Cięcie włosów maszynką – czy warto?

Mój pies rocznie wydaje więcej na fryzjera, niż ja przez całe dotychczasowe życie. 
Mam włosy cienkie i wrażliwe. Powyżej pełnej długości niemiłosiernie się plączą i strączkują. Właśnie dlatego pokornie wróciłam do ścinania włosów maszynką.

Strzyżenie włosów maszynką – po co?

Końcówki cięte w ten sposób są niesamowicie równe, bardziej ostre. Mając porównanie jestem przekonana, że tak cięte włosy można podcinać rzadziej. Jest to idealne rozwiązanie dla dziewczyn, które mają ten problem co ja – cienkie włosy podcięte maszynką będą wyglądać najlepiej. Maszynka musi być bardzo ostra i precyzyjna.

Jak obciąć włosy maszynką?

Kiedyś włosy maszynką ścinałam sama, używając w tym celu wynalazku jakim jest poziomica do włosów. To specjalny, długi klips który pozwala ciąć włosy jak od szablonu. Za jego pomocą można je ciąć prosto oraz cieniować.
Moje włosy bardzo się strzępią nawet wtedy, gdy są jedynie lekko pocieniowane, stąd decyzja o powrocie do całkowicie prostych i równych na całej długości.
Bez poziomicy takie cięcie można obejrzeć na początku tego filmu:

Dwa wbite w przeciwnych kierunkach grzebienie służą wtedy za szablon. W odróżnieniu od poziomicy – ciężko jest jednak ciąć tak włosy samodzielnie 🙂

Spektakularna, równa linia znika po myciu i włosy naturalnie zbijają się w małe pukle, ale dzięki cięciu błyskawicznie odzyskały kształt i wyglądają o wiele zdrowiej. Końce obcięte maszynką w ten sposób są bardzo mięsiste i równe. Jest to efekt o wiele bardziej odczuwalny niż po cięciu nożyczkami, ale też nie dla każdego.

Jeśli chcesz włosy ciąć samodzielnie, polecam wspomnianą wcześniej poziomicę do włosów. Maszynka nie odgrywa wielkiego znaczenia, ponieważ te wszystkie dodatkowe końcówki nie są ci do niczego potrzebne. Spokojnie możesz poprosić o pożyczenie chłopaka, męża, brata czy tatę, lub kupić najzwyklejszą na świecie maszynkę do włosów w markecie. 

Zaciskasz mocno klips i tniesz wzdłuż linii. Cała filozofia.

Rozsądnie będzie poprosić o pomoc drugą osobę. Aby prawidłowo podciąć włosy maszynką, należy prosto stać i uważać, by nie przekrzywić głowy, czy nie mieć wyżej jednego biodra. Podcinanie końcówek samemu jest bardzo proste, ale łatwiej będzie zrobić to z czyjąś pomocą.

Ja włosy ścięłam w taniej sieciówce Haircut Express – podstawowe cięcie bez mycia to zawsze 30 zł i nigdy nie mają problemu ze zrozumieniem ile to jest 10 cm 🙂 Poprzednio cięłam u nich nożyczkami na podobną długość – linia włosów była wtedy mniej zwarta i mięsista, zdjęcia z tamtego marcowego cięcia są w tym samym wpisie w którym są modne fryzury na 2018 rok.Jak podcinać włosy maszynką, jeśli masz falowane włosy?

Przede wszystkim – nie jestem pewna, czy taki efekt będzie ci się podobać. Przed cięciem można włosy wyprostować, wtedy włosy będą idealnie równiutkie na końcach.
Jeśli jesteś posiadaczką prostych włosów i ścinasz je na równo – warto taką metodę rozważyć. Zawsze denerwowało mnie, że podcięcie końcówek w przypadku włosów do ramion jest kilka razy tańsze niż w przypadku włosów do pasa. Zakup poziomicy albo dwóch długich grzebieni oraz maszynki to kosz jednej wizyty u fryzjera 😉
Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

Podziel się

autor
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika Kwiatkowska
Gość

Wiesz co, trochę bez sensu ta poziomica, bo skąd masz pewność, że głowę trzymasz w poziomie 🙂

archigame.pl
Gość

To na pewno wartościowy wpis, ale go pominąłem. Chciałem tylko zaznaczyć że ja tnę włosy maszynką sam od kilku lat. Efekt super! Mega oszczędności. Jedynie do barbera muszę chodzić;)

aniamaluje
Gość

Bo to w gruncie rzeczy nie jest specjalnie trudne 🙂

Laura
Gość

Co do różnic w cenach za cięcie – mam włosy za łopatki i zawsze płacę minimum 40 złotych, nigdy nie trwa to dłużej niż 5 minut. W przypadku mojego brata, który ma krótkie włosy, takie podcięcie to już nagle tylko 10-15 złotych i… 15 minut pracy. Skąd taka rozbieżność, nie mam pojęcia 😉

Jagodowa^^
Gość

Na filmikach na instagramie zawsze podziwiam takie cięcia od maszynki – jednak to nie dla każdego. Moje włosy są dość gęste i do tego mocno falowane (lekko kręcone) i ścięcie ich na prosto nie wygląda zbyt dobrze 😀

Natalia Sz.
Gość
Natalia Sz.

Cięcie maszynką (chociaż niekoniecznie na prosto) jest bardzo polecane dla włosów kręconych. Sama niedawno pierwszy raz dałam sobie tak podciąć swoje kręcone włosy i widzę różnicę w mięsistości końcówek. 🙂 Warto spróbować.

Natalia
Gość
Natalia

u mnie cięcie maszynką to było 12mm 😉 super sprawa

Natalia
Gość
Natalia

u mnie maszynką skończyło się na 12 mm polecam super sprawa

Klaudia Jaroszewska
Gość

ja mam kręcone włosy, więc nie bardo mi ta metoda odpowiada 😉