Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt  i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z  stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić  złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje  obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Dlaczego w-f ssie.

  Jestem jedną z tych osób, które nigdy nie lubiły w-fu. Po luźnej rozmowie z koleżanką,  chciałabym zastanowić się nad przyczynami, dla których te lekcje są koszmarem tysięcy uczniów w całej Polsce.

 Interesuje mnie to tym bardziej, że od poniedziałku mam praktyki w podstawówce i nie chcę popełnić jakiegoś strasznego błędu! 
Pomożecie?


Wf był dla mnie koszmarną lekcją. Mam problemy oddechowe i jakoś nie jestem wybitnie skoordynowana. Przez podstawówkę, gimnazjum i liceum nie lubiłam ćwiczyć na wf-ie. A mimo to chodziłam 10 lat na karate, 2-3 razy w tygodniu po 1,5h! I tam ćwiczyć lubiłam.
Więc problem nie leży w niechęci do ruchu, co to, to nie!
 W maju na praktykach w 3 klasie podstawówki prowadziłam z koleżanką wf i dzieciom się podobało – zamieniłyśmy go w zabawy z chustą animacyjną, ale wszystkie miały sportowy charakter. No i ustawione były tak, żeby wszyscy w grupie musieli ze sobą współpracować. Pod koniec zajęć uczniowie byli zdziwieni i zasmuceni, że już trzeba zwolnić salę. To było coś pięknego!
 Nie, że się chwalę, ale naprawdę wkurza mnie pieprzenie od rzeczy, że to uczniowie są tacy źli i bla bla, nie ruszają się, jedzą hamburgery i z roku na rok są większymi pokrakami.
Nie. To system jest zły!

Po pierwsze : nauczyciele. Mało inwencji, nastawienie często na jedną (ich zdaniem najlepszą) grę, np. siatkówkę. Dużo sprawdzania, mało NAUCZANIA. Brak umiejętności motywowania!
Po drugie : system oceniania. Jestem zwolennikiem tego, żeby oceniać uczniów po : 
– staraniach i zaangażowaniu
– po postępach jakich dokonują.
A nie na zasadzie : Ola ma pierwszy czas więc szóstka, trzy kolejne osoby mają piątki, tyt ty i ty czwórki  a reszta ma po trójce. Bezsens! Każdy rozwija się w innym tempie, każdy jest dobry w czymś innym.

Po trzecie : czas. Kiedy to jest pierwsza albo środkowa lekcja, i człowiek ma przed sobą perspektywę śmierdzenia potem przez resztę zajęć, to odechciewa się starać. Bo i po co? Nie ma czasu ani warunków na prysznic, przebrać się trzeba w 4 minuty bo już czeka kolejna grupa.


Po czwarte : gdzie duch rywalizacji? Jak ktoś źle odbije w jakiejś grze to wszyscy się na niego drą, bo przecież tylko najlepsza drużyna dostanie piątki. Zamiast współdziałania uczy się jakiejś chorej walki między drużynami, niemal na śmierć i życie, która oczywiście potem pięknie procentuje w życiu codziennym.

Znam masę osób które coś ćwiczą albo trenują i to z wielką chęcią, a wfu nie lubią.
Ja polubiłam go dopiero na studiach, gdzie prowadzący był ludzki i ogarnięty. Słuchał naszych propozycji (koleżanka dwa razy prowadziła zumbę), nie czepiał się nieistotnych rzeczy i w ogóle było ok.

 Fora internetowe huczą od pytań w stylu “jak załatwić sobie zwolnienie z wfu na cały rok?”. Nie dziwi mnie to ani trochę. Miałam co prawda takie zwolnienie zawsze w zasięgu ręki, bo z moim codziennym duszeniem się i odpluwaniem tego co mi naprodukują oskrzela to nie jest problem, ale jakoś nigdy po nie nie poszłam. 
Ostatnio pokochałam ćwiczenia. Od 9 dni ćwiczę z Jilian i kocham to! Dlaczego szkoła robi wszystko, żeby uczniowie nienawidzili ćwiczyć?
Bardzo motywujący jest przykład jaki daje Magnus Schewing, twórca bajki dla dzieci “Lazy Town” czyli Lenicuhowo.
Założył się kiedyś z kolegą, że w ciągu trzech lat osiągnie sukces w jakiejś dziedzinie sportu której nigdy nie uprawiał. Kolega wybrał mu aeorbik. Magnus wygrał zakład, został mistrzem na wielu zawodach i pokochał ten styl życia. Tutaj można obejrzeć jego historię. Jest jednym najbogatszych ludzi na świecie.

Co najbardziej wkurzało Was w wuefie? A może są tu tacy, którzy mieli fajnych nauczycieli i lubili wf? 😉
Uściski, Ania

109
Dodaj komentarz

avatar
76 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Olga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

nauczyciele idą na łatwiznę – macie piłkę i róbcie co chcecie.. ważne jest odpowiednie podejście do przedmiotu i uczniów. 🙂

Weronika
Gość

rzeczywiście teraz kiedy sama mogę wybierać dyscypliny to podoba mi się sport za to w szkole był męczarnią, największym szczęściem było roczne zwolnienie za wyrostek robaczkowy 😉

Mała wredota
Gość

Miałam właśnie takie problemy jak w/w. Zawsze stresowałam się na wf, bo nie mam świetnej kondycji i mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o sporty grupowe. Zawsze jak źle odbiłam strzelano dziwne miny. Ewidentnie było widać irytację xd Na studiach już było trochę lepiej. Potem zaczęłam ćwiczyć BBL i bardzo polubiłam takie ćwiczenia. Myślę żeby znowu teraz zacząć jakąś serię, bo BBL zaniechałam po długotrwałym bólu kolana, które nabawiłam się intensywnie ćwicząc 🙂

Mała wredota
Gość

Przy 2 tygodniu zaczęłam wyłączać głos i puszczać muzykę. O wiele lepiej ćwiczyło się 😛 Zresztą prowadzący jak prowadzący, ale te babki co tam z nim ćwiczyły tak mnie irytowały. Ja tu wylewam siódme poty, a one z uśmiechem na twarzy, bez żadnego problemu ćwiczą sobie 😀

Liu
Gość

zupełnie się z Tobą zgadzam!!!
lubie się czasem na w-fie wyszumiieć, wybiegać i wypocić, ale tak jak napisałaś system jest zły

szkoda, że i tak w tym temacie się raczej nic nie zmieni

pozdrawiam 🙂

http://www.liubeauty.blogspot.com

Bambi
Gość

Mnie wkurzało to, że przez to, że nie miałam predyspozycji do większości ocenianych konkurencji (m.in rzut piłką lekarską) najgorsze oceny miałam właśnie z wuefu. Niestety nie miałam również szczęścia do nauczycieli. Zwykle wydali dyspozycje: gra w zbijaka (wtf!)ewentualnie siatkówkę, a sami szli do kantorka na pogaduchy. Nikt z nich nawet nie starał się wytłumaczyć jak powinno się biegać czy też po co się rozciąga itp. Ja miałam "szczęscie" do nauczcieli, którzy odwalali swoją pracę. A system też jest do d.. Jako patyczak nie miłam szans na rywalizację z pozostałymi i to kompletnie mnie demotywowało. Cieszę się, że jednak po wielu… Czytaj więcej »

Zielone Serduszko
Gość

Ja wfu nienawidziłam przez całą podstawówkę, gimnazjum i liceum dokładnie przez wszystkie powody, jakie wymieniłaś. Faworytami byli ci najszybsi, najlepiej grający, a reszta przeciętniaków była udręką dla nauczyciela. Nie patrzono na nas indywidualnie, tylko KAŻDY musiał świetnie grać w to i tamto, dodatkowo jeszcze znać zasady, bo przeciwnym razie był wyśmiewany przez całą grupę, a nie rzadko i przez nauczyciela. Na studiach wf wyglądał już jakby lepiej, chociaż do ideału wciąż czegoś brakowało. Myślę, że to te "złe" wspomnienia szkolne związane ze sportem wykształciły we mnie totalną niechęć do takiej aktywności fizycznej. Pomijam fakt, że nie mam natury sportsmenki, raczej… Czytaj więcej »

gusia2205
Gość

o mamo, zgadzam się chyba z każdym słowem tego postu 🙂Nienawidziłam wfu od podstawówki, kiedy to wychowawca był również wfistą, matematykiem i nauczycielem od przyrody w jednym (wszechstronnie uzdolniony?!), lubił i wyróżniał tych wysportowanych na innych lekcjach, za co go szczerze nie znosiłam, bo uczyłam się bdb, jedynie duszy sportowca nie posiadałam. Zajęcia miałyśmy razem z chłopcami i CIĄGLE graliśmy w piłkę nożną albo biegaliśmy!! Poszłam do gimnazjum, a tam co? albo piłka nożna albo hokej… no kuźwa..W szkole średniej było bardziej różnorodnie, bo i aerobic się zdarzył i nauka tańców, gimnastyka, siatka… Wtedy też ćwiczyłam o wiele chętniej, dostawałam… Czytaj więcej »

Magda Dom
Gość

Długo nie zapomnę na moim wf zaliczenia z "wiosłowania" na specjalnym przyrządzie na siłowni…Jestem osobą mega niską i przez to zawsze na wf miałam gorzej, czy to w siatkówce, czy w koszykówce czy ogółem w wielu, wielu sportach, bo większy wzrost to większy zasięg ramion, nóg i większa siła. Dopóki jednak nie przekładało się to na oceny nie przeszkadzało mi to, a zaliczenia mieliśmy na ogół z biegania i brzuszków, w czym byłam całkiem dobra. I wtedy w gimnazjum to cholerne wiosłowanie… Im dłuższe ktoś miał ramiona i nogi tym dłuższe ruchy mógł wykonywać, a taki kurdupel jak ja musiał… Czytaj więcej »

Mudi
Gość

Jejku jak ja nienawidzę wf! ZAWSZE ta siatkówka. Z chęcią pograłabym w kosza, piłkę nożną, ręczną, unihokeja ale NIEEEE, siatkóweczka.Najgorsze jest to, że w zeszłym roku poszłam z koleżanką do nauczyciela i poprosiłyśmy go żeby zrobił coś innego i na następnej lekcji graliśmy w.. siatkówkę. A w szkole mamy prócz duzej sali- siłownie, salę do aerobiku i salę do pingponga… Na siłowni przez 3 lata nauki byliśmy może ze 5 razy…a są tam nowe rowerki na których bym z chęcią pojeździła.Do tego nauczyciel oczywiscie twierdzi ze my ciagle kłamiemy że jesteśmy niedysponowane i go nie obchodzi że się zwijasz z… Czytaj więcej »

thedarksideoflight
Gość

U jednej nauczycielki dziewczyny musiały ćwiczyć, nie ważne który to był dzień okresu – jak pobiegacie to przestanie boleć… Akurat – ciekawe czy byłaby taka mądra gdyby jej któraś zemdlała na boisku :/ Ja prawie co miesiąc mdlałam pierwszego dnia wracając rano z łazienki – dlatego nawet nie pojawiałam się wtedy w szkole. Nie wyobrażam sobie być zmuszaną w ten dzień do jakiegokolwiek wysiłku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja przypominam sobie taką sytuację jak w gimnazjum kazano nam biegać wokół boiska. Jedna z dziewczyn nie była w stanie biec dalej i powiedziała nauczycielce, że nie da rady, bo nie może złapać oddechu, a nauczycielka powiedziała, że w takim razie dostanie 1. A ta w płacz i biegnie dalej, zdążyła zrobić pół okrążenia i zemdlała!! Wszyscy się zlecieli, nie było jak jej ocucić, wodą ją polewano i nic. Wreszcie wezwano karetkę. Babsko od w-fu miało przerąbane i już nam nie kazało całej lekcji biegać.

Magda Dom
Gość

Anonimowy, u mnie była bardzo podobna sytuacja, tylko że z kolegą. Chłopak 14 kg niedowagi (wysoki i chudy), zgłosił nauczycielowi, że mu słabo, a ten mu kazał przestać symulować… to pobiegł dalej aż zemdlał :/
Dziwne, że oprócz takiego podejścia jest jeszcze dużo wfistów, którzy łykają jak rybki teksty o tym, że paluszek czy brzuszek boli od prawdziwych symulantów, którzy przez cały semestr potrafią jechać na podobnej wymówce.

M.ina
Gość

Powinno być na zajęciach w-fu więcej różnorodnych ćwiczeń, jakaś lekkoatletyka, nowe sporty. Mnie uczyły zawsze stare baby i im się nic nie chciało, dawały nam piłkę do siatkówki i szły do kantorka (tylko w podstawówce były różne zawody i aktywizacja uczniów). Nauczyciele tego przedmiotu powinni się troszkę bardziej interesować tym przedmiotem, próbować zachęcić uczniów do ruchu a swoim "macie piłkę i grajcie" wcale tego nie czynią.

Annathea
Gość

Wspominam jak większość, kiepsko. Nie lubiłam wfu, bo był nudny, a nauczyciele nie robili nic by to zmienić. Wolałam już zajęcia dla osób z wadami kręgosłupa, na które chodziłam, niby ci sami prowadzący, ale było o wiele ciekawiej. Chyba dlatego, że to nie wuefiści układali program ;).

Kiedy bałam się wykonać jakiegoś fikołka, nauczycielka wolała wstawić mi "niedostateczny" niż pomóc przełamać strach. Było to w początkowych klasach podstawówki, zraziło mnie strasznie.

DorARTthea
Gość

Potwierdzam, gimnastykę korekcyjną w podstawówce naprawdę miło wspominam, mimo że trzeba było na nią czasem specjalnie chodzić po południu. Dawała wycisk w jakiś taki inny sposób, nie po prostu zadyszka i padasz na pysk, tylko sensowny wysiłek mięśni. I robiłam wtedy rzeczy o jakie bym się nie podejrzewała, włącznie z przełamywaniem lęku wysokości…Ale dawałam radę i miałam z tego satysfakcję! I widziałam własne zwiększające się możliwości -stopniowo, powoli, ale jednak. Na normalnych lekcjach WF nie byłam dobra z niczego, co ćwiczyliśmy – najmniejsza i najmłodsza w klasie, na dodatek nieśmiała, więc gry zespołowe też kiepsko mi wychodziły."normalne" lekcje wf zaowocowały… Czytaj więcej »

slimmi
Gość

cóż, miałam fajną i ludzką nauczycielkę w pierwszej klasie gimnazjum, ale niestety tylko przez pierwsze miesiąc. Potem odeszła na macierzyński i znów znienawidziłam wf. Z dokładnie tych samych powodów, jakie wymieniasz w notce. Zresztą nigdy nie lubiłam siatkówki ani palanta, a w zasadzie tylko to było praktykowane w moim gimnazjum i potem liceum.. masakra. Szkoda, że tak ciężko jest znaleźć nauczyciela, któremu chciałoby się wprowadzić ulepszenia i zaszczepić w uczniach pasję do sportu a nie tylko zniechęcać…

calendargirl288
Gość

Wg mnie właśnie największy problem leży w ocenianiu, zgadzam się z tobą, że oceniane powinno być zaangażowanie, postęp, ale też team spirit.Aktualnie studiuje w Holandii i po prostu uwielbiam WF. Po pierwsze jest różnorodny – co tydzień mamy inne zajęcia, był golf, tennis, była siatkówka, ale były też na przykład kręgle. Wiem, że na to w Polsce nie ma środków, ale zwykły WF na sali gimnastycznej też może być różnorodny i dostarczać uczniom przyjemności, a nie powodować, że są skłonni kłamać i udawać, żeby nie musieć brać udziału w lekcji.Inną rzeczą jest też podejście samych uczniów – tu nikt się… Czytaj więcej »

Demene
Gość

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Jeszcze nigdy nie trafiłam na wuefistę,który angażował by się w swoją pracę. W mojej szkole mieliśmy podzielone – całą podstawówkę "uczy" wf-u pani M,w gimnazjum dziewczyny ma pani A,a chłopców pan J. Moją nauczycielką przez parę lat była pani A,stereotyp wuefistki – "macie piłkę i grajcie w ręczną,ja zaraz wrócę". Wracała po chwili z kawą i patrzyła jak gramy…kobiecina się tak napracowała przez te lata,że szok! Pan J. – typowy wuefista,lekcje miałyśmy z nim tylko na zastępstwie. Wyglądało to tak,że kazał chłopakom coś robić przez całą lekcję (typu gra w nożną),a sam kogoś… Czytaj więcej »

ejndzel
Gość

Nienawidziłam WF-u, w ogóle nie miałam na niego ochoty. Dla mnie największą paranoją były oceny – jak można oceniać możliwości fizyczne ludzi, które są różne? Albo stawiać jedynkę za to, że ktoś czegoś nie zrobi, bo się boi…
Tak naprawdę polubiłam WF (a raczej po prostu sport i ruch) teraz, w drugim semestrze pierwszego roku studiów – zapisałam się na spinning i od tej pory zrozumiałam, że sport to przyjemność i, że jest ważny w życiu 🙂 myślę, że wcześniej tego nie rozumiałam właśnie przez to jak wyglądały lekcje WFu, które mnie tylko zniechęcały.

marquisdered
Gość

U mnie na początku w LO miałam nauczycielkę, która tylko siedziała na ławce, my graliśmy w siatkówkę a ona ciągle powtarzała-Boooże, powinni mi płacić odszkodowania za to, że muszę na to patrzeć! Druga znowu spóźniała się 5 minut, 10 sprawdzała listę i nas zawsze okrzyczała, że tak mało osób ćwiczy, dodatkowo parę razy wspomniała o tym, jak to ona miała ciężko na studiach a my jesteśmy takie niewdzięczne, Potem rozgrzewka, parę minut ćwiczymy , nagle krzyczy stop, mamy wszystkie do niej podejść i kolejne 10 minut opowiada, jakie jesteśmy beznadziejne i jak to miała ciężko na studiach… Chyba nie muszę… Czytaj więcej »

whiness
Gość

Popieram Cię całkowicie!
Nie cierpię wuefu w liceum, a i ogólnie, w szkole, przez lata, nigdy nie lubiłam tego przedmiotu. To niepotrzebna farsa, bo nikt zwykle nic sensownego nie robi, wszyscy pseudo-grają w siatkę albo kosza, ewentualnie udają, że ćwiczą. Nauczyciele zwykle mają wszystko gdzieś. Cóż. Tyle. A ćwiczyć, ogółem, lubię, tylko nie tam.

AnisseQ13
Gość

U nas wf wygląda zawsze tak: 5 minut biegania (albo chowania się i opierania o drabinki), reszta siatkówka praktycznie nic innego nie robimy, nauczyciel co jakiś czas robi "zaliczenia" których w ogóle nie ćwiczyliśmy i na ogół wychodzi to słabo, to już w podstawówce ten wf mi lepiej szedł..

Kinga
Gość

Ja nie lubiłam w-f ponieważ, w podstawówce miałam nauczycielkę, która za złe odbicie piłki kazała robić 20 brzuszków. Bywało, że cała klasa biegała całą lekcję (bez odpoczynku)za karę, bo niby źle graliśmy.
W gimnazjum miałam nauczycielkę, która ciągle kazała nam biegać, a w biegach nigdy dobra nie byłam.

Alex
Gość

Ja wlasnie lubie siatkówkę i cieszę się (i nie tylko ja z mojej klasy) za każdym razem jak rozwijają siatke 😉 nie lubie ogolnie wf-u z jednego konkretnego powodu – ludzie wybierają ludzi do drużyny, i kto jest ostatni? Ja, bo nie lubiana, bo coś tam, nie szkodzi, że dobrze gra. Paranoja!

Skarletka
Gość

Jakiś czas temu pisałam o tym, nienawidziłam w-fu, a jeszcze bardziej nauczycielek. Do ucznia na w-fie nie podchodzi się indywidualnie, nie jest oceniany za wysiłek, jaki wkłada, a jedynie za efekt, który mierzy się za pomocą jakiś beznadziejnych tabelek. Dalej: kąśliwe uwagi, pod adresem słabszych, nierealne wymagania – ja np. nie dawałam rady przebiec kilometra bez zatrzymania się, na co nauczyciel straszył jedynką. Poza tym beznadziejna organizacja, "macie piłkę i se grajcie"… długo by wymieniać.

meds
Gość

To bedzie moj 3 rok na zwolnieniu. Cale szczescie, ze jestem szczupla i nawet zrezygnowanie z zajec wfu nie przysporzylo mi dodatkowych kilogramow. Nienawidze wfu, w szkole posiadamy mala, zagrzybiala sale, a ja ze swoja astma dusze sie tam niemilosiernie. Cwiczylam jedynie w 1 klasie technikum, bylam tak zdemotywowana, ze musialam pisac referat, zeby cudem miec 2 na koniec. Istny koszmar. Popieram Twoje argumenty, nauczyciele robia wszystko na odpierdol az przykro, lekcje sa monotonne, a uczniowie znudzeni. I smierdza, fu. Ja ze szczerego serca zycze wszystkim, zeby zwolnienia sobie zalatwili, chyba, ze ich lekcje wfu sa naprawde ciekawe i warte… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

jejku ja też nie lubiłam nigdy w-f . Zawsze coś wymyślałam aby nie ćwiczyć .. marzyłam tylko o zwolnieniu całorocznym no ale nic mi nie dolegało wiec to nie możliwe było. Jednak nie lubiłam w-f z tego powodu ,że np; przec clay rok praktycznie graliśmy w siatkówkę a ja nie byłam w tym dobra a wszyscy jak mi się coś nie udało to zawsze pretensje mieli . W bieganiu byłam na końcu bo nie miałam dobrej konycji a po zatym zawsze po przebiegnięciu części już zaczynały mnie boleć brzuch i raz nawet zemdlałam w podstawówce ;/Tragedia z w-f miałam słabe… Czytaj więcej »

Cosmetics Freak
Gość

Ja też nie lubiłam wf-u. Nieustanne granie w siatkę bym jeszcze przeżyła, ale nie lubiłam biegów na czas na ocenę, fikołków i jakiś innych cudów. W liceum po pierwszej klasie zmieniła nam się nauczycielka na zawodową trenerkę fitness. Od tego momentu na każdy wf chodziłam z chęcią bo wiedziałam, że zajęcia będą świetne: aerobik, pilates, czasem joga.. Miałam lepszą kondycję niż teraz:P

Zyskowa
Gość

no to napisałam długi komentarz, i pojawił się komunikat: Twój kod HTML nie może zostać zaakceptowany: Wartość musi mieć co najwyżej 4 096 znaków

Dlatego w skrócie nie lubię WF i tyle:)

Kasia
Gość

Hahaha nie wiedziałam, że komentarze są ograniczone! Dzięki za ostrzeżenie, ja też się czasem tak rozwijam 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Podpisuję się obiema rękami po Twoim postem, Aniu 🙂 9 lat zajęć wychowania fizycznego to moje zdecydowanie najgorsze wspomnienie ze szkoły, bowiem to właśnie ja byłam tą najgorszą i to zwykle 'przeze mnie' moja drużyna przegrywała. Do tego, że znienawidziłam wf przyczynił się do tego nie tylko fakt, że nie byłam najlepsza z tego przedmiotu, ale również to, że moje nauczycielki mnie nie lubiły i każda moja porażka była głośno komentowana, a że było ich dość dużo… Można sobie wyobrazić, co 'przeżywałam'. Kiedy jednak coś mi się udało, a starałam się zawsze choć trochę się poprawić, uważały, że to przypadek.… Czytaj więcej »

Oczuchmurność (Czarna Orchidea)
Gość

o matko jak ja nienawidzę wf. mam podobną historię jak Ty,teraz też wchodzę na 3 piętro zasapana,z dusznoscią albo bólem serca ale lekarz uważa że jestem zdrowa. To nic,że grę wybiera grupa 'zajebistych w sporcie'. Chyba kupię zwolnienie jak nic,będę mieć 3h więcej do nauki przed matura,a przynajmniej tak sobie tłumaczę:p

meds
Gość

mooooja kreeeew 😀

thedarksideoflight
Gość

Ja miałam fantastyczną nauczycielkę w liceum 🙂 Poza standardowymi grami w siatkę czy kosza, grałyśmy bardzo często w palanta i cała grupa to uwielbiała – zawsze dzieliłyśmy się tak samo w drużyny i moja był na tyle zgrania, że nikt nie krzyczał jak któraś nie trafiła w piłkę 🙂 W drugiej drużynie bywało różnie 😉 Do tego mieliśmy elementy aerobiku, tory przeszkód, rzucanie oszczepem itp. Bardzo często nauczycielka zaskakiwała nas czymś nowym 🙂 Przez miesiąc organizowała kurs yogi i na wszystkich zajęciach byłam. Do tego prowadziła jeszcze jakieś zajęcia, ale jako dojeżdżająca musiałabym czekać na autobus ze 2 godziny, co… Czytaj więcej »

Booklover
Gość

Wf nigdy nie lubiłam i powiem, że zniechęcił mnie skutecznie do jakiegokolwiek ruchu. Dopiero ostatnio byłam na siłowni, przeglądałam ofertę ich zajęć i bardzo mi się spodobało, zaczęłam jeździć na rowerze i w ogóle. Moim zdaniem problem leży w tym, że po prostu nauczyciele wf nie potrafią zrozumieć, że uczą takiego przedmiotu, którego nie da się wyuczyć jak innych przedmiotów. Jedni mają większe inni mniejsze predyspozycje i jeden przebiegnie 10 kółek a drugi w tym czasie zrobi 2. Przez to zawsze wf był dla mnie stresem bo zawsze zostawałam na końcu, a wg mnie wf powinien być przyjemną odskocznią od… Czytaj więcej »

Nikola
Gość

A ja miałam w gimnazjum wuefistkę, która robiła z nami wszystko, ale z kolei na bardzo wysokim poziomie, tak, że mój brak koordynacji i generalna ciapowatość sportowa totalnie nie pomagała i z niczym sobie nie radziłam. A cały czas tylko ćwiczenia wymagające od nas posiadania pewnej techniki…

malawredota
Gość

W podstawówce lubiłam wf, później nie miałam ochoty ćwiczyć. Chyba że graliśmy w siatkę.

Paryska88
Gość

W sumie nie wspominam mojego wuefu jakoś bardzo źle, bywali lepsi i gorsi nauczyciele, ale tragedii nie było 😉 Ale rzeczywiście wuefiści powinni podejść do lekcji trochę bardziej metodycznie, by zaangażować także tych niechętnych uczniów.

frombodytohair
Gość

zgadzam się!;)

Marniaczek
Gość

A w mojej szkole nie jest tak źle chyba. Ja mam wfistę naprawdę w porządku. Graliśmy praktycznie w pierwszym roku we wszystko – ręczna, noga, siatka, kosz, hokej, ping pong + basen i lodowisko (bo szkoła posiada). A w drugiej mamy tzw. sekcje i już każdy wybiera jedną dyscyplinę na cały rok i to tez ma zalety i wady – bo teoretycznie można robić to co się lubi i się czegoś nauczyć, ale co, jak się lubi robić różne rzeczy? Wybrałam w tym roku pływanie i już żałuję, że prawie nigdy się porządnie nie spocę 😉

Remedy
Gość

Oj Aniu znów masz całkowitą rację! Ja przez cały tok mojego nauczania (podstawówka do technikum) nie lubiłam wfu. Ba, momentami wręcz go nienawidziłam! I też chciałam sobie załatwić zwolnienie, no ale ostatecznie z tego zrezygnowałam, bo i tak zapewne nie udałoby mi się go zdobyć. Ale jakoś udało się przeżyć te 'kochane' wfy. W podstawówce wf był najlepszy choć i tak go nie lubiłam. W gimnazjum było już gorzej (m.in przymusowe wyjazdy na basen, na które i tak nie jeździłam :D) No i technikum. W moim kochanym technikum wf przedstawiał się następująco: 99% wfu to siatkówka 1% inne gry i… Czytaj więcej »

Króliczek
Gość

Przez podstawowke i gim "cwiczylam"na wfie,ale nie lubilam tego,lubilam grac tylko w siatke,lub rugby w gim ;d w podstawowce chodzilam na zajecia dodatkowe nawet z siatki,ale na wfie i tak sie stresowalam i nie bylam zbyt dobra w jakis biegach skakaniu przez kozła czy przewrotach w przod i w tyl [oj z przewrotami to mowilam ze nie bede robic bo nie moge wiec niech mi wpisza jedynke,po zmuszaniu mnie do tego przez naucyzcielke nie raz mialam problem z kregoslupem..] wszystkie wfy to byla dla mnie jakas trauma ,teraz jestem 3rok liceum na zwolnieniu, cwicze sama w domu,codziennie jezdze na rowerze… Czytaj więcej »

imprevisivel
Gość

Ja najbardziej nie lubiłam rozgrzewki 😀 Jednak uwielbiam aerobik 🙂 więc może po prostu ćwiczenia przy muzyce 🙂

Majson
Gość

ja nie ćwiczyłam ani w gimnazjum ani w liceum. Na studiach na szczęście WF mieliśmy tylko rok 🙂

Basia
Gość

też nie przepadałam za wfem przez nauczycieli 🙁

*Natalia*
Gość

Ja wspominam lekcje wf-u całkiem dobrze, byłam dobra z siatkówki i w kosza, ale jeśli chodzi o lekkoatletykę to musiałam wiele z siebie dać. Na szczęście zawsze miałam wsparcie nauczyciela, także nie mogę powiedzieć, że te lekcje były dla mnie udręką. Jednak to co wyżej piszą Dziewczyny jest powszechne. Niestety. Nie rozumiem podejścia nauczycieli, kurczę czego oni się nauczyli na studiach? Nikt im nie mówił o podmiotowości ucznia? Czy po prostu zapomnieli o tym…Nie chcę stać się nauczycielem, który nie zważa na to, podczas praktyk miałam dobry kontakt z uczniami z podstawówki i gimnazjum, nie wyobrażam sobie innej sytuacji gdy… Czytaj więcej »

kosmetyczny-przekladaniec
Gość

Oooo temat o którym bym mogła przynajmniej esej napisać!!!Dzięki lekcjom w-f nienawidziłam sportu! Brawo systemie edukacji! Dopiero gdy się uwolniłam od szkolnego w-f (zwolnienie lekarskie), nagle odkryłam, że ej to jest całkiem fajne. Chodziłam na siłownie, ćwiczyłam z Carmen Electrą, spróbowałam jogi. Teraz wróciłam do jazdy na rowerze, a nawet nauczyłam się w końcu jeździć na rolkach! Nie wspomnę już, co się działo jak odkryłam gry sportowo-ruchowe na Nintendo Wii 🙂Nigdy nie będę typem "sportsmenki", jestem dość leniwa, ale okazało się, że sport i ruch nie robią krzywdy, wręcz przeciwnie.Może teraz jeszcze czemu tak bardzo nienawidziłam tych lekcji. Powody generalnie… Czytaj więcej »

Enka
Gość

podpisuje sie pod tym obiema rękami. Ja tez jeśli tylko mogłam to nie ćwiczyłam na wfie, bo po prostu niespecjalnie lubiłam te zajęcia, mimo tego, że poza szkołą nie stroniłam od aktywności fizycznej: jeździłam na rowerze, biegałam, grałam w piłkę…

narratorka
Gość

Zgadzam się z Wszystkim. Ja też nigdy nie libiłam wf-u bo to była tylko siatkówka. Oceny za miejsca, liczbę serwów itp. Poza tym wstydziłam się przed super wysportowanymi kolezankami. W liceum polubiłam wf. Tutaj jest dużo różnych descyplin, każdy jest dobry w czymś innym 🙂

Dziidka
Gość

To co tu naposałaś to czysta prawda ! Ja jestem dopiero w 2 gim więc jeszcze długo się pomęczę .. -,-

Laura
Gość
Laura

Dla mnie chyba najgorsze było to, że nikt mnie nigdy nie NAUCZYŁ, jak mam grać w tą siatkę/nogę/koszykówkę/hokej… Nie wiedziałam, jak mam ustawić ciało, żeby dobrze odbić (albo kopnąć) piłkę, nie rozumiałam też zasad panujących na boisku – ja bym się chętnie postarała dobrze grać, ale nie wiedziałam jak! To po pierwsze. 😉 Po drugie, zmuszanie do wysiłku ponad możliwości. Dzisiaj wydaje mi się to absurdalne, że ze łzami w oczach i wszystkim, co zjadłam tego dnia, w gardle, biegłam ze wszystkich sił i tak zostając w tyle za wszystkimi a bojąc się zatrzymać, żeby nauczycielka na mnie nie nakrzyczała.… Czytaj więcej »

Aiv.
Gość

Święta prawda. Nauczycieli nie obchodzi to, że 1 lekcja to w-f, uczniowie się pocą, a później nauczyciele mówią, że się nie myją, bo śmierdzą? Halo.. pocimy się, a to, że pierwsza lekcja to w-f to tylko i wyłącznie wina nauczycieli. System oceniania jest do bani. Ja np. wolno biegam. Jestem drobną dziewczyną, nie lubię sportu i wolno biegam. I co, dostanę 3 mimo tego, że się angażuje, bo nie chcę źle wypaść? Bezsens.Jutro mam 1 wf o.O nie ćwiczę ;D Nie chcę później się krępować moim potem (wszyscy się pocą, włosomaniaczki niestety też ;p ) przy znajomych. Facet od w-f… Czytaj więcej »

Kasia
Gość

Serio Ania, o wuefie nawet nie chce mi się gadać, bo to jest niewyczerpany temat… :/ Nigdy nie zapomnę mojej skretyniałej nauczycielki wuefu z gimnazjum, Elci, którą przezywaliśmy wstrętnie od tuszy i nazwiska. Babka koło 50-tki, przy kości, do tego leniwa i niewyrozumiała. Nie potrafiłam zrobić przewrotu w przód, bałam się – to taki lęk, którego nie da się przezwyciężyć zwykłym 'oj tam, dam radę!'. Materac cienki i twardy, ja średnio wygimnastykowana, koszmar. Darła się na mnie, próbowała mnie podrzucić za tyłek, przypadkowo dostała kopa jak wierzgnęłam nie tam, gdzie chciałam. Pokłóciłam się z nią, powiedziałam, że słowami mi tego… Czytaj więcej »

Kasia
Gość

A ja mam pomysł na fajny projekt: jakby tak zebrać wszystkie te dziewczyny, które z wuefu były najgorsze, bo to i tamto i jeszcze owamto, i utworzyć z nich klasę, to może okazałoby się, że wf jednak jest fajny? 🙂 Bo skoro miałybyśmy te same szanse, predyspozycje i to samo zdanie, to wreszcie skończyłaby się nienaturalna rywalizacja! 🙂 Ech, szkoda że w szkole nigdy nikt nie wpadł na taki pomysł: utworzyć SKS dla gimnastycznych beztalenci i pozwolić im się BAWIĆ SPORTEM… :))) PS. Właśnie wpadłam na to, że oprócz biegania mogłabym grać w nogę. Uwielbiam nogę! Albo mogłabym być młynową… Czytaj więcej »

happiness
Gość

Ja również nie przepadałam za wf, ba w gimnazjum i liceum go nie cierpiałam co skończyło się zwolnieniem lekarskim (chyba aż przez lata), ale przecież to nie moja wina, że nie jestem dobrą siatkarką, a tylko to robiliśmy, no dobra w podstawówce była tylko gra w dwa ognie. Ale na szczęście na studiach pokochałam wf i teraz uwielbiam sport. Ostatnio się właśnie zastanawiałam jaki ten system jest chory. Na wf nie robiliśmy żadnych ćwiczeń ogólnorozwojowych i przypomniały mi się testy które były raz do roku, takie sprawdzające ogólną sprawność i tak się zastanawiam jakim cudem wszystkie osoby miały się mieścić… Czytaj więcej »

Magda Dom
Gość

Właśnie na studiach to mi się bardzo podoba, że W KOŃCU MAMY PORZĄDNE ROZGRZEWKI PROWADZONE PRZEZ WYKSZTAŁCONEGO WFISTĘ, A NIE UCZNIA-OCHOTNIKA, które są tak ogólnorozwojowe, że bolą mnie po nich najróżniejsze fragmenty ciała łącznie z tymi mięśniami, o których nie wiedziałam, że je mam 😀Obecnie kiedy w planie mam "siatkówkę", to nie polega to na tym, że dostajemy piłkę i 2h gramy sobie, a nauczyciel patrzy, tylko przez co najmniej połowę tego czasu ćwiczymy odbicia i serwy, osobno, w parach i grupach, a dopiero później przystępujemy do meczowej praktyki 😉Można? Można! Tylko dlaczego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i liceach tego… Czytaj więcej »

Previous
I’m floating around in ecstasy!
Dlaczego w-f ssie.