Jedna rzecz, którą musisz zrobić idąc na wojnę z nauczycielem

Dostaję od Was różne wiadomości, czasami bardzo dramatyczne. Nauczyciele bywają czasami okropni! Złośliwi, aroganccy, czepiający się rzeczy, których nie powinni, np. tego, że ktoś lubi kolor różowy. I jasne, z całego serca zachęcam Cię do walki o swoje prawa i tego, by się stawiać.

Muszę jednak uczciwie przyznać – to nie jest łatwe! Należy najpierw zrobić coś bardzo, bardzo ważnego. I myślę, że wiele osób kompletnie nie jest na to gotowych!

Gdy ktoś prosi mnie o pomoc, pomagam chętnie. Ale najpierw uczciwie uprzedzam, że ma to swoją cenę i pytam, czy uczeń jest gotowy ją zapłacić. I nie chodzi o pieniądze!

Musisz być naprawdę, ale to naprawdę zajebiście dobrze przygotowany z przedmiotu prowadzonego przez nauczyciela, któremu wypowiadasz otwartą wojnę.

Serio. Bo zrobi wszystko, by sprowadzić Cię do parteru, powstawiać jedynki i tyle. Dla mnie to uczciwa cena i nic na tym nie tracisz. Nauczycielka od matmy czepia się Twojego makijażu, chociaż nie powinna? (Zobacz mój materiał o tym, czy można zakazać makijażu w szkole).

Cóż, musisz mieć matmę w małym palcu. Ale nawet tak ciut powyżej poziomu i programu Twojej klasy!
Babeczka od historii nie lubi Cię, bo z twarzy jesteś podobna do kochanki z którą odszedł jej mąż? Przykro mi, życie nie jest specjalnie sprawiedliwe i ciężko z tym walczyć, ale wchodząc na drogę wojenną musisz być zawsze doskonale przygotowana z historii. Znać daty, przyczyny, skutki, mapę i nazwiska.

Proste? Niby tak, nikt nie żąda od Ciebie nerki ani niczego nadludzkiego, a jednak na tym etapie większość uczniów wymięka. I gdy mówię – ok, powiem Ci co trzeba zawrzeć w piśmie do kuratorium i jak działać, ale musisz być naprawę zawsze przygotowany z chemii to nagle jest… eee, to ja może jakoś to przeżyję, został tylko rok…

Czy to dobrze, czy nie – nie będę oceniać. Chcę po prostu, byś zawsze wiedział jaka jest cena!

wersja video:

https://aniamaluje.produktyfinansowe.pl/e/lead/535/?source=lt

0 0 vote
Article Rating
Uściski, Ania
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Migotka
10 miesięcy temu

Aniu, chciałabym poznać Twoje zdanie odnośnie szantażystów. Czy koleś, który głośno straszy, który już kilka razy “obiecywał”, że coś zrobi, a tego nie robił teraz może spełnić swoje groźby? Czy raczej chodzi mu tylko o wywołanie strachu, bo gdyby chciał zrobić coś złego to by już to zrobił i już? Mój przypadek jest, hm… Psychologiczno-prawny? Czy upublicznianie prywatnych wiadomości albo wysyłanie ich do osób trzecich nie jest jakimś wykroczeniem? To jakby nie było pogwałcenie prywatności. Przyjaciel, z którym się niedawno poróżniłam, który zawinił, a teraz mnie obwinia o wszystko, czuje sie poszkodowany, emocjonalnie i w ogóle, zbierał od kilku miesięcy… Czytaj więcej »

Klaudia
9 miesięcy temu

Szczerze, to czasem i ogromna wiedza nie pomoże. W szkole miałam bardzo dobre oceny, byłam absolwentką roku na koniec technikum. Miałam jedną czwórkę. Z ekonomii. Bo: co niektórzy mają zbyt wygórowane ambicje i chcieliby więcej, niż zasługują. Więc nauczyciel, mimo bezbłędnie pisanych sprawdzianów, dawał mi słabsze oceny…

Previous
7 fajnych pomysłów na prezent dla millenialsa
Jedna rzecz, którą musisz zrobić idąc na wojnę z nauczycielem

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x