Nikt nie jest ode mnie lepszy!

Ten tytuł to nie pomyłka. Nikt nie jest ode mnie lepszy. Ale nie martw się, nie jestem arogancką małpą z przerośniętym ego. Od Ciebie też nikt nie jest lepszy.
Nigdy nie dołączyłam do żadnej subkultury, sekty ani organizacji myślącej za mnie. Nie potrafię nawet znaleźć dla siebie miejsca w obrębie żadnej istniejącej religii. Z perspektywy czasu widzę że jest w tym wszystkim wspólny mianownik. Monopol na prawdę i rację. Że MY wiemy jak żyć i co robić a INNI nie. Że w pewnym sensie jesteśmy od nich lepsi.
Jeśli jest coś, czego naprawdę nie lubię to jest to wzajemne dzielenie się na dwa wrogie obozy.
Nie jestem zbyt „jednorodna” i lubię łączyć ze sobą skrajności (stąd jeśli przyjmiemy podział na prawicę i lewicę według mediów – nie mieszczę się nigdzie). Uwielbiam słuchać przeróżnej muzyki i czasami jest to Wagner, innym razem Freddie Mercury a jeszcze innym wesoły latino pop. Tak, Rychu Peja też się gdzieś zmieści.
Jeśli jestem w szpilkach, w torebce mam baleriny lub buty do biegania. Jeśli jestem na płaskim – w torebce często mam szpilki. 
Chodzenie na szpilkach to coś zupełnie innego niż chodzenie w płaskich butach. Ale chociaż jestem ogromną fanką obcasów, czasami potrzebuję tych drugich. Nie umiem odpowiedzieć na pytanie „szpilki czy adidasy?”.
Pamiętam jak sama kiedyś drwiłam z muzyki trance i house. Chciałabym powiedzieć że to dawno i nieprawda, ale tylko „dawno” się zgadza. Szydziłam sobie i śmiałam się pod nosem. W końcu to nie muzyka, phi! Dziś jest mi za to wstyd.
Poczucie że jakaś muzyka jest gorsza pozwalało mi czuć się lepszą.
Nie umiem odnaleźć się w żadnym miejscu przy jakiejkolwiek debacie publicznej. Bo przesiąknięte są szczuciem i antagonizowaniem się nawzajem. Chcemy wolności poglądów, ale przy okazji te nasze są lepsze a najlepiej jakby całą tą wolność realizować przez posiadanie takich poglądów jak nasze. 
Koleżanka dowiaduje się że fluor jest szkodliwy i rezygnuje z past do zębów które go zawierają. Wspaniale, niech myje zęby czym tylko chce. Ale wkrótce udostępnianie artykułów na ten temat przestaje jej starczać i idzie w agresywną stronę.
-jak ludzie mogą byc takimi debilami by to kupować i się truć? – rzuca pod nosem 
-Hmm wiesz, używam kilku past zamiennie ale niektóre też mają fluor…
Cisza.
Innym razem słyszę jak z pogardą ktoś (nieważne kto) mówi – jak można nie znać Tołstoja, Puszkina, Dostojewskiego?! Przecież to klasyka! Jaką trzeba być patologią umysłową!
– A znasz Xu Zhimo? Pu Songlinga? Cao Xueqina? Pytam z przekąsem. To też klasyka! Są miejsca na świecie gdzie bez tego też jesteś patologią umysłową!
Nie żebym sama znała coś poza nazwiskami:) Na stałe mam w pamięci tylko jedno z nich a resztę na poczekaniu wymyśliłam (sprawdzilam dopiero pisząc ten tekst), ale dlaczego musimy wciąż tworzyć to chore JA vs. WY?
Zawsze znajdzie się ktoś dla kogo ty – mądry, oświecony, wartościowy i postępowy człowiek będziesz tym gorszym.
Dla mnie to wspaniałe że w tak różnorodnym świecie mamy mnóstwo możliwości wyrażania się przez style ubierania, muzykę, literaturę, poglądy polityczne. Dlatego chociaz niektórych poglądów nie rozumiem, jak mantrę powtarzam sobie:
Nikt nie jest lepszy ode mnie.
Nie jestem lepsza od nikogo.
Ty też nie jesteś.

Sukienkę kupiłam w przeliczeniu na nasze za 35 PLN (klik!) To najbardziej uniwersalna rzecz w mojej szafie bo w zależności od butów nada się na pogrzeb, imprezę, spacer z psem i na zakupy ;-).
Czerwone szpilki kupione rok temu więc nie pomogę 😀 Bądź na bieżąco! 

  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na „głównej”) – jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin
Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
Co kupić na wieczór panieński i jak go zorganizować
Nikt nie jest ode mnie lepszy!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x