A tak sobie beztrosko chodziłam po bardziej dzikiej północy Bali😁Nocleg w bańce w dżungli przy wodospadzie to totalny sztos! 
Myślę, że można przyjechać na Bali, być tu i... w ogóle Bali nie doświadczyć. Widzę to rozmawiając z ludźmi, młodzi chłopcy z Australii przyjeżdzają tutaj surfować - siedzą cały czas w tym Canggu, nie mają żadnej ciekawości świata, jeżdżą jak kretyni bez kasków, cieszą się, że tu jest luźniej, że wszystko kosztuje dla nich „jakieś śmieszne pieniądze”, chociaż sami hajs mają od rodziców i nic o zarabianiu nie wiedzą😉O tym, że są chłopcami nie świadczy wiek, a sposób życia. Totalna beztroska.
Nie mówię, że to źle! Raz na jakiś czas sama mam ochotę nasmarować tyłek olejekiem i poleżeć nad basenem, ale świat jest taki ciekawy!!! Na Bali można robić wiele rzeczy. To jak go doświadczamy zależy bardziej od nas samych niż tego, jaka jest wyspa. Jeden będzie jadł codziennie tosty z awokado w fancy knajpkach i opowie, że wyspa jest turystyczna i komercyjna, drugi będzie biegać po szamanach i powie, że magiczna. W mojej ocenie Bali jest jak lustro, zobaczysz w nim to, co jest w Tobie☺️
Ja ledwie liznęłam wyspę, a już trzeba powoli pakować walizkę dalej. Mogłabym tu zrobić jeszcze mnóstwo rzeczy, ale wyrosłam z tego „jestem tu raz w życiu, muszę jeszcze to, to i to”. Nie muszę, może jeszcze wrócę, kto wie!
#indonezja #bali #aniamaluje #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #solofemaletraveler #szczerze_pisząc #infinitydress #multiwaydress #dżungla

A tak sobie beztrosko chodziłam...

Ale się cieszę, że mogę pokazać Wam moją ulubioną część świata! Zieloną, barwną, zupełnie inną! Nabieram tutaj potrzebnego mi dystansu i pokory. Jest taka książka profesora Obuchowskiego „Galaktyka potrzeb” i oprócz tych znanych z klasycznej piramidy, opowiada właśnie o potrzebie dystansu. Mam dystans do siebie, do swoich wpadek, do życia. Bez niego bym zwariowała! Ale nigdzie nie nabieram takiego dystansu jak właśnie w Azji. Traktuję tutaj życie tak, że nie mam szczegółowego planu, mówię TAK! wszystkiemu, co do mnie przychodzi i na co moje ciało nie spięło się w obronnym NIE. Dziękuję, że śledzicie moje przygody, wkładam mnóstwo czasu w złożenie relacji, dlatego dziękuję za ich wyświetlanie! ♥️
I jaram się ogromnie, że jest Was już tutaj 50 TYSIĘCY🎈 dziękuję każdemu, kto podsyłał moje stories albo mój profil dalej - czuję radochę, że mogę pokazać Wam to, czego doświadczam i jeszcze większą na myśl, że powoli kończę ebooka ze wskazówkami jak zorganizować sobie do A do Z podróż na własną rękę. Wiem, że wielu z Was wybiera biura podróży bo nie wie jak. Pokażę! 
W końcu jestem pedagożką, moją życiową misją jest stawanie się tym mostem, po którym można przejść dalej, do przodu.
Tak mi kiedyś napisał Nietzsche, tego się trzymam!
Dzięki raz jeszcze, uwielbiam Was🥰
#redress #czerwonasukienka #aniamaluje #travelbloger #solofemaletraveler #bali #wakacje #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #indonezja #azja #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ale się cieszę, że mogę...

Ta #podróż jest fajna, bo nie wiem jaki będzie mój kolejny krok. Biorę, co daje mi życie. Nie oceniam, obserwuję. Jak zawsze założenia kompletnie rozjechały się z rzeczywistością - przez ten cały czas przeczytałam może ze 20 stron książki! Scenariusze pisane przez życie są ciekawsze. A ja jestem ciekawska. Pytam, dopytuję, wściubiam nos tam, gdzie nie powinnam. Szukam różnych perspektyw. Miałam odpocząć, a każdego dnia zasypiam kamiennym snem z nadmiaru wrażeń! I podoba mi się to bardzo. Jestem w Azji solo, bo chciałam wyjść poza swoją bańkę. Poznać ludzi z innych kultur, prowadzących inny styl życia niż ja, mających fajne pomysły. 
Często w DM-kach pytacie jak to jest, że poznaję tylu ludzi. Gdzie poznać przyjaciółkę, gdzie chłopaka.
Moja wskazówka? Wyjdź z tego domu sama, nie czekaj na towarzystwo. Jak wyjdziesz z koleżanką, to z dużym prawdopodobieństwem pozostaniesz w towarzystwie tej koleżanki. Pozbądź się tego myślenia „poszłabym na jogę, ale nie mam z kim” i idź! 
Ja idę!
#aniamamuje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #canggu #beach #plaża 
#solotraveler #travelblogger

Ta #podróż jest fajna, bo...

Wielu ludzi w moim wieku nie godzi się na scenariusz studia-kredyt na 30 lat- praca do śmierci i chce od życia czegoś innego. Taki scenariusz też jest bardzo ok, czasami sama bym chciała być w stanie wykonywać prostą pracę, o której nie będę myśleć jak z niej wyjdę! Mój mózg tak nie potrafi, zawsze coś kombinuję! W moim pokoleniu mnóstwo ludzi nie szuka mało uczęszczanych ścieżek. Tworzymy własne. Ja nigdy nie sądziłam, że będę mogła utrzymywać się z bycia Anią. Każdego dnia jestem za to wdzięczna!
To zdjęcie zrobił mi Varin. Blade Runner (kocham! Ale jeszcze bardziej ostre pióro Philipa K. Dicka) odcisnął na nim takie wrażenie, że zajął się fotografią, której motywem są neony. Podkłada lusterko pod obiektyw i bach - gotowe. Zabawa trwa godzinę, kosztuje ok. 150 zł. Ze mną był jeszcze chłopak ze Słowacji. Varin ma ok. 20 bookingów miesięcznie i jest w stanie utrzymać się w Bangkoku z takiego pstrykania. Oznaczam go wam na zdjęciu!
Gdyby można było utrzymywać się ze wszystkiego, za co chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie? Ja zawsze chciałam żyć z pisania. Jestem szalenie wdzięczna, że sobie taką możliwość stworzyłam a XXI wiek mi to umożliwił. 
A Ty? Może wystawisz na Airbnb za 200 zł naukę lepienia pierogów dla turystów? Why not! #neonbangkok #neonphotography #aniamaluje #travelgirl #podróże #podróżemałeiduże

Wielu ludzi w moim wieku...

Dla kogoś być może kolejna instagramerka z dupą na wierzchu, dla mnie zdjęcie na pamiątkę zachwytu nad cudownym wodospadem💧Z ekscytacji drżała mi cały czas łydka! Natura potrafi być majestatyczna!🌱
Sama wyspa ma różne oblicza. Na razie doświadczyłam #Bali dla lekko aroganckich młodych ludzi z lepszego (finansowo) świata, bujających się po instagramowych knajpkach. Bali komercyjnego i turystycznego, Bali pełnego przepięknej, dzikiej przyrody, Bali cudownych miejscowych ludzi i Bali mistycznego. Z pewnością perspektyw jest dużo więcej! Staram się patrzeć na świat pod różnymi kątami i zadawać wiele (czasami może ciut zbyt wścibskich) pytań. Ile ja się podczas takich podróży uczę, to o jeju!

A odnośnie pupy w bikini, to nie wrzucając takiego zdjęcia sama bym przyznała, że kobieta w bikini popełnia jakiś grzech, w odróżnieniu od mężczyzn z gołymi klatami. Nie postrzegam tak świata!😉 Pięknego piątku🌸
Fot: @czula.kaminska (mały spoiler tego, co jutro na stories)
#podróże #podróżemałeiduże #blogerka #wodospad #waterfall #bali #travelgirl #travelblogger #aniamaluje #szczerze_pisząc

Dla kogoś być może kolejna...

Nie wszystkie zdjęcia muszą być wymuskane ;) 🌸Moja pogadanka na temat „chłopak by mnie nie puścił” wywołała spore zamieszanie! Opisujecie swoje toksyczne relacje z partnerami, którzy „zabraniali” wam przeróżnych rzeczy. Czasami toksyczne byłyście Wy, w ciągłym strachu, że partner zdradzi. Dzisiaj jesteście w innych relacjach i wiecie, że to nie powinno tak działać i wyglądać. I wspaniale! Lepiej przejrzeć na oczy późno, niż wcale!
Szkoda życia na kogoś, kto podcina Ci skrzydła. Jeśli masz coś, przed czym chcesz ostrzec inne dziewczyny - dawaj śmiało! Czasami zaczyna się od „nie podoba mi się jak chodzisz w sukienkach”
Pozdrowienia z #Bali! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #balibowlsandsmoothies #relacje

Nie wszystkie zdjęcia muszą być...

Wyprawa solo jak dotąd:
👉🏻Ani jednego dnia nie spędziłam zupełnie sama! Poznałam mnóstwo ludzi, z innymi polubiłam się bardziej, bo miałam okazję lepiej ich poznać. 👉🏻Popełniłam sporo błędów organizacyjnych. Np. teraz jestem na #Bali i już czuję, że bez skutera będzie ciężko (mam problem z błędnikiem, nie będę ryzykować), ale jestem dobrej myśli.
👉🏻Do tej pory nie udało mi się popracować! Spędziłam na pracy może godzinę, no chyba, że liczyć składanie relacji na insta, to wtedy pracowałam ze 3h dziennie. Byłaby to jednak najmniej płatna praca świata, bo nic nie zarobiłam🤣🙈
👉🏻Jestem zupełnie nieprzygotowana na #Wietnam! Poranki i wieczory są podobno chłodne (16 stopni). Z polskiej perspektywy to się wyda śmieszne, ale ja mam tu 35 stopni i takie właśnie ubrania.
👉🏻Możliwe więc, że zamiast 2 tygodni w Wietnamie zmyję się szybciej na jakąś wyspę w Tajlandii (Ko Chang albo Ko Samui) albo na Koh Rong w Kambodży :) Ogólnie mordka mi się śmieje cały czas, jest fajnie, jest dobrze!
Teraz pora się trochę opalić.
Mam nadzieję, że podobają Wam się moje przygody na stories! Wielu rzeczy i ludzi też nie pokazuję, ale może wykorzystam te historie w jakiś luźniejszy dzień. Dzisiaj np. chciałabym nagrać krótką pogadankę 😁

Uściski z Bali!

Wyprawa solo jak dotąd: 👉🏻Ani...

Wciąż nie mogę uwierzyć, że smakował mi wege boczek🤯
To były bardzo intensywne dni w Bangkoku, pora na kolejną przygodę - co powinnam zrobić na Bali?
Jakieś rekomendacje? Nie mogę prowadzić skutera, mój błędnik nie ogarnia, więc pewnie będzie ciężko, ale nastawiam się pozytywnie do całej przygody😊
Poleżałabym ze dwa dni na plaży z jakąś książką, bo z nadmiaru wrażeń i emocji moja czaszka dymi😁.
Zastanawiam się też, którego dnia dopadnie mnie kryzys tej podróży, ale czas pokaże!
Podrzućcie swoje rekomendacje a ja powalczę z walizką i idę spać 😘
#Bangkok #vege #foodie #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Wciąż nie mogę uwierzyć, że...

Jestem wkurzona. Że musimy udawać, że mamy mężów i nosić fejkowe obrączki, aby pozbyć się niechcianych adoratorów. Że samo „nie” nie wystarcza i żaden argument nie ma takiej mocy, jak bycie „przypisaną” do jakiegoś faceta. Jakbyśmy same się nie liczyły jako jednostki ludzkie.
Chciałabym mieć poczucie, że mogę robić swobodnie wszystko to, co mężczyźni.
Moim kolegom nikt nie radzi, by dla bezpieczeństwa wracali po ciemku w towarzystwie kobiety.
Nie zwraca uwagi, że przebijają im przez t-shirt sutki. Nie szukają w podróży hosteli z pokojami tylko dla mężczyzn, podczas gdy „female dormitory” to nie jest pomysł, który wziął się z powietrza, a realnej potrzeby.
Ja nie chcę pieprzonych przywilejów. Chcę mieć poczucie, że jesteśmy takimi samymi jednostkami ludzkimi. Ale jak się naczytałam o Waszych fejkowych obrączkach i pierścionkach, to zrobiło mi się naprawdę przykro łamane na jestem wkurzona.

Kobieto, co robisz dla swojego bezpieczeństwa i spokoju, czego nie robią mężczyźni? Wyjdźmy z priv, napisz tutaj!
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #kobieta #wkurw

Jestem wkurzona. Że musimy udawać,...

Śmiesznie tu stoję, ale mam nadzieję, że widzicie - jestem w Azji na maksa szczęśliwa, wszystko mnie cieszy! W tym klimacie oddycha mi się wspaniale (nawet w Bangkoku!) każda drobna rzecz jest przygodą! Mnóstwo nowych bodźców, smaków, tekstur, zapachów. Tym razem zamiast wygodnego mieszkania z dostępem do basenu i siłowni wybrałam hostel i zbieram inne przeżycia. Poznaję ludzi z taką samą zajawką na doświadczanie podróży jak ja. Wymieniam setki uśmiechów dziennie, próbuję mówić „dziękuję” po tajsku, unikać jednorazowego plastiku, zachwycać się myjącym pupę kibelkiem i cieszyć z masażu, po którym chodzę lekkim krokiem. Tak lekkim, że zrobiłam ich dzisiaj 25 tysięcy😊. Kocham #Bangkok, kocham tę część Azji, uwielbiam wieczorem składać dla Was relację z tego wszystkiego, co mnie spotyka. Moim marzeniem jest zachęcić innych do tego samego! Chcę rozwiać Twoje obawy i uprzedzenia, pokazać, że to jest proste i da się na własną rękę bez stresu!
#podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #femalesolotraveler #solotravel #bangkok #wakacje #aniamaluje #blogerka #blogerkapodróżnicza #pieszopomieście

Śmiesznie tu stoję, ale mam...

CO MNIE OSTATNIO ZAINSPIROWAŁO (2)

Trochę inspirujących rzeczy się zebrało, więc pora na drugi post z serii.
Pierwszy znajduje się tutaj

1. 27 sztuczek zapewniających idealny manicure – link
kilka znałam, 25 mnie zaskoczyła i wyjaśniła coś, czego nie rozumiałam, ale patent numer 20, z lizaniem jest genialny i działa w 100% ! Kiedy zrobi Ci się z lakierem coś takiego jak widać po prawej, to poliż palec i przejedź zaślinionym po nierówności. Taaaadam, wszystko jest wyrównane! 🙂 Z wodą nie działa, w ślinie musi coś być 🙂

2. Informacje o leczeniu zębów które całkiem mnie zaskoczyły…

3. Ten biustonosz rzeczywiście można nosić na 100 sposobów, jestem nim absolutnie oczarowana, wszystkie problemy z ramiączkami i biustonoszem który wystaje przy głęboko wciętych sukienkach zostały rozwiązane. Szkoda, że nie jest ładniejszy, ale w sumie to ma być niewidoczny, więc wybaczam <3 żałuję tylko, że wzięłam wersję czarną zamiast cielistej…

4. Proste, oczywiste a ja na to nie wpadłam – mówiłam, że kopnęłam w przysłowiowy tyłek “oficjalną” medycynę. Nadal to podtrzymuję i co mnie w sumie nie dziwi – czuję się naprawdę o wiele lepiej! Temperatura mojego ciała ustabilizowała się na poziomie 36.3 stopni Celsjusza. W porównaniu ze skokami od 32 (sic!!!!) do 35 to jest naprawdę ogromna różnica!
Za radą jedynych lekarzy którym wierzę zbadałam włos i niestety jestem zatruta ołowiem i rtęcią… Po tych wszystkich antybiotykach to w sumie normalne, dlatego poczytam jeszcze więcej o witaminie C i kupię kilogram czystej chemicznie. Pora się pozbyć tego syfu (witamina C jest naturalnym antagonistą niektórych metali ciężkich ).
Witamina C okazuje się działać na wiele rzeczy (zaskakujący przykład), po rozważeniu wielu za i przeciw jestem prawie całkowicie pewna, że chcę oczyścić organizm właśnie w ten sposób.

5. Też w to nie wierzę 😀

6. Wiem, znowu Freddie…
Sama nie wiem jak to możliwe, że mężczyzna o wyglądzie stadionowego sprzedawcy płyt z tanim porno, potrafi jedną piosenką wprawić mnie w genialny nastrój… 🙂

7. Zwykły, mały program do robienia fiszek który pomógł mi ogarnąć naukę na koło z pedagogiki pracy podczas okienka.
Tak, uczyłam się na koło w dniu koła 😛8.100 pompek… to jest wyzwanie które pokazałoby mi, że pokonałam swoje bariery 🙂


9. Klawiatura multiling na tablet. wygoda, wygoda, jeszcze raz wygoda 🙂


10. zawsze zastanawiałam się, jak notować w książkach żeby było wygodnie… no i już wiem 🙂

Uściski, Ania

64
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
CzarownicującaAniamalujeSłonecznikAnonimowyDorARTthea Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Urocza
Gość

super! też bardzo lubię Freddiego <3 dzięki wielkie za sztuczki paznokciowe! na pewno się przydadzą 🙂

Seanaith
Gość

Kilka linków od Ciebie jest tak przydatnych,że zaraz je sobie "zaadaptuję" na swoje potrzeby :> dziękuję!

Ania
Gość

uświadam sobie, że naprawdę trzeba wziąć się do nauki angielskiego 🙂

Peggy Brown
Gość

hmm ja własnie zastanawiam się, gdzie są dostępne witaminy "czyste chemicznie". wiadomo, że podstawa to warzywa i owoce, ale te z marketów raczej nie są dobrą alternatywą. nie wiem czy widziałaś film "jesteś tym co jesz", ale jest tam poruszony temat samouzdrawiania organizmu, jeśli oczywiście zapewnimy mu odpowiednią dawkę witamin, oraz ich działanie (niedobór jednej witaminy może spowodować kilka schorzen). jak na razie nie mam czasu pogłębiać tych informacji, ale to na pewno ciekawy temat.

DorARTthea
Gość

Co do tej witaminy C, podobno pietruszka ma jej mnóstwo (i pewnie wielu innych dobrych rzeczy też). Mama mi mówiła o jednej jej znajomej, która miała ciężką anemię i lekarz jej poradził, żeby jadła pietruszkę. Przejęła się i jadła ją jak królik, pęczkami ;-)(jak lekarz zalecił,to trzeba…) na następnym badaniu po anemii ani śladu.

DorARTthea
Gość

Oczywiście, trzeba uważać, czy pietruszka nie rosła przy autostradzie;-) bo wtedy oprócz witaminy C jest też dawką ołowiu i innych takich ;-)Ale to jak ze wszystkim..

tonia
Gość

Tez pietruche kiedyś wcinałam;) a o pokrzywie nie slyszalam- mozna ją poprostu pić, tz herbatę?? Napisz jak uzywasz- może mi tez w końcu sie uda poprawić wyniki 🙁

tonia
Gość

Dzięki wyprubuje;) Na razie zanim wyrosnie mi pokywa to posluguje sie pietruszka:D

DorARTthea
Gość

Wniosek z tego, że w wersji herbacianej pokrzywa oczyszcza organizm..?Skoro jest moczopędna…
U mnie w domu z pokrzywy robi się taką zieloną papaję – zamiast szpinaku. Wiosną przygotowujemy zapasy na całą zimę do zamrażarki.
Słyszałam, że przy piciu pokrzywy trzeba robić przerwy miesięczne co trzy miesiące.

Aleksandra
Gość

10. Ja zawsze tak notuję nieznane słówka w książce od angielskiego ;p

ofetowa
Gość

Zawsze robiłam to z lizaniem xD Myślę że to dlatego że język jest dość miękki i nie będzie tak mocno napierał na powierzchnię lakieru jak np. palec.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a propos fiszek,to lubię tę stronę http://moje-fiszki.pl/

agata
Gość

mam nadzieję, że wiesz, że nadmiar witaminy C wydalamy z moczem 🙂 wiec nie ma sensu brac jej duzo wiecej, anizeli jest nam potrzebne, bo tylko zmarnujemy pieniadze i sily organizmu, ktory bedzie musial ten nadmiar wydalic ;p

Vicky
Gość

No wlasnie tez mnie to zastanawia, sama mam ochote sie odtruc w ten sposob ale mam watpliwosci co do tego bo wlasnie wiem ze nadmiar I tak zostanie wydalony z moczem a organizm zatrzyma tylko tyle witaminy c ile potrzebuje,
Ania wiesz cos wiecej na ten temat?

Vicky
Gość

Link nie dziala 🙁 przenosi mnie do google scholar Inic wiecej

Vicky
Gość

Duhh….
Haha

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No właśnie też się zastanawiałam nad witaminą C ale jakoś nie jestem przekonana i dla mnie to ryzyko. Poprostu chyba tylko z nerkami nie mam jeszcze problemu i nie chcę ich niepotrzebnie obciążać. I sama nie wiem czy wit C lepsza w postaci dożylnej czy doustnej. Doustna tańsza ale z tego co mi mówiono w kroplówce lepsze efekty są.
Zaczęłam czytać książkę o zakwaszeniu organizmu i mam nadzieję że czegoś ciekawego się dowiem i jakiś praktycznych wskazówek również

Barszcz
Gość

Kurna, szkoda że mój net taki wolny, bo mam ochotę wszystkie linki otworzyć natychmiast!

Kokodylek
Gość

Prześwietne inspiracje! Na pewno skorzystam z programu do fiszek i kilku porad odnośnie paznokci. Ta z lizaniem lakieru zaskoczyła mnie chyba najbardziej, ale nie zamierzam próbować 😛

kasia4212
Gość

moje-fiszki.pl 🙂

aipmilo
Gość

Te paznokciowe triki faktycznie zaskakujące 😀

Wiktoria Ardilla
Gość

"mężczyzna o wyglądzie stadionowego sprzedawcy płyt z tanim porno" haha, niezłe porównanie 😀

Czarownicująca
Gość

Nie myślałaś o naturalnej witaminie C? Słyszałam, że jest lepsza (bez żadnych argumentów)
Lecę oglądać to co podlinkowałaś!

Czarownicująca
Gość

Wit C – np taka: http://www.sanbios.pl/?15,natur-c-acerola-500
Mi polecono na początek 1500mg dziennie. Nie spróbowałam, zabiła mnie cena

Czarownicująca
Gość

Przypomniałam sobie o Twoim eksperymencie z witaminą C. Zdecydowałaś się w końcu? Jak wyszedł?

Czarownicująca
Gość

Dzięki za odp.

Happier at Life
Gość

Ja zamiast tego programu do fiszek korzystam z ANKI, niestety nie korzystam z nich zbyt regularnie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

hej a mozesz napisac gdzie kupilas ten biustonosz???? strasznie taki by mi sie przydal;) pozdrawiam aolka

Nadine
Gość

Miałam kryzys, w zeszłym roku. Robiłam równolegle szkołę policealną i tak mnie szlag trafiał, ale po pół roku jęczenia rzuciłam półtora roku ciężkiej pracy. I to była taka ulga…
Teraz zostały mi same studia. I chyba jest okay. 🙂

BogusiaM
Gość

co do pazurków jak nie ślina to odrobina zmywacza do paznokci na opuszku i przejechać po takim pazurku też powinno się naprawić;)

resztę linków idę oglądać:)

BogusiaM
Gość

poczytałam i wróciłam:)
co do leczenia zębów bez dentysty, ja mam na kilku 3-4 zębach takie mini kropeczki, dentystka stwierdziła iż jest to próchnica która się rozpoczęła już dawno dawnooo i nie postępuje tylko dlatego, że o zęby dbam:) i nie ma sensu tych tyci kropeczek rozwiercać:) polecam fluoryzację raz w tygodniu, tak też postępuję z zębami które już były borowane, miałam z jednym nie miły przypadek, że ukruszyła mi się ścianka zęba:/ już mam zrobione, ale na szczęście do kanału nie doszło:)
nic tylko dbać o ząbki:)

Vicky
Gość

Fluoryzacje????? Fuor to jest trucizna to jest chore ze ludzie daja sobie zeby fluorowac, myja zeby pastami z fluorem I plucza nim zeby…..

http://www.oswiecenie.com/fluor.htm

Taka ciekawostka warta przeczytania 🙂

tonia
Gość

Bardzo duzo ciekawostek dzis;) Pol wieczoru przesiedziałam 😀
Co to tego leczenia zebow i diet to przesiedzialma nad tym tematem setki godzin i wszedzie to sie sprawdzało(tz cofanie sie próchnicy) tylko u dzieci/nastolatków, których zeby jeszcze "nie rozwinęły sie do końca" (mniej wiecej do 20 r.ż.), dlatego fluoryzacje też zalecają tylko do tego roku robic, póxniej tylko kasa w bloto idzie:(
Ciekawa jestem tych efektow z wit. C- jak bedziesz mogla to dawaj znać na bierząco;)

klaudek884
Gość

Kiedyś potrafiłam zrobić 40 pompek…teraz ledwo 5, niestety o mięśnie trzeba regularnie dbać:/

ozamos
Gość

Artykuł o paznokciach – super!

BERY
Gość

super post dzieki Ci za niego!

LaNińa
Gość

rewelka…lubię takie praktyczne wpisy…ukradłam pomysł fiszkowy 😉

Jaśmin
Gość

Freddie na serio tak wyglądał a był takim geniuszem 😉

Kasia
Gość

Witaj!
Z przykrością informuję, że zostałam zmuszona do zablokowania swojego bloga – przynajmniej tymczasowo. Ponieważ na bloggerze nie da się ustawić konkretnego hasła, które należy wpisać, by zobaczyć blog, muszę dodać poszczególnych Czytelników do listy zaproszonych.

Jeśli chcesz nadal do mnie zaglądać i czytać moje wypociny, proszę – daj mi znać mailowo i koniecznie podaj swój nick oraz adres maila z witryny gmail.com

Oto namiar na mnie: mala-lady-pank91@wp.pl
Przepraszam za utrudnienie 🙁 Na dniach na blogu pojawi się wyjaśnienie, dlaczego stało się tak, a nie inaczej.

Pozdrawiam!
Kasia 🙂

Amarylis
Gość

Świetny ten link o paznokciach!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a co to za Plan B ? Możesz zdadzić jakieś szczegoly?;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

szkoda 🙁 jestem niebywale ciekawa.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

to czekam z niecierpliwoscia.
M.K. 😉

Słonecznik
Gość

Fajne tricki do pazurków 😀 O lizaniu lakieru wiedziałam 😛

Powodzenia przy 100 pompkach, ja niedawno odkryłam jak się je robi prawidłowo i ani jednej nie zrobię na razie 😉

Previous
ROZWOJOWY CZWARTEK : ODWAGA, + blog roku…
CO MNIE OSTATNIO ZAINSPIROWAŁO (2)