Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy myślałam, że już po zdjęciach i się odwróciłam. Jak zawsze!

Miałam ostatnio potężny kryzys życiowy zupełnie bez powodu. Okoliczności nadal są takie same, nic się nie zmieniło, ale kryzys minął. I myślę, że to całkiem normalne, mamy różne etapy w życiu i czasem człowiek ma ochotę zwinąć się w kulkę i płakać, a czasem tańczyć. Wyjątkowo zmieniłam podejście i zamiast za wszelką cenę próbować wyjść z tego dołka, zaczęłam obserwować swoje potrzeby i za nimi podążać. Godzina leżenia i myślenia o niczym, zamiast wstania rano? Okej! Comfort food w środku nocy? Proszę bardzo. Trzy godziny w wannie i czytanie bardzo głupiej książki? Oczywiście.
Zamiast za wszelką cenę próbować poprawić swój humor, płakałam gdy miałam ochotę i wkurzałam się, gdy miałam taką potrzebę. I ojeny, czasami dobrze jest jednak poddać się fali i po prostu się na niej unieść.

Zdjęcie; @patabloguje 
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis  #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka

Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy...

Te kropki przy mojej twarzy to komary.
Komary są najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami na świecie. Zabijają więcej ludzi niż rekiny, tygrysy, czy jadowite węże. Roznoszą malarię, dengę i wirusa Zika. Drugim największym mordercą jest człowiek. Pomijając już fakt, że mordujemy w imię „Boga” „granic” „honoru” siebie nawzajem urządzając krwawe wojny, to jeszcze jesteśmy pasożytem eksploatującym ziemię ponad miarę.

Ludziom, którzy z oszczędności i dla widoków kupili domy na wsi, śmierdzi nagle rzepak i domagają się, aby rolnicy zaprzestali uprawy. Usuwamy budki lęgowe dla Jerzyków, chociaż krzywdy nikomu nie robią. A jakieś dzbany na Mokotowie wytruły staw, bo żaby im skrzeczały i „rechot był nie do zniesienia”. O tym, że sami osiedlili się koło stawu i to był ich wybór już nie pomyśleli.

Chciałabym, żeby takie piękne widoki wciąż istniały za 20, 50 i 100 lat. Ten mały pies trzęsie się z radości jak może wytarzać się w trawie. My też tacy byliśmy, ze spodniami wiecznie zielonymi od wtartej w nie przy upadku trawy🌱
Co się nam stało?

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka #koszyk

Te kropki przy mojej twarzy...

Kiedyś miałam straszny ból tyłka o ludzi wychodzących na papierosa. Siedzenie długo w pomieszczeniu to dla mnie koszmar. Jak wychodzę z kina na powietrze, to czuję się jak ktoś, kto wyszedł z jaskini😅
O ile w gimnazjum i w liceum wychodziłam zawsze z palącymi znajomymi (sama nie palę) i praktycznie co przerwę byłam na powietrzu, o tyle później było z tym jakoś dziwniej.
W szkole to jedynie niektórzy nauczyciele brali mnie za palacza i patrzyli z pogardą.Ale jak uzasadnić wychodzenie gdy nie palisz?
Śmak, po prostu wychodziłam :D. A gdy ktoś mówił „ty palisz?” albo: „ale ty przecież nie palisz!” odpowiadałam „ale muszę się przewietrzyć”. I tyle! Nikt nie urwał mi głowy, nie krzyczał na mnie z powodu tych 5 minut co dwie godziny.

Zamiast pielęgnowania w sobie wkurzenia na innych, skupiłam się na sobie.
Wkurzało mnie za to poczucie, że pracując z ludźmi ktoś zawsze notuje skrzętnie w głowie jak często wychodzisz do toalety i unosi brew gdy odbierasz prywatny telefon. Nie czuję się dobrze w takiej atmosferze, jestem przerażona tym jak traktuje się pracowników w Polsce. Dlatego pracuję sobie jako freelancer na swoim.
Nigdy nie wyszło mi nic dobrego z tego pielęgnowania w głowie ukłucia „bo inni”.
I w ogóle to polecam książkę Helmuta Schoecka „Zawiść: źródło agresji, destrukcji i biedy”. Jest w niej masa socjologicznych ciekawostek i zrobiłam z niej całą masę notatek czytając za pierwszym razem. Bardzo otworzyła mi głowę!
#szczerze_pisząc #blogerka #czesc #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #kropki #sukienka #polkadots

Kiedyś miałam straszny ból tyłka...

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja potrzebowałam takiej. Czuję się lekko i świeżo!
#aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily  #blogerka #włosy #zmiana #fryzura #polkadots #sukienka #kropki #haircut

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja...

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję. Nawet nie fizycznie, to inny rodzaj zmęczenia. Zmęczenie mnogością decyzji do podjęcia i wyborów do dokonania. Zmęczenie ilością rzeczy, walczących każdego dnia o moją uwagę. 
Kiedyś nie rozumiałam ludzi latających na all inclusive, mówiących fryzjerowi „rób co chcesz” albo wybierających buty w pierwszym sklepie, bez porównania oferty w 10 innych. Dzisiaj rozumiem. 
Każdy czasami potrzebuje odpoczynku umysłowego.

#lavieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #darlingdaily #szczerze_pisząc #discoverunder50k

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję....

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj się więcej, wstawaj wcześniej, kładź się później.
Nie wiem jak wy, ale ja nie kupuję tego bullshitu. Mam pracę, którą uwielbiam - copywriterka daje mi mnóstwo satysfakcji, lubię poprawiać wyniki i czuć, że moja praca pomaga komuś zwiększyć sprzedaż albo zredukować czas spędzany na odpowiadaniu na pytania klientów, bo zgrabnie naskrobałam wyczerpujący opis. Ale też potrzebuję przerwy. Nie powinniśmy żyć w świecie, w którym pracujących ludzi często nie stać na samodzielne wynajęcia  mieszkania,  albo jedna wizyta u dentysty wpędza ich w długi. Jeden pełny etat powinien zapewniać pieniądze na godne życie.

Pamiętam jak kiedyś chciałam podkręcić kartę graficzną, by pograć w grę.
Pograłam. Chwilę.
Karta się spaliła.

Uczę się pracować mniej. Poleżeć brzuchem do góry. Zabrać książkę do parku. Odpoczywać. 
____
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj...

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg , bo są krzywe. najkrótsze sukienki jakie nosiłam były za kolano. No i głównie wybierałam spodnie.
To było głupie, wyrosłam z tego.
Ale wiele moich koleżanek wciąż jest na tym etapie. Nie założą latem szortów bo mają nogi: za blade, za chude, za grube, z cellulitem na który na pewno wszyscy będą patrzeć, z siniakami, pajączkami albo wuj wie co jeszcze. 
Kobietom zdarza się też odmówić spontanicznego wyjścia na basen czy nad jezioro, bo się nie wydepilowały.

Hmm, chodziłam ostatnio w krótkich sukienkach, chociaż nóg nie goliłam dwa tygodnie. Zazwyczaj co niedzielę sięgam po depilator, ale jakoś jedna mi wyleciała, a w kolejną jak miałam czas na ogarnianie siebie, to zrobiła się trzecia w nocy. Nie chciałam budzić sąsiadów bo depilator chodzi jak kosiarka.
Rok temu zrobiło mi się słabo i zaliczyłam glebę. Najpierw chodziłam z dwoma dorodnymi strupami na kolanach, potem z białymi śladami po nich. I też chodziłam w krótkich sukienkach, walić to. Może ze dwa razy jakiś Janusz skomentował, że chyba był awans w pracy, ale kto rządzi moim życiem, ja, czy strach przed spojrzeniami Januszy?😉 Nieważne jak wyglądają Twoje nogi, masz prawo chodzić w czym tylko chcesz. Czy masz 45 kg czy 145, czy nogi blade czy opalone, gładkie czy owłosione, paznokcie pomalowane czy nie. Nieważne, czy masz siniaki, pajączki, strupa, mnóstwo bąbli od komarów czy cellulit. To Twoje ciało.
Rób z nim co zechcesz! 🤗

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #wbutachbrilu

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg...

Kocham lato. Sporo rzeczy w nim mnie wkurza - komary i nagrzany beton, bo wycinka drzew pod nowy parking. Ale więcej zachwyca.
Zieleń. Polne kwiatki. Rumianek. Że kwitnie czarny bez, a syrop z bzu to najlepszy dodatek do lemoniady na świecie. Że rosną maki. I dmuchawce aż się proszą o zdmuchnięcie. Można nosić zwiewne sukienki. Najlepszy strój świata, majtki, sukienka, klapki i jesteś gotowa. Że można poczytać książkę w cieniu pod drzewem. Objadać się lodami i mówić, że to dla ochłody. Chodzić do kina plenerowego. Siedzieć nad Wisłą. Zajadać się mizerią. Albo truskawkami. 
Lada moment stanieje fasolka, i będę ją z lubością polewać bułką tartą na maśle. Przy obecnych cenach masła to będzie droższe niż kawałek schabu, ale to dla mnie smak lata. Tak samo jak kalafior.
Za co Ty kochasz lato? Tylko dobre rzeczy!
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Kocham lato. Sporo rzeczy w...

Widzicie to białe pudełko na zdjęciu? Zrobiłam sobie w Tunezji małą symulację i nie spakowałam kosmetyków. Kupiłam je na lotnisku i wcale nie wydałam na to ogromnej kwoty - ja zapłaciłam taniej niż w sieciowych drogeriach. Dużo taniej za porządny zestaw - róż, maskara, pomada do brwi i rozświetlacz zapłaciłam 113 zł zamiast rynkowej ceny 310. Chodźcie na bloga zobaczyć jak to zrobiłam ;) Rozwiewam tam też  kilka mitów związanych z podróżowaniem, w które zadziwiająco często ludzie wierzą oraz mam dla Was super zniżkę - 20% na zakupy w @aelia_duty_free_polska - idealna okazja by kupić taniej swój ulubiony podkład albo perfumy.

#Tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia #podróże #rabat #zakupy #kosmetyki #podróżemałeiduże #wakacje #sukienka #lato #girlsborntotravel #travelgirl 
Post we współpracy z @aelia_duty_free_polska 
Zdjęcie; @adriandmoch

Widzicie to białe pudełko na...

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków, kupiłam kilka przepysznych rzeczy. #szparagi i #pomidory (czekoladowe, moje ulubione!) skropione oliwą i przykre boczkiem pieką się właśnie w piekarniku. Z awokado zrobię przepyszne guacamole, które zjem z gruzińskim puri (na zdjęciu w papierowej torbie, do mojego woreczka na pieczywo się nie mieści). Jestem bardzo dumna z tych zakupów, bo dało się #bezplastiku i #zerowaste, chociaż kobiałka prawie mi się rozpadła w drodze ;). Ale jestem też przerażona kierunkiem, w którym zmierzamy. Ja miałam ogromny komfort, że mogłam czasowo pozwolić sobie na zakupy na bazarku. Że miałam też taki bazarek w rozsądnej odległości. Że nie byłam po pracy obładowana własnymi siatami, służbowym laptopem, na którym zabieram pracę do domu i torebką wypchaną pudełkiem w którym noszę lunch i butelką termiczną, więc miałam wolną rękę na kobiałkę. Że mam tyle przestrzeni w głowie, by dowiedzieć się trochę więcej o środowisku i działać, a nie zaprzątam myśli kalkulowaniem z którym rachunkiem bezpieczniej się spóźnić - czy lepiej mieć zaległości za prąd czy za telefon, bo akurat musiałam wydać pilnie na dentystę a nie miałam poduszki finansowej.
Ale i tak zaraz przyjdzie tu ktoś, kto nie pozwoli mi stawiać swoich małych kroczków i palcem wytknie 3 plastry boczku na szparagach albo zakup awokado, bo do jego produkcji zużywa się dużo wody.
Myślę, że z excela jasno wychodzi, że światu bardziej przyda się 100 osób ograniczających złe nawyki o 50%, niż 3 będące w 95% eko, ale osłabiające morale innych gdy tylko wdrożą jakąś mąłą zmianę.
#zakupy #eko #próbuję #szczerze_pisząc #aniamaluje #vintage #jedzenie #czystamicha

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków,...

10 Motywujących cytatów, które warto znać


Zanim pojawi się ktoś, kto powie, że tekst jest zapchajdziurą, lojalnie przypomnę, że jest narzędziem. Zupełnie jak nóż, którym można posmarować kanapkę, albo zabić sąsiada.

To, czy ten tekst szybciutko przeskanujesz wzrokiem i pochłoniesz jak hamburgera z Mac’a, czy skorzystasz i wyciągniesz coś dla siebie, to Twój wybór 🙂 Lista zawiera cytaty, które jakoś na mnie wpłynęły, które przypominają mi o tym, co jest dla mnie ważna, albo sprowadzają mnie na ziemię. Jeśli gdzieś wkradnie się błąd, albo autor cytatu okaże się niewłaściwy – poprawcie mnie w komentarzach. Wszystkie przepisałam ze swojego zeszytu inspiracji, a że prowadzę go od dawna, to nie pamiętam źródeł :))


Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej.

Dale Carenegie

Bardzo prawdziwe słowa, o których notorycznie zapominam. Często spotykam ludzi, którzy nie są przystosowani do prowadzenia rozmów i odmienny punkt widzenia traktują jak policzek, za który wymierzają cios pięścią. Ech, sama też bez winy nie jestem, więc kamieniem rzucać nie będę.Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego. 

Tony Gaskins

Przypominam sobie te słowa zawsze, kiedy rezygnuję z jakiegoś marzenia. To znaczy wtedy, kiedy przyłapuję się na tym, że rezygnuję. Są przecież marzenia,z  których się wycofałam i wcale tego nie żałuję. Staram się grać w życiu na swoją drużynę, zamiast zdobywać punkty dla innych. Im sama mam więcej, tym więcej mogę dać…

Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
– Napoleon Hill


Tutaj nie muszę nic dodawać. Cytat sam mówi za siebie.

Jesteśmy odzwierciedleniem pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To oni nas motywują, doradzają, krytykują. Przyjrzyj się, z kim Ty przestajeszNancy Drew
Gdy przeczytałam te słowa po raz pierwszy, nie bardzo rozumiałam o co chodzi z tym, że jestem średnią pięciu osób z którymi przebywam najczęściej (oryginalny wywód Nancy jest bardziej rozbudowany). Ale to ma sens i to dużo głębszy niż myślałam. Nawet jeśli chodzi o…masę ciała. Przebywając z innymi ludźmi często robimy to samo (np. jemy to samo w kinie, na spotkaniu, jeździmy na rolkach, lub siedzimy na kanapie). Nasze środowisko wpływa także na nasze zarobki (dobrzy znajomi ciągną w górę), aspiracje, plany, marzenia. Nie chodzi rzecz jasna o to, aby podchodzić do znajomości interesownie, absolutnie nie! O tym dlaczego zmieniłam niektórych znajomych pisałam w tekście a może…zmień znajomych? Nie kryję, że ten cytat miał na mnie wpływ. Duży.

99% wszystkich porażek pochodzi od ludzi, którzy mają nawyk tworzenia ciągłych wymówek. 
G. W. Carver
Jeśli tworzysz wymówki, dlaczego czegoś nie możesz zrobić, to masz przepis na klęskę. Niedawno moja koleżanka urodziła dziecko. I nie ma wcale czasu na ćwiczenia. Kiedyś był to jej styl życia, bo dużo tańczyła i bardzo jej ruchu (i formy!) brakuje. Mogłaby mieć idealną wymówkę, bo sytuacja obiektywnie jest ciężka (synek jest chorowity i wymaga dużo czasu), ale znalazła sposób. Kiedy gotuje, robi przysiady, naciąga mięśnie, nieustannie spina brzuch. Podnosi małego, aby ćwiczyć ręce, co chwilę coś robi (kiedy może!). Jestem w szoku ile czasu udało jej się wykraść z doby, żeby robić to, co kocha…  Pełen szacunek…i pozdrowienia 😉

Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz- również masz rację.
Henry Ford

Nic dodać, nic ująć. Nie umiesz? To spróbuj się nauczyć. Po prostu zrób pierwszy krok.

Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Bóg tak chciał, ale dlatego, że twój ojciec wpoił ci, że tak musi być.
Henry Ford

Powiązane  z tymi pięcioma wpływowymi osobami,ale też z toksycznymi rodzicami. Zastanawiałeś się kiedyś, ile z Twoich poglądów jest w 100% Twoich, a ile w mniejszym lub większym stopniu wpojono Ci w domu, albo wdrukowano w szkole czy kościele?

To nie to, co masz, ani to, kim jesteś, ani to, gdzie jesteś, ani co robisz czyni Cię szczęśliwym bądź nieszczęśliwym. Chodzi o to, o czym myślisz.
Dale Carnegie
So true. Myślimy nieustannie, ale to my decydujemy czemu poświęcamy nasze myśli.

Nie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do porażki jest próbowanie zadowolenia wszystkich wokół.
 Bill Cosby

Abstrahując od tego, że go nie lubię, to ma facet rację. Zadowalanie wszystkich to prostytucja.

Prawdziwą miarą bogactwa jest to, ile byłbyś wart, gdybyś stracił wszystkie swoje pieniądze.
Autor nieznany

Milionerzy podobno dzielą się na dwie grupy – na tych, którzy po bankructwie staczają się w dół i na tych którzy są w stanie odbudować swoje majątki w ciągu roku.;-) Zapewne Ci pierwsi doznają porażek – Ci drudzy – wyciągają lekcje. Ale chodzi też o trwałe relacje, przyjaźnie, posiadane umiejętności…


________
Jeśli przeleciałeś tekst wzrokiem, to trochę szkoda. Jeśli zastanowiłeś się nad przynajmniej jednym cytatem, masz jakąś refleksję, wątpliwość lub coś sobie zapisałeś – dobra robota! Lekcja zaliczona.Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

Follow on Bloglovin

Uściski, Ania

109
Dodaj komentarz

avatar
56 Comment threads
53 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KingaAnonimowyAniamalujetoffi popcornPatti Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wyciągam notatnik, polubiłam spisywanie swoich przemyśleń. Dzięki Tobie 🙂

Artinowy Świat
Gość

Prawda, ale mnie wygodniej prowadzić drugiego prywatnego bloga 😉

Płaszczoobrosła
Gość

Pierwsze kilka najlepsze. Ale nie mogę się skupić.

Daisy K
Gość

Mądre przysłowia, warto zapamiętać. 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Nie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do porażki jest próbowanie zadowolenia wszystkich wokół."
wieszam na tablicy korkowej 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ten cytat pasuje do tego jak w większości przypadków postępuję… Zawsze zastanawiam się co ktoś pomyśli, jak zareaguje kiedy podejmę taką a nie inną decyzję. I często zanim ją podejmę to myślę jak wpłynie to na innych, a nie na mnie… Staram się zmienić siebie, nauczyć się tak nie robić, ale to ciężki i żmudny proces!Ale chyba już postępem jest to, że zdaję sobie z tego sprawę i CHCĘ to zmienić 🙂 I chyba mam to coś – o czym chyba kiedyś już wspominałaś w którymś z tekstów – że ciągle analizuję co, kto, jak, dlaczego, co to będzie jeśli…… Czytaj więcej »

Wreddu
Gość

Ja mam jeden jedyny cytat jako osobisty motywator 🙂
Kiedy Olli pierwszy raz przyleciał z Kalifornii i oprowadzałam go po Stuttgarcie, w oczy wpadł nam napis, który ktoś nabazgrał na rynnie:
"What if the cure for cancer is trapped inside the head of someone who can't afford an education?"

W tamtym momencie dostałam tym tekstem po twarzy, co zmusiło mnie do myślenia. Ten cytat towarzyszy mi już czwarty rok i motywuje mnie do każdego działania, a także pomaga mi doceniać to, co mam. Ot, taka nauka wdzięczności 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Świetny wpis! Uwielbiam czytać cytaty, a te są naprawdę dobre. Dzięki i życzę miłej nocy 😀
-Krytyk_pierożków (teraz tak bd się podpisywać 😀 )

Czmiel
Gość

Post zapisuję w notatniku, jutro z samego rana cytaty wskakują do mojego zeszytu z cytatami 🙂 I wcale nie uważam, że to zapchajdziura! Dobranoc 😉

pidzamowa
Gość

dorzucam mój motywator, choć kiedyś już się nim dzieliłam to wciąż nieustannie na pulpicie:

"Bo lepsze jest działanie od bierności. W grze, jaką prowadzimy, nie możemy odnieść zwycięstwa. Ale niektóre przegrane są mimo wszystko lepsze od innych."

G. Orwell

pidzamowa
Gość

Mnie chyba bardziej urzekł Rok, ale to są minimalne różnice 😉 Co z BFG?

J.K
Gość

Pierwszy, jakże prawdziwy powinnam sobie zapisać gdzieś w widocznym miejscu, żeby nie dać się prowokować, a "99% wszystkich porażek pochodzi od ludzi, którzy mają nawyk tworzenia ciągłych wymówek. " jest bardzo trafiony, znam i bardzo mnie motywuje 🙂

Anna Ewelina Wilczyńska
Gość

Niesamowite jest to, że prawie wszystkie te teksty znałam:). Nie z każdym się zgadzam (amerykańskiego coachingu nie da się 1:1 przełożyć na polski grunt, rzeczywistość, realia), ale ogólnie są to dobre zasady. Moim credo jest cytat z "Małych zbrodni małżeńskich", by działać jak optymista, a myśeć jak pesymista:).

Anna Ewelina Wilczyńska
Gość

To znaczy, że trzeba nastawiać się na porażkę. Myśleć tak, jakby sytuacja była zła – ale działać z ogromną nadzieją.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Takie całkowite nastawianie się na porażkę może zrobić krzywdę, ja mam sposób i staram się w ogóle nie nastawiać (i tak mnie lekko znosi pesymistycznie) po prostu robić i nie wykluczać żadnej możliwości, ale nigdy nie nastawiam się na sukces na 100%, bo nie dość, że to mi daje klapki na oczach i nie myślę realistycznie, to jeszcze ten zawód jesli się nie uda… bardziej boli jak się spada z wysoka.

Pocahontas recenzuje
Gość

A jeden z moich ulubionych to "If you can dream it, you can do it" 😉 Walt Disney!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie lubię pisać komentarzy, mam wrażenie, że zabieram komuś cenny czas zmuszając go (poniekąd) do czytania tego, co nabazgrolę, ale czasami jakiś tekst aż krzyczy, żeby jakoś się do niego odnieść, więc oto jestem.W tym przypadku właściwie nie tekst, a cały blog prosi się o komentarz. Jestem Twoimi artykułami (wszystkimi!) po prostu oczarowana. Trafiłam tu przypadkiem i po kilku postach obiecałam sobie, że rzucę okiem jeszcze tylko na dwa-trzy i znikam, ale nie ma szans, poległam. To jest po prostu KOPALNIA wiedzy! I, co może jeszcze ważniejsze, inspiracji.Strasznie mnie frustruje, że nie umiem sformułować swoich myśli na tyle, żeby oddać… Czytaj więcej »

Iwona
Gość
Iwona

Podpisuję się szczerze 😉 mnie bardzo trudno ruszyć ale teraz czekam na terapię u psychologa i czytanie tak podtrzymuje na powierzchni póki co 😉

Kinga Kornacka
Gość

Najbardziej przypadły mi do gustu cytaty Forda. No i Cosby'ego – bo o nim zbyt często zapominam 😉

Różowa Klara
Gość

Częśc znam, ale nie słyszałam nigdy "Jesteśmy odzwierciedleniem pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To oni nas motywują, doradzają, krytykują. Przyjrzyj się, z kim Ty przestajesz"-zapisany i wrzucony do słoika z cytatami.

megirosa
Gość

Dzięki za szablon mobilny, w końcu można normalnie czytać 🙂

megirosa
Gość

Hah, zabawne, że po dodaniu tego komentarza przełączyło mnie na zwykłą wersję, po czym strona scrashowała xD no ale i tak jest lepiej.

MeSzka
Gość

Uwielbiam cytaty.Tych akurat nie znałam, ale to może i dobrze – gdybym je znała to nie musiałabym ich przemyśleć 😉
Chyba muszę czymś zastąpić wiszące na mojej tablicy korkowej "procrastinate now, panic later" (wycięte z któregoś numeru Atheneum 😀 ) – bo choć w moim przypadku sprawdza się w 100% to jednak nie motywuje do działania 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

muszę zapisać kilka na pewno 🙂
i dorzucę swój motywator, o którym staram się zawszę pamiętać podejmując decyzje 😉
Henry Ford — 'If I had asked people what they wanted, they would have said faster horses.'

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ech ten mój refleks 🙂 Aleksandra.

Artinowy Świat
Gość

Cytaty są bardzo wartościowe i warte ogromnych przemyśleń. Część z nich idealnie mnie w tym momencie stawia na nogi. Natomiast podoba mi się jeszcze jeden fragment, który również nadaje się na cytat "Zadowalanie wszystkich to prostytucja."

Anonimowy
Gość
Anonimowy

no właśnie ,to też apropos wpajania wzorców w kościele czy w społeczeństwie,bo kobieta któa nie zadowala wszystkich oprócz siebie jest przecież często postrzegana jako egoistyczna i nieopiekuńcza :

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że bóg tak chciał, ale dlatego, że twój ojciec wpoił ci, że tak musi być. jakie to strasznie prawdziwe. uświadomiłam sobie to niedawno, ale ten cytat tylko mnie utwierdził w tym. moja matka zawsze powtarzała jak w polsce jest trudno o prace, jak sama musiala jej dlugo szukac, ze jej teraz nienawidzi bo koleżanki plotkują, roboty dużo, kasa marna itd. itp. non stop, codziennie wracając do domu ta sama gadka. nie dziwie sie teraz skąd u mnie taki strach przed szukaniem pracy, chyba podswiadomie (?!) boje sie ze tez trafie na złe koleżanki, marna… Czytaj więcej »

Słodka Latte
Gość

Wszystkie bardzo mądre! Najbardziej chyba podoba mi sie ten o pieciu osobach z ktorymi najwięcej czasu spędzamy. Czasem moze nie zdajemy sobie z tego sprawy ale faktycznie to ma na nas ogromny wpływ.

Barbara
Gość

Mnie motywuje "Insanity is relative. It depends on who has who locked in what cage", bo przypomina, że warto działać tak, jak uważa się za słuszne, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie nas popierał, a przecież wszystko, każdy czyn, każda opinia, są względne.

Karolina
Gość

też mam swój zeszyt z takimi cytatami. zapiszę sobie Twoje, bo są mega – i pouczające, i motywujące. 🙂

Karolina
Gość

większość znałam, wszystkie dają do myślenia.
u mnie w pokoju wisi parę cytatów i wg mnie również są warte zapamiętania:

"Jeśli chcesz w coś wątpić, wątp w swoje ograniczenia."

"Marzenia się spełniają, ale nigdy tym, którzy tylko marzą."

"Zła wiadomość jest taka, że czas leci, dobra – że ty jesteś pilotem."

niestety nie mam zapisanych autorów cytatów, ale nie to najważniejsze 🙂
pozdrawiam 🙂

Karola S.
Gość

Bardzo dobre cytaty, warte przemyślenia. Szczególnie podoba mi się ten o kłótniach, bo często niepotrzebnie się w nie wdaje. Dołożę jeszcze coś od siebie:

“If you want to feel rich, just count the things you have that money can’t buy”.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chyba sama zacznę prowadzić taki zeszyt z cytatami i jestem pewna, że i niektóre z wyżej wymienionych się w nim znajdą. 🙂
Hm, do mnie najbardziej trafiły i skłoniły do przemyśleń cytaty nr. 2 i ostatni.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pierwsze czytanie – scroll,scroll,scroll. Wreszcie :"jeśli przeleciałeś tekst wzrokiem, to trochę szkoda. Jeśli zastanowiłeś się nad przynajmniej jednym cytatem, masz jakąś refleksję, wątpliwość lub coś sobie zapisałeś – dobra robota! Lekcja zaliczona.'
I powrót na górę 😀 przemyslalam kilka cytatów,część bardzo wartsposciowa,część znalam 🙂 poodba mi się koniec posta,sprowadził mnie do pionu 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kilka cytatow juz wczesniej moglam przeczytac w twoich tekstach.
P.s. jak to jest z tekstami, ktorzy widza tylko subskrybenci?

toffi popcorn
Gość

No I niewatpliwie mnie uwiodlas.Czytajac twoje posty mialam mieszane te tzw.odczucia-fajna mloda dziewczyna,niewatpliwie z pasja,zraca zycie niczym fan burgerow.OK.Chora,no chora,nic nadzwyczajnego,sama jestem chory krolik.Moze zadziera nosa,moze balansuje na poprawnosciach.Ale z drugiej strony w nosie ma hejterow.Jakos tak plastikiem nieorganicznym mi zionelo.Az stwierdzilas,ze bedzie Cie mniej.Wow,szacun dla jakosci.I tymi dwoma ostatnimi postami powalilas mnie zmiazdzywszy-niby nic,takie oczywistosci.Kocham oczywistosci,proste madrosci na ktorych mozemy budowac mosty.W swietny sposob przedstawione,z tym charakterystycznym nauczycielskim pazurem:)I z jakim posluchem:)Mistrzostwo swiata,pozdrawiam.

toffi popcorn
Gość

Powinnam odszczekac "zadziera nosa":)Wczytalam sie w komentarze I z podziwem odkrylam,ze jestes cytowana:)Jezeli Twoje slowa sa powtarzane przez czytelniczki to kto wie-moze na naszych oczach wzrasta wielka postac:)Jesli zmienisz zycie jednej osoby,tym samym zmieniasz zycie jej najblizszego otoczenia-i tak lancuchowo dalej I dalej.A to nie lezy juz na polce z zadartym nosem.To na tych polkach z wielkimi indywidualistami:)

toffi popcorn
Gość

A moze najszczersza uwaga ktora nalezaloby przyjac bez kokieterii,ot,tak,po prostu.Jak complement z rodzaju "ladna masz dzis sukienke":)Pozdrawiam bez drugiego dna 🙂

Rosia483
Gość

Znalazłam pięć cytatów dla siebie, wzbogaciłam nimi już swoją kolekcję, dzięki! 😀 A jeśli wspomnieć moje "ulubione" to hm.. Bardzo, naprawdę bardzo, lubię słowa młodszego Kaulitza. "Whatever happens believe in you, believe in life, believe in tomorrow, believe in everything you do, every time. " <3 Kiedy jest źle, trzymam się też tego motta – "Każdy dzień jest nowym początkiem. Weź głęboki oddech i po prostu zacznij od nowa." Prostota, ale dodająca mi energii do rozpoczęcia nowego dnia, z choćby lekką dawką optymizmu. Zawsze coś 😉 No i nie może zabraknąć zgermanizowanych aspektów mego życia – ulubiony krótki i prosty… Czytaj więcej »

Zakrecony Kot
Gość

świetne cytaty i super wpis! z każdym mogłabym się zgodzić zwłaszcza tymi o swoich marzeniach/rozwoju/myśleniu 🙂

Płaszczoobrosła
Gość

W ogóle sugestia że ta notka to zapychacz jest jakaś błędna, ja akurat uwielbiam cytaty, obojętnie czy to tak z życia, z filmów, gier, czy książek czy muzyki, jeśli mądre, czy ciekawe to bardzo lubię, oby więcej takich notek.

Madou
Gość

Moje dwa ulubione, które stały się nawet moimi życiowym mottem to: “Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.”/Mark Twain/ "If you really want to do something, you'll find a way; if you don't, you'll find an excuse."/Jim Rohn/ Tę drugą myśl wywiesiłam sobie przy biurku gdy robiłam 2 lata studiów w 1 rok plus oblane egzaminy z fizyki we Francji. Mieszkałam u kuzynki i na uczelnię musiałam dojeżdżać ok godziny, w zimie to czasem nawet i 3 😉 uczelnia… Czytaj więcej »

Madou
Gość

Dziękuję 🙂 szkoda tylko, że teraz mi brakuje takiego samozaparcia, jak człowiek ma mało czasu i jasne cele to jest w stanie naprawdę wszystko sobie uporządkować, a jak już tego czasu więcej to zaczyna gdzieś między palcami uciekać… No nic, pracować nad sobą trzeba po prostu cały czas a nie spoczywać tylko na laurach 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Piękne cytaty 🙂 Oczywiście już niektóre z nich wylądowały w moim zeszycie z cytatami 😀Tak przy okazji, jak otworzyłam ten zeszyt znalazłam parę, które mam nadzieję że też komuś dodadzą siły. Nie umiem jeszcze ich wcielać w życie, ale niosą ogromną, a prostą prawdę 😉 "Jest tylko jedna droga do szczęścia – przestać się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu."Epiktet "Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania."Aleksander Wielki "Jaką lekcję właśnie odbyliśmy? Prostą. Nie rezygnuj, choćby nie wiem co. (…) Idź, dopóki dasz radę się ruszać, bez względu na to, jak słabo Ci idzie. Tylko nie rezygnuj."Eric… Czytaj więcej »

paranoJa
Gość

pierwszy cytat z Forda i cytat z Cosby'ego ostatnio, choć nieświadomie, namiętnie "wprowadzam w życie" 🙂

Katsumi
Gość

A mi się najbardziej podoba:
"Zadowalanie wszystkich to prostytucja."
Anna Kęska
😉

Farizah (Kobieta z Filiżanką kawy...)
Gość

Genialne! Wieszam na ścianie!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Martwienie się jest jak bujanie się na
krześle, niby jesteś w ruchu, ale nie poruszasz
się nawet o centymetr do przodu.

Ostatnio uwielbiam ten cytat z twojej książki. jak tylko czuje ścisk w żołądku i głupie mysli, powtarzam sobie to jak mantrę.
pomaga.

Gunia.

Karolina
Gość

"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego." – ląduje w moim notesie 😉I 2 moje ulubione: "Przeszłość nie istnieje poza naszą głową" Przypominam sobie te słowa zawsze gdy czuję się ze sobą źle. Przeszłości już nie ma, teraz mogę być kim chcę. Mogę być taka jak chce 😉 Kiedy sobie to tak porządnie uświadomie to działa cuda 😉 Nie potrafię tego ująć w słowa, ale dla mnie ten cytat ma ogromną moc 🙂" Nie wiem jaki jestem, ale cierpię gdy mnie deformują…wbrew wszystkiemu chcę być sobą" To pozwala mi nie podążać za innymi,… Czytaj więcej »

Hina
Gość

Muszę sobie zapamiętać ten drugi – zresztą już wiele razy się przekonałam, że to prawda.
Ja od lat motywuje się cytatem: "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą", bo cokolwiek robię, nęka mnie 1000 wątpliwości 😉
A tak w ogóle, to Google właśnie mi powiedziało, że autorem tego zdania jest św. Augustyn, ale mnie zawsze się będzie kojarzyło z moją nauczycielką z liceum – powtarzała to za każdym razem, kiedy kogoś pytała (zwłaszcza, jak mu kiepsko szło) xd

Jagoda
Gość

Świetny wybór. Prawdziwe i motywujące:) !

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zmotywowałaś mnie tym wpisem do założenia notatnika z cytatami. Zabierałam się do tego już od jakiegoś czasu. Teraz już go mam, a w nim kilka mega cytatów, które dadzą mi kopa z tyłek, żebym zaczęła coś robic – jak wypadnie dzień lenia 😉 Dzięki! 😀

Julia

ketele
Gość

Akurat czytam dialogi Konfucjusza i jeden cytat bardzo przypadł mi do gustu. Nawet można go podpiąć pod rozwój osobisty. 😉

"Nie myśl o tym, że inni Cię nie doceniają. Myśl o tym, że sam nie doceniasz innych."

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja w małej ramce na parapecie przy łóżku mam taki cytat: "Sometimes you win, sometimes you learn". Prosty, ale dla mnie osobiście trafiający w punkt!Codziennie rano kiedy wstaję, zerkam na niego i wiem, że liczą się chęci, że czasem coś wychodzi, czasem niestety nie, ale z każdego zdarzenia można wyciągnąć jakąś naukę. A tak poza marginesem to wchodzę na Twojego bloga niemal codziennie, zawsze znajdę coś dla siebie, często zmuszasz mnie do przemyśleń – ale to bardzo dobrze! I chciałabym Cię kiedyś poznać, bo czuję, że mogłabym się wiele od Ciebie nauczyć.Bo często jestem uparta w swoim toku myślenia… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie mam fejsa xd Wiem, zaraz ktoś powie jak można żyć bez i że nie istnieje, ale można 🙂 Noszę się z zamiarem założenia – jakoś mi nie po drodze, ale pewnie w końcu to zrobię, bo skończyłam studia i z niektórymi znajomymi tylko tam będę miała możliwość kontaktu.

Jestem z Gdańska więc zapraszam 🙂

Jancia.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Może do tej pory założę tego fejsa xd :))

Jancia.

Patryk Walczak
Gość

Ktoś tu wspomniał o Orwellu. Ja go bardziej uwielbiam za 1984 niż za Folwark, Aniu.
Z 1984 kojarzę cytat:
"Normalność nie jest kwestią statystki"

easytobefit
Gość

Każdy cytat ma coś w sobie. Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą 🙂

bloo.
Gość

Czasem jedno zdanie jest w stanie dać nam dużo do myślenia. Podobny cytat do tego umieszczonego przez Ciebie; "W życiu ma się albo wymówki albo wyniki".

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ostatni wpis jaki był nazwała zapchajdziurą to byłby wpis z cytatami. uwielbiam takie wpisy, bo nad nimi spędzam najwięcej czasu i dużo myślę. z takich krótkich, prostych cytatów które w tym momencie pamiętam to make your passion your paycheck; be the type of person you want to meet;

Kangarooo
Gość

Drugi cytat mam wydrukowany i oprawiony w ramkę 😉 ja zatrzymalam sie i zastanowilam praktycznie nad każdym.

Zegarmistrz Czasu
Gość

Cytaty są świetne. Muszę sobie w końcu założyć taki notes i zapisać je 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ze wszystkich cytatów (być może dlatego, że część znałam ;)) najbardziej spodobał mi się… Twój!
"Im sama mam więcej, tym więcej mogę dać…"

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tej listy najbardziej mi się podoba:
"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."

A od siebie dodam jeszcze:
"A wasted life is worse than death."
Niestety, nie znam autora.

Previous
Życie jest za krótkie na bawełniane gacie
10 Motywujących cytatów, które warto znać