Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy myślałam, że już po zdjęciach i się odwróciłam. Jak zawsze!

Miałam ostatnio potężny kryzys życiowy zupełnie bez powodu. Okoliczności nadal są takie same, nic się nie zmieniło, ale kryzys minął. I myślę, że to całkiem normalne, mamy różne etapy w życiu i czasem człowiek ma ochotę zwinąć się w kulkę i płakać, a czasem tańczyć. Wyjątkowo zmieniłam podejście i zamiast za wszelką cenę próbować wyjść z tego dołka, zaczęłam obserwować swoje potrzeby i za nimi podążać. Godzina leżenia i myślenia o niczym, zamiast wstania rano? Okej! Comfort food w środku nocy? Proszę bardzo. Trzy godziny w wannie i czytanie bardzo głupiej książki? Oczywiście.
Zamiast za wszelką cenę próbować poprawić swój humor, płakałam gdy miałam ochotę i wkurzałam się, gdy miałam taką potrzebę. I ojeny, czasami dobrze jest jednak poddać się fali i po prostu się na niej unieść.

Zdjęcie; @patabloguje 
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis  #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka

Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy...

Te kropki przy mojej twarzy to komary.
Komary są najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami na świecie. Zabijają więcej ludzi niż rekiny, tygrysy, czy jadowite węże. Roznoszą malarię, dengę i wirusa Zika. Drugim największym mordercą jest człowiek. Pomijając już fakt, że mordujemy w imię „Boga” „granic” „honoru” siebie nawzajem urządzając krwawe wojny, to jeszcze jesteśmy pasożytem eksploatującym ziemię ponad miarę.

Ludziom, którzy z oszczędności i dla widoków kupili domy na wsi, śmierdzi nagle rzepak i domagają się, aby rolnicy zaprzestali uprawy. Usuwamy budki lęgowe dla Jerzyków, chociaż krzywdy nikomu nie robią. A jakieś dzbany na Mokotowie wytruły staw, bo żaby im skrzeczały i „rechot był nie do zniesienia”. O tym, że sami osiedlili się koło stawu i to był ich wybór już nie pomyśleli.

Chciałabym, żeby takie piękne widoki wciąż istniały za 20, 50 i 100 lat. Ten mały pies trzęsie się z radości jak może wytarzać się w trawie. My też tacy byliśmy, ze spodniami wiecznie zielonymi od wtartej w nie przy upadku trawy🌱
Co się nam stało?

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka #koszyk

Te kropki przy mojej twarzy...

Kiedyś miałam straszny ból tyłka o ludzi wychodzących na papierosa. Siedzenie długo w pomieszczeniu to dla mnie koszmar. Jak wychodzę z kina na powietrze, to czuję się jak ktoś, kto wyszedł z jaskini😅
O ile w gimnazjum i w liceum wychodziłam zawsze z palącymi znajomymi (sama nie palę) i praktycznie co przerwę byłam na powietrzu, o tyle później było z tym jakoś dziwniej.
W szkole to jedynie niektórzy nauczyciele brali mnie za palacza i patrzyli z pogardą.Ale jak uzasadnić wychodzenie gdy nie palisz?
Śmak, po prostu wychodziłam :D. A gdy ktoś mówił „ty palisz?” albo: „ale ty przecież nie palisz!” odpowiadałam „ale muszę się przewietrzyć”. I tyle! Nikt nie urwał mi głowy, nie krzyczał na mnie z powodu tych 5 minut co dwie godziny.

Zamiast pielęgnowania w sobie wkurzenia na innych, skupiłam się na sobie.
Wkurzało mnie za to poczucie, że pracując z ludźmi ktoś zawsze notuje skrzętnie w głowie jak często wychodzisz do toalety i unosi brew gdy odbierasz prywatny telefon. Nie czuję się dobrze w takiej atmosferze, jestem przerażona tym jak traktuje się pracowników w Polsce. Dlatego pracuję sobie jako freelancer na swoim.
Nigdy nie wyszło mi nic dobrego z tego pielęgnowania w głowie ukłucia „bo inni”.
I w ogóle to polecam książkę Helmuta Schoecka „Zawiść: źródło agresji, destrukcji i biedy”. Jest w niej masa socjologicznych ciekawostek i zrobiłam z niej całą masę notatek czytając za pierwszym razem. Bardzo otworzyła mi głowę!
#szczerze_pisząc #blogerka #czesc #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #kropki #sukienka #polkadots

Kiedyś miałam straszny ból tyłka...

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja potrzebowałam takiej. Czuję się lekko i świeżo!
#aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily  #blogerka #włosy #zmiana #fryzura #polkadots #sukienka #kropki #haircut

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja...

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję. Nawet nie fizycznie, to inny rodzaj zmęczenia. Zmęczenie mnogością decyzji do podjęcia i wyborów do dokonania. Zmęczenie ilością rzeczy, walczących każdego dnia o moją uwagę. 
Kiedyś nie rozumiałam ludzi latających na all inclusive, mówiących fryzjerowi „rób co chcesz” albo wybierających buty w pierwszym sklepie, bez porównania oferty w 10 innych. Dzisiaj rozumiem. 
Każdy czasami potrzebuje odpoczynku umysłowego.

#lavieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #darlingdaily #szczerze_pisząc #discoverunder50k

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję....

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj się więcej, wstawaj wcześniej, kładź się później.
Nie wiem jak wy, ale ja nie kupuję tego bullshitu. Mam pracę, którą uwielbiam - copywriterka daje mi mnóstwo satysfakcji, lubię poprawiać wyniki i czuć, że moja praca pomaga komuś zwiększyć sprzedaż albo zredukować czas spędzany na odpowiadaniu na pytania klientów, bo zgrabnie naskrobałam wyczerpujący opis. Ale też potrzebuję przerwy. Nie powinniśmy żyć w świecie, w którym pracujących ludzi często nie stać na samodzielne wynajęcia  mieszkania,  albo jedna wizyta u dentysty wpędza ich w długi. Jeden pełny etat powinien zapewniać pieniądze na godne życie.

Pamiętam jak kiedyś chciałam podkręcić kartę graficzną, by pograć w grę.
Pograłam. Chwilę.
Karta się spaliła.

Uczę się pracować mniej. Poleżeć brzuchem do góry. Zabrać książkę do parku. Odpoczywać. 
____
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj...

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg , bo są krzywe. najkrótsze sukienki jakie nosiłam były za kolano. No i głównie wybierałam spodnie.
To było głupie, wyrosłam z tego.
Ale wiele moich koleżanek wciąż jest na tym etapie. Nie założą latem szortów bo mają nogi: za blade, za chude, za grube, z cellulitem na który na pewno wszyscy będą patrzeć, z siniakami, pajączkami albo wuj wie co jeszcze. 
Kobietom zdarza się też odmówić spontanicznego wyjścia na basen czy nad jezioro, bo się nie wydepilowały.

Hmm, chodziłam ostatnio w krótkich sukienkach, chociaż nóg nie goliłam dwa tygodnie. Zazwyczaj co niedzielę sięgam po depilator, ale jakoś jedna mi wyleciała, a w kolejną jak miałam czas na ogarnianie siebie, to zrobiła się trzecia w nocy. Nie chciałam budzić sąsiadów bo depilator chodzi jak kosiarka.
Rok temu zrobiło mi się słabo i zaliczyłam glebę. Najpierw chodziłam z dwoma dorodnymi strupami na kolanach, potem z białymi śladami po nich. I też chodziłam w krótkich sukienkach, walić to. Może ze dwa razy jakiś Janusz skomentował, że chyba był awans w pracy, ale kto rządzi moim życiem, ja, czy strach przed spojrzeniami Januszy?😉 Nieważne jak wyglądają Twoje nogi, masz prawo chodzić w czym tylko chcesz. Czy masz 45 kg czy 145, czy nogi blade czy opalone, gładkie czy owłosione, paznokcie pomalowane czy nie. Nieważne, czy masz siniaki, pajączki, strupa, mnóstwo bąbli od komarów czy cellulit. To Twoje ciało.
Rób z nim co zechcesz! 🤗

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #wbutachbrilu

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg...

Kocham lato. Sporo rzeczy w nim mnie wkurza - komary i nagrzany beton, bo wycinka drzew pod nowy parking. Ale więcej zachwyca.
Zieleń. Polne kwiatki. Rumianek. Że kwitnie czarny bez, a syrop z bzu to najlepszy dodatek do lemoniady na świecie. Że rosną maki. I dmuchawce aż się proszą o zdmuchnięcie. Można nosić zwiewne sukienki. Najlepszy strój świata, majtki, sukienka, klapki i jesteś gotowa. Że można poczytać książkę w cieniu pod drzewem. Objadać się lodami i mówić, że to dla ochłody. Chodzić do kina plenerowego. Siedzieć nad Wisłą. Zajadać się mizerią. Albo truskawkami. 
Lada moment stanieje fasolka, i będę ją z lubością polewać bułką tartą na maśle. Przy obecnych cenach masła to będzie droższe niż kawałek schabu, ale to dla mnie smak lata. Tak samo jak kalafior.
Za co Ty kochasz lato? Tylko dobre rzeczy!
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Kocham lato. Sporo rzeczy w...

Widzicie to białe pudełko na zdjęciu? Zrobiłam sobie w Tunezji małą symulację i nie spakowałam kosmetyków. Kupiłam je na lotnisku i wcale nie wydałam na to ogromnej kwoty - ja zapłaciłam taniej niż w sieciowych drogeriach. Dużo taniej za porządny zestaw - róż, maskara, pomada do brwi i rozświetlacz zapłaciłam 113 zł zamiast rynkowej ceny 310. Chodźcie na bloga zobaczyć jak to zrobiłam ;) Rozwiewam tam też  kilka mitów związanych z podróżowaniem, w które zadziwiająco często ludzie wierzą oraz mam dla Was super zniżkę - 20% na zakupy w @aelia_duty_free_polska - idealna okazja by kupić taniej swój ulubiony podkład albo perfumy.

#Tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia #podróże #rabat #zakupy #kosmetyki #podróżemałeiduże #wakacje #sukienka #lato #girlsborntotravel #travelgirl 
Post we współpracy z @aelia_duty_free_polska 
Zdjęcie; @adriandmoch

Widzicie to białe pudełko na...

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków, kupiłam kilka przepysznych rzeczy. #szparagi i #pomidory (czekoladowe, moje ulubione!) skropione oliwą i przykre boczkiem pieką się właśnie w piekarniku. Z awokado zrobię przepyszne guacamole, które zjem z gruzińskim puri (na zdjęciu w papierowej torbie, do mojego woreczka na pieczywo się nie mieści). Jestem bardzo dumna z tych zakupów, bo dało się #bezplastiku i #zerowaste, chociaż kobiałka prawie mi się rozpadła w drodze ;). Ale jestem też przerażona kierunkiem, w którym zmierzamy. Ja miałam ogromny komfort, że mogłam czasowo pozwolić sobie na zakupy na bazarku. Że miałam też taki bazarek w rozsądnej odległości. Że nie byłam po pracy obładowana własnymi siatami, służbowym laptopem, na którym zabieram pracę do domu i torebką wypchaną pudełkiem w którym noszę lunch i butelką termiczną, więc miałam wolną rękę na kobiałkę. Że mam tyle przestrzeni w głowie, by dowiedzieć się trochę więcej o środowisku i działać, a nie zaprzątam myśli kalkulowaniem z którym rachunkiem bezpieczniej się spóźnić - czy lepiej mieć zaległości za prąd czy za telefon, bo akurat musiałam wydać pilnie na dentystę a nie miałam poduszki finansowej.
Ale i tak zaraz przyjdzie tu ktoś, kto nie pozwoli mi stawiać swoich małych kroczków i palcem wytknie 3 plastry boczku na szparagach albo zakup awokado, bo do jego produkcji zużywa się dużo wody.
Myślę, że z excela jasno wychodzi, że światu bardziej przyda się 100 osób ograniczających złe nawyki o 50%, niż 3 będące w 95% eko, ale osłabiające morale innych gdy tylko wdrożą jakąś mąłą zmianę.
#zakupy #eko #próbuję #szczerze_pisząc #aniamaluje #vintage #jedzenie #czystamicha

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków,...

100 dni bez spodni – wrażenia

autor Posted on 8 wizyt

Przeglądając przypadkowe zdjęcia stwierdziłam, że jest idealna pora na to, aby napisać, jak idzie mi wyzwanie 100 dni bez spodni. Oczywiście nie chodzi w nim o chodzenie 100 dni pod rząd w sukience, ani o to, aby nie zakładać nic na “dół’. To tak gwoli wyjaśnienia, bo czasami czytanie ze zrozumieniem sprawia niektórym duży problem 😉 Przyznaję, że jest z tym u mnie różnie i naciągałam, zamalowując na zielono kwadracik w każdy dzień, kiedy miałam na sobie sukienkę/spódniczkę chociaż trochę. Np. cały dzień biegałam w rurkach, a potem wskoczyłam w kieckę na urodziny koleżanki.

Obecnie wygląda to tak 🙂

Nie jestem żadną szafiarką , zdjęcia powstały “przy okazji”, stąd kluczyki do samochodu w ręku itp, ;-)) Można też podziwiać, jak pięknie odznaczają się stopy od reszty nóg – trampki i spodenki zagwarantowały mi nieplanowaną opaleniznę i białe stopy w gratisie 🙂

Piękne miny strzelam, gdy krzywię twarz do słońca 😀 Ta prawdopodobnie wyrażała coś w stylu “idź z tym aparatem”.
Jednak wracając do sukienek i spódnic to: 

  • spodnie zakładam, gdy gdzieś dłużej jadę, np.pociągiem, albo chcę usiąść w siadzie skrzyżnym (bardzo częste u mnie :))
  • Najwygodniejsze są spódnice maxi z kieszeniami. Takich cudów niestety nie szyją prawie nigdzie 🙂
  • Sukienki i spódnice są łatwiejsze w obsłudze w ciepłe dni, kiedy rajstopy nie są potrzebne
  • Mając na sobie sukienkę czuję się lepiej
To, co mnie zaskoczyło to fakt, że mimo wcześniejszych uprzedzeń odkryłam, że sukienki i spódnice są po prostu wygodniejsze od spodni. Natknęłam się nawet na badania opisujące związek pomiędzy noszeniem spodni a większą częstotliwością infekcji dróg rodnych. No ale nie o tym jest tekst ;)) 

Robi się coraz cieplej, ja po spódnice sięgam z dużo większym zapałem. Do maxi mogę założyć dowolne buty, a jest chłodniej i przyjemniej. Myślę, że ograniczę kupowanie spodni do minimum. Łapię się na tym, że zaczynam traktować je jak “ubiór roboczy” 😉 Oczywiście nic do nich nie mam i doceniam zalety tej części garderoby, ale wyzwanie nauczyło mnie, by patrzeć na sukienki dużo przychylniej.

A jak Tobie idzie?
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostan obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

 

Follow on Bloglovin

Lubisz – zalajkuj 😉

Uściski, Ania

98
Dodaj komentarz

avatar
57 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
#ckowskaAnonimowySłonecznikklaudka904Gohs Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

piękna sukienka, skąd?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

wow, wygladasz super!
fajnie, ze zamieszczaz wiecej swoich zdjec, wpisy dzieki temu sa bardziej autentyczne?bardziej do mnie przemawiaja?nie wiem, ale fajnie mi sie czyta Twojego bloga ostatanio, kidys zagladalam od czasu do czasu, teraz sledze na biezaco:)
Pozdrawiam

oto ja
Gość
oto ja

nie ma sprawy, oto i ja 😉
szkoda, ze nie udalo mi sie przeczytac Twojej ksiazki w czasie drzwi otwartych, 2 razy sie rejestrowalam sie nie udalo, niestety, ale bd na nia polowac:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

oto ja, drzwi jeszcze trwają, chyba do poniedziałku, moze się uda 🙂

ewulas77
Gość

ja juz jestem za półmetkiem
ale ja uwielbiam sukienki 🙂
ta ktora masz jest sliczna i bardzo w moim stylu 🙂

Szara Wiewiórka
Gość

Ostatnio kupiłam pierwszą krótką sukienkę od lat i próbuję się przełamać. 🙂

Mila
Gość

Jak schudnę 20 kg to zacznę nosić sukienki… ale ja nie lubię nosić sukienek… dlatego nigdy nie schudnę haha ;D
Krój Twojej sukienki bardzo mi się podoba 🙂 tylko wzór jak i wszystkie inne wzory kwiatowe kojarzą mi się mocno z babcinymi fartuszkami – mieszkam na wsi i tutaj co druga babcia cały dzień biega w fartuszku w modne teraz kwiaty, takie mamy modne babcie na wsi ;D

fanaberiiaaa
Gość

Ach.. 100 dni.. też myślę nad takim wyzwaniem, ale raczej 30 – dniowym 🙂

Ala lala
Gość
Ala lala

Ja wyzwania nie podejmowałam, bo bez spodni prawie codziennie, więc pewnie już bym "zaliczyła" 🙂 Teraz jak jest gorąco rzadziej, bo niestety nie mogę chodzić bez rajstop, więc zakładam jak najlżejsze spodnie.

Ala lala
Gość
Ala lala

Maxi spoczko ale rajtuzy albo chociaż spodenki tak czy siak trzeba będzie wrzucić pod spód – mam uda tak puchate, że bez rajstop ocierają się o siebie do krwi, szaleństwo. Żadnych alladynek, luźniejszych spodni, kiecek dla mnie 🙂 Smutna sprawa, ale co robić (schudnąć 30 kilo, wiadomka).

A maxi z kieszeniami znalazłam w H&M i New Looku, nie w tym roku wprawdzie, ale widziałam bardzo podobne jak byłam ostatnio; nie sprawdziłam ich wprawdzie na okoliczność kieszeni, ale może mają!

tlusta_papuzka
Gość

Właśnie też chciałam pisać, ze maxi z kieszeniami są w H&M. O takie: http://www.hm.com/pl/product/10278?article=10278-A

Anonimowy
Gość
Anonimowy

zrobiłaś prawko?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

btw. pięknie wyglądasz i popieram autora drugiego komentarza, im więcej tu zdjęć, tym częściej zaglądam, ale tak mnie zastanawiają te kluczyki 🙂

Polka w UK
Gość

Ach jak slicznie wygladasz!!! Ja sukienki czesto nosze i mam ich mnostwo, wiec tez wyzwania nie podejmowalam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

prezentujesz najlepsze podejście do rozwoju jakie kiedykolwiek widziałam. Nie zgrywasz panny idealnej i nie udajesz, że chodzisz w sukienkach 24/h 🙂 Zdjęcia są naturalne, nawet literówki nadają blogu charakteru, czuję, że pisze dziewczyna, która rzeczywiście poza blogiem robi coś w życiu. A jestem jedną z grammar nazi więc to dla mnie nietypowe 🙂 Jestem z Tobą od tekstu dotyczącym gronkowca (pomogło,za co bardzo dziękuję) i czuję, że zostanę na dłużej. Wczoraj czytałam w nocy prawie całe archiwum, myślałam, że jesteś dużo starsza, dopiero przy którymś tekście zauważyłam, że jesteś młodą dziewczyną.
Pięknie wyglądasz, chyba sama zdecyduję się na wyzwanie 🙂

Daisy K
Gość

Pięknie wyglądasz w tej sukienca. :)Zdjęcia są świetne, bardzo naturalne. 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

wreszcie blog normalnej, niezblazowanej dziewczyny, gdzie pokazujesz sukienkę, nie outfit, normalne miny, własne wpadki, wszystko to zamiast wymuskanych sesji typu Kasia Tusk, gdzie blogerka uczy jak mimo cięzkiej pracy biega na szpilkach w lawendowanych sukienkach, z perfekcyjnym makijażem, pomalowanymi paznokciami i udaje, że włosy rozjasniły się jej od słońca 🙂 Lubię popatrzeć na ładne zdjęcia, ale to nierealne i frustrujące.

little_angie
Gość

Ja swoich dni nie liczę, ale idzie mi wolniej, bo poruszam się na rowerze, i mało która spódnica/sukienka się nadaje. I mam podobnie jak Ty – traktuję już spodnie jako strój roboczy, na dni pełne bieganiny.

little_angie
Gość

Chodziło mi raczej o to, że obcierają mi się uda o siodełko w za krótkiej spódnicy (w szortach tuż za tyłek zresztą też). Ale ten patent też jest niezły. A na miniówki ze sztywnego materiału i to nie pomoże – majtki będzie widać. Miałam zresztą taką akcję niedawno, na światłach stałam i się ulotkarz kręcił koło mnie i zaglądał. Tak bardzo mnie zdziwiła jego bezczelność, że osłupiałam, nie wiedziałam co z nim zrobić. Ze względu na rower najlepsze są długości midi, o linii A albo z koła.

jolkag78
Gość

Zgrabnioszka! Nie pamiętam kiedy miałam kieckę na sobie:/

Vashti
Gość

Bardzo lubię nosić sukienki, gdybym mogła chodziłabym w nich ciągle:) Kiedyś myślałam, że są niezbyt wygodne i rezerwowałam je na jakieś specjalne wyjścia ale mój chłopak jest fanem sukienek maxi i namówił mnie na kilka. I teraz uważam, że nie ma nic wygodniejszego:)

Panna Vejjs
Gość

Ostatnio myślałam o zakupie sukienki na te upały jednak niestety niczego odpowiedniego dla siebie jeszcze nie znalazłam a szkoda, bo przymierzając kilka z nich stwierdziłam, że nie wyglądam w nich aż tak tragicznie jak się tego spodziewałam ;))

Anna Ewelina Wilczyńska
Gość

Kiedyś chodziłam tylko w spodniach – dziś (prócz dresów) mam tylko jedną parę spodni. Sama jestem w szoku;).
Może też o tym napiszę? Zainspirowałaś mnie;).

Amanda Z.
Gość

Ja to od kilku lat biegam w sukienkach i spódnicach, czy to deszcz, śnieg czy upał. Po prostu są dla mnie najwygodniejsze :)Trzymam kciuki za jak najczęstsze ich noszenie 🙂

Gośka
Gość

Dla mnie też! I przynajmniej czuję się oryginalna wśród tłumu spodniowców 😉 gorzej latem,wszyscy nagle kochają kiecki i niektórzy klienci z mojej pracy mówią do mnie "oo,wiosna przyszła to spódnicę pani założyła!". No cóż,ostatni raz spodnie miałam na sobie parę lat temu;/
Aniu,jak znajdziesz maxi spódnicę z kieszeniami to daj znać, namiętnie takiej szukam!(która będzie dla mnie do ziemi, bo wszystkie niestety do kostek albo do połowy łydki…)

Ania Abakercja
Gość

wczoraj założyłam sukienkę. trochę, bo tylko na zakupy, ale jednak 😉
nie mam butów do sukienek 😛

lipsticokonthemap
Gość

Mając takie piękne nogi to aż żal ich nie pokazywać. Ja nie mam szans na spódnicę, moje nogi są fatalne.

Karola
Gość

Bardzo lubię szerokie spódnice tuż za kolano albo te maxi, do samej ziemi.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a gdzie kupilas buty? bo wlasnie takich szukam

Paula
Gość

Powiem Ci, że niezła laska z Ciebie 😀
Ja niestety bardzo mało chodzę w spódnicach/sukienkach. Wydaje mi się, że w wielu fasonach wyglądam niekorzystnie 🙁

Czarnowłosa
Gość

Przydałaby się i dla mnie taka akcja.

Artinowy Świat
Gość

Może w sukienkach mało chodzę, ale w spódniczkach coraz częściej właśnie dzięki temu wyzwaniu. Chociaż sporo wolniej mi idzie niż Tobie i tak jest fajnie 😀

Picola
Gość

"Spodnie jako strój roboczy" 🙂 Skąd to znam! Jak idę do dzieciaków to nie chcę świecić majtami tarzając się z nimi po dywanie i stąd ubieranie spódniczek/sukienek ograniczyłam do minimum… Śliczna sukienka 🙂

Niemoralna
Gość

ale masz ładne nogi <3

Daria Krzewina
Gość

Ślicznie Ci w sukienkach.

Ja się trzymam, ostatnio cały tydzień biegam w sukienkach i zaczęłam się czuć w nich bardzo dobrze!

Justinee
Gość
Justinee

Pięknie wyglądasz Aniu, takie zgrabne nogi wręcz trzeba pokazywać! 🙂 Przyznaję, że ja również pokochałam sukienki i spódnice, lubię się wyróżniać i fakt, są mega wygodne 🙂 Pozdrawiam!

Justinee
Gość
Justinee

Co do spódnic maxi, widziałam taką szarą, z kieszeniami, dobrą gatunkowo w House, było jeszcze parę innych, równie ładnych.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wyglądasz dużo dużo lepiej niż wszystkie "szafiarki" razem wzięte 🙂 Bardzo chciałabym nosić sukienki, mam kilka ładnych w szafie, ale niestety mam problemy z krążeniem i nie chcę paradować z fioletowymi nogami 🙁

Anonimowy
Gość
Anonimowy

masz rację, po prostu zbyt łatwo popadam w zachwyt gdy mi się coś podoba 😀

Magda F.
Gość

też mam problemy z krążeniem i fioletowe nogi ale.. przestałam się tym przejmować 🙂 noszę krótkie spodenki i sukienki, a jeżeli ktoś się będzie o mnie "martwił" to jego problem 😀

Katarzyna Kędzierska
Gość

Ciekawe wyzwanie :). Chyba za bardzo lubię spodnie, żeby się przełamać 🙂

lifelookangies
Gość

chyba bym niewytrzymała dnia bez spodni rzadko kiedy ubieram spódnice, sukienkę raczej jedynie okazjonalnie 🙂

Anna Dulny-Leszczyńska
Gość

W spódnicach/sukienkach "niemini" o luźniejszym kroju da się siedzieć skrzyżnie, ja to praktykuję 😀
powodzenia w dalszym wyzwaniu!

Caroline Ska
Gość

śliczna sukienka , ja też uwielbiam chodzić w sukienkach i spódniczkach zwłaszcza jak jest tak ciepło:)
zapraszam do mnie:)

Kasia Gdańsk
Gość

ja też lubię chodzić w sukienkach, ale niestety obcierają mi się uda i to nie jest fajne, raz założę sukienkę a potem przez tydzień mi się to goi ;/

Anonimowy
Gość
Anonimowy

u mnie nietypowo, bo 'bez spodni' chodzę całą zimę 😀 odkąd odkryłam, że w zestawie grube rajstopy+ spódnica jest cieplej przy niskich temperaturach niż w dżinsach. w dżinsach mi często było za zimno w temp. około 0 i poniżej, a rajstop pod spodnie zakładać – brrr, nienawidzę 😉 za to latem czy wiosną tak jak teraz, raczej rzadko, bo nie lubię chodzić w krótkiej spódnicy bez rajstop np. na uczelnię, a długich spódnic nie lubię, w ogóle cienkich rajstop nie lubię, więc zdarza się głównie w wolne, naprawdę ciepłe dni 😉

Cukrowy motyl
Gość

Podziwiam Cie za tyle już dni. U mnie jednak cały czas królują spodnie, przymierzałam jednak ulubioną posiadaną spódniczkę, ale… jeszcze nie dla mnie. 🙂 Musze resztę wyciągnąć spódniczkę i sukienek.

Aneta Lalek
Gość

Bardzo fajne maxi spódnice i właśnie z kieszeniami są w reserved. Nawet sama taką kupiłam 🙂
p.s mój pierwszy komentarz u Ciebie 😉

Marta
Gość

Pasuje Ci taka sukienka 🙂 Ja jakieś 4 lata temu miałam taką fazę, że codziennie chodziłam w spódniczkach i spodnie leżały w dalekim kącie zapomniane 😉

Karolina Cieślak
Gość

Halo Bydgoszcz! Poleci ktoś jakieś fajne second handy?? Takie z młodzieżowymi ubraniami, bo te, które odwiedziłam proponowały ubrania 60+ ;/
Aniu, ta sukienka z F&F jest śliczna, koniecznie muszę się wybrać do Tesco; moja koleżanka też tam sobie ostatnio kupiła piękną kwiecistą sukienkę (nomen omen koleżanka też Ania ;p)

Karolina Cieślak
Gość

Dzięki!

Shimmering B.
Gość

Super pomysł, gratuluję. Więcej dziewczyn powinno podjąć takie wyzwanie.

kręconowłosa
Gość

osobiście wolę spodnie,bardziej komfortowo się w nich czuję choć nie sądzę,że w przypadku sukienek/spódnic tak nie jest 😉

happiness
Gość

Uwielbiam spódnice i sukienki, choć kiedyś wcale tak nie było. Mam nieporównywalną ilość spódnic w stosunku do spodni. Ale zawsze mam problem z zakupami sukienek, takich zwykłych na co dzień, bo albo nie taki materiał, albo za eleganckie, albo za krótkie, albo o tak wymyślnym kroju lub wzorze, że szkoda gadać.

Eten
Gość

O matko, stopy! 😀 To również moja zmora, z tym że ja zawsze jadę blokerem SPF 50+ po całym ciele, a o stopach zapominam. Śmigając przez cały dzień w sandałach. I stopy są wtedy piękne, czerwoniutkie.
Ja ostatnio pokochałam krótkie spodenki, a najbardziej lubię sukienki odcinane w talii z rozkloszowaną spódnicą.

Kwiaty lipy
Gość

ale wyładniałaś! śliczna sukienka <3

Kasia G.
Gość

Pięknie Aniu wyglądasz:))

Anonimowy
Gość
Anonimowy

piękna sukienka

zapraszam serdecznie do mnie na nowa notkę,
tym razem stylizacja jak byłam ubrana w Chełmnie
http://iamemilia.blogspot.com/2014/05/w-poprzedniej-notce-bya-fotorelacja.html

Anita
Gość

Jestem za mało zorganizowana, żeby zaznaczać kwadraciki 😀

Chodzę w sukienkach i spódnicach bo to w spodniach bym się uparowała chyba, ale mam problem z butami do nich, więc noszę trampki.. Chyba muszę nowe buty kupić bo niewygodnie mi w nich bez skarpetek.

WELCOME IN MY LIFE :)
Gość

Wow śliczna figura. Pasują ci sukienki 🙂 Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej, piękne zdjęcia i super wyglądasz nawet się krzywiąc heh 🙂Ja czytając Twój pierwszy post o wyzwaniu pomyślałam, że to może być świetna sprawa. Sama, jak wyrosłam już z gimnazjalnych kompleksów gdy nigdy nie zakładałam spódnic i sukienek po prostu je pokochałam. Od dziecka uwielbiałam, ale zawsze twierdziłam, że jestem za gruba choć tak nie było. Czy Ty nosząc spódnice, sukienki nie spotykasz się z dziwnymi komentarzami ?Mi ostatnio przytrafiła się nie fajna sytuacja. Nie chce chodzić do szkoły w sukienkach/spódnicach, nie lubię słuchać opinii ludzi z klasy, którzy są strasznie fałszywi. Ale zrobiłam sobie z koleżanką wolne, wybrałyśmy się… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję Ci za rady. Ja też nie rozumiem co takimi facetami kieruję. W każdym razie muszę być bardziej pewna siebie.
Jeszcze raz dzięki ! 🙂

Previous
Czy szkoła może być przyjazna?
100 dni bez spodni – wrażenia