rzucą hasłem "sprzedałeś się"...   Smutne jest to, że czytelnicy tak myślą ale... mroczna część blogosfery ich do tego przyzwyczaiła. Bo zawsze znajdą się idiotki, które za darmowy tusz do rzęs zrobią recenzję chwalącą pod niebiosa, by znowu przyjechał kurier z darem losu.

Nosił wilk razy kilka...ponieśli i wilka.

___________

Blog jest tylko narzędziem, jak nóż - możesz zabić, albo posmarować kanapkę. Wykorzystaj go w dobrym celu. :) 


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :)
Follow on Bloglovin

COMMENTS

BLOGGER: 74
Loading...
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,582,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,488,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,73,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,113,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,3,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Kilka rzeczy, których nie wiesz o blogowaniu (a powinieneś)
Kilka rzeczy, których nie wiesz o blogowaniu (a powinieneś)
http://3.bp.blogspot.com/-9rcTHW9fIus/VHe_-NsukpI/AAAAAAAAV6Y/dedoOgIwI8Y/s1600/67b41a4a7d1c3250fdc077a3109ce69a.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-9rcTHW9fIus/VHe_-NsukpI/AAAAAAAAV6Y/dedoOgIwI8Y/s72-c/67b41a4a7d1c3250fdc077a3109ce69a.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2014/11/kilka-rzeczy-ktorych-nie-wiesz-o.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2014/11/kilka-rzeczy-ktorych-nie-wiesz-o.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy