Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt  i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z  stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić  złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje  obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Dlaczego tak łatwo Cię zapalić?

Czasami mam wrażenie, że ludzie się zbyt szybko zapalają. Jedno słowo, jedno spojrzenie, a z oczu lecą iskry, a twarz rozgrzewa się do czerwoności, by w końcu z tego ognia wściekłości został tylko dym i totalny brak energii. Dlaczego?Od jakiegoś czasu uważam się bardzo szczęśliwą osobę. Czasami inni myślą, że sobie olewam, ale rzecz właśnie w tym, że po prostu szkoda mi energii i czasu na głupoty…


Napisałam ostatnio tekst o gierce w którą sobie dla relaksu pykałam. Mamy dzisiaj Wielkanoc, podobno najważniejsze dla katolików święto. Ciężko mi zatem zrozumieć ich wybory, ale ok 🙂 Ja cały dzień starałam się wykorzystać jak najpełniej. Wielkanoc to dla mnie okazja do spędzenia czasu z rodziną. W dodatku była przepiękna pogoda, więc pamiętając, by zabraćze sobą, udałam się na drugą stronę Wisły. Plotki głoszą, że moje miasteczko ma aspiracje do bycia największym portem rzecznym w Polsce, więc ciekawość poniosła mnie nad rzekę…

Pięknie, zielono, mnóstwo kwiatów. Są pierwsze porządne pokrzywy, na które z wiadomych powodów już ostrzę sobie zęby, rosną dorodne babki lekarskie (też fajne roślinki), drzewa poprzerwcały bobry. Wow, w mojej okolicy są bobry! Cudownie! Może następnym razem uda mi się je zobaczyć w akcji 🙂

Wracam po długim dniu, zaglądam na blog a tam…Jedna dziewczyna (pod postem o owej gierce) napisała – słusznie zresztą, że nie rozumie czemu nie robię nic z włosami, bo widziała zdjęcia z warsztatów. Jej racja kończy się w tym momencie, bo w tymże tekście wspomniałam czemu wyglądąły tak, a nie inaczej i kilka razy na blogu pisałam, co dalej planuję 🙂 Włosy nie są moim priorytetem, więc ciagle schodzą na dalszy plan, ale nie w tym rzecz. Rozumiem, że ktoś może nie rozumieć mojej decyzji, na szczęście ja nie jestem tamtą osobą, a ona nie jest mną i nie ma żadnego problemu, bo to moje włosy ;-)) Problem w tym, że osobie która w sumie nie napisała nic złego (przecież mam siano i się nie wypieram! :)), druga osoba odpisała – słusznie zresztą – że nie czyta ze zrozumieniem, bo odpowiedź na to pytanie już padła. Problem w tym, że owa osoba użyła w stosunku do pierwszej słowa “debilka”.

Ech…

a potem już popłynęli inni, że mam obrońców jak jakaś sekta, że gdyby ktoś obraził mnie, to komentarz bym usunęła, a skoro obraża inną osobę, to zostawiam.


Nie będę wytykać palcami kto co napisał, ale zastanawia mnie jedno.

Dlaczego tak łatwo Cię zapalić?


To są bzdury. Nieistotne sprawy które nikogo nie obchodzą, nie mają żadnego znaczenia, a ludzie z małych, nieistniejących problemów robią wielkie.


Nie wiem jak Ty – ja nie siedzę w Wielkanoc przed komputerem i nie obserwuję każdego pojawiającego się komentarza. Tamte oczywiście poszły do spamu jak tylko je zauważyłam, ale wykorzystajmy to jako okazję do przemyśleń :-))Zacznijmy od tego, że pisałam już kiedyś, jak radzić sobie z krytyką i odsyłam Cię do tego tekstu, bo jego znajomość jest kluczowa dla zrozumienia mojego bloga ;-)) 


Pierwsza osoba zapaliła się nie wiem po co. Mam siano. Ja, nie ona. Ale z jakiegoś powodu ta osoba, nie czytając, musiała skomentować pod najnowszym tekstem, że ona by tak nie mogła. Słusznie. Problem w tym, że to moje włosy i…nie jestem uzależniona od opinii i uznania innych, mam w tym względzie totalny luz i nie przeszkadza mi moje siano, bo gdyby tak było – nie przekładałabym wizyty u fryzjera na wieczne “jutro” :))  To n komentarza : agresywny.


Warunkiem bycia szczęśliwym człowiekiem jest zajęcie się własnym życiem i nie wchodzenie w wybory i decyzje innych, kiedy te decyzje nie czynią nam krzywdy. Ludzie szczęśliwi nie spędzają czasu na takich pierdołach 😉 


Drugą osobę zdenerwowało to, że ta pierwsza nie czyta ze zrozumieniem. Ok, tyle, że ta osoba nie przeczytała ze zrozumieniem MOJEGO tekstu. Dlaczego kogoś ma to obchodzić i to na tyle, aby nazwać ją “debilką”? Co to ma na celu? Czy zmienia fakt, że ktoś nie potrafi czytać? Czy wnosi coś na plus? Więc…po co się zapalać?


Kolejne osoby popłynęły z morałami i wnioskami. Że mam broniące mnie sekciarskie oddziały i tak dalej… i znowu – kogo to obchodzi? Po co się tym emocjonować? :)) 


Tak samo z wyzwiskami. 

Kiedy ktoś nazwie Cię “debilem”, najlepiej olać, bo to ten ktoś ma problem. Nie jesteś debilem, więc nie masz się o co obrażać. Na tej samej zasadzie, co kiedy ktoś nazywa Cię krzesłem – nie obrażasz się, bo wiesz, ze krzesłem nie jesteś. Wszystko. Tyle w temacie.


Dlaczego nas, Polaków, tak łatwo zapalić? Jedna niewinna iskierka jest co chwilę podsycana, byle tylko zrobił się z niej pożar. Byle płonęło jak najdłużej. Jak ze Smoleńskiem.


Zapalanie, pielęgnowanie ognia….

Inwestowanie emocji w głupoty, niewybaczanie…


Po co?

Następnym razem, kiedy już będziesz gotów potrzeć swoją główką o draskę i zapłonąć gorącym ogniem – wyluzuj. Trzy głębokie wdechy i seria pytań: 

– Czy ta sprawa warta jest moich emocji i mojego czasu?

– Czy moje zdenerwowanie coś zmieni?

– Czy po wybuchu będę czuć się lepiej?

– Czy inne osoby poczują się lepiej?

– DLACZEGO to coś mnie obchodzi?


Kluczem tu jest szczerość z samym sobą. To naprawdę pomaga!Wniosek na dzisiaj : Nie ma Karguli bez Pawlaków.


I mała prośba na koniec: Jeśli widzisz na blogu bezsensowny komentarz, nie odpowiadaj, zostaw 😉 Lubisz aferki? Sio na onet 😉 


W tekście wykorzystałam zdjęcia zapałek Kokeshi Matches. Bardzo fajny, kreatywny projekt pokazujący, że nawet taka zwykła rzecz jak zapałki ma potencjał. To mi się podoba. Inwestowanie czasu i energii w tworzenie, nie niszczenie. 


Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

67
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AniamalujeAnonimowyNatUrszula PhelepSeldirima Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bumi bubi
Gość

Tak sobie myślę czasem, że to przez naszą nieumiejętność polskiego. Sama się na tym łapię.

bumi bubi
Gość

Szczerze po części tak. Zauważyłam, że najczęstsze kłótnie w moim otoczeniu były spowodowane niezrozumieniem przez kogoś słów drugiej osoby. A najczęściej kłótnię wywołuje osoba, która zrozumiała przesłanie by pokazać jakby swoją wyższość nad osobą źle interpretującą. Więc kłótnia murowana. Wiem moje przemyślenie brzmi trochę absurdalnie, co do tego wpisu (jak i sama myśl). Ale cóż nie powstrzymałam się by nie dodać pierwszego komentarza więc teraz odpowiadam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czyli tzw. kod językowy 🙂 semantyka…
Wiecie, że podczas kłótni, gdy nie chcemy jej toczyć, a druga strona się upiera i drąży, lepiej powstrzymać się od kontaktu wzrokowego? ;D jak w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Kilka oddechów, spokojny ton, odwracanie głowy w bok i powoli odchodzę w swoim kierunku zostawiając prowokatora z emocjami. Nie wiem czy działa w każdym przypadku. Ale przedwczoraj wyłamałam się z tej swojej zasady 😉 robiąc rozpierduchę, oporny mentalnie koleś musiał usłyszeć co myślę, inaczej by mnie emocje zeżarły. Śmieszne, że krzycząc i puchnąc z ciśnienia jeszcze potrafię rozsądnie debatować o konkretach.
Niki

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Święta prawda!

Daisy K
Gość

A masz jakieś siano? Może ja ślepa jestem bo nie zauważyłam. Ludzie naprawdę nie mają problemów, wyszukują je tam gdzie ich nie ma. 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

czytałam tamtą wymianę komentarzy i też zastanawiałam się, po co ludzie chwytają sie takich tematów. To jest taka naturalna dla niektórych skłonność szukania negatywnych punktów zaczepienia. Praktywkowana przez lata nie pozwala dostrzegać pozytywnych punktów i zaczepów, widzi się tylko wszystko, co złe.
Nawet zastanawiałam się , czy któraś z dziewczyn od długich jak raport Macierewicza komentarzy nie napisała tego ze słowem "debilka" tylko po to, aby chwile póżniej jako zalogowana forsować swoje tezy 😉

I tutaj pole do pracy dla mnie, bo sama przejmuję się dyskusją która nie ma znaczenia dla mojego życia 😉 Taka troche moja natura 😉

Polka w UK
Gość

hahha :))) tego typu komentarze niestety lecą masowo na wszystkich popularnych blogach… Są hejterzy, są i obroncy i wszyscy nawzajem obrzucaja sie blotem i wyzwiskami. Zaloze sie , ze wszyscy z nich byli anonimkami?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

uwielbiam Cię za to. Słucham głównie disco polo, znajomi o tym wiedzą, jak słyszy ktoś kogo dopiero poznałam, nie mieści mu się to w światopoglądzie i wręcz musi pokazać mi wyższość innej muzyki mieszając disco polo z błotem. Pisałaś coś kiedyś u szukaniu niepotrzebnej głębi, ja lubię disco polo bo mnie bawi i wpada w ucho. Dlaczego innych to obchodzi aż tak bardzo, że muszą to skomentować, skrytykować i walczyć z tym? 🙂 Gdybym powiedziała, ze słucham muzyki symfonicznej nikt by się nie przejal. Tolerancja, spokój, opanowanie. Chcialabym, aby te cechy zamiast pieniactwa, cebulactwa i toczenia wielopokoleniowych sporów o to,… Czytaj więcej »

Szara Wiewiórka
Gość

Byłaś kiedyś na 'typowym' weselu? Wszyscy, starzy i młodzi, ciotki i wujkowie, podrygują przy 'ona tańczy dla mnie' i 'jesteś szalona' A kroki do 'Kaczuch' zna chyba każdy 😀 Przyznam, że mnie męczy taka muzyka, ale byłam latem na weselu koleżanki, sto osób, z miasta i ze wsi, i najwięcej osób tańczyło właśnie przy disco polo. Ale nikt oczywiście nie słucha 🙂

Fobmroweczka
Gość

Szara Wiewiórka, nikt nie słucha, wszyscy znają słowa 😉
Taka mała dygresja na temat gatunków muzycznych i tolerancji wobec nich: o ile ktoś nie słucha jakiejkolwiek muzyki z głośniczka telefonu w komunikacji miejskiej – ok, niech słucha co lubi 😉 Jeżeli jednak słucha z głośniczka, niech go nieco przyciszy – żeby nie trzeszczał i puści coś, co nie wywoła bólu głowy u współpasażerów … 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Nie ma Karguli bez Pawlaków" – kwintesencja.
Taka polaczkowatość, każdy musi dołożyć cegiełkę i rzucić kamieniem ;p

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja tak lubię ten blog i czytałabym go z przyjemnością, a w każdym prawie poście wcześniej albo później spotyka mnie przykrość, bo jestem katoliczką…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

moim zdaniem Ania piętnuje polską hipokryzję "mianuję się katolikiem ale postępuję dokładnie przeciwnie". Dlaczego spoytka Cię przykrość? Jeśli te zachowania Cię nie dotyczą, skąd takie uczucie? 🙂 "Kiedy ktoś nazwie Cię "debilem", najlepiej olać, bo to ten ktoś ma problem. Nie jesteś debilem, więc nie masz się o co obrażać. Na tej samej zasadzie, co kiedy ktoś nazywa Cię krzesłem – nie obrażasz się, bo wiesz, ze krzesłem nie jesteś. Wszystko. Tyle w temacie.

Read more: https://www.aniamaluje.com/2014/04/dlaczego-tak-atwo-cie-zapalic.html#ixzz2zSvGG7hU"

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Anonimowy20 kwietnia 2014 23:43, doskonale cię rozumiem, bo ja nie jestem katoliczką, ogólnie mówiąc nie wierzę w doktrynę katolicką, biorę udział w innych dyskusjach (nie na tym bllogu) i też spotykała mnie przykrość. Dawniej, kiedy nie rozumiałam jak to działa, bo teraz wiem, że ktoś obcy nie może mi zepsuć nastroju, samooceny itd… pozwalasz im na to? ich opinie uważasz za objawione i obiektywne?

LotsOfSources
Gość

Też jestem katoliczka i wszelkie wtręty o tym jacy to katolicy nie są -puszczam mimo uszu, bo wiem ze kosciol jest roznorodny i są tez rozni w nim ludzie- uwazam swoj wybor za sluszny i mam wyrąbane na to, ze ktos uwaza inaczej. Reaguję jedynie w przypadku, gdy ktos ewidentnie narusza wlasnie te okryte złą sławą' uczucia religijne', czy mowi coś nieprawdziwego w temacie. A poza tym nie wchodzę tu po poglądy religijne tylko dla innych ciekawych rzeczy 😉Co do wypowiedzi Ani- niestety, wlasnie uczucia religijne -katolickie mozna latwo u nas obrazac- wiele mediow czy portali leci hardkorowo po bandzie,… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja już dawno temu oduczyłam się 'zapalać' a byłam wrogo nastawiona do wszystkiego co się rusza i pewnie napisałam niejeden komentarz w takim stylu 😀 Ale najważniejsze jest chyba, żeby nie zapalać się w realnym życiu, po co tracić zdrowie i urodę na bezsensowne wyładowywanie się na innych 🙂 Mieszkam z osobą, która ma takie podejście i paradoksalnie to jak ona się zachowuje pokazuje mi jaka nie chcę już nigdy być. Miałabyś Aniu jakiś sposób na taką osobę, jeśli zwykłe rozmowy nic nie zmieniają i ta osoba nie widzi, że działa to destrukcyjnie na osoby obok?

Lady
Gość

Dziś u moich rodziców nawet przy wielkanocnym stole doszło do kłótni /ostrej potyczki słownej na temat "wszechobecnych Żydów" i tego, że babcia ich obwinia o całe zło świata. Trzeba było szybko zmieniać temat … Ręce opadają. Gdzie tu miłość (a choćby odrobina tolerancji) do bliźniego?!

LandOfLaces
Gość

…..Tak mi się przypomniało 😉
W czasie długiej jazdy pociągiem między pasażerami nawiązała się rozmowa. Po chwili jedna kobieta zaczęła wyrzekać, że Żydzi są wszędzie. Że ten Żyd, i tamten Żyd…Pan z naprzeciwka dodał swoje:
-Racja! Wszędzie Żydzi! A słyszała Pani, że podobno nawet Hitler miał jakąś domieszkę krwi żydowskiej, czego się oczywiście starannie wypierał….
-Jezus Maria! – zareagowała kobieta
-No widzi Pani – oni też Żydzi!
(jak należy się domyślać – kobietę zatkało i temat się skończył. Może to dobry sposób również na babcię?)

Nawiasem mówiąc jeszcze nie miałam przyjemności poznać żadnego Żyda, więc teorię, jakoby byli wszędzie, uważam za nieprawdziwą 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oj przydałaby mi się umiejętność przechodzenia obok głupot bez wzruszenia, nie przejmowania się bzdurami, docinkami czy sprawami nie wartymi nerwów. Niestety od zawsze mam tak że wszystko biorę do siebie a zwłaszcza się wszystkim przejmuję. I zawsze gdy staram się sobie wmówić, że jakaś sprawa lub tym bardziej osoba, która mnie przykładowo potraktuje podle, są nie warte moich nerwów stresu, przejmowania aż nie mogę spać, zupełnie się nie udaje. Reakcja na docinki czy krytykę jest że tak tu ujmę w miarę ok, raczej mnie to już nie zapali jak kiedyś. Za to gdy ktoś, nie okazuje wobec mnie wartości jak… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz racje, ale ciężko mi nad tym zapanować. Zostałam tak wychowana że okazuje szacunek nawet komuś kogo nie lubię. Muszę mocniej popracować nad moim podejściem do niektórych ludzi i spraw. Szkoda tylko zdrowia 🙂

Szara Wiewiórka
Gość

Wiem, że powinnam olewać takie rzeczy, rzadko odpisuję na takie bezsensowne komentarze, ale zawsze strasznie się nimi denerwuję, przejmuję, aż czuję, że mi ciśnienie skacze, nie wiem dlaczego. Chyba z bezsilności. Lubię słuchać Trójki, lubię muzyczne audycje Anny Gacek i Wojciecha Manna, a kiedyś natknęłam się na naprawdę przykre komentarze na temat tej dziennikarki. Wystarczyło, że jedna osoba skrytykowała jej wadę wymowy i od razu ruszyła lawina. Przeczytałam tego za dużo i tak mi się strasznie przykro zrobiło. No kurczę, kobieta ma wielką wiedzę, fajnie opowiada, ciekawie, a to na co ludzie zwracają uwagę to coś negatywnego i jednocześnie nie… Czytaj więcej »

Dagmara
Gość

Kiedyś zastanawiałam się, jak to jest, że ludzie mają czas na te złośliwie zaczepne komentarze, jak to tak im się chce rozwijać taką dyskusję o niczym i po nic… Teraz jakoś tak obojętnie na to patrzę, zawsze gdzieś tam komuś się nudzi i znajdzie sobie miejsce, gdzie idzie się poczepiać. Grunt to nie dać się wciągnąć w tego typu 'rozmowy'.

OLGA
Gość

Ludziom w internecie często zdarza się mnie zapalić, ale jak najszybciej polewam się wodą/posypuję piaskiem. 😉

Anita
Gość

Olewam komentarze i teksty, które nie wnoszą nic do mojego życia. Mój problem natomiast jest odwrotny. Bardzo często widzę w wyglądzie kogoś coś, co wymaga zmiany i zazwyczaj o tym nie mówię, bo nie mam zielonego pojęcia jak. Wiem, że wiele osób nie lubi takiego wytykania, ale ja akurat jestem bardzo wdzięczna osobie, która kiedyś zwróciła mi uwagę na coś, czego zupełnie nie zauważałam, więc chciałabym w taki sam sposób pomóc innym dostrzec pewne aspekty ich wyglądu. Jak to zrobić, jednocześnie nie "zapalając" danej osoby? W tym wypadku akurat ktoś nie doczytał, ale rzeczywiście często mi się wydaje, że bardzo… Czytaj więcej »

Patti
Gość

Sama napisałaś, że wiele osób nie lubi takiego wytykania 🙂 Myślę, że może być ciężko bez zapalania tej drugiej osoby, bo nie wszyscy mają do tego taki stosunek jak ty 🙂 Ty jesteś wdzięczna i odebrałaś to jako pozytywne, że ktoś Ci zwrócił uwagę, ale wiele osób potraktuje to jako krytykę.
A poza tym, może tym osobom to pasuje? 😉
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Najlepiej nie uszczęśliwiać ludzi na siłę, tylko niepotrzebnie Ci się oberwie 😉 Poza tym, wyobraź sobie, że masz koleżankę, która uwielbia kwieciste sukienki, czuje się w nich dobrze i gdy ma taką na sobie aż bije od niej pewność siebie. A Ty jej powiesz, że wygląda w tym źle i nie powinna się tak ubierać. Może być tak, że zrobi się dziewczynie przykro i straci tą pewność. No i pamiętaj, że wygląd oceniamy subiektywnie, Tobie koleżanka w takiej sukience może się nie podobać ale może jej znajomym/chłopakowi wręcz przeciwnie?Warto się zastanowić czy nasz krytyka aby na pewno wniesie coś pozytywnego… Czytaj więcej »

Anita
Gość

Brdziej chodzi mi o sytuację, kiedy np. nie dba o siebie. Typu nie wie, że wyglądałaby lepiej jakby wyregulowała brwi, albo nie zauważa, że ma plamę gdzieć, czy powinna wyrzucić już poniszczone ubrania. Bo to, że ktoś woli chodzić w kwiatkach to mnie akurat nie razi i nie mam z tym problemu ;] czasem po prostu uważam, że kiedy ktoś zwróci uwagę, zrobi jej niemałą przysługę.

Gabrysia
Gość

Można gdzieś dostać takie zapałki?

Remedy
Gość

Nie raz jeszcze kiedy zobaczę taką komentarzową 'dyskusję' to mam ochotę napisać, że nie ma sensu się kłócić itp itd, ale zawsze sobie mówię, że nawet chcąc dobrze tylko podsycałabym ten 'ogień'. Tak więc widząc takie 'miłe' rozmowy nie przyłączam się do nich.

margaritum
Gość

Jeśli dyskusja jest na jakiś ważny dla ciebie temat i masz coś do powiedzenia, to czasem warto się włączyć.Od tego są komentarze. Ale o włosy! O siano na włosach, matko… Niektórzy ludzie po prostu szukają powodów żeby się kłócić, wyładować swoje wewnętrzne frustracje. Nazwę kogoś debilem i przez pięć minut poczuję się Kimś.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Często biorę udział w dyskusjach na forum mojego miasta, a jako że nie uznaję religii, nie jestem katoliczką, komentuję również w tych drażliwych tematach. Ale nikogo personalnie nie atakuję, po prostu wygłaszam swoją opinię, czysto subiektywną opartą o fakty, choć prowokującą dyskusje – nie kłótnie. Właśnie z rana zauważyłam, że ta sama osoba co zwykle agresywnie się do mnie odnosi, wyciągając publicznie jakieś rzekomo moje sprawy prywatne, natychmiast wczoraj dała upust swojej złości, żalom, urazom, o całe zło obwiniając mnie i ogólnie ateistów, pozwalając sobie na puste epitety, zaczepki personalne prowokacje, ot pospolita paskudna zjadliwość. Zgłosiłam ten komentarz do usunięcia… Czytaj więcej »

Urszula Phelep
Gość

Ania, powyższa twoja wypowiedz: w cudzysłów, ramki i na ścianę dla blogerek! 😉

Anna Kryjom
Gość

"Kiedy ktoś nazwie Cię "debilem", najlepiej olać, bo to ten ktoś ma problem." – dokładnie, zgadzam się z tym w pełni 🙂

BEATA REDZIMSKA
Gość

Na prawdę żyje ten, kto cieszy się życiem. Ale ja też ostatnio łatwo się zapalam i tak sobie myslę, że to wiosenne przesilenie. Po raz pierwszy wysmarowałam u kogos (a dokładnie u Kominka) dosc soczysty komentarz (no dobra przyznam się nazwałam go erotomanem gawędziarzem w odpowiedzi na jakąs seksistowską zaczepkę). A potem opadły emocje i pomyslałam sobie,że facet ciężko pracuje (i to latami) na budowanie wizerunku (no to co że takiego, ważne że to działa). Pobuszowałam po blogach modowych (dla poprawy nastroju), a tam wiesz co artykuły o moderowaniu komentarzy tych złosliwych (bo widac ostatnio to problem). Epidemia, a może… Czytaj więcej »

motylove
Gość

W sumie racja, ja też bardzo często się "zapalam" bez poważniejszego powodu. To taka reakcja obronna, kiedy ktoś atakuje moje poglądy. Postaram się to jakoś ograniczyć 😉
+ Najlepszą metodą na okiełznanie "siana" jest chodzić w koczku. Tę zasadę przyjęłam sobie tak bardzo do serca, że kiedy ostatnio go rozpuściłam moi znajomi nie mogli się nadziwić, że moje włosy są takie długie 😉

Fitterka
Gość

W życiu nie zostawiłam nigdzie hejterskiego komentarza. Po co tracić energię na pisanie do nieznanych ci osób, że są debilami? Nawet by mi to przez myśl nie przeszło i czasem zastanawiam się, kim są te osoby, które tak potrafią.

mitek
Gość

uwielbiam cię za ten wpis 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W Twoim wpisie rowniez uderzyla mnie calkowicie niepotrzebna i nieprzemyslana moim zdaniem dygresja o katolicyzmie. Nie mowie tu oczywiscie o obrazie uczyc, bo tych zwyczajnie nie da sie obrazic. Mysle sobie tylko ze wiesz, czemu to swieto jest tak wazne dla katolikow, a jesli nie to warto sprawdzic. W koncu to dosyc ciekawe 🙂 W swoich wpisach wydajesz sie byc pewna siebie i stad byc moze wynia to "chlapniecie". Nie lubie takiej beztroskiej ignorancji, dlatego musialam to napisac. Mieszkam w kraju wielu wyznan i jesli czegos nie rozumiem, to pytam wtajemniczonych. Olewajac ludzi obok mnie, ich swieta i zwyczaje nie… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A więc swoje szczęście uzależniasz od innych osób, wszystkiego co na zewnątrz Ciebie…? A ja myślałam, że szczęście to suma własnych wewnętrznych myśli, doświadczeń, przekonań i uczuć.
Taka tam dygresja 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sam Dziwisz zachęca ich do atakowania, zwalczania nie-katolików:
"Wiele lokali było otwartych w Wielki Piątek i bynajmniej nie świeciły pustkami (…). Przeciwstawiajcie się wszelkim próbom wprowadzania pogańskich obyczajów (…)".

No trudno, w takim kraju żyjemy. Ale nie możemy się zgadzać na takie traktowanie przez tę większość… ja nie mogę i zawsze to wyrażam, do skutku.

Seldirima
Gość

Próby wprowadzania pogańskich obyczajów ;D Akurat obyczajowość związana z większością głównych świąt chrześcijańskich/katolickich jest na wskroś pogańska 😀 Do tego praktyki KK śmierdzą magią na kilometr – słyszeliście o relikwiach 3-go stopnia? (tasiemka, którą się dotknie ornatu JPII stanie się taką relikwią. True story.)Czy naprawdę katolikom przeszkadza fakt, że w jakimś lokalu w centrum miasta jest impreza? O ile ta impreza nie zakłóca ciszy. Nikt nie każe im chodzić, oglądać, uczestniczyć. Na co dzień dzieją się o wiele gorsze rzeczy, które powinny wręcz gorszyć dobrego katolika (np. rodzic wydzierający się na dziecko, wyrzucanie śmieci na trawnik, obmawianie bliźniego). Znajomych spotkał… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Typowym Polakom katolikom brakuje przede wszystkim dystansu. Robią burzę w szklance wody za nieprzestrzeganie jakiegoś małego przepisu, ale sami tych najważniejszych nie wypełniają. Wierzą na pokaz, a nie w sercu. I jeszcze twierdzą, że te wszystkie przypowieści o modlącym się faryzeuszu, o belce w oku bliźniego i inne to nie o nich. I moja opinia nie jest opinią osoby z zewnątrz, tylko jak najbardziej z wewnątrz, tylko że jedną nogą już za drzwiami. Przez to właśnie. Ci ludzie nie potrafią zrozumieć, że Polska już nie jest państwem katolickim, że mamy tu wiele wyznań i że każdy powinien mieć możliwość wyznawania… Czytaj więcej »

BERY
Gość

oj mistrzu Ty moj , o krzeslke , mnie zmiotło! fakt !tak jest hehe

ella kropka com
Gość

bardzo dobry artykuł – nie śledziłam wpisów innych krzykaczek, ale zgadzam się z Tobą Aniu, co to kogo obchodzi, ja śledzę Twojego bloga nie dla koloru włosów i Twojej fryzury, jeśli dobrze czujesz się z takimi włosami to jest Twoja sprawa, nie rozumiem, dlaczego osoby które czują się źle same z sobą kąsają wszystkich wokół?
Jestem pod dużym wrażeniem Twojej dojrzałości i chciałabym aby więcej było takich dojrzałych osób jak Ty, niektórzy dojrzewają do takiego stanu całe życie – piękne jest to, że Ty możesz być jeszcze lepsza, powodzenia i trzymam mocno kciuki, z pozdrowieniami, Ella

Informatyczka
Gość

Fajny wpis. Dla mnie tzw. hejterzy to w gruncie rzeczy smutne osoby, dlatego nawet trochę im współczuję;D Jedna uwaga, nie wiem, czy te hejterki przyznały się albo dały w jakikolwiek sposób odczuć, że są katoliczkami, ale jeśli nie, to wykorzystywanie faktu, że są święta, a ktoś sieje hejt w necie po to, by skrytykować płytkość"katolicyzmu" uważam za niefair. Może dziewczyny ( chłopaki? ;D) są innego wyznania, może niewierzący? Nie widzę związku…. Nie chciałabym mieszać w to wszystko konkretnej religii jeśli nie ma ku temu faktycznych podstaw ;)Miłego dnia!

Luna
Gość

Często odnoszę wrażenie, że osoby angażujące się internetowe spory, tacy właśnie krzykacze muszą być ludźmi z ogromnym nadmiarem wolnego czasu. Osobiście jestem dość zabiegana, często nie zaglądam w komentarze albo czytam bardzo pobieżnie, nie zawsze też mam czas skomentować posty na ulubionych blogach (a szkoda ;)) Patrząc też po znajomych widzę, że osoby szczęśliwe, spełnione i posiadające w życiu pasje po prostu nie mają ani czasu ani potrzeby siania niepotrzebnego fermentu w sieci. Czasem mam też wrażenie, że niektórzy zrobili sobie hobby z wyszukiwania blogów, które im nie pasują i hejtowania pod nimi. Inna sprawa to uwielbienie pewnych osób do… Czytaj więcej »

Seldirima
Gość

Ania kiedyś pisała o "bólu dupy Polaków" – może w tym jest problem 😉 Z doświadczenia wiem, że akurat wegetarian bardzo często to spotyka. Mam przyjaciółkę wegetariankę 😉 Nigdy się nie spotkałam z tym, żeby ktoś był krytykowany za to, że np. spożywa dużo mięsa (ok, z tym, że w ogóle ktoś je mięso, to a i owszem, bo "wojujący wegetarianie" mają też do tego tendencje, żeby napadać na "mięsożerców" 😉 ).

Nat
Gość

Bardzo podoba mi się to, że moderujesz komentarze. Twój blog to jedno z niewielu miejsc, gdzie można wyciągnąć coś pożytecznego z komentarzy. Nigdy u Ciebie ich nie pomijam 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Droga Aniu, cieszę się, że mogę kompletnie zatopić się w Twoim blogu, jest wiele tutaj prawd dla mnie już oczywistych o czym zdaję sobie sprawę dopiero to czytając ale jest mnóstwo osób, które muszą doświadczyć i przeczytać u kogoś innego o tym jak żyć. Widzę jak bardzo się zmieniłam, jak mało mnie obchodzą bezsensowne opinie innych i jak wrzuciłam na luz nie przejmując się i nie odbierając personalnie wielu rzeczy.. I to jest właśnie istota dobrego życia. Jestem szczęśliwym człowiekiem bo skupiam się na swoim życiu a nie na życiu innych. Widzę masę nieszczęśliwych ludzi, dla których decyzja kogoś innego… Czytaj więcej »

Previous
Cut the rope 2 – gra logiczno-zręcznościowa którą pokochałam [ZAGRAJ]
Dlaczego tak łatwo Cię zapalić?