Ej misie moje,tęskniłam! Wyzwanie z detoksem od mediów społecznościowych było mi bardzo potrzebne. Musiałam się zastanowić, na ile jestem tu z przyzwyczajenia, a na ile z własnej, autentycznej chęci. Oczywiście godzina dziennie to utopia, moja średnia to 1h 35 minut. Nie jest usprawiedliwieniem poniedziałkowy live ani Q&A, po prostu - nie ogarniałam w godzinę! A to i tak czas, do którego nie wlicza się przeglądanie insta z fejkowego konta 🤣
Tęskniłam! Zrobiłam właśnie śliwki w boczku na blogowigilię i uciekam nagadać się z ludźmi, bo z niektórymi rzadko jest okazja się spotkać! Ale tęskniłam też za niektórymi stories i czuję, że śledzę tu na IG fajnych ludzi, skoro brakowało mi ich paplania.

Przy okazji! Chłopaku, nie polecam siebie na koleżankę twojej dziewczyny! Mam małą obsesję na punkcie zastanawiania się, czy każda sytuacja w której jestem, jest moim świadomym wyborem. Już 2 razy mi się zdarzyło, że jakaś koleżanka powiedziała „wiesz co Ania? Tak sobie myślałam o tym co mówiłaś, wiesz, o rzeczach, które robimy z przyzwyczajenia albo nawyku i doszłam do wniosku, że muszę się rozstać z Tomkiem”

Baduum-tss🥁

#aniamaluje #szczerze_pisząc #blogowigilia #śliwkiwboczku #grudzień #gotowanie #blogerka

Ej misie moje,tęskniłam! Wyzwanie z...

Jakiś czas temu Basia (@barbgrabowska) musiała się tłumaczyć, że może być jednocześnie feministką i być zauroczona postacią Berlina z La casa de papel. Chwilę później ktoś udostępnił artykuł z pytaniem, „Czy feministka może być uległa w łóżku?” w tytule. 
W książce, którą właśnie czytam jest mnóstwo głosów przerażonych mężczyzn, którzy mają jakieś tam fantazje aby ich partnerka (kobieta!) dokonała na nich penetracji albo chcą być stroną otrzymującą przyjemność podczas rimmingu. No i to rodzi w ich głowie pytanie, czy nie czyni ich to mniej hetero, albo czy mężczyzna hetero w ogóle może mieć takie fantazje.

Czy można być za prawami kobiet i nie lubić Tarantino za to, że brzydko traktował Umę Thurman, ale jednocześnie uważać, że „Pulp fiction” to dobry film? 
Czy można wierzyć ofiarom (prawdziwej lub nie, już się nie dowiemy) pedofilii Jacksona, ale jednocześnie tupać nóżką do jego piosenek?

Miałam w głowie te wszystkie pytania, które widziałam ostatnio w sieci, gdy tłukłam się z myślami, czy napisać ten tekst o tym, co fascynuje mnie w Putinie, czy nie.
I napisałam, bo w moim świecie ludzie są na tyle inteligentni by wiedzieć, że rzeczy nie są czarne lub białe, bo miedzy nimi jest tyle odcieni szarości, że tylko osoby wybierające odcień ściany w salonie zdają sobie sprawę.
Bo wierzę, że żyjemy w świecie, w którym można rozdzielić czyn albo dzieło od człowieka i że działa to w dwie strony, bo dzieło też nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla niegodziwości.

Ale myśląc o pytaniach zadawanych Basi, chciałabym tylko poprosić - jeśli nadajecie sobie jakieś etykietki, to proszę uważajcie, by nie stać się ich niewolnikami. 
Nie wiem czemu jako tło do tego wpisu wybrałam zdjęcie z San Marino💁🏻‍♀️ Wiem natomiast, że tekst o tym, co kręci mnie we Vladimirze Putinie jest na blogu. I jest napisany szczerze.

#szczerze_pisząc #sanmarino #zamek #castle #jesieniara #liście #jesień #autumn #etykietki #aniamaluje #podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #girlwhotravels

Jakiś czas temu Basia (@barbgrabowska)...

- Chcesz spróbować?
- Jasne!
Wolę czegoś spróbować z myślą, że najwyżej mi się nie spodoba, niż nie spróbować i żałować. W Malezji nadarzyła się okazja do sadzenia ryżu🌾 fajna przygoda! (Do momentu, aż coś dziwnego przepełzło po mojej stopie😅) A teraz siedzę i czytam wszystko o tym, jak ogarnąć przesiadkę w Chinach! Lecę w lutym do Wietnamu (znaczy loty mam do Bangkoku, ale resztę jakoś ogarnę!) i polowałam na sensowną przesiadkę aby zobaczyć #Pekin ♥️ marzyło mi się Zakazane miasto, ale teraz napaliłam się na Wielki Mur Chiński. Będę mieć 16h (gdzie same formalności wizowe to podobno 2-3h😱) i będę zupełnie sama, ale na samą myśl szczerzę się jak szalona 😁 co może pójść nie tak? Wszystko! Mogę nie dostać wizy, może oszukać mnie kierowca, przechowalnia bagażu może nie być czynna, mogę nie zdążyć na przesiadkę do Bangkoku... YOLO! Przeczytałam już cały internet, ale zapytam też tutaj - czy jest wśród Was ktoś, kto przebiegł przez Pekin podczas tej szalonej przesiadki?
Mam ochotę na trudne ustawienia tej gry i zrobić trasę nie z wynajętym kierowcą, ale pociągami i autobusami. No risk no fun!

W ogóle chciałabym, aby ta podróż była trochę inna i wypchnęła mnie mocniej ze strefy komfortu. Nie będę rezerwować noclegów z wyprzedzeniem, chcę przemieszczać się bardziej jak lokals, nie planować za dużo i dać się ponieść chwili. Będzie fajnie!🙃 #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #Azja #Chiny #Malezja #bejing #travelgirl #adventure #discoverunder50k #girlswhotravel #malaysia #china #riceplanting

- Chcesz spróbować? - Jasne!...

Wstałam dzisiaj o 11:05. To oznacza, że sąsiedzi musieli mnie nienawidzić, bo mam zawsze taki ostateczny jak „final Call” na lotnisku budzik ustawiony na 10:30 w razie gdyby nic wcześniej mnie nie obudziło. Wyje jak syrena alarmowa! Nie słyszałam go!

Zawsze śpię jak zabita, gdy odreagowuję emocje. Próbuję od kilku dni pomóc z czymś bliskiej osobie i bardzo wyczerpuje mnie to emocjonalnie. 
Tak samo mocno jak dzisiaj, spałam kiedyś  po urodzinach Agi, mojej dobrej koleżanki. Lubię myśleć, że to wino, ale jestem niemal pewna, że to oglądanie „Leaving Neverland” sprawiło, że dziewczyny nie mogły mnie dobudzić.
(Polecam się na imprezy, oglądanie dokumentu o pedofilii, świetna zabawa tylko ze mną!). Jestem osobą, której ludzie zwierzają się z różnych okropnych rzeczy, które kiedyś ich spotkały na zasadzie „jesteś pierwszą osobą, której o tym mówię”. Czytam wszystko o przemocy wobec dzieci, bo moim największym strachem gdy z nimi pracowałam był strach o to, że kiedyś jakieś dziecko wybierze mnie na jedyną osobę której powie, że jest bite albo dręczone w inny sposób, a ja nie będę potrafiła skutecznie zareagować. Albo postąpię zgodnie z procedurami i w tym czasie stanie się coś najgorszego.

Moim największym strachem w życiu jest to, że nie będę potrafiła pomóc komuś, kogo kocham. Towarzyszy mi to od momentu, gdy jako ośmiolatka obserwowałam umierającego na raka dziadka. Czułam bezsilność i to jest najgorsze uczucie jakie potrafię sobie wyobrazić. 
Jeśli go nie rozumiesz, obejrzyj „Nocturnal animals”, film w którym niemal czułam ból głównego bohatera.

Właśnie przez sen wymyśliłam rozwiązanie sytuacji, która mnie dręczyła. Dawno nie czułam takiej ulgi! Nie umiem jej opisać, pragnę się tym podzielić!

Mam ochotę mówić ludziom wszystkie te miłe rzeczy, które o nich myślę, ale jakoś zawsze zostały niewypowiedzianymi myślami. 
A ciebie zapytam tak bardzo szczerze, nie na tym poziomie, na którym odpowiadamy „pająki”, tylko głębiej - czego najbardziej w życiu się boisz? 
#szczerze_pisząc #myśli #aniamaluje #grudzień #dzieciństwo

Wstałam dzisiaj o 11:05. To...

Tak jakoś wyszło, że co roku odwiedzam #Włochy i #Lwów🥰 
Dzisiaj omal nie kliknęłam biletów do Bari (po 139 zł w dwie strony👍🏻), bo ogromnie tęsknię za tą pizzą🍕Mamma mia! 6€ za set #pizza+#piwo, 10€ jeśli dochodzi mnóstwo talerzyków z przystawkami. No i jeszcze na koniec shot #limoncello.
I kusiła ta teleportacja, do kraju uśmiechniętych ludzi! Śpiewających podczas pracy, gotujących obłędnie dobrze i mających tak melodyjną mowę, że chcesz każdemu mówić: Ciao!👋🏻 Już widziałam, jak chodzę sobie w lekkiej jesiennej kurtce i sukience maxi po włoskich uliczkach i raz na jakiś czas sięgam po przekąskę za 2€, absolutnie niczego więcej nie potrzebując do szczęścia🥰Kiedyś poparzyłam sobie taką język, tak bardzo nie mogłam się jej doczekać! 
I chociaż „mam ochotę na pizzę, polecę do Włoch” wydaje się tekstem rzucanym raczej przez bogaczy, to zapewniam - wcale tak nie jest! Włoski #citybreak bywa tańszy niż weekend w Polsce.

Tym razem odpuściłam, zapał mi minął w momencie, gdy upiekły mi się pomidory i na nich rozlała mi się pyszna #burrata. Ale może komuś ten pomysł umili grudzień? 
Psst, po wpisaniu w Google „aniamaluje+Bari” wyskoczy fajny plan mojego wyjazdu z 2017 ;)
Psst 2! W przypiętych relacjach kod na stówkę na nocleg via Airbnb ;) ⭐️⭐️⭐️Gdybyś mógł, mogła, teleportować się teraz w dowolne miejsce na całej planecie, które byś wybrał/a? ;) #

#podróże #girlswithgluten #pizza🍕 #pizzalovers #italia #bari #włochy #podróżemałeiduże #girlswhotravel #aniamaluje

Tak jakoś wyszło, że co...

Poznałam ostatnio super sposób na produktywność! Nie pamiętam kiedy z takim zapałem realizowałam swoje zadania😀. @magdalena_komsta zdradziła mi super sposób na motywację - jeśli nie zrobię tego, co sobie założyłam, będę musiała wpłacić jakąś kwotę na organizację będąca światopoglądowo na przeciwnym biegunie co ja. Np. Ordo  Iuris.
Działa jak złoto! Nawet jak mi się nie chceeee to myślę sobie - o nie, muszę to zrobić, nie dam sobie psychicznie rady z myślą, że ich wspieram! 
Dodatkowo kupiłam sobie nagrodę w postaci biletów do Azji. Myśl o cudownym, wilgotnym powietrzu napawa mnie takim optymizmem, że aż chce się pracować!

Także jeśli masz problem z pisaniem magisterki albo czymś w tym stylu - pomyśl o metodzie Magdy, jest doskonale skuteczna!

#podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #travelgirl #czerwonasukienka #szczerze_pisząc #motywacja #reddress #palmy #karaiby #gwadelupa

Poznałam ostatnio super sposób na...

W gimnazjum rodzice nie kupili koledze zeszytu ćwiczeń, więc skserował kilka stron, by odrobić zadanie domowe. Ku mojemu zdziwieniu dostał jedynkę za „nieprzygotowanie do lekcji”. Miał zadanie!!! Nie lubiliśmy się wtedy, chyba pierwszego dnia nazwał mnie kujonem i deską, ale tak wkurzyła mnie postawa nauczycielki, że zaczęłam się z nią wykłócać o to, czy jest normalna i kolegi bronić. Odrobił to durne zadanie! Nie było jego winą, że rodzice nie zapewnili mu podstaw, a chodziłam do klasy z uczniami z okolic mocno „defaworyzowanych”, jak to się ładnie nazywa. Miałam lipę u tej nauczycielki, ale nie żałuję!

Uwielbiam tworzyć materiały o prawach ucznia. Szczególnie w takich małych mieścinach jak moje (nauczyciele są często radnymi!) władza bywa nadużywana. 
Dlatego za każdym razem, gdy pisze do mnie uczeń z prośbą o pomoc w jakiejś sytuacji, czuję się jak na tym zdjęciu z Salerno pod Neapolem!

Uwielbiam to, że nie dają się zbyć. Że pytają o to, co w statucie szkoły.
Czy statut może być niezgodny z prawem oświatowym. Gdzie zgłosić takiego nauczyciela i jak się bronić. 
Nikt nie zwraca się do mnie w wiadomościach z takim szacunkiem jak uczniowie! Podczas gdy dorosłym zdarza się napisać coś w stylu „siema, widzę ze dużo podróżujesz, znajdziesz mi loty i noclegi do 2500 do Tajlandii? odp dzisiaj”, uczniowie piszą „obejrzałam pani filmy, przeczytałam statut szkoły, ale wciąż nie wiem. Byłoby mi bardzo miło, gdyby pani podpowiedziała, ale zrozumiem jeśli nie znajdzie pani czasu”

Eksperci gadają O młodzieży, ale nie Z młodzieżą. Słabe! Ja uwielbiam tych pyskatych, tych walczących o swoje. Widzę w nich cząstkę siebie.
Proszę, nie zgubcie tego! Tego podejścia, że jak nie drzwiami, to oknem. Poczucia sprawczości i woli walki. To jest super cenne i ja Was za to uwielbiam. To są cechy ludzi, którzy sobie w życiu DADZĄ RADĘ! Wiem, że macie przez to przechlapane, ale ja jestem z Was na maksa dumna! Nie jestem w stanie odpowiedzieć na każda wiadomość (dlatego nagrywam filmy dla wielu), ale każda ogromnie mnie cieszy. 
A jak bronicie rodzeństwa czy słabszych kolegów to już w ogóle szacun MAX!!! Błagam, nie zgubcie tego. Bądźcie asertywni♥️
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże

W gimnazjum rodzice nie kupili...

Gdy Freddie Mercury zapuścił wąsy, fani masowo wysyłali mu maszynki do golenia, bo nie mogli tego zaakceptować. Z całym szacunkiem - kiepscy fani! Jak kogoś kochasz i szanujesz, to pozwalasz mu się rozwijać, zmieniać, być sobą. Całe szczęście, że to nie był typek, który robi coś by się przypodobać innym! Moje automatyczne skojarzenie to biała koszulka „żonobijka”, jeansy i ten wąs. Opcjonalnie - żółta kurtka. Iconic!

Dzisiaj, tylko 28 lat temu umarł Freddie Mercury, ale nie legenda. Powiedzieć, że uwielbiam gościa to mało. Jego portret to jedyny święty obrazek jaki mam w domu. Towarzyszył mi w wielu momentach życia. To „Don’t stop me now” (i’m having such a good time, I’m having a ball) lądowało na moich słuchawkach gdy koleżanki z roku prześcigały się w licytacji jak bardzo która nie umie na egzamin, a ja nie chciałam tego słuchać i przejmować ich nastroju. Podniosłe momenty? „we are the champions”. Sytuacja, w której pomogli mi przyjaciele? „Friends will be friends”. Nawet tak sobie ustaliłam kiedyś playlistę dk biegania, żeby w momencie kryzysu słyszeć walkę podmiotu lirycznego w „Bohemian Rhapsody”. Serio! 
Robiąc kiedyś  to zdjęcie miałam super dzień. Czułam się świetnie, wcześniej wszystko mi fajnie powychodziło, czułam się na maksa odprężona i zrelaksowana i dokładnie pamiętam, że krzątałam się po mieszkaniu nucąc „It’s a kind of magic”.
Dzięki Freddie za wszystko, co wniosłeś do mojego życia!
#freddiemercury #rocznica #aniamaluje #blogerka #relaks #chill #monstera #niedziela #rocznica

Gdy Freddie Mercury zapuścił wąsy,...

Masz piosenkę, która wywołuje na Twoim ciele ciary? Ale takie serio? U mnie to jest „Walking in Memphis” w wykonaniu Cher. Nigdy nie byłam w Memphis, ale słyszę jej głos jak to śpiewa, gdy widzę to randomowe zdjęcie z Sycylii. 
Gdybym miała wybrać ulubiony kobiecy głos - Cher wygrała wszystko. Z męskich do tego stanu doprowadza mnie Freddie Mercury.

Czeka mnie jutro kilka godzin w pociągu, podsyłajcie swoje tytuły piosenek wywołujących dreszcze, bo robię sobie taką „power playlistę” - zamierzam w tym pociągu napisać coś dłuższego i potrzebuję nowych bodźców!

Więc... czyj głos wywołuje w Tobie dreszcze? Poproszę tytuły!
#podróże #podróżemałeiduże #sycylia #sicily #katania #aniapodróżuje #wakacje #blogerka #włochy #italia #italy🇮🇹 #italy

Masz piosenkę, która wywołuje na...

Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak  często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie.  #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Odrzuciła faceta, więc odciął jej cycki [TYGODNIK]

autor Posted on

Ależ mam cudowny dzień! Zjadłam przepyszne jedzenie w 100% realizując swoje okresowe zachcianki a potem okazało się, że w biedronce jest moja ukochana burrata, którą bezwstydnie zjadłam z pieczonymi pomidorkami i rukolą. Jest coś pięknie perwersyjnego w wypływającym miękkim wnętrzu tego sera, który rozpływa się po całym talerzu. Z tego samego powodu uwielbiam wypływające, kremowe żółtko. Ech, wychodzi na to, że chyba wciąż jestem myślami w obłędnie pysznej Gruzji! Tam jedzenie jest doświadczeniem pieszczącym wszystkie zmysły.

No właśnie. Trochę mi się w krótkim czasie nazbierało. Odessa (jedno z moich największych pozytywnych zaskoczeń! Zobacz: Jak zorganizować wyjazd do Odessy), chwilę później przepiękny Budapeszt, potem północna Tunezja i teraz intensywne 10 dni w Gruzji. Z każdej z tych podróży przywiozłam nowe doświadczenia, kolejne pozycje na liście książek do przeczytania i nowe znajomości, ale też stęskniłam za siedzeniem na tyłku!

Byłam też cholernie zmęczona. Kocham możliwość pracy zdalnej i to, że pracuję skąd tylko chcę, ale praca kreatywna nad długim projektem ma to do siebie, że ciężko mieć głowę na wakacjach. Dlatego teraz, gdy skończyłam coś dużego, postanowiłam zrobić sobie przerwę od pracy i mocno ograniczyć social media (godzina dziennie na instagram!) oraz bloga. 8 dni bez tekstu to chyba jakiś rekord!

Dzisiaj aż mnie nosi, żebym powyrzucała z głowy wszystkie te drobne myśli, które w niej siedzą. Np. tą, że jedzenie w Gruzji jest czynnością tak szalenie zmysłową i dającą satysfakcję na różnych poziomach, że byłam w gastro raju. Np. takie chinkali z serem sulguni. Pierożki są obłędnie gładkie i przyjemne w strukturze. Trzeba złapać za ogonek, odgryźć kawałek ciasta i wyssać soczystą, słoną zawartość. To prawie jak całowanie się z pierożkiem! Jestem pewna, że jedzenie tego przy użyciu noża i widelca, odarłoby doświadczenie z całej magii i jakiejś takiej zmysłowości, która wpisana jest w gruzińskie jedzenie. Poza tym krówki i bawolice w Gruzji są przeszczęśliwe!

Chaczapuri z serem, a po prawej krówki, które spowodowały mały korek 😉

Mam też super dzień, bo klient, którego bardzo lubię i wierzę w jego produkt całym serduszkiem jest tak zadowolony z mojej pracy, że bez żadnych prób negocjowania zamówił u mnie kolejne “dzieła” za bardzo fajną stawkę i zostałam zaproszona na lampkę prosecco, szampana (czy co to tam było) dla uczczenia sukcesu. Zadowoleni, powracający klienci to jedna z najmilszych rzeczy. Wierzcie mi. Z przyjemnością wybiorę się uczcić ten sukces!

Zanim przejdę do Waszej ulubionej części, czyli linków i ciekawych znalezisk z tygodnia, jeszcze jedna mała historia o moim nieogarnięciu życiowym. Nigdy nie zawalam terminów i pierwszy raz popełniłam tak bardzo lamerski błąd. Nagrałam z pomocą Marysi i Bartka film z kulinarnymi wspomnieniami z Azji. Chciałam go zmontować sama w krótkim okienku czasowym między jedną podróżą a drugą, ale mój sprzęt odmówił współpracy i zrobiła to za mnie najlepsza Marysia (ta, która narysowała mi na urodziny “mój alfabet”:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Prezent. Podobał się. I fajnie.

Post udostępniony przez Make My Place (@makemyplace)

Dostałam link na wetransfer, wysłałam klientowi do akceptacji i pojechałam do Gruzji.Przychodzi dzień publikacji a ja orientuję się, że nie ściągnęłam filmu a link wygasł (!). Całe szczęście, że Marysia nie usunęła zmontowanego pliku z komputera bo bym się chyba rozpłakała ze swojej głupoty. Nigdy, przenigdy nie zawaliłam terminu i nie popełniłam tak amatorskiego błędu! Cały czas myślami byłam gdzieś przy realizacji dużego zlecenia na copy, które wisiało mi nad głową. To chyba najlepszy dowód, że potrzebuję urlopu od pracy. Bo niestety wszystkie moje wyjazdy ostatnio (poza Odessą!) to workation. A może “pracacje”? 🙂
Anyway – miło będzie jak zobaczycie jak jem tego pająka w Azji!

Te sosy stir fry z Blue Dragon są naprawdę pyszne, aż podskoczyłam z radości widząc je dzisiaj w biedronce i kupiłam sobie zapas sweet&sour na który aktualnie mam fazę. Jakiś ryż albo azjatycki makaron, kurczak/tofu, warzywka (lub mieszanka chińska) i jest szybki obiad w kilka minut. Kocham gotować, ale jakoś chwilowo nie mam na to na nastroju. Jestem w fazie nadrabiania wszystkich zaległości towarzyskich, które narobiły mi się przez podróżowanie i chodzę ze znajomymi po knajpach, więc w domu jakaś szamka na szybko dobrze się sprawdza.

Dobra, to ja te linki tygodnia wrzucę, ok?

Oglądacie czasem “Classical Art memes” albo po prostu stare obrazy i macie czasami takie DAFUQ?!
No więc ja miałam widząc ten obraz. Przedstawia świętą Agatę Sycylisjką, która postanowiła żyć w dziewictwie i odrzuciła rękę namiestnika. Gdy nastał czas prześladowań chrześcijan, ten w akcie zemsty za zranione ego kazał ją torturować i odciąć piersi. To w skrócie, cała historia na wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Agata_Sycylijska

Piszę o tym, bo zamieściłam niedawno tekst o tym, dlaczego chodzę bez stanika i nie zamierzam przestać.

Zawsze w takich sytuacjach pojawia się nieśmiertelne “wystarczy się zakryć a nie będzie komentarzy”. Mi one wiszą (chyba, że mam zły dzień, PMS czy coś), ale podam wam ciekawy przykład na to, że ubranie nie ma znaczenia!

Także tak! To dobry moment na kolejną przypominajkę o tym, żeby nie pytać kobiet, które były ofiarami gwałtów o strój, jaki miały na sobie, bo jak pokazuje projekt “guilty clothes“, strój nie ma nic do tego. Warto zerknąć!

Wandalizm jest zły, jasne, ale znalazłam przykłady zamalowywania sowieckich pomników, które bardzo mi się podobają. Więcej na Bored panda: https://www.boredpanda.com/bulgarians-vandalizing-soviet-army-monument-sofia/

Na blogu i kanale poruszyłam też temat złego przygotowania polskich szkół na temat miesiączki u uczennic. Dla mnie to jest skandaliczne, że w kabinach często nie ma koszy (!)

Polecam też artykuł o dopracowywaniu nowej technologii służącej do… odczytywania myśli. Black Mirror jest coraz bliżej!

O, i jeszcze lepszy artykuł Piotra Buckiego o tym, dlaczego niektórzy w tostach i jajecznicy widzą twarz Jezusa albo Matki Boskiej . Otwierające oczy!

Na deser mam dla was soczysty link z najlepszymi rzeczami z Aliexpress. Warto się zainteresować, bo trwa festiwal obniżek i wyprzedaży.

Zostawiam Was z dwoma filmami. Jeden tłumaczy turecką inwazję na Syrię (pokochałam ten kanał na Youtube!)

A drugi jest na rozluźnienie, bo mnie rozbawił 🙂

Wszystkiego pięknego! Nie wiem ile potrwa mój internetowy detoks, dzisiaj miałam ochotę pozbyć się kilku myśli z głowy i stowrzyć tabloidowy, ale nie click-baitowy tytuł, bo obietnicę spełnia. Buziak!

Uściski, Ania

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
z-dusza.plOla Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ola
Gość

Aniu, a napisałabyś jakiś tekst o wyprawie do Budapesztu? Całym sercem pragnę pojechać w wakacje i chętnie dowiedziałabym się, co polecasz zobaczyć.
Pozdrawiam!

z-dusza.pl
Gość

O piersiach Agaty dowiedziałam się podczas pobytu na Sycylii, gdzie są to bardzo popularne desery w wiadomym kształcie… Jak zwykle po tygodniku u Ciebie – milion nowo otwartych kart do przejrzenia 😉

Previous
Jeszcze jeden powód dla którego chodzę bez stanika
Odrzuciła faceta, więc odciął jej cycki [TYGODNIK]