Historia, która Cię zawstydzi - RCZ

Dzisiaj w ramach rozwojowego czwartku niesamowita historia. Ale uprzedzam, zróbcie sobie coś do picia i idźcie wcześniej do ubikacji, bo będzie długa. I wzruszająca.
Wczoraj dostałam maila tak długiego, że nie zmieścił mi się w jednym oknie jak chciałam zrobić print screen (przy ekranie odwróconym poziomo przy pomocy alt+control+strzałki w bok!). Jednak miałam opory przed zamieszczeniem go tutaj - dostaję od Was coraz więcej i więcej maili i nie zawsze mam czas na nie odpowiedzieć (chociaż chciałabym!) i miałam trochę obaw, czy po tym mailu nie zaczną do mnie masowo napływać prośby o darmowe książki i nie potraktujecie mnie jak telefonu zaufania. Przespałam się z tym i zamieszczam historię, która mimo tego, że znałam ją wcześniej, bardzo mnie wzruszyła. Jest chyba dobrą odtrutką dla tych wszystkich malkontentów piejących, że się nie da i że to nie takie proste. Jasne, nikt nie mówi, że to proste. Ale się da!
Odpuśćcie sobie czytanie  z obrazka - pod nim wkleiłam cały tekst :)
A pod tekstem zadanie w ramach rozwojowego czwartku.
Cześć Aniu,
Początkowo chciałam nawet założyć blog aby napisać coś do megafonu, ale widzę, że go zlikwidowałaś, więc piszę e-mail. Mam do Ciebie małą prośbę - czy mogłabyś go opublikować na swoim funpage?
KIedyś pisałam już do Ciebie e-mail, mam nadzięję, że pamiętasz. (...) Początkowo miała to być odpowiedź na komentarz do artykułu o grzechach opieki zdrowotnej, który mnie zdenerwował, ale ochłonęłam i zamiast opublikować skopiowałam i teraz podzielę się swoją historią. Mam nadzieję, że opublikujesz ją na blogu i zainspiruje innych :)
W odpowiedzi na komentarz:
"a realia sa takie ze lekarz taki jak ja bez "plecow" poczatkowo zarabia 1400zl za codzienna prace po 8 h i dyzury po 24h, takie sa realia 6 lat studiow, gdzie spalo sie po 2h dziennie, gdzie kazdy wknd siedzialo w ksiazkach.. wybaczcie ale pani na kasie nie poswiecila tyle swojego czasu, swojej mlodosci. "
Po przeczytaniu tych słów aż się we mnie zawrzało. Jestem właśnie taką "panią na kasie" , w dodatku mam na rękę mniej niż 1400 zł, a czasami nawet mniej niż minimalną krajową, bo szefostwo potrąca nam za braki. Czyli jeśli klient ukradnie paczkę cukierków, to potrąca mi się to z wypłaty :( A mimo to, jestem wdzięczna za pracę którą mam w tak niepewnych czasach w jakich przyszło nam żyć.
Ponieważ mam nadzieję, że opublikujesz ten tekst (proszę) będę zwracała się w nim do Twoich czytelników.
Urodziłam się dziurze zabitej deskami w niemal dosłownym znaczeniu. Mam toksycznych rodziców którzy nigdy o mnie i o rodzeństwo nie dbali. Zdarzało się, że podręczniki do szkoły miałam dopiero w listopadzie, bo wcześniej matka z ojcem wszystko przechlali. Cała pomoc jaką dostawaliśmy z MOPS-u zawsze była przepita, a kiedy można było odebrać mleko, kaszę albo serki topione, to musiałam zwalniać się ze szkoły, bo "kochanym" rodzicom się nie chciało. Wciąż mam do nich wiele żalu, ale nie jestem już taka surowa jak kiedyś. Po upadku poprzedniego systemu i jedynego zakładu pracy we wsi, nie mieli co ze sobą zrobić i zaczęli pić. Na szczęście nie zaczęli produkować dzieci, bo nie wyrwałabym się z tego układu nigdy.
Zawsze dobrze się uczyłam. Z podręcznikami było ciężko, ale w zawodówce mogłam komplet wypożyczyć z biblioteki i nie mieliśmy już ćwiczeń. Zawodówka też nie jest moim wyborem - z mojej wsi kursował tylko jeden autobus który zawoził dzieci do miasta do szkoły i z powrotem. Robił tylko dwa kursy dziennie. Z miasta mogłabym dojeżdżać do kolejnego miasta do liceum, ale na to potrzeba pieniędzy.
Przez całą zawodówkę byłam największym odludkiem w klasie. Za wszelką cenę nie chciałam być taka jak moi rodzice, dlatego alkohol wypiłam tylko raz w życiu i mam do niego wstręt. Jako dojeżdżająca i tak nie mogłam zostać na żadnej imprezie, dlatego ze mnie szydzili. Z tym dojazdem nie było jeszcze tak koszmarnie, bo czasami jeździłam kilkanaście kilometrów rowerem do biblioteki, ale potem ojciec sprzedał mój rower na złom i na moje łzy powiedział tylko "co jest twoje to i moje".

Dziewczyny z zawodówki były gorsze niż chłopaki. Ale w szkole i tak było lepiej niż w domu. Uczyłam się w klasie kasjer-sprzedawca, więc mogłam zarobić kilka groszy na praktykach, ale i tak zabierała mi je matka mówiąc, że za darmo nie jem i jestem dla nich tylko ciężarem. Chociaż wszystkie obiady prawie zawsze gotowałam ja, bo matka była wiecznie zalana. Ojciec groził, że mam w domu siedzieć i sprzątać, a nie się "edukacji gówniarze zachciało niewdzięcznej". Starałam się dawać z siebie wszystko i edukacji widziałam swoją jedyną szansę, więc zaciskałam zęby.
Moją sytuacją zainteresowała się dopiero pani Magda u której miałam praktyki w zawodówce. Wtedy się rozkleiłam i opowiedziałam jej jak jest. Pani Magda potraktowała mnie jak córkę i namówiła do opuszczenia rodzinnego domu. Wiedziała, że jestem sumienna i pracowita, więc powiedziała o mnie pani Małgosi która miała wyjechać wkrótce do swoich dzieci do Londynu, ale nie mogła znaleźć nikogo, kto chciałby wynająć jej mieszkanie. Propozycja którą dostałam była jak cud - pani Magda załatwiła mi pracę w sklepie samoobsługowym u swojej znajomej, a mieszkać mogłam jedynie za cenę opłat w bloku, w mieszkaniu pani Małgosi. Przeprowadziłam się tam jeszcze przed egzaminem zawodowym.
Rodzice nawet nie zaprotestowali, nie dopytywali i chociaż od dawna wiem, że wcale ich nie kocham, to przepłakałam pierwsze trzy noce. Czułam się niekochana i nikomu niepotrzebna. 
Zaraz po skończeniu szkoły zaczęłam pracę w sklepie samoobsługowym. Jesteśmy tam dwie, ja i jeszcze jedna dziewczyna. Praca nie jest idealna, ale mimo gorszych dni każdego dnia dziękuję Bogu, że ją mam. Patrząc na to jakie miałam perspektywy i tak złapałam Pana Boga za nogi. Dlatego bardzo uraził mnie komentarz o "pani na kasie". Chciałabym mieć takie problemy i dostać szansę na studiowanie na koszt kochających rodziców! Niestety, nie miałam takiej możliwości.
Pani Małgosia zostawiła mieszkanie całkowicie umeblowane i wstyd to przyznać, ale pierwszy raz mogłam korzystać z pralki automatycznej, bo wcześniej opierałam całą rodzinę w pralce wirnikowej. Było też coś jeszcze - komputer. I miałam prawo z niego korzystać!
Przy pierwszej wypłacie od razu założyłam Internet. Czekałam na tą wypłatę jak na wygraną na loterii i długo marzyłam o tym, co mogę za nią kupić. Planowałam, zastanawiałam się i w końcu nie kupiłam prawie nic. Przerosło mnie to, bo chciałam kupić sobie wszystko to, czego nigdy nie miałam, czyli normalne ubrania, buty, książki czy bieliznę. Ale kiedy miałam już te pieniądze, to się ich przestraszyłam. Musiałam też założyć swoje pierwsze konto w banku i był to dla mnie duży stres.
Jestem bardzo pracowitą osobą, dlatego po pracy produkuję też znicze na akord w zakładzie który jest w miasteczku. Nie zawsze są zlecenia, ale kiedy jest praca, to nawet zmęczona do niej idę. Mam ważny cel - zdać maturę.
We wrześniu dwa lata temu zapisałam się do zaocznego liceum. Opłaty i materiały miała zapewniać szkoła, ale jeśli ktoś chce zdać maturę, i tak musi kupić jakieś książki. Wszystkie kupiłam używane i chłonęłam jak ciekawe powieści. Poza fizyką której nie lubię :) Pojawił się jednak kolejny problem - szkoła była w weekendy, a zajęcia są w sąsiednim mieście do którego w weekend nie ma czym dojechać. W soboty podwoził mnie dostawca z piekarni, zostawałam w mieście na noc (płaciłam 20 zł za nocleg) a w niedzielę po szkole czekałam dwie godziny i wracałam z małżeństwem które jeździ tam do kościoła. Zjazdy są co dwa tygodnie, więc nie było źle :) 
Uczę się w pracy, jak nie ma klientów i wszystko jest zrobione, podłoga pomyta, towar wyłożony, zamówienia zrobione. Najbardziej uczę się angielskiego.
I w ten sposób trafiłam właśnie na blog Ani. Szukałam w Internecie darmowych kursów języka angielskiego i znalazłam listę blogów rozwojowych. Wiele osób dzieliło się swoją pasją do nauki języków obcych. Ktoś w linkach miał odnośnik do bloga Ani i...przepadłam. Na początku miałam bardzo mieszane uczucia, bo Ania pisała cały czas, że chcieć, to móc. Denerwowało mnie to i miałam ochotę napisać komentarz "co o ty wiesz o życiu innych" ale ugryzłam się w język bo tak zostałam wychowana. Do tej pory nie mam odwagi zabierania głosu w różnych sprawach, bo zawsze ganił mnie za to ojciec. Ale im dłużej czytałam artykuły które Ania zamieszczała, tym bardziej zmieniałam swoje myśli. W końcu skorzystałam nawet z darmowego okresu czytania i przeczytałam na komputerze przez emulator książkę Ani. Po niej rozjaśniło mi się w głowie jeszcze bardziej i postanowiłam napisać do Ani e-mail. Wymieniłyśmy kilka wiadomości i Ania wysłała mi pocztą kilka ciekawych książek oraz swoich starych podręczników do angielskiego. Poczułam się ważna. 
Potem znowu było źle. Mój ojciec czekał na mnie pod drzwiami i żądał, abym go wpuściła bo "jak się córusia urządziła elegancko, to rodzicom na starość niech pomoże!" Ojciec oczekiwał, że zamieszkają u mnie (czyli w mieszkaniu pani Gosi) a ja znowu będę ich opierać i czekać aż wszystko przepiją i sprzedadzą meble albo lodówkę które nie są moje. Uciekłam i ze łzami w oczach pobiegłam na policję. Pomogli. Od tej pory do klatki nikt nie wpuszcza ulotkarzy, bo nikt nie chce awantur. Jest mi wstyd za mojego ojca. Bałam się po nocach, że wybije okno albo zrobi coś podobnego, ale na szczęście się nie odzywa. Nie myślcie proszę o mnie źle, ja naprawdę długo wybaczałam swoim rodzicom i nie traktuję ich surowo, ale odebrali mi dzieciństwo. To ja byłam w tym domu dla nich matką i ojcem, prałam ich umazane rzygowinami ubrania i poszczane spodnie, zbierałam potłuczone szkło i dostawałam po twarzy za pyskowanie (powiedziałam, że nie mam podręczników).
Za namową Ani chciałam zapisać się na terapię dla DDA. Ale nie ma u mnie czegoś takiego, więc chodzę do pani psycholog w Centrum Pomocy Rodzinie, bardzo wiele te spotkania mi dają.
Wracając do mojej historii - w szkole poznałam swojego pierwszego chłopaka. Tomek robi sobie technika BHP, dzięki temu dostanie kolejną fuchę w pracy i będzie zarabiał więcej. I chociaż jest cudownym chłopakiem, bardzo ciężko było mi wejść w ten związek, bo się bałam. Jestem takim trochę dzikim, spłoszonym królikiem, wystarczy, że ktoś głośniej krzyknie a zbiera mi się na łzy. Początkowo skakałam nad Tomkiem i starałam się robić wszystko idealnie, ale już wiem, że nie na tym polega związek.
Chciałam tylko swoją historią przekazać, że jeśli ktoś naprawdę bardzo mocno chce, to wyzwoli się z każdej sytuacji. Wiosną zdaję maturę a potem kto wie, może studia? :)
Na razie nie narzekam - mam pracę w sklepie i na akord robię znicze. W pracy mogę czasami się uczyć, powtarzać słówka z angielskiego albo czytać książkę, chociaż nie zawsze są takie dni. Mam wspaniałego chłopaka i chodzę na rozmowy do pani psycholog. Ja wiem, że dla wielu osób praca na kasie to poniżenie, ale ja jestem za nią bardzo wdzięczna. Wiem, że gdybym nie dostała pierwszej szansy, moja sytuacja byłaby diametralnie inna.
Aniu, mam nadzieję, że opublikujesz ten e-mail,
Angelika 


_________________________________________
Zadanie na ten tydzień : zastanów się na spokojnie, czy wykorzystujesz szansę, którą masz.
Przyznam, że Angelika już po pierwszym mailu totalnie mnie zawstydziła. Zawstydziła tym, że wykorzystuje absolutnie każdą szansę jaką ma od życia....


zdjęcia: unsplash

PS. Napisałam Angelice wiadomość, że opublikowałam już jej historię. Poprosiłam, żeby użyła pogrubienia jeśli będzie miała ochotę odpowiedzieć na jakieś komentarze, dlatego Was proszę o nie stosowanie tego atrybutu :)


Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :
  Follow on Bloglovin
lub polubisz na fejsie ;-)

COMMENTS

BLOGGER: 117
Loading...
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,581,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,487,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,73,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,112,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,3,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Historia, która Cię zawstydzi - RCZ
Historia, która Cię zawstydzi - RCZ
http://1.bp.blogspot.com/-MA8DedmXN2w/UvPWtIjXDVI/AAAAAAAALIQ/StraG2UE2Yw/s1600/wies.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-MA8DedmXN2w/UvPWtIjXDVI/AAAAAAAALIQ/StraG2UE2Yw/s72-c/wies.jpg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2014/02/niesamowita-historia-rozwojowy-czwartek.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2014/02/niesamowita-historia-rozwojowy-czwartek.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy