Co zmieniłabym, gdybym była politykiem?

   Wielu z nas narzeka, że politycy kradną i tak dalej. Jestem ciekawa, jakich zmian byś dokonał, gdybyś miał możliwość 🙂Poruszyła mnie niedawno wiadomość, że będziemy wypłacać Żydom – ofiarom Holocaustu po 100 euro miesięcznie w ramach renty kombatanckiej. Rozumiem, że upraszczamy procedury i że Ci ludzie byli pokrzywdzeni, rozumiem sens kombatanckich rent ale hola! Takie  świadczenia powinien moim zdaniem wypłacać najeźdźca.Zawsze, bezdyskusyjnie. Wiem, że zmienił się jedynie drobny zapis, że pokrzywdzony nie musi mieć już konta w Polsce, ale…

mój dziadek zawsze mawiał „Zła Jaskółka, która obce dzieci karmi, a swoich zapomina”. Przeciw głosowało dwóch posłów. Dwóch. Wipler i Szarama.

Nie miałabym nic przeciwko, gdyby nasi biedni emeryci dostawali od najeźdźców z dwóch stron renty po tysiąc euro. Albo gdyby leczenie w Polsce nie oznaczało 3 lat w kolejce do specjalisty.


Gdybym była politykiem, wspierałabym tych, dzięki który gospodarka się kręci, czyli przedsiębiorców! Jeśli mają zatrudniać ludzi, fajnie by było, gdyby małe firmy było stać na ZUS-y, srusy i inne złodziejstwa.

Po drugie – wsparcie dla dzietnych rodzin i matek. Bez dzieci nie ma społeczeństwa! Matki z dziećmi (lub ojcowie) powinni mieć pierwszeństwo w różnych urzędach i mnóstwo ulg, także podatkowych. Nie stać nas? Myślę, że nie stać nas na brak dzieci (jako państwo).

Szkolnictwo – temat rzeka.Inwestujemy mnóstwo pieniędzy w drogie tablice interaktywne, które dla wielu nauczycieli są tylko projektorem. Środki finansowe są marnotrawione, a szkoły co roku remontują…pokoje nauczycielskie. Wspierałabym szkolnictwo alternatywne, np. szkoły Montessori i zamiast wiedzy encyklopedycznej (kto, co), stawiałabym na wiedzę proceduralną, związki przyczynowo-skutkowe i myślenie.Zamiast skupiać się na nieprzydatnych życiowo (dla większości) logarytmach na matematyce, można by dawać zadania typu : porównaj oferty banków i znajdź najkorzystniejszy kredyt w wysokości 10 tysięcy na 2 lata. I tak dalej.

Bezrobotni? Wspierani w zakresie głównie wychodzenia z bezrobocia. Zasiłki owszem, ale nie za siedzenie na pupie, wystarczy przydzielić im po 2h drobnych prac na rzecz lokalnej społeczności, np. straż obywatelska, prace porządkowe, przeprowadzenie dzieci przez ulice, zbieranie psich kupek, lub  z wielką chęcią inne, zgodne z ich wykształceniem. Nauczyciel pomocniczy ? czemu nie!

 Uszczelnienie systemu rent, czyli totalnie NIE dla pasożytów, na rzecz wyższych świadczeń dla osób, które naprawdę tego potrzebują.


I wreszcie, totalnie przejrzyste, łatwe i lekkie przepisy dla młodych przedsiębiorców.

Co Ty byś zmienił? 🙂 


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na „głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

Follow on Bloglovin

Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
68 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tesia
9 lat temu

oddzielenie kościoła od państwa czyli:

-zaprzestanie obdarowywania kościoła nieruchomościami w nagrodę za to, że istnieje i żeruje
-przeniesienie obowiązku wypłat dla nauczycieli religii z państwa na kościół
-usunięcie ideologii kościelnej z zapisów prawnych (vide używanie żeńskiego ciała w sposób ideologiczno-polityczny. aborcja, prawo do podwiązania sobie jajowodów, drażliwe tematy które rozwiązywane są pod kościół)

Tylko tyle i aż tyle. Żaden inny temat tak nie niszczy mocy prawnej państwa, nie niesie za sobą takiej niesprawiedliwości i ludzkiej krzywdy i nie skłóca rodaków tak, jak problemy które wynikły z tego że kościół wpieprzył się w politykę z butami.

Karolina W
9 lat temu
Reply to  Tesia

O tak, zdecydowanie popieram. Kościół nie powinien wtrącać się w sprawy Państwa. Niech każdy wierzy sobie w co chce i nie narzuca całemu społeczeństwu swojego zdania. Jeżeli ktoś jest wierzący to i tak nie zrobi aborcji, in vitro ani innych rzeczy, którym Kościół się sprzeciwia. A jeżeli ktoś nie jest wierzący to dlaczego ma żyć według narzuconych przez jakąś wiarę poglądów?

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Tesia

Również popieram, jednakże dodałabym: możliwość (o ile jeszcze nie ma – nie śledzę, gdyż inny cel obrałam sobie) przekazania 1% swego podatku na utrzymanie parafii, do której się przynależy – zamiast "zrzut" na tacę (zdaje się, w Niemczech to funkcjonuje i wydaje mi się całkiem zdrowe).Wprowadzenie obowiązkowej etyki (bo z tym niestety w szkołach wciąż jest problem) – a w ramach jej omówienie (byleby nie po łebkach) wiodących na świecie religii/filozofii (dla mnie się to w jedno zlewa) oraz postaw filozoficznych negujących istnienie Sił Wyższych… co obawiam się, że i tak nie wypaliłoby, bo ludziom nie chce się starać –… Czytaj więcej »

abecadło
abecadło
9 lat temu
Reply to  Tesia

Przepraszam, że się wtrącę tutaj, ale – tak? Kościół spowodował krzywdę ludziom? Czy zapobieganie zabijaniu jest krzywdą? To nie kwestia etyki, a moralności. Chcesz żyć w kraju, gdzie zabijane są nienarodzone dzieci, a matki popełniają "samobójstwo" i więcej matkami nie będą? O ile wiem, jajowody podwiązać można w przypadkach choroby itp. Polska jest katolickim krajem od 966 roku. Kurczę, chęć oddzielenia zupełnie Kościoła od Państwa jest trochę jak pięcioletnie dziecko z lizakiem i tobołkiem na ramieniu, krzyczące do rodziców "nienawidzę Was, uciekam z domu". W innych krajach spokojnie możesz dokonać aborcji, in vitro i wszystkich innych rzeczy, które Twoim zdaniem… Czytaj więcej »

abecadło
abecadło
9 lat temu
Reply to  Tesia

Nie kwestia religii*, a moralności – pomyłka.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Tesia

1. A ja jestem za tym, by szkoły państwowe zniknęły wraz z obowiązkiem szkolnym. By w ich miejsce powstały szkoły prywatne dostosowane do potrzeb rodziców, różnych filozofii i ideologii. By rodzic nie musiał się obawiać, że jego dziecko idzie do molocha, w którym uczą i indoktrynują go w sposób niezgodny z wyznawanym przeze opiekuna stylem życia. By to rodzic mógł zadecydować kiedy i na jakich warunkach jego dziecko zdobywa wiedzę. To rodzic jest najważniejszym i niepodważalnym opiekunem dziecka, który bierze za nie pełną odpowiedzialność i państwo powinno to wreszcie uszanować.2. Zniesienia podatku dochodowego. Nie chcę, by ludzie byli karani za… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Tesia

11. Likwidacja tzw. państwowych mediów i abonamentu RTV.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Tesia

Nie no hola hola…dlaczego nauczyciel religii ma być opłacany przez kościół? Przez który? Religia w szkole W ZAŁOŻENIU to elementy KAŻDEJ religii, to że w praktyce wychodzi inaczej – cóż. Ale fakt, też jestem za oddzieleniem kościoła. W sensie, że decyzje dotyczące rozwoju państwa powinny być podejmowane przez państwo, nie kościół. Jak np. w USA. Nie może być tak, że w naszych czasach piętnowana jest kobieta usuwająca dziecko z gwałtu czy w ogóle nie mogąca tego dokonać. W ogóle tu bym powiedziała, że to kobiety powinny decydować, ale np. znajomi się oburzają, że czemu nie mężczyźni także… 😀 Ale, ale… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Tesia

Zniesienie akcyzy na papierosy i alkohol?
Ja to bym wolała dowalić całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych – tak, jak jest to ze spożywaniem alkoholu.
Jakby nie patrzeć, nikomu udowadniać już nie trzeba, że papierosy są szkodliwe, a jeszcze bardziej szkodliwym jest bierne palenie – dlatego krew mnie zalewa gdy widzę ludzi palących zwłaszcza przy dzieciach. Idąc chodnikiem także – cały ich dym leci na osoby za nimi (zazwyczaj) i ani nie pachnie to przyjemnie, ani zdrowe nie jest. Ludzie prędzej się oburzą przypadkowo puszczonym bąkiem, który szybko wietrzeje niż dymem papierochów.

czeszemy
9 lat temu

Co do szkolnictwa i aspektu matematyki. Takich rzeczy jak wybór kredytu powinno się uczyć na podstawach przedsiębiorczości (lub czymkolwiek o podobnej nazwie), której to powinno być znacznie więcej w szkole. Matematyki aż tak bym się nie czepiała. W szczególności logarytmów. Idąc tym tropem moglibyśmy odrzucić też potęgowanie i odrzucając dalej moglibyśmy pozbyć się zarówno fizyki, jak i większości chemii. Skupiłabym się na konieczność uczenia się wszystkich wzorów na pamięć (zarówno w matematyce jak i w fizyce), które często rzeczywiście nie są później przydatne w życiu. Z resztą, jakby się tak bardziej zastanowić, to większość wiedzy uczonej w szkołach jakoś specjalnie… Czytaj więcej »

megirosa
9 lat temu
Reply to  czeszemy

Co do studiowania drugiego kierunku i nie kończenia – wypowiem się jako osoba, która y bardzo po 1,5 roku 🙂 nie robiłam tych studiów dla papierka (bo i po co) tylko chciałam rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. Mimo, że to były tylko trzy semestry bardzo dużo z nich wyniosłam. Uważam, że każdy ma prawo do edukacji, a i dla państwa będzie lepiej gdy obywatele będą mieć szerokie horyzonty, a nie tylko zamykać się na jedną określoną dziedzinę 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  czeszemy

Wydaje MJ się,że Ani chodziło o matematykę , którą można wykorzystać w życiu codziennym, np. takie wybranie kredytu wymaga dużych umiejętności analitycznych. Doszło do sytuacji,że połowę liceum obliczałam deltę,a gdy potrzebowałam obliczyć ile muszę kupić mleka i jajek do wypieków na wesele siostry, to nie wiedziałam jak wyliczyć proporcje i musiałam sobie przypomnieć 🙁 Równanie kwadratowe obliczyłam od ręki.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  czeszemy

Tylko co przyszłemu inżynierowi, który będzie miał za zadanie pilnować konstrukcji budowli po rozwiązywaniu zadań z kredytami

tonia
9 lat temu

Fajny post 😉 Podpisze pod wszystkimi twoimi punktami, oraz: oddzielenie od koscioła, zero priorytetow dla rolników górników itd., opanowanie jakoś tych umow zleceń i o dzieło, no i służba zdrowia… ale tu to chyba bombe trzeba zrzucic i od nowa budować, bo nawet podejście lekarzy trzeba zmienic…

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Jedna Ania Kęska polityki w Polsce nie zmieni. Jednak Ty to raczej wiesz. :>

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

A gdzie napisała,ze tak twierdzi?:) postawiono inne pytanie, jak nie masz ochoty odpowiadać,nie psij innym zabawy!;)

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Nie miałam na celu nikomu psuć zabawy, hej! Przepraszam, jeśli tak to zabrzmiało 🙂

Karola S.
9 lat temu

A ja powiem tak: chcemy żeby zmienili się nasi politycy, to sami musimy się zmienić. Politycy wywodzą się ze społeczeństwa. A jak się spojrzy na nasze społeczeństwo to ludzie nawet nie są w stanie przestrzegać głupich zasad ruchu drogowego. Przechodzą na czerwonym, oszukują swoich pracodawców i dużo takich niby pierdół. Wiem, że to taki spadek po komunie, gdzie jak nie kombinowałeś to umierałeś z niedostatku, ale młodzi ludzie przejmują te wzorce. A jeśli sam oszukujesz to nie dziw się, że Ciebie oszukują politycy. Dlatego myślę, że to ludzie powinni zacząć taką zmianę od siebie: nie dla łamania zasad, oszustwa i… Czytaj więcej »

megirosa
9 lat temu
Reply to  Karola S.

Mam dokładnie takie samo zdanie, dobrze, że to napisałaś 🙂 Łatwo wymagać od innych, ciężej dostrzec własne wady.

olala
9 lat temu
Reply to  Karola S.

Zdecydowanie popieram. I szczerze? Dluga droga przed nami.:(

Karola S.
9 lat temu
Reply to  Karola S.

Anie to nie był żaden przytyk w Twoją stronę 🙂 Społeczeństwo z większą liczba osób o poglądach zbliżonych do Ciebie łatwiej by było ogarnąć. Kiedyś po prostu doszłam do wniosku, że politycy to ludzie mniej więcej tacy sami jak reszta. Nie są ani mądrzejsi, ani bardziej kulturalni od nas. Jeśli akceptujemy oszustów wśród zwykłych ludzi, to bez problemu przebiją się też do sejmu. Kwestia płacenia Żydom jest wkurzająca – za takie rzeczy powinien płacić najeźdźca, a nie kraj, który sam został prawie zrównany z ziemią. Ale podobnie wkurzający jest problem z ZUSem, edukacją, wysokością podatków, bezrobociem i poziomem wypłat. Ale… Czytaj więcej »

Szczypta Magii
9 lat temu

Jestem jak najbardziej za… W sumie sama nie wiem co bym zmieniła.. Przede wszystkim starałabym się podejść służbę zdrowia z innej strony. To jest nieprawdopodobne, żeby pacjenci byli leczeni po łebkach albo odsyłani z jednych drzwi do drugich. Ile historii się słyszy o ludziach, którzy umierają bo diagnoza mogła być wykryta wcześniej ale oczywiście lekarz nie pomyślał o podstawowych badaniach? Likwidacja kolejek do specjalistów i więcej pieniędzy na leczenie ludzi. Bo cóż z tego, ze odkładamy składki ubezpieczeniowe, skoro musimy leczyć się prywatnie??

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Szczypta Magii

Kasza jaglana tania? No nie powiem Aniu…

bluefairy
9 lat temu

Alleluja!Wszystkiego nie da się zmienić od ręki, wielu ludzi nadal ma "chorą" mentalność rodem z propagandowych mediów, ale gdyby wreszcie zaczęli rozumieć, że pieniądze nie pochodzą z drukarni, ale najpierw ktoś je musi ciężko zarobić i skończyli wreszcie z postawą roszczeniową, typu "mi się należy" to byłoby dużo lepiej! W moim otoczeniu jest dużo osób z własną działalnością, naprawdę ciężko pracujących po kilkanaście godzin dziennie by najpierw oddać państwu naszemu ponoć opiekuńczemu kilka tysięcy, by dopiero móc zarabiać na siebie. A co chwilę dowala im się kolejne"musy" w postaci kretyńskich rozporządzeń w stylu unijna norma wysokości pomieszczenia, w którym mieści… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Oczywiście, podpisuję się obiema rękami i nogami pod tym co napisałaś.Czasami mam wrażenie, że Polska żyje w innym świecie a politycy zamiast zająć się ważnymi problemami tj. służba zdrowia, szkolnictwo, bezrobocie woli zajmować się sprawami tolerancji, in-vitro, katastrofą smoleńską. Polska potrzebuje zmian. -Emerytury . Tak naprawdę to tylko kwestia czasu kiedy upadnie ZUS a przyszłe polskie emerytury to śmiech. W rzeczywistości składki emerytalne nie mają sensu. Prawdopodobnie dostaniesz 1/3 tego co obecnie zarabiasz, czyli jeżeli zarabiasz 1200 zł to emerytury dostaniesz 400 zł… a ten co pracował( umowy „smieciowe”)/ nie pracował , to dostanie zasiłek od państwa tyle co ty… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Zus upaść nie może, pewnie państwo się zapożyczy żeby go ratować ale to raczej pocieszenie nie jest;p , 1/3 pensji to emerytura, jakiś☺ koszmar!!! więcej państwo wyda na zasiłki. A z tymi garniturami masz rację, mnie drażnią najbardziej przetargi publiczne na auta służbowe, oczywiście przetargi są tak układane, żeby pasował do nich konkretny model za kilkadziesiąt tys. lub więcej, patologiczne państwo!

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Bardzo podoba mi się pomysł takiej aktywizacji bezrobotnych. Gdy byłam 2 miesiące na bezrobociu,początkowo wypoczęłam,a potem czułam się nieprzydatna i czas ulatywał przez palce. Na darmową pracę nikt chętny nie jest,ale kilka godzin do wyrobienia w ramach zasiłku ma sens. Człowiek ma zajęcie,ma po co wyjść z domu, pomysł dobry 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Reorganizacji z pewnością potrzebuje socjal, żeby służył tym, którzy faktycznie potrzebują wsparcia finansowego, a nie osobom ukrywającym dochody…
I indywidualne konta emerytalne zamiast ZUSu, marzenie <3

panna franka
9 lat temu

Popieram!

Steam Style
9 lat temu

W szkolnictwie wprowadziłabym kontrolę rozwoju nauczyciela, żeby osoby, które już dawno nie mają nic wspólnego ze swoim zawodem nie okupowały miejsc. Szkoła musi stawiać na postęp, jeśli nauczyciele używają tablic interaktywnych tylko jako projektorów, to problem zazwyczaj nie tkwi w tablicach, tylko w nauczycielach, którzy wciąż starają się wbijać uczniom do głów "twarde fakty", tak jak to się praktykowało 20, 30, 40 lat temu, zupełnie nie widząc, że kreatywne myślenie jest ważniejsze niż odtwarzanie informacji.

olala
9 lat temu

Problemem jest to,że wszelkie zmiany o których piszecie,a które w większości popieram i podpisuje się wszystkimi kończynami- nie weszłyby w życie,bo…nie wybraliby Ciebie Aniu i Twoich czytelników.i tu tkwi pies pogrzebany społeczeństwa postkomunistycznego. Pomarzyć dobra rzecz jednak. – system opieki społecznej do zmiany-koniecznie! -Kościołowi mówimy papa – wracajcie się modlić i wypad z polityki.-reformy dot. mediów,telewizji polskiej,kwestii tego,ze ta nasza wolność słowa to tak naprawdę często wynurzenia czyjeś,manipulacje odbiorcami dzienników,faktow i programów. Marzy mi sie by w programach pokazywali dlaczego Iksinskich eksmitują,dlaczego opieka spoleczna miała ich gdzieś(bo np. grozili pracownikom,nie płacili czynszu,jedna wielka patologiaa nie tylko płacz i lament ugrzecznianych… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  olala

Niestety żadne media nigdy nie będą do końca obiektywne. To epatowanie ludzkim cierpieniem nie bierze się jednak stąd, że media chcą przestawiać w ten sposób wiadomości – uzależnione jest to od naszej mentalności i pieniędzy. Media muszą na siebie zarabiać, więc są w pewnym stopniu zmuszone do przedstawiania informacji w ten, a nie inny sposób. Emocje się sprzedają – wystarczy spojrzeć chociażby na wysyp programów paradokumentalnych "Dlaczego ja?", "Trudne sprawy". Są ludzie, którzy lubią to oglądać – i jest ich nawet więcej niż się wydaje. Podpisuję się Aniu pod postulatem o ułatwieniu młodym przedsiębiorcom działania. Jak przeczytałam gdzieś w komentarzach… Czytaj więcej »

Joanna
9 lat temu

Wsparcie dla dzietnych rodzin i matek i to nie tylko w postaci ulg, ale też finansowe. Obecnie dzieci takim samotnym matkom są odbierane, zamiast wspomagane. Głośno było o tym, kiedy matce jedenaściorga dzieci, po śmierci ojca (jedynego, który zarabiał w rodzinie) dzieci odebrano, bo była niewydolna finansowo. Paranoja i barbarzyństwo! Jak ta matka miała iść do pracy i zarobić, skoro miała pod opieką 11 dzieci, a tym bardziej w obecnych czasach, kiedy o pracę jest trudno, bo przedsiębiorcy są okradani na wszystkie możliwe sposoby, a pracownicy na najniższych szczeblach zarabiają jak na miskę ryżu. To jest straszne, aż się płakać… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

po przeczytaniu tego postu pierwszy raz postanowiłem skomentować na Twoim blogu.
Prawda jest taka, że MY już teraz możemy coś zmienić. Czy znacie zasady ordynacji wyborczej? Jeśli nie to poznajcie, od tego trzeba zacząć. Po drugie patrzcie na ręce rządzących i szukajcie PRAWDZIWYCH alternatyw. I trzeba pracować u podstaw lub organicznie. Może warto wyjaśnić znajomym czym jest odpowiedzialność obywatelska (bo najłatwiej nie brać odpowiedzialności nie biorąc udziału w wyborach) oraz może warto przynajmniej raz wstać zza TV lub kompa i zapisać się do jakiejś nawet lokalnej organizacji i zacząć COŚ ROBIĆ w tym kierunku?

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Aniu, działam w tym kierunku od dłuższego czasu, np. w lokalnym stowarzyszeniu zajmującym się m.in.współpracą z organami administracji w zakresie ochrony zabytków, a obecnie działamy na polu przywrócenia podstaw tożsamości regionalnej Warmii. itp itd 🙂

Płaszczoobrosła
9 lat temu

Ja wolę nie myśleć o polityce, tylko się denerwuję. Nie wierzę w lokalne działalności bo i tak rządzą oszuści z sejmu i senatu i ministerstw. A o tym wypłacaniu Żydom rent nie wiedziałam. I żałuję że przeczytałam bo tylko się wk…….am.

Kangarooo
9 lat temu

Masz mój głos pani poseł! 😉

Artinowy Świat
9 lat temu

Ania na prezydenta!!!
Jak znajdę chwilę czasu, to dopisze jeszcze w komentarzu co ja bym zmieniła 😉 A chwilowo czas mi się kurczy więc nie zdążę 😉 Ale w 90% zgadzam się z Tobą, choć do bezrobocia dodałabym możliwość z korzystania z kursów doszkalających 😉

Małgosia
9 lat temu

A propos bezrobotnych. Niestety większość nie wie jak to wygląda w urzędzie pracy. Przychodzi bezrobotny pan Tadek ale on nie będzie tu pracował, nie chce też tam pracować, i ooo, dla pana Tadka pracy nie ma bo on nie chce nigdzie pracować. Ja najpierw skupiłabym się na oszczędnościach państwa. Jest wiele dziur przez które pieniądze niepotrzebnie uciekają. Przede wszystkim poobcinałabym pensje posłów. Reformy zostawiłabym na później, żeby było z czego je finansować.
Jeśli chodzi o ZUS, sam zamysł jest bardzo dobry, niestety wykonanie jest bardzo marne. Zresztą tak jak większość pomysłów.

Bell
9 lat temu

Oj szkolnictwo to by się przydało zreformować ale tak raz a dobrze, a nie tylko wprowadzać kolejne udziwnienia nie wiadomo po co. Co do praktycznych zadań na matematyce. Mieliśmy kiedyś takie, w którym trzeba było policzyć zysk z lokaty, u osoby która wpłacałaby na nią miesięczną sumę wydawaną na papierosy. Nie pamiętam wyniku, ale na emeryturze mogłaby spokojnie kupić sobie mały domek czy wyjechać na niejedną podróż życia bez przyjaciela w postaci raka płuc. Niektórym mocno dało do myślenia.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Cześć, Aniu.Trochę to będzie jak "Filip z konopii", ale jednak..Nie wiedziałam jak napisać, wiec piszę pod najświeższym twoim postem. Regularnie, jak wiele osób tu śledzę twojego bloga. Widzę ilu ludziom pomogłaś, poradziłaś..Ale największy szacunek dla ciebie za to ze poradziłaś sobie z chorobą. Mam do ciebie pytanie. Czy kiedyś, gdzieś, w "miedzy locie" trafiło ci sie coś o naturalnych metodach na leczenie padaczki. W sumie, nie leczenie, lecz na kontrole.Mam padaczkę od 14 roku zycia (20 lat) i cały czas jestem na lekach. Jest całkiem przyzwoicie. Nie ogarniam Jej całej i Ona "lubi" czasami mnie zaskoczyć..ale nie narzekam, bo niektórzy… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Na wątrobę dobre są: karczoch (jest w tabletkach), ostropest, dziurawiec poza tym dieta beztłuszczowa i zero alkoholu

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Bardzo dziękuję dziewczyny 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Liv.52 firmy Himalaya jest świetnym preparatem ziołowym "na wątrobę". Kiedyś był do kupienia w zielarniach i aptekach, nie wiem jak obecnie.

slimmi
9 lat temu

a ja dziś mam pytanie odnośnie starszego posta na temat kont bankowych 🙂 pisałaś, że np. w GetIn Banku przez pierwsze pół roku za manewry kartą są jakieś premie, a potem zamierzasz zlikwidować. Czy to czasem nie jest tak, że podpisuje się "umowę" na jakiś czas a potem jak zrezygnujesz to są jakieś konsekwencje czy coś? Nie do końca się znam na tym bo od zawsze mam jedno zwyczajne konto w PKO BP, a Twój post mnie bardzo zaciekawił 🙂

slimmi
9 lat temu
Reply to  slimmi

dzięki za odpowiedź 😉

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Ja z chęcią zaostrzyłabym przepisy i zwiększyła kary dla osób znęcających się na dziećmi i zwierzętami (niehumanitarne zabijanie w ubojniach), zmniejszyłabym podatki dla przedsiębiorców i składki ubezpieczeń/zus, żeby mogli otwierać więcej firm i zatrudniać więcej osób, zmieniłabym także procedury oczekiwania na dokumenty urzędowe (godziny pracy urzędów), żeby było mniej biurokracji. Zmieniłabym wiek przejścia na emeryturę (nie wyobrażam sobie mojej Mamy pracującej do 67roku życia), skróciła i ułatwiła procedury adopcyjne, pomyślałabym co mogę jeszcze zrobić dla starszych, żeby ułatwić im dostęp do lekarzy (z resztą nie tylko dla starszych) i oczywiście wnioskowałabym o bardzo surowe kary dla gwałcicieli i pedofili. To… Czytaj więcej »

kaaiki
9 lat temu

Na pewno zastanowię się nad tym, co ja bym zmieniła! Zgadzam się na 100% ze wspieraniem przedsiębiorstw! Można to bardzo usprawnić, a trochę szersza wypowiedź BYĆ MOŻE w następnym komentarzu! Buziaki 🙂 :*

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Aniu, miałabyś mój głos! 🙂 Ja nawet na studiach czuję tłamszenie indywidualności, choć naiwnie się łudziłam, że być może to właśnie one pozwolą rozwinąć skrzydła. Niestety nawet na tym etapie nauki da się odczuć okropne uśrednianie. Nie wiem, czy to kwestia upowszechniania szkolnictwa wyższego, czy może było tak zawsze… Czasy szkolne (podstawówka-liceum) uważam za okropne zmarnowanie czasu pod względem edukacyjnym, boli mnie to, że łapię się w codziennym życiu na tym, iż ogrom tej wiedzy wessanej na zasadzie czysto teoretycznej "pamięciówy" ulatuje ze mnie w zadziwiająco łatwy sposób. Zastanawiam się nawet, czy to kwestia jakichś moich osobistych defektów intelektualnych, czy… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

hej 🙂 Aniu, czytam Cię od stu lat i zdecydowałam się odezwać 😉 mam czasem wrażenie, że jest jakaś niewidzialna ściana pomiędzy tym co tu piszemy a polityką i zastanawiam się : czy oni na prawdę NIE POTRAFIĄ wpaść na te wszystkie ( w większości mega proste) rozwiązania proponowane tu w większości pewnie przez studentów? nie wydaje mi się. więc co się dzieje? jakie korzyści mogą odnieść z gnojenia milionów ludzi w tym kraju poza finansowymi? i czy te finansowe czynią ich aż tak zdeterminowanymi w tym co robią? szkoda, że dla pieniędzy człowiek jest w stanie tak się poniżyć.… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Przykład mieszania się w państwo to chociażby religia w szkole, ba! nawet w przedszkolu. Moim zdaniem albo nie powinno być religii w szkole w ogóle (chociażby dlatego, że osoby niechodzące na religię często mają zmarnowaną godzinę W ŚRODKU ZAJĘĆ, które muszą przesiedzieć w świetlicy, czytelni czy korytarzu, kiedy mogłyby po prostu isć do domu), albo odbywałaby się ona właśnie na krańcach lekcji i.. nie byłoby z tego ocen. Ile już sprawdzianów z religii napisałam… to takie dziwne uczucie. Pisać sprawdzian z wiary, nie sądzisz? Szczególnie, kiedy jest się niewierzącym. A i tak trzeba "ładnie" opisywać, żeby nie dostać 1. Interesujące… Czytaj więcej »

megirosa
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

W państwie nigdy nie będzie tak, że wszystkim się dogodzi, czasem fundusze idą na to, co nas zupełnie nie dotyczy – przykładowo ja komleptnie nie interesuję się sportem, dla mnie budowanie stadionów to wyrzucanie pieniędzy w błoto – ale rozumiem, że żyjemy w społeczeństwie i dla innych jest to ważne. Jest wiele takich przykładów, zdrowi nie szkorzystają na służbie zdrowia, posiadacze samochodów na rozwoju kolei itp. Podobnie z kościołem – skoro bardzo duża część kraju to katolicy nie widzę powodu, żeby ignorować ich potrzeby.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

Mnie się wydaje, że jest jeszcze jedna ważna kwestia. Chodzi o to, że Kościół na poważnie miesza się w politykę i stara się doprowadzić do ustalenia przepisów, które miałyby obowiązywać WSZYSTKICH ludzi, także tych niewierzących. Nie zrozum mnie źle, znam wielu świetnych księży i wierzę, że Kościół moze mieć pozytywny wpływ na życie ludzi. Wolałbym jednak, żeby "walka z zabijaniem dzieci" ograniczała się do bilbordów, uwag na kazaniu, organizowaniu różnych akcji i ogólnie przekonywania społeczeństwa do swojego zdania. Wg mnie, Kościół i księża tak jak wszyscy powinni mieć prawo do wolności słowa, obecności w mediach itd. i to nie jest… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu
Reply to  Anonimowy

"Powinno być tak, że każdy człowiek może postępować w zgodzie z własnym sumieniem, jeśli nie szkodzi nikomu innemu." Zgadzam się w zupełności i dlatego jestem przeciwna aborcji.

wielokropka
9 lat temu

Powiem tak – w tym kraju się już niewiele zmieni na lepsze w ciągu kilku lat, aż zyskam wykształcenie wyższe. Cały system źle funkcjonuje, mentalność ludzi jest zła. Jak słyszę w radiu o ostatniej na przykład sprawie z doktorem Ch., aborcją i "matką zmuszoną do donoszenia ciąży […] klęczącą nad łóżeczkiem dziecka, któremu oko wisi z oczodołu(!)" to krew mnie zalewa. System jest TAK BARDZO zły, że nie potrafi uregulować prostego problemu. Myślicie, że w Niemczech (i innych bardziej rozwiniętych krajach) mówią w wiadomościach o takich sprawach? Nie wiem, ale bardzo wątpię. Wina leży nie po stronie braku kreatywności czy… Czytaj więcej »

ważki
9 lat temu

Jej, naprawdę dużo trzeba by było zmienić. Zgadzam się z Tobą, szczególnie w kwestii wspierania matek – nie tylko samotnych i dzietnych, każdych. Mamy ujemny przyrost, ale żadnej "zachęty" ze strony państwa- i nie myślę tu o jakiejś szczególnej pomocy materialnej, nie jestem za państwem nadmiernie opiekuńczym ;). Swoją drogą niedawno były jakieś badania, w która stronę powinna iść polityka, co powinno się zrobić w kraju. Większość obywateli skupiało się na wyższych emeryturach, obniżeniu podatków, poprawie służby zdrowia, gwarantowaniu pracy. Naprawdę większość chce państwa opiekuńczego. Nie umiemy myśleć w szerokiej perspektywie. Mam dziurę w budżecie i o tym nie myślimy,… Czytaj więcej »

ważki
9 lat temu
Reply to  ważki

I oczywiście oddzieliłabym państwo od kościoła. Czy tam odwrotnie. To zdumiewające, tyle tu głosów za, a nadal jedna nogą żyjemy jakby w Watykanie.

Patrycja Malinowska
9 lat temu

1. Podatki i ZUS-y dla małych przedsiębiorców powinny być zmniejszone
2. Najniższa krajowa do góry
3. ubezpieczenie zdrowotne nieobowiązkowe i rozbite na dwa warianty
a. opieka w zakresie wizyt u lekarzy poz i specjalistów
b. opieka szpitalna
Na pewno a bym nie płaciła, ponieważ stale muszę korzystać z prywatnej opieki w tym zakresie
4. Niższa akcyza na paliwo
To tak w skrócie 🙂

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Odnośnie 2 to zwiększenie najniższej krajowej to chyba jednak kiepski pomysł :/ imo spowoduje to raczej wzrost zatrudnienia na czarno. raczej rynek/ludzie sami powinni poradzić sobie z problemem, a nie rząd zatwierdzi kolejne prawo.

Previous
+10 powodów, aby jeść czereśnie
Co zmieniłabym, gdybym była politykiem?

68
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x