Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt  i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z  stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić  złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje  obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Jak nie tracić z oczu marzeń?

  Dzisiaj miało być podsumowanie wyzwania, ale przez splot (nie)szczęśliwych wydarzeń będzie coś innego, co naszło mnie bardzo spontanicznie. Czyli krótko o tym, jak sprawić, aby nigdy nie tracić z oczu marzeń, wciąż o nich pamiętać i cały czas śnić swoje najpiękniejsze sny.
 Zacznę od tego, że miałam paskudny dzień i cieszę się, że puszczam go w dal. A był paskudny do tego stopnia, że właśnie puszczam sobie Medytację wieczorną Louise Hay. 

 Mimo, że akurat tych leków nie zdążyłam jeszcze odstawić, odwiedził mnie znowu mój stary kumpel gronkowiec. Long time no see… cóż, nie dość, że smarkam na zielono, to jeszcze mam dolną część twarzy w drobnych różowych krostkach. Siedzę wysmarowana bactrobanem i mam ochotę rozdrapać sobie twarz, tak bardzo swędzi. I tak mam mnóstwo szczęścia, że jeszcze trochę w tubce zostało, bo to lek na receptę a jak wiadomo – są święta.
 Aby było zabawniej, moje cudownie mocne zęby (kocham skutki uboczne leków!…) postanowiły się dzisiaj zbuntować i ukruszył mi się jeden. Jedynka. Wymarzona pora, dentystę dorwę najszybciej w czwartek.
Ale co mnie nie zabije, to mnie wzmocni. (Zabawne, że to samo powiedzenie genialnie pasuje do gronkowca którego najpierw próbowano zwalczyć nie tym antybiotykiem. Skurczybyk tylko się uodpornił…).
Ale nie zamierzam narzekać na lekarzy i na to, że przechodzi ludzkie pojęcie aby w szpitalu zarazić kogoś pięknym szczepem bakterii. Mimo wszystko, dzisiaj będzie pozytywnie.

Wyciągnęłam swoją Rozwojową Teczkę, klej, nożyczki, kolorowe długopisy, z pudła powyciągałam zalegające czasopisma i zabrałam się do dzieła.
Wycinam WSZYSTKO , co mnie w jakiś sposób inspiruje, WSZYSTKO, co uważam za ładne. Piękny dom? Wycinam, wklejam. Ładne miejsca, przedmioty, przestrzenie…
Tworzę swoje kolaże, dodaję podpisy. Taki trochę pinterest w wersji analogowej.
Wytnij, wklej, podpisz.
Odprężające, choć pewnie mocno infantylne.
Ale za każdym razem, kiedy znajdę się w momencie Nie wiem czego od życia chcę, wyciągnę te kartki i sobie przypomnę.
Idę pobawić się w to dalej, bo chyba jeszcze trochę muszę się wyciszyć przed snem 😉
Polecam 🙂
fot: tumblr

Uściski, Ania

32
Dodaj komentarz

avatar
27 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paranoJa
Gość

infantylne? nawet jeśli, to co z tego… to fajne! 🙂 i pewnie sama w wolnej chwili się w coś takiego pobawię. 🙂

katarina555
Gość

Kochana życzę Ci spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Urocza
Gość

super! robiłam to samo jakiś czas temu aż nazbierały się 4 zeszyty 🙂 wtedy uznałam że czas skończyc ale pewnie do tego wrócę

Chill Cake
Gość

mi by się nie chciało tak siedzieć, wycinać i wklejać, choć ogólnie rzecz biorąc lubię się bawić w takie rzeczy 😉 jednak wolę Pinterest w wersji oryginalnej, choć jest okropnym pochłaniaczem czasu :p

ale, żeby nie zapomnieć o swoich marzeniach czy zwykłych zachciankach, zainspirowana Twoimi rozwojowymi postami, zrobiłam swoją listę rzeczy, które chcę zrobić przed śmiercią, więc mam cichą nadzieję, że nie dość, że nie zapomnę, to zrealizuję wszystkie jej punkty 🙂

Kometa
Gość

Oh, wcale nie infantylne, ja robie dokładnie tak samo:D

zdrowia życzę:)

Barb Brussels
Gość

Robilam cos. takiego w zeszlym roku.plan zycia tzw;) powiesilam w widocznym miejscu, zeby czesto na niego spogladac tez:)

Remedy
Gość

Mam nadzieję, że Twoje złe samopoczucie jest chwilowe i że wkrótce będziesz znów czuła się lepiej. Co do Tego pomysłu to sama robiłam kiedyś podobnie 🙂 Tzn wycinałam z gazet rzeczy które mi się podobały czy to jakieś ciuchy czy ładnie urządzony salon i wszystkie te wycinki chowałam do teczki 🙂 Leży sobie gdzieś w biurku muszę ją odkopać 😀 I chyba znów zacznę kontynuować ten proces wycinania, bo może i jest to infantylne, ale w końcu nie można robić wszystkiego na poważnie i nie pozwalać sobie na odrobinę dziecinności 😀 Skoro poprawia to nam humor i nikomu nie szkodzi… Czytaj więcej »

outside-glass
Gość

Kurcze, świetny pomysł! Muszę sama coś takiego wyczarować 😀

Licho
Gość

Współczuje z przysłowiowym 'jak coś się wali, to wali się wszystko na raz'. Chyb też takie coś zacznę robić, tylko jest problem bo nie kupuję gazet… Ale jakoś sobie poradzę 🙂 i przyjrzę się Twoim Rozwojowym Czwartkom 🙂
Trzymaj się :*

Sorpresa
Gość

Podoba mi się 🙂 Robię czasem podobnie tylko, że ja nie kupuję gazet, z których mogłabym wycinać, a zapisuję na komputerze różne zdjęcia s folderze "Inspiracje". Zbiera się tego naprawdę dużo.

Valerie B.
Gość

świetny pomysł 🙂 zrobiłabym takie coś z miłą chęcią 🙂

kosmetyczny-przekladaniec
Gość

Współczuję kochana, że Cię znów paskuda dopadła i to na święta 🙁
A co do Twojego kolażu nauczyłam się coś takiego robić na studiach, mieliśmy takie zajęcia na których robiliśmy różne tego typu zadanie, ale nie pamiętam jak to się nazywało, w każdym razie owe kolaże nazywano "Mapa marzeń" i było to kurde, super! Dzięki za przypomnienie! Muszę to wpisać jako jedno z zadań do mojego segregatora rozwoju.

Słonecznik
Gość

Uwielbiam takie wycinanki 🙂
Muszę do tego wrócić, bo czas moich JOYów się pozbyć 😉

Masked
Gość

Kiedyś też bawiłam się w tego typu wycinanki, ale teraz wydaje mi się to strasznym zabijaczem czasu, na który po prostu nie mogę sobie pozwolić 😀 a poza tym strasznie się syfi, a ja jestem pedantką…

BogusiaM
Gość

taki przegląd zrobiłam, ze starymi czasopismami, a reszta śmieci poleciała do kosza:P najwięcej zdjęć wnętrz zbieram, jak będę chciała coś zrobić w mieszkanku, a jest jeszcze sporo – będę miała gotowy plan:)

supergirl
Gość

moja kolezanke podczas porodu zarazono gronkowcem… słuzba zdrowia w tym kraju to jakis zart…

marta
Gość

Och kochana, współczuję Ci – też mam święta z gronkowcem, w dodatku w najmniej przyjemnej postaci… Dobrze że zdążyłam do lekarza przed świętami, ale mimo antybiotyków dopiero wczoraj zaczęłam normalnie chodzić :/ polecam olejek z drzewa herbacianego. Przeczytałam że zwalcza gronkowca, nawet te antybiotykooporne szczepy. Nie wiem czy jest aż tak skuteczny, ale rzeczywiście pomógł 🙂
A co do wycinanek – ją jestem zdecydowanie zwierz papierolubny. Wszystko wycinam, drukuje, zbieram, przyczepiam do ścian, do lodówki 🙂 zbieram w teczkach, robię tzw. mood boardy. A raz w roku robię mapę marzeń 🙂
Wesołych Świąt!

marta
Gość

Och kochana, współczuję Ci – też mam święta z gronkowcem, w dodatku w najmniej przyjemnej postaci… Dobrze że zdążyłam do lekarza przed świętami, ale mimo antybiotyków dopiero wczoraj zaczęłam normalnie chodzić :/ polecam olejek z drzewa herbacianego. Przeczytałam że zwalcza gronkowca, nawet te antybiotykooporne szczepy. Nie wiem czy jest aż tak skuteczny, ale rzeczywiście pomógł 🙂
A co do wycinanek – ją jestem zdecydowanie zwierz papierolubny. Wszystko wycinam, drukuje, zbieram, przyczepiam do ścian, do lodówki 🙂 zbieram w teczkach, robię tzw. mood boardy. A raz w roku robię mapę marzeń 🙂
Wesołych Świąt!

Słomka
Gość

Dlatego u mnie zalega tyle gazet. Ciągle czekam na wenę, żeby usiąść i powycinać te najfajniejsze rzeczy.

Dużo, dużo zdrowia!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Współczuję choróbska, paskudna sprawa ;/ ale widze, że lubisz się bawić tak samo jak ja, zawsze coś wymyśle żeby się zając, nawet kolaż 😉 Muszę chyba pójść w Twoje ślady bo lista 100 już się tworzy powoli 😉 Pozdrawiam i zapraszam

Natalia Starosciak
Gość

super zabawa! przestan czasem trzeba byc troche infantylnym by korzystac ze szczescia! 😉 w nowym roku tez planuje zmienic swoj pokoj i zrobic cos takiego tylko ze zdjeciami z moich podrozy 😉

Ann
Gość

Inspirująca notka, daje do myślenia 🙂
Fajnie tu u Ciebie, będę zaglądać czasem! 🙂
Zapraszam też do siebie http://www.abc-un.blogspot.com

GosiaG
Gość

Też mam taki notatnik z inspirującymi zdjęciami:) Wklejam tam naprawdę wszystko, począwszy od zdjęć fryzur, mieszkań, a kończąc na przepisach, które mam zamiar wypróbować:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mówiłaś, że nie mogłaś dostać w aptece parafiny kosmetycznej, ale znalazłam takie cos: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4477223 😉 pozdrawiam 😉

Millie.
Gość

mnie zarażono gronkowcem ZŁOCISTYM jako noworodka w szpitalu i mamie powiedziano, że jej dziecko ma poważną wadę serca (bo nie potrafiono rozpoznać gronkowca -,-) to dopiero była jazda;D

obecnie już na to nie choruję, ale z tego co mama mi mówiła to pomogło przede wszystkim szare mydło i mąka ziemniaczana – nie wiem w sumie jak to zastosować u Ciebie na twarz, ale chciałabym jakoś pomóc 🙂
ogólnie teraz za to choruję na wszystkie inne możliwe choroby skórne i nie mogę znaleźć od lat dobrego dermatologa 🙁

Czmiel
Gość

Ja lubię być otoczona inspiracjami, tworzę więc kolaże po wewnętrznej stronie drzwi od szafy, na tablicach korkowych, okleiłam także segregatory. Tworzę ze wszystkiego – z moich zdjęć, z pocztówek, z wycinanek z gazet.

Previous
Tani Armani, czyli Guerlain Météorites za 30 zł
Jak nie tracić z oczu marzeń?