Dziewczyno, jeśli czekasz jak na szpilkach czy chłopak odpisze- wyłącz te cholerne powiadomienia! Za każdym razem jak słyszysz charakterystyczny dźwięk🔔, uwalnia się kortyzol a ty masz reakcję stresową. A potem i tak jesteś rozczarowana, że to 20% rabatu na sandały, a nie książę z tindera💁🏻‍♀️ PLUM-stres-PLUM-stres-PLUM-stres - zwariować można!
Plus może warto przemyśleć, czy to właściwa relacja? Nie fajniej dostawać niespodziewane wiadomości od których się rumienisz, niż czekać aż ktoś odpisze?
Oczywiście dotyczy to relacji nazwijmy to... romantycznych, nie takich bez zobowiązań!😉 Piszę o tym przy okazji zadania numer 16 w ramach wyzwania. Dopóki nie oddałam tej działki mojemu przyjacielowi i menadżerowi @troyann (takie 2w1 bywa wygodne!), cały czas byłam w trybie stand-by czekając na umowę, ustalenia, akcept, dalsze negocjacje. Piątkowy wieczór, daleka podróż - wieczny podryg na dźwięk powiadomienia, bo może to akurat to, na które czekam... Zawsze na jakieś czekałam!😏
Maciek przekonał mnie w Gruzji, bym się ich pozbyła. Na bieżąco migają mi tylko podczas korzystania z instagrama, co jest wygodne, szczególnie gdy odpowiadam na pytania do wyzwania. Ale uwolniłam się od maila! Lubię kontakt z Wami, ale z umiarem!
Prawie w ogóle nie odpowiadam już na messengerze, jeśli mam do kogoś coś pilnego - dzwonię lub piszę SMS. Wiem, że jeśli ktoś będzie miał coś pilnego do mnie - też wybierze taką formę!
I jasne, pierwszą rzeczą, którą kupię w Bangkoku będzie karta SIM i internet (ostatnio też tak było🙈), ale zrobię to by ogarnąć transport i nocleg, a nie by sprawdzić czy przez moją nieobecność w sieci świat czasem nie spłonął ;) Jeśli nie jesteś gotowa na krok o którym mówię, pomyśl o tych wszystkich razach, gdy czekałaś na kuriera z paczką i specjalnie nie wychodziłaś z domu, a on cię olał i zostawił paczkę w punkcie, albo napisał, że przyjedzie jutro🙄
Dziewczyno! Życie Ci przelatuje przez palce na tym czekaniu!
Napisałam to pod wpływem wiadomości z uczestniczką wyzwania, której smartfon przyrósł do ręki bo wiecznie czeka! ;) zdjęcie zrobiłam 3 lata temu po Azji, kojarzy mi się z wolnością!
#szczerze_pisząc #motywacja #wyzwanie #aniamaluje #powiadomienia #stres

Dziewczyno, jeśli czekasz jak na...

Nie wiem jak szybki musiałby być aparat, aby uchwycić ten uśmiech na mojej twarzy😅 niestety mam domyślny bitch face, co nie znaczy, że odpowiada on temu co dzieje się u mnie w środku ;). Faktem jest jednak, że ludzie zawsze zauważają „ty się uśmiechasz” gdy się uśmiecham, bo jak ten uśmiech długo jest na mojej twarzy, to znaczy, że jest mi dobrze i błogo.
Ale dzisiaj to się śmieję cały dzień🤣 Nie dość, że wszystko mi fajnie wyszło, to jeszcze rozbawiły mnie do łez wasze wiadomości o tym, co dziwnego zrobiłyście podczas PMS🤪. Chodźcie na stories, jest fajnie! (Serio ten uśmiech jest rzadki, nie umiem się tak uśmiechnąć sztucznie, musi być totalnie autentyczny!)
#aniamaluje #szczerze_pisząc #zamioculcas #plantlady #crazyplantlady #pms #blogerka #uśmiech #radocha #frajda

Nie wiem jak szybki musiałby...

Ależ ja miałam od kilku dni podły humor! Niczym kiepski detektyw chwytałam się banalnych tropów, jak osłabienie i rozdrażnienie po chorobie, ciśnienie, pełnia księżyca, zły stan powietrza... Ten stan narastał od kilku dni, a ja miałam takie „wtf, o co ci chodzi dziewczyno?” Wszystko w życiu idzie jak trzeba, niektóre rzeczy nawet lepiej, skąd ten nastrój?
Zrzuciłam wszystko co mi leżało na wątrobie i co mnie gniotło w różnych sytuacjach, ale nie pomogło.
W życiu bym nie wpadła na to, że z opóźnieniem trzepnęła mnie książka i czytanie o szalenie skomplikowanej sytuacji w Myanmarze (Birmie).
Tak już czasami mam, że reaguję z opóźnieniem. 
Czasami zadziwia mnie z jaką lekkością jednego dnia przeżywam frustrację, bo w żaden sposób nie mogę spuścić napięcia, a drugiego mam wyborny humor, uśmiecham się szeroko i zaśmiewam z prymitywnych memów.
Tylko czemu zawsze to uwolnienie przychodzi wtedy, gdy pozwolę sobie na te brzydkie emocje i przestanę z nimi walczyć?
Pewnie z tego samego powodu, dla którego ludziom wychodzi podryw gdy odpuszczą, a nie desperacko próbują bardziej.
Ale mi teraz dobrze po pozbyciu się tego dziwnego ładunku! Uczucie jak zdjęcie niewygodnych butów po całym dniu! Albo jak dobiegnięcie do domu i zrobienie siusiu po godzinie wstrzymywania resztką woli🙃

Super ważna lekcja dla mnie: bardziej poddawać się falom, nie walczyć z nimi, bo się utopię!

#tajlandia #thailand #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ależ ja miałam od kilku...

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1 czy 2? I tak się zawsze kończy z nogami na ścianie🤣, ale taka mała refleksja, którą chcę się podzielić - jestem z siebie dumna! Kiedy bardziej chorowałam, wymyśliłam sobie, że muszę mieć w życiu coś, co da mi niezależność i pozwoli zarabiać nawet wtedy, gdy ja nie będę w stanie pracować. Aż do wczoraj nawalało mnie gardło, więc napakowałam czas spotkaniami towarzyskimi i nawet wciągnęłam serial, bo z pracką mimo chęci to jakoś nie szło. I super czuję się z tym, że:
- MOGŁAM.
Nie żyję bez poduszki finansowej, mogę powiedzieć sobie - Ania, teraz nie pracujesz, zluzuj
- nic nie robiąc* i tak zarabiałam. Moja wydana w 2013 książka, której w ogóle nie promuję bo mi się już nie podoba(!) jak co roku złapała się w styczniowe flow i dała mi hajs. 
I to jest super rzecz, za którą jestem bardzo wdzięczna, bo i tak pozwalam sobie na miesiąc w Azji (podczas którego nikt nie zwolni mnie z płacenia za mieszkanie itp), a tutaj niemiłe niespodzianki nie niszczą mojego komfortu.
Ogromnie mnie to cieszy, bo wiem, że wiele osób „nie może sobie pozwolić na L4” z grypą, bo niższa pensja oznacza kłopoty finansowe a normalnie jest na styk😪O ile w ogóle są ubezpieczonymi szczęśliwcami na etacie!
Cieszę się, że udało mi się od tego uchronić! *przesadziłam z tym „nic nie robiąc” bo believe me or not - pytania do wyzwania i wyzwanie sprawiają, że siedzę na IG 5h dziennie😰 ale robię to za darmo i od siebie, nigdy nie prosiłam o patronite itp, więc still - nie robię w styczniu nic zarobkowo.

Cholernie mnie to cieszy, że mam komfort życia bez strachu i chociaż nie zarabiam bardzo dużo, to mogę sobie pozwolić na luksus chorowania.
I przeraża mnie, że w 2020 chorowanie stało się luksusem. 
Strasznie! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #książka #czytam 
#parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1...

Czy nie możemy próbować być TROSZKĘ lepsi bez tej całej napinki?
Bez zawstydzania nastolatek na utrzymaniu rodziców, że nie mają każdej jednej rzeczy eko i zero waste i w ogóle instagramowa policja approved?
Bez wytykania komuś lotu na chrzciny kuzynki, bo ślad węglowy i straszne zło?
Komuś, kto zaczął przygodę z byciem wege, że robi za mało?
 Nie podoba mi się napinka wyzwalająca poczucie, że jeśli stać cię tylko na malutki kroczek, to jesteś ZŁY I NIEDOBRY. Nie jesteś!
Wrzucając  jakieś linki do swoich starych tekstów (powiedzmy do 2016) często zaznaczam: dzisiaj napisałabym to inaczej. Dlaczego? Bo jestem bardziej empatyczna i rozumiejąca, złagodniałam. Nie lubię rewolucji, wolę łagodną ewolucję i dojrzewanie do zmian. Dlatego chociaż sercem jestem np. za bardziej eko, tańszymi i zdrowszymi (może za rok ukażą się badania, że jednak nie!) kubeczkami menstruacyjnymi, to nie wyobrażam sobie zawstydzania kobiet, dla których ten krok to za dużo. Bo mogę edukować i wyjaśniać, ale jestem za wyborem. I rozumiem gdy jest inny niż mój!
Tak samo jak rozumiem, że ktoś kupi bikini za 50 zł, na aliexpress zamiast takiego samego za 150 w sieciówce, bo ma ogólnie po opłaceniu wszystkiego 400 zł w budżecie i o takim szytym w Polsce w duchu eko to może pomarzyć. 
Chciałabym abyśmy bardziej próbowali się rozumieć, a mniej oceniać i osądzać. Pokaz innym jak żyjesz, zainspiruj do czegoś fajnego, ale nie wywołuj poczucia, że jest gorszym człowiekiem. Po co?
Nie zawsze da się wybrać idealnie, warto pomyśleć, że inni dokonują najlepszych wyborów jakich potrafią.
#noshame #aniamaluje #szczerze_pisząc #piesek #dogsofinstagram #wakacje #lato #toniemojpies #niestety

Czy nie możemy próbować być...

Jakiś czas temu wróciłam do robienia sobie autoportretów. Kiedyś dawało mi to frajdę, potem uznałam za dziecinne i głupie. Dzisiaj uważam, że dziecinne to jest nazywanie rzeczy przynoszących frajdę dziecinnymi🙃

Gdyby nie samowyzwalacz i kilka serii, to pośród kilku całkiem niezamierzonych sexy póz, nie znalazłabym tej! Perełka🤣
Mama całe dzieciństwo mi mówiła: usiądź jak człowiek! 
Dzisiaj to samo mówi mi fizjoterapeuta. A moje nogi plączą się na przedziwne sposoby i na krześle i na tym legowisku, które zrobiłam sobie do czytania😅
Co jest ironiczne, bo mam szeroki parapet o którym zawsze marzyłam, że czytanie z kubkiem gorącej czekolady w oknie... kupiłam nawet piankę tapicerską na ten parapet by było miękko w tyłek i co? W ogóle na nim nie siadam! 
Fun fact: kiedyś potrafiłam założyć sobie nogi za głowę, ale raz nie mogłam się z tego potem rozplątać😅
Czy są tu jakieś osoby dzielące mój problem z nogami? Odezwijcie się, może moja mama zrozumie, że to nie jest moja złośliwość, że przy obiedzie zdarzyło mi się siedzieć po turecku🤦🏻‍♀️ #aniamaluje  #szczerze_pisząc #czytanie #książka #nogi #autoportret #interiordesign #zamioculcas #plants

Jakiś czas temu wróciłam do...

No i jak, miała być realizacja postanowień „od nowego roku” a jakoś kacyk i zmęczenie nie sprzyjają treningowi a ze zdrowym odżywianiem też ciężko?
Startuję z czymś banalnym, bo cóż może być bardziej oklepanego niż wyzwanie styczniowe?🤪Ale na zachętę powiem, że miało wystartować rok temu, ale uznałam, że jest niedopracowane. Dałam je dziesięciu osobom, które przesłały mi swoje uwagi, podzieliły się trudnościami i je ulepszyłam.
UWAGA! To nie jest jedno z tych pięknych wyzwań, gdzie zapisujesz swoje wyniki w ślicznym notesie brokatowymi cienkopisami. Tu trzeba trochę pozasuwać w realu, nie w marzeniach!
Nie chciałam, by było jak te wszystkie rzeczy z pinteresta albo filmiki z pięciominutowymi DIY, które oglądasz, mówisz pod nosem, że fajne (a może nawet zapisujesz w zakładkach!) ale nigdy nie realizujesz🤫
Ono jest po prostu skuteczne.
30 zadań, na które jest 45 dni.
Lżejsze i trudniejsze.
Codziennie na stories! 
Aha, oczywiście wystartowałam z wyzwaniem, ale nie wymyśliłam nazwy, więc przygarnę propozycje 
#wyzwanie #nowyrok #motywacja #aniamaluje #szczerze_pisząc #nogi #nylons #rajstopy #kropki #kropeczki #polkadot #zamioculcas

No i jak, miała być...

Nadchodzi fala podsumowań  od tych, którym wszystko się udało (i fajnie!👏🏻) a przyznam, że nie zrealizowałam żadnego kluczowego celu na 2019🤪
I nie jestem zła! Ani trochę!😲
Miałam jakieś założenia odnośnie tego, co bym chciała osiągnąć.
A potem poczułam, że sama kasa jest dla mnie za małą motywacja i mogę to zrobić, ale nie czuję z tego radochy. 
W 2019 dałam sobie plaska w twarz i zastanowiłam się , czego NAPRAWDĘ CHCĘ. Nie zawsze to były fajne myśli! ✅przestałam uciszać ten głos, który mówił czego pragnę, a który uciszałam, bo nie pasował mi do moich wyobrażeń o mnie samej.
Ale kiedy ich posłuchałam, to o jeju! Zaczęło mi być fajniej w życiu. ✅ Np. niedziele tylko dla mnie (dzisiaj to święto ruchome). Nie zdawałam sobie sprawy jak ja bardzo potrzebuję przestrzeni TYLKO dla siebie! ✅ Jestem asertywna bez poczucia winy i strachu przed tym, że ktoś uzna mnie za niemiłą (nie muszę być miła!)✅ Piszę bloga znowu dla przyjemności, bo choć Wasze propozycje tematów są super, to ja muszę czuć moment i dać myślom dojrzeć, nie jestem wyrobnikiem tworzącym na zawołanie. Nie chcę być!
✅ Przestałam patrzeć  na liczby i zastanowiłam się, czy w ogóle chcę być instagramerką i blogerką. Nie chcę. Chcę być Anią, która ma bloga i instagrama.

To był naprawdę dobry rok, chociaż nie postawię spektakularnych ptaszków na kartce z celami! Jak ja mogłam w ogóle mieć cele, nie wiedząc czego chcę?🙈
To był mój taki gap year, w którym przypadkiem zarobiłam najwiecej w życiu (i większość przehulałam!) ale niczego nie żałuję!

#aniamaluje #szczerze_pisząc #barcelona #parkguell #sukienka #podróże #podróżemałeiduże #catalunya #cele #podsumowanieroku #podsumowanie2019 #motywacja

Nadchodzi fala podsumowań od tych,...

Święta święta i po świętach😅 zawsze chciałam wcisnąć gdzieś to  zdanie🤭
Gdy powiedziałam, że spędzam sylwestra w wannie, zetknęłam się z dwoma typami reakcji:
👉🏻 zapraszam do mnie/do nas, co będziesz sama siedzieć!
👉🏻 też bym tak chciała, ale jakoś nie umiem odmówić i się wykręcić 
Ja akurat z odmawianiem czegoś, czego nie chcę, NIGDY nie miałam problemu. Dziadek mnie nauczył, że mam nie uszczęśliwiać nikogo swoim kosztem i jestem mu za to wdzięczna. 
Inna sprawa, że odmawiałam w tak fatalnym stylu, że o jeju. Dzisiaj nie szukam wymówek, nie mam problemu by zamiast wymyślać pogrzeb ciotki albo zapalenie gardła powiedzieć „dzisiaj mam potrzebę poczytać książkę, ale dzięki za zaproszenie”.
I tyle.
Więc tak zupełnie szczerze, to ja naprawdę nie kumam tych wszystkich tekstów o kulturowej presji by coś robić, bo ja nigdy nie pozwoliłam jej wejść na głowę🙈 Nie  piszcie proszę, że wymaga to ode mnie jakiejś odwagi, bo co to za odwaga, gdy się nie boisz?🤪
Jestem jak ten egipski kapłan, który wiedział czym jest zaćmienie słońca, więc nie padał przestraszony na kolana. Zbyt wiele złych rzeczy na świecie dzieje się z powodu argumentu „bo tradycja”, bym uważała go za argument sensowny (niech obrzezanie dziewczynek tępymi żyletkami będzie przykładem).
Ciekawe jest też to, że wiele osób uważa, że ja będę w Sylwestra smutna i samotna😂 jeju, miałam w życiu kilka fajnych imprez, w tym zabawę na tajskiej plaży, po której wsiadłam w samolot i obudziłam się w Katarze. Ale nic nie przebije sylwestra z zeszłego roku, gdy leżałam w wannie z tak gorącą wodą, że aż parzyło, a po 5 minutach dolałam sobie jeszcze gorętszej. Cały dzień traktowałam się jak księżniczkę i rozkoszowałam się czasem ze sobą. Ale nie tak, że przeglądałam memy i chodziłam w rozciągniętym dresie, tylko jadłam pyszne rzeczy, paliłam pachnące świeczki, nałożyłam maseczkę na twarz i na włosy, delektowałam się książką.
Każdy ma swoją definicję radochy!
#grudzień #december #sukienka #sylwester #2020 #aniamaluje #szczerze_pisząc #presja #motywacja #radość #starezdjecie

Święta święta i po świętach😅...

Tak szczerze, to nigdy nie praktykowałam w sercu tej religijnej części świąt, bo najpierw byłam za mała, a potem mój dziecięcy umysł nie mógł uwierzyć w Boga, który pozwala mojemu dziadkowi umierać właśnie na raka.
Jeny, ja to umiem zrujnować atmosferę! 🤭
Więc tak wyszło, że ja się po prostu nigdy nie wkręciłam w religię i to się nie zmieniło. Trochę dziwią mnie te pytania o to, czy obchodzę święta. Robię tak jak zawsze! Lepię pierogi, robię sałatkę jarzynową, one nie mają wyznania😉 nie widzę powodu aby sprawić tego dnia przykrość babci i się z tego całkiem wymiksować. Podobnie jak wierzący ludzie chodzą przecież do lekarza, zamiast się jedynie modlić😊.
Jeśli dla kogoś święta to czas podziałów i rzuconego z pogardą „niewierzący nie powinni mieć wolnego”, to chyba źle zrozumiał coś z nauk Jezusa🤪
W każdym razie, ja mam wolne kiedy sobie wymyślę, bo taki sobie wykombinowałam styl pracy🤣

Dobra, wracając do milszych aspektów! Cieszycie się z małych rzeczy? Ostatnio widziałam filmik jak dziecko cieszyło się z zapakowanego w świąteczny papier banana🍌😅 jeju ja też taka byłam! Mój kochany dziadek dawał mi badziewne figurki albo paczkę żelków, a ja miałam radochę cały dzień. Dawał mi je z taką radością i całą celebracją, tym „zgaduj zgadula, w której ręce złota kula” albo „ence pence w której ręce”, że po prostu mordka sama się śmiała. 
Napisz mi tu proszę jaki prezent sprawił Ci największą radość w dzieciństwie.
Lubię czytać takie rzeczy!♥️
#święta #prezenty #radość #choinka #xmass #dzieciństwo #dziecko #aniamaluje #dziewczynka #dzieci

Tak szczerze, to nigdy nie...

Blogi vs. czasopisma , co lepsze?

Bardzo subiektywnie o wyższości blogów nad magazynami

W blogowanie bawię się już chyba z szósty rok. Doskonale pamiętam czas przed szafiarkami i słitaśne blogi o Tokio Hotel. Śmiało mogę powiedzieć, że dorastałam z blogami w tle.
Co do magazynów – stałam zawsze raczej po stronie czytelniczej, chociaż przyznaję, kilka moich artykułów ukazało się kiedyś w różnych czasopismach. Szybko się z tego wycofałam.
 Nie chcę uzurpować sobie tu prawa do wydawania jedynej słusznej opinii na ten temat, chętnie przeczytam inne argumenty, nawet te przeciw 🙂 

ZASIĘG 
Czasopisma mogą się schować – nie znam osobiście żadnej osoby która nie czyta blogów. Znam wiele osób które czasopisma przeglądają tylko w empiku. Oczywiście znam też ludzi którzy kupują magazyny. Sama okazjonalnie to robię, chociaż zdecydowanie rzadziej niż kiedyś. Pamiętam, jak w podstawówce z niecierpliwością czekałam na kolejny numer Przyjaciół z zielonego lasu. O ile dobrze kojarzę – co dwa tygodnie wydawałam na nich z bólem uskładane 4,99.  Później co miesiąc kupowałam Focusa. Czytanie “dorosłych” czasopism było dla mnie czymś wspaniałym. 
Dzisiaj nie ma już żadnej pozycji na którą z utęsknieniem bym czekała. Czasem zdarza mi się kupić Wysokie obcasy czy Coaching , ale nie są to magazyny które muszę mieć. Po części jest to kwestia spadającego poziomu prasy w ogóle, po części przerostu reklam nad treściami.
Tymczasem blogi czytam codziennie. Robię sobie blogową prasówkę rano, odwiedzam je wieczorem, czasem jeszcze częściej. Statystyki wielu blogów są o wiele lepsze niż statystyki czasopism!

OPINIOTWÓRCZOŚĆ
Moim zdaniem tu również zdecydowanie wygrywają tu blogi. Iluzoryczna rzetelność magazynów nie pozwala na znalezienie w nich obszernych artykułów na temat SLS, PPD czy silikonów. Sami sobie kłód pod nogi przecież nie podrzucą – ktoś się w magazynach reklamować musi a nikt nie pozwoli na to, aby najwięksi reklamodawcy się na magazyn wypieli.

REKLAMA 

No właśnie, to jest trudny temat. Za magazyn zazwyczaj się płaci, a mimo to więcej niż połowa treści to treści o charakterze reklamowym. Od typowych reklam po artykuły sponsorowane i prezentowanie “właściwych” produktów. Ostatnie wszędzie w gazetach  widzę małe fotki jedynego  słusznego olejku do włosów który o ile pamiętam – albo jest syntetyczny, albo całkiem silikonowy czy parafinowy.
Blogerce nie uszłoby to na sucho. Nie ważne, nie o to mi teraz chodzi. Reklama w zwyczajnym Cosmo  kosztuje ponad 50 tysięcy złotych za stronę (źródło) i nikogo nie razi. Cosmo sprzedaje się w ok. 120 tys egz. chociaż jak mniemam – statystyki są zawyżone. Myślę, że blog Anwen jest bardziej poczytny! Tyle, że w blogosferze nikt o takich stawkach nie mówi.*  Wpis sponsrowany na blogu wisi dożywotnio, więc wciąż generuje jakiś ruch na stronie. Gazeta po przeczytaniu ląduje w koszu na śmieci i nikt do tej reklamy nie wraca.

W dodatku bloger który próbuje przy okazji zarobić na swojej pasji, coraz rzadziej nazywany jest sprzedajnym. Inne sytuacje są rzadkością. Nie rozumiem tego, ktoś ma pasję, poświęca jej kilka godzin, chce przy okazji na ty trochę dorobić i jest linczowany. Spoko, zanim napiszesz komuś, że się sprzedał, idź powiedz swojemu szefowi, że od dzisiaj pracujesz dla niego za darmo.
* edycja ze stycznia 2014: o takich stawkach już się mówi.


 SZYBKOŚĆ REAKCJI
Blogerki szybciej reagują na trendy. W modzie,w urodzie, w designie, w literaturze… w zasadzie chyba  w każdej dziedzinie. Pierwsze wzmianki o wykorzystaniu olejów w pielęgnacji włosów prasa zamieściła wtedy, kiedy na blogach temat prawie całkiem się już przejadł.

FEEDBACK
Pod artykułem w magazynie nie możesz zostawić komentarza, wytknąć rzeczowego błędu, pogratulować autorowi świetnego tekstu ani wypowiedzieć się w dyskusji. Na blogach feedback jest czymś wszechobecnym i naturalnym. Dyskusje pod wpisami są często ciekawsze niż same teksty!

ŚRODOWISKO
Lubię trzymać w rękach papier i przewracać strony, ale zdaję sobie sprawę z tego, że  nie jest to eko. Czasami aż przykro patrzeć, że zmarnowano kartki na wydrukowanie jakiegoś badziewia. Teraz prawie każdy ma w ręku tablet czy czytnik ebooków (ok, to zdanie będzie aktualne za rok, półtora). Myślę, że to jest przyszłość – przeglądanie magazynów na urządzeniach mobilnych ma sens! 
Sama przymierzam się do kupna jakiegoś podstawowego tabletu.
ZŁOTY ŚRODEK
Nie kryję, marzy mi się fajne, rzeczowe czasopismo online pisane w całości przez blogerów. Bezpłatne, ale ze zjadliwą liczbą reklam, aby do interesu nie dokładać. Takie, które można sobie odpalić na czytniku podczas jazdy pociągiem. Interaktywne, z działającymi linkami, filmikami z YT i możliwością komentowania. W tym widzę przyszłość!

Uściski, Ania

72
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
40 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Natalia SlawekAnonimowylittle_angieAniamalujekwietniowy-śnieg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maxcom
Gość

lubie czasem poczytać gazete, ale czesto w 15 min przejrze całą a potem jest niesmak, że nic się z tego nie wyniosło. W blogach wybieramy sami co chcemy czytać i są to ciekawsze treści.

Alena
Gość

W 15 min to może jakąś plotkarską czy Joy, nie wszystkie czasopisma to tylko obrazki…

Kasia Szymańska
Gość

Gratuluję Ci Kochana świetnego tekstu ! W 100% zgadzam się z Tobą, jeszcze 2 lata temu kupowałam tony gazet, dziś praktycznie kupuję tylko i wyłącznie Muratora (ahhh te studia 😉 i ewentualnie od czasu do czasu Burdę) wszytsko czego potrzebuję czy nawet nie potrzebuję mam w sieci. W czasopismach reklamy strasznie mnie irytują, chciałabym płacić za treść a nie za reklamę badziewnego kosmetyku. Jednak to już się raczej nie zmieni a będzie postępować. Zdecydowanie blogi to przyszłość ! 🙂

Paulina
Gość

świetny artykuł ! Sama sprawdzałam kiedyś Shape nakład 80 tys egzemplarzy cena za reklamę od 6 500 do 40 tys http://www.mediabuy.pl/prasa/Shape + pełno artykułów sponsorowanych np o dietach na bazie zupek z proszku…. przez co ta gazeta nie jest wiarygodna

nikki
Gość

Właśnie dlatego przestałam kupować Shape – jak zobaczyłam, że zachęcają do płynnej diety z jakiegoś syfiastego proszku sporządzonej to podziękowałam.

Paulina
Gość

Tu masz najlepszy przykład takiej kryptoreklamy:

http://www.aktywnezycie.com/2012/08/czy-erin-brockovich-mary-z-mjkv-shape.html

Na początku artykuł o diecie z saszetki 2 strony dalej reklama Allevo….

szenszol
Gość

Ciekawy, kolejny głos w sprawie rywalizacji blogów z analogowym piśmiennictwem. Jak już będziesz rozkręcać magazyn, to pierwszy złożę podanie o zatrudnienie 🙂

Ja tam zdecydowanie blogi wolę

tattwa
Gość

Nie porównuję w ogóle blogów i czasopism, nie chciałabym, żeby zniknęło którekolwiek z nim. Dlaczego? Może masz rację jeśli chodzi o branżę kosmetyczną – nie wiem, nie śledzę tego…Ale jeśli chodzi o modę, w tej chwili w Polsce nie ma ani jednego bloga o modzie, który w profesjonalny sposób zajmuje się branżą. Jest Harel – ale to jedna osoba i siłą rzeczy nie jest w stanie pisać o wszystkim. Pisze krótkie teksty, nie zamieszcza dużych, przekrojowych artykułów o modzie z perspektywy np. społecznej, bo nie taka jest konwencja tego bloga. Jeśli chodzi o modę, wciąż najlepszym źródłem informacji są zagraniczne… Czytaj więcej »

tattwa
Gość

Jeśli chodzi o środowisko – zgadzam się w 100%. Z tym, że wiele magazynów ma już wersje na czytnik 🙂 Podobnie z feedbackiem i szybkością reakcji – fanpejdże dużych magazynów na FB reagują błyskawicznie i to właśnie z tamtych newsów czerpią informacje blogerzy. tak to przynajmniej wygląda w środowisku modowym. To jest prosty mechanizm – jeśli pojawia się coś nowego w branży, informacja prasowa trafia do prasy i do blogerów z najwyższej półki. Dopiero później rozprzestrzenia się w sieci i jest wielokrotni linkowana. Być może blogerzy pierwsi ją dokładnie omówią, ale informacja pochodzi zwykle z materiałów prasowych.Ogólnie – jestem fanką… Czytaj więcej »

Urocza
Gość

Czytam gazety a i owszem ale sama ich nie kupuję. Najczęściej chodzę po prostu do biblioteki i tam spędzam jakiś czas na przeglądaniu. Zdecydowanie wolę to niż tracic pieniądze na gazety i jeszcze przyczyniac się do wycinania drzew. Oczywiście są gazety, które zdarzy mi się kupic ale wtedy są to gazety z czymś w środku (płyta, film, książka, szablony DIY). Również marzy mi się gazeta online pisana przez blogerki! Ale nie o tym o czym piszą na swoich blogach. Niech to będzie zwykły dziennik 🙂 Również przymierzam się do zakupu tabletu ale nie wiem na co w pierwszej kolejności zbierac… Czytaj więcej »

Nadine
Gość

Czasopismo zredagowane przez bloggerów to świetny pomysł!
Sama mam problem ze znalezieniem pisemka, na które bym czekała. Właście to gdyby nie to, że mama czasem kupuje babskie magazyny to pewnie nie czytałabym tego wcale.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

o-rety, dziwnie się poczułam, czytając, że nie znasz osobiście żadnej osoby, która nie czyta blogów – chyba jestem strasznie stara;)

generalnie bardzo podoba mi się spojrzenie tattwy i chyba z większością tego, co napisała, się zgadzam. oczywiście poza czasopismami, które mogłyby dla mnie nie istnieć, bo ani ich nie kupuję, ani nawet nie lubię przeglądać:P

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie, na pewno nie czyta nikt z mojej najbliższej rodziny, ani mój chłopak, ani większość moich najlepszych znajomych i nie jest to kwestia 'braku chwalenia się':) sama również przeglądam blogi od niedawna (te kosmetyczne od mniej więcej półtora roku), więc doskonale wiem, że istnieje świat osób nie mających pojęcia o blogosferze:) co do ilości 'lajków fanpejdżów';) myślę, że blogi tutaj wygrywają, bo z założenia trafiają do osób dobrze czujących się w świecie wirtualnym. jeśli ktoś czyta magazyny, to często nie czuje potrzeby, a czasem nawet nie ma wiedzy, że coś takiego można zrobić, żeby kliknąć 'lubię to'. sama prenumeruję jeden… Czytaj więcej »

Anwen
Gość

świetny wpis 🙂 ostatnio nawet dyskutowałam na ten temat z Pauliną i doszłyśmy do podobnych wniosków co Ty i rzeczywiście jeśli chodzi o zasięg to wiele blogerów przebija większość gazet, w dodatku na blogach mam codziennie coś nowego, a gazetę przeczytam w godzinę i mogę ją równie dobrze wyrzucić, bo więcej już do niej nie zajrzę 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zdaje się ze czytałam już taki wpis u Pauli z one little smile…

Anka Kubacka (orchisss)
Gość

Pierwszy przykład z brzegu – blogosfera literacko-książkowa. Na rynku czasopism jedynym, w miarę sensownym tytułem są "Książki" Agory. Kwartalnik, kilka ciekawych artykułów, mnóstwo reklam, mało inwencji. A garstka blogerów wydawała (dlaczego nie wydaje – info we wstępie do najświeższego numeru)Niezależny Magazyn Bukinistyczny "Archipelag" (http://www.archipelag-magazyn.pl/). Bardzo ciekawe, świeże artykuły, analityczne – całość do połknięcia, bez pominięcia żadnego artykułu. Bez reklam i nadęcia, a z pasją i za darmo. Można? Można.

Bardzo ciekawy, mocny głos w sprawie. Z całego serca życzę spełnienia!

Anka Kubacka (orchisss)
Gość

o właśnie toto – kółko adoracji. Archipelag nieco obok tego. Troszkę się teraz przeprofilowują – będą nadawać jako portal (prawdopodobnie). Ale idea sprawdzała się przez dziewięć numerów.
Także można.

Berciuch
Gość

Aniu, trafiłaś prosto w obszar moich zainteresowań ze swoimi przemyśleniami 😀 Tak się składa, że piszę licencjat na temat opiniotwórczości blogów 🙂

Beauty_Station
Gość

Czy blogi mają większy zasięg od prasy? Polemizowałabym… Osobiście nie znam żadnej osoby z mojego środowiska, która czyta blogi, nikt z nich nawet bladego pojęcia nie ma kim jest Kominek czy Fashionelka, choć to podobno "gwiazdy internetu". To nam, bloggerom wydaje się, że wszyscy czytają blogi, ale prawda jest zupełnie inna. Ja z gazet kupuję Focus Śledczy i nie wyobrażam sobie, żeby nagle mój ulubiony magazyn zniknął z półek. Poza tym wydaje mi się, że w swoim artykule znacznie zawęziłaś rodzaj prasy pisząc w kontekście wyłącznie mody i urody, a jest jeszcze wiele gazet o tematyce zupełnie innej o których… Czytaj więcej »

Anwen
Gość

Gdyby do czasopism pisali rzeczywiście eksperci w danej dziedzinie to pewnie miałabyś rację 😉

niestety wygląda to zupełnie inaczej, często to dziennikarze czerpią wiedzę i tematy z naszych blogów (o czym nie raz już się przekonałam) i tak jak pisze Ania zwykle kończą dziennikarstwo a nie kosmetologie, a najczęściej nawet nie interesują się tematem o którym piszą, więc przy blogerkach-pasjonatkach (cóż z tego, że bez wykształcenia) wypadają bardzo słabo…

makapaka
Gość

Przeczytałam od dechy do dechy. Dla mnie wygląda to tak – na co dzień wolę blogi , jednak sięgam po czasopisma , kiedy np. jadę pociągiem 🙂

Remedy
Gość

Jeśli chodzi o gazety to mam tyle dobrze, że nie kupuję ich, bo mam 'farta' mieć praktycznie codziennie za darmo różne gazety od młodzieżowych typu Popcorn po np Newsweeka. Tak jest już od dobrych hmm 10 lat? Tak więc mam bardzo dobre rozeznanie jak zmienia się z czasem forma takich gazet ich treść itp. Niektóre gazety w miarę trzymają poziom, ale niektóre zwłaszcza młodzieżowe po prostu mnie teraz załamują. Kiedyś kupując Bravo czy tam Twista można był znaleźć jakiś ciekawy artykuł, dodawali fajne plakaty, gadżety. Teraz praktycznie cała gazeta składa się w większości z głupawych fotohistoryjek, masy plakatów i głupawych… Czytaj więcej »

BogusiaM
Gość

gazetę jaką kupuję to shape – lubię ją za ciekawostki z dziedziny fitness czy dietetyczne przepisy:) o taką różnorodność akurat ciężko na blogach np. fitnesowych – bo albo są za mało zaawansowane dla mnie, albo za bardzo, że nic z nich nie rozumiem, a z shape wyniosłam wiele mądrego do swojego życia, fakt reklam też jest pełno, ale przymykam na to oko…

co do mody/urody – zdecydowanie blogi:) a jak się trafi coś ponadto – typu Twój blog, lub inne blogi pracy nad sobą, o literaturze czy wnętrzarskie – cieszę się ogromnie i z chęcią spędzam tak czas;)

Alena
Gość

Ja czytam i blogi i gazety. Jest coś w gazetach co sprawia, że chętnie po nie sięgam, nawet jeśli to same reklamy.
Sporo blogów modowowych to też same reklamy, z tą różnicą, że nie płacimy za możliwość obejrzenia takiego bloga.

Invierno Beauty
Gość

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam Twój wpis 🙂 Jeśli chodzi o osoby czytające (bądź też nie) blogi – wśród moich znajomych to wygląda 50/50. Część osób regularnie przegląda blogi, czerpie z nich inspiracje, wyciąga coś dla siebie, a inni nie mają praktycznie pojęcia, co tu można znaleźć 🙂 Myślę, że w naszym kraju blogosfera jest mimo wszystko w fazie rozwoju, i mam nadzieję, że to będzie szło w dobrym kierunku, a my – blogerki będziemy miały szansę dalszego rozwoju 🙂

idalia
Gość

Lubię blogi, ale czasopisma, a dokładnie miesięczniki też kupuję. Moje ulubione to Sens, Zwierciadło i Wysokie obcasy. A kupuję je dla wywiadów i felietonów, czy tego, czego na blogach jest mało.:)
P.s. świetny tekst!

Słomka
Gość

O, Idalia dobrze zauważyła. Ja też od czasu do czasu kupię jakieś czasopismo, gdy mam ochotę na jakiś felieton albo inny ciekawy artykuł. Te o modzie i urodzie kupuję tylko dla dodatków. Blogi mi wystarczą.

Natomiast co do Prokopa – mam nadzieję, że w Przekroju spisuje się lepiej, bo jego teksty w Glamour… no cóż, chyba musi się zniżać do poziomu całej gazety.

Słonecznik
Gość

Bardzo fajny temat poruszyłaś 🙂 Ja od kilku lat co miesiąc kupuję JOY – głównie dla fryzur i makijaży oraz do poczytania na wykładach. Nie wyrzucam ich, leżą sobie grzecznie w pudełku 🙂 I właśnie wpadłam na genialny pomysł co z nimi zrobić 😀
Blogi też przeglądam, ale na nich interesuje mnie raczej pielęgnacja, zwłaszcza naturalna 🙂

thedarksideoflight
Gość

Masz bardzo fajne podejście do tematu 🙂 Ja już od kilku dobrych lat nie kupuję prawie żadnych gazet – wyjątkiem jest Angora od czasu do czasu. Rzetelność czasopism dotyczących urody jest niezwykle wątpliwa – weźmy chociaż głośne reklamowanie serum sklejającego rozdwojone końce czy głęboko odżywiającą moc silikonów… Jeśli chcę kupić jakiś nowy produkt czy to do włosów czy do twarzy lub ciała, absolutnie nie zaglądam do gazet, tylko na kwc, albo czytam po kilka recenzji na blogach – porównuję typ cery itp. i wtedy przewiduję mniej-więcej czy sprawdzi się u mnie, nie mam pewności, ale to i tak lepiej niż… Czytaj więcej »

Mudi
Gość

Co do czasów Tokio Hotel- zaczynałam wtedy blogowanie haha! Pisałam opowiadanie, wtedy wydawało mi się całkiem niezłe, ale teraz to się cieszę że zaginęło gdzieś w internecie 😀 Nie jarałam się zespołem, ale całkiem dobrze się wymyślało różne historie no i wiadomo że może i przez to opowiadanie czytało parę osób 😀 Jest jedna gazeta na którą czekam co miesiąc a mianowicie.. Stuff 😀 Lubię czytać o nowinach technologicznych, ale na kompie jakoś mi się nigdy nie chce. Babskich gazet nie czytam bo wiele z nich jest strasznie głupkowatych (w wakacje kupiłam Joy i były tam porady jak umówić się… Czytaj więcej »

Mudi
Gość

Haha, ja kiedyś jak miałam dużo czasu pisałam takie wielorozdziałowe opowiadania, ale tylko to o TH miało trochę czytelników 😀 Mam tyle pomysłów w głowie ciagle, ale teraz to brak czasu…

elfs-stilettos
Gość

Ja lubię blogi, ale czasopisma też, bo mogę ich sobie dotknąć. Uwielbiam dotykać śliskie okładki i kartki papieru 🙂 To takie zboczenie:)

bunny b.
Gość

Pamiętam czasy liceum kiedy kupowałam Cosmo i Glamour… do dziś mi szkoda wydanych na to złotówek, mogłabym mieć półkę fajnych książek 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też jestem przerażona reklamami w czasopismach. Kiedyś często kuowałam czasopisma branżowe zeby zobaczyć co tam w trawie piszczy, relacje z targów, nowinki, ciekawe artykuły. Ale cena tych pism wacha sie od 7 do 15zł a większość to artykuły sponsorowane i reklamy. przeciez nie o to chodzi! one są po to aby podnosic kwalifikacje a nie napełniać mózg głupimi hasłami reklamowymi..

kwietniowy-śnieg
Gość

Dawno mnie tu nie było. To racja, że kiedyś czekało się z utęsknieniem ja jakiś tytuł. Jak byłam dużo młodsza czekałam na O.K taka gazetka, mam jeszcze segregatory po nich. Muszę powiedzieć, że obecnie od czasu do czasu czytam jakieś artykuły z Wprostu, Newsweeka lub Przekroju w Internecie. Tam jest ten feedback, ludzie często komentują. I tak nie zmienia to faktu, że i tak bardziej wolę blogi, w których też w zasadzie można przebierać jak w uręgałkach. 🙂
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aniu, a powiedz mi czy znasz jakieś ciekawe blogi o tematyce książkowej? Chodzi mi o to, że często słyszę, że komuś udało się przeczytać jakąś inspirującą książkę, taką która jest warta poświęcenia jej czasu i można z niej sporo wynieść. Osobiście bardzo rzadko udaje mi się na takie książki trafić, wiem że w internecie roi się od blogów poświęconych takiej tematyce ale jako że Twoje opinie zawsze bardzo sobie cenię chciałam zapytać zanim zacznę się w to bardziej wgłębiać.
Pozdrawiam 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chętnie przeczytałabym jakieś książki, które pozostawiają takie uczucie niedosytu po przeczytaniu. Takie, po których pojawia się w głowie sporo myśli. Które inspirują do tego aby się zastanowić, przemyśleć parę rzeczy, czasem zagłębić się bardziej w jakiś temat. Nie mam jakiejś konkretnej tematyki ale bardzo chętnie przeczytałabym jakieś książki z psychologii bądź socjologii.
Przepraszam za taki trochę nie jasny opis ale nie potrafię tego inaczej ubrać w słowa 😉

little_angie
Gość

Filmiki na czytniku mają przeszkodę technologiczną, ale poza tym Twój złoty środek, to i moje marzenie 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mój chłopak kiedyś policzył ilość stron z reklamami w jednym czasopiśmie. Na około 130 stron 78 to reklamy. Nie było nawet o czym poczytać. Szkoda pieniędzy, bo reklamy mam w telewizji.

Natalia Slawek
Gość

Zastanawiałam się, jak ja mogłam taki fajny wpis pominąć, ale luknęłam na datę i już wszystko jasne.
Wszystko we mnie krzyczy gdy widzę współprace barterowe, a wszystko we mnie się drze, gdy sama takowe dostaję. Szkoda, że jakiegoś wirtualnego psa-odstraszacza zamontować nie można…

Previous
OBIAD DO 5 ZŁ : Warzywna patelnia :)
Blogi vs. czasopisma , co lepsze?