Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

Jak zorganizować panieński – małe SPA, Warszawa

Nie jestem fanką ślubno-weselnych klimatów i chociaż byłam na kilku fajnych – nie jest mój typ imprezy. Uwielbiam za to gry towarzyskie i karciane, opowiadanie dziwnych historii, ogniska, jeziora, wspólne oglądanie filmów, a  nawet schodki nad Wisłą. Ile osób, tyle upodobań.
Gdy przyszło do organizacji panieńskiego Oli, liczyły się jej upodobania, jej odczucia i jej wizja. 
Tyle, że ta nam się kilka razy rozjechała, bo w okresie przedślubnej gorączki znalazłyśmy super tanią ofertę last-minute na Korfu. Tydzień z lotami, hotelem i wyżywieniem kosztował 600 zł. Porzuciłyśmy więc plan wieczoru panieńskiego na rzecz okazji życia.
Nasz babski wypad był bardzo udany i jeśli znajdziesz taką okazję – nie wahaj się ani trochę! Dorota z sałatkapogrecku zabrała nas na wycieczkę (jest polską przewodniczką po Korfu, wspaniała osoba!) a jeden z dwóch właścicieli malutkiego rodzinnego hotelu Akti Arilla jak usłyszał, że Ola bierze niebawem ślub – specjalnie przygotował wielkiego drinka w arbuzie i nie chciał za to zapłaty. Można więc powiedzieć, że taki prawdziwy panieński odbył się w Grecji, gdzie sączac tego arbuza grałyśmy w gry towarzyskie zgadując które z naszych historii są prawdą, a które fikcją.

____________


Mam koleżanki, które chodzą na imprezy w wiankach, rogach albo szarfach, bo wtedy dostają częściej darmowe drinki. Mam też kolegów, którzy uważają, że dziewczyny z panieńskich są najłatwiejszymi ever. I niestety nie chodzi tylko o te koleżanki panny młodej, które zazdroszczą jej pierścionka, a o same panny młode również. Nie jest to miejsce na dywagacje na temat przyczyn tego zjawiska, ale usłyszałam podobne rzeczy od kolegów nie raz i nie dwa i chyba… coś w tym jest.
Uważam, że każdy ma prawo bawić się po swojemu. Jeśli ktoś lubi rogi, słomki i ciasta w kształcie penisów, striptizerów i zabawy w stylu “krzyknij na cały głos jak się nazywasz i za kogo wychodzisz za mąż” oraz “przeliż się z przypadkowym kolesiem” – super, jego sprawa. Jeśli ktoś lubi jazdę limuzyną i tańce do rana – super, jego sprawa! 
Ola tego kompletnie nie chciała (a ja przyznam – odetchnęłam z ulgą). Miało być ładnie, smacznie i relaksująco. 
Jakieś 99% rzeczy ogarnęła i wymyśliła starsza druhna – Ania z apieceofAnna.
Z racji wielu pytań – pokażę fotki, opowiem o procesie planowania a na końcu oznaczę wszystkie sklepy z dekoracjami, miejsca itp.

Warszawa: Gdzie panieński w SPA?

Padło na piękne miejsce – na Temat Piękna
Ze względu na przepiękny ogród, który idealnie nadawał się na garden party.  Na zabiegi relaksujące, lokalizację (jakieś pięć minut szybkim krokiem od metra Stare Bielany) i… samą Olę. Przeglądając kiedyś zdjęcia w necie powiedziała “o jakie piękne miejsce na panieński”. To było rok wcześniej, Ania zapamiętała i zapisała, a Ola zdążyła całkowicie zapomnieć ;-). Wiecie jak to jest z tymi inspiracjami z internetu. Więcej się przegląda niż się realizuje.
Data: ze względu na komplikacje organizacyjne, pogodę, ładne zdjęcia i bardzo napięty grafik przyszłej panny młodej (wiadomo, rzęsy, paznokcie) padło na samo południe w środku tygodnia.
I z jednej strony było to strzałem w dziesiątkę, a z drugiej straszną lipą, bo termin nie był realny dla wszystkich.  Ale wiem też, że z każdą datą tak bywa.  Zabrakło Ani z wantataste, która pracując jako stewardessa nie mogła przesunąć nic w grafiku i jest to nasza organizacyjna wina. 
Klimat – na pinterest takie rzeczy przypina się jako panieński w stylu boho, ale ale to pojęcie zostało już tak przeżute przez ludzi, że wypluty kawałek nie przypomina już za bardzo kształtem ani formą pierwotnego założenia.
Nie wystarczy powiesić łapaczy snów, by coś stało się boho, proszę. Cyganeria artystyczna minionych lat przewraca się w grobach, gdy ich pogarda dla nadmiernego konsumpcjonizmu i konwenansów została sprawdzona do… nadmiernego konsumpcjonizmu i konwenansów, ale w wianku, kowbojkach i narzutce z frędzlami.
Sama lubię wianki i kowbojki, ale nie nazwałabym tego panieńskiego “boho” ;-). Po prostu – klimat jak z pinteresta.
Dekoracje
 Miało być ładnie, trzymać się konkretnej kolorystyki (różowe złoto) i dobrze wyglądać na zdjęciach. Ola jest blogerką i lubi inspirować do pięknych rzeczy, dlatego miało być pięknie.
Balony dmuchałyśmy i rozwieszałyśmy same, ale Pan Talerzyk – sklep z którego pochodzą wszystkie dekoracje oferuje także usługi napełniania balonów helem. Wybrałyśmy talerzyki, confetti, balony, kubeczki oraz gadżety do fotobudki.  Jeśli organizujesz imprezę – w sklepie Marysi i Radka znajdziesz wszystko co potrzebne aby ją udekorować. Obczaj ich instagram https://www.instagram.com/pantalerzyk/  – kilka dekoracji i impreza sama się robi.
Nam zależało na dekoracjach, które łatwo zamontujemy lub wykorzystamy ponownie (akcesoria do fotobudki miały być na ślubie). Aby to wszystko nie było jednorazowe, część dekoracji zostawiłyśmy w SPA, gdzie przez kilka dni cieszyły innych gości 🙂
Na hasło PANIENSKI10 przez tydzień był rabat 10%, ale może jeśli ktoś bardzo ładnie się uśmiechnie i zagada, że trafił z bloga, to wynegocjuje jakiś rabacik? Mnie sklep kupił totalnie także drewnianymi sztućcami – nie były nam potrzebne, ale to fajniejsza opcja niż plastik.
No i też nie popadajmy w paranoję. Malutkie kroczki są lepsze niż brak jakichkolwiek działań. 
Jeszcze były wianki – Kasia z Green.Dwarf wyczynia cuda – potrafi zapleść piękne wianki (i organizuje z tego warsztaty) a także czaruje inne piękne dekoracje.
Jedzenie – padło na sushi, czyli coś, co uwielbia Ola. Zdecydowałyśmy się na Sushi Nova, ze względu na dobre opinie i bliską lokalizację (Bielańska 124) ale są w całej Warszawie. Było pyszne!
Alkohol – z umiarem i na spokojnie – toasty wznosiłyśmy prosecco (w tej roli moje ulubione Mionetto). Chodziło o to, aby otwieranie butelki było fajnym rytuałem i żeby było kulturalnie.
O czym nie pomyślałam? O kieliszkach i malinach, które można wrzucić do środka, by było ładniej. Zarówno jedzenie jak i alkohol sprawdziły się wyśmienicie.
Po zdjęciach widać, że było fajnie i miło. Zafundowałyśmy Oli zabieg relaksacyjny (w końcu to SPA), śmiałyśmy się, plotkowałyśmy, starałyśmy się wprowadzić trochę luzu w ten napięty czas jakim są przygotowania do ślubu. Na kolażu wyżej dorzuciłam kwiatową huśtawkę, którą tego samego dnia podziwiałam na garden party z okazji piątych urodzin hotelu Sound Garden . Mam wielką nadzieję, że kiedyś będą wynajmować ogród na imprezy, bo to wspaniałe miejsce z wielkim potencjałem. Jeśli masz możliwość wypożyczenia (albo udekorowania) huśtawki – to będzie hit i nie wahaj się ani trochę!
Na zdjęciu brakuje jeszcze Hani, ale założenia udało się spełnić i wyszło przyjemnie :). 
Dla szczerości muszę jednak dodać kilka słów – chociaż wpis nie jest przez nikogo sponsorowany, te firmy nie są przypadkowe. Starałyśmy się z Anią (aczkolwiek bardziej ogarniała Ania!) wybrać firmy, które będą miały fajną atmosferę i energię. Wspierać dobrych ludzi. Miejsca i biznesy z duszą. Nie mogę jednak ukryć, że relacje na instastory pozwoliły nam na bardziej preferencyjne warunki. Czasami to była zniżka, czasami coś w gratisie i chciałabym, żebyście to wiedzieli.
Gdybym nie była zadowolona z jakości – nie wspominałabym ich. Organizacja takiej imprezy to dużo stresu – zdarzyło nam się, że ktoś kto miał nam coś dostarczyć wystawił nas dzień przed 😉
Piękne zdjęcia zrobiła Polina  (https://www.instagram.com/krakushaa/)
więcej zdjęć i wrażeń także u Ani – starszej druhny i głównej dowadzącej zabawy:

Pomysł na wieczór, a właściwie dzień panieński w SPA, czyli jak zorganizowałyśmy przyjęcie dla Oli

Aniu, dziękuję! Bez Ciebie byłaby jedna wielka klapa!
i wrażenia samej gwiazdy wieczoru (a raczej dnia)
Jeśli masz ochotę zrobić coś trochę inaczej niż się utarło – po prostu to zrób. Są różne podejścia do tematu, ale ja uważam, że jeśli głęboko wyznajesz jakieś ideały – możesz się spokojnie ich trzymać. Jeśli brzydzisz się alkoholem albo jesteś od lat weganinem – nie musisz ulegać presji cioć i wujków oczekujących na weselu morza wódki i schabowego. 
Dlaczego w Twoim dniu to ty masz niby liczyć się z uczuciami innych osób, a nie oni z Twoimi? 😉
Jestem ciekawa czy ktoś dzieli moje podejście. A może raczej zaciskasz zęby i robisz tak, żeby inni byli zadowoleni?

Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DorotaaniamalujeKlaudia JaroszewskaKlaudiaKlaudyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klaudia Jaroszewska
Gość

Wysyłam mojej przyszłej Świadkowej, niech wie, co mi się podoba ;D

aniamaluje
Gość

:DDD

Pracownia Balonowa
Gość

Już prawie zapomniałam jak wyglądał mój Wieczór Panieński 🙂 Ja kupowałam balony w Pracownia Balonowa Warszawa Pan dostarczył nam balony do lokalu. Były inne bo gumowe w kolorach różu i bieli. Wystrój miałyśmy biedniejszy niż u Was ale zabawa przednia 🙂 Pozdrawiam.

KlaudiaKlaudyna
Gość

Wow! Dopiero za 2 lata biorę ślub. Marzy mi się takie wieczór panieński, muszę koniecznie podesłać swojej świadkowej 😉

Dorota
Gość

Myślę, że śmiało możesz zajmować się przygotowaniem tego typu imprez zawodowo! Wszystko jest bajeczne!

Previous
Czy jestem w ciąży i ukradli mi aparat? [TYGODNIK]
Jak zorganizować panieński – małe SPA, Warszawa