Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt  i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z  stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić  złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje  obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Zasada, która niesamowicie poprawiła moje relacje z ludźmi

pink beret, gray grey faux fur, black booties, beige tote, winter 2014/2015 style


    Dzisiejszy tekst dotyczy pewnej banalnej (choć trudnej w realizacji) zasady, która pomaga osiągnąć dużo wyższy skill w relacjach międzyludzkich. Jest oczywistą oczywistością, ale czy znacie kogoś, kto ZAWSZE się do niej stosuje? Bo ja nie… i sama wciąż nad tym pracuję, bo cóż – zdarza się. Czym jest ta tajemna zasada?
Są słowa, których wypowiadanie jest pozbawione sensu. Daje nam chwilową przewagę i władzę w rozmowie, ale jednocześnie sprawia, że relacja coraz bardziej się ochładza. Oprócz pewnego okropnego zdania, którego nie warto wypowiadać, jest też inna technika stosowana niestety nagminnie.

Wypominanie.


   Miałam ostatnio problem ze zrozumieniem motywów zachowania pewnej dziewczynki z którą pracuję. Moja praca dotyczyła raczej jej problemów w rozumieniu matematyki, ale szybko rozszerzył mi się obszar działania. 

Okazało się, że nie ma żadnej motywacji do wracania o ustalonej porze, bo mama zawsze jej wypomina, że kiedyś się spóźniła. Za każdym razem gdy chciała gdzieś wyjść, słyszała tę samą śpiewkę – że nie można jej ufać i sratatata. Wiecie, wszyscy reagujemy alergią na te słowa. Strasznie denerwowało ją to, że chociaż poniosła już kiedyś konsekwencje swojego czynu, to chociaż teraz przestrzega zasad – wciąż jest za niego “karana” na nowo. Sprytnie wykombinowała więc, że może się spóźniać, bo i tak mama jej to wypomina.

Bystra, prawda?

Przestrzega zasad -> słyszy kazanie. Nie przestrzega zasad -> też słyszy kazanie. Wniosek : nie opłaca się przestrzegać zasad. Całkiem logiczne, jak na dziewczynkę, której słabo szło z matmy :)).


Kto z nas lubi sytuację, kiedy ktoś wygrzebuje dawno zamkniętą sprawę, czyniąc z niej broń ciężkiego kalibru? Wypomina, że ty to na pewno nie zrobisz dobrze zakupów, bo kiedyś zapomniałeś o proszku do pieczenia. Albo wyciąga inne, brzydkie sprawy.


Nauczyłam się, że warto w życiu stosować zasadę czystej karty. Jeśli ktoś poniósł konsekwencje swojego czynu czy jakąś karę, to z chwilą jej wykonania sprawa jest zamknięta i ma czyste konto. Ciągłe wypominanie obniża morale i powoduje frustrację.

Nie znaczy to jednak, że  zapominam. Po prostu unikam wypominania. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że znowu będę robić prezentację w grupie z kimś, kto kiedyś mnie zawiódł 😉 Ale jeśli z jakiegoś powodu cenię daną osobę, poniosła już konsekwencje i “przegadaliśmy” szczerze sprawę, to ją zamykamy. I żyje się lżej.

Przyznam, że dużo łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale staram się pilnować i powoli wchodzi mi to w krew. 🙂


________

Jest jeszcze jeden aspekt “czystej karty”, o którym zapomniałam. Po “rozliczeniu” danego czynu nie oczekujmy  ciągłej wdzięczności. Proszę, bądźmy dorośli :). Moja babcia zwykła mi wypominać, że w 94′ zrobiła mi na drutach sweter. Super, miałam 3 lata, czy to oznacza, że mam całować ją po rękach każdego dnia?

Jeśli pożyczyłaś koleżance notatki, ona dała Ci za to czekoladę i podziękowała, to nie oczekuj wzajemności w nieskończoność. Serio. Zamykamy sprawy i żyje się lżej 🙂

Nie lubię sytuacji, kiedy wyświadczona mi przysługa staje się wielkim ciężarem i ciągnie się w nieskończoność. Kiedyś znajoma zaoferowała mi pomoc w banalnej sprawie. Bardzo mi pomogła, więc szybko szukałam okazji do zrewanżowania się. Zrobiłam to z nawiązką.

Tylko co z tego, skoro za każdym razem gdy nie mogłam się z nią spotkać, bo robiłam coś ważniejszego słyszałam “a ja ci pomogłam z…”. Ileż można oczekiwać wdzięczności za jedną rzecz?

Akcja- reakcja-czysta karta.

I żyje się lżej 🙂


A niżej zdjęcia z niedzielnego spaceru. Nic tak nie grzeje jak filcowy beret 😉 

Różowy beret, szare futerko, czarne botki, beżowa torebka, zima 2014/2015

pink beret, gray grey faux fur, black booties, beige tote, winter 2014/2015 style


pink beret, gray grey faux fur, black booties, beige tote, winter 2014/2015 style

BERET: ALLEGRO, SZTUCZNE FUTERKO : LIPSY LONDON, JEANSY : DENIM&CO BOTKI: KLIK, TOREBKA: JANE SHILTON/TK MAXX 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

Follow on Bloglovin
Uściski, Ania

98
Dodaj komentarz

avatar
46 Comment threads
52 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowySzczypta MagiiAniamalujeOlfaktoriaWisia02 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz rację, to obniża morale ale… sama też święta nie jestem i wypominam.:(

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo ładnie wyglądasz Aniu! 🙂

Pozytywna28
Gość

Jakie to jest prawdziwe 😀 czas zacząć zmieniać postępowanie i najlepiej jeszcze poinstruować innych 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja tam ludziom nie wypominam. I nie rozumiem, dlaczego ludzie tak robią. Przecież jeśli ktoś sprawi nam przykrość/zezłości nas to odnosimy się do tej danej sytuacji, tak? Znaczy się ja tak mam… Wydaje mi się to oczywiste,a jednocześnie nielogiczne jest wracanie do tego, co było, skoro to już BYŁO.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Podziwiam, że jesteś w stanie unieść tyle w tej wielkiej torbie.
Nie wypominam, bo nie lubię jak ktoś mi wypomina, niestety wypominaczy jest całkiem sporo.
Szczęśliwego nowego roku i dużo szczęścia! Dzięki, że jesteś. 🙂

Ania Kania
Gość

3 nagłówek bloga w przeciągu paru dni 😉 Ale ten wydaje mi się najlepszy 🙂 Mam dokładnie taki sam problem z moimi rodzicami (chociaż już nie jestem małą dziewczynką). Uwielbiają wypominać mi przeszłość, ale już się przyzwyczaiłam, bo wiem, że ich nie przegadam. Ja sama łatwo wybaczam, nie jestem pamiętliwa, dlatego nie zdarza mi się wypominać komuś przeszłości. Wynika to z tego, że lubię mieć dobry humor, a pamiętając o tych przykrościach psuję go sobie. Chociaż wiadomo, że są takie rzeczy, które ciągle gdzieś tam siedzą z tyłu głowy.

Kinga Kornacka
Gość

Ja widzialm jeden i też twierdzę, że ten lepszy.
A u mnie rodzina wypomina sobie coś nawet często, ale zwykle jednak jest to w formie żartu. I choć czasem może zaboleć, to wiadomo, że nie takie były intencje 😉

Jan Kowalski
Gość

Nogami i rękoma się pod tym pospisuję! :)) Też staram się tę zasadę stosować 🙂

Polowanie na zdrowie
Gość

Zgadzam się z Tobą w całości, ale z silnym zaznaczeniem na to, że O ILE PONIÓSŁ KONSEKWENCJE i WYCIĄGNĄŁ WNIOSKI z tego.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aniu, Aniu, wyglądasz w tym zestawieniu jak ruska baba z bazaru! :d i (liczę, że masz dystans do siebie i się nie obrazisz, a ja obiecuję, że już Ci tego nie wypomnę 😉 )

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie chodzi o futerko 😉 tylko o beret z futerkiem. Nieważne że trendy kolor beretu neon róż tylko o to zestawienie, takie przewidywalne. futro z czapką w sportowym stylu z pomponem albo dlugimi sznurkami warkoczami dałoby zupełnie ciekawszy wygląd, niebanalny. A tak to wiesz 😉 wzbudza uśmieszek, aeeele co tam, przyzwyczailiśmy się do takich zdjęć, ile ludzi tyle opinii, a uśmieszek pozostaje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale głupota, to właśnie świetnie do Ani pasuje! Nudne,proste i przewidywalne zestawy w stylu Kasi Tusk, klasyka jak u Raspberry and Red czy pastele Styloly nie pasowałyby Ani wcale. Ona jest taka szalona, niepokorna, trochę nawet idzie pod prąd i bardzo jej takie drobne szaleństwa pasują. Dla mnie strzał w dziesiątkę!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo ładnie wyglądasz Aniu! 🙂
(dodaję jeszcze raz, bo wcześniej wpisałam w złym miejscu 😉

Katsunetka
Gość

Akurat idealnie pasuje do sytuacji, która mnie ostatnio spotkała. Cały czas nie wiem jak sobie z nią poradzić. Wniosków oczywiście ta osoba nie wyciągnęła, ale też i konsekwencji nie było dla niej za zachowanie. Mam taki mętlik w głowie i nie wiem czy powinnam jeszcze do tego wracać czy jednak już dać czystą kartę. Chociaż cały czas boli to co mi w nerwach powiedziała i przypisała słowa, których nie wypowiedziałam plus za to nie przeprosiła, a tym bardziej nie wyjaśniła.

Marta
Gość

W takiej sytuacji moim zdaniem dajesz czystą kartę, ale jesteś mądrzejsza na przyszłość. Przykładowo, coś bardzo prozaicznego, ale z moich licealnych doświadczeń 🙂 Koleżanka pożycza od Ciebie sukienkę, oddaje świadomie z dziurą bez słowa przeprosin. Żadne słowa już sukienki nie naprawią, ale następnym razem po prostu nie pożyczasz, tym razem Ty bez słowa wyjaśnień, ale koleżanka wie dlaczego 🙂 I tak analogicznie w każdej sytuacji. Na mnie też kiedyś koleżanka w nerwach nakrzyczała, gdy pokłóciła się z drugą koleżanką, a najgorsze było to, że chciałam załagodzić sytuację wiedząc, że ta pierwsza ma bardzo zły dzień, więc nerwy miały swoje podłoże.… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zalezy, jaka to osoba. jeśli bliska lub taka, z którą masz regularnie styczność, to ja bym porozmawiała i wyjaśniła. Komunikacja to podstawa dobrych związków i relacji.

marissa
Gość

bardzo słuszne rozumowanie dzieciaka 🙂 zresztą, kto by tak nie zareagował?
rozumiem, że jeśli ktoś robi nieprzyjemne pierwsze wrażenie, to świadomie, czy nie – go oceniamy. Ale zawsze warto dać komuś kolejną szansę i zobaczyć, jaki jest i czy była to tylko jednorazowa wpadka.

http://pretty-perfection.blogspot.com/

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Boskie futerko, przygranęłabym 🙂
Chyba trochę schudłaś na twarzy, mam nadzieję, że ze zdrowiem ok…

Marta Malina
Gość

Jeżeli jesteśmy w stanie wybaczyć, to nie powinniśmy już wypominać i drążyć. To mija się z celem.
Futerko przepiękne:) pozdrawiam

Farizah (Kobieta z Filiżanką kawy...)
Gość

Moja mama do dziś wypomina mi że nie poszła do pracy jak byłam mała bo nie tolerowałam przedszkola… i pierdyliard innych rzeczy. Jak sie to słyczy przez 16-17 lat non stop to siada na psychice. Na szczęście juz to olewam 😛

Farizah (Kobieta z Filiżanką kawy...)
Gość

o tak gdyby nie ja to by poszła na studia, gdyby nie ja to coś tam bla bla bla 🙂 mimo że mam dwóch starszych braci. Tak to jest jak się robi dzieciaka z wpady 😛 ale przynajmniej wiem jakich błędów nie popełniać w przyszłości w stosunku do syna 🙂

magdahom
Gość

Wybacz, że to powiem, ale ta torebka jest… koszmarna!!! przede wszystkim kolor… z jednej strony nijaki, a z drugiej w połączeniu z designem i materiałem – jak z najgorszego bazaru :/

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A to nie jest ta torebka http://2.bp.blogspot.com/-vQX6mV9tow8/VE0RTkcdDMI/AAAAAAAAUxo/xQ6glWOdI1Q/s1600/IMG_1751-horz.jpg ,tylko trochę przepakowana? Kolor jest oryginalny i ciekawy, dla mnie na plus. Mam dość wszechobecnych czarnych torebek, które niby do wszystkie go pasują, a przy jasnych ubraniach wyglądają ciężko i topornie. Alternatywa tylko w równie nudnym i do bólu popularnym karmelowym brązie, ile można? Czekam,aż projektanci wymyśla coś nowego 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Torebka prześliczna

Marta Wójcik
Gość

Bardzo przydatne, postaram sie dostosowac:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo życiowe hehe 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aha, no to ja chciałabym zwrócić uwagę na coś tak małego, że pewnie nie zostanie dostrzeżone…;)"Skill" pomiędzy slowami jezyka polskiego? Brzmi tam co najmniej dziwnie, niedopasowane jakby wpadło przypadkiem, przelotem i uwięzło. Użycie słowa "umięjętność" nie jest przecież pospolite ani prostackie, żenujące czy żałośnie polskie… (sorry, nie jestem aż taką patriotką sztywniarą) W języku polskim skill nie przyjmie sie tak jak lajk, którym operują nawet starsi, którzy chcą być na czasie w rozmowach z młodzieża i wszyscy wiedzą czym to ten lajk jest i z czym się je, risercz też się nie przyjął brzmią nieswojo i niech sobie pozostaną domeną… Czytaj więcej »

Barbara
Gość

Nie ważne, czy nieswojo, czy się przyjął. Użycie wyrazu obcego w momencie, kiedy istnieje odpowiednik polski, jest po prostu błędem 🙂 . Na blogach tego nie wyłapuję, bo traktuję je jako luźną formę, ale na co dzień, np. w telewizji, wołam o pomstę do nieba z powodu takich skilli 😀

Barbara
Gość

Nadmienię jeszcze, iż warto zauważyć, że Ania zaznaczyła to słowo kursywą, co mi, jako odbiorcy, też pokazuje, aby podejść do niego z dystansem 🙂

szczurnięta
Gość

Myślę, że Ania się już kiedyś do tego odnosiła 🙂 O, nawet link mam : https://www.aniamaluje.com/2013/11/dlaczego-gwace-jezyk.html

paranoJa
Gość

A co z zasadą, że jeśli ktoś zrobił coś raz, zrobi po raz kolejny? 😉

Barbara
Gość

Myślę, że nie ma zastosowania w przypadku osób, które dopiero się uczą, jak żyć 🙂 . Co innego dzieci, co innego dorosły facet (to powiedzenie zawsze kojarzy mi się ze zdradą 😛 ) . Mówi się niby, że uczymy się przez całe życie, ale niestety niektóre osobniki zaprzestały tego dosyć wcześnie.
Spełnienia marzeń w 2015! 🙂

Barbara
Gość

Aniu, ja też bym nie potrafiła, to było tylko takie luźne skojarzenie, bo nie raz widuję to powiedzenie właśnie w tym kontekście 🙂 .

Anita Daniel
Gość

mam taki sam beret, tylko, że z SH! 😀 i uwielbiam go! mam jeszcze biały i czarny, również z SH

Gabrysia
Gość

Zupełnie nie pomyślałabym, że ten beret jest filcowy. Nigdy bym takiego nie załozyła, lecz moich osądów oczywiście nie posłuchasz, bo to Twoja głowa (uśmiech). Oststnio coś o wypominaniu wspomniała mi moja psychoterapeutka. A właściwie dała karty do przeczytania na temat kłótniach w związkach. Wypominanie to najczęstszy problem w nich, i kłótnie są przez to dłuższe i bardziej bolesne. To coś strasznego. Tylko aby przestać wypominać trzeba dać odejść przeszłości. A to jest chyba najtrudniejsze i od tego trzeba zacząć "przemiane".

Healthy Life Connoisseur- martynika
Gość

Pamiętliwość jest okropna, trzeba z nią walczyć, bo do niczego nie prowadzi:)

Niedopowiedziane
Gość

Nie odnajduję się w tym szablonie,tamten był dużo bardziej przejrzysty. Tutaj jest strasznie szeroko,ciężko się czyta.
Co do wpisu-ja staram się tę zasadę stosować,co prawda ograniczone zaufanie,ale nie wypominanie. Gorzej z otaczającymi mnie ludźmi.

Baskuul
Gość

pięknie ♥

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aniu znasz może jakiś sposób żeby się nie dać wyprowadzić z równowagi? Jestem osobą bardzo spokojną, nie mam problemu w kontaktach z ludźmi, ale moja siostra potrafi mnie wyprowadzić z równowagi do tego stopnia, że po prostu dostaję szału. Nie chcę już nawet dłużej analizować jej motywów, zawsze doskonale wie co powiedzieć albo zrobić żebym się zdenerwowała. Wiem, że to co mówi lub robi powinno po mnie spływać jak po kaczce, ale nie tak nie jest, juz zauważam tego skutki stresu. Przepraszam, że obarczam Cię swoimi problemami, ale jesteś osobą którą cenię i której rady są mi często przydatne (taaak,… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A oprócz tego jak już uspokoisz się, opanujesz emocje, możesz popatrzeć na nią wzrokiem bez podtekstów, tak z troską i zaangażowaniem, zatrzymać tę chwilę i zapytać spokojnym tonem "czy mogę ci w czymś pomóc?" po prostu skierować uwagę na nią samą, sprowadzić na ziemię, na bank zmaga się z czymś trudnym, odwraca uwagę od własnych trudności złośliwościami na innych osobach.
Niki

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję 🙂

Kosmetyczny Zapaleniec
Gość

Co do zasady, to pewnie masz rację. Aktualnie też mam pewną sprawę sprzed kilku miesięcy z moim facetem, która tak mnie męczy, że jak tylko mam kiepski humor, to mu ją wypominam i próbuję mu tym "dokopać". Strasznie to głupie, wiedziałam o tym przed przeczytaniem Twojego posta, ale teraz postanowiłam stanowczo zapomnieć o tym. A jeśli nie zapomnieć, to chociaż nie wypominać.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! 🙂

Patrycja Pazera
Gość

Pięknie wyglądasz. 🙂
Po przeczytaniu tytułu myślałam, że opiszesz jakiś banalny frazes w stylu: "nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" lub "nie krytykuj lecz staraj się zrozumieć". Pozytywne zaskoczenie. Postaram się wcielić zasadę czystej karty w moje życie – świąteczny czas to taki moment "odpuszczania win".;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

wiadomo- odpuścić i dać czystą kartę jest najlepiej bo i się nie dręczymy i humor lepszy, a przede wszystkim nie rozpamiętujemy bez sensu. Jednak co w sytuacji, gdy spostrzegamy, że jesteśmy tą stroną, która zawsze odpuszcza , wybacza, daje "drugą szansę" a strona przeciwna świetnie na tym wychodzi nie wyciągając większych konsekwencji? Nie mówię tu o jakiś ekstremalnych sytuacjach, ale takich codziennych, chociażby ze współlokatorkami czy w związku…

Seikatsu Yume
Gość

Nie cierpię różu, ale Tobie w nim ładnie.
Masz szczerą rację w tym poście. Muszę się postarać żeby nie wypominać podczas kłótni z rodzicami, bo zawsze kończy się to tak "Nie pyskuj mi tu" i zakaz na laptopa xd
Udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku! =]

bognyprogram
Gość

Też byłam nogą z matmy, a moja mama też wiecznie mi wypomina:D Jakaś moja mała, bratnia dusza żyje w odległym zakątku polski.

A i ten, wyglądasz super w tym korzucho-futerku! 🙂

Agnes J.
Gość

Wypominanie- co się stało, to się nie odstanie. Robią to ludzie, którzy lubią żyć w przeszłości, zamiast skupiać się na teraźniejszości i planować przyszłość.
Idealnie wpasowałabyś się w modę londyńską- futerka są wszechobecne.

Seldirima
Gość

Smutne 🙁 Mnie mama nadal wypomina pewne rzeczy "bo ty nigdy nie miałaś ambicji, już w szkole podstawowej…", "nigdy nie chciałaś się uczyć", "bo twoja była przyjaciółka K. to czy tamto" (dotyczy sytuacji sprzed 6-11 lat), "a na poprzednich studiach to to i to" (sytuacje sprzed 6-9 lat). Jeśli mi wypomina sytuacje sprzed kilkunastu lat, to jak w ogóle można na to sensownie zareagować? Rozumiem, że może to mieć czasem na celu WYPOMNIENIE mi analogicznej sytuacji z przeszłości, żebym teraz inaczej postąpiła, ale ja jakoś tego nie kupuję.

Patrycja Malinowska
Gość

Wyglądasz Aniu niesamowicie. A berecik pomimo, że nie lubię różu, pasuje Ci jak ulał. A i muszę pochwalić nagłówek bloga. Prosty czytelny i bardzo ładny 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kurczę, ja wypominam przy wielu kłótniach 🙁 ale jest tak wiele do wypominania, tyle mam żalu, że chyba nie dam rady przestać.. może kwestia tego, że mój chłopak nie poniósł właściwie kary za wypominane rzeczy..? Szkoda mi czasem, nie chcę wypomnieć, ale czasem po prostu nie umiem… eh, słaby ze mnie człowiek ;p

Ania Abakercja
Gość

wypominam, ale tylko w myślach. jeżeli coś bardzo mnie zabolało albo bardzo się boję powtórki. i nie potrafię nad tym zapanować.

Róża Wigeland
Gość

Wybaczam, ale nie zapominam. W moim życiu działa to wyśmienicie.
Serdecznie pozdrawiam 🙂

Jeszcze Lepiej
Gość

W stosunku do innych ludzi jestem raczej wyrozumiała, nie wypominam, potrafię naprawdę dużo wybaczyć. Ale inaczej sytuacja ma się do mnie. Sobie wypominam mnóstwo rzeczy, sytuacji, nawet tych które nie są zależne ode mnie. Wiem , że musze zrozumieć jesli zrobiłam wszystko co mogłam i najlepiej jak wtedy potrafiłam, to widocznie porażka miała mnie czegoś nauczyc, ale z tym jest czasem ciężko 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czemu masz takie zapuchnięte oczy i twarz? Płakałaś?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czemu ja nie widze tego efektu? Tej rzekomo wychudzonej twarzy, jaka była taka jest, z okrągłymi policzkami, linii wyżłobionych ani dziur na niej nie ma… na zdj. z aplikacji do retuszu też są duże policzki a przecież to zdj. z ostatnich dni. Jesz za czterech… a jakbyś zaczęła jeść rozdzielnie? Czyli nie łączyć białka zwierzęcego (roślinne można) z węglowodanami typu ziemniaki, ryż chodzi o to, że one się trawią w różnym czasie i zaburza się trawienie, to co nie zdąży się strawić jest w takiej formie wydalane i nie przyswaja się z jelit, jelita też muszą być zdrowe z kosmkami,… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Anka, ja Cię podziwiać za cierpliwość do tych wszystkich ludzi, którzy na odległość mają dla Ciebie recepty na zdrowie, dietę i chcą decydować gdzie masz prawo kupować. Analizują czy schudłaś czy nie na podstawie zdjęć w futrze, jakby u każdego najpierw chudła twarz 😀 Bezgluten to ostatnio jakaś sekta głosząca jedyną prawdę objawiona, ten sam poziom co starsze panie zaczepiające matki na placach zabaw i uczące je jak wychowywać dzieci.Znam się z Ania ze szpitala i wkur*ia mnie za przeproszenie takie coś. Co wy o tym możecie wiedzieć?! Trzeba brać enzymy, bezgluten nie pomaga! http://www.mp.pl/artykuly/10074 tu przykład! Często porównuje z… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przepraszam za literowki, pisalam z telefonu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No wiesz co… źle mnie zrozumiałaś. nie jestem od nawracania. ale metodykę mam obcykaną. jesli obrana metoda nie skutkuje to się bierze na warsztat następną i tak do skutku. w dobrej wierze podsuwam bez wmawiania, już naprawdę nie musisz powtarzać tej samej formułki że nie chcesz o tym słyszeć, już to znam na pamięć, a kogoś innego może zachęcić. Ja właśnie lekko przytyłam, tak jak nie mogłam przez kilka lat, więc mam swój zamierzony sukces.
Pisać już nie zamierzam, skoro masz takie podejście… 😉 jedna komentująca z głowy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja również mam problem z wypominaniem, jednak staram się nad tym pracować 🙂 z drugiej strony jako dzieciak w podstawówce i gimnazjum (jestem w klasie maturalnej) robiłam mnóstwo głupich nieprzemyślanych rzeczy, których z perspektywy czasu żałuję i wstydzę się, jednak staram się nie powtarzać błędów jakie w tedy popełniałam w stosunku co do innych osób i pracować nad sobą, jednak opinia pozostała, bo po mimo tego że już minęło parę lat zmieniły się moje cele, ambicje i sposób w jaki postrzegam otoczenie i traktowanie innych osób, to ludzie z którymi kontakt się urwał wciąż wypominają mi błędy i nie tyle… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zwykle jeśli cokolwiek robimy to z własnego wyboru. Jeśli komuś pomagam to jest to mój wybór i nie oczekuje wdzięczności. I nie oczekuje, że mi też kiedyś pomoże. Bo to też może być jego wybór.
No a na wypominanie jest dobra "skleroza":-) Przydaje się taka "wybiórcza skleroza":-) Daje nam poczucie spokoju bo po co się zamęczać, że kiedyś ktoś gdzieś się spóźnił. Trzeba zwalniać pamięć na inne ciekawsze rzeczy:-)

Wisia02
Gość

Kurcze, ja chlopakowi przy niektorych sytuacjach wypominam cholernie glupia rzecz – nawalil sie na urodzinach swojej kuzynki, na ktorych nie znalam kompletnie nikogo i bawilam sie dobrze do czasu, az zaczal pic z rodzina i przestal mnie sluchac. Strasznie mnie tym zranil, bo niedosc ze czulam sie nie swojo, to zawiodlam sie na nim. Teraz przy okazji kazdej imprezy mu to wypominam, nie wiem czy na pewno moge mu zaufac. wiem ze nie powinnam tego robic i pewnie przesadzam ale taka juz jestem. Staram sie tego nie robic, jak widac za malo. Coz poczac?

Olfaktoria
Gość

Ania – różowy zawsze jest modny. Nie mów, że nie wiedziałaś! 😉 A ten Twój beret idealnie pasowałby do mojej strony 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tez to zrozumialam, ze nie warto trzymać urazy, wypominac, a warto wybaczac. Rzeczywiście poprawiają się wowczas relacje i sami lepiej się czujemy.Gratuluje Aniu bo w młodszym wieku to odkryłas niż ja. A Twoje futerko przypomina mi kurtkę, płaszczyk z dzieciństwa na który mówiło sie misiek:-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oj jak ja nie lubię wypominania i sama stosuję się do tego. Mój Mąż raz mnie bardzo zranił, nieważne o co chodzi, wybaczyłam, przegadaliśmy to, nauczyłam się ponownie mu ufać i nie wracamy do tego. Było, minęło. Po co wzajemnie się dręczyć? Mamy być szczęśliwi a nie toksyczni. Skoro nie można tego już i tak cofnąć i zmienić a zostało wybaczone to zapominamy o tym i nie wracamy w każdej kłótni " a bo ty kiedyś…" 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W prawie karnym zasada "czystej karty" nazywa się "zatarciem skazania" 😉
Pozdrawiam
Nebelwerfer

Szczypta Magii
Gość

Masz stuprocentową rację… I po twoim tekście wiem, że choruję na wypominanie. Widzę, że z biegiem czasu bardzo się to zmieniło (na lepsze) z czego jestem bardzo zadowolona ale chciałabym się tej wady pozbyć raz na zawsze. Dobrze mówisz, że ciągle wypominana rzecz skutkuje tylko i wyłącznie tym, że osoba którą "maltretujemy" wypominaniem przestaje się w ogóle starać poprawić swoje zachowanie.

Previous
Szybkie przekąski i drinki na imprezę. Przyjazne dla kobiet
Zasada, która niesamowicie poprawiła moje relacje z ludźmi