Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy myślałam, że już po zdjęciach i się odwróciłam. Jak zawsze!

Miałam ostatnio potężny kryzys życiowy zupełnie bez powodu. Okoliczności nadal są takie same, nic się nie zmieniło, ale kryzys minął. I myślę, że to całkiem normalne, mamy różne etapy w życiu i czasem człowiek ma ochotę zwinąć się w kulkę i płakać, a czasem tańczyć. Wyjątkowo zmieniłam podejście i zamiast za wszelką cenę próbować wyjść z tego dołka, zaczęłam obserwować swoje potrzeby i za nimi podążać. Godzina leżenia i myślenia o niczym, zamiast wstania rano? Okej! Comfort food w środku nocy? Proszę bardzo. Trzy godziny w wannie i czytanie bardzo głupiej książki? Oczywiście.
Zamiast za wszelką cenę próbować poprawić swój humor, płakałam gdy miałam ochotę i wkurzałam się, gdy miałam taką potrzebę. I ojeny, czasami dobrze jest jednak poddać się fali i po prostu się na niej unieść.

Zdjęcie; @patabloguje 
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis  #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka

Moje najlulubieńsze zdjęcie zrobione, gdy...

Te kropki przy mojej twarzy to komary.
Komary są najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami na świecie. Zabijają więcej ludzi niż rekiny, tygrysy, czy jadowite węże. Roznoszą malarię, dengę i wirusa Zika. Drugim największym mordercą jest człowiek. Pomijając już fakt, że mordujemy w imię „Boga” „granic” „honoru” siebie nawzajem urządzając krwawe wojny, to jeszcze jesteśmy pasożytem eksploatującym ziemię ponad miarę.

Ludziom, którzy z oszczędności i dla widoków kupili domy na wsi, śmierdzi nagle rzepak i domagają się, aby rolnicy zaprzestali uprawy. Usuwamy budki lęgowe dla Jerzyków, chociaż krzywdy nikomu nie robią. A jakieś dzbany na Mokotowie wytruły staw, bo żaby im skrzeczały i „rechot był nie do zniesienia”. O tym, że sami osiedlili się koło stawu i to był ich wybór już nie pomyśleli.

Chciałabym, żeby takie piękne widoki wciąż istniały za 20, 50 i 100 lat. Ten mały pies trzęsie się z radości jak może wytarzać się w trawie. My też tacy byliśmy, ze spodniami wiecznie zielonymi od wtartej w nie przy upadku trawy🌱
Co się nam stało?

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #sukienka #koszyk

Te kropki przy mojej twarzy...

Kiedyś miałam straszny ból tyłka o ludzi wychodzących na papierosa. Siedzenie długo w pomieszczeniu to dla mnie koszmar. Jak wychodzę z kina na powietrze, to czuję się jak ktoś, kto wyszedł z jaskini😅
O ile w gimnazjum i w liceum wychodziłam zawsze z palącymi znajomymi (sama nie palę) i praktycznie co przerwę byłam na powietrzu, o tyle później było z tym jakoś dziwniej.
W szkole to jedynie niektórzy nauczyciele brali mnie za palacza i patrzyli z pogardą.Ale jak uzasadnić wychodzenie gdy nie palisz?
Śmak, po prostu wychodziłam :D. A gdy ktoś mówił „ty palisz?” albo: „ale ty przecież nie palisz!” odpowiadałam „ale muszę się przewietrzyć”. I tyle! Nikt nie urwał mi głowy, nie krzyczał na mnie z powodu tych 5 minut co dwie godziny.

Zamiast pielęgnowania w sobie wkurzenia na innych, skupiłam się na sobie.
Wkurzało mnie za to poczucie, że pracując z ludźmi ktoś zawsze notuje skrzętnie w głowie jak często wychodzisz do toalety i unosi brew gdy odbierasz prywatny telefon. Nie czuję się dobrze w takiej atmosferze, jestem przerażona tym jak traktuje się pracowników w Polsce. Dlatego pracuję sobie jako freelancer na swoim.
Nigdy nie wyszło mi nic dobrego z tego pielęgnowania w głowie ukłucia „bo inni”.
I w ogóle to polecam książkę Helmuta Schoecka „Zawiść: źródło agresji, destrukcji i biedy”. Jest w niej masa socjologicznych ciekawostek i zrobiłam z niej całą masę notatek czytając za pierwszym razem. Bardzo otworzyła mi głowę!
#szczerze_pisząc #blogerka #czesc #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #kropki #sukienka #polkadots

Kiedyś miałam straszny ból tyłka...

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja potrzebowałam takiej. Czuję się lekko i świeżo!
#aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily  #blogerka #włosy #zmiana #fryzura #polkadots #sukienka #kropki #haircut

Każdy czasami potrzebuje zmian, ja...

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję. Nawet nie fizycznie, to inny rodzaj zmęczenia. Zmęczenie mnogością decyzji do podjęcia i wyborów do dokonania. Zmęczenie ilością rzeczy, walczących każdego dnia o moją uwagę. 
Kiedyś nie rozumiałam ludzi latających na all inclusive, mówiących fryzjerowi „rób co chcesz” albo wybierających buty w pierwszym sklepie, bez porównania oferty w 10 innych. Dzisiaj rozumiem. 
Każdy czasami potrzebuje odpoczynku umysłowego.

#lavieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #darlingdaily #szczerze_pisząc #discoverunder50k

Zmęczona. Tak się ostatnio czuję....

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj się więcej, wstawaj wcześniej, kładź się później.
Nie wiem jak wy, ale ja nie kupuję tego bullshitu. Mam pracę, którą uwielbiam - copywriterka daje mi mnóstwo satysfakcji, lubię poprawiać wyniki i czuć, że moja praca pomaga komuś zwiększyć sprzedaż albo zredukować czas spędzany na odpowiadaniu na pytania klientów, bo zgrabnie naskrobałam wyczerpujący opis. Ale też potrzebuję przerwy. Nie powinniśmy żyć w świecie, w którym pracujących ludzi często nie stać na samodzielne wynajęcia  mieszkania,  albo jedna wizyta u dentysty wpędza ich w długi. Jeden pełny etat powinien zapewniać pieniądze na godne życie.

Pamiętam jak kiedyś chciałam podkręcić kartę graficzną, by pograć w grę.
Pograłam. Chwilę.
Karta się spaliła.

Uczę się pracować mniej. Poleżeć brzuchem do góry. Zabrać książkę do parku. Odpoczywać. 
____
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Szybciej, mocniej, więcej, bardziej. Postaraj...

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg , bo są krzywe. najkrótsze sukienki jakie nosiłam były za kolano. No i głównie wybierałam spodnie.
To było głupie, wyrosłam z tego.
Ale wiele moich koleżanek wciąż jest na tym etapie. Nie założą latem szortów bo mają nogi: za blade, za chude, za grube, z cellulitem na który na pewno wszyscy będą patrzeć, z siniakami, pajączkami albo wuj wie co jeszcze. 
Kobietom zdarza się też odmówić spontanicznego wyjścia na basen czy nad jezioro, bo się nie wydepilowały.

Hmm, chodziłam ostatnio w krótkich sukienkach, chociaż nóg nie goliłam dwa tygodnie. Zazwyczaj co niedzielę sięgam po depilator, ale jakoś jedna mi wyleciała, a w kolejną jak miałam czas na ogarnianie siebie, to zrobiła się trzecia w nocy. Nie chciałam budzić sąsiadów bo depilator chodzi jak kosiarka.
Rok temu zrobiło mi się słabo i zaliczyłam glebę. Najpierw chodziłam z dwoma dorodnymi strupami na kolanach, potem z białymi śladami po nich. I też chodziłam w krótkich sukienkach, walić to. Może ze dwa razy jakiś Janusz skomentował, że chyba był awans w pracy, ale kto rządzi moim życiem, ja, czy strach przed spojrzeniami Januszy?😉 Nieważne jak wyglądają Twoje nogi, masz prawo chodzić w czym tylko chcesz. Czy masz 45 kg czy 145, czy nogi blade czy opalone, gładkie czy owłosione, paznokcie pomalowane czy nie. Nieważne, czy masz siniaki, pajączki, strupa, mnóstwo bąbli od komarów czy cellulit. To Twoje ciało.
Rób z nim co zechcesz! 🤗

#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily #wbutachbrilu

Kiedyś nie lubiłam swoich nóg...

Kocham lato. Sporo rzeczy w nim mnie wkurza - komary i nagrzany beton, bo wycinka drzew pod nowy parking. Ale więcej zachwyca.
Zieleń. Polne kwiatki. Rumianek. Że kwitnie czarny bez, a syrop z bzu to najlepszy dodatek do lemoniady na świecie. Że rosną maki. I dmuchawce aż się proszą o zdmuchnięcie. Można nosić zwiewne sukienki. Najlepszy strój świata, majtki, sukienka, klapki i jesteś gotowa. Że można poczytać książkę w cieniu pod drzewem. Objadać się lodami i mówić, że to dla ochłody. Chodzić do kina plenerowego. Siedzieć nad Wisłą. Zajadać się mizerią. Albo truskawkami. 
Lada moment stanieje fasolka, i będę ją z lubością polewać bułką tartą na maśle. Przy obecnych cenach masła to będzie droższe niż kawałek schabu, ale to dla mnie smak lata. Tak samo jak kalafior.
Za co Ty kochasz lato? Tylko dobre rzeczy!
#lavieparisienne #vieparisienne #frenchfashion #howtobeparisian #takemetoparis #lestyleàlafrançaise #frenchstyle #parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisianlifestyle #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #springoutfits #theparisguru #parisianblogger #frenchvibes #parismood #modeaparis #myparisstyle #parisianchic  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Kocham lato. Sporo rzeczy w...

Widzicie to białe pudełko na zdjęciu? Zrobiłam sobie w Tunezji małą symulację i nie spakowałam kosmetyków. Kupiłam je na lotnisku i wcale nie wydałam na to ogromnej kwoty - ja zapłaciłam taniej niż w sieciowych drogeriach. Dużo taniej za porządny zestaw - róż, maskara, pomada do brwi i rozświetlacz zapłaciłam 113 zł zamiast rynkowej ceny 310. Chodźcie na bloga zobaczyć jak to zrobiłam ;) Rozwiewam tam też  kilka mitów związanych z podróżowaniem, w które zadziwiająco często ludzie wierzą oraz mam dla Was super zniżkę - 20% na zakupy w @aelia_duty_free_polska - idealna okazja by kupić taniej swój ulubiony podkład albo perfumy.

#Tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia #podróże #rabat #zakupy #kosmetyki #podróżemałeiduże #wakacje #sukienka #lato #girlsborntotravel #travelgirl 
Post we współpracy z @aelia_duty_free_polska 
Zdjęcie; @adriandmoch

Widzicie to białe pudełko na...

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków, kupiłam kilka przepysznych rzeczy. #szparagi i #pomidory (czekoladowe, moje ulubione!) skropione oliwą i przykre boczkiem pieką się właśnie w piekarniku. Z awokado zrobię przepyszne guacamole, które zjem z gruzińskim puri (na zdjęciu w papierowej torbie, do mojego woreczka na pieczywo się nie mieści). Jestem bardzo dumna z tych zakupów, bo dało się #bezplastiku i #zerowaste, chociaż kobiałka prawie mi się rozpadła w drodze ;). Ale jestem też przerażona kierunkiem, w którym zmierzamy. Ja miałam ogromny komfort, że mogłam czasowo pozwolić sobie na zakupy na bazarku. Że miałam też taki bazarek w rozsądnej odległości. Że nie byłam po pracy obładowana własnymi siatami, służbowym laptopem, na którym zabieram pracę do domu i torebką wypchaną pudełkiem w którym noszę lunch i butelką termiczną, więc miałam wolną rękę na kobiałkę. Że mam tyle przestrzeni w głowie, by dowiedzieć się trochę więcej o środowisku i działać, a nie zaprzątam myśli kalkulowaniem z którym rachunkiem bezpieczniej się spóźnić - czy lepiej mieć zaległości za prąd czy za telefon, bo akurat musiałam wydać pilnie na dentystę a nie miałam poduszki finansowej.
Ale i tak zaraz przyjdzie tu ktoś, kto nie pozwoli mi stawiać swoich małych kroczków i palcem wytknie 3 plastry boczku na szparagach albo zakup awokado, bo do jego produkcji zużywa się dużo wody.
Myślę, że z excela jasno wychodzi, że światu bardziej przyda się 100 osób ograniczających złe nawyki o 50%, niż 3 będące w 95% eko, ale osłabiające morale innych gdy tylko wdrożą jakąś mąłą zmianę.
#zakupy #eko #próbuję #szczerze_pisząc #aniamaluje #vintage #jedzenie #czystamicha

Kocham lato. Nazrywałam sobie kwiatków,...

Rozwojowy czwartek 8 : motywacja!

tumblr

Dzisiejsze zadania ma pomóc Wam zmotywować się do robienia różnych rzeczy, ale tak, aby nie kojarzyły się one z czymś do odhaczenia na zasadzie – chcę już to mieć za sobą. 😉 Na pierwszy rzut oka zadanie jest podobne do tego z rozwojowego czwartku numer trzy. Wtedy chodziło jednak o nawyki 🙂 Doszło do mnie kilka sygnałów, że po zamalowaniu pierwszego czerwonego kwadracika skończyliście zabawę. Rozumiem Wasze zachowanie bo wraz ze spadkiem formy i samopoczucia (sprawy ze zdrowiem na które nie mam wpływu) i przyjmowaniem leków steroidowych i moja motywacja spadła. Pokolorowałam kilka kwadratów na czerwono i rzuciłam listę w kąt (dosłownie). Potem posłużyła mi do postawienia pod nią pająka i wyrzucenia go na parapet i wylądowała w koszu 😀 No cóż, chyba ciężko mi pogodzić się z porażką :))
Zmodyfikowałam więc zasady tak, aby cała zabawa była bardziej przyjemna!  rcz8

Pomyśl o tym, co chcesz robić regularnie, ale niekoniecznie codziennie. To może być rozciąganie, jedzenie kiełków, nauka hiszpańskiego, tańczenie, myślenie o sobie czegoś pozytywnego czy cokolwiek innego nad czym chcesz popracować. Kiedy wymyślisz już taką rzecz, zastanów się, jak nagrodzisz siebie za wykonanie zadania. Ok, ukończenie go jest nagrodą samą w sobie i jeśli to Cię napędza w wystarczającym stopniu, to znaczy, że masz świetnie rozwiniętą motywację wewnętrzną 😉 Ale czasami warto troszkę podkręcić swoje nastawienie jakąś małą nagrodą (motywacja zewnętrzna). Np. możesz postanowić sobie, że jeśli 30 x poświęcisz pół godziny na naukę hiszpańskiego, to kupisz sobie w nagrodę nowe buty 🙂
Za każdorazowe wykonanie zadania, kolorujesz jeden mały kwadracik. Jak zbierze się 30 (lub inna wymyślona przez Ciebie liczba :)), to się czymś fajnym nagradzasz. Nie ma czerwonych kwadratów ani porażek, nie musisz nic robić codziennie. Jedna czynność/cykl czynności – jeden kwadracik 🙂

Ważne : nagroda nie powinna być czymś, co i tak masz zamiar kupić (np.nie masz ciepłej kurtki na zimę i wesz, że kupisz ją z konieczności. Kiedy wpiszesz ją w polu “nagroda” nie poczujesz raczej napływu motywacji…)
Nagrodą nie musi być jakiś zakup, to może być wszystko co jako nagrodę postrzegasz 🙂 
Powodzenia!
(wpis opublikował się automatycznie 🙂

Uściski, Ania

35
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AniamalujeAnonimowyDominika ZalewskaMonika RSłonecznik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BogusiaM
Gość

podoba mi się taki plan działania;) np. jak będę ćwiczyć regularnie – kupię biustonosz sportowy:) extraaa

Słonecznik
Gość

mi to nie wyszło za bardzo 😉
kupiłam sobie biustonosz sportowy, a nie ćwiczę teraz 😉
ale za kilka dni mam zamiar zacząć jako wyrabianie nawyku

BogusiaM
Gość

ja mam 4 biustonosze sportowe;p ale jeden gdzieś zapodziałam:/ dwa zrobiły się za duże odkąd nieco schudłam, a jeden przy ćwiczeniach 3-4 razy w tyg to mało – bo przy bieganiu jestem całaaaa mokra

nieszka
Gość

ale pomysłowo 😉 trzeba wprowadzić ten plan w życie 🙂

nikt_wielki_ona
Gość

Ja często nagradzam się za pojedyncze działanie. Lubię to! Wtedy o wiele chętniej coś wykonuję. Albo po zrobieniu czegoś dopiero sobie wymyślam nagrodę i się nagradzam. Już sama myśl o nagrodzie (nawet nieznanej) napędza mnie do działania.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

hej Ania:)
bardzo mi sie podoba pomysl z rozojowymi czwartkawi!!!!!!
ale kiedy kupuje sobie nagrode? jak zdobede 30 kwadracikow zielonych? bo jak po drodze wyskoczy mi kilka czerwonych to mi sie skoncza kratki:D
moze gupie pytanie ale chcialabym to wprowadzic w zycie, wiec potrzebuje jasnych zasad;)

J.

Słonecznik
Gość

raczej jak wszystkie będą zielone, bez żadnego czerwonego 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

świetny pomysł! dzięki, wykorzystam przy nauce niemieckiego 🙂

narratorka
Gość

Tak super 🙂 Wcześniejszego nawet nie zaczęłam bo jakoś z góry wiedziałam, że czerwień pojawi się wcześniej czy póxniej:P Ale teraz chyba zacznę 🙂 Tylko, żeby nie było tak, że np. codziennie mam robić ćwiczenia odchudzające a jako nagrode wyznaczę sobie mega-czekoladę 😛

Balbina Ogryzek
Gość

Ciekawe, muszę coś fajnego wymyślić sobie na nagrodę. Czasem tak robię, u mnie się sprawdza 🙂 Jak wyznaczę sobie za nagrodę oglądnięcie fajnego filmu lub poczytanie ciekawej książki łatwiej mi się zmobilizować. 🙂

Sobii.
Gość

A masz może jakieś propozycję motywujących nagród? Bo tak się właśnie zastanawiam… ;D

Słonecznik
Gość

Dla mnie byłyby to:
wyjście do kina
ciacho w cukierni
kupno jakiegoś droższego kosmetyku
kupno jakiegoś ciucha lub butów
wyjście do fryzjera/kosmetyczki
wieczór SPA z przyjaciółkami
kupno książki

mam nadzieję, że troszkę pomogłam 🙂

Słonecznik
Gość

Dla mnie wcześniejsza tabelka jest lepsza, bo potrzebuję wyrobić sobie kilka nawyków, które same w sobie są nagrodą lub będą procentować w przyszłości, np. moimi pierwszymi zadaniami są codzienne balsamowanie ciała i mycie twarzy wieczorem – nagrodą będzie nawilżona skóra i gładka cera 🙂

lifestyle.changePL
Gość

Aniu czytalam Twojego bloga anonimowo, ale jakos nigdy nie komentowalam. Zalozenie wlasnego bloga powoduje, ze az chce mi sie komentowac! 🙂 Strasznie pozytywna z Ciebie osoba. Lubie Twoje wpisy. Rozwojowe czwartki so the best a nowy wyglad bloga jest cudowny. Zazdroszcze znajomego ktory Ci go zrobil 🙂 Piekny, przejrzysty i kobiecy.
Sama mam liste w ktorej zaznaczam na czerwono kwadraty ale dzieki temu jakos lepiej siebie konroluje w sprawach waznych, ktore trzeba wykonac. Mysle jednak, ze taka lista bez czerwieni sprawdzi sie swietnie w dodatkowych wyzwaniach, za ktore rzeczywiscie swietnie bedzie sie nagrodzic. Gratuluje i pozdrawiam 😉

Nadine
Gość

😀 Tego mi brakowało!

sunsly
Gość

swietny pomysl! jak czytalam poprzedni wpis o tym, ze trzeba robic czerwone kwadraty jesli sie nie czegos nie wykona to wiedzialam ze bedzie mi wstyd przed sama soba i ze nie bede tego zaznaczac. a tu? tu sa same nagrody! 🙂 nie mam drukarki niestety ale narysuje sobie takie kwadraciki :)))

Jasmine
Gość

Świetne! Jestem na Twoim blogu po raz pierwszy a już jestem zachwycona! 🙂 Może w końcu odkryłam sposób na motywowanie siebie? 🙂

pozdrawiam i obserwuję.

Słonecznik
Gość

Aniu, dałaś mi motywację, aby w końcu wziąć się za siebie 🙂
Twoje ćwiczenia są świetne, ale mam chęć na coś więcej i dzięki Tobie wracam do czytania i poszukiwania (kilka lat temu interesowałam się rozwojem osobistym, ale jakoś to poszło w niepamięć).
Napisałam o Twojej serii na moim blogu, aby zachęcić do rozwoju osobistego także moje czytelniczki 🙂

Monika R
Gość

Kocham Twoje wpisy Aniu, szczególnie te, w kategorii 'rozwojowe' 🙂 Powyższy post bardzo mi się przyda:D
Od jakiegoś czasu czytam Twojego bloga i postanowiłam założyć swojego. Zapraszam, w wolnej chwili 🙂

Uściski,
Monia

Dominika Zalewska
Gość

Następny twój post, który daje mi motywacje i chyba to też zrobię. Naprawdę bardzo dobry pomysł , miejmy nadzieje , że na dobre to wyjdzie ; )

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jestem leniem więc chciałam sobie wydrukować. Czy żeby wydrukować całość, z opisami a nie tylko jpg z kratkami trzeba się rejestrować, logować i płacić za członkostwo?

Previous
Pomadka-błyszczyk Celia nr. 512
Rozwojowy czwartek 8 : motywacja!