Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Jak mieszkać za darmo w każdym zakątku świata i zgubić czoło [TYGODNIK]

Po jednym z lepszych tygodni mojego życia przyszedł kolejny. Jeden z najgorszych.

Wylądowałam w Polsce drugiego stycznia rano. Pierwsze wrażenie? O matko jak zimno! Odczuwane emocje to z jednej strony ekscytacja, z drugiej – zmęczenie. A potem wiecie sami jak to jest – trzeba wypakować walizkę, zrobić pranie, pokazać każdemu zainteresowanemu zdjęcia (co trwa dwie godziny, lol!), odpowiedzieć na setki pytań. Miałam też sporo zaległych spraw do ogarnięcia a także kilka nowych. Obowiązki, obowiązki. 
Nigdy wcześniej nie upchnęłam tylu wrażeń w tak krótkim czasie i też nigdy wcześniej nie doświadczyłam takiej różnicy temperatur 😀
Kwestia numer jeden:
Tak się zjarałam, że straciłam skórę na nosie i czole 🙂
Wyglądałam jak brudna i musiałam zdjąć z siebie jakąś 1/3 opalenizny 😀
Zobaczcie jak odróżniałam się od śniegu!
To najcieplejsza kurtka jaką kiedykolwiek miałam.  W zasadzie to należy do mojej siostry, ale była tak cieplutka że bezczelnie podkradłam na moment. Na instagramie  padło o nią trochę pytań. Niestety odcień nie jest taki jak na stronie sklepu, ale to bez znaczenia. Wrzucam link, chociaż pewnie zniknie w ciągu kilku minut (klik). Obecna cena jest dość wysoka, więc jeśli znajdziecie podobne na aliexpress  – dawajcie znać! Myślę o szarej dla siebie, ale zanim znowu pojawi się jakieś -60% na romwe a ja znajdę tyle fajnych rzeczy by przekroczyć kwotę na free shipping, to pewnie skończy się zima 🙁 
Wracając do mojej skóry – doradziliście mi masę rzeczy na snapie i padło na polecany peeling enzymatyczny – zdziałał cuda! Zgubiłam swoje ciemne czoło 😀
To był tydzień, w którym definitywnie pozamykałam wiele spraw i było to trochę trudne, trochę bolesne, ale też bardzo potrzebne. Staram się dotrzymywać danego słowa i zobowiązań, ale wiele spraw zostawiłam w zawieszeniu. Co ma być to będzie!
Na blogu byłam dość produktywna, w sumie sama się dziwię jak to możliwe, ale opublikowałam:

Jak przeżyłam genialny rok? 

tekst, który uświadomił mi, że będzie ciężko to przebić!
Miałam zacząć pisać część tekstów w dwóch językach, bo mój angielski woła o pomstę do nieba. Niestety pierwszy raz chłopak ogarniający mi sprawy techniczne nie może tego przeskoczyć. Deleguję to zadanie wesołemu Hindusowi. Jestem bezproblemowa, rzadko się zdarza bym miała więcej niż jedną sprawę w miesiącu ale chyba muszę chwilowo powiedzieć PAS!
Było też o włosach (prosta fryzura krok po kroku)
Było też o Kambodży, kraju pięknym lecz naznaczonym smutną historią i przez to zupełnie inny od sąsiedniej Tajlandii, do której szybko znowu uciekliśmy. No i wisienka na torcie – jak tylko wróciłam do Polski, następnego dnia kurier przyniósł drukowaną wersję książki “Skóra, Fascynująca historia” . Wciąż macie aż dwie szanse by ją u mnie na blogu wygrać :). 
No i tak – mam znowu zapalenie płuc i oskrzeli 😀 Przy mojej chorobie to norma, ale jednak jest co uciążliwe. No i dlatego ten tydzień był taki ciężki. Będąc w Tajlandii czułam się jak… zupełnie zdrowy człowiek. Posmakowałam czegoś, co wcześniej było dla mnie niedostępne mimo starań i dawania z siebie wszystkiego. I po powrocie – bach! Znowu.
Plus jest taki, że bakteryjna część historii została opanowana dzięki… tajskim ziołowym tabletkom. Jak widać – nie wszystkie sposoby na oskrzela są mi jeszcze znane i przeglądanie bazy medycznych artykułów to jednak za mało. Gdybym tyle czasu co na kwerendę czasopism medycznych i przegląd baz elektronicznych spędzała nad koncepcją rozprawy doktorskiej… Tutaj jestem po prostu maksymalnie zdeterminowana – stawką jest moje życie. 
Woda w moim ciele wiąże się w paskudny, zbity i gęsty śluz. Dawno nie miałam tak suchej skóry!
Plus efekty działalności bakterii też odbiły się na mojej twarzy. To jakby komuś znowu przyszło do głowy napisać, że mam ładną cerę. No chyba nie 😀
Początek roku to czas zakupów, porządków, ogarniania. To miał być rok YOLO. Postanowiłam skorzystać z konta oszczędnościowego, na którym ciułałam sumiennie każdy grosz od ponad pięciu lat. W sumie to więcej, ale tamte kwoty były tak niewielkie że szkoda gadać. 😀 Tymczasem pieniądze idą mi szybciej niż planowałam. Siłą woli powstrzymałam się przed zakupem tej ślicznej owczej skóry. W wymarzonym życiu właśnie na czymś takim stawiam stopy każdego ranka. Oh, wait! W wymarzonym życiu wychodzę jeść śniadanie na taras z widokiem na jakieś cieplutkie morze. Na własnym przykładzie widzę słuszność psychologii, która ostrzega przed przekraczaniem “granicy”. Po jednej nagiętej zasadzie idzie już z górki. U mnie poszło lawinowo.
Z wielkim trudem odważyłam się na inwestycję w nowy sprzęt (macbook air i iphone)
Ten rok ma być rokiem życia na 100% i bez tandety. Rzadko emocjonuję się przedmiotami, ale ostatnio moje serduszko szybciej zabiło do: 1. Słodkich paluszków Pocky… przywiozłam je z Tajalndii bo wcześniej nie znałam. Boskie😍 2. Olejek do twarzy polskiej marki Uroda – kto śledzi snapy ten wie, że niestety zjarałam się tak, że zeszła mi skóra z nosa i czoła 😅 teraz trzeba się jakoś zregenerować, skład jest bardzo fajny i wcieram w mordkę😍 3. iPhone 🙏 bawię się nim dzisiaj pół dnia i już wiem na 100%, że to są dobrze wydane pieniądze. Jestem strasznym dusigroszem, nie oszczędzam tylko na zdrowiu i podróżach (trochę dzięki temu ze oszczędzam na wszystkim innym 😜). Nigdy w życiu nie wydałam tyle na sprzęt więc z tego wszystkiego rozbolała mnie głowa 😅 miał być #iphonese ale się rozmyślałam bo jednak przejście na mały ekran mi się już nie mieści w głowie wiec mam #iphone7 i właśnie rym samym uszczupliłam swoje nieistniejące mieszkanie o kolejny metr kwadratowy😅 W tym roku chcę się nauczyć by sobie nie żałować, bo w końcu ciężko pracuję ładnych parę lat i nie mogę tylko oszczędzać. Ale żeby z nerwów bolała mnie głowa? Ostatnio czułam coś takiego gdy dopłacałam podatek do Urzędu Skarbowego😳😂 Macie problem z wydawaniem na siebie, czy przeciwnie – idzie lekką ręką? #essentials #newin #blogerka #polishgirl #urodapolska #polskadziewczyna #instagirl #pocky #ajfon #zakupy
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ania (@aniamaluje) 7 Sty, 2017 o 1:42 PST
Przypomnę, że to są pieniądze zbierane na mieszkanie 😀 Nigdy nie wydałam tyle pieniędzy jednego dnia. Ba! Miesiąca! Z tego wszystkiego rozbolała mnie głowa – nie przypuszczałam że wydawanie pieniędzy jest dla mnie takie trudne! 
Zanim przejdę do linków tygodnia – chodzę ostatnio opatulona super-szczelnie – rajstopy+legginsy+spodnie to niestety mus 😀 Może nie wyglądam stylowo, ale niestety gdy jestem chora i jeszcze mniej skoordynowana niż zawsze to moje kochane obcasy zostają na półce.
Jeszcze raz daję znać co mam na sobie – super wygodne botki, Deichmann,  spodnie z gumką (dobre na ciążę spożywczą :), czapkę z odpinanym pomponem, kurtkę mojej siostry 😛 i bardzo pojemną torbę, o dziwo świetnej jakości.
Dobra, to bez przeciągania. U mnie nic specjalnego, podrzucam wartościowe linki na ten tydzień:
 • Przeklikałam przez wersję testową i polecam dobrą stronę edukacyjną dla dzieci – rewelacyjny mechanizm zdobywania punktów do wymieniania na nagrody przyciągnie uwagę na długo. Jestem za! Jeśli macie dzieci w rodzinie – polecam:)
 • Dobrawa o Wolności – nie bez przyczyny napisałam wielką literą. Jak dla mnie jeden z bardziej obiecujących blogów ever
 • Maria z ubierajsieklasycznie  zebrała rady od różnych blogerów w jeden wpis. Jest tam też moja. 
 • Ekipa z mojego ulubionego warszawskiego hotelu Sound Garden wybrała się do Centrum Zdrowia Dziecka by pomalować ściany. Zobaczcie jak im wyszło 
 • Ewa napisała bardzo ważny tekst na temat, na który ludzie boją się/wstydzą rozmawiać . Polecam szczególnie kobietom!
 • Recenzja mojej książki, która sprawiła mi mnóstwo radości – na blogu bookish kingdom
 • I ciepłe słowa Marty, też o mojej książce
 • Jeśli już przy książkach – Ania Kania z Blue Kangaroo napisała Sesyjny Poradnik – książę zbierającą wszystkie kluczowe porady odnośnie tego, jak się uczyć. Jestem pod wrażeniem tego, jak odważną decyzję podjęła Ania (pod linkiem przeczytacie co postawiła na szali decydując się na ten projekt) i gdy usłyszałam o tym na żywo w grudniu – bardzo mi to zaimponowało. Sesyjny Poradnik już widziałam i szczerze polecam. Szczególnie każdej osobie, która odczuwa stres przed egzaminami.
 • u Oli o tym, dlaczego jeździła na słoniu w Tajlandii – w skrócie – po to by te słonie nie umarły, ale polecam cały tekst!
 • Mieszkaj za darmo na całym świecie! O stronie TrustedHouseSitters usłyszałam na snapie wyżej wymienionej Oli 🙂 Mieszkasz w czyimś domu w zamian za opiekę nad jego psem czy kotem. Australia, Malezja, Singapur… WOW!
Przypominam też o konkursie książkowym 🙂 

Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂 A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem 🙂

Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

Uściski, Ania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Previous
KAMBODŻA : Angkor Wat, jak smakuje wąż i pająk i ile razy nas chciano oszukać
Jak mieszkać za darmo w każdym zakątku świata i zgubić czoło [TYGODNIK]