Chcesz zmian? Poszerz horyzonty! Kolejne ćwiczenie, które poprawi jakość Twojego życia

    Każdego z nas mniej lub bardziej dopada rutyna. Przygniatają nas czasem obowiązki, czasem dopada zmęczenie. Łatwo dochodzi do sytuacji, kiedy każdy nasz kolejny dzień zaczyna przypominać kalkę dnia poprzedniego. Zmieniają się dekoracje i szczegóły, ale aktywności – są takie same. Och, ok, weekendy są często inne. One są kalką poprzednich weekendów.

Gdyby to było o mnie (a kiedyś było!), potraktowałabym to jak sygnał alarmowy. Bo jeśli cały czas robię to samo to…stoję w miejscu.

Rozumiem,że możesz mieć swoje przyzwyczajenia, a nawet lubić pracę w której od lat robisz to samo. Przewidywalność  zapewnia spokój i wprowadza porządek. Jest wygodna i prosta.

Nie będę zmuszać Cię do wielkiej rewolucji. Chciałam poruszyć bardzo krótko istnienie dwóch rodzajów nastawień. Nastawienie na trwałość i nastawienie na rozwój/proces. Opisałam jej w swojej książce, więc nie będę powtarzać 🙂 Krótko – chodzi o to, że to pierwsze nastawienie jest twoim wrogiem i prowadzi do uproszczonego postrzegania świata, gdzie przegrana czy porażka jest klęską, a nie cenną lekcją. Osoba nastawiona na trwałość jak dostanie raz dwójkę z matmy, szybciej pomyśli że jest matołem niż wyciągnie wnioski ze swoich błędów. A później postępuje tak w dorosłym życiu.
„Nie nadaję się” wypowiedziane na bazie jednego przykrego doświadczenia, zraża człowieka na całe życie. Informacja o rodzajach tych nastawień jest bardzo ważna, np. w pracy z uczniami lepsze efekty osiągam wtedy, jak przebuduję przekonania, niż jak skupię się na zaległościach ;-). 
Chciałam Cię tylko prosić, być nie stawał nigdy w miejscu. Bo to oznacza, że się cofasz.
Ćwiczenie tego tygodnia jest banalne – chcę, być obejrzał* minimum 3 wartościowe prezentacje/wykłady (np. na TED). Jedna z tych prezentacji powinna być spoza Twojej „branży” lub kręgu zainteresowań.
Poczuj się jak dziecko, które nieustannie pyta „a dlaczego?”. Ciekawość poznawcza jest bardzo ważna!
Dlaczego sugeruję TED? Bo tam wystąpienia są całkiem ciekawe :)). 
*pisząc „obejrzał” nie mam oczywiście na myśli biernego oglądania. Notatki lądują w Twoim rozwojowniku. To chyba jasne? 🙂 
Moje propozycje :


Podsyłajcie swoje ulubione TED-y w komentarzach.
Mam nadzieję, że zachęcę Cię raczej do takiej aktywności, niż do oglądania Ukrytej prawdy :).

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na „głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Uściski, Ania
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous
Czy można zarabiać ZA DUŻO? o stawkach reklamowych w prasie, TV i na blogach :)
Chcesz zmian? Poszerz horyzonty! Kolejne ćwiczenie, które poprawi jakość Twojego życia

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x