Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy myślałam, że już po zdjęciach i się odwróciłam. Jak zawsze!

Miałam ostatnio potężny kryzys życiowy zupełnie bez powodu. Okoliczności nadal są takie same, nic się nie zmieniło, ale kryzys minął. I myślę, że to całkiem normalne, mamy różne etapy w życiu i czasem człowiek ma ochotę zwinąć się w kulkę i płakać, a czasem tańczyć. Wyjątkowo zmieniłam podejście i zamiast za wszelką cenę próbować wyjść z tego dołka, zaczęłam obserwować swoje potrzeby i za nimi podążać. Godzina leżenia i myślenia o niczym, zamiast wstania rano? Okej! Comfort food w środku nocy? Proszę bardzo. Trzy godziny w wannie i czytanie bardzo głupiej książki? Oczywiście.
Zamiast za wszelką cenę próbować poprawić swój humor, płakałam gdy miałam ochotę i wkurzałam się, gdy miałam taką potrzebę. I ojeny, czasami dobrze jest jednak poddać się fali i po prostu się na niej unieść.

Zdjęcie; @patabloguje 
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis  #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka

Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy...

Te kropki przy mojej twarzy to komary.
Komary są najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami na świecie. Zabijają więcej ludzi niż rekiny, tygrysy, czy jadowite węże. Roznoszą malarię, dengę i wirusa Zika. Drugim największym mordercą jest człowiek. Pomijając już fakt, że mordujemy w imię „Boga” „granic” „honoru” siebie nawzajem urządzając krwawe wojny, to jeszcze jesteśmy pasożytem eksploatującym ziemię ponad miarę.

Ludziom, którzy z oszczędności i dla widoków kupili domy na wsi, śmierdzi nagle rzepak i domagają się, aby rolnicy zaprzestali uprawy. Usuwamy budki lęgowe dla Jerzyków, chociaż krzywdy nikomu nie robią. A jakieś dzbany na Mokotowie wytruły staw, bo żaby im skrzeczały i „rechot był nie do zniesienia”. O tym, że sami osiedlili się koło stawu i to był ich wybór już nie pomyśleli.

Chciałabym, żeby takie piękne widoki wciąż istniały za 20, 50 i 100 lat. Ten mały pies trzęsie się z radości jak może wytarzać się w trawie. My też tacy byliśmy, ze spodniami wiecznie zielonymi od wtartej w nie przy upadku trawy🌱
Co się nam stało?

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka #koszyk

Te kropki przy mojej twarzy...

Kiedyś miałam straszny ból tyłka o ludzi wychodzących na papierosa. Siedzenie długo w pomieszczeniu to dla mnie koszmar. Jak wychodzę z kina na powietrze, to czuję się jak ktoś, kto wyszedł z jaskini😅
O ile w gimnazjum i w liceum wychodziłam zawsze z palącymi znajomymi (sama nie palę) i praktycznie co przerwę byłam na powietrzu, o tyle później było z tym jakoś dziwniej.
W szkole to jedynie niektórzy nauczyciele brali mnie za palacza i patrzyli z pogardą.Ale jak uzasadnić wychodzenie gdy nie palisz?
Śmak, po prostu wychodziłam :D. A gdy ktoś mówił „ty palisz?” albo: „ale ty przecież nie palisz!” odpowiadałam „ale muszę się przewietrzyć”. I tyle! Nikt nie urwał mi głowy, nie krzyczał na mnie z powodu tych 5 minut co dwie godziny.

Zamiast pielęgnowania w sobie wkurzenia na innych, skupiłam się na sobie.
Wkurzało mnie za to poczucie, że pracując z ludźmi ktoś zawsze notuje skrzętnie w głowie jak często wychodzisz do toalety i unosi brew gdy odbierasz prywatny telefon. Nie czuję się dobrze w takiej atmosferze, jestem przerażona tym jak traktuje się pracowników w Polsce. Dlatego pracuję sobie jako freelancer na swoim.
Nigdy nie wyszło mi nic dobrego z tego pielęgnowania w głowie ukłucia „bo inni”.
I w ogóle to polecam książkę Helmuta Schoecka „Zawiść: źródło agresji, destrukcji i biedy”. Jest w niej masa socjologicznych ciekawostek i zrobiłam z niej całą masę notatek czytając za pierwszym razem. Bardzo otworzyła mi głowę!
#szczerze_pisząc #blogerka #czesc #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #kropki #sukienka #polkadots

Kiedyś miałam straszny ból tyłka...

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja potrzebowałam takiej. Czuję się lekko i świeżo!
#aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily  #blogerka #włosy #zmiana #fryzura #polkadots #sukienka #kropki #haircut

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja...

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję. Nawet nie fizycznie, to inny rodzaj zmęczenia. Zmęczenie mnogością decyzji do podjęcia i wyborów do dokonania. Zmęczenie ilością rzeczy, walczących każdego dnia o moją uwagę. 
Kiedyś nie rozumiałam ludzi latających na all inclusive, mówiących fryzjerowi „rób co chcesz” albo wybierających buty w pierwszym sklepie, bez porównania oferty w 10 innych. Dzisiaj rozumiem. 
Każdy czasami potrzebuje odpoczynku umysłowego.

#lavieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #darlingdaily #szczerze_pisząc #discoverunder50k

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję....

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj się więcej, wstawaj wcześniej, kładź się później.
Nie wiem jak wy, ale ja nie kupuję tego bullshitu. Mam pracę, którą uwielbiam - copywriterka daje mi mnóstwo satysfakcji, lubię poprawiać wyniki i czuć, że moja praca pomaga komuś zwiększyć sprzedaż albo zredukować czas spędzany na odpowiadaniu na pytania klientów, bo zgrabnie naskrobałam wyczerpujący opis. Ale też potrzebuję przerwy. Nie powinniśmy żyć w świecie, w którym pracujących ludzi często nie stać na samodzielne wynajęcia  mieszkania,  albo jedna wizyta u dentysty wpędza ich w długi. Jeden pełny etat powinien zapewniać pieniądze na godne życie.

Pamiętam jak kiedyś chciałam podkręcić kartę graficzną, by pograć w grę.
Pograłam. Chwilę.
Karta się spaliła.

Uczę się pracować mniej. Poleżeć brzuchem do góry. Zabrać książkę do parku. Odpoczywać. 
____
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj...

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg , bo są krzywe. najkrótsze sukienki jakie nosiłam były za kolano. No i głównie wybierałam spodnie.
To było głupie, wyrosłam z tego.
Ale wiele moich koleżanek wciąż jest na tym etapie. Nie założą latem szortów bo mają nogi: za blade, za chude, za grube, z cellulitem na który na pewno wszyscy będą patrzeć, z siniakami, pajączkami albo wuj wie co jeszcze. 
Kobietom zdarza się też odmówić spontanicznego wyjścia na basen czy nad jezioro, bo się nie wydepilowały.

Hmm, chodziłam ostatnio w krótkich sukienkach, chociaż nóg nie goliłam dwa tygodnie. Zazwyczaj co niedzielę sięgam po depilator, ale jakoś jedna mi wyleciała, a w kolejną jak miałam czas na ogarnianie siebie, to zrobiła się trzecia w nocy. Nie chciałam budzić sąsiadów bo depilator chodzi jak kosiarka.
Rok temu zrobiło mi się słabo i zaliczyłam glebę. Najpierw chodziłam z dwoma dorodnymi strupami na kolanach, potem z białymi śladami po nich. I też chodziłam w krótkich sukienkach, walić to. Może ze dwa razy jakiś Janusz skomentował, że chyba był awans w pracy, ale kto rządzi moim życiem, ja, czy strach przed spojrzeniami Januszy?😉 Nieważne jak wyglądają Twoje nogi, masz prawo chodzić w czym tylko chcesz. Czy masz 45 kg czy 145, czy nogi blade czy opalone, gładkie czy owłosione, paznokcie pomalowane czy nie. Nieważne, czy masz siniaki, pajączki, strupa, mnóstwo bąbli od komarów czy cellulit. To Twoje ciało.
Rób z nim co zechcesz! 🤗

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #wbutachbrilu

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg...

Kocham lato. Sporo rzeczy w nim mnie wkurza - komary i nagrzany beton, bo wycinka drzew pod nowy parking. Ale więcej zachwyca.
Zieleń. Polne kwiatki. Rumianek. Że kwitnie czarny bez, a syrop z bzu to najlepszy dodatek do lemoniady na świecie. Że rosną maki. I dmuchawce aż się proszą o zdmuchnięcie. Można nosić zwiewne sukienki. Najlepszy strój świata, majtki, sukienka, klapki i jesteś gotowa. Że można poczytać książkę w cieniu pod drzewem. Objadać się lodami i mówić, że to dla ochłody. Chodzić do kina plenerowego. Siedzieć nad Wisłą. Zajadać się mizerią. Albo truskawkami. 
Lada moment stanieje fasolka, i będę ją z lubością polewać bułką tartą na maśle. Przy obecnych cenach masła to będzie droższe niż kawałek schabu, ale to dla mnie smak lata. Tak samo jak kalafior.
Za co Ty kochasz lato? Tylko dobre rzeczy!
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Kocham lato. Sporo rzeczy w...

Widzicie to białe pudełko na zdjęciu? Zrobiłam sobie w Tunezji małą symulację i nie spakowałam kosmetyków. Kupiłam je na lotnisku i wcale nie wydałam na to ogromnej kwoty - ja zapłaciłam taniej niż w sieciowych drogeriach. Dużo taniej za porządny zestaw - róż, maskara, pomada do brwi i rozświetlacz zapłaciłam 113 zł zamiast rynkowej ceny 310. Chodźcie na bloga zobaczyć jak to zrobiłam ;) Rozwiewam tam też  kilka mitów związanych z podróżowaniem, w które zadziwiająco często ludzie wierzą oraz mam dla Was super zniżkę - 20% na zakupy w @aelia_duty_free_polska - idealna okazja by kupić taniej swój ulubiony podkład albo perfumy.

#Tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia #podróże #rabat #zakupy #kosmetyki #podróżemałeiduże #wakacje #sukienka #lato #girlsborntotravel #travelgirl 
Post we współpracy z @aelia_duty_free_polska 
Zdjęcie; @adriandmoch

Widzicie to białe pudełko na...

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków, kupiłam kilka przepysznych rzeczy. #szparagi i #pomidory (czekoladowe, moje ulubione!) skropione oliwą i przykre boczkiem pieką się właśnie w piekarniku. Z awokado zrobię przepyszne guacamole, które zjem z gruzińskim puri (na zdjęciu w papierowej torbie, do mojego woreczka na pieczywo się nie mieści). Jestem bardzo dumna z tych zakupów, bo dało się #bezplastiku i #zerowaste, chociaż kobiałka prawie mi się rozpadła w drodze ;). Ale jestem też przerażona kierunkiem, w którym zmierzamy. Ja miałam ogromny komfort, że mogłam czasowo pozwolić sobie na zakupy na bazarku. Że miałam też taki bazarek w rozsądnej odległości. Że nie byłam po pracy obładowana własnymi siatami, służbowym laptopem, na którym zabieram pracę do domu i torebką wypchaną pudełkiem w którym noszę lunch i butelką termiczną, więc miałam wolną rękę na kobiałkę. Że mam tyle przestrzeni w głowie, by dowiedzieć się trochę więcej o środowisku i działać, a nie zaprzątam myśli kalkulowaniem z którym rachunkiem bezpieczniej się spóźnić - czy lepiej mieć zaległości za prąd czy za telefon, bo akurat musiałam wydać pilnie na dentystę a nie miałam poduszki finansowej.
Ale i tak zaraz przyjdzie tu ktoś, kto nie pozwoli mi stawiać swoich małych kroczków i palcem wytknie 3 plastry boczku na szparagach albo zakup awokado, bo do jego produkcji zużywa się dużo wody.
Myślę, że z excela jasno wychodzi, że światu bardziej przyda się 100 osób ograniczających złe nawyki o 50%, niż 3 będące w 95% eko, ale osłabiające morale innych gdy tylko wdrożą jakąś mąłą zmianę.
#zakupy #eko #próbuję #szczerze_pisząc #aniamaluje #vintage #jedzenie #czystamicha

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków,...

Cała prawda o jakości ubrań z Chin (sheinside, choies, romwe itp.)

autor Posted on 7 wizyt

Na liczne prośby, postanowiłam opisać jak w rzeczywistości wygląda jakość tych chińskich ubrań, które czasami zamawiam ;-). Czasami niesłusznie piszecie, że nie wierzycie w zakupy z Chin, bo kupiliście kiedyś “Japan Style” na allegro. Cóż, zakładam, że zakupu dokonaliście u Polaka – jeszcze nigdy nie oszukał mnie Chińczyk!

 Opiszę to na konkretnych przykładach. Każda rzecz ma dokładnie podany materiał oraz wymiary mierzone na płasko. Nie patrzymy na to, czy rozmiar to “M” czy “S” tylko każdorazowo sprawdzamy wymiary. Zazwyczaj wszystko się zgadza, ale wymiar jest ważniejszy niż zdjęcie. Raz kupiłam za krótką sukienkę, której wymiary się zgadzały, ale na zdjęciu wydawała się dłuższa… pominęłam fakt, że modelka była azjatyckiego pochodzenia, więc była niższa i sukienka inaczej się układała.

Te ubrania to NIE JEST japan style. To jest dokładnie to samo, co kupujecie w galeriach handlowych za większe pieniądze. Ubrania są często szyte w tych samych szwalniach, zazwyczaj w europie są tylko wzbogacane metką i 4x wyższą ceną 😀

Oto prsyklad ;
Spódniczka;

Link do spódniczki : (klik!).
Metka:

Oprócz kartonikowej metki, wszyto też papierową. Na metce widnieje napis INDITEX.

Zacytuję za wiki:

Inditex (Inditex, Industrias de Diseño Textil, S.A.) – firma odzieżowa pochodząca z Hiszpanii. Posiada 6.249 sklepów w 86 krajach. Flagową marka Inditexu jest Zara, której pierwszy sklep powstał w 1975 roku. Pozostałe marki to Pull&Bear, Bershka, Stradivarius,Oysho, Zara Home, Massimo Dutti oraz Uterqüe. Zarząd Inditex znajduje się w miejscowości Arteixo w prowincji A Coruña w hiszpańskiej Galicji. Firma zatrudnia 89 tys. pracowników i osiągnęła przychód ponad 8 mld € (2006).

Śmiesznie, co? O ile się nie mylę, to czarna jest obecnie w ofercie reserved 🙂

Moim zdaniem, jeśli już kupujemy towar z Chin (zapewniam, że 90% rzeczy które masz w domu pochodzą z Chin lub surowce które zostały użyte do ich produkcji są chińskie) to lepiej płacić tak, żeby te pieniądze zostały w Chinach niż przepłacać w galeriach. Ale ludzie dzielą się na patriotów (nierzadko przy okazji ksenofobów) oraz kosmopolitów. Ja czuję się obywatelem świata i nie widzę powodu, dla którego mam traktować kogoś w sposób uprzywilejowany bo urodził się w Polsce a nie w Chinach. Bez jaj, na takie rzeczy nie mamy wpływu. 😉

Jako ciekawostkę dodam, że przeciętny Chińczyk ma lepsze warunki życia niż Polak (wg. badań). Tania siła robocza jest możliwa, ponieważ w Chinach więźniowie PRACUJĄ. Pracujących więźniów jest więcej niż robotników w Polsce.  Ja sama chętnie wysłałabym pedofilów i innych zwyrodnialców do ciężkiej pracy na rzecz rozwoju naszego kraju. Nie podoba mi się sytuacja, kiedy to my płacimy za utrzymanie takich ludzi…

PS. część tych rzeczy kupiłam za własne pieniądze, część dostałam w ramach testów. Wybrałam więc rzeczy, których normalnie bym nie kupiła, a miałam okazję za darmo przekonać się czy czuję się w nich fajnie 😉  Nie mieszajmy też dwóch systemów walutowych – ceny są w dolarach, ale pamiętajmy, że najniższa płaca w USA to 7.25 $ za godzinę. Na bluzkę za 10$ pracuje trochę ponad godzinę. Polak zarabiający 6 zł za godzinę , na tę samą bluzkę pracuje godzin sześć. A zazwyczaj kupuje ją w galerii za 2-3x tyle i pracuje na nią dwa dni. Jest różnica.

Warto zapamiętać : Rzeczy kosztują tyle, ile czasu na nie zarabiamy. Ja liczę sobie “ile godzin pracy mnie to kosztuje?”. To mi mówi więcej niż kwota w PLN…

Od razu uprzedzam, że jeśli oglądaliśmy jakiś ciuszek na jednej ze wskazanych stron będąc zalogowanym, to po 2-3 dniach na maila dostajemy zniżkę 20% na te ubrania ;-))). Przy darmowej wysyłce to jest fajne, tym bardziej, że rabaty są bardzo często! Osobny rabat jest też na profilu sheinside na instagramie 🙂

Zresztą – wszystko opisałam w tekście “Jak kupować z Chin“.
Spódnica :
 jakość: pierwsza klasa
wymiary : zgadzają się
mogłaby wisieć w : Zara, Mango

Bluzka/tunika  w paski : klik 
 jakość: normalna, zgodna z materiałem i lepsza niż cena
wymiary : zgadzają się
mogłaby wisieć w : H&M, Bershka

Jeansowa koszula (klik)
Wymiary i wszystko zgodne, świetna jakość. Uroczy detal w kwiatki (lepiej widać na stronie sklepu) solidne zatrzaski. Spokojnie mogłaby wisieć w H&M, Straidivariusie, Pull and Bear itp. i kosztować więcej 😉 Plamkę na zdjęciu zrobiłam zmywaczem do paznokci i zauważyłam dopiero teraz 🙁

Spódnica : Klik 

Namawialiście mnie na krótszą wersję spódniczki w róże. Jestem mega zadowolona, wymiary się zgadzają, leży świetnie. jest węższa w talii niż ta midi i chyba jednak wolę mini! Dzięki za rady 😉 Jest przeurocza i będę w niej śmigać wiosną i latem do oporu :)) Jakość bez zarzutu!

Sukienka : klik . Tutaj też wymiary się zgadzają, wszystko jest ok….ale poliester to poliester 😀 Na zdjęciu np nie widać, ze kokornka jest sztywna i świecąca pod wpływem flesza, a nie matowa.  Mimo to…jestem bardzo zadowolona! Na modelce wygląda nieco inaczej – albo nie posiada ona biustu, albo ma krótki tułów 😀

Szal : klik  – szybko stał się moim ulubionym szalem :)). Bardzo sildny, mięciutku, świetnie grzeje. Nie oszczędzano na materiale i mogę się nim kilka razy omotać, zarzucić go na plecy. Drobiazg,  a noszę codziennie 😉

Bluza ze Sponge bobem (klik) – część napisała, że jest jak pidżama, ale ma zdecydowanie materiał bluzy. Gdyby była żółta (jest też taka wersja) pewnie kojarzyłaby się z bluzą 😀 Mega poprawiacz humoru, mięciutka, nadruk nie odłazi, super!

Podsumowując moje wrażenia : jakość ubrań jest taka sama jak w galeriach. Raz trafimy na coś fajnego, innym razem trzeba liczyć się z tym, że to nie jest ubranie na wieki. Chociaż ku mojemu zaskoczeniu – póki co, wszystkie ubrania przeżyły pranie bez szwanku. Nadruki, szwy, materiał – wszystko trzyma się na miejscu.
Każde ubranie zapakowane jest w oddzielny woreczek z zamkiem typu zip lock. Niestety ubrania przychodzą strasznie pomięte – są pięknie złożone, ale lecą do nas przez pół świata a w tym całym łańcuszku najgorzej działa chyba poczta polska 😀

Moja rada : zanim kupisz np. spodnie, zmierz swoje ulubione centymetrem na płasko i porównaj taki wymiar.

Przypomnijcie sobie metkę którą wstawiłam i nie porównujcie tego do Japan Style, czyli ubrań jak z targowiska, które wciskają wam Polacy. Chińczycy są mega honorowi i nie lubią mieć poczucia, że coś poszło nie tak. Przepraszają za opóźnienia, sypią rabatami…

Za literówki i inne atrakcje szczerze przepraszam, tekst napisałam z wyprzedzeniem i pewnie zwiedzam teraz Wilno :)).
Korzystając z chwili z WiFi, podzieleni się dwoma newsami. Po pierwsze – koniecznie skosztujcie tych lodów ciasteczkowych (klik). Są mega pyszne! :-))
Po drugie , decyzją jury, bon na sheinside wygrywa osoba o nicku ibusio 🙂 proszę o kontakt mailowy!

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Uściski, Ania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Previous
Ćwiczenie, które obniży poziom stresu i zwiększy poczucie własnej wartości [ROZWOJOWNIK]
Cała prawda o jakości ubrań z Chin (sheinside, choies, romwe itp.)