Jedna rzecz, którą musisz zrobić idąc na wojnę z nauczycielem

Dostaję od Was różne wiadomości, czasami bardzo dramatyczne. Nauczyciele bywają czasami okropni! Złośliwi, aroganccy, czepiający się rzeczy, których nie powinni, np. tego, że ktoś lubi kolor różowy. I jasne, z całego serca zachęcam Cię do walki o swoje prawa i tego, by się stawiać.

Muszę jednak uczciwie przyznać – to nie jest łatwe! Należy najpierw zrobić coś bardzo, bardzo ważnego. I myślę, że wiele osób kompletnie nie jest na to gotowych!

Gdy ktoś prosi mnie o pomoc, pomagam chętnie. Ale najpierw uczciwie uprzedzam, że ma to swoją cenę i pytam, czy uczeń jest gotowy ją zapłacić. I nie chodzi o pieniądze!

Musisz być naprawdę, ale to naprawdę zajebiście dobrze przygotowany z przedmiotu prowadzonego przez nauczyciela, któremu wypowiadasz otwartą wojnę.

Serio. Bo zrobi wszystko, by sprowadzić Cię do parteru, powstawiać jedynki i tyle. Dla mnie to uczciwa cena i nic na tym nie tracisz. Nauczycielka od matmy czepia się Twojego makijażu, chociaż nie powinna? (Zobacz mój materiał o tym, czy można zakazać makijażu w szkole).

Cóż, musisz mieć matmę w małym palcu. Ale nawet tak ciut powyżej poziomu i programu Twojej klasy!
Babeczka od historii nie lubi Cię, bo z twarzy jesteś podobna do kochanki z którą odszedł jej mąż? Przykro mi, życie nie jest specjalnie sprawiedliwe i ciężko z tym walczyć, ale wchodząc na drogę wojenną musisz być zawsze doskonale przygotowana z historii. Znać daty, przyczyny, skutki, mapę i nazwiska.

Proste? Niby tak, nikt nie żąda od Ciebie nerki ani niczego nadludzkiego, a jednak na tym etapie większość uczniów wymięka. I gdy mówię – ok, powiem Ci co trzeba zawrzeć w piśmie do kuratorium i jak działać, ale musisz być naprawę zawsze przygotowany z chemii to nagle jest… eee, to ja może jakoś to przeżyję, został tylko rok…

Czy to dobrze, czy nie – nie będę oceniać. Chcę po prostu, byś zawsze wiedział jaka jest cena!

wersja video:

https://aniamaluje.produktyfinansowe.pl/e/lead/535/?source=lt

Uściski, Ania

Podziel się

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Klaudia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klaudia
Gość

Szczerze, to czasem i ogromna wiedza nie pomoże. W szkole miałam bardzo dobre oceny, byłam absolwentką roku na koniec technikum. Miałam jedną czwórkę. Z ekonomii. Bo: co niektórzy mają zbyt wygórowane ambicje i chcieliby więcej, niż zasługują. Więc nauczyciel, mimo bezbłędnie pisanych sprawdzianów, dawał mi słabsze oceny…