Rower babci, nowy paszport i Warszawa [TYGODNIK]

Ten tygodnik rodzi się w bólu i cierpieniu :D Po pierwsze - potwornie, ale to potwornie boli mnie wszystko od kaszlu. Po drugie - abyście nie czekali na tygodnik i wyniki konkursu, zarywam niedzielę. Czeka mnie jeszcze napisanie jednego tekstu. Jutro mam pracę, uczelnię, potem podróż do Poznania, potem Londyn... Komputer zobaczę dopiero w czwartek.
Zatem, "kiedy pytają mnie..."
Ania, jak ty to robisz, że robisz to to i to i jeszcze piszesz często na bloga .. Odpowiadam, że kosztem innych rzeczy, niestety. Obecnie staram się ograniczać pracę, ale wychodzi mi to średnio.

W poniedziałek uczelnia, dyżur i... zepsuty rower babci. Kocham babcię, chociaż ma równie trudny charakter co ja. Może dlatego tak działamy sobie nawzajem na nerwy. Kiedyś przeczytałam takie zdanie, że to co myślimy o innych, tak naprawdę myślimy o nas samych. Na początku bardzo się przed tym zdaniem buntowałam, ale potem zrozumiałam jego sens. W innych ludziach denerwują mnie moje własne cechy lub niedostatki. Przemądrzała koleżanka przypomina mi czasy, gdy prowadziłam photobloga. Wtrącałam wtedy trudne słowa, by dać sobie satysfakcję i uczucie, że "wiem lepiej". Lenistwo ludzi w Kambodży boli mnie dlatego, że sama jeszcze nie podjęłam kilku ważnych decyzji i nie wycisnęłam z życia wszystkiego. A mogłabym. Gdybym robiła więcej, niż robię teraz. Zrezygnowała z niektórych rzeczy.

Wracając do babci - moja babcia ma 85 lat i porusza się na rowerze. Każdego dnia. Czy to zima, czy to lato - rower to żywioł mojej babci. No i się zepsuł, a babcia nie chce nowego. Nie wierzyłam, że uda się go naprawić. Tydzień zleciał na poszukiwaniach idealnego, starego jednośladu. Bez przerzutek, lekkiego, na dużych kołach. Jakimś cudem (zajęło to pięć dni!), udało się stary rower naprawić. Gdyby to potrwało trochę dłużej -  babcia by się odzwyczaiła. Mięśnie mogłyby nie dać rady. Rozumiem to, bo właśnie dlatego ZAWSZE wstaję z łóżka i staram się żyć normalnie. Jak raz zostanę w tym kokonie, w skorupce "lituj się nade mną", to już w niej zostanę na zawsze. Rower to dla mojej babci coś więcej niż środek lokomocji. To niezależność od tego, czy ktoś ją gdzieś zawiezie i ile tam będzie. To samodzielność. I wolność.
(Babcia ma problemy z chodzeniem).
Bardzo dziękuję za wszystkie trzymane kciuki ❤. 
Zbliża się sesja, studenci potrzebowali dodatkowego dyżuru - wyszłam im naprzeciw. Moja dewiza? Traktuj innych tak, jak sama chcesz być traktowana. Chodzę opatulona i jeszcze bardziej staram się powstrzymać problemy z oskrzelami. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest uświadomienie sobie, że to nie jest z zewnątrz. Wirus, bakteria, polip, cokolwiek. To moje geny mi to robią. To ja sama. Ostatnio podchodzę do tego z większym spokojem. Z całkowitym spokojem. Kiedyś gardziłam tym całym "to dzieje się po coś", "każde cierpienie ma sens". Dzisiaj jestem właśnie w tej drużynie. Czuję się płaszczak, z genialnej nowelki niesamowitego matematyka - Edwina Abotta. Jego książka opowiada o płaszczakach - istotach, które są płaskie i postrzegają tylko dwa wymiary - długość i szerokość. Nie mogą zobaczyć trzeciego (wysokości), ponieważ nie mają do tego "narzędzi". Mam na myśli możliwość dostrzeżenia czegoś "więcej". Nagle we Flatlandii (krainie płaszczaków) pojawia się kula.
Wspominałam o tej książce kilka razy. Pamiętam moją radość, gdy sięgnęła po nią jedna z czytelniczek:

Korzystacie z moich poleceń w różny sposób. Czasem by mieć zniżkę na nocleg, czasem by kupić buty, czasem by przeczytać coś wartościowego. Taki jest mój cel. Stworzenie miejsca, przestrzeni, z której każdy czerpie ile chce i co chce. Rzeczy są jakie są. To jakimi je widzimy to tylko nasza interpretacja. Jeden powie, że ktoś jest arogancki, drugi - że pewny siebie. 
Wracając do książki - jak na opowieść o wielu wymiarach - jest bardzo wielowymiarowa. Z jednej strony to po prostu opowieść o płaszczakach. Z drugiej - to matematyczny esej o czwartym wymiarze. Z trzeciej - wysublimowana krytyka społeczeństwa współczesnego autorowi. Z czwartej - coś jeszcze więcej. Przypomniałam sobie o tej książce czytając "Postmodernizm i kabała", gdzie autor do nowelki matematyka nawiązał.

Gdy próbuję prześledzić w głowie wszystkie książki i filmy, które wywarły na mnie wielki wpływ, w jaskrawych barwach widzę, jak ciągnęło mnie dokładnie do tego źródła, z którego dzisiaj czerpię. 

Jeśli kogoś zainteresowała Flatlandia, to kiedyś podrzucałam ekranizację online. To trudna książka - moja wyobraźnia nie podołała. Musiałam obejrzeć i przeczytać jeszcze raz. Zastanowić się nad swoimi instrumentami postrzegania, przemyśleć i zrozumieć, że muszę wznieść się ponad siebie, by się z tym pogodzić. "Człowiek jest czymś, co pokonanym być powinno."
W każdym razie - przepotwornie kaszlę. I bardzo nie lubię litości. Ja jestem z tym naprawdę bardzo dobrze pogodzona.


Starałam się chociaż trochę gotować i piec, ale mam inne priorytety i stawiam na rzeczy łatwe i szybkie. Jak np. przekąski z ciasta francuskiego z kindziukiem i serkiem camembert. Przepis na nie znajdziecie tutaj.

Odebrałam też nowy paszport. Mam nadzieję, że moje stare zdjęcie dostarczyło Wam powodów do śmiechu i uśmiechu. Moja bekowa fotka idealnie pokazuje emocje jakie wtedy się we mnie kłębiły :)

Nabyłam też kilka par butów i cztery torebki. Skrzętnie zbierany punkty, zniżki inne przywileje zaczęły zbliżać się do końca ważności. Tak jak moje środki z Airbnb, które wygasają w maju :). Postawiłam na mocno przecenione superstary i kilka innych rzeczy, o których niebawem :). To nie jest rok bawełnianych gaci.
Widoczne na zdjęciu botki, to idealne, cieplutkie buty na zimę. Uwielbiam je! To moja druga para, wcześniej miałam ciemne. Wkładane, na grubej podeszwie, milusie, w przystępnej cenie.
Można je kupić tutaj, a jeśli jesteście sprytni - możecie skorzystać ze wspaniałej możliwości zrobienia zakupów ze zwrotem. Za pierwsze zakupy powyżej 50 zł otrzymacie z powrotem aż 25 zł!
Dostałam wiele wiadomości z podziękowaniami za informację o tym sposobie :). Mam nadzieję, że bonus na zachętę jeszcze trochę będzie działał:
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ania (@ana.mat.ada)

O tej i innych okazjach więcej w tekście darmowe okazje :

Obawiam się niestety jednego - oferta umożliwiająca zgarnięcie bonu na 400 zł do sieci Douglas kończy się ostatniego stycznia. Niestety jest to data, kiedy już musimy aktywować kartę. Aby mieć ją fizycznie warto wypełnić formularz jeszcze dzisiaj (poniedziałek), może wtorek. Potem może być ciężko :(No właśnie. Skąd banki mają na takie promocje? Ech, z naciągania ludzi. Przeczytałam książkę "Chciwość, jak nas oszukują wielkie firmy".  Nie dowiedziałam się niczego nowego pod kątem finansów (nigdy nie wierzyłam w polisolokaty itp.), ale była interesująca pod innym względem.  Aż mi się nuci Tell me lies, tell me sweet little lies.
Banki nie chcą mówić o ryzyku, ludzie o ryzyku nie chcą słuchać. Chcą większego mieszkania i mniejszej raty. Ludzie nie chcą czytać umów na kilkanaście stron. Brali we franku "bo we franku dawali". Ale nikt nie kazał brać. Można było naciskać na złote. Można było wybrać "ciasne ale własne". Kupić za gotówkę w Piździejewie wielkim.  Możliwości zawsze jest wiele. "Nie idź tam, dokąd idą wszyscy - popatrz jak na tym wyszli".
Nie ma oszusta bez jelenia.
Jeśli korzystasz z legimi (okazja numer 31 z mojego tekstu) - warto pobrać na półkę i przeczytać - może nie dokładnie, ale chociaż fragmentarycznie :). Za gotówkę bym książki nie kupiła :).
Polecam też pod rozwagę wszystkim młodym, którzy bawią się w marketing wielopoziomowy i inne takie - zawsze się zastanów, czy wolisz mieć 100 zł czy przyjaciela.
Ja osobiście jestem fanką takiego modelu, jaki ma strona fly4free - pokazują promocje lotnicze, odwalając kawał naprawdę niezłej roboty. To, że mają prowizje od zakupu biletu czy noclegu, to dla mnie żaden problem. Polecają naprawdę dobre okazje. Czasem, szczególnie gdy brak mi na coś kasy, podliczałam sobie potencjalnie utracony przychód za reklamy na blogu. Ostatnio pokazywałam na snapie ile dostaję propozycji.... myślę, że mogłabym zrezygnować z pracy by zająć się blogiem tylko w jednej sytuacji - gdybym miała oszczędności pozwalające na rok życia bez zaciskania pasa. Jeszcze nigdy nie postąpiłam wbrew swoim przekonaniom, ale nie chcę mieć takich dylematów. Utrzymywanie się poza blogiem jest dużo bezpieczniejsze.

Na szczęście kumpluję się z dziewczynami, które też rzetelnie podchodzą do blogowania. Gdy czytacie te słowa, właśnie jadę spotkać się z Natalią z BlondHairCare. W sobotę byłam natomiast w Warszawie na evencie Sinsay i Rimmel - porobiłyśmy z dziewczynami - Basią, Anią i Angeliką trochę zdjęć instaxem, poprzerabiałyśmy ciuchy, posłuchałyśmy o najnowszych trendach w makijażu i ubiorze. Wszystko relacjonowałam na instagram stories i na snapie. Niestety pomysł z dublowaniem contentu nie ma żadnego sensu - instagram się tnie. Zatem będę dublowała tylko część, a "pogadanki" będą albo w mocno okrojonej formie, albo tylko na snapie :( Liczę na jakąś rozsądną aktualizację apki.

Niestety instagram strasznie ogranicza widoczność moich zdjęć. Przybywa tam Was całkiem sporo, jednak przez algorytm zdjęcia nie wyświetlają się wszystkim :( Jeśli jesteś ze mną na insta i nie chcesz nic przegapić - niestety musisz serduszkować albo komentować. Cóż, taki mają model biznesu :( Na zdjęciu zajadam się pysznym burito w słynnych "Koszykach". Zabrakło tam miejsc, ale to nie stanowiło dla mnie wielkiego problemu. Na szczęście dla Angeliki również. Swoją drogą - wbijcie na jej najnowszy filmik na Youtube :).

A co jeszcze?
Pora rozwiązać konkurs książkowy.  Wyniki znajdziecie w tekście http://www.aniamaluje.com/2017/01/skora-fascynujaca-historia-czyli.html - Jak obiecałam - pojawiły się w niedzielę przed północą. Obecnie jest kilka minut do północy, a ja wciąż piszę dla Was ten tekst ;-)

Z drugim się chyba nie wyrobię!

Zachęcam do udziału w akcji #zpoleceniaaniamaluje. Zabawa trwa do końca stycznia 2017. Można dodawać hashtag do zdjęć zamieszczonych od 1 grudnia 2016. Rozdam dwa ostatnie, drukowane egzemplarze mojej książki.

Na blogu w tym tygodniu:


A w sieci?
Psst! Nie skorzystałeś z okazji zebranych w moim tekście? Wciąż wolisz opowiadać, że życie jest niesprawiedliwe, że do wszystkiego potrzebne są pieniądze, znajomości i tak dalej? Przemyśl to jeszcze raz i zastanów się nad sobą, proszę. Bo będzie niefajnie. Np. tak niefajnie.

When Killing a Spider Goes Wrong


Hej! Uprzedzałam! :))


Miłego dnia!
Ja w sobotę byłam na evencie pod hasłem #UnlockYourLondonLook a jutro wybieram się właśnie do Londynu ;) Dawno nie byłam tak nieogarnięta, jeśli chodzi o wyjazd :D
Wpis opublikował się automatycznie.


Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

COMMENTS

BLOGGER
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,583,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,489,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,74,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,113,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,4,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Rower babci, nowy paszport i Warszawa [TYGODNIK]
Rower babci, nowy paszport i Warszawa [TYGODNIK]
https://1.bp.blogspot.com/-a1_xUt_ySLw/WIUR5kQze-I/AAAAAAAAr-Q/1am74DHFs-QyiFidSHrfA3vZ_T4f-qMkwCLcB/s1600/tygodnik3.png
https://1.bp.blogspot.com/-a1_xUt_ySLw/WIUR5kQze-I/AAAAAAAAr-Q/1am74DHFs-QyiFidSHrfA3vZ_T4f-qMkwCLcB/s72-c/tygodnik3.png
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2017/01/rower-babci-nowy-paszport-i-warszawa.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2017/01/rower-babci-nowy-paszport-i-warszawa.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy