Prosty i dziwny sposób na spanie w tych upałach

spanie w upałach
Zdesperowany człowiek przypomina sobie różne rzeczy. Nie wiem jak Ty – ja latem mam duży problem by zasnąć, chociaż kocham spać. Po takiej nocy z przewracaniem się z boku na bok budzę się jak na kacu. Co innego, gdy za oknem pada przyjemny deszczyk.
Lubię spać przykryta i to też jest problem. Zazwyczaj śpię z jedną nogą na kołdrze. Latem wzorem mieszkańców południowych kultur śpię tylko pod prześcieradłem, ale obecne upały wygrywają nawet z tym. 
No i ostatnio przypomniałam sobie o starym egipskim sposobie.
Może mokre prześcieradło kojarzy się nieco inaczej, ale to działa.
O co chodzi? Śpisz normalnie na prześcieradle i poduszce (obróconej zimną stroną, wiadomo), ale przykrywasz się lekko wilgotnym prześcieradłem. Nie mokrym, wilgotnym. Takim niedosuszonym po praniu z wirowaniem.
Początkowo to trochę dziwne uczucie, ale działa. 
Można też założyć wilgotną koszulkę, ale dla mnie to mniej komfortowe. Sposób jest równie dziwny, co skuteczny :). Nie ma za co!

jak spać, gdy jest gorąco
Uściski, Ania
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Inka
Gość

Noce są tak ciężkie, gdy żar leje się z każdej ściany pokoju. Ja słyszałam, Aniu, że najlepiej to śpi się nago, jednak ma to mieć głównie zadanie terapeutyczne dla duszy i ciała i notabene nie zawsze musi oznaczać, że będzie nam chłodniej. Dla takich nas jak my, którzy choć stopy muszą mieć przykryte kołdrą to szczególna udręka. Nie wiem, jak to działa, że brak z nią kontaktu sieje taki niepokój 😀 Mimo wszystko, chyba nie chciałabym każdego wieczora moczyć sobie prześcieradła, za to jakieś zimne okłady na ciało wchodzą w grę.

Pozdrawiam,
Inka

Previous
Kiedy dziecko? Pytania, których lepiej nie zadawać
Prosty i dziwny sposób na spanie w tych upałach